Reklama

neděle 13. října 2019

Putin vyzval, aby byla Sýrie osvobozena od cizí vojenské přítomnosti

13. 10. 2019 russian
Ruský vůdce Vladimír Putin v rozhovoru s RT Arabic, Sky News a Al Arabiya prohlásil, že každý, kdo je v Syrské arabské republice nelegitimně, musí opustit její území. Prezident Ruska upřesnil , že "se to týká obecně všech států". "Každý, kdo se nachází na území jakéhokoli státu, v tomto případě Syrské arabské republiky, nelegitimně, musí opustit toto území. Pokud budoucí vedení, legitimní vedení Sýrie řekne, že již nepotřebuje přítomnost ruských ozbrojených sil, platí to samozřejmě také pro Ruskou federaci", uvedl.


Prezident zdůraznil, že v současné době je tato otázka absolutně otevřeně projednávána se všemi partnery Ruska.

"I s íránskými partnery, i s tureckými, nejednou jsme to říkali i našim americkým partnerům ... A stejně, jak vám to nyní řeknu, jsem otevřeně hovořil se svými kolegy: území Sýrie musí být osvobozeno od zahraniční vojenské přítomnosti a územní celistvost Syrské arabské republiky musí být plně obnovena", dodal.

Dříve Putin vyzval Írán a Saúdskou Arábii, aby nepoužívaly syrské území jako platformu pro konfrontaci.

Jak zdůraznil ruský prezident, americké ozbrojené síly jsou v Sýrii nelegálně.

Poznamenal, že Rusko bude vycházet z toho, že rozhodnutí prezidenta USA Donalda Trumpa o stažení armády bude skutečně realizováno.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

39 komentářů :

 1. No a co turecké jednotky. Ty jsou zvané? Nějak se v tom guláši ztrácím
  Václav

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Cožpak my, občas se můžeme v tom guláši ztratit, Rusové jsou spíše na Boršč a vypadá to, že v tom asi problém nemají a vědí co chtějí a taky s rozvahou potřebné kroky podnikají. Když víš co chceš a máš na to, není síly, která by tě zastavila. Vidím to pozitivně. Hej hou, rudý dědeček

   Smazat
  2. Ti jsou jako Izrael! Pro svou bezpečnost udělají cokoliv a serou na city! Klidně vyhladí (pr)Assada s jeho celou bandou do padesátýho kolene a anektují Afrín i Rojavu, když to uznaj za nezbytný stejně jako to učinili Izraelci s Golanama ...

   Smazat
  3. Václave!
   V čem se ztrácíte? Putin to přece řekl jasně - všichni, kdo se tam nacházejí nelegitimně. A komu jinému to může být za dané situace adresováno, než právě Erdoganovi??

   Smazat
  4. 9:04...S tou invazí Turků je to složitý...
   Nepochybně jde o agresi, ALE...
   Zdá se,že Kurdové začínaj používat zdravý rozum.
   Zdá se,že bojůvky YPG složej zbraně a začnou spolupracovat s Asadem.
   Jasně,jen z mazanosti, prostě jen dají přednost čertovi před ďáblem-Erdoganem.
   Ale i tak jde o celkem pozitivní výsledek!
   Helanov

   Smazat
 2. Tak správně všechny cizí nepozvané armády vyhnat ze země a ukončit tu válku.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A tak si Putin taky "kopnul do Trumpa"...:"celistvost uzemi Syrie musi byt obnovena od zahranicnich armad"...Kdyz ten zacal dodavat Syrii Izraeli a zadarmo a jako uctivy komornik...
   Se to snadno rika , ale co je za tim. A co kdo a Putin udelaji mimo vyjednavani s parazity , kterych je velka Presila..A maji zlocin k dizpozici a nevahaji zadne barbarstvi NEPOUZIT !!! A kazde barbarstvi vitaji a podporuji plne !!!

   Smazat
 3. Syrská armáda postupuje na sever, aby čelila Turecku:

  https://cz.sputniknews.com/svet/2019101310819471-syrska-armada-postupuje-na-sever-aby-celila-turecku/

  OdpovědětSmazat
 4. V Sýrii nebude možné nastolit klid, mír a pořádek do doby, dokud tam budou cizí vojska. Poté, až zemi opustí, vypořádá se syrská armáda a bezpečnostní síly se zbytkem tzv. opozice, vesměs dovezené USA ze zahraničí k vedení proxy války. Zatím je různým způsobem USA a některé další západní země ochraňovaly. Teď to ale, jak se zdá, končí. Alespoň v Sýrii. Je ale otázkou, zda Erdogan nepodlehne svodům a nezačne již nyní obnovovat Osmanskou říši. Pak postupně začne narážet na překážky. Nečekejme ale, že ze strany Ruska to budou překážky vojenského charakteru. Budou jiné.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Trvalá okupace nepřátelského území pouze vojenskou silou není udržitelná. Kurdové budou tureckým okupantům škodit, jak jen to půjde. Proto chce Erdogan Kurdy naředit, nasunout na dobytá území statisíce syrských utečenců, zavést svou správu a hlavně vzít Kurdům kontrolu nad zdroji - ropou a plynem, a znovu tak vykrádat Sýrii, stejně jako když kšeftovali s nájezdníky Islámského státu, který vydatně podporovali. Asad může Kurdům pomoci, ale neudělá to zadarmo - kurdský stát i kurdská autonomie jsou tímto opět v nedohlednu, což vyhovuje i hlavním globálním hráčům. Kdo to odnese, jsou opět lidé žijící v těchto oblastech střetu zájmů - další genocida, další utečenci, další zmar a utrpení.

   Smazat
 5. Putin vyzval, tak hlavně vypadněte vyze státu kde jste nacpaní, podněcovatelé všeho svinctva ve světě. A ještě doplním, já zase vyzívám Putina, VYPADNI Z KRYMU, pokrytče.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mongole 10:03, Krym byl a je Ruský, smiř se s tím a jdi plakat na bakaloviny.

   Smazat
  2. 10.28 A ty prokremelský fašounku a poskoku se smiř s tím, že nastane doba, kdy Putler Krym ještě rád vrátí. Rusák si taky myslel, že NDR ( to hlavně) a další východní státy jsou na vždy Ruské a netrvalo to zase tak dlouho a vše je jinak .

   Smazat
  3. 11:18
   Zase máš vlhký sny amifilcko?!

   Smazat
  4. Pane11:29, amifilcka Pepek Vyskoč11:18 vlhké sny nemá, ale přímo abstinenční halucinace: všude zákeřne zakrádajícího se Rusáka, v NDR, na Krymu, v Ruské federaci..., Pepek si otevře ledničku kde má stříkačky s Heroinem a tam taky schovanej rusák s putlerem:-). Když Rusák pokrytča vypadne z jeho ledničky pak si snad konečně Pepek Vyskoč11:18 vydechne od svých halucinací. Heh a kdo má jako bejt na Krymu místo Rusů, podle Pepka Vyskoče, snad ne Marťani:-).

   Smazat
  5. 15:26 Ten tvuj koment vypadá, že máš velice dobré zkušenosti s tím HEROINEM, jinak by jsi nemohl sepsat takovou slátaninu. Pokud vím tak Krym byl Ukrajinský, než ho fašoun Putler okupací přivlastnil za cenu 15 000 mrtvejch k Rusku.Marťani, jsou oproti tobě inteligenti, prokremelský šmejde.

   Smazat
  6. 16.00 Jakých 15 000 mrtvých? Ti s Krymem nemají nic společného, tam nepadl ani banán natož výstřel. Seš tak vymydlený od Jandy nebo už ses tak narodil?

   Smazat
  7. 16:24 Ale mají, vše začalo okupací Krymu a následně Dombas, Luhansko vše souvisí se vším. A tšch 15 000 mrtvejch.Proruskej poskok jako ty nepochopí

   Smazat
  8. 27:49
   Jsi ty kreténe z amianálu správnej?!
   Těžko!!!!

   Smazat
  9. Těch 15000 je přibližný počet mrtvých zabitých odstřelovači, banderovci a americkými najatými vrahy v Kyjevě. Na Donbasu pak Američani stříleli na školy a školky a banderovci odstřelovali obytné čtvrti.

   Smazat
  10. 1:38 Proč lžeš tY proruský hovado? Náš přítel Amík nikdy na nic v té ruské prdeli nestřílel, ani tam nebyl, idiote prolhanej. Tohle jše má na svědomí te tvuj fašoun PUTLER TY HOVADO BLBÝ.

   Smazat
  11. 15:54
   :) Amíci byli všude, kde jsem napsal a nejmenoval jsem všechno. Provalilo se také, že CIA vraždila v Evropě před 40 lety, v době tuhé studené války. Jsou za nimi stovky mrtvých - to byl ještě "čajíček". Dneska si s tisícovkami vražd na Blízkém východě a Ukrajině hlavu nelámou. Nácek a primitiv jsi ty a tví američtí páníčkové, ty smradlavá proamerická opice.

   Smazat
  12. 15:54
   Jo a připrav se na pořádný výprask u tvých liberálních páníčků, když jsi nechtěně uznal, že Donbas je ruský. :-))) Pokud jsi tedy nemyslel Kyjev. :-)) Jsi fakt kouzelně primitivní trouba. :)

   Smazat
  13. Sam Vypadni , Podsvince.

   Smazat
 6. 10;03
  Krym si vybral,takže tvoje amikvílení si nech na sraz PYJátů,TROPiček a milionů chcanek!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Krym si nemá co vybírat, ty rudý šulíne. Stejně jako si "Sudety" neměly co vybírat.

   Smazat
  2. "Sudety" si taky nevybíraly, tož pravda, vybíraly demokraté:-). Osud Krymu vybíraly komunisté Nikita Chruščev a jeho soudruzi. Teďkom osud Krymu měl být spečetěn podle Sudetského scenáře, kde probíhaly etnické čistky. Nebýt referenda zaštítěného Ruskou federací, opakoval by se tam taky Sudetskej scenář. A o tomhle halucinuje Pepek Vyskoč.

   Smazat
  3. oprava: a mý (rozuměj putleroffský) kvílení ...

   Smazat
 7. 12:57
  Pojem Sudety a sudetský němec je výmysl fašozmrda z počátku 20.století ty amikokote příposranej!

  OdpovědětSmazat
 8. Zprvu mne to bavilo a ted jiz mne to unavuje. Ve 99 % ruznych diskusich na ruznych serverech. Jedni rudí druzi stars&stripes. Bezte uz s tim doprdele jak prasata na levo tak na pravo. Kvuli takovych kokotu jako jste vy vznikaji jenom konflikty. A nejvetsi prdel je ze kdyby jste se vy kokoti potkali osobne tak jsi date klidne pres drsku ale stejne uplnou piču vyřešite ! Jsme vsichni jenom ovečky ve vymrdanem stadečku jedni vlevo a druzi vpravo co na sebe jenom zlostně bečí. Řešte radsi sračky ktere dokazete nejak jako jednotlivci ovlivnit ! Protoze pokud pasaček na leve staně nebo pasaček na prave straně se nějak rozhodne stejně ovce budou pořad ovce. A vy mužete zase jenom bečet jeden na druheho každy ze sve strany. A nebo se sejděte a dejte si přes dršku za vaše "ideály" a nebo běžte radši nekam na pivo ! Adios !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A když nepůjdou, můžeš kdykoliv na pivo ty Adios.

   Smazat
 9. 15:20
  A teď to ty chudinko tupá PŘELOŽ DO ČEŠTINY!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Píše žes jen dvojmolekulový shluk putléria, otravného plynu vypouštěného občas z lejnoléhně této škaredé ugrofínské poloopice!☺ - https://pbs.twimg.com/media/DQ3D5L9WsAAByD3.jpg

   Smazat
 10. vlast tě (10:03) potřebuje: "A Pepku, kdyby někdo povídal, že Trump je dobytek anebo, že tu válku nevyhrajeme, tak přijdeš a řekneš nám, kdo to povídal. Rozuměls? Teď zameč a vyskoč!"

  OdpovědětSmazat
 11. 15.56 Myslím, že s tím pepkem jseš už ubohej, na víc, tvuj intelekt nemá, co blbečku.Pouze kopíruješ text z filmu, ty jako hlupák na víc nemáš a nic nového nevymyslíš. GRATULUJI.

  OdpovědětSmazat
 12. 16:05
  Pořád má na víc,než ten GRABIT z amianálu z 19;20 a TY!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Spis slunce nikdy nezapadne nad zadnou zemi nez by z nektere zeme vypadly USA.

   Smazat
 13. Jaký je vztah mezi státy Sýrie a Israel? Jsou stále od roku 1967 ve válečném stavu nebo v minulosti uzavřeli příměří nebo dokonce uzavřeli vedoucí vládní činitelé z těchto států mír??

  OdpovědětSmazat
 14. Jsem velmi šťastný, chci se podělit o svá svědectví s širokou veřejností o tom, co pro mě tento muž jménem Dr. PADMAN právě pro mě udělal, jsem ženatý 4 roky a mám rozchod s manželem před 4 měsíci a byl jsem strach a tak zmatený, protože ho tak moc miluji. Opravdu jsem byl příliš depresivní a kamarád mě nasměroval k tomuto kouzelníkovi, doktoru PADMANOVI, a oznámil jsem mu všechny své problémy a řekl mi, abych se nebál toho, že se přinutí, aby se můj manžel vrátil ke mně a za pouhých 48 hodin Dostal jsem hovor od mého manžela a on se líbil, že bych se měl vrátit do domu. Nikdy v mém životě nevěří v kouzlo a teď mi to jen pomohlo a jsem nyní tak šťastný. Vše mu děkujeme a pokud si také chcete nechat svého manžela vrátit pro sebe zde !! jeho e-mailovou adresu (padmanlovespell@yahoo.com), jsem tak rád, že svědčím o vaší práci a laskavosti DR PADMAN

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.