Reklama

pondělí 14. října 2019

Senioři, bděte! (3. díl)

Jaroslav Tichý
Jaroslav Tichý
14.10.2019 E-republika
Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová z ČSSD chystá seniorům reformu důchodů. Naši senioři, a to i ti budoucí, by měli nejen zaostřit svoji pozornost na tento plán paní ministryně, nýbrž vyhlásit přímo i pohotovost a domáhat se jednání svých zástupců s vedením ministerstva práce a sociálních věci v předmětné záležitosti, a to ještě zavčasu.
1. díl
2. díl


2. Kroky řešitelné na základě systémové změny

Další obrovské rezervy spočívají v:

2.1. podhodnoceném kurzu koruny oproti paritě její kupní síly (cca o 40 %), což sice umožňuje vývoz některých našich výrobků za dumpingové ceny, neboť rozdíl v cenách na zahraničních trzích ve volné měně je vykryt v tuzemsku na náš úkor korunou, zatímco při dovozech zboží, výrobků a služeb všeho druhu platíme pak o 40 % více, což je dále ještě umocněno DPH a spotřebními daněmi počítanými z takto navýšených základů. Navíc v blahé nevědomosti radostně, snad i v představě, jak ten Západ doháníme, když máme v nabídce supermarketů vesměs jen cizí zboží (podřadné kvality). V položce podhodnoceného kurzu koruny jsou přitom nejvyšší ztráty naší ekonomiky, jenže v současném systému, kdy ČNB je „nezávislá“ (dlužno ovšem říci, že jen na naší vládě a státu, avšak plně podřízena globalistickým organizacím, jako je MMF či ECB) větší nápravu v tomto směru bez provedení systémové změny nelze rozumně očekávat;

2.2. způsobu prodeje našich výrobků do zahraničí (vesměs přes Německo), odkud jsou dále prodávány do světa, zatímco zisk zůstane v Německu (příp. v některé z dalších západoevropských zemí).

Dobře si to u nás západní podnikatelé zavedli. Udělali z nás za pomoci EU kolonii hned za svými humny. Nikoliv náhodou jsme proto označováni za „krmelec Evropy“. Ačkoliv i v dalších tzv. postsocialistických zemích se setkáme s obdobnými problémy, nejsou zdaleka v takovém rozsahu, jako je tomu u nás díky nečinnému přihlížení našich vlád a faktické neexistenci naší ekonomické politiky. Na naše velké ztráty a nevýhodnost zapojení ČR do EU upozorňoval i renomovaný francouzský ekonom Thomas Piketty počátkem roku 2018 (sám na to upozorňuji již o několik let dříve), kdy ale hovořil pouze o problematice uvedené v odst. 1.1. dílu 2.

Zjednání nápravy v případech 2.1. a 2.2. si však vyžádá nutné systémové změny, a to i ve vztahu k EU a nelze očekávat, že je bude řešit tato vláda. Lze je řešit teprve po volbách, pokud naši občané konečně pochopí, že je třeba volit jinak než dosud. Pokud chtějí ale nadále otročit za směšný peníz a senioři končit svůj život v bídě, i to je možná alternativa. Pak nechť volí tak, jako dosud.


Shrnutí:

 1. Zaručený minimální důchod hrazený z navýšeného zdanění našich firem je u nás zřejmě fikce. Ve svých důsledcích by to znamenalo další odliv našich firem do daňových rájů a nemožnost minimální důchody financovat z tohoto zdroje. Krom toho: Proč více zdaňovat naše firmy, když ty cizí u nás žádné daně neplatí?
 2. Daně digitální jako zdroj jsou sice možné, leč nejisté. Sektorové daně se jeví jako vhodnější zdroj, pokud ho ČSSD prosadí ve vládě. Existují-li v některých dalších zemích EU, není důvodu, proč by nemohly být zavedeny u nás, zvláště při nadměrném objemu zlegalizovaných daňových úniku do zahraničí. Otázkou je ale způsob jejich aplikace, daňový mix sektorové daně v kombinaci se strukturovanou (pásmovou) daní z příjmů by byl optimálním.
 3. Existuje důvodná obava, že celá věc skončí tím, že minimální garantovaný důchod bude nakonec vyplácen zase jen z odvodů na sociální pojištění. Z části odvodů na sociální pojištění přitom minimální důchody u nás hradit nelze (má-li být vyplácena z těchto odvodů ještě druhá, zásluhová složka). Nejsme Skandinávie, zdaleka nemáme takové průměrné příjmy, jaké jsou tam.
 4. Značná část našich obyvatel nemá z čeho šetřit, jejich příjmy jim to svojí výší neumožňují. V případě seniorů či lidí krátce před důchodem to a priori nepřichází vůbec v úvahu. S ohledem na nově nastavené parametry výpočtu důchodů lze předpokládat, že by značná část lidí byla postižena tímto novým systémem, spoření do třetího pilíře by se nemohla z toho či onoho důvodu účastnit. Totéž by platilo pro ty občany, kteří by dokončili splátky hypoték až před odchodem do důchodu apod.
 5. Pokud má někdo zájem a příjmy, jež mu umožňují spořit na důchod navíc, může tak činit i bez třetího pilíře paní ministryně. Pokud bude ale tento třetí pilíř zabudován do konceptu Jany Maláčové (bůhvíproč nazvaného důchodová reforma), prohloubí to (v závislosti na nastavení 2. a 3. pilíře) sociální nerovnost mezi občany, pokud by ve 3.pilíři byla zavedena výhodnější pravidla než ve 2. pilíři.

Je proto třeba:
 • Soustředit se na zajištění (tvorbu) vyšších zdrojů na důchodovém účtu naznačenými způsoby namísto vymýšlení pokusů, jak lépe přerovnat stále stejnou hromádku peněz. Tím přerovnáváním hromádka peněz totiž nenaroste a případným zvýšením zdanění našich firem jako jednorázovým krokem (bez dalších opatření) způsobí státu naopak ještě další problémy;
 • zamezit častému mrhání penězi ze státního rozpočtu, a to nejen na investiční pobídky cizím firmám u nás, nýbrž v širším slova smyslu;
 • ponechat odvody na sociální (stejně tak i na zdravotní) pojištění v rukou státu, avšak na odděleném účtu, bez možnosti je využívat k jakémukoliv jinému účelu, vč. půjčky státu apod.;
 • buď usilovat o průběžné zvyšování mezd a platů našich zaměstnanců u nás obecně, mimo jiné i omezováním dovozu pracovníků z Balkánu, Ukrajiny či ze zemí 3. světa, který umožňuje udržovat nízkou mzdovou úroveň u soukromých firem v ČR (např. stanovením minimálních mezd pro dovážené zahraniční pracovníky), nebo zdanit zisky zahraničních firem u nás (ideálně pak oboje v kombinaci);
 • zavést nostrifikační zákon týkající se zdanění zisků českých firem, které tento zisk vytvářejí svojí činností v ČR, zatímco své sídlo mají v daňových rájích;
 • zrušit nesmyslné a ničím nezdůvodnitelné investiční pobídky zahraničním firmám (neplátcům daně z příjmu v ČR) a poskytnout je naopak k podpoře našich malých a středních firem (jako plátců daní v ČR);
 • zastavit financování politických neziskovek usilujících o státní převrat u nás.

Pokud tyto kroky, které jsou v možnostech této vlády, vláda zrealizuje, není třeba provádět žádné z ministryní Maláčovou navrhovaných změn v průběžném důchodovém systému, které situaci dlouhodobě nevyřeší (což je i názorem ekonomických odborníků), vnesou do něj jen další problémy a chaos.

Do té doby je zcela na místě výzva seniorům v záhlaví tohoto článku, tj. „Senioři bdětě!“.

„Zdroje jsou“, jak říkal dřívější premiér právě za ČSSD. Problémem ale je, že jak paní ministryně, tak i celá vláda je usilovně a zřejmě i záměrně hledá tam, kde je nalézt nemůže.

Jak z uvedeného vyplývá, naši senioři by měli nejen zaostřit svoji pozornost na tento plán Jany Maláčové, nýbrž vyhlásit přímo pohotovost a domáhat se jednání svých zástupců s vedením ministerstva práce a sociálních věci v předmětné záležitosti, a to ještě zavčasu. V optimálním případě pomohou vládě ty chybějící zdroje nalézt.


Konec


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 450 Kč. Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme! 

64 komentářů :

 1. To jsou dobré body co je třeba udělat ale maximálně tak po nových volbách až tam nebude čssd.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ja bych řek už aby byli volby nejlepe předčasne tolik kretenismu od socanu je pod hranici volitelnosti a bude pokoj jednou pro vždy i když zname je převliknou snadno a lechce kdejakej kabat a misto dveřma vlezou dirou po tesařich

   Smazat
  2. Myslím si, že občané už pochopili, že mají volit jinak než dosud. Ale tajemství je zkryto v nabídce, volit podle stran je hloupost, protože každá je cinknutá. Podle osobností to taky nejde, buď jsou nabízeny recyklované a už profláknuté, nebo neznámé takřka bez minulosti. Takže opět budu volit jen menší zlo.

   Smazat
  3. Chtěl jsem vám odpovědět, ale anonimovi?

   Smazat
 2. DOKUD NEVZNIKNOU NOVÉ POLITICKÉ SUBJEKTY NA BÁSI SPOLEČNOSTI VOLIČů

  a jejiho Programu, neziskaji podporu samých občanů voličů, bude vykrdáni ČR pokračovat,zejména proto,že stávajici politické subjekty nemaji žádný zájem vykrádáni republiky zastavit!

  DůCHODCI BY TO MUSELI POCHOPIT A NE TLESKAT TěM,KTERřI JE RABUJI!

  To zapomněli,źe bylo z fondu pro důchody ukradeno nejprve 200.miliard a poté,když lhostejně přihliželi dalšich 70 miliard-prý si je jimi zvolená vláda půjčila!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Promiňte, ale vzhledem k vaší vlezlosti vaši stranu voličů určitě volit nebudu.

   Smazat
 3. K odstavci 2.1 : pokud není zboží ,,made in China", je ,,made in Turkey".Popelnice jsou plné sušáků na prádlo s životností půl roku ( dementní trubková konstrukce )a napáječů k elektronice s totožným napájecím napětím (mobilní telefony , fotoaparáty, lithiový akumulátor), které se úmyslně liší napájecím konektorem, aby se musely brzy zahodit.Přitom nikdy nebyla unifikace snazší.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 16.41 K těm sušákum, máte pravdu, já jsem proto koupil manželce novou pračku a SUŠIČKU Míle,dost drahé ale, snad to nějaký čas tahle kvalita vydrží.

   Smazat
  2. Proč zmiňovat jen ČSSD? ANO je rovněž zodpovědné za řešení důchodů, protože pokud nechce zavést sektorovou daň pro banky a nalézt cestu ke zdanění firem, které u nás podnikají, ale daně "jako platí" v daňových rájích (mezi ně se počítají i některé státy z EU. Je to pro firmy, které zde platí daně, nekalá konkurence.
   Také je nutné co nejdříve co nejvíce zvednout minimální mzdu pro všechny pracovníky, kteří u nás pracují. Ty firmy, které pracují prakticky ve mzdě pro německé finální výrobce, by pak snadno prokázaly, že jim své výrobky laciněji nemohou dodat, protože by Němcům vyúčtovali zvýšené mzdy svých zaměstnanců. Němci těmto našim firmám vidí do účetnictví - nejsou to vlastně zcela samostatné firmy. Jedná se o formu nevolnictví.

   Smazat
  3. ČSSD, ANO ... mno dobrá, ale nezapomeňte, že jsou tu ještě větší nepřátelé státu a občanského blahobytu, svobody a bezpečí: ODS, TOP, STAN a Lidovci!!!!

   Smazat
  4. "Anonymní14. října 2019 21:00" píše o opozici, že je také nebezpečná. Ono je dnes obtížné vybrat si správnou politickou stranu, která by hájila většinu občanů. Navíc ty politické strany, které jsou v parlamentu zastoupené, někde musí získat peníze na volební kampaň a prezentaci mezi volbami v médiích. Pak za ty peníze již nezastupují své voliče, ale spíše své sponzory. Řada jich je ze zahraničí a tak pak ani obecně nelze hovořit o českých zájmech.
   Dnes také nelze hovořit o skutečné demokracii, protože já osobně neznám člověka v ČR, který by znal politiky všech politických stran i ty neparlamentní a jejich programy. Dokonce se velmi obtížně hledá občan, který by sledoval soulad těchto programů s hlasováním zvolených poslanců.
   Tedy se spíše dá hovořit o voličích jako o lidech věřících nějaké politické straně nebo hnutí na úrovni zmodernizovaného náboženství. Co řekne jejich prorok, to považují za správné a v souladu s jejich vírou. Takovému občanu ani nemůžete sdělit, že jiná politická sekta by lépe splňovala jeho očekávání. Není schopen si takovou informaci vyhodnotit, protože věřící člověk nemyslí, ale převážně jen nekriticky věří své politické sektě.

   Smazat
  5. HLEDAT SOULAD TZV PROGRAMŮ STRAN JE NESMYSL.

   politické subjekty zastupuji voliče a nikdo z voličů nepochopil,že sami voliči budou muset jednoho dne, vytvořit svůj PRogram co vlastně chtěji a a dat splněni po polit.subjektech.
   Na tak jednoduchou myšlenku intelektuálové v ČR odmitaji reagovat a pouze popisuji ve svých "článcich" nechutnou situaci ČR polit.scény, aniž by na konci svých bezzubých článků dali konkrétni navrh řešeni.

   DRZE BUDUJI NESMYSL,ŽE ZA TU MIZERII JSOU VINNI VOLIČI!

   Smazat
  6. Babička říkala: sliby se slibují a blázni se radují

   Smazat
 4. Nechápu proč pan Tichý neustále podněcuje duchodce k nějakému strachu. Na tohle je přece § podněcovat lidi k nenávisti a strachu, poplašná zpráva nemyslíte? Duchodci včetně mě dostávají od státu přidáno, tak proč pořát to strašení? Vždy se najde nějaké řešení.
  16.33 Jen tak mimo, nikdy žádný fond duchodu po komouších nybyl a už nikdo z nich nic neukradl opakuji, protože nebyl. Žádnejch 200 ani 300 ani 400 miliard nikdy nikde nebylo, zase jeden fejk na který si duchodci naběhli. Tak jako včera na ČT, při té soutěži odhalili řadu lží které se šíří po internetu na co vše muže hloupej člověk věřit.Kdo má na těchto lží zájem? Pouze rusko chce rozložit EU, nikdo jiný. Jejich trollí farmy z Petrohradu chrlí denně desítky lží a potom tohle hloupí lidé zdílí a dávají to jako fakt.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Was is das NYBYL du HAVLOUNTERMENSCH?!

   Smazat
  2. Neomarxistický cipuškine,na tebe se už vtipná kaše nedostala ,náš malý záchodový rváci,kde maš důkazy a odkazy na ně.

   NESTAČI MIT HOLÉ PRDELE A TVÁRIT SE VESELE;

   To mohou dělat jen prolhani pyjáti!

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  4. Všichni tu navrhuji našeho skvělého pana Putia na nobelovu cenu miru,nebot jako jediný vojevůdce v dějinch umi obsazovat celé poloostrovy beze ztráty jediného samopalnika.
   nemohl by jsi se pyjáte 19.45 přidat a oslavovat s námi jeho celou řadu dalšich vitězstvi?
   To jsi zdědil po fotrovi jenom dva blesky?

   Smazat
  5. Pro agitátora 16:56: Rusko na EU sere. My jí chceme rozložit, opustit, utéct, vycouvat. Je to projekt fašistický, slouží nadnárodním korporacím, národní ekonomiky není schopná ani ochotná chránit. EU je globalistický projekt, přesněji projekt n á s i l n é globalizace!!!

   Smazat
  6. 16.56 Úroveň vašeho pravopisu a myšleni hovoři za vše.Nejlepši jsou trolli farmy.Vy veřite i ČT i na Ježiška

   Smazat
  7. Aby bylo jasno, k rozložení netřeba Ruska, EU se rozloží sama. Ideový projekt byl skvèlý, ale technický projekt zvorali pitomci.

   Smazat
  8. 1: 28 Nechám se poučit kde je chyba v mém pravopisu. A vy zase věříte těm trolím farmám co.

   Smazat
  9. 21.05 To, že se rus snaží rozkládát a škodit EU ví každé malé dítě, ovšem mimo tebe. Ty fašouny hledejte spíše v rusku, třeba hned takovej Putin, to je ukázka dokonalého fašounka, pouze on rozhoduje za celé rusko ty komiku.

   Smazat
  10. 17:15 Nezapomínej kapitálkama ve špatném jidiš skřekající putlerpšouku, že se otíráš o svýho biologickýho fotříka! Jen ti to neměl kdo sdělit, páč tvá máti je němá už od dětství. To se stalo, když za války navštívili ukrajinští vlastenci z OUN její komoušskou famílii, kteří tvý bábě uřezali ty její povislý kozy, dědkovi zvadlýho kokota a ještě dejchající je oba vhodili do škarpy, kam chodila celá vesnice srát. Bohužel tvou matku, tuhletu kurvu - https://im.tiscali.cz/press/2017/11/30/883039-final-0787-3800x2536.jpg

   nenašli, páč byla schovaná v tý škarpě mezi hovnama a oni ji nedokázali rozeznat! A to byla chyba, tak jí pak mohl ožralej Havel na mejdanu, kde vynášela popelníky, ošukat a z toho si se vylíhl ty! Jenže tě potratila a ten potrat naložili do lihu a později poslali kremlovoroj jako delikatesu. Od tý doby co ji zežral poletuješ coby shluk těkavých plynů z lejnolíhně tohoto smradlavýho Ugrofína! - https://pbs.twimg.com/media/DQ3D5L9WsAAByD3.jpg

   Smazat
 5. Źadný stát nemůže donekonečna žit z podstaty a lhostejnosti domorodců se dát vykrádat a tempem nejméně 200 miliard zadlužovat.

  Klidně to voliči dělejte dál a volte ty,kteři vás budou obirat dál.
  Vyzvy BDĚTE bez výměny kompletně všech polit subjektů za opravdové zastupce voličů už dávno visi ve vzduchu.
  Ta Trikolona prý odmitá převzit Program voličů nebot jeji staronový fotr,byvaly president ODS nejen ČR vykradll,ale chce v rabováni a zlodějnách pokračovat ve svém synátorovi,který má na to jeho program.

  TAK HO ZVOLTE ZNOVU!

  OdpovědětSmazat
 6. 17:00 A vašnosto,koho vy ráčíte volit? kdo to zde radikálně změní, ale nepište že KSČM. Stěžovatelu jako vy je mraky, ale nikdo nemá smysluplnou vizi.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. SMYSLUPLNOU VIZI OBSAHUJE PROGRAM VOLIČŮ NEPOLITICKÉ

   Společnosti voličů jejiž jste i vy členem.
   Bohužel diskuse o jejich Program je nejen tady blokována,ale požadejte o ni TV a tisk a tamni neomarxisté poté odejdou s moncly pod okem.

   Prý nikdo z intelektuálů v ČR nevi a neni schopen zdiskutovat ani co je ani jejich prvni článek

   SOCIÁLNI STÁT

   natož co znamenaji soubory pismen HzNR,HVzV a KSDH.

   Vite to vy,tak tu dejte odpověď?

   Smazat
  2. Evoluční změna k lepšímu pro většinu společnosti je v současnosti skutečně KSČM. Kdo nevidí jejich jedinou možnou strategii při nepřízní médií, nemůže chápat ani diplomacii V.V.Putina a dalších politiků toužících se vyhnout větším konfliktům.

   Smazat
  3. Kdyby přebrala KSČM Program voličů pane R P pak by samozřejmě zvitězili.

   Je ovšem jejich chybou,že pouze lžou,že daji domorodcům ČR socialismus a nenapiši jak dosahnou k tomu potebného znarodněni, posilaji své voliče na frcbuk,aby tam podporovali toho kapitalistického zmetka vycucberga,který nahrabal na dělnictvu a rolnictvu,které tam napsánim třeba i jenoho pismena vydělává praci ZDARMA ve prospěch toho kapitalisty miliardy má už na nich vycucáno 30 miliard a za to ty proletáře cenzuruje a komunisty taky.
   At se kscm pouči u válečniků alternativy,kteří maji v Programu svrženi kapitalismu bez přivlastků v ČR vycházejiciho ze zlodějského gangsterismu a dokonce popisuji JAK a nebude třeba ani ty spratky od pyjátů a ostatni neomaristy utopit!

   Smazat
  4. Komunisté i přes ekonomické úspěchy v minulosti mají za sebou i temnou historii nesmyslného teroru a vraždění. Takže NE, to není naše budoucnost.

   Smazat
  5. "Manageři"komunistů zradili "dělniky a rolniky"!

   Opravdu je nahnali pod kapitalistu Zuckerberga ti tam dřou jak pitomi a co je nejhorši neotevřeli dodnes diskuzni rubriky na svém webu strany,maji plné gatťky,že by to vypadalo lidově jako tady a ideologicky by už nebyli schopni držet krok s dobou a tak se pomalu a jistě pokládaji do hrobu!
   Do tzv Programu si nechtěji dát ani už lidmi v ČR požadovanou porážku kapitalismu bez přivlastků,zlodějny vycházejici z gangsterismu přivlečeném na náš krk tim Klausem a čim ho nahradit.

   To s nimi nemusi skončit dobře,dubové hlavy nenavrtáš ty mohou pouze shnit!

   Smazat
  6. Milá strano Voličů, nedovedeš nic jiného než se přílepovat a cizí weby a málem ukrást heslo tebou opovrhovaněho Klause - mobilizuješ- , ale hloupě.

   Smazat
  7. 20:08 Taky názor, ale VELKÉHO zoufalce.Komouše? to raději Hitlera, ten nepozabíjel tolik svejch Němcu jak komouši svejch v Číńanu a Rusu.

   Smazat
  8. 15:23
   Komouši jsou už jen fosilie, běž s nimi bojovat na hrbitov. Tady nebudeš dělat Ost Marku nebo nějakéj protektorát. Ty jseš asi taky nějaká vycpanina vhodná leda pro moly, nebo pro voly.

   Smazat
  9. 16:46 Tak nevím esi by ti komouš R.P. nerozkopal tlamu, žes ho nazval "fosílií" a neposlal tě tím rovnou na ten krchov, rachiťáku:-)

   Smazat
 7. Je překvapenim jak je ČR bohatá.Stale je co krást

  ČNB vykradla kapsy domorodců manipulaci s měnou o neuvěřitelných 2 000 000 000 000 korun a zabunkrovala je,aby čekaly na to,jak se z nich zaplati dluhy Ameru.

  NEVĚŘITE?

  Počkejte si gojimové až vám zdejši web prozradi o čem se dohodla opravdová vláda světa-BANKSTERI dne 29.3.2019.

  i PAN PRESIDENT Ameru ji uprosil,aby rozhodnuti odložili aspon po volbách jinak slibuje krach o jakém svět ještě ani nesnil a to prý na 1.1.2022 ći co,no ale vliv toho neodvolatelného rozhodnuti je vid3t už dnes!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 17.17 Bože, proč je to zde samej dement? To myslíte vážně? 2 000 000 000 000 KČ? To je o 25% více jak státní rozpočet na celý rok!!!! Prosím o odkaz kde jte tuhle totální blbost vzal.

   Smazat
  2. Zeptejte se na to každého ekonoma,který na to jak ČNB rabovala kapsy občanů tzv "ZAVAZKEM" a vzneste dotaz na guvernéra ČNB,který se chystá tyto penize zašmelit,nebo už je dávno zašmelil.
   Jen čeká na ignoranty jako vy,kteři maji krátkou pamět a misto vzděláváni se věnuji kretenismu!

   A co ostatni občané,také zapomněli?

   Chcete,abychom připomněli jak bylo ukradeno naše zlato?
   Při děleni ČR jsme dostali ze 100 tun dvě třetiny,Slovci maji 32 tun dodnes a my jen 8,5 tun tak kde je zbytek co?
   Uvědomujete si že Mongolsko má vice než my?

   Tak ty debilni neomarxisto dej se zvolit do prdlamentu a tam hledej důkazy!

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  4. 18:13 Antone, bez si vymenit pampersky.

   Smazat
  5. Takovým jako ty 19.54 řikaji všichni opravdovi válečnici alterativy, kundi pysk,tak si tu čvachtej a slintej dál at se mame čemu smát!

   Smazat
  6. Popisované velkozlodějny nemohly proběhnout bez vědomi někoho z vlády.

   Dokumenty kdo to ČNB povolil či souhlasil,anebo brzy dál odsouhlasi musi být někde zastrčeny a je třeba je požadovat a vytáhnout na světlo.
   Ti zločinci někde musi být a je na polit.stranách,aby prozradily, kdo to byl a povolil ty zločiny!
   Možna by se dalo dêlit aspon fifty fifty!
   Nemohli by se páni Piráti zeptat,kde jsou ty zlodějské dokumenty,aby to nezůstalo viset NA NICH?

   Smazat
 8. Ten Tichy, to je ale vuuul:-)

  OdpovědětSmazat
 9. Tichý nasral všechny zlodějské neomarxistické PIRATY

  tak si je zvolte všichni zas znovu a zeptejte se jich jak daleko maji do penze a zda si na ni dost dneska nakradli!

  ONI TOTIŽ V PENZI DOSTANOU úplně HOVNO!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. Chceš dostat ty židobijče 19.58 naši izraelskou raketu do prdele,aby jsi dělal svým thermo boys vzorek jak ti to dělá dobře,když ti upadne prdel?

   Smazat
  3. 20.22 do prdele tak to vam jde vyborne zatim vsichni kteri byli zverejneni a to nejsou vsichni, maji tuto zalibu -odborne se tomu rika sodomismus -cili do prdele. Zaliba buzerantu a vas jak znamo,
   aids vas vyhubi sama ani nebude potrebi naboju ,moc rychla smrt a nakladne

   Smazat
 10. Nikdy jsem nebyl volič komoušů a ani se jich nechci zastávat ale která vládnoucí partaj za sebou nemá temnou historii. Pokud se pro národní strany sjednotí a dohodnou na prosazení zákona o povinné adresné volební účasti a proveditelném zákonu o referendu tak se dá začít něco řešit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Člověče, co to povídáte, víte co bude volit debil, když bude muset jít k volbám? Živočich, který nejde k volbám, je debil a když je přinutíte volit, tak budou volit ČSSD a ti nejblbější pyjráty!

   Smazat
  2. Dohodnout se ty pitomče musime jak odvolat všechny přiživnické polit.subjekty,které pět minut po volbách začnou škodit těm,kteři je zvolili a posmivat se jim jak jsou bezmocni proti schvalováni vadných zákonů o exekucich, cenzuře a policejnimu státu zneuživajicimu policii k podpoře neomarxistických nelegálnich zločinců z Arabie s manuálem na vražděni židů, prý nevěřicich pod paži, rozbiječů nejen EU ,ale i naši republiky!

   Smazat
 11. Muj soukromy pruzkum českeho obyvatelstva je desivy:lide zavisli jen na tv voli Piraty.Maji bohuzel predstavu,že jsou mladi,tudiz chytři.Moje zkušenost s mladim je přesne opačna.Mladi=blbi.Svazaci jsou chtivi moci a udélaji cokoli.

  OdpovědětSmazat
 12. Mladi blbáci staři žebráci.

  Kretenisté misto učeni kolik je 2a2 ,jděte do ulic a vybirejte tam misto našich bezdomovců popelnice,buďte jejich konkurence!

  OdpovědětSmazat
 13. noviczech
  ...pane Tichý, tři body z Německa.
  1. Protože občané a podnikatelé v Německu vyváželi peníze do Švýcarska, Německá vláda požádala Švýcarsko a to jim vydalo, tehdy na CD discích konta a jména osob.Tito lidé pak museli doplácet uniklé daně a byly to miliardy.
  2. Německý občan si platí důchod jako u nás, pokud není ve státních službách a má nárok na 48% později 42% důchodu že svého platu. Do této D. kasy ale neplatí žádné peníze občan, který pracoval ve státních službách a dostává důchod 72% svého platu.
  3. Německo má i jiné problémy s uprchlíky a to, že posílají své peníze z Německa do zemí odkud přišli a to jsou také ohromná čísla.
  Když půjdete v Německu městem, uvidíte plno důchodců vybírat koše pro plastové láhve a dá se tím prý vydělat i 100,- euro týdně. Včera jsem pevně viděl dědu v Plzni s nataženou rukou!
  Najeli jsme po roce devadesát na úplně špatnou kolej a ti co přehodili špatně výhybku a způsobili katastrofu, jsou stále vážení občané. PROČ? V Německu na tlak Ameriky půjde před soud (snad) pan Winterkorn (bývalý šéf VW) a pan Ackermann ( bývalý šéf Deutscher Bank).
  A co MY ČEŠI? Lidé si z nouze páchají sebevraždy a CO MY ČEŠI uděláme???

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. K bodu 1, neuvedl jste, ze ono CD danovych uniku nebyl vysledek oficialni mezivladni spoluprace, ale akce nemeckych sluzeb. To v nesvepravne CR neni mozne.

   Jinak dnes jsem videl distiguovanou a slusne oblecenou pani vek tak 80+ jak vybirala reklamni noviny z odpadkoveho kose v metru. Mela rukavice, noviny rovnala, takze bud je prodava na recyklaci papiru nebo si je skladuje doma na topeni.

   Duchodci pripravte se prijdou jeste krusne casy, chyby jsou ruzneho typu - zde slo jednak o kratkou pamet - malou informovanost o bide pred valkou a take celkove spatna vychova deti a vnuku, kteri spustili tento system. Holt efekt bumerangu, ted to mate zpatky a je to podle vseho zcela nevratne.

   Smazat
 14. noviczech
  ...pane Tichý, ještě k bodu 2.
  Takové důchodové zajištění SMRDÍ KORUPCÍ! Kupuje si státní zaměstnance jako nadlidi, což je podle DEMOKRATICKÉHO systému absolutně nepřípustné, už vzhledem k tomu, že nedali do důchodové kasy téměř nic a je jim povoleno čerpat hodně. Nakonec, německý odborník psal, že se tento důchodový jejich systém zhroutí do roku 2060. Zatím čerpají kapitál z východní Evropy, ale jak dlouho, že...

  OdpovědětSmazat
 15. Dokud si sami voliči nevytvoři takové polit.subjekty,které by zastupovaly jejich Program,

  mohou na svoje totálni vyrabováni a zadluženi čekat jen bezmocně dalšich 30 let a kdo bude protestovat ten bude umlčen vadnými zákony a neomarxisty pozvanými teroristy,kteři si jimi zajistuji jejich menšině vládu nad většinou a to TEROREM o kterém si dnešni domorodci stále mysli,že možný neni!

  OdpovědětSmazat
 16. Rozbiti kartelu politickýých subjektů,které nezpůsobuji nic jiného než vykrádani a zadlužováni republiky se očividně může podařit jen,když domorodci budou chtit to co chtěji oni

  A TO PENIZE A ZJIŠTĚNI KDO JIM KRADE DVĚ TŘETINY PLATU!

  OdpovědětSmazat
 17. Přeji, mládí vpřed a v budoucnu mladým přeji krásné a důstojné stáří, které si právě budují. Bílá babička.

  OdpovědětSmazat
 18. Minitrině Maláčová jednoznačně kope za bohaté, kteří si ze svých obrovských příjmů ve stovkách tisíc korun měsíčně, můžou lehce našetřit na důchod, ale ministrině Maláčová se postará ještě o to, aby se z v důchodovém balíku přesunuly peníze v jejich prospěch z odůvodněním jakési zásluhovosti. Zásluhovost spočívá v tom, že bohatí mají nebetyčně obrovské příjmy, že nevědí co s nimi, ale Maláčová jim chce přiznat zásluhovost, která spočívá v ocenění jejích "záslužné práce" v okrádaní obyčejných lidí, kteří denně pracují od nevidim do nevidim a berou za to almužny ve výši 18 tisícovek s nájmem za bydlení 11 tisíc a nutnosti nakupovat drahé potraviny v zahraničních supermarketech. Maláčová by si měla dát přihlášku do ODS, TOP 09, to jsou ty strany které přesně prosazují to co chce provést Maláčová. Já na brachu a brácha na mně, to je politiky těch nejbohatších, kteří ovládají od parlamentu, senátu a ústavního soudu celou republiku. Když Kalousek navzdory uzavřeným smlouvám stavebního spoření peníze na stavebním spoření zdanil, ústavní soud to posvětil, protože to bylo proti lidem této země a když parlament přijal zákon na zdanění církevních restitucí, ústavní soud to zrušil protože to je proti občanům této země. Ústavní soud vždy rozhodne v neprospěch občanů této země. Jsou to všechno nadutí vysokoškoláci, které nikdo nevolil, ale kteří jednoznačně nenávidí obyčejné lidi a vždy rozhodnou v jejich neprospěch. Tomu se říká demokracie a demokratické hodnoty.

  OdpovědětSmazat
 19. Nic naplat, musíme založit svou politickou stranu najít mezi sebou slušné osobnosti (ne chroustožery). Je nás hodně. Potom teprve budou naše jednotné požadavky slyšeny. Zatím jsme rozděleni v různých stranách a fungujeme jim jen dopočtu. Většina z nás chodí poctivě k volbám a v tom je naše síla. Tak přestaňme kňourat a využijme demokracii, když se nám sama nabízí.

  OdpovědětSmazat
 20. mikroúverová instituce(thomasperin@seznam.cz).
  E-mail: thomasperin@seznam.cz
  Jsem partnerem mnoha bank a ve svých bankách mám spoustu kapitálu.
  Potrebujete pujcky mezi jednotlivci, abyste mohli celit financním
  potížím, a konecne se dostat ze slepého streva vytvoreného bankami se
  zamítnutím vašich souboru. Jsme skupina financních odborníku, kterí
  vám pomohou s cástkou, kterou potrebujete, a za podmínek, které vám
  usnadní život.
  Poskytujeme pujcky od 1 mesíce do 30 let a poskytujeme 2 000 až 10 000 000 CZK.
  Naše úroková sazba je 2% rocne, zde jsou oblasti, kde vám mužeme pomoci:
  * Financní
  * Hypotecní úver
  * Investicní pujcka
  * Auto pujcka
  * Konsolidacní dluh
  * Úhrada kreditu
  * Osobní pujcka
  * Jste zaregistrováni
  * Banky zakazujte a nemáte laskavost bank nebo spíše máte projekt a
  musíte **** kontaktovat me a já vám pomužu.
  E-mail: thomasperin@seznam.cz

  OdpovědětSmazat
 21. Jsem velmi šťastný, chci se podělit o svá svědectví s širokou veřejností o tom, co pro mě tento muž jménem Dr. PADMAN právě pro mě udělal, jsem ženatý 4 roky a mám rozchod s manželem před 4 měsíci a byl jsem strach a tak zmatený, protože ho tak moc miluji. Opravdu jsem byl příliš depresivní a kamarád mě nasměroval k tomuto kouzelníkovi, doktoru PADMANOVI, a oznámil jsem mu všechny své problémy a řekl mi, abych se nebál toho, že se přinutí, aby se můj manžel vrátil ke mně a za pouhých 48 hodin Dostal jsem hovor od mého manžela a on se líbil, že bych se měl vrátit do domu. Nikdy v mém životě nevěří v kouzlo a teď mi to jen pomohlo a jsem nyní tak šťastný. Vše mu děkujeme a pokud si také chcete nechat svého manžela vrátit pro sebe zde !! jeho e-mailovou adresu (padmanlovespell@yahoo.com), jsem tak rád, že svědčím o vaší práci a laskavosti DR PADMAN

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.