Reklama

pondělí 14. října 2019

Ruská diplomacie na Blízkém východě

Václav Umlauf
14.10.2019 E-republika
Imperialistické velmoci Západu v 19. století nechaly sunnity pod prozápadní dynastií Saúdů. Šíitské državy rozdrobily na malé kolonie, což jsou dnešní blízko-východní státy. Dnes se hraje o náboženské sjednocení šíitů, což je noční můra Izraele a USA.

Na konci roku 2018 jsem psal článek Trumpův první státnický čin v úřadě. Článek stojí za čtení právě dnes. Tehdy Trump oznámil, že jako nejvyšší velitel ozbrojených sil nařídil stažení vojsk ze Sýrie v rámci další "Mission accomplished" proti Islámskému státu. Mezitím utekly dva roky a z ukončené mise stala normální okupační armáda, která si držela teroristy jako paramilitaristickou zálohu a Kurdům dovolila loupit na území, které jim historicky nikdy nepatřilo. Prezident Trump nechal Pentagon řádit dva roky jako černou ruku, pak opět práskl do stolu a splnil, co slíbil, tedy stažení okupačních vojsk ze Sýrie. Američané zde byli nelegálně celou dobu, protože legální vláda Asada je nikdy oficiálně nepozvala k misi proti islamistům. Doba je nyní natolik zmatená a střelená, že všichni nadávají na Trumpa, že "zradil Kurdy". Přitom prezident USA udělal jen to, co slíbil, a navíc se vyhnul druhému Vietnamu a Afghánistánu.


Konsekventní Trump


Proto je v současné situaci třeba jasně oddělit dvě věci. Ofenzívu Turků a stažení vojsk USA. Rusové to pochopili jako obvykle naprosto bezvadně a zásadně tlačí na Erdogana stejně jako USA, že musí skončit s okupací Sýrie. Mám z toho radost. Poprvé po dlouhé době došlo k diplomatické koordinaci mezi USA a Ruskem v klíčové části světa, kde běží války jako na běžícím pásu. To je samozřejmě proti srsti vojensko-průmyslovému komplexu napojenému na jedno promile fašistických oligarchů a jejich loutkám ve státní byrokracii (tzv. deep state). Proto ten řev proti Trumpovi také u našich jinak zcela loajálních proamerických presstitutů. EU je pochopitelně pitomá jako diplomatické troky, protože dopadla stejně bídně jako Kurdové. EU s USA podporuje teroristy, které dnes už prakticky porazila koalice Asada s Rusy, Hizballáhem a Iránem. Pak EU podporovala americké základny na území pseudo-Kurdistánu a tím de facto schvalovala loupení Kurdů na územích obsazených žoldnéřskou armádou kurdských bojůvek, hrdě nazvaných "Syrské demokratické síly" (SDF). Tito demokraté nakonec začali v okolí Ragky věznit místní kmenovou opozici v koncentračních táborech a násilím verbovali mladé Syřany do jejich proamerické okupační armády. Je jen logické, že Kurdové v SDF jsou napadeni ze dvou stran, protože k turecké ofenzívě dělané státní armádou jako členem NATO a jejich žoldnéřským svazem zvaným Syrian National Army se přidaly i kmenové svazy na Kurdy okupovaných územích. Jestli vás zajímá, jak se v Sýrii dělá ta či ona "demokracie" tak se podívejte, jak to látají Turci.Každá z těchto žoldnéřských a teroristických skupin loupí a vraždí zcela samostatně. Ale nouze, Rusové a Asad naučily teroristy housti, tak utíkají pod turecká ochranná křídla do Idlíbu. Turci podporují v Idlíbu partu asi 8 tis. teroristů z různých odnoží Islámského státu a zásobují je našimi zbraněmi z NATO. A co chybí, zejména spojovací technika a drony proti ruské základně Hmíním, to dodá Izrael. Neoficiální zprávy tvrdí, že za NATO tuto dronovou koordinaci útoků řídí specialisté z Belgie usazení na teroristy ovládaných územích kolem Hámy. Jak jsem už několikrát psal, zejména malé státy NATO jsou výborné k tomu, aby dělaly svinstvo a provokace, které si na sebe z různých důvodů nemohou vzít velké země NATO.

Kurdové, CIA a EU


A nyní se podívejme na ofenzívu Turků. Útok této členské země NATO je celkem logický v situaci, kdy hned za jejich humny vznikl Kurdistán pod americkou a evropskou ochranou NATO. Takže schizofrenické NATO, jdeme na to a bojujme hned na dvou frontách najednou. Mapa ze začátku ofenzívy vypadá následovně.


Žlutá je současný "Kurdistán" okupovaný proamerickými silami SDF. Jak sami vidíte, Kurdové si vzali skutečně velké sousto a teď se jím začali dusit. Turci chtějí vytvořit nárazníkovou zónu do hloubky asi 150 km na území Sýrie, aby eliminovali hrozbu Kurdského státu. CIA zradila Kurdy jako obvykle, protože ti se také jako obvykle nechali zradit. A to jen proto, aby jako malí loupežníci vykradli místním ne-kurdským vesnicím, co mohli, zejména syrskou ropu za Eufratem. A tu stejně prodávali načerno Turkům, takže se zase až tak moc nezměnilo.

Místní kmeny složené hlavně z asyrských křesťanů a alavitů nenávidí kurdskou okupační SDF stejně jako Turky a začaly proti nim bojovat už před několika měsíci. Po stažení amerických protektorátních jednotek se to jen urychlilo. A po tureckém nájezdu přijde konec Kurdského státu pod velením CIA, jako skončil Islámský stát pod wahhabity. Nyní je jasné, že v dalším kole konečně kurdští marxisté opět vypráskají z vojenského vedení americké zrádce placené CIA a spojí se s Asadem. Komu to připadá divné, tomu je třeba připomenout, že tito Kurdové na život a na smrt bojovali proti teroristům v Aleppu, které podporovalo EU, USA a Izrael. Jejich základní spojenec a soused byla Asadem držená část města. Aleppo je dnes osvobozeno od teroristů a jeho obyvatelé se vrátili domů. Tato skupina Kurdů může a bude bez problémů jednat s Asadem. A jen zrada jiných CIA-Kurdů zabránila této skupině Kurdů v tom, aby Asadova a potažmo ruská vojska obsadila části skutečného Kurdistánu kolem Manbídže dříve, než tam vpadli Turci. Ale v této napjaté situaci EU nemůže jednat s Turky z pozice síly, protože je zkompromitované a zcela vydíratelné minulou a současnou politikou vedenou v Sýrii. Erdogan jim řekl, že ten 1,5 milionu uprchlíků vzniklých mimo jiné i pro-teroristickou politikou EU a rozvrácením Sýrie jednoduše pošle do Evropy. A tu miliardu euro-výpalného, kterou mu z našich daní platíme na udržování uprchlických táborů, tu si pochopitelně Erdogan nechá jako malé spropitné. EU provádí v Sýrii tak šílenou politiku, že to ani vlastním Evropanům nemůže říci nahlas.

Ruský mírový plán


Nakonec se podívejme na ruskou politiku v Sýrii, kterou nelze než obdivovat. Začněme jinde a to proxy-válkou v Čečensku, kterou platila Saúdská Arábie a podporovalo USA a EU. Podívejte se na úplně vybombardované Grozné v roce 2000 a dnes, viz toto letecké video. Rusové všechno postavili od základů, smířili se i s odbojnými kmeny bývalých islamistů a dnes s nimi jednají dokonce i jejich bývalí velitelé. Kadyrov přešel za druhé války na stranu Putina a dokonce i wahhabitský vůdce Hoca Ahmed Nuhajev, oficiálně stále ještě na seznamu válečných zločinců, dnes v klidu jedná v Moskvě o vytvoření šíitské aliance. A o tu zásadně jde na Blízkém východě. Imperialistické velmoci Západu v 19. století nechaly sunnity s ropou na pokoji pod prozápadní dynastií Saúdů. Ale šíitské državy rozdrobily na malé kolonie, což jsou dnešní blízko-východní státy. Dnes se hraje o náboženské sjednocení šíitů, což je noční můra Izraele a USA. Nábožensko-politická mapa Blízkého východu dnes vypadá takto.


Putin tento týden jasně v rozhovoru pro TV řekl, že Rusové nekopou na Blízkém východě pouze jeden stát a nikdy to nehodlají dělat. Jejich cílem je mír v tomto území, protože zde potřebují mít klid. Smíření šiítů a sunnitů tak, aby spolu nevedli vražedné války, to by byla byla výhra století. To by znamenalo ukončit staletou válku těchto dvou větví islámu. Írán a Irák proto velmi pečlivě sledují všechny kroky Rusů na Blízkém východě. Po americké anarchii sem přichází se zbraněmi někdo, kdo ví, že po vyhrané válce musí přijít diplomacie. A ne obvyklé drancování ropy a strategických území, aby NATO zaplatilo z koloniálního výpalného nové zbraně.

Zdá se, že po prohrané válce v Jemenu začíná přicházet k rozumu i Saúdská Arábie. Prince Mohameda bin Salmána se zatím opozičním silám nepodařilo zavraždit, ale pilně se na tom pracuje. Zejména poslední pokus o atentát provedený přímo na královský palác v Rijádu jej donutil krapet konstruktivně přemýšlet. Mezitím sice MBS nechal zavraždit mimo rozřezaného novináře také pár opozičních představitelů a šéfa osobní stráže, který byl věrný králi Salmánovi. Ale vyděšený MBS po útoku jemenskými drony na hlavní ropná pole, který vůbec nezachytily americké miliardové Patrioty, nabídl Rusům jako politický úplatek miliardovou investici na domácích ropných polích. Je to chytré, protože Rusové si své investice umí pohlídat, viz Venezuela nebo Írák. A základna Hmímín se po prvním zdařilém útoku drony už nikdy více nedala nachytat a těchto malých potvor s výbušninami už rozstřílela asi dvě stovky. Takže Rusové budou těžit saúdskou ropu hned vedle Američany kontrolované saúdské firmy Aramco. A mezitím pochopitelně dostali Rusové kontrakty v Iráku, Íránu a Sýrii. Politika na Blízkém východě se dělá přes ropu, ale Rusové míří mnohem dál.

53 komentářů :

 1. Zatím nejdokonalejší rozbor tureckého tažení na sýrské území. Díky Václave.

  Sm*

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 19:48...Souhlas...Výborný rozbor a srozumitelné podání,pochopit by to měl i ten,kdo se problematikou BV nezaobírá.
   A to je dobře,protože cokoli se tam šustne pocítíme i my.
   Helanov

   Smazat
 2. Ruska diplomacie = barelove bombardovani.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jsi hlupáček. Trochu se ti to v makůvce popletlo. "Barelové bombardování" byl výmysl jednoho mediálního podvodníka, který z předměstí Londýna referoval o válce v Sýrii - prý ověřené zdroje, hahaha. Ten lhář vymyslel i kampaň okolo "hrdinných bílých přileb", které pečují o oběti zákeřných útoků toho antikrista Asada. Údajně šlo o syrské letectvo, ne ruské, ty popleto.

   Ale když tak nenávidíš Rusy, proč ne. Každá lež je v nenávisti dobrá, že?!

   Smazat
  2. 20.09? To je ten trouba co tady bude žvatlat o nějaké okupaci v roce 1968. Někde se dočetl že to bylo tak a tak a brebtá o věci, o čem ví lautr hovno. Ještě mu teče mlíko po bradě. Proč nejde brebtat na stream? Tam se schází elita - něco ef ef.

   Smazat
  3. Uz davno Putin ovlada na dalku , to se nazyva telepatie /prenaseni myslenek do jinych mysli/, a voni nevidim zadnyho, kterej by nebyl tak trpelivym Putinem ovladanej..To bude pokracovat..
   To si treba muzou vyletet /hned tri/ a na mesic , kde nesviti ani jedna hvezda a nebo zbourat treba deset baraku WCT 7. Putin je srovna ,do rady jako h...na.

   Smazat
  4. Ty jsi ale pyramidální vůl. S tak vymytou palicí si to raději hoď někde na půdě.

   Smazat
  5. Rusko zaniklo v březnu 1917, takže nikoliv ruská, ale putlero-chazarská!

   Smazat
  6. Ty musíš mít velmi smutný život, retarde 10:16.

   Smazat
  7. oprava času: retarde 20:22

   Smazat
  8. Americká diplomacie = masové vraždy, atentáty, únosy, vyhrožování, pumové útoky, podplácení zrádců a užitečných idiotů, terorismus, bombardování nemocnic, masové střílení ve školách, dovážení muslimských teroristů a vrahů do Evropy.

   Smazat
 3. To je první člověk, který pochopil situaci. Turci za posledních 5 let udělali velký pokrok, pochopili, co jsou Evropané za podrazníky a křiváky. A to je první krok k tomu, aby se už nenechal od EU nachytat.

  OdpovědětSmazat
 4. 20;42
  Ten mohamrdán je KSINDL,kterej měl bejt zlikvidovanej nejpozději v 16.století!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Naopak! I ti ubozí a primitivní Albánci měli aspoň rozum, že se včas (právě v tom 16. století) zbavili nejvíce zatuchlé konfese - tzv. křesťanství, které nejvíc ze všeho dusí všechny národy, které si podmanilo! Oč je levnější a prost všelijakých předražených symbolů právě islám a čeho všeho neblahého by se nejen náš národ zbavil jeho přijetím! Stačí srovnat ropné státy typu polokomunistické Venezuely či polokatolické Nigérie s prosperujícími monarchiemi Perského zálivu kde mají čistý islám a vidíme že to on je zdrojem prosperity a nikoliv ropa! Taky kdyby nebyla islamizace pro Západ přínosem, tak by ji média, elity a ostatní mravní autority tak nepodporovaly. Ostatní populace východní Evropy vykazuje znaky masivní degenerace. To budeme muset využít a poslat tyhle divoké kmeny proti sobě, aby se vyničili navzájem. Potenciál vzájemné nenávisti k tomu naštěstí maj. Jejich stávající státy se následně samozřejmě rozpadnou a území se připraví pro nové, nejlépe právě ty muslimské kolonisty. O tom přeci hovořili a psali všichni proroci včetně Marxe už celé věky, že je třeba vyměnit zdegenerovanou populaci primitivní východní Evropy a když se tento prostor uvolní pro kvalitnější genofond, nastane i tam prosperita! - https://blisty.cz/art/93823-vychodoevropane-povazuji-svou-kulturu-za-nadrazenejsi-jinym.html

   Radili stále to samé: zbavte se zbabělé a domýšlivé chátry na východě, která odjakživa rozvracela a zaplevelovala kontinent svým poškozeným genofondem a nastane zlatý věk pro Západní civilizaci!

   Smazat
 5. 20:54 - Suhlasim
  * * * * + * + + + + + + + * *

  OdpovědětSmazat
 6. T.j. velka chyba se radovat kvuli tomu, ze se tam na blizken vychode, kozomrdi prestanou vzajeme fackovat !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 21:00...Vy VÁŽNĚ toužíte po dalším přílivu invazistů do Evropy!?!?!?
   Jestli jo,tak máte pravdu.
   Kdyby tam byl klid,tak by seděli na perdeli,jako na ní seděli,než začli Amíci vyrábět teroristy.
   Helanov

   Smazat
 7. 21;00
  Turka měl Izrael už dávno smazat z povrchu zemského!!!!!

  OdpovědětSmazat
 8. Já si o tom myslím, že nikdo nic neví přesně co se tam děje, a proč se to děje. Podle všeho jsou tam i francouzské jednotky, americké pořád, teď se do toho serou i Turci - ale proč prokristapána zase všichni nadávají Turkům? Vždyť tu Syrii zase rozesrala USA - ty zvěrstva Islámskýho státu USA podporovala, kdekdo tam sypal zbraně - proč pořád jenom nadáváte? Vraťte se na novinky, a krafejte tam ty svoje věčný blbosti.

  OdpovědětSmazat
 9. Zde bych zavzpomínal, jak od USA podporovaní islamisté zlikvidovali na jednom shromáždění v Ankaře více než 100 Kurdů, myslím, že jich bylo 127, a nikdo tenkrát ani nekrknul se sankcemi vůči USA. A ted´ se tady křičí a přijímají sankce kvůli daleko menším obětem a o tomto činu zde ani slovo. Já nechápu, jak mohou být po tomto masakru v 1915 Kurdové přátelé USA.
  https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/rijnovy-utok-v-ankare-zorganizoval-islamsky-stat-tvrdi-turecti-vysetrovatele_201510281713_mhornakova
  Tento teroristický čin pak zapadl do scénáře přípravy puče proti Erdoganovi, to byl jeden z přípravných kroků, zkrátka rozdmýchat teroristické akce proti státu a pak vládu vezmou generálové a každý řekne, alespoň je tu už klid. Stará osvědčená metoda.

  OdpovědětSmazat
 10. Pan Umlauf jako obvykle výborně a polopaticky. Kdyby kapitalizmus skutečně byl založen na soutěži, tak by žádné války nebyly zapotřebí. Jenže má parazitizmus v genech a proto ho žádná demokracie nemůže změnit. PRADĚDA.

  OdpovědětSmazat
 11. Rusové, zničte dolar, jinak oni zničí celý svět! Každý ví, že amerika žije v blahobytu na úkor celé planety! Už dost a Čína už jich má taky dost. Já colu a hamburger nepotřebuju, kdo chce, stěhujte se! My jsme Slované a oni nás chtějí zničit! Jebat ameriku, ničí vše, co jim nevyhovuje!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 21:30 To ničení dolaru dávno začalo a pokračuje nezadržitelně dál. Opakovaně tady píšu, že Putin, na rozdíl od Ušáků, ví co má dělat, dělá to a železo kuje dokud je žhavé. Všichni kromě Ušáků a pár nohsledú, kteří, včetně nás zalezli do jejich řitě, už vědí která bije. Na tu blbost našich politiků, pasuje krásné ruské přísloví "Zvonit zvony slyšíme, odkud zvoní nevíme". To se samozřejmě netýká pana presidenta Zemana, ale některých blbů z komentářů nahoře ano. Hej hou, rudý dědeček

   Smazat
  2. 22;03
   Noooo,to si od těch amikolaborantů zase vyslechnete keců.....to tady zase bude zasvěcených amisraček!!!!
   Mějte pěkný večer.
   Ave Já

   Smazat
  3. 21:30 Správně ale bohužel se v tom svezeme taky nebo padne i to ničemné euro.

   Smazat
 12. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 13. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 14. Všiml jsem si, že se rozjela zase neskutečně manipulativní kampaň ve stylu Kunšteka. Turci, potažmo Erdogan prý znásilnil a zavraždil nějakou kurdskou ženskou. Takže, ti tzv. Turci jsou ve skutečnosti Syřané, příslušníci tzv. turkických kmenů žijících při hranicích s Tureckem. Jsou to ti samí,co sestřelili v Sýrii ruské letadlo a pilota zastřelili. To zase židozednářské struktury mají potravu pro lhaní.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Už jsem tady na to téma psal. Takovejch keců je třeba si nevšímat, tedy spíše na ně nereagovat, natož běžet někde protestovat a nechat si do ruky strčit připravenej transparent. V klidu si počkat, ověřit si z několika spolehlivých zdrojů a nenechat si věšet bulíky na nosánek. Jak říkal, Švejk to chce klid. Hej hou, rudý dědeček

   Smazat
  2. 21:55...Ti co zavraždili tu kurdskou aktivistku byli tzv.umírnění vzbouřenci/teroristé mocně podporovaní západem!!!
   Zdá se,že už nejsou tak "hodní", když se otevřeně sčuchli s Erdoganem,který je- momentálně- za zlého.
   Helanov

   Smazat
  3. souhlasím, stačí jeden chybný krok a už je z něho pekelník. Erdogan udělal chybný krok, že si dovolil přežít při puči, který organizovalo CIA.

   Smazat
 15. 21:55
  Jsou na straně těch ksindlů okupantskejch z Turecka????
  Jsou,takže je to jedna pakáž určena k likvidaci!

  OdpovědětSmazat
 16. Výborný článek!!!
  Podobně jako Kurdové i některé státy EU ochotně coby užiteční idioti sloužej jako kladivo na šiítský živel.
  Je to smutné,jaká zvěrstva se dějí aby mělo dobrý pocit pár paranoiků v Izraeli a americkém dýpstejtu.
  Helanov

  OdpovědětSmazat
 17. Brouk Pytlik

  Marne jsem hledal nekde jasne vysvetleny plan Ruska panem Unlaufem pro konflikt Turecko-Syria-Kurdove.

  Z toho usuzuji , ze pan Unlauf NECETL!!! plnou versi tohoto planu jen nejake blaboleni jineho novinare , ktery taky nic NECETL.

  Toto neni zadny plan, pouze naznaky ceho si???

  Z cehoz vyplyva , ze Rusove se snazi byt GARANTY miru v Arabii, kde budou fungovat jako policajti a za to si muzou pumpovat naftu spolu s AMericany.

  Coz bude stabilizovat jejich ekonomii a celeho GLOBALSTICKEHO SVETA.

  Ja jsem ocekaval, ze Kurdove dostanou pas uzemi pod ruskou hranici(kde si utvori stat Kurdistan), 200 kilometru od Turecke hranice. Cimz utvori buffer stat a zabrani expansi Turku na vychod!!! a destabilisaci jizni muslimske oblasti a statu. Coz by byl konec Ottomanskeho Edoganova snu (coz se tak lehce nestane po te kdyz vykopal 150.000 lidi z armady a vlady v Turecku.

  Cimz se jen dokazuje ze Rusko hraje Globalistickou kartu!!! a jsou Globalisti, jejichz ukolem je zajistovat plynulou dodavku nafty do svetove ekonomie.

  A z teto posice je potreba chapat politiku USA, ktera se musi videt ve spojenosti jako proces, ne co je dnes na stole. USA nevypada z Globalistu nadsena a proto jejich politika, ktera neni tak anarchisticka jak to vypada.

  Rusko je absolutne dnes pod globalistickym vlivem ( coz z meho pohledu je forma Cinskeho komunismu) a co delaji je pro gloablisticka politika a Putin je Globalista.

  Az nekdo nekde uvidi oficialni Putinem napsanou oficialni versi tohoto planu a laskave uverejni zdroj na internetu , rad si to proctu.
  A tak se divam na pana Unlaufa jako nekoho jako spisovatele baladek a povidek pro 15 let a mladsi!!

  Jinymi slovy neni to daleko od HONOLULA!!

  Brouk Pytlik

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale brouku, to že Putin pracuje také pro globalisty, ví každý kdo pravidelně sleduje Pjakina. To že při tom pracuje především pro zájmy Ruska, taky dávno víme. Obratným manévrováním předkládá globalistům řešení, která oni nemohou odmítnout i když jsou zároveň prospěšná Rusku. Buďto se na toho Pjakina taky koukněte a nebudete tak naivní, mě už to přestává bavit, vysvětlovat takové elementární záležitosti. Pjakin stále své posluchače nabádá aby se vzdělávali a nebyli hloupí, uvádí i materiály které mají studovat. To, že je situace vážná potvrzuje jeho rozlučková věta "Mírové nebe nad hlavou". Hej hou, rudý dědeček

   Smazat
  2. Me to pripada takto:
   Cili Opacne jak to je ve skutecnosti:...

   Obratni Globalisti Predkladaji SVEMU !!Putinovi co ma udelat pro NE!! a Putin je prodava , jako Ruske originalni reseni.

   Ze Globalisti podporuji Rusko a Cinu je faktem, vzdyt tam maji sve velke !! penize.

   Rusko je ekonomicky zive z milosti Globalistu, neb podobne jako Cesi , ztratili sve fondy(diky Globalistum) aby museli poslouchat jako hodinky primo ci neprimo.

   Jen se nad tim zamyslete!!

   Pjatkin je pouze jen dalsi manipulator, a naseptavac, sledujte radeji co rika TASS.

   Gloabalisti predelevaji Svet ktery rozborili investovanim !!! pred 20 ti lety pomoci presunu vyroby a velkych $$$$$ EURO do Ciny a nyni ochranuji sve velke penize a Putin jim pomaha. Nic proti Globalistum, Stalin i Hitler byli Globalisti ale ne Mao Tse Tung. Ovsem ze to bylo Genialni Manevrovani.

   Coz dela situaci zajimavou. Porad jsem nenasel nikde JASNE !! napsany Slavny Putinuv Plan pro dnesni Syrii az ho najdete tak prosim uvedte internet adresu.

   Nikde jsem nenasel popsan jasne OSUD KURDU podle Putina.


   Na to aby clovek byl BLBY,
   nemusi byt RUDY.

   Brouk Pytlik


   Smazat
  3. Brouku za této situace kdy jsou Kurdové roztroušeni v 5 státech se nedá bez těžkých otřesů nic lepšího dělat. V Rusku také žije spousta národností a neválčí se tam kvůli tomu. Plán je celkem jednoduchý: Světový mír a lidská společnost. Kapitalizmus je ve své podstatě parazitizmus a volný trh geniální podvod. Rusko metrem nezměříš, rozumem nepochopíš, všechno je nějak bohu blíž. Buď tomu věříš nebo nevěříš.

   Smazat
  4. Putin má jeden strategický plán a tím je zachránit Rusko před rozbitím a udělat z něj lídra globalizace. Vše ostatní jsou pouze taktické operace. A z vojny víme, že situace se mění každým okamžikem.
   V tom putinově plánu, není pro Turecko příliš místa, centrem turkických plemen, má být Kazachstán. Takže plonkový Bospor a Dardanely, přijme Rusko pod svou ochranu. P.K.

   Smazat
  5. P.K. z 11:32 jak vidět máte přehled, skutečně si myslím, že ta úroveň těch diskuzí tady, jde rapidně dolů. Částečně to je díky asi placeným trollům, dílem působením prodejných presstitutkských kurviček a neblahým působením našeho školství. Nejspíše také sledujete Pjakina, pokud máte informace z jiného zdroje, pokud mohu poprosit, rád bych jej znal. Zdravím, rudý dědeček

   Smazat
  6. Anonymní15. října 2019 14:45
   Myslím, že máme podobné názory, s většinou Vašich příspěvků souhlasím. Ano sleduji Pjakina. Ukázalo se, že ty jeho odhady vývoje, ač se mi zdály být sebenepravděpodobnější, se nakonec vyplnily. Pjakina může sledovat každý, každý si z toho musí udělat svůj závěr.
   Podle mého názoru, on pracuje na soft power Ruska a jeho putinovského vývoje. Oni si poradí a bude to i v našem zájmu. My bychom měli pracovat na soft power našeho státu a jeho, pokud možno, suverénního vývoje. Zde je šance že si poradíme, o dost menší. Mějte se hezky. P.K.

   Smazat
 18. Umlauf ví o věci úplné hovno. Na místě nebyl, s nikým zainteresovaným se nebavil, nikdo mu žádné plány neukázal, do ničeho nevidí.
  Tento fláterník jen blbě žvaní a papouškuje ruskou propagandu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 23:18
   Ty ZMLKNI,sám si z HOVNA vzešel a ještě VĚTŠÍ HOVNO víš!!!!!

   Smazat
  2. Ještěže štěstí že tě tady máme23:18, všechno víš ty náš skvělej všuDebil.

   Smazat
  3. 6:01 Vyskřekl kapitálkama dvojmolekulový pšouk z lejnolíhně téhle škaredé ugrofínské poloopice! - https://pbs.twimg.com/media/DQ3D5L9WsAAByD3.jpg

   Smazat
 19. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 20. Americane uz opustili Al Tanf, ze pisete o stazeni jako o hotove veci? Zatim jen stahli desitky vojaku neznamo kam ze stovek pritomnych. Jeste bych s tim jasanim a chvalenim Trumpa brzdil.

  OdpovědětSmazat
 21. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 22. Co řešíte, Turci místo pouště budou zavlažovat krajinu, sázet pomerače a zlikvidují blbce, co kadí do zlatých hajzlů, je vám to líto?
  Nedávno mně přišlo video, kde šéf náboženských fanatiků s utěrkou na hlavě vykládal o tom,že si mohou koupit co chtějí, ale neumí vyrobit nic, měl světlou chvilku. Dále mluvil o tom, jak Židé zavlařují poušť a jak místo písku jsou oázy a úrodné oblasti. Zbaví neschopné blbce moci a dají jim práci, co je na tom špatného!?

  OdpovědětSmazat
 23. 1:06
  Turek a makat????!!!!!
  Ses zbláznil?!

  OdpovědětSmazat
 24. S väčšou časťou rozboru nesúhlasím.

  Trump nie je žiadny génius a už vôbec nie je konzistentný. Je nevypočítavý, náladový a hrá iba na svoj image.

  Vojská zo Sýrie nestiahol. A iste to ani v úmysle nemá, veď na tom výborne zarába, odtiaľ mu predsa plynú príjmy cez akcie, ktoré vlastní.

  Iba ich dočasne umiestnil v Iraku a poslal ďaľší kontingent vojakov na Arabský poloostrov.

  Kurdi si celú výbavu zaplatili i za tú ochranu, takže ich podrazil.
  Súhlasím, že Kurdi si nezaslúžia nejakú obhajobu, zachovali sa podrazácky, presne ako tí v Iraku. Aby mali Sýrčania ropu a plyn, museli si od Kurdov kupovať vlastnú a tí ju predávali aj Turkovi.
  Vyháňali ľudí, kradli a vraždili na územiach, ktoré oslobodzovali.

  Kurdi v Nemecku nemali problém vyjsť do ulíc na podporu sultána Erdogana a prevolávať mu na slávu.
  Keď Erdogan v Istanbule kričal, aby Turci preberali európske mestá a ovládali ich.

  Erdogan sa vyhrážal, že vypustí 3,6 mil. bežencov, ktorých zadržiava. Hoci nemá problém ich lifrovať do Grécka ešte si od EÚ pýta peniaze.

  Všetko to Erdoganovi platia ľudia z EÚ. Je október a Turci by mali zaplatiť splátky úverov eur.bankám.
  Zdá sa, že k žiadnym splátkam nedôjde a tie banky zase budú sanovať len daňovníci z EÚ.

  Na obnove Čečenska sa podieľali prevažne Saudi.

  Boli to Rusi, ktorí teroristov z juhu od Damašku vláčili do Idlíbu. Ešte sa tým chválili na youtube, ako ruskí voj. policajti chránia konvoje s tými atrapami.

  Rusi vymenili modré helmy na Golanoch, veď to samotní Drúzi tam žijúci potvrdzovali a Golany teraz celé patria Izraelu.

  Rusi dovolili Izraelu, aby bombardoval ako bojovníkov Hizballáhu, tak šiítskych žoldnierov Iránskych revolučných gárd, ktorí od samého začiatku stáli a bojovali za Sýriu. Rusi sa ani nijak nevzrušovali, keď im pozabíjali aj vlastných.

  Áno, USA a Rusi, čo sa týka ochrany Izraela sa skvele dopĺňajú a ukážkovo spolupracujú.

  OdpovědětSmazat
 25. Trampík je nějakej, Putin je nějakej, Zeman je nějakej, ale ti chytrolíni vědí nejlíp, protože papouškujou mediální proud, jací vlastně jsou. Je fakt, že za socíku, čili za starej časů, lidi tak blbí nebyli, na propagandu moc nereagovali, četli si mezi řádky a mysleli si své. Není to nádhera? Stačí 30 roků a z národa je banda tupejch blbců, kterým lze nakukat cokoli a zvláště pražáci ti fungujou spolehlivě na první našlápnutí. Hej hou, rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
 26. Takže jsem mezi řádky přečetl, že je to stejné jako před 30 léty a nyní. Myslím si, že "blbců" přibylo a vzdělaný lidi mají svých problémů dost a "prděj" na kavárnu.

  OdpovědětSmazat
 27. Jsem velmi šťastný, chci se podělit o svá svědectví s širokou veřejností o tom, co pro mě tento muž jménem Dr. PADMAN právě pro mě udělal, jsem ženatý 4 roky a mám rozchod s manželem před 4 měsíci a byl jsem strach a tak zmatený, protože ho tak moc miluji. Opravdu jsem byl příliš depresivní a kamarád mě nasměroval k tomuto kouzelníkovi, doktoru PADMANOVI, a oznámil jsem mu všechny své problémy a řekl mi, abych se nebál toho, že se přinutí, aby se můj manžel vrátil ke mně a za pouhých 48 hodin Dostal jsem hovor od mého manžela a on se líbil, že bych se měl vrátit do domu. Nikdy v mém životě nevěří v kouzlo a teď mi to jen pomohlo a jsem nyní tak šťastný. Vše mu děkujeme a pokud si také chcete nechat svého manžela vrátit pro sebe zde !! jeho e-mailovou adresu (padmanlovespell@yahoo.com), jsem tak rád, že svědčím o vaší práci a laskavosti DR PADMAN

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.