Reklama

sobota 12. října 2019

Rasputina na Putina

Jakutský šaman Alexandr Gabyšev táhne na Kreml
Jiří Jaroš Nickelli
Evidentně nejlepší "zprávu nejen století, ale snad tisíciletí" – pokud ji lze za zprávu pokládat – přineslo letošní METRO dne 7.října 2019, na straně 04. Zní: "Šaman. Chtějí ho zbavit své právnosti" Zpráva ČTK (!) – "Sancta Simplicitas!" pokračuje líčením "manifestace několika desítek lidí v sibiřském Jakutsku". Za koho?

Za ŠAMANA Alexandra Gabyševa, který si vzal do hlavy, že VYŽENE DÉMONY Z RUSKÉHO PRESIDENTA VLADIMÍRA PUTINA.

Chudák Gabyšev! Čelí obvinění z extremismu, a prý mu hrozí, že "bude prohlášen za nepříčetného". Jsem zvědav, jak se milého vymítače – majícího oficiální protějšek jen v exorcistech Vatikánu – zastane naše celebrita Jakub Janda z inkvizičního tribunálu alias think–Tanku "Evropské hodnoty". Snad mu nabídne politický asyl a ubytování u občana knížete na Orlíku?? A vydá "anathema na zlosyna všech zlosynů" pana presidenta Putina, jenž toto trpí...

Celá kauza vypovídá o ideologické nemohoucnosti Západu a jeho kolaborantských federátů doposud jakkoli svrhnout a majdanizovat legitimního presidenta Ruské federace, a jenž musí sahat i po mytologické válce vůči nenáviděnému státníku. (Kolik pak asi do Jakutska dorazilo v kauze mezků zlata??)

A ještě něco. Kauza připomíná známou historickou episodu z dějin poslední éry carského Ruska. Tam také vystoupil v krizové době samozvaný mnich Rasputin, jenž byl díky fanatismu carevny pozván i na carský dvůr, kde uváděl do vytržení kamarilu dvorních dam a šlechtických kruhů dvora. Dokonce prý nejen svým charismatem,ale i svým sexuálním apetitem, z něhož prý dámy blahem omdlévaly. Nevíme, zdali je to fakt, nebo pouhý historický folklor... Rasputin údajně dokonce ovlivnil situaci na německo–rakouské frontě. Prý to byl on, kdo přinutil cara Nikolaje II. (osobně ušlechtilého, avšak submisivního státníka) svým exaltovaným proroctvím k ofenzivě u Baranoviči roku 1916 generála Brusilova, kde Rusové málem zvítězili nad vojsky Rakušanů a Němců? Nu nevíme opět. Generál Brusilov patrně Rasputinovo vytržení nepotřeboval – spíše potřeboval kanóny, které se netrhají při výstřelu (od zludařených kapitalistů) a místo sekyr pušky pro dělostřelecké obsluhy... Je však možné, že Rasputin a nátlak fanatické carevny ovlivnil cara ke schválení této operace. I to však je pouhá hypotéza, nepatřící do vědecké pozitivistické historie, ale do oblasti alternativní filosofie dějin... a jiných metafysických nauk. Jedinou jistotu máme o konci Rasputina, se kterým udělal krátký proces kníže Jusupov, jenž nesnesl rozvrat carské rodiny tímto fanatikem. Přitom údajně dlouho trvalo, než Rasputina fyzicky zlikvidovali, snášel prý nejen střelbu ale i rány sekyrou... než carský Mefistofeles nakonec vydechl naposled. Tehdy to řešili daleko tvrději, než v relativně liberálním Putinově Rusku, které Západ neustále bez viditelných důkazů označuje za jakýsi "totalitní režim". Totalitní režim by jako v Latinské Americe milého šamana bez cavyků svrhl vrtulníkem do La Platy za pokrm krokodýlům...taková je dnešní realita.

Ovšem obiter dictum řečeno, tato "zpráva tisíciletí" překonává nejen Jakuba Jandu, ale i našeho klasika Haška – a nakonec i nejslavnějšího génia národa. Neboť, kam se hrabe Jára da Cimrman?

Jiří Jaroš Nickelli ČSOL Brno I
Autor je nebezpečný panslávista

11 komentářů :

 1. Mě na tom nejvíc zaujalo to, jak na všech fotkách, a že jich teda bylo po celé putování šamana, byly vidět naprosto senzační silnice. Ne dálnice načančané, ale normální silnice mezi lesy. Měl by přijít k nám, šaman, aby nám přičaroval taky takové kvalitní silnice. Putina klidně vezmem nádavkem.

  OdpovědětSmazat
 2. No, to co udělali s Rasputinem, nebyla také nějaká demokratická věc. Ale naši štváči se také neštítí ničeho a jsou schopni upravit dějiny a cokoliv aby dosáhlhli svého. Je jenom na normálních občanech co jim povolí.
  Zatím je to bída, většina se nezajímá a mizerná menšina řve jako paviani. Ano jsou hodně slyšet.

  OdpovědětSmazat
 3. A vám přijde asi normální že ve vaší svobodné zemi za kterou očividně kopete první ligu. že občan jde vyjádřit svůj názor před sídlo voleného zástupce lidu. A aby nebyl rozruch kolem tak vymyslet obvinění a pro jistotu ho umístit do blázince.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ty jsi mi také pěkný exemplář! Nejdeš náhodou "vyjádřit svůj názor před sídlo voleného zástupce lidu" do Lán, šamane?

   Smazat
  2. Vlastne cela ta pravda o osvobozovani zapadnich spojencu je dost otresna a muzou se vo tom dozvedet jenom ti se silnejma nervama a proto se to radsi zatajuje. Lepsi je kricet v jednom kuse o Stalinovejch zlocinech.. To pomaha a davy tomu veri..

   Smazat
  3. To zase psal nějakej pomatenej komoušskej debil, podčověk*) z NR! Páč tý ofenzívě u běloruského Baranoviči, kterou opravdu inicioval Rasputin, nevelel rozhodně Brusilov! Ten velel Jihzápadnímu frontu v Haliči a postoupil o několik set kilometrů! Děla měl kvalitní, dokonce tak, že je vytáhli komouši v roce 45 ze skladů, když potřebovali rozbít opevnění Königsbergu - to se jim carský děla náhle náramně hodily!

   *) Americký novinář a filosof Lothrop Stoddard když popisoval situaci v Rusku po svržení cara, definoval tamní obyvatele jako spodinu, kterou označil za nejvíce zdegenerované lidi na Zemi, a to v knize "Revolta proti civilizaci: hrozba podčlověka" (1922) - https://cdn.counter-currents.com/wp-content/uploads/2011/11/revolt_against_civilization.jpg

   Označil tamní typ podřadného člověka, jehož existence nedosahuje na kritéria adaptability zavedená nerovnostářským společenským řádem jako podčlověka.

   Smazat
 4. No jo pošlou na Putina inkvizitora halíka a poserplína mu bude držet kadidla.
  President Putin je nejlepší státník v současném světě a západní šašci ať se třeba p.....u.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To už se dávno pos.ali, bohužel pro ně to lepší určitě nebude, takže doporučuji Pemprsky jako efektivní řešení bez rizika hnědých nožiček. Hej hou, rudý dědeček

   Smazat
 5. Možná kdyby si nechal přibít pytlík na Rudém náměstí jako Vorotnikov, tak by byl i ten Orlík ;-)
  Knýše je rozvážný, nejdříve výkon a potom příkon.
  Helanov

  OdpovědětSmazat
 6. Je jasné, že je to obyčajný exhibicionista v lepšom prípade, v tom horšom / pre neho/, je to psychicky chorý človek. V každom prípade je jasné, že je využitý podpindosníkmi, ktorí, keď nevedia presvedčiť národ faktami, argumentami a pod., tak sa uchyľujú k praktikám holyvúdskeho bordelu /nakoniec, veď od západu vetry dujú, že?/. A propo, skutočný šaman nepotrebuje na svoje obrady a zámery cestovať s barnumskou reklamou do Moskvy, ten to dokáže z miesta, kde žije.

  OdpovědětSmazat
 7. Hrát si na celebritu jen tak opojné, kdo by neodolal.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.