Reklama

pátek 4. října 2019

Prezidenti Ázerbájdžánu a Kazachstánu hovořili o "faktoru Putina"

4. 10. 2019 lenta
Rusko dokázalo překonat krizi na začátku století díky "faktoru Putina". Řekl to ázerbájdžánský prezident Ilham Alijev na plenárním zasedání Valdajského mezinárodního diskusního klubu, informuje agentura Interfax . "Hlavním faktorem toho, že Rusko se ctí vyšlo z těch nejtěžších zkoušek, je "faktor Vladimíra Putina". To je pravda, o níž musí vědět všichni", řekl ázerbájdžánský vůdce. Podobné prohlášení učinil i prezident Kazachstánu Kasym-Žomart Tokajev, uvádí zpráva TASSu. Rusko nazval "velkým státem" a poznamenal, že bez jeho konstruktivní účasti "nelze vyřešit žádný klíčový problém - ať už jde o globální či regionální problém". Klíčová zásluha v tom náleží Vladimíru Putinovi, zdůraznil Tokajev.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

31 komentářů :

 1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Komu říkáš soudruhu zelený vítači a transatlantický soudruhu. Putin je nejlepší president na světě.

   Smazat
  2. Bezesporu Rusko prezilo svoji smrt a zanik mnohokrat, skudcu bylo a je stale hodne /ale taky jsou treba ke zdravemu vyvoji/,navic a zrejme s jinymi umysly zlocinci/Oligarchove se spletli s Putinem a ted ma Rusko co si jiz po staleti zaslouzilo a v pravy cas. Nejlepsiho a zdaleka vudce a jednoho z nejlepsich v cele historii lidstva a navic je uplne normalni. Absolutne nejdulezitejsi , nepostradatelny
   pro svetovy mir a vyvoj k zlepseni sveta...
   Jeste za sto let bude na zaklade toho ,co vsechno a zdanlive snadno dokazal.. Budou se jini od nej ucit ..

   Smazat
  3. 0:20 Bezesporu. Dnes ten zakrslík sedí holou řití na hromadě rezavých raket, ponorek a tanků, pro které nemá odbyt ani jako šrot a proto usilovně hledá nového partnera Adolfa, se kterým by si opět rozdělil Evropu a soutěžil s ním v počtu gulagů, pogromů a vypálených parlamentů. K tomu účelu používá různé azbucké "trojské koně" (foldynovské Srbsko, Řecko). Také protievropský islám. Brzo bude muset platit nahromaděným zlatem za obyčejné žrádlo. Zato má miliony zadubených, hladových a zamindrákovaných mužiků, ověšených ve válce uloupenými hodinkami a oplechovaných bezcennými dobyvatelskými metály udělenými těm přeživším, kteří raději riskovali střelbu soudruhů převážně do vlastních řad, než by šli na jistou smrt do gulagu. "Psí hlas do nebe nevolá" (ruské přísloví). Jejich stavy by potřeboval snížit aby je nemusel živit. Proto jim slibuje válečnou kořist. Brzy však předá Sibiř Číně na splátku svého dluhu (podobně jako kdysi Američanům Aljašku), případně jako výsledek pročínského referenda Sibiřanů. Z Ruska zůstane feudální chlastoslovanský skanzen s dřevěnými matrjoškami, zlatem okovanými blechami vystavenými v Kremlu, a potměšilými zablešenými cirkusovými medvědy na motorkách, obohacený olezlými a odulými putinovskými agentskými čecháčky, kterým Putin rád poskytne asylovou kvótu!☺

   Smazat
  4. 3:25 Otázka zní přeci jinak! Jak dlouho se ještě??Chlastoslovanské barbarské Kartágo, s jeho pátými kolonami užgryndaných, podlézavých, vlastizrádných a neproduktivních azbuckých čechomužiků, frankomužiků a balkánomužiků, musí být i s pomocí Číny zlikvidováno (demontováno) v zájmu světové civilizace. Stejně jako Islámský stát, který rovněž přebírá štafetu bolševizmu. A stejně jako dříve francouzské třetí císařství, osmanská říše a německá třetí říše či japonské císařství. Čínský chanát přijde na řadu později. Blbou Evropu budou muset zachraňovat opět USA (i bez Trumpa) jako v obou světových válkách?
   Čína bude jejich hlavním spojencem? Blbí čecháčkové budou jenom čumět na drát. Prolhané, lenivé, ožralecké, expanzivní, cynické azbucké byzantské Rusko zůstalo mentálně na úrovni mongolského a hunského Tatarstánu (včetně temného a vůči carovi tradičně podlézavého pravoslaví, velmi podobného islámu), nedotčeno západní civilizací, úmyslně odděleno azbukou a širokorozchodnou železnicí ...

   Smazat
  5. 8:0x, zase máš poránu tak tvrdou stolici, že jsi sem z bezmoci okopíroval ty trapné slinty z FB?

   Smazat
  6. Souhlasím pane9:49. Ten zelenej užgryndanej Alzáckej pidimužík Pepek Vyskoč 8:0X, co tady vypotil není možno považovat ani za nezdařilej vtip. Kdo si to dělil Europu na Jaltě?:-). Komunisté se dohodly s demokratama na dělení Europy, kterou "osvobodily" od fašistů, tak poté Roosvelt a Churchill vlezly Sovětskému diktátorovi Stalinovi do jeho postele na Jaltě, aby se tam s ním něžně zamatově pomuchlaly. Tu další notoricky se opakující tapetu zeleného užgryndaného pidimužíka Pepka Vyskoče, nemá již po různých mutacích ani žádnej smysl opět komentovat.

   Smazat
  7. 19:55 Bezpochyby. A čemu se divíš? Teprve teď přináší komunizmus své Kainovsky zvrhlé a prznitelské plody na přírodě i na lidech - a ještě pár generací bude. Diskuze malomocných, neschopných, žlučovitých, klauzemanovských i putinovských socek v pracovní době to jenom potvrzují. Nostalgicky pláčou na hrobech zpupných diktátorů, opěvují loupeživý komunizmus či jiný „většinový“ systém a zamlčují, že tehdy ještě dožívala předkomunistická výchova a morálka – komunisty nazývaná „přežitky kapitalizmu“ a že se žilo z naloupených bilionů. Dnes nemáme žádný civilizovaný kapitalizmus – ale trojbarevnou bolševickou otevřenou kleptokracii a partajokracii – bez „přežitků kapitalizmu“. Současný konzumizmus není nic jiného, než převlečený a přebujelý komunistický materializmus. Levicoví odboroví bossové a lemplové jen žvaní – ale ani jediný kibuc nebo výrobní či prodejní družstvo si dosud nezaložili, aby tam předvedli, co umějí vlastní prací, bez olupování a parazitování na těch úspěšnějších. Blijí směrem na Západ, protože mu nikdy nebudou sahat ani po řiť, aby ji mohli políbit. Kydají na cikány, ale sami klesají na jejich úroveň, ba i pod ni.

   Smazat
 2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 3. Několikrát tu bylo vidět,že"naši"navrhovali pana Putina na Nobelovu cenu miru,nebot se v dějinách nikdy nevyskytl tak velký vojevůdce,který umi obsazovat celé poloostrovy beze ztráty jediného samopalnika no ni?!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A není to humanitárnější než ten ostrov humanitárně rozbombardovat? Navíc mu tam po ,,anexi" dobrovolně zůstalo 12 tisíc ukrajinských vojáků i s rodinami, tak se měl o co opřít.

   Smazat
  2. 8:35, jistěže není. Ten správný postup je: financovat neonacisty a islamisty, vyvolat státní převrat nebo občanskou válku, pak to zbombardovat i s přilehlým územím jakože ochrana utiskovaných, nasadit sankce pro normální podnikatele a stát, podporovat drogovou distribuční síť, obchod s lidmi, obchod se zbraněmi (s sám se na tom podílet).., rozpoutat štvavou kampaň proti té špatné straně, korumpovat ty správné, dělat špinavý byznys, vyhánět původní obyvatelstvo a označit ho za agresora, následně vojensky obsadit a vystavět tam svoji základnu, nejlépe rovnou raketovou, a nakonec vyhlásit toto území za samostatný stát s úplně jiným lidem a národem, který tam do té doby žil a kterému to území dosud po celá staletí patřilo. To je humanitární.

   Humanitární je samotné bombardování ve jménu pravdy a lásky. Vždyť jak si pomohl vojenský průmysl, který si tak mohl otestovat svoje zbraně v evropské infrastruktuře a dostal nové zakázky!

   Jak se pomohlo malým nemocným evropským/americkým dětičkám, když dostaly třeba nové srdíčko od nějakého hnusného srbského spratka, co byl nespravedlivě zdráv!

   Pomohli si i další skvělí lidé, jako třeba W.Clark nebo M.Albright, kteří přišli k miliardám (vidíte, že to jde, jen trochu chtít a snažit se).

   Ale největší význam vlastnictví tohoto území je pro velký byznys. Základna na klíčovém území znamená, že odsud lze ovládat a kontrolovat energovody z Blízkého Východu do Evropy a celkově strategická poloha na Balkáně. A protože se jedná o velkou základnu, po zuby ozbrojenou, která patří USA, pokud z nějakého důvodu sami neodejdou, a to se nestane, pak nikdo z těch malých chudých zemí nemá na to, aby je odsud vyhnal, i kdyby se všichni spojili.

   Může ještě nějaká zrůda pochybovat o humanitní povaze bombardování, sankcí a podpory mírového sboru UÇK?

   Smazat
 4. Paní Vladimíro souhlasím, jde o naprosté unikum Vladimíra Vladimíroviče Putina. Narozdíl od předchůdců podrazáka, mizery, vožraly Jelcina a prapodivné “naivky ...?!?“, McDonald's Gorbačovova, ten byl kombajnistou a měl jím zvostat. V jednom odstavci se prohlásíl za kredibilního poctivce, aby v druhém vše popřel, že se k moci dostal jako manipulativní intrikán, tudíž vychcanec a rozvraceč s mapou Guantanamo Bay Naval Base na pleši. Vladimír st.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kontrast mezi Putinem a ostatnimi je misty az neuveritelny . Co rekne a co uskutecni. Je az neuveritelne. Srovnavat jen s ostatnimi loutkami neni ani mozne..Lezou za nim aby se na nich neco z nej otrelo,odrazilo. Potom se chlubi, Putin mne prijal, nebo navstivil a to je tech chudaku ,jejich maximum..Snazi se na tom neco dokonce vybudovat..Pro sebe..
   Od upatlanych byrokratu ,zbunkrovanych zbabelosti a rakovinou korupce prolezlych inteligentu v Oslo , myslim , jsem si jist, ze JE OBROVSKE VYZNAMENANI/asi nejvetsi dnes/ , kdyz, Putin nedostane od nich zadny medajle..
   A doufam ze nikdy neprijme..
   Srovnejte s plazem Obamou a jinymi...
   Laureaty vseho nestestti pro celej svet..

   Smazat
 5. Společná imigrační politika? Expert bouchl do stolu: O migraci mohou rozhodovat jen naše úřady, ne nějaký Řek v Bruselu:

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Spolecna-imigracni-politika-Expert-bouchl-do-stolu-O-migraci-mohou-rozhodovat-jen-nase-urady-ne-nejaky-Rek-v-Bruselu-598171

  OdpovědětSmazat
 6. S tím musí souhlasit každý,kdo je schopný aspoň kapky objektivity.
  Ale vyzdvihla bych i roli Borise Jelcina.
  Měl dobré úmysly,ale ten náhlý rozpad velmoci nemohl zvládnout.
  Když viděl že to nezvládá,že na to prostě nemá,vybral toho NEJSCHOPNĚJŠÍHO ze všech,předal mu žezlo a odešel dobrovolně po červeném koberci.
  Aspoň já to tak cítím!
  A říkám si:Který z těch západních "vůdců", kteří se držej koryta jak lejno košile by tohle svedl!?!?!?
  Díky Jelcine za Putina!!!
  Helanov

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hahaha - "odešel dobrovolně", "Jelcin" hahaha - kdyby to neudělal, šel by si za korupci a vlastizradu sednou s celou svou povedenou rodinou.

   Smazat
  2. 6.12 - už jste mě opět rozdělil

   Smazat
  3. On to nezvládal alkoholik Jelcin, ale ani "demo" Gorbačov. A u nás to v 68 nezvládal Dubček. Slabý politik se ve vládě vždy hodí.

   Smazat
 7. 6:12
  A za tu vlastizradu sedět mohli v jednom Černým delfínu i s udavačskÿm Havlem!!!!!☺

  OdpovědětSmazat
 8. K panu prezidentu Putinovi mám velkou úctu. Vynikající člověk v čele velkého ruského národa, kterému za mnohé vděčíme. Až se spojí ti Slované, kteří nepropadli "kouzlu a pozlátku" anglosaského vidění světa, nastane období našeho velkolepého duchovního a kulturního rozkvětu navazujícího na odkaz Velké Tartárie.
  Honza Smola, Havířov

  OdpovědětSmazat
 9. Byl jsem v létě v Kazchstánu, Kyrgistánu a Gruzii. Všude tam mají prostí lidé rádi Putina a vzpomínají na dobu CCCP s nostalgií. Obvzlášť v Gruzii je velmi oblíben asi je to tím, že si naši gruzínští přátelé velmi váží silných osobností, hlavně té silné tamní osobnosti, kterou nadevše zbožňují a též rádi vzpomínají na dobu stalinismu v Sovětském svazu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 8:46, nechci vám brát iluze, ale to s tou oblibou to není tak jednoznačné. Já mám z Gruzie úplně jiné poznatky. Ti lidé, kteří měli možná úplně jiné názory, povětšinou mlčeli a neodvážili se ani ceknout, zatímco všude, kam jsem se jen pohnul, bujela silná rusofobie, mnohdy horší než tady.

   Smazat
 10. Rusko má zvláštní schopnost povstat z ničeho. Jakmile jde o matičku Rus, tak tamní národy neznají bratra. Bohužel někteří lidé to stále nemohou pochopit. Putin pochopil, že slepé kopírování západu je cestou do pekel a většina Rusů to, vcelku pochopitelně, akceptuje. Stačí jim sledovat některé komedie typu Brexit, kde je názorně prezentována možnost, kdykoliv opustit EU, vůle lidu vyjádřená v referendu a pod.. Taškařice hrubého zrna, ale Putin je diktátor, přičemž takových je plný Brusel.

  OdpovědětSmazat
 11. Aspoň raz mať na dve prezidentské obdobia takého prezidenta ako je Vova na slovensku a začnem zamýšľať o budúcnosti nášho štátu a mojej vlastnej o mnoho krajšie čo by som dal za takého vodcu na slovensku

  OdpovědětSmazat
 12. Ono srovnávat Putina s jinými státníky, to je jako přirovnávat mistra Gotta, k Marii Pojakrové která nazpívala písničku Pejskové se koušou, i když nic proti ní. Obdivuji to, že v Rusku už dávno nepostavili Gorbačova ke zdi a Jelcinovi Putin podle všeho slíbil beztrestnost a podle mne to není slabost státníka, ale spíše se jedná o serióznost a moudrost. A obě tyto vlastnosti včetně prozíravosti a chytrosti Putin nepochybně má, v míře vrchovaté. Jinak souhlasím s příspěvkem Honzy z Havířova ze 7:41. Hej hou, rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 16:28 On Gorbačov žije v Rusku?? Na mě působí dojmem, že pořád lítá po západě a vykládá, že ho zklamali v tom, či onom.

   Smazat
 13. Je dlužno si uvědomit, že s rozpadem CCCP se Rusko dostalo skoro na úplné dno, jako asi žádný stát před tím. Navíc ztratilo mnoho svých republik a v nich miliony Rusů, co tam zůstali.

  Však to taky Putin zmínil v rozhovoru s Oliver Stonem, že to byl skoro krach. A z toho krachu se díky Putinovi dostali na dnešní úroveň, že se jich US,UK bojí a dělaj vše možné, aby jim škodili a ten vývoj zastavili.

  OdpovědětSmazat
 14. A to me zase rusko vubec nevadi
  Jejich zeme jejich pravidla a vubec nechapu proc budi rusko tolik nenavisti zrejme proto ze si tak preje rise uss..??
  Co se tyka Putina tam je to jasne
  Zabranil vyrabovani ruska coz se neodpousti
  Polaci jiz pripravovali tisk penez pro rozlamane rusko a hle jaka tragedie..
  ono to nevyslo
  Proto ta zloba a nenavist
  Proc to budi tolik zloby a nenavisti zatimco kamaradi saudi Qatar a jine diktatury zadne emoce u odpadu zvani liberaliste nebudi
  Zajimava schizofrenie...

  OdpovědětSmazat
 15. závisť psov k slobode vlkov - ten pocit že ste na reťazi a darmo, váš brechot nepomáha - vlk si urobí čo chce, je slobodný

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.