Reklama

pátek 4. října 2019

Pražská žumpárna aneb Kdo rozděluje společnost?

Michal Brand
4. 10. 2019
Zemřel zpěvák Karel Gott.
Událost, která zdánlivě „musí“ spojit všechny občany této země v úctě před velikou osobností a nádherným člověkem, jakým Karel Gott bezpochyby byl. Ani taková událost však není dostatečná na to, aby si pražská kavárna nekopla a neohřívala svoji polévku.


Pan Hřebejk, proslulý „demokrat“, který neunesl porážku Schwarzenberga v prezidentské volbě a okomentoval ji slovy „Rudá a hnědá prasata táhnou Zemana na hrad“, nezapomněl v souvislosti se smrtí Karla Gotta štiplavě ironicky okomentovat, že Karel Gott měl na celou řadu událostí jiný názor, než je ten jediný správný Hřebejkův loajální, režimní názor: "Došlo na Nietzscheho: Bůh je mrtev. Nebyl hrdina a věřil kdejaké konspiraci. Ale bavil lidi skoro 60 let, byl to hodnej člověk, byla s ním legrace, byl pozornej a pomáhal druhým. Jeho povahu bych si přál mít. Hvězdný život Karla Gotta se naplnil. Soustrast rodině a klobouk dolů," sdělil na twitteru Jan Hřebejk. Zdroj 

Karel Gott podle Hřebejka nebyl hrdina. Ale to není ani Hřebejk, protože jeho názory a jednání jsou plně v souladu s režimní ideologií a neomarxistickou mediálně-kulturně-grantovou frontou. Migranti jsou chudáci a my je musíme vítat, národ je fuj a EU je geniální a úžasná, kdo má jiný názor než neomarxističtí extrémisté, ten je xenofob, nacista, rasista a je potřeba mu zakázat publikovat dokonce i na Facebooku, nebo je to dokonce agent ruského imperialismu a východních ideodiverzních centrál. To je ve stručnosti „názor“ pražské kavárny, téměř celé pražské „národní fronty“ umělců, jejímž je Hřebejk prominentním členem.

Nezpochybňuji Hřebejkovy umělecké kvality, ale on sám je z politického hlediska pro-režimní, loajální šedá myš. Přesvědčená šedá myš. O to hůře. Úplně stejní „hrdinové s režimem“ požadovali pro Horákovou trest smrti. Rozdíl je jen v režimu, ke kterému jsou šedé myši lokajsky poslušné.

Co je hrdinského na tom, mít názor jako režim? Je to jako v tom starém vtipu z dob brežněvismu: Baví se Rus a Američan, jaká je u nich doma svoboda. Američan říká „já si klidně můžu stoupnout na ulici a křičet ‚americký prezident je vůl‘!“ A Rus říká „To já si taky u nás na ulici můžu stoupnout a volat že americký prezident je vůl.“ Hřebejk nejen že by za Brežněva nadšeně na Rudém náměstí volal „Americký prezident je vůl“, ale ještě by to považoval za důkaz vlastní odvahy.

A „konspirační teorie“? Jako třeba neexistence iráckých zbraní hromadného ničení? Nebo třeba vyfabrikovaná záminka k válce USA proti Vietnamu (Tonkinský záliv)? Hřebejk prostě za konspirační teorii považuje jakýkoli názor jiný, než je ten jeho, který je jediný správný a jistě jen náhodou stoprocentně v souladu s doktrínou mediální propagandy. (Skoro bych řekl, že když zítra na CNN bude, že Kennedyho zastřelili agenti CIA, třemi střelami ze třech různých míst, tak to Hřebejk prohlásí za svůj názor, který měl odjakživa. Nebo cokoli jiného. Protože cokoli je součást mediální propagandy, to je „pravda“, cokoli jiného je „konspirační teorie“. Slovy „konspirační teorie“ by Hřebejk v jiné době odbyl i teorie Galilea Galilei. Hřebejk nebo kdokoli jiný ze vždy pro-režimních šedých myší, dnes „elit“.)

Vrcholem všeho je ale článek na sluníčkářských, extrémisticky levičáckých (neomarxistických) Seznam „zprávách“. Jaroslav Kmenta si nemůže pomoci a místo toho, aby o svých vzteklých nenávistech mlčel alespoň při takové události, jako je smrt Karla Gotta, tak si nedokáže odpustit a musí si kopnout jak do Karla Gotta, tak především do Andreje Babiše. A tak nám neomarxističtí extrémisté ze Seznam „zpráv“ přináší dno presstitutské „práce“:

Jaroslav Kmenta: „Goťák“ a markeťák Babiš seznamzpravy

Andrej Babiš navrhoval uspořádat pro Karla Gotta státní pohřeb. Souhlasím s názorem, že adekvátnější by byl pohřeb se státními poctami. Ale to je věc názoru. Například drtivá většina čtenářů idnes je toho názoru, že Karel Gott by MĚL MÍT STÁTNÍ POHŘEB.

Ve chvíli, kdy píši tento komentář je v anketě na idnes 20 658 hlasujících pro státní pohřeb pro Karla Gotta, opačného názoru je jen 3 587 hlasujících. 85%, 15% proti.

Ale to je vedlejší. Andrej Babiš něco navrhl. Možná ne úplně z vlastního dojetí, možná ano.

Ať už to udělal z jakýchkoli důvodů, ať už šlo o spojení důvodů jakýchkoli, od uznání, které asi stejně jako téměř každý člověk v této zemi Andrej Babiš cítil vůči Karlu Gottovi, klidně až po chladný kalkul politického hráče, jen dob....ek to považuje za hodné zdůrazňování ve chvíli, která zcela očividně zasáhla – bez přehánění – celou zemi.

Soustředit se v takové na nadávání lidem s jinými politickými názory, než má sám Kmenta, to je opravdu chucpe.

Hyena. Lidská hyena. Žumpa

Ale co čekat od člověka, který předtím „napsal“ „článek“ Dodával Zemanovi kořalku, teď čeká na jeho milost na základě toho, že Zeman byl jako aktivní politik vyfocen na nějaké akci, kterou před lety pořádal onen člověk, tehdy ještě bezúhonný podnikatel. Až příště třeba Kmentův soused – nevím, třeba srazí v opilosti autem třeba dítě, tak by mohl někdo napsat podobný „článek“, jaké publikuje Kmenta – třeba s titulkem „Kmenta se roky stýkal s vrahem malého dítěte“.

Proč o tom vlastně píši?

Protože je to příklad par excellence posedlosti a zaslepeného fanatismu pražské žumpárny (já sám jsem z Prahy, tak „pražská žumpárna“ napsat klidně můžu).

Nikdy nejsou schopni zapomenout na ten svůj jediný správný politický názor a postoj.

Nikdy si nedokážou odpustit kopnout nebo alespoň šťouchnout do lidí s názorem jiným.

Ani tváří v tvář události, která ve smutku spojila tento národ. Ale je ne. Oni svůj „Kampf“ vedou i teď. Ani teď si nemohou odpustit svoje nadřazené poučování a prosazování svých názorů za jakoukoli cenu a bez ohledu na názory ba dokonce i bez ohledu na pocity ostatních.

To oni, pražská kavárna, rozdělují národ. Dokonce, i když se národ spojí ve smutku, tak oni se vydělí do pozice karatelů a lepšolidí. Pro pražskou kavárnu, stejně jako pro kavárny jiné, termín „sjednocený národ“ znamená „všichni přijmou můj názor a ještě se u toho budou tvářit šťastně“. To je filozofie pražské kavárny – „kdo má jiný názor než já, ten rozděluje národ“. Stejně to říkali komouši – „narušuje jednotu strany a lidu“. Pražská kavárna jsou jen komouši nové doby.

42 komentářů :

 1. Já nechápu důvod ztrácení času a zabývat se takovým hnojem jako je Hřebejk.
  Většina občanů ví,že je to hajzl.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Božínku, to jsou ale ubožáci ! Jak nazvat takovou existenci "lidskou hyenou", abyste tu hyenu neurazili. Že Kmento, Slonková, Hřebejku, Halíku,knížátko a další s cejchem kavárenských povalečů a tlučhubů . Celý národ truchlí za Mistrem Karlem Gottem, ale vy si neodpustíte kopnout do národa prostřednictvím velkého smutku !!

   Smazat
  2. ...Slonková, Kubíku, Šídlo, Filipovská, Štěpánová, Hřibe, Koláři, Mlynáři a další zrůdy berouc si do tlam slova o pravdě a lásce a přitom šířit tou samou tlamou nenávist, zášť, pomluvy a lež...

   Smazat
  3. Hřebejk, je kapitola sama.
   Mám známého, co u něj natáčí jako kompars a když mi vypráví, co je to za pablba, jsem přesvědčen, že je to převlečené hovado do ohavné lidské kůže.
   A co se týče článku, tak v něm pro tyto zrůdy zaznívá přívlastek neomarxisté... Je to nesprávný terminus technicus pocházející z nevzdělaných vymaštěných hlav slavné "emeričky". Nelze zrůdy žijící z prospěchu téhle demokratury, kteří se navíc řadí mezi elity EU srovnávat s Marxem. Kdo jej četl, nebo studoval, ten ví, že s ním nemají nic společného. Jsou to všechno postkomunističtí neokonzervativní prospěcháři. Štěkají, kopou a koušou kolem sebe, protože mají strach co s nimi bude, až zcela ztratí své pozice a postavení. Až zcela ztratí tu svou koncentarci moci a bohatství, které nabyli, když si vzájemně umývali ruce s "kamarády", které si dosazovali a volili do pozic, z kterých pak čerpali...
   Babiš, jim to pomalu a jistě přiškrcuje a tak musí co nejdříve z kola ven. Proto už dnes hledají dalšího hajzla v předklonu, kterému budou pro svůj prospěch dělat rektální potěšení.

   Smazat
  4. Hřebejk, vypral si už konečně to triko! Ať si na pohřeb Chramostový v cajku. Soudružka estébačka

   Smazat
 2. Oni nikdy slušní nebyli a vždycky si musej do někoho kopnout. Jako teď do pana Gotta. Myslím, že nějakej Šídlo napsal, že zpíval o hovnu. V životě jsem neslyšel větší blbost.

  OdpovědětSmazat
 3. Celá ta havložumpa je zralá k vylití do stoupy!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Naprostej souhlas! Žádná námitka! Ale je tu určitý drobný problém. Jen ti to neměl kdo sdělit, páč tvá máti je němá už od dětství. To se stalo, když za války navštívili ukrajinští vlastenci z OUN její komoušskou famílii, kteří tvý bábě uřezali ty její povislý kozy, dědkovi zvadlýho kokota a ještě dejchající je oba vhodili do škarpy, kam chodila celá vesnice srát. Bohužel tvou matku, tuhletu kurvu - https://im.tiscali.cz/press/2017/11/30/883039-final-0787-3800x2536.jpg

   nenašli, páč byla schovaná v tý škarpě mezi hovnama a oni ji nedokázali rozeznat! A to byla chyba, tak jí pak mohl ožralej Havel na mejdanu, kde vynášela popelníky, ošukat a z toho si se vylíhl ty! Jenže tě potratila a ten potrat naložili do lihu a později poslali kremlovoroj jako delikatesu. Od tý doby co ji zežral poletuješ coby shluk těkavých plynů z lejnolíhně tohoto smradlavýho Ugrofína! - https://pbs.twimg.com/media/DQ3D5L9WsAAByD3.jpg

   Smazat
  2. Zase už vytahuješ čuráka ty prase 7.49? Zase už lezeš diskutovat s "rudými noky" bez nichž nedokážeš žít, i když to zakrýváš tím, že oplzle nadáváš a urážíš ale ve skutečnosti toužíš být stále mezi nimi. Čuráka máš pořád stejnýho, smradlavýho, nikoho už nepohoršuje, že denně vyhtahuješ to samý. Už tě všichni ignorujou. Tak jdi do prdele a čuráka vytahuj jinde.

   Smazat
  3. oprava: pro prase 22:47, které se na ulici či v socce pozná podle neupřímného žlučovitého úšklebu, vyb(p)itého mozku, kozí bradky, křivé huby, krhavých očí, převislého pupku, kosého pohledu a špatného trávení. A tento má navíc odulé tváře, jak blízko strká tlamu k pšoukolíhni svého škaredého fýrera tu! - https://pbs.twimg.com/media/DQ3D5L9WsAAByD3.jpg

   Smazat
 4. To co napsal na twitteru o KG Hřebejk je velmi slušný a vkusný názor.
  Jaký to kontrast s Brandovým blitím.
  Brandovi a jemu podobným není nic svaté, nemají žádné zábrany, žádnou soudnost. Smrt Karla Gotta pro ně není nic jiného než záminka ke zvracení a k nenávistnému útočení na své názorové oponenty.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Táhni si za ním a tady neopuzuj havlošpíno vy nejste oponenti ale hlasatelé jedné pravdy té vaší.

   Smazat
  2. No a co je pro tebe smrt Karla Gotta humuse 23.03? Přesně to, co píšeš. Bleješ tady sračky a nenávistně útočíš na ostatní. Jsi ubožák.

   Smazat
  3. Havlošpíno :D hádám,ze jste se na zakladce naučili číst a tím skončili. :D

   Smazat
 5. 23;03
  Tak jdi blejt jinam,třeba k Šafrovi nebo Hřebejkovi ty havlozblblo!

  OdpovědětSmazat
 6. 23:03 vy přemýšlíte demokraticky a pokrokově a musíte trpět, když slyšíte o Eugenii Číhákové.
  No a pro ty ostatní, vezměte si příklad, jak Chazaři na celém světě, drží spolu. Jak mají ostaní národy u vývodu tlustého střeva a ničeho se neštítí. Satan existuje určitě, musí proto existovat i Bůh. Zlo nesmí zvítězit!

  OdpovědětSmazat
 7. Ta stoka smrdí už z toho obrázku samý slizoun a inkvizitor halík páchne se svými výplody na seznamu.

  OdpovědětSmazat
 8. Ne ndarmo se říká, že ti dobří odcházejí, ale hajzlové zůstávají. šafr, Schwarzenberg, Halík, Hřebejk, Bělobrádek ..... tady budou smrdět ještě 100 let. Snad se jednou národ konečně naštve a těmhle chytrákům rozkope ty jejich vymaštěný palice!!!!

  OdpovědětSmazat
 9. 0:43
  RS i léčebná s Bělobrádkem za chvíli pěkně zacvičí,Poseplina-Šláfendrek už měl na mále stejně,jako Hřebejk a zkurvenej černoprdelnik Halík se uchlastá mešním vínem nebo ho nakazí nějakej z jeho pornoJandovů......holt musíme vydržet!!!!!!

  OdpovědětSmazat
 10. Okamura: Neomarxistická sluníčkářská sexuální revoluce chce sexuálně prznit české malé děti:

  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2019100510775564-okamura-neomarxisticka-slunickarska-sexualni-revoluce-chce-sexualne-prznit-ceske-male-deti/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Byl vyhozen Dr mediciny po 25 letech praxe za to ze odmital oslovit transexuala (zena s koulema) MADAM
   Onen pervert byl 2 m vysoky s bibrem a vyzadal si aby mu rikali madam Dr to odmitl a by zamestnavatelem vyhozen z prace Hnuj a spina tech pervertnich zrud ji znezna mezi .Stalo se tusim v Anglii a nebo v USA
   Sam jsem na jednoho takkoveho perverta narazil menecenny debil s namalovanumi nehty a tlamou fousatou no pohled na bliti a to si ho jeste predstavte v "akci" Dekuji jiz jsem blil Jando

   Smazat
 11. Pro Hřebejka možná Gott hrdina nebyl,pro mne zas jo.
  Je pro mne symbolem,že i slušný člověk,který se nenarodil se stříbrnou lžičkou v puse může být úspěšný.
  U Gotta by se dalo mluvit spíš o veleúspěšnosti.
  Dosáhnul patrně všeho čeho dosáhnout chtěl,a bez ztráty kytičky,NIKDY nikomu neškodil,nešplhal po cizích hřbetech.
  Věděl asi,že ve finále je důležitější rodina než politika a proto se do ní nemontoval.Ani před hadrákem,ani po.
  Přesně tak,jako NAPROSTÁ většina z nás.
  Byl-díky svému talentu a píli- výjimečný,ale cítil se jako jeden z nás.Úplně to z něj kapalo,měl rád lidi.
  Na rozdíl od zapšklých Hřebejků, kteří mají rádi jen havloidy.
  Helanov

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kája na rozdíl od Chramostové nepráskal své kolegy u STB, ale zastával se jich. Ovšem v CT ani zmínka o její aktivní spolupráci s STB. Hlavně antichátra, to je blbečky zajímá.

   Smazat
 12. Ten vtip o Rusovi a Američanovi znám trochu jinak.
  Rus argumentuje,že v SSSR je taková svoboda,že se klidně může vys®at u Kremelské zdi.(Jenom si při tom nesmí stáhnout kalhoty.)
  Hřebejku,jdi si je přeprat! ;-)
  Helanov

  OdpovědětSmazat
 13. Viděl jsem pár filmů Hřebejka. Dobrý. Ale jednou mi to stačí. Po druhé už bych na to nešel. A Pelíšky se mi už taky přejedli jako major Zeman. Dříve umělci dbali na to aby měli co nejvíce fanoušků a příznivců(vis.Mistr Gott), kterých si vážili. Těm dnešním je to fuck. Tenhle kudrnáč na film vždy dostane, vydělá a jestli udělá díru do světa? No a co divák jak říkám, může mu být u pr...Navíc nějakého toho Zlatého lva od kamarádů dostane. Ať si žvatlá dál ty své hnusné a odporné nesmysly, mě je fuck. Howgh. M.R.

  OdpovědětSmazat
 14. Pane Brande. kdybyste vynechal ty nálepkovací nesmyslně užívané pitomosti - "levičáství", "neomarxismus", možná byste byl ve svých tvrzeních důvěryhodnější. Takhle si člověk musí říkat - hm hm, vždyť autor je trouba.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přesně, píšu to trochu níž. Tento způsob argumentace /čisté papouškování/ je nahouby a je to pro autora trapas. Osobně nejsem žádný příznivec kavárny a právě proto se stydím tím víc.

   Smazat
  2. Ano, máte pravdu. Stejně jako výrok "Pražská kavárna jsou jen komouši nové doby." Při takovén tvrzení je třeba mít na paměti skutečnou podstatu pojmu komunismus a definovaný obsah. Účelové přehýbání významu ve smyslu komunismus=nacismus/fašismus případně ještě něco horšího, ničemu pozitivnímu nepřispívá. Je obecným mainsteemovým trendem a politickou vůlí přemalovat naši minulost po r.48 tak aby nikoho ani nenapadlo hledat v té době nějaké pozitivum. To je pochopitelné, jelikož jakákoliv pozitivní vzpominka a myšlenka nepřímo ohrožuje stávající systém. Ale, proč se té stupidní frašky musíte účastnit také pane Brande? Se svým slovníkem a hlavou jistě najdete vhodnější nálepku vystihující hlavní atributy tohoto souručenství. Ostatně, o pár řádků výš jste se toho jejich elitářství již dotkl.

   Smazat
  3. Myslím, že pan David by měl předtím, než přijme článek od pana Branda, ho vyzvat k malé korekci. Problém ale může být, že i pan David používá, /nebo v lepším případě používal/ tuto bezmyšlenkovou terminologii. Je to smutné už proto, že zrovna na Nové republice se už objevily nedávno dokonce myslím už dva články vyzývající k přesnějšímu nazývání věcí. Mě tohleto naprosto přihlouplé nálepkování dost štve, už proto, že to není vůbec k ničemu dobré. Takříkajíc je to kálení do vlastního hnízda. Na jednu stranu se tu publikuje pan Jírovec a cituje Luboš Blaha a na druhá straně neomarxismus a fuj levičáci. Jak tohleto nezvat slušně?

   Smazat
 15. V životě jsem neslyšel o větším HOVNU než je Šídlo!!!!

  OdpovědětSmazat
 16. To fofo mluví za vše. Blbeček od pohledu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A předvedeš někdy foto sráče z anonymního blábolu 10.28? Čemu jsi víc podobnej - kryse nebo praseti?

   Smazat
  2. Vám se nelíbí režisér Hřebejk? Takový alfasamec :-)

   Smazat
  3. No ona ta kysa i prase vypadá mnohem líp, než Hřebejk, především, co se charakteru týče.

   Smazat
 17. 10;53
  To jo,málem zdechlej a na pod práškama!!!!!☺

  OdpovědětSmazat
 18. Nechci diskutovat v této společnosti, s poněkud podúrovňovými soudy, ale musím. Za 1. Má cenu na sprosťárny odpovídat ještě větší hovadinou ? Nezlobte se tady neplatí - na hrubý pytel hrubá záplata -, ale naopak - rovný rovného si hledá, vrána k vráně sedá-. Jsem pamětník (trochu rudý dědeček, jinak odsouzení hodný potomek kapitalistů bez puděro), jako takový musím uznat morální pokles celé společnosti (nalevo i napravo). Dnes se dohadujeme pokrytecky o formátu pohřbu. Já pamatuji dobu, kdy nejen na venkově, ale i Praze, když šel pohřební průvod, muži smekali a nikdo neřešil morální hodnoty neboštíka. Pro všechny izmy jsme zapoměli na úctu k člověku. Možná i to nám chtěl odkázat Pan Karel Gott.

  OdpovědětSmazat
 19. Opět se musím ozvat. Na Kavárně, Hřebejkovi, Halíkovi, Kocábovi, atd. absolutně není nic levičáckého, ani marxistického. Jsem rád, že se na tato témata zde již objevily vysvětlující články, ale zdá se, že to nestačí a tento zhlouplý způsob pojmenovávání má tuhý život, pan Brand je zdá se těžší případ. Již při letmé úvaze člověk přece sám může přijít na to, že slouha těch nejbohatších těžko může být opravdový levičák, či marxista. O to víc je ale zapotřebí nazývat věci přesně. V tom se lišíme např. od nižších primátů.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 12:14-přesně tak, na čuráčcích pokládajících životy druhých a někdy dokonce i ty své v zadání "bohem vyvolených" majitelů světového finančního systému a jeho obslužných zařízení všeho druhu není nic levicového, ba právě naopak stejně, jako to bylo na tzv.Trockistech v minulosti a je i dnes, jsou to jen opravdoví užiteční idioti a škodná, kterou je nutno zlikvidovat i s jejich páníšky, neb se v zájmu deviantních rasistických zločinců aktivně podíli na likvidaci lidstva a lidství...

   Smazat
  2. Takto radikálně to rozhodně nevidím, ale rozhodně musím opakovat - pokud slyším slovo neomarxismus, nebo levice, mám nastražené uši, jestli se nemele prázdná sláma. Protože zvlášť to první slovo je nejméně z 99% pronášeno úplně hloupě. A musím říct, že mne to štve i u pana Branda. Je to TRAPNÉ

   Smazat
 20. Hřebíkem bejkovi, no spíš volovi, do palice.

  OdpovědětSmazat
 21. Zabývat se takovým ubožákem, jakým je Hřebejk, to je snad škoda času.

  OdpovědětSmazat
 22. Stejně, jako tenkrát na dotaz c.und k. soudce zda netrpí záchvaty Švejk odpověděl: "jednou na Karlově náměstí mě skoro zachvátil automobil...", my můžeme konstatovat, že nás a hlavně politiku zachvátilo šílenství a to prostřednictvím takovýchto řádně předpojatých pologramotných umjělecko-intelektuálních idiotů už od pohledu, jako je ten Hřebejk a na to si vypěstovalo ještě jako doplněk takové produkty politické pedofílie, jako je ta nešťastná infantilní a autistická Gréta a její předskokanka regionálního významu slavná Viki od Voršilek, která si přisvojuje právo rozhodovat o tom jaký má být p-resident i když její politická zkušenost je úměrná délce pubického ochlupení na její doposud holé pipině...
  Jsme ve fázi, kdy šílenství a emocionální křeče nahrazují rozum, opravdu vědu a dokonce i pud sebezáchovy a to je už opravdu vážné...

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.