Reklama

pátek 18. října 2019

Samet, plyšák, hadrák a vítězní sloni

Listopad 1989: hesla plná naděje, solidarity a očekávání
Václav Umlauf
18.10.2019 E-republika
Na úvod naší série o sametu, plyšáku a hadráku je třeba ubránit smysl revoluce jménem těch, kteří splnili svou občanskou povinnost. Chtěli být svobodní a dokázali to půlročním úsilím nutným pro zajištění prvních svobodných voleb. Pak se bavme o tom, kdo vzal do rukou politickou moc a jak s ní nakládal.


Uplynulo 30 let od změny režimu a bývalí aktivisté jsou tak naštvaní, že se k tomu ani nechtějí vyjadřovat. Normální občané jsou tak utahaní těmi zloději a lháři, kteří nakonec zvítězili nad lží a nenávistí, že se k tomu také nechtějí vyjadřovat.

Smysl tohoto výročí si pro sebe monopolizovala pochybná klaka oslavovatelů, která revoluci nedělala a pak ji jednoduše ukradla těm, kteří ji s velkým osobním rizikem dali do pohybu: Disidenti, studenti, první aktivisté OF. A jedno procento korporátních fašistů a mafiánů, kteří tvoří novou pseudo-komunistickou nomenklaturu, jen tisíckrát bohatší – ti se vůbec o toto výročí nezajímají. Je zajímá pouze daný status quo, v němž drží prakticky veškerou moc ve státě. Jedno procento vítězů přece nebude normálním občanům připomínat, jak je okradli. Takže není co oslavovat. Pouze vlastní selhání, což ale oslavují pouze pitomci, protože moudří lidé je pouze kriticky konstatují. Lidová moudrost zcela správně s pokračujícím rozpadem demokracie a vytunelováním státu překřtila samet nejprve na plyšák a pak na hadrák.

Noví mocipáni zvedli telefon a nechali klaku podřízených prestitutů a propagandistů, kteří žijí z oslavování korporátního fašismu a nadávání na socialismus, aby konali své propagandistické dílo. Je prý nějaké výročí, tak ať podřízení makají, když z toho systému žijí. Jedno procento žije ze neoliberálního systému přímo, a ne z toho, že jej lakují na růžovo. Oblbování voličské masy mají dělat poskoci o jedno patro níže, kteří berou peníze v neziskovém sektoru z našich daní. Přesněji řečeno je toto propagandistické hejno placeno z toho, co jim jedno procento daruje z našich daní jako výpalné za jejich nezbytnou činnost. Stejně za minulého režimu bývalí politruci a novináři všeho druhu oslavovali komunismus a nadávali na kapitalismus.

Političtí baviči všeho druhu mají důležitý úkol. Mají tvořit všeobecné zdání toho, že tento pekelný neoliberální stroj stále ještě tiká. Stejně začínal Václav Havel svoji esej Moc bezmocných. Havel charakterizoval post-totalitní systém akcí zelináře, který dal do poloprázdné výlohy heslo „Proletáři všech zemí, spojte se!“ Dnešní post-demokratický systém korporátního fašismu charakterizuje podobným způsobem oslava výročí, které každý hledí vymazat z paměti. Moje generace disidentů a aktivistů proto, že jsme si nechali revoluci nejprve politicky ukrást a pak ekonomicky vytunelovat. Normální občané nemají co slavit proto, že s bývalým režimem tiše celý život kolaborovali. Pak byli týden hrdiny díky cinkání klíčů na veřejných demonstracích. Jenže týden cinkání a demonstrací na ulicích zajistí jen výměnu jedněch lhářů a zlodějů za druhé, nikoliv trvalou demokracii. Aktivisté OF smysl listopadového převratu vytěsnili tím, že udělali ze sametu mediální doják pro mladou generaci. Dnes mnozí z nich ve školách na jiných podobných pionýrských shromážděních mužně básní, jak byli stateční, mladí, krásní idealisté.

Mám z OF jinou historku, která je mnohem zajímavější, protože je tragicky pravdivá. To už jsem seděl jako koordinátor všech 13 okresů Jihomoravského kraje v brněnském kanclu a přišly za mnou dvě uplakané aktivistky, které vedly okresní OF v Hodoníně a v Břeclavi. To bylo a je pohraničí s Rakouskem, kde vládli policisté, estébáci, pohraničníci, práskači, komunisté a svazáci. Kdo poprvé vyšel na ulici dělat OF v pohraničí s Rakouskem na Moravě, nebo se západním Německem v Čechách, ten opravdu hodně riskoval. Tyto dámy po založení místních OF pokračovaly ve veřejné neplacené politické činnosti a připravovaly první svobodné volby. Jenže to se psalo jaro 1990 a z ilegality vyšli nejen političtí vězni z 50. let, ale také bývalí svazáci, komouši a jiné politické svině. A jeden z nich, mladý a hnusný svazák, který vlezl v této době do OF a pak udělal velkou kariéru v ODS, řekl těmto aktivistkám toto: „Vy jste jak zajíci. Vyběhli jste jako první, ale máte krátký dech. My jsme jako sloni, vyběhli jsme až po vás. Jenže my běžíme pomalu, ale jistě, a my vás zašlapeme do země.“ Obě aktivistky byly smutné proto, že věděli společně se mnou, že se to začalo naplňovat už před prvními volbami. Například tohoto svazáckého gaunera jsem už nemohl ani jako krajský volební zmocněnec OF dostat z kandidátky. Budoucího ódéesáka platně nominovali jeho svazáčtí podvraťáci, kteří postupně ovládli před volbami tamější pohraniční oblasti. Tento typ lidí pak nahradili skuteční kremelští, pardon, proameričtí sloni typu Klause a spol. Tito lži-aktivisté udělali z veřejné revoluce soukromou vývařovnu pro jedno procento mafiánů, kteří si proti podpisu rozebrali státní majetek. Není divu, že mnozí říkají, že v listopadu 1989 nebyla revoluce, jen systémové přerozdělení majetku.

Sloni se spojili tak zdatně, jak to nedokázali ani bývalí proletáři. Kolektivně vyběhli za neoliberálního troubení, úspěšně zašlapali demokratické zajíce, rozkradli stát, zprivatizovali média, ovládají přes penězovody nevládní kolaborantské instituce, koupili si církve za restituce. Teď máme na povel této postkomunistické party oslavovat sloní vítězství. Nechodil jsem mávat na Prvního máje a nehodlám to dělat ani teď. Ale téma listopadu 1989 je důležité a postupně se mu budeme věnovat. Listopad měl svou minulost, přítomnost a budoucnost. Traumatizovaná kolektivní paměť národa z něj udělala politický mýtus, který má ospravedlnit činy vítězných slonů a má zapomenout na disidenty, pak na zajíce a nakonec i na studenty. Mnozí z nich se nechali najmout jako klauni do politického komparzu a pilně vytvářejí zdání toho, že je co oslavovat.

Nemyslím si, že je co oslavovat, ale určitě je co analyzovat. Toto porozumění jsme dlužni těm aktivistickým hrdinkám a hrdinům, kteří konali občanskou povinnost. Tu si na sebe vzali dobrovolně a svobodně, protože v této době nešlo ani o privatizační tunely, ani o posty u neexistujících modrých strak. A dokonce tito občané neusilovali ani o post na kandidátce OF, kam by pochopitelně plným právem patřili. Volební kampaň drtivou většinou připravovali lidé, kteří na krajské kandidátce buď nebyli vůbec, nebo byli na zcela nevolitelných místech, aby zaplnili prázdná místa na kandidátce. Tyto aktivistky a aktivisté sloužili nezištně těm, kteří se pak promenovali po parlamentu za velké peníze a prodali revoluci. Ta vznikla zdola, ale byla prodána shora.

Na úvod naší série o sametu, plyšáku a hadráku je třeba ubránit smysl revoluce jménem těch, kteří splnili svou občanskou povinnost. Chtěli být svobodní a dokázali to půlročním úsilím nutným pro zajištění prvních svobodných voleb. Pak se bavme o tom, kdo vzal do rukou politickou moc a jak s ní nakládal. Pak přidejme dlouhý seznam mafiánských slonů, kteří ukradli a vytunelovali všechno, co nebylo přibité hřebíkem. Díky Klausovi a spol. z toho vyšli naprosto beztrestně.

Samet, plyšák a hadrák má mnoho rovin, které je potřeba jasně odlišit v zájmu historické spravedlnosti. My na Valašsku víme, že po válce byli všichni partyzáni. A hlavně ti, kteří nechali postřílet skutečné hrdiny, což byli starostové partyzánských obcí, kteří z titulu své funkce ve dne jednali s Němci a v noci s partyzány.

Rozdělme historii zvanou „17. listopad“ na den a noc, na kolaboranty, na zdánlivé a na skutečné demokraty. Dlužíme to další generaci. Mladí mají znát pravdu, aby mohli začít lépe a jinak, než jsme to dopracovali my. A pro naši generaci z OF by byla totální prohra, kdyby mafiánští a fašističtí sloni po vytunelování státu vytunelovali i smysl sametové revoluce.

84 komentářů :

 1. Proč ta nenávistná slova jako "komouši"? Ti co myšlence socialismu věřili a věří, dodnes tu legitimaci mají, či s nimi sympatizují a rozhodně z toho dnes prospěch nemají, ba naopak a já si jich vážím. Ti karierní "komunisti" se hned členství zbavili a nalezli do OF a pak ODS atd. To ale nikdy vlastně komunisti v pravém slova smyslu nebyli. Obdobně to bylo i u disidentů. Ti praví a naivní "bojovali za svobodu a spravedlnost" s trapnou myšlenkou, že ta je na západě (absolutní svoboda a spravedlnost nikdy nebyla a asi nebude, buď bude svoboda slova, ale nebude sociální spravedlnost, či nebude svoboda slova a bude jakž takž sociální spravedlnost, atd) a nechali se uzurpovat, případně i zavírat od bývalého režimu. A pak byla klaka disidentů, dnešních , dejme tomu 10 privilegovaných rodin (Havlové, Kroupové, Šabatové, atd), která fasovala valuty od západních zpravodajských služeb, jezdila v medácích a vydávala prohlášení pro západní tisk. Ta dnes spolu s těmi překabátěnými rádobykomunisty má veškerou moc ve státě, včetně té ekonomické a mediální a vůbec si vzájemně neškodí, natož aby si nadávali. Takže, Václave, odpuste té stejně naivní skupině pravých komunistů a ty karieristy už nazývejte jinak.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Sproste lzete pane, ocernujete zminene rodiny nepravem. Nebot MercedesBenz byl zalezitost jen VH a par umelcu jako KG, kdezto ony dalsi rodiny elit disentu trpely po desetileti ve vozech Ford, Citroen, Renault apod.

   Smazat
  2. Nas občany a volice už nezajimaji popisy současné a dřivějši situace,ale hledáme ty,kteři tady daji návrhy

   JAK TEN MARAS PODPOROVANÝ PROLHANÝMI MEDII ZMĚNIT!

   Ti naši zástupci se chystaj za ty lži instalovat znovu toho GŘ TV o které všichni vime že mu kdesi za jeho řizeni zmizely naše 4 miliardy z poplatků a tzv RADA ČT jeho podpindostnici ho PODPORUJE DODNES!

   Smazat
  3. 16:46 Omlouvám se, samozřejmě máte pravdu. Stydím se. :)

   Smazat
  4. Namisto navrhů na řešeni tu jsou informace jak rodiny disentů trpěly ve vozech FRD,CItron a GumoTrabant,no to je fakt BOMBA!

   Smazat
  5. 17:28 asi protoze je uz cas dospet, tato situace zadne reseni nema, zazraky na pockani se nekonaji..

   Nekteri vidi spasu v tom, ze zapadni Evropa se zanedlouho dostane do dalsiho stadia vlekle krize a jak zname z Ceskych dejin pouze v takovych situacich se u nas pomery zlepsi.
   Hacek je ovsem v tom, ze k tomu musi byt i ty domaci podminky a ty dnes nejsou. Proto realisticky ocekavejme do cca 20let spis rozebrani CR na castecky, dilem z Polska, dilem z Austro-Bayernsko-Hungarianske unie, .. atd

   Smazat
  6. 17.58

   Ale,ale situace nemá řešeni povidáte?

   Vám ubohé oběti ohlupováni panem GR TV,zbyva tedy jen mašle?

   Nevymyli vám doufejme mozek náhodou tak řikajic na plech,neni liž pravda,co?

   Smazat
  7. Pan Umlauf píše samé nesmysly. Já jsem ze SM kraje a o žádném charakterním disidentovi jsem neslyšel až později o tom pošahanci z Lipníka nad Bečvou. OF se okamžitě začalo formovat ze spodiny, která se především mstila za svou lenost a neschopnost. Po 17. listopadu narostla křídla zejména různým kverulantům a parazitům. Začala štvanice na komunisty. Dělníci v dílnách byli plni očekávání růstu životní úrovně a svobody cestování. Ksichty se jim protáhly, až je začali propouštět. V ekonomice došlo ke zhoršení až na hrstku těch nejodvážnějších zlodějů, kterým dovolili charakterní disidenti pohádkově zbohatnout. Divím se, že se Umlauf takovými slátaninami znemožňuje.

   Smazat
  8. Kdo vzal do rukou politickou moc a jak s ní nakládal ?? Co to bylo za špínu a vyčůrané hochštaplery, tuzexové vexláky, prominentní komunisty, to vidíme dnes na stavu našeho hospodářství a celkového stavu země:průmysl, zemědělství, školství, zdravotnictví, rozvrat společnosti jako celku, politické patolízalství, a dál bych potřeboval nejméně 4 stránky na popis zdevastované, rozkradené a rozložené české společnosti, českého státního zřízení, českého národa. Bují zde především duševní bída a beznaděj !

   Smazat
  9. Ado,nespinejte nám tu pracky,jak stara baba na pavlači,navrhněte članek do Programu voličů,kdo myslite,že bude ten maras za nás řešit ,co?

   Smazat
 2. Velice by mě zajímalo, jak by ČSSR vypadala dnes, kdyby nedošlo v roce 1989 k převratu. To, že režim v druhé polovině osmdesátých let povoloval čím dál víc, bylo zcela viditelné.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Padnul celý blok. Těžko si lze představit, že by to padlo všude kolem nás, jen ČSSR by si jela v původních kolejích.

   Smazat
  2. Probehl by kontrolovany prevod na dvoji ekonomiku (soukromou a statni) ala Cina. Nejake transformacni ztraty by zprvu byly, ale rozhodne velka cast prumyslovych kapacit by zustatala v domacich rukach. Vyrazne mensi zadluzeni. Realna zivotni uroven by nebyla na 1/4 zapadu jako nyni..
   Prostredky pouzity na projekty jako alespon zakladni sit rychlovlaku atd.

   Smazat
  3. Co znamenalo to povolování? Já bych to vysvětlil tak, že procházela lehká sabotáž a parazitování na režimu. Sypat písek do ložisek nešlo. Lehce se však dokázalo znehodnotit dodávky domácí techniky (počítačů, měřící a regulační techniky) a toto zařízení dovézt. Projektanti a lidé z technických útvarů si vyjeli do NSR a dovezli si toho hodně pro sebe. Nikdo nedokazoval, že ve vedlejším podniku toto zařízení od domácích výrobců spolehlivě fungovalo. Fiktivní nedostatek techniků umožňoval, aby hodně lidí nedělalo v zaměstnání skoro nic a jen žvanilo. Zřejmě se připravovali na založení OF. Za kapitalismu by byli okamžitě propuštěni.

   Smazat
 3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 4. Tehdy postavili nový borrrdel se starými kurrrvami. 17.listopad zasluhuje tryznu.

  OdpovědětSmazat
 5. Prožil jsem Listopad ve zralém věku a mám na to svůj názor. Disidenti byli z 90% kariérní komunisti, kteří do partaje vstoupili na začátku 50. let a aby se dostali na vysoké funkce, plně se zapojili do budování lidodemo zřízení. Rozuměj zakládání Komunálních služeb (= vyvlastňování malých živnostníků), "socializace vesnice" (= vyhánění sedláků a násilné združstevňování) a samozřejmě intenzivně bojovali s vnitřním nepřítelem. Třeba tak, že kádrovali svoje kolegy na fakultách i pracovištích (zejména pak v kulturních institucích a médiích). Nezřídka kdy pak vyzývali k tvrdým postihům, včetně šibenic (viz paní Chramostová). A tak se dostali opravdu vysoko. Skoro nejvýše (pan Pithart až na funkci vedoucího ideologického oddělení ÚV KSČ, pan Kantůrek byl tajemníkem soudruha Korčáka, paní Moučková byla hlasatelkou hlavních zpráv ČST, Jiří Dienstsbier a Jiří Ruml byli vedoucími zpravodaji českého rozhlasu v Moskvě i jinde a tak by se dalo pokračovat hodně dlouho). A řada z nich byla agenty StB a to před disentem i v jeho průběhu (viz kauza právě probíhající Srb). V r. 1968 bylo jasné, že se ve vedení KSČ bude střídat. A začala rvačka o koryta. No a budoucí disidenti špatně odhadli situaci, podcenili sílu starých struktur a vsadili na špatného koně. Je nevyhodili žádní marťani. Dokonce ani zlí imperialisti. Vyprali je jejich vlastní kamarádíčci, se kterými tady socialismus zaváděli. Ale ti se zorientovali správně. Chartu podepsalo několik tisíc lidí. Ale pro drtivou většinu z nich byl ten podpis jediná protispolečenská aktivita. Aktivních "bojovníků" bylo max. 1200 na celou ČSSR! Toto číslo zvěřejnil Tomáš Hradílek, když pracoval po Listopadu na MV. A jako disident to musel vědět. A to ještě ta "aktivita" sestávala v sepisování přiblblých traktátů, určených převážně pro západní média, neboť odtud chodily peníze. A ne malé. Proto po převratu nemohla hlavní síla jít proti KSČ. Jako první by se museli vyhodit a případně zavřít sami disidenti. Proto byla ulici předhozena StB. Ale to byla výkonná složka. A docela dobrá. Protože se dokázala o svoje lidi postarat i když už neexistovala. Nebo snad znáte případ, kdy nějaký umělec, politik či jiný zasloužilý disident prohrál soud o zápisu v seznamech? Já ne. Vždycky příslušný důstojník řekl, že si to vymyslel a bylo vymalováno. A i ti, na které to prasklo nijak postiženi nebyli. Prostě to nějak vyšumělo. A tak se ti komunisti, kteří byli u koryt do 68. ke korytům přece jenom dostali! A vydrželi do vysokého věku. Třeba takový soudruh Pithart. Dnes je jim okolo 80. let a tak bylo nutno opět střídat. A jak? Stejně jako před tím. Tak na vesnicích a v zastupitelstvech jsou členové ODS, Lidovců, ČSSD či komunistů a makají a starají se. Za pár korun nebo zdarma a ve svém volnu. No a pak tu máme straníky jako je paní Němcová, Benda, Kalousek, Hamáček, Filip a desítky dalších, kteří bloumají chodbami sněmovny i déle než dvacet let. Jako jejich předchůdci v té nejpokrokovější straně.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jiří Dienstbier byl redaktorem ne v Moskvě, ale ve Washingtonu D.C.

   Smazat
  2. Mladej se narodil s americkým pasem, takže Washington.

   Smazat
  3. Pěkně pišete ty historky z z historie 16.32,ale to k nám k ničemu už neni!

   Nemohl by jste,když jste tak starši a zkušený napsat na závěr jak ten maras řešit?
   To chcete,aby vše šlo do kopru dalšich 30 let?

   Smazat
  4. Byla to samá faleš! Pamatuju si jako dítě jsem slýchával od dospěláků průpovídku že "Hitler byl svině, ale komouše, židy a cikány měl vyhubit" anebo že "ho to měli nechat dodělat" apod. Tak jsem se na to těšil, že to dokončíme my, až to tu praskne! Jenže jsem nevěděl že na tom Západě to stojí taky za hovno, jak jsem potom zjistil, páč komouši ve všem lhali!Přitom komunisti nám slibovali v tomto směru ráj!!! Co všecko prý "hrozí" kdyby to "prasklo" (teda kdyby zvítězila kontrarevoluce u nás) a my jak blbečkové tomu věřili! Že prej v západním Německu už "řádí" nějaký Khárl Heinz Hoffmann! Na fotkách vypadal dobře! Velkej knír jak kaizr Wilhelm a v ruce nějaký kvér a na hlavě nacisticku helmu! Frajer. A prej že vede bojůvky neonacistů v západním Německu! A my se těšili až sem přijede na Leopardu (to je tank!) Až pozdějc mi syn emigrantů který tu bydlel u sousedů v pronájmu řekl, že prej je v západním Německu Hitler zakázanej a že ten Hoffmann je prej jen pošuk z jakéhosi spolku vojenské historie! To mě nasralo, ale řekl jsem si - no co no -"poraženej " stát. Ale spolýhal jsem aspoň na Ameriku! Viděl jsem na vlastní oči v ČST záběry pochodujících KKKáček ve Washingtonu jak hajlují a nesou nápisy Free Hess a Hitler was right apod. A měl jsem za to, že to přijde sem! Ještě v listopadu 89 jsme seděli s partou ve vinárně a jeden spolužák dal nohy na stůl a prones památnou větu: "Já tomu stejně nevěřím! Dokud nepojedou po Václaváku meďáky s hákošema na kapotě!". A my se smáli "vtipu". Jenže on měl pravdu! Nic se nezměnilo! Furt stejný žvásty o zlých nacistech, komouše nepověsili, židi zůstali dál nekritizovatelný a dokonce ani neobnovili zákon o potírání cikánských band z 1. republiky, takže naco se to dělalo? Přišel ten čurák Havlů s těma a kecama o "lidských právech" a hovno do hovna! Místo KKK se začlo cikánům říkat "Rom"!! Takže zklamání a podvod. Já hned jak se začli ty demonstrace, tak jsem na náměstí u nás rozflákal komoušský zasklený vitríny s Hrdiny práce" či co. A hned pár lidí s nějakýho OF na mě že prej to nemám dělat, že prej musíme "opatrně" a pod. zbabělý kecy, aby nás prý neměli za "provokatéry"! He! Já jsem čuměl jak zjara! Furt jsem čekal že vohlásej, že byl zatčen Bilak a že už ho někde mučej a vono hovno hovno! Ani ty posraný Rusáky neprotáhli Prahou s prackama vjerch! Hovada ... a prej (kontra)Revoluce! Jo Budapešť 56 -to byla Kontrarevoluce! - http://novysmer.cz/index.php/historie/2679-budape-1956

   Smazat
 6. Haha prý mladí, tak ti již nic začínat nebudou, neb čučí u vyjedeného krámu v nové koloniální gubernii, která oproti 1989 poměrům není schopna ani dodat vlastní obživu v zemědelství o průmuslu deklasovaném z finalisty na zahraničních trzích do pouhé dnešní role montovny a skladiště nehovoříc..

  Takže OFáci, pomohli jste akorát pouze rozložit fungujicí stát, vaše dnešní částečná a velice mělká katarze je k smíchu či spíš pláči jestli se k tomu vůbec dopracujete časem.

  Prostě některé děje a historické křižovatky jsou nevratné, mají dalekosáhlé důsledky. Z této situace se nevybabráme po staletí.

  Ještě jednou fakt díky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No, žili jsme tu sice sto let za opicema v zadrátované republice, ale zato jsme mohli být každý den v hospodě hned po obědě.
   To mělo taky něco do sebe.

   Smazat
  2. Vy to píšete, jakoby minulý režim byl bez chyby, jako by nesral miliony lidí. To už si nic nepamatujete?

   Smazat
  3. No mě sral neskutečně. Takže jsem rád, že padnul.

   Smazat
  4. Ovšem ten havlohnůj pod dozorem amiokupantů je na ODPIS ÚPLNĚ!

   Smazat
  5. 16:38

   Souhlasím. Prý "revoluce zdola", píše pan Umlauf. A jaká to náhodička, ve všech zemích socialistického tábora a podle stejného scénáře. Velké kulové, o převratech se rozhodlo v SSSR a tady jen maňásci zahráli divadlo. Někteří i v naivní představě, že je to jejich revoluce. Přitom jen posloužili jako užiteční idioti. Konečně by si to mohli aspoň přiznat. žádnou revoluci si vzít nenechali, od počátku nebyla jejich, hráli v ní jen svou nedůstojnou roli komparzistů a po odehrání svého partu byli ze scény vykopnuti. Vždyť jim to ten svazák i naznačil, když viděl jak svou roli prožívají.
   Milí aktivisté to možná mysleli dobře, ale vůbec nepochopili svou roli. Nikdo jim nedal přečíst scénář.

   Smazat
  6. Nemáte pravdu. Šlo to zespoda. Začalo to ve chvíli, kdy jsme zjistili, že sověti nepůjdou do střetu a nebudou vojensky podporovat komunistické režimy ve Střední a Východní Evropě.

   Smazat
  7. 21:29

   Sověti nejen že deklarovali že nepůjdou do střetu, ale přímo zakázali naší vládě použít armádu proti demonstracím. Mimoto Havla jako prezidenta vybral Gorbačov ještě před plyšem. Že byl "mrtvý student Šmíd" ve skutečnosti agentem StB, nasazeným k tomu, aby se konečně Češi rozhoupali k nějaké podpoře převratu, už je jen taková třešnička.
   No prostě vše to jsou indicie, "naprosto vylučující" jakékoli tahání za provázky shora.

   Smazat
 7. PANE UMLAUFE NEHOŘEKUJTE A PŘIDEJTE SE JAKO ČLEN ČSV

  k jeji avantgardě!
  Tato nepolitická Společnosti voličů,kde jste i vy členem totiž prozatim jako jediná navrhuje opravdovou cestu pro 21.stoleti a kašle na to,že má být z nynějšich polit.subjektů utahaná tak,aby se dala potlačovat a ničit!

  Ona vi na př.,že za pomoci zlodějskēho ředitele TV,jsou voliči zmanipulovanými informacemi hnáni k volbám,kde z nynějšich "zastupců" snad neni koho volit.

  Takové volby pod vlivem zmanipulovaných informaci veřejnoprávnin TV nemusi totiž vůbec platit!

  ŽADNY "POLITIK" DNES NENI SCHOPEN DO SVEHO PROGRAMU STRANY DÁT TO CO UŽ JASNĚ OBČANÉ VOLIČi SESTAVUJI DO NAVRHU SVEHO PROGRAMU.

  Rovnéž NIKDE nesmi proběhnou žadná diskuse o jeho jednotlivých článcich ,nebot se polit.subjekty boji opravdových kritických hlasů občanů voličů.

  Proto se objevily prvni návrhy jak se CELÉ TE GARNITURY řidici se tzv politickou korektnosti čili LŽI, zbavit a nahradit ji skutečně novými hnutimi,které už budou tvořici se PROGRAM samotných voličů schopny prodiskutovat a zařadit do svých programů.

  Co vy na to pane Umlaufe a ostatni občané?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No, ty návrhy na "změnu garnitury" bych rád viděl.

   Smazat
  2. To,že má ČSV hned v prvnim článku PROGRAMU odstaveni kapitalismu bez přivlastků vladnouciho v ČR,vycházejiciho ze zlodějského gangsterismu, je červený hadr celém tom šrotu politiků kteři 30 let rabujici ČR,chtěji pokračovat a ani je nenapadne to změnit.
   Kde je na př.naše zlato a proč kdosi z vlády tu loupež odsouhlasil a co chce udělat ČNB s obrovitou častkou 2 000 000 000 000 vykradenou z našsich kapes manipulaci s měnou
   Nemohli by se s nimi rozdělit důchodci fifty fifty když ji ukradli z jejich fondů nejprve 200 miliard a poté kdy se neozvali dalšich 70 miliard, prý si to ti vládni zloději PŮJČILI!

   Smazat
  3. Navrhy na zněnu cele garnitury pane 17.00 už tu visi,

   ale ukazuje se,že tv je občanům do programu nedá a "intelektuælové"jsou tak konsternováni,že je tu dnem i noci neopakuji a nevysvětluji občnům dokola nebot jde zejména o NAŠE penize a vytvořeni celé nové informaččni základny,která klidně obejde toho zloďeje GŘ TV i s jeho šrot obsadou!.

   Smazat
  4. 17:14 Nějak netuším, jak byste si to představovali, to odstavení kapitalismu. Hodláte znárodňovat?

   Smazat
  5. Člen ČSV tu jen straší prázdnými frázemi. Je to nemocný spoluobčan, dělá důležitého, ale z jeho textů čiší duševní vyšinutí a programová prázdnota.

   Pro 17:24 - Kdo vám řekl, že odstranění kapitalizmu je znárodnění? Copak nepřemýšlíte?

   Leo

   Smazat
  6. 17:33 A jaký postup navrhujete pro "odstavení kapitalismu"?

   Smazat
  7. Existuji systémy které v Evropě maji úspěšné státy.

   Bohužel KSČM tvrdohlavě chce socialismus a nenapiše,že je k tomu třeba znárodněni a kromě toho se dala vycinkat.
   Dnes tam ve vedeni jsou jen jeji destruktoři a diversanti,zvoleni členstvem prý dubových hlav.
   No naposledy úspěšného agitátora dali vycpat do mausolea sveho prý agitatora vyhodili a jeho odděleni zrušili.
   Tady bude asi brzy krach nebo si myslite že ne?!

   Smazat
  8. Milé ČSV, vnucujete neustále ostatním, že jsou vašimi členy. To je od vás drzé, a u mě stoprocentně neúčinné bez ohledu k obsahu vašich sdělení. Kde jste registrováni, kde je váš program, kde je váš web? Jste nedůvěryhodný manipulant, a platíte jen za ironického elfího trolla, vykřikujícího vaše "moudra" s hodnotou 0 pouze do diskuzí na webu.

   Smazat
  9. 17:42 Které úspěšné evropské státy aplikují jiný a lepší systém, než je kapitalismus?

   Smazat
  10. Leo i ty jsi lenem ČSV tak tu,ze sebe nedělej blba,který nic nenavrhuje,ale děla ze sebe podpindostnika režimu,když ty "geni"čti dženi z avantgardy ty nemehlo ,jen osobně shazje a chce si dát do závěti,že odkazuje hlavu k vyzkumu vakua!

   Smazat
  11. Dekuiji za palbu neúčinné kritiky.

   Pokud pane 17.44 nejste členem ČSV čili Společnosti voličů jste zejmě z ni vyvrhel,to však neni věc ČSV ale vaše.
   Pokud toužite po legitimaci,pak při ceně 1 korna by to dělalo 8 395 132 korun.
   Web nepotebujeme a informačni zakladnu řeši článek č.2 Programu voličů

   Nemohl by jste pane diversante radši do něho navrhnoou dalši články?
   Co vlastně od svých "zastupců" očekávate kdy se chcete dalšich 30 let dt vylupovat,očividně jen dovedete kecat a skutek utek,co?

   Smazat
  12. 17.39

   Odstraněni kapitalismu bez přivlastků,vycházejiciho z gangsterismu,který vas asi bude dále vylupovat, řeši hned PRVNI članek Programu voličů.
   Zkuste dát dotaz na pana Umlaufa,ten by to mohl i vysvětlit,je k tomu třeba mit trochu vzděláni,jinak nebudete rozumět o co jde.
   Taky se můžete zeptat ve veřejnoprávni televizi,oni vám to tam 30 let taji a vy to nevyžadujete!

   Smazat
  13. Pane 17.44

   nepouživate náhodou slovnik Pirátů z divokých vajec?
   Pry se nepolitická Společnost voličů VNUCUJE!.
   Tak to tu vyvolává fakt salvy smichu.

   Poslouchejte rozumbrado 30 let vylupováni vám nestačcilo vy chcete vic, tak to je nám pane dřistalo fuck!

   A NEMOHL BY JSTE NÁM TU JEŠTE NAPSAT,ŽE NAS VOLIT NEBUDETE?

   to bychom se smichem posrali!

   Smazat
  14. Milé nedefinovatelné, samozvané ČSV, i 18:38. Vy si pletete pojmy s dojmy, když nazýváte všechny voliče vašimi členy, ačkoliv nejste nijak organizováni. Jednoduše nemáte tušení o významu slova členství. Jsem volič, a nejsem, a nikdy nebudu vaším členem, a vaše slony opravdu nikdy volit nebudu. Nazdárek elfí trotlíci.

   Smazat
  15. 20.14

   Pane je nam lito,že sam sebe ženete do sitauacace neandrtálce,který nikdy nevicděl kazajku a proto,když mu ji nabizite s tim,že mu bude teplo hodi ji na zem a zuřivě na vás zaútoči.
   Musite se sam rozhodnout a pokud chcete zmrznout tak do toho vás nablblý přiklad netahejte.
   Radši buďte zticha a ptejte se pana Klause ,který vám ten kapitalismus bez přivlastků pověsil na krk co mysölel tim slovem BEZ a neotravujte ostatnim vzduch tim jak jste hloupy a vystavujete to tu každému na obdiv!!!!.erzep nr k se ss vaši elfi trolici!

   Smazat
  16. 21:32
   Žádný "nablblý" příklad, ale jen ukázka vaší omezené chápavosti pojmů. Nejsem členem žádného spolku, s vaším spolkem nemám, a nebudu mít nikdy nic společného, nejen s přispěním vaší zuřivé maličkosti. Jsem především člověk, a hrdý občan ČR, samostatně si rozhoduji o všech svých záležitostech, a tvorům vašeho ražení se úspěšně vyhýbám. Tak neztrácejte více nervy, lovče hlupáků, a oslovujte sobě rovné, ti neohrozí vaše zdraví nesouhlasem s podsunutými, manipulativními komentáři. Na váš nezdárek, elfí trolíku.

   Smazat
  17. PANE 20.14 a 22.10 DŮSLEDEK DNEŠNI NECHUTNÉ SITUACE

   ČR mezi jiným je,že takovým jako vy chybi jakýkoli pocit solidarity a dohadujete se tu rád o punčošce.
   Otravujete tady tim naše spikery ČSV a tvrdite jednou,źe jste občan volič a pak se od nich distancujete.

   Vašim průkazem voliče je váš občanský průkaz.
   Tak se do něho podivejte pokud jste prý hrdý občan
   ČR.
   Pokud chcete být diversant a rozbieč ČR,který na to potřebuje dodatečný papir pak si dejte vytisnout toto potvrzeni.

   TIMTO VÁM VAŠI ÚLOHU NARUŠITELE A ROZBIJECE NAVRHU PROGRAMU VOLIČŮ POTVRZUJEME!


   Smazat
 8. 16:38 Naprostý souhlas.

  OdpovědětSmazat
 9. Patřím do generace, která jako teenager osobně zažila " internacionální pomoc", zažila politiku života ve lži, převléķání kabátů a prověrky na pracovišti. Tak začala pro mne doba temna, nastal konec iluzí a radost z práce, když se dařila,ale i to dnes někdo hodnotí jako kolaboraci. Nám to tak nepřipadalo, někdo nám učil děti ve školách, někdo je i nás léčil, někdo pekl rohlíky, nedovedu si představit život, kdy by všichni byli jen disidenti. Rok 1989 přinesl změnu kterou, jako naivní občan, jsem si představoval, jen jako lepší restart státu s rozvinutým hospodářstvím a sociálním aspektem severního typu. Doznávám že krom ROH jsem nebyl v žádné organizaci a nelákala mě žádná politická kariera. V té překotné době se osud státu vydal jiným směrem. Dnes marně přemýšlím, kdy jsem se stal jen loutkou v davu který kdosi řídil jinam. Poslední naději jsem vkládal do EU, v představě, že nám pomůže zbavit se nekalých hospodáříčků, ale i to se nepovedlo. Dnes jsme nezajímavý, nesoběstačný stát, který se zbytečně rozvedl se Slovenskem a dětinsky to Evropěkně osladil. Ruku na srdce, nemáme být na co hrdi, snad jen že sameťák byl bez krve.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Většina Vašich vrstevníků to má podobně, a nemají se za co stydět. Pošramocenou hrdost, ale spíš ostudu mají mít ti sloni, o kterých je psáno v článku, jenže ti postrádají svědomí.

   Smazat
  2. Upřímná zpověď to se musí nechat, ale domnívám se, že chybujete v jedné věci. Sameťák si svou "krvavou dan" nakonec přeci jen vybral, ale jinou formou:

   - statisíce nenarozených dětí (do nejistoty)
   - bezdomovectví
   - exekuce
   - pokles dostupnosti zdrav péče v mnoha oborech
   - dluhy domácností i státu
   - nová pokolení vychovávané brakem
   - zničená krajina monokulturou
   - poškozené renomé země účastí na dobyvačných akcích
   ..
   .

   Smazat
  3. 18:33
   Jak pravdivé,bohužel!

   Smazat
  4. 17.42 VÁŠ KOMENTAŘ BY SE DAL KOMPRIMOVAT DO VĚTY

   Ovečka se vydala pro vlnu do kapitalismu a on ji ostřihavá dohola,nebot ji jeji beran pry kypici inteligenci nevysvětlil o co jde a TV ovečce dodnes okupuje GŘ cirkusu Humberto,kterého si za svoje ohlupováni dále sama hezky poslušně plati!

   Smazat
  5. Po prohrané bitvě je každý generálem. Patřím taky k naivním občanům, kteří věřili v demokracii, věřili svým voleným zástupcům a jejich slibu. Dnes už vím, že není náhodou, že nám padnul chleba na zem vždy jen tou namazanou stranou. Musím souhlasit s 18:33 i když to bolí. Přesto se za svou naivitu a víru ve slušné lidi nestydím. To je proč taky nevěřím v nezištnost a jasnozřivost Chvilek a jim podobných, nevěřím ČT ani profláknutému tisku. Pravdu hledám na NETu a mám zkušenost, že je dobré ji trochu časem zpětně prověřit.

   Smazat
 10. 17:42 Vidím to stejně. Bohužel, již v žádnu lepší změnu nevěřím a ani ji nečekám. Šance byla.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Změna panáčku neni náboženstvi,aby jste ji měl věřit,
   Změnu musi zařidit sami občané,pokud čekáte,že to bude jako v socialismu zařizeno stranou KSČM tak toho ta strana už schopne neni a NEMÁ ZAJEM o voliče a jejich PROGRAM,kde to stji černé na bilem!

   Smazat
  2. 0:28 KSČM sem netahejte. Mám na myslí hlavně okolní svět a v něm naše "ukotvení"....

   Smazat
 11. Překážkou vyřešení české politiky je skutečnost, že téměř nikdo z občanů ČR, kteří disponují volebním právem, nezná převážnou většinu politických stran a hnutí a jejich politiky a jejich záměry. K uplatnění demokracie je to nezbytná podmínka. Jak může občan demokraticky volit, když neví z koho a co bude jím podporovaný subjekt prosazovat? To se pak volby spíše podobají loterii.
  Voliči se nápadně podobají věřícím v novodobé církevní sekty, které se pro oblbnutí voličů nazývají politickými stranami a nebo tzv. hnutími. Důkazem tohoto stavu je, že voliči mění přízeň těmto politickým subjektům jen velmi pozvolna, když jsou opakovaně podvedeni a cítí, že je jimi preferovaný spolek podvedl tak výrazně, že se zhoršuje jejich životní úroveň.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Každýkdo 30 let děla stejné věci a očekává jiný vysledek je snad šilený.
   Tak navrhujte jak to změnit,třeba tak jak to už propaguje Vaše ČSV a ne e ne ANO!!

   Smazat
 12. Pane Umlaufe, také mám jednu historku s OF z doby před volbami v roce 1990. Byl jsem na předvolebním shromáždění OF na našem sídlišti. Vystupovali na něm kandidáti OF a nadšeně hlásali, koho všeho vyhodí z místního MNV, pokud budou zvoleni. (Pro neznalé: MNV byl místní národní výbor, dnes radnice.) Dovolil jsem si podotknout, že mně by více zajímalo, co v případě zvolení udělají pro zlepšení života obyvatel. Jestli zajistí lepší dopravu, postaví novou školku a poštu. To na sídlišti opravdu chybělo.
  Nastalo třeskuté ticho a pak mě označili za provokatéra a přítele starých pořádků. Věřte nevěřte, po této zkušenosti s "aktivistickými zajíci" jak jim říkáte, jsem vždy volil raději komunisty.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. PAN UMLAUF BY NĚCO MOHL ZMĚNIT KDYBY TU ZKUSIL

   přebrat jednu z hvězd ČSV na př.KSDH a dokazal se vyjádřit k Programu ČSV a jeho jednotlivým článkům..

   Smazat
 13. Po 30ti leté zkušenosti s volbou politických stran a jejich programu, potvrzuji slova mé babičky - sliby se slibují a blzáni se radují.

  OdpovědětSmazat
 14. Dobrá diskuse, vždycky mě zahřeje u srdce, že smýšlím stejně jako mnoho "zdejších". Např.17:42, 18:33, 18:55 aj. Díky.

  OdpovědětSmazat
 15. Pokud chcete něco změnit, musíte si připravit půdu. A to nezajistí žádná nová strana ani hnutí. To může zajistit jen rozšiřování znalostí a vědomostí spolu s celkovým přehledem.
  Takže proč asi jsou neustálé "reformy" ve školství? Podívali jste se vůbec do dnešních učebnic na zadání jaká školáci dostávají?
  Proč nám televize nabízí plytké nekonečné koukání a poslech vulgarit (až na čestné výjimky myslím jednotlivé pořady).
  Takže proč jsme zavaleni reklamami a všechno to, co vlastně ani nepotřebujeme?
  Proč se nás pokouší neustále strašit brutálními, hloupými, negativními a často umělými aférami, zprávami?
  Proč nové filmy nebo knihy tak často straší, vulgarizují, dehonestují cokoliv lidského?
  Proč naše potomky (a vlastně i nás) nutí bavit se o nepřirozených sexuálních praktikách a proč chtějí tak brzo děti KMÁNŮ A OTROKŮ zbavit dětství sexem? Jen opravdu velmi vybrané potomstvo není a nemá být tím prvotně zatíženo! Pak si to vynahradí až přijde jejich čas.
  Proč nás zaměstnávají umělými problémy, které nejsou a nemohou ani být rozhodně v té podobě a "koloběhu" jak nám tvrdí?
  Proč neustále mění historii jakoby na základě "nových" faktů, které se tak často ukáží být vědeckým hoaxem?
  Proč nás tak nadšeně podporují při našich hrátkách s obludnými hračkami, které nám berou čas, vědomosti (na rozdíl od znalostí - doufám, že inteligentním lidem je to jasné), paradoxně však často i rodinné vztahy přes svou "hlavní" funkci. Tyto hračky "umožňují" lidem nestýkat se osobně, stačí si vynadat navzájem přes internet, telefon, seznámení přes internet také zrovna nepřispívají k opravdovému setkávání lidí na základě pravdy a reality.
  Proč se stačí podívat na vycházející tituly počítačových her, aby bylo vidět, že násilí se valí odsud ne Amazonkou, ale Golfským proudem na třetí.
  Podívejte se jaké tituly knih, které dnes vychází v zemi, kde se četlo tak hodně a jaké literatury! To samé co výše.
  Takže jediná cesta je vzdělávání se i Vašich dětí v člověčenství, nevím jak to jinak pojmenovat. Když bude oderván navíc jeden další člověk od řízeného "neřízeného" stáda, oni prohrajou další bitvičku. Když bude víc přemýšlejících lidí, může se stát, že přijde někdo s něčím a ukáže přesnější směr. Jenže do té doby se lidstvo musí soustředit na přežití. Takže se může stát, že se nic "včas" nestane. Pak to buď bude hodně krvavé, nebo bude svět tak zblbnutej, že jim ještě z rakve - pardon - z jejich jídelního talíře zamáváme na svou vlastní poslední cestu.
  Ostatně si myslím, že kdyby měli pod tak důkladnou kontrolou svět, jak sami Oni tvrdí, už dávno by nás (teda spíš jich) bylo mnohem méně než ona slavná zlatá miliarda. Zatím se ještě bojí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mate štěsti,vše co kritizujete za vás má v řeseni a vyřeši ve vaem PROGRAMU

   AVANTGARDA ČSV tedy vaši nepolitická Společnost voličů!

   Smazat
  2. Připravit půdu,jak to myslite?

   30 let nikoho z intelektuálů nenapadlo,že je třeba zajistit vytvořeni Programu voličů ,co vlastně my voliči chceme.
   Ten se právě tvoři,ale pozor,ti kteři nás maji zastupvat a přebrat ho do svých bobkových listů kladou zoufalý odpor už prvnim článkům,domnivaji se správně,že je to konec podvodnického systému vylupováni celého národa a těch,kteřibyli k tomu gangsterismu zvoleni pdvodem a ohlupvnim TISKU A TV!

   Smazat
 16. Mládí, kariéra Mariána Čalfy v KSČ a kamarádství z rozumu s Václavem HAVLEM!!!


  Od počátku vysokoškolských studií v roce 1964 žije v Praze. V roce 1970 absolvoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy. Pracoval potom po dva roky na praxi v ČTK a od roku1972 v legislativním odboru Úřadu předsednictva vlády ČSSR. Od svých osmnácti let byl členem KSČ.

  V roce 1987 se stal zástupcem vedoucího Úřadu předsednictva vlády a v dubnu 1988 bylLubomírem Štrougalem jmenován ministrem pro legislativu a předsedou Legislativní rady vlády ČSSR v šesté vládě Lubomíra Štrougala. V této funkci zůstal i poté, co Štrougala nahradil na místě předsedy vlády Ladislav Adamec (vláda Ladislava Adamce). Mimo jiné dostal za úkol vypracování přísnějšího tiskového zákona (v lednu 1989). Před rokem 1989 také předsedal pracovní komisi při ÚV KSČ, která měla za úkol připravit novou ústavu Československa. V rámci ústavních návrhů se zvažovalo vypuštění vedoucí úlohy KSČ ve společnosti a garantování svobody opuštění území republiky. Ústava ale nebyla dokončena a po událostech v listopadu 1989 již nebylo na tento návrh navázáno.  Podzim 1989, se roztáhla HADRÁKOVÁ OPONA, kterou exkomunisti společně s StB a V. Havlem, nazvali “sametová revoluce“?

  Po odstoupení Adamce z jednání se stal hlavním vyjednavačem s nastupující mocí a následně 10. prosince 1989 premiérem v takzvané „vládě národního porozumění (fakticky druhá vláda Mariána Čalfy), která dovedla zemi k prvním demokratickým volbám v roce 1990. V této vládě dočasně, do 30. prosince 1989 zaujal i post pověřeného ministra vnitra ČSSR, který zastával společně s Jánem Čarnogurským a Valtrem Komárkem.

  Sehrál významnou roli při prosazení Václava Havla na post prezidenta. V té době se ozývaly hlasy pro přímou volbu, v níž ale měl větší šance Alexander Dubček než málo známý Havel. Čalfa ale zajistil Havlovo jednomyslné zvolení v nepřímé volbě (parlamentem složeným ještě z předlistopadových poslanců) a coby člověk obeznámený s fungováním vládních orgánů poskytoval Havlovi profesionální politické rady!!!

  Též Richard Sacher!!! (ČSL) rovněž ve vládě. Ve druhé vládě Mariána Čalfy (vláda národního porozumění) byl nejprve v prosinci 1989 ministrem bez portfeje a pak od konce prosince 1989 do června 1990 ministrem vnitra Československa. Ve funkci provedl výrazné porevoluční změny, včetně rozpuštění Státní bezpečnosti v únoru 1990. Ve funkci čelil kritice části Občanského fóra (výrazným kritikem byl zejména Ladislav Lis) za nezvládnutí transformace resortu do nových poměrů. Václav Havel mu ale až do konce funkčního období této Čalfovy vlády vyjadřoval podporu. BYL KRITIZOVÁN, ŽE NAŘÍDIL SKARTACI MNOHÝCH SVAZKŮ AGENTŮ StB VE VYSOKÝCH FUNKCÍCH, JAK PŘED ROKEM 1989, TAK I PO NĚM!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. JAK se SAMET proměnil v HADR, kterému se říká falešně REVOLUCE 1989 v ČSSR. Jak Marián ČALFA (KSČ) ke štěstí přišel s kámoši z KSČ-StB ke KORYTŮM Václav Havel ...!?!

   “A TO SE MÁ OSLAVOVAT? TFUJ, BYLI JSME Z VÝCHODNÍHO BLOKU POSLEDNÍ, JEŠTĚ ŽE VŠE POPOHNALA STB, HAVLOVO PARADOXY.“?

   Politická kariéra po sametové revoluci

   V nejvyšších politických funkcích se udržel i po dva roky po sametové revoluci. V lednu 1990vystoupil Čalfa z KSČ a po volbách roku 1990 byl zároveň opětovně jmenován předsedou vlády (takzvaná vláda národní oběti, fakticky třetí vláda Mariána Čalfy) a tuto funkci zastával až do voleb roku 1992, nyní již jako člen hnutí Verejnosť proti násiliu, které do svých řad přijalo i populární osobnosti s komunistickou předlistopadovou minulostí.

   Zároveň zasedal i v nejvyšším zákonodárném sboru. Ve volbách roku 1990 byl zvolen do slovenské části Sněmovny národů Federálního shromáždění (volební obvodVýchodoslovenský kraj) za VPN. Po rozkladu VPN v roce 1991 přešel do jedné z nástupnických stran ODÚ-VPN (byl místopředsedou ODÚ-VPN). Ve Federálním shromáždění setrval do voleb roku 1992. V roce 1992 kandidoval do parlamentu za ODÚ, tentokrát neúspěšně.

   Po odchodu z politiky

   Po volební porážce odešel Marián Čalfa z politiky (do které se v roce 1995 neúspěšně pokusil vrátit) a po rozdělení Československa zůstal v Praze, kde do roku 2011 působil jakoadvokát. V roce 2006 ho Deník zahrnoval mezi nejbohatší a nejvlivnější pražské advokáty?! I po odchodu z politiky měl blízko k Václavu Havlovi, v roce 1994 ho Havel jmenoval svým poradcem, jako právník dojednával prodej paláce Lucerna Chemapolu, kdy V. Havel vytáhl (vytuneloval) podvodnými čachry 200.000.000.- Kč z Chemapolu v ÚPADKU pod “vedením“ agenta StB Václava Junka!

   Smazat
  2. Byl také akcionářem, členem představenstva (1994-1999) a dozorčí rady (1999-2005) pražské IC banky (dnes Equa bank). V letech 1993-1995 byl také členem dozorčí rady CS First Boston investiční společnosti (dnes WOOD & Company investiční společnost), a v letech 1998-1999 členem dozorčí rady chemičky Synthesia. Působil i v dalších obchodních společnostech. Od roku 2008 je jediným jednatelem a společníkem v PROGNEM, s.r.o. (likvidace vyhlášena 5. 8. 2014), od roku 2004 společníkem v Starlit, s.r.o., a od roku 2012 členem představenstva Pražské energetiky! KOMUNISTA JAK MÁ BÝT CHAMELEÓN V RUDÝCH TRENÝRKÁCH, ZRZAVÝ, ŠILHAVÝ CLARENCE ...

   Zdroj: https://cs.m.wikipedia.org/wiki/Mari%C3%A1n_%C4%8Calfa

   Více zde:

   https://uloz.to/hledej?q=havel

   Smazat
  3. Lubomír Štrougal (KSČ), Marián Čalfa (KSČ) a V. Havel.

   Štrougal byl 20 let (1968–1988) členem vedení normalizační KSČ a 18 let (1970-1988) př. ČSSR vlády! Žije v obci Jizerka, Na kobyle, Kořenov, most chataří zde i Petr Kellner ...?!? (To prostředí bude zřejmě druhý Janov, či Chanov, když zde pobývají tak uctyhodní lidé jako Štrougal, lichvářem šmelinářem si myslím nazývají, snad i s lidskou krví?

   Období normalizace s Mariánem Čalfou oba vysocí funkcionáři KSČ, dodnes nedotknutelní, díky Václavu Havlovi (imunita za výměnu moci v ČSSR ...), vyhandlováno za Hadrovou revoluci (sametová fraška) viz. Miroslav Dolejší, politický vězeň zatčen na 19-let, frašku shrnul v ANALÝZE 17. 11. 1989 (poté OF zatracen a umlčen !!!) ... demokraticky ? Mladí lidé, nenechte si káIet na hlavy Chameleóny dřívější i dnešní doby, z jako nepřátel jsou pokrevní bratři, pojítkem je MAMON.

   Byl 20 let (1968–1988) členem nejužšího vedení KSČ a 18 let (28. ledna 1970 až 11. října 1988) předsedou federální československé vlády.

   Vedle Gustáva Husáka se stal nejznámější tváří spojenou s normalizací ve všech jejích aspektech nesvobody, cenzury, každodenního nátlaku na oponenty a v osmdesátých letech také stále patrnější ekonomické stagnace. V tomto období také vznikla fáma, že má mimomanželský poměr s Helenou Vondráčkovou.

   Po nástupu Michaila Gorbačova k moci v SSSR stál Lubomír Štrougal na straně reforem a přestavby (perestrojky), jeho křídlo ale vnitrostranický boj prohrálo. Ze sovětské perestrojky se stala v Československu fraška existující pouze v projevech komunistických funkcionářů a Štrougal byl nucen v roce 1988 opustit post předsedy vlády a následně i předsednictvo ÚV KSČ.

   Konec politické kariéry

   Po listopadových událostech roku 1989 kandidoval na pozici generálního tajemníka KSČ, ale neuspěl.

   https://cs.m.wikipedia.org/wiki/Lubom%C3%ADr_%C5%A0trougal

   Více zde:

   https://uloz.to/file/nWuO9XWdL3a4/lubomir-strougal-ksc-marian-calfa-ksc-a-v-havel-strougal-byl-20-let-1968-1988-clenem-vedeni-normalizacni-ksc-a-18-let-1970-1988-pr-cssr-vlady-zije-v-obci-jizerka-na-kobyle-korenov-most-chatar-zde-p-kellner-avi-mkv-jpg

   Smazat
  4. MALOKOHO BUDOU BRZY ZAJIMAT NUDNÉ POPISY HISTORIE

   Tu totiž znáji asi všichni komentátoři alternativy Napište návrh, kdo a jak má ten hromadici se MARAS řešit!

   Smazat
  5. ODKAZ
   na dokument "Analýza 17.listopadu 1989" autora Miroslava Dolejšího, by mnohým neinformovaným
   otevřel oči.
   Psát a hovořit o jakési "sametové revoluci" a ještě k tomu věřit, že to tak skutečně bylo,
   mohou jen prostoduší konzumenti výpotků politbyra ČT
   a spřátelených médií.
   Já osobně postrádám ještě TEXT o přítomnosti dvou odpudivých postav minulosti kolem listopadu 89 a bohužel i současnosti : G.Sorose a K.Schwarzenberga.
   Jako se vosy slétají na med,
   tak se tady ti dva objevili v pravý čas, Soros se dokonce v jednom videu chlubí, že udělal kr.su Havla prezidentem.
   TAK se proberte, naivové !

   Smazat
  6. Poslochejte naivo,pokud máwte návrhy co mame dělat dejte to tu konkretně a přesně,

   aby to bylo možnné zařadit sdveho Programu ČSV.
   Přitom vezměte v úvahu,že potřebujeme v3tšinu v Parlamentu,která to musi schvalit

   Chyby nedělame my,ale vnitraci al Hamajdy,kteři to tu schvalné komoli a chyby opravovat už nedovoli,aby naši mluvči vypadali blbě, no nami zvolená Čssd, ta lže a krasde přeci už ve sveém názvu!
   Chyby nedovoli vnitráwci opravovat takže to musite rozšigfrovat sami..

   Smazat
 17. Opět tu máme dalši popisy historie,copak se nenajde nikdo z lidových komentátorů,kdo by dal konkretni návrhy pro budoucnost?

  Co tim chtěl těmi komenty básni vlatně řici,kdo tu věci a jaké má řešit,co??

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jo budoucnost je důležitá, ale bez lidí, kteří začínali v OF nebo ODS a socdem nebo jejich klony jako TOP, starostové, piráti a lidovci.

   Smazat
  2. To je moje řeč pane 1.15

   Smazat
 18. Já netušil, že pan Václav Umlauf je natolik prosté mysli. To věřil, že když rozbije jedno, kde nic významného nebylo v soukromých rukou, že nedojde k opaku? Jak si pan Umlauf představoval, že "gauneři" využijí svobodu? Tak jak jsou dnes státem střežena velká soukromá vlastnictví, bylo za komunistů státem střeženo vlastnictví společenské. Z toho ta tehdejší "nesvoboda". To panu Umlaufovi dodnes nedošlo?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak trestný čin až od 5000kč kdo nosí u sebe tolik peněz pracující určitě ne.

   Smazat
  2. Pan Umlauf by měl najit cestu k avantgardě ČSV,

   to by pro ty žrave nenažrané kapitalisty,mohla být pěst, která pro ně smrdi už dnes hřbitovem!
   A pak bychom mohli být s jeho články 100% spokojeni!

   Možná by byl i schopen převzit i jejich hwězdu KSDH,která by hravě nahradila všechny padajici námi zvolené zrádné neomarxistické ZMRDY !

   Smazat
 19. Rok 89. Konečně ten "socialismus s lidskou tváří", který tu
  měl být nastolen už v šedesátém osmém.
  Ano, socialismus pro zloděje malé i velké, podvodníky stejné ráže, kurvy a pasáky, živnostníky typu nákup a následný prodej, socialismus pro zahraniční "investory" a banky.
  To všechno zlé a falešné co nám ten "socialismus" podle
  emisara Havla a jeho héreček přinesl.
  CHCI návrat ke KAPITALISMU, kde bude platit řád a pořádek.
  Kde nebude možné provozovat falešné firmy se sídlem v neexistujícím baráku, kdy nebude možné zakládat účelové firmy
  s jejich "dcerami" a jiným příbuzenstvem. Kde se pěstuje ve
  velkém to známé šmejdovství. Kdy bude stát jako nejvyšší instituce, mít k ruce policii, prokuraturu a soudy, které
  nebudou moci řídit cizí zájmy. CHCI státní KAPITALISMUS !
  CHCI aby stát měl své lidi pro provoz státu, také kvalifikované lidi pro průmysl, bez dovozu všelijakých gastarbajtrů. Musí se omezit to studování pro zábavu a z
  dlouhé chvíle, v oborech které nepřinášejí společnosti žádný
  užitek. Udělat opět z řemesla skutečnou hodnotu. Držet stát jako ateistický a omezovat vliv církví s jejími pověrami a pohádkami.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pane X, i já si přeji kapitalismus s dohledem a mocí státu řízeného volnými lidmi. Možná chceme nemožné. Morálně volní se v politice neuplatní, zbývají tedy úplatní a jak znám terén, úplatných je mnoho ale uplácejících jen v jednom etniku. Inu mají na to a uplácení dělají špinavou práci. Dobře nám tak.

   Smazat
 20. Když si myslite,13.18,že něco chcete zkuste to zformulovat

  s tim,že vaši formulaci chcete do Programu Společnosti voličů ČSV.
  Pojem Statni kapitalismus zkuste rozvést a vysvětlit,má to byt Činsky způsob?
  Nevim,nevim,zda by ten byl vhodný pro ČR a ziskal by jste pro něj souhlas voličů.
  Možna by stačilo se zbavit nynějšiho kapitalismu BEZ přivlastků v ČR,který popisujete i vy jako gangsterismus.
  Naštěsti máte prvni članek Programu Společnosti voličů
  který popisuje jak se ho zbavit a jak ho nahradit!

  BUDE K TOMU POTŘEBA VĚTŠINA VE SNEMOVNĚ A HOTOVO!

  OdpovědětSmazat
 21. Jsem velmi šťastný, chci se podělit o svá svědectví s širokou veřejností o tom, co pro mě tento muž jménem Dr. PADMAN právě pro mě udělal, jsem ženatý 4 roky a mám rozchod s manželem před 4 měsíci a byl jsem strach a tak zmatený, protože ho tak moc miluji. Opravdu jsem byl příliš depresivní a kamarád mě nasměroval k tomuto kouzelníkovi, doktoru PADMANOVI, a oznámil jsem mu všechny své problémy a řekl mi, abych se nebál toho, že se přinutí, aby se můj manžel vrátil ke mně a za pouhých 48 hodin Dostal jsem hovor od mého manžela a on se líbil, že bych se měl vrátit do domu. Nikdy v mém životě nevěří v kouzlo a teď mi to jen pomohlo a jsem nyní tak šťastný. Vše mu děkujeme a pokud si také chcete nechat svého manžela vrátit pro sebe zde !! jeho e-mailovou adresu (padmanlovespell@yahoo.com), jsem tak rád, že svědčím o vaší práci a laskavosti DR PADMAN

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.