Reklama

čtvrtek 17. října 2019

Odsouzení invaze

Erik Best 16. 10. 2019 EB
Češi jsou obzvláště citliví na invaze, vzhledem k tomu, že je sami zažili. O to zvláštnější je proto včerejší jednomyslná rezoluce Poslanecké sněmovny, odsuzující Turecko za vpád do Sýrie. Během debaty nad rezolucí byli Kurdové zmíněni 40krát. Karel Schwarzenberg dokonce přirovnal situaci k Mnichovské dohodě a německé okupaci před 80 lety. Ale v samotné rezoluci není o Kurdech jediná zmínka. Co přesně tedy čeští zákonodárci odsuzují? Porušení mezinárodního práva? Civilní oběti? To jsou závažné věci, ale jak se tyto brutality liší od invaze Sýrie ze září 2014, kterou vedly USA? Bez mandátu OSN proběhlo 34 167 leteckých úderů a svrženo bylo 111 980 bomb*, jak uvádějí oficiální americké údaje. Došlo minimálně k 1 300 civilním obětem, také podle amerických čísel. Jestliže čeští poslanci chtějí odsuzovat invazi, měli by jasněji vyjádřit, co přesně se jim nelíbí.

* letecké údery – oficiální údaje USA ohledně operace Inherent Resolve nerozlišují mezi leteckými údery a svrženými bombami na Sýrii a na Irák.

42 komentářů :

 1. Dostali notičky vod eu tak mlží měly protestovat v roce 2014 ale to si proti páníčkům nedovolí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dnes rano dostanete kasparci z U.S.A tuto zpravu:

   Nas skvely president TRUMP svou mirotvornou iniciativou zachranil sve spojence Kurdy a stal se přitelem presidenta Erdogana,ktery nyni postoupi 32 km tj 20 mil,aby zajistil bezpecnostni pasmo,pro uprchliky ze Syrie v poctu 3 milionu a ochranil je tam od utoku teroristu.

   Kurdove ustoupi do 5 dni za tuto caru,aby byly splneny podminky velkeho pritele Ameriky pana presidenta Turecka.
   Rovnez nas pan president U.S.A zadne sankce proti svemu priteli presidentu turecka neusktecni!!

   Pokud se bojovnici Kurdu nestahnou za linii preruseni palby, bude palba mirovych sboru Turecka obnovena.

   Smazat
  2. Toto by mohla pane 6.35 byt přiznivá zpráva,

   ale co pani kancleřka MERKEL nebude se citit jako zbytečná,dostala totiž od pana Erdogana přikaz,aby připravila nějaké ty miliardy na přivitáni dalsich nelegálnich uprchliků a na poplatky panu presidentovi Turecka na jejich údržbu!?

   Smazat
  3. Naprostá většina těch uváděných bomb
   byla svržena na písek pouště.
   Pro americké okupanty byl Islámský stát a jeho bojovníci nepravidelnou armádou USA. Přece si nebudou bombardovat své pomocníky v boji proti Assadovi.
   Teprve legální vstup ruských sil potvrdil, jakou roli ke svržení Assada hrály USA a jejich podporovatelé.
   Je na čase,
   aby tito okupanti odtáhli zpět do USA i z jiných částí Evropy a světa, doma je čeká mnoho práce...

   Smazat
  4. nechci rejpat ale jako člen nato bychom tam měli vletět a udělat pořadek a je jedno ke komu se přidame duležite je zocelit se v boji s nepřitelem a že budou nějake ztraty s tim přeci armada musi počitat beztak mame jeneralu a maršalu vic jak rusko a amerika dohromady a na množstvi nehledime viz jan žižka

   Smazat
  5. 9:46 Tak vy se hlásíte k natu a píšete o Žižkovi který první nato rozdrtil v středověku. A někam vlítnout naše země by se takových věcí neměla účastnit. Navíc tam už to mají dohodnuté.

   Smazat
  6. Honolulu 6:35 vy šašku četl jste vůbec článek? Vy i ten váš Tramp jenom exhibujete. To se přece dalo čekat že si Tramp bude nějak zachraňovat zadek. Co takhle alespoň nějak trochu uhradit ty škody a zločiny proti lidskosti Syřanům. Teď pojede paša Erdogan k Putinovy a to teprve bude pokrok v ovládnutí Syřany celého státu. Antická knihovna vám je na ho.no. Sledujte co říkají i ti co nemáte rád.

   Smazat
  7. Tak aby bylo jasno, mrzí mne,že místo veřejnoprávní ČT funguje pan Best. Díky za něj. Pro popleteného radikála 9:46, mám prosbu ať se nechá vyšetřit, zda se nepohybuje na hraně svéprávnosti. Po přečtení jeho názoru, že.." Je jedno, ke komu se přidáme, důležité je z ocelit se v boji s nepřítelem a s nějakými ztrátami se musí počítat...",mi připomíná dg.cementózu mozku. V lepším případě jde o reinkarnaci Těrazky-som-majora.

   Smazat
  8. My tady naštěstí pane Best takovou agresi nezažili,kromě 2 světové války.Potom také ke konci války když nás systematicky bombardovali OMYLEM letecké svazy USA a Británie.Bylo tím povražděno tisíce lidí a zničeno velké množství továren.Bylo ukradeno velké množství uměleckých předmětů a zlaty.
   To hlavně i vojskem USA.Ti ale kradli vše i třeba odznaky,hodinky,knoflíky,výložky a jiné VELICE cenné věci německých zajatců.Ty hrozné svinstva co se dějí v Sýrii,Iráku,Jemenu pod taktovkou USA a zemí NATO ,jsou potvrzením toho ,že NATO je zločinecký pakt.
   USA a Turecko hrají falešnou hru .Potřebují dosadit na území s nerostným bohatstvím islámské hordy.Ostatně tak to dělají na celém světě.

   Smazat
  9. 23:13
   A to je co ? Pan Best nese osobní zodpovědnost za vvojenské invaze USA ? Tak mu nezapomeňte připsat ještě hřích za vypráždnění Indiánů. Prosím, myslete máte na to.... mozek.

   Smazat
  10. 23:13
   Vy jste taky pěkný ptáček, jako potomek husitů, jste zodpovědný za vypálené kláštery, zničené gotické vitráže, spálené knihy a snad i znásilněné jeptišky.
   Stačí ?

   Smazat
 2. Kdepak byli poslanci kdyz Francie napadla Lybii,USA Afghanistan a Irak?Saudove Jemen,Izrael si privlastnila Golany?Tenhle parle-
  ment by mel zalezt a radeji mlcet.Svym kolaborantstvim se jen vic a vic dehonestuje.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ukazuje se, jak riskantní je být spojencem USA a servilně přisluhovat této říši zla. Pak se kdekdo diví, že si nás ve světě nikdo neváží.

   Smazat
  2. šlaufenberk už nevi ktera byje a určitě nevěděl ani kde je když hlasoval hlavně že byl za hrdinu humatirni propagandista no je vidět že nejsou lidi atak černoprdelni topiči drži i mrtvoly na vodou a bohužel nejsou sami když je jasne že tak čini všichni

   Smazat
 3. A ted se zacnou v Cesku ty nejhorsi politicke stetky v Evrope, predhanet v moralizovani .
  Ty nenavistnici ted polezou do prdele komukoliv z Moskvy, kdo bude mit jakykoliv nazor !

  OdpovědětSmazat
 4. Tomu se říká ryzí postkremelský postbolševismus. Pořád ta samotná verběž předvádí to samé, pouze změnila strany.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A co jiného si mohl od zdejších odulců*) očekávat?! Pilní v trolení, jinak ale zapšklí, na Putlerových prdech závislí, neproduktivní blbci by moc rádi škodili, avšak pouze smrdí. Ruské přísloví: Psí/čubčí (a tedy i parazitický čecháčkovský, ovaroidní, pitomiovský, fálmerovský a burešovský) hlas do nebe nevolá. Jsou ti umanutí, lúzrovití, sprejerovití, ovaroví a zaprdění diskutéři s falešnými jmény, tituly a institucemi (včetně těch burešovsko-čobolovských) opravdu tak blbí a ubozí, komunizmem zdegenerovaní, na bezplatných médiích chorobně závislí, potrefené husy, nebo jen placení provokatéři, členové KSČ, ROH, SČSP, khakimozky, lidoví milicionáři, pomocníci VB, politruci, případně důchodci agenti StB a KGB ??? Jak málo stačí ubohým, neschopným, nezaměstnatelným, samolibým a líným sockám ke štěstí: Vyblít se namísto produktivní práce na kapitalistickém internetu a vylízat si socialistickou p….l. Obyvatelé králíkáren ani na internetu nevyprodukují víc – než bobky. Zamindrákovaná lůza metá svá lejna na ty výše stojící - ta však bez zásahu cíle dopadnou zpět na její hlavu. Lůza zůstává lůzou i když je v početní většině. Čím ubožejší a pitomější podvraťáček na řetězu u boudy - tím víc poštěkává a zasírá své okolí. A ještě by chtěl bez vlastní osobní odpovědnosti zasahovat anonymně referendem do osudů spoluobčanů. Geniální politický trik, prosazovaný postkomunistickou tripartitou: internetové diskuze.
   Nabuzené lemplovské, dluhy neplatící a neproduktivní socky vypustí nahromaděnou žluč a střevní plyny (přímá demosrácie) a neřádí pak už na náměstích:-)))

   *) putleroffci se na ulici či v socce navzájem poznají podle neupřímného žlučovitého úšklebu, vyb(p)itého mozku, kozí bradky, křivé huby, krhavých očí, převislého pupku, kosého pohledu a špatného trávení. A mnozí maj navíc odulé tváře, jak blízko strkaj tlamu k pšoukolíhni svého škaredého fýrera tu! - https://pbs.twimg.com/media/DQ3D5L9WsAAByD3.jpg

   Smazat
 5. Ovčáček o vztazích s Ruskem a Čínou: Nenávistní politici systematicky poškozují naše zájmy, zatímco Němci dělají byznys:

  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2019101710835158-ovcacek-o-vztazich-s-ruskem-a-cinou-nenavistni-politici-systematicky-poskozuji-nase-zajmy-zatimco/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To uz tu vsichni rikaji dlouho

   Smazat
  2. 22:52: Praha, magistrát, vypověděla družební dohodu s Pekingem. Co řikáte tomu politickému jasnozření?

   Smazat
  3. Schwarzenebrg je CIA a dalsi , poznaji se jak kvici na povel a chodi si na USA vyslanectvi pro rozkazy, vetsina medii je CIA a dostali prikaz jecet vsude. Protoze CIA cpe do Kurdu hromady penez a zbrani a kurdove pak jim slouzi.. Napr. pusti na svobodu ISIL teroristy / ty taky slouzi CIA, ale ticho o tom , samozrejme/...
   Proto sou kurdove ted nedotknutelny..A turek nepritel..Alespon se ukazalo ze NATO je kulnicka na drivi, ktera se rozpada ted uz viditelne..

   Smazat
  4. A ten Hrib je taky CIA..Samozrejme..Kde myslite ,ze berou na zvoleni a podpory medii 24 hodin denne..
   A kolem sochy Koneva , to bylo uplne stejny..

   Smazat
  5. 0:32
   No servus, Servus

   Smazat
  6. (:Běž Hříbe do lesa, čeká tě Nataša, tady tě holky nemilujou... :)

   Smazat
 6. To je normalni..Nedavno dostali politici Katalanska obrovske tresty jen za vyhlaseni referenda...Ale my resime celistvost Ciny..Ze to same vyzaduje Spanelsko nase politiky nenapadne...Spravne rikal ml.Klaus,ze v poslanecke snemovne mame hlavne ovce

  OdpovědětSmazat
 7. No jestli Šláfndrek prostestoval, tak to co se děje v Sýrii je v pořádku, protože proti Iráku a Libyi tuším držel hubu.
  Metoda je jednoduchá, vytipujete si šmejdy a to co se jim nelíbí, je správné, dál to neřeším.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nejdriv je podplaci a zaviraji oci,kdyz kseftuji primo s ISIL ...proste kdyz jsou na te "spravne strane"

   Smazat
  2. 22:55 Knížepán a "demokraté" protestovali, protože páníček také protestoval a dokonce podepsal sankce proti Turecku. Ale uvidíte, jak se korouhvičky teď začnou otáčet, když se Pence shodl Erdoganem na tzv.řešení. Dohodli se na příměří 120 hodin, ve kterém se mají Kurdové stáhnout 30km od hranic. Pak prý USA sankce zruší. Takže bude dosaženo přesně toho, co Turci chtějí, aniž by se Kurdové směli bránit.
   Pokud to Kurdové odmítnou, tak jim podle dohody USA "domluví".
   Bude to jako vždycky. Bývalí "bojovníci za svobodu" se pro USA změní na teroristy, kdykoliv se to hodí. Ale Kurdové se nepoučili, stejně jako jsou nepoučitelní naši USA Hujeři.

   Smazat
 8. Je mi hanba za naše politiky, stádo, které šlape podle toho, jak honák /USA zavelí. Vážím si Erdogana, za zájem svého národa se umí postavit i USA a Evropě. Odvahu našich politiků demonstruje příklad Nikulin, fuj, je mi na zvracení. Pryč s touto poslaneckou bandou.

  OdpovědětSmazat
 9. 6:35 Honolulu uvidíme jak ty tvoje věštecké schopnosti uspějí. Co si dohodl Trampík s Erdoušem, je ale nedůležité pokud to neschválí Putin. Jak se to bude vyvíjet, bude určitě hodnotit Pjakin v dalším videu Otázka-odpověď o víkendu a to bude tudíž směroplatný. Kdo si počká ten se dočká. Hej hou

  OdpovědětSmazat
 10. 6:18 S tou poslední větou lze bezvýhradně souhlasit. Potřebujeme nové, solidní, slušné, nekradoucí a zájmy lidu a státu, (našeho státu a našeho lidu) hájící politiky, žádné čučkaře. Nepotřebujeme i NOVOU REPUBLIKU? Možná ano, chcete-li. Hej hou

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale my novou republiku potřebuje. Republiku nezatíženou ani komunistickou minulostí a ideologií, ale také nezatíženou neoliberální ideologií kapitalizmu a filozofií individualizmu, rozkrádání, korupce a zrazování národních zájmů!!!

   Smazat
 11. Pakáž pokrytecká, licoměrná! Zbabělé krysy - to jsou ti naši zákonodárci!

  OdpovědětSmazat
 12. Ministerstvo hájí „genderovou“ příručku pro jesle. Má u dětí rozvíjet toleranci a lásku:

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Ministerstvo-haji-genderovou-prirucku-pro-jesle-Ma-u-deti-rozvijet-toleranci-a-lasku-600017

  OdpovědětSmazat
 13. Je to jen další důkaz jak naši poslanci jsou vlastně posranci. Jediné východisko z tohoto marazmu je aby se pro vlastenecké strany spojily do voleb a potom prosadily zákon o adresné povinné volební účasti a proveditelný zákon o referendu. Jedině tak může začít proces nějaké demokratizace našeho státu, protože jedině skutečná většina má právo rozhodovat co je správné pro náš stát.

  OdpovědětSmazat
 14. Honolulu 6:18 zase jste za blbce. Tramp prohlásil že Kurdové jsou horší než ISIL. I od nepřátel se můžete dozvědět co nevidíte a nevnímáte. Toho kašpárka máte ve svých propocených kalhotách tak si s ním můžete povídat.

  OdpovědětSmazat
 15. Erdogan a spol. je jen soudobá obdoba A. Hitlera: On i většina Turků jsou islámisté a jde jen o Grosstürkisches Reich. Idee Atatürka jsou podupané a vyhaslé! Jde o okupaci a anexi cizího území v plné parádě, nikoliv o vojenskou základnu na cizím území - jakých mají USA přes 70 a jakou mělo SSSR po r. 1968 i u nás.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 10:53 přesně tak, oni by rádi na Rusa a tak si vytvořili Adolfa, jenže on je přestal poslouchat, Erdík z Turecka hrající velkou hru, se snaží držet v šachu EU i NATO. Jenže doma si vyrobil tisíce nepřátel, no jo ale má velkou armádu, tak co ho poslat na Rusa? Těch surovin, té vody, toho krásného území a těch otroků co by bylo k dispozici. To že kradl v Sýrii jako straka, vybavení továren putovalo do Turecka, dokonce vybudoval ropovod z cisteren kdy kupoval od ISIL kradenou ropu vozil ji do Turecka a prodával Ušákům, to se dílem jakoby neví, dílem se to rádoby zapomíná. V každém případě to je grázl, který to nemůže ustát a moc špatně skončí. Kdo sleduje Pjakina, pro toho to nebude novinka. Hej hou nou lulu

   Smazat
 16. Jak se to vyvíjí, bude za chvíli pokoj od rusofobů a ušofilů. Za prvé je nebude nikdo platit až Ušáci zkrachujou a až odstřelí Šoroše. Pro ty případy tady už smolím inzerátek, "Hledají se rusofobové a ušofilové, kteří zasírali každou slušnou debatu, vyznačovali se abnormální hloupostí, vzteklostí a vulgaritou, nevíme kam zmizeli, odměna nejistá". Tak si to hošánkové ještě chvíli užijte než zmizíte v propadlišti politických dějin. Hej hou, rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
 17. USA mívaly lepší šachysty. Koncovka se nepovedla.

  OdpovědětSmazat
 18. No pravda je, že SAA je stále velmi slabá a velmi závislá na Rusku. A protože SAA nebyla schopna převzít hranice s Tureckem sama, udělalo to Turecko, bohužel, s pomocí jimi hýčkaných teroristů. Pokud Kurdové skutečně pochopili, že hranici neubrání a je lepší ji předat SAA, budiž. Pak je to ale třeba také dohodnout mezi Sýrii, respektive Ruskem a Tureckem. Snad to nebude pro SAA znamenat výraznější oslabení na aktuálně nejdůležitější frontě, tedy v Idlibu, kde, bohužel, vládne radikální islám.

  OdpovědětSmazat
 19. Jsem velmi šťastný, chci se podělit o svá svědectví s širokou veřejností o tom, co pro mě tento muž jménem Dr. PADMAN právě pro mě udělal, jsem ženatý 4 roky a mám rozchod s manželem před 4 měsíci a byl jsem strach a tak zmatený, protože ho tak moc miluji. Opravdu jsem byl příliš depresivní a kamarád mě nasměroval k tomuto kouzelníkovi, doktoru PADMANOVI, a oznámil jsem mu všechny své problémy a řekl mi, abych se nebál toho, že se přinutí, aby se můj manžel vrátil ke mně a za pouhých 48 hodin Dostal jsem hovor od mého manžela a on se líbil, že bych se měl vrátit do domu. Nikdy v mém životě nevěří v kouzlo a teď mi to jen pomohlo a jsem nyní tak šťastný. Vše mu děkujeme a pokud si také chcete nechat svého manžela vrátit pro sebe zde !! jeho e-mailovou adresu (padmanlovespell@yahoo.com), jsem tak rád, že svědčím o vaší práci a laskavosti DR PADMAN

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.