Reklama

neděle 20. října 2019

Šlendrián, neznalost zákona, nebo součást zločineckého syndikátu?

Alena Vitásková
20. 10. 2019
Občané se obracejí na Institut Aleny Vitáskové z.s. (IAV) a žádají, aby vymahatelnost práva a spravedlnosti platila pro všechny. Aby všichni státní zástupci znali zákony a svoji neznalost nezakrývali pláštíkem „právního názoru“ a s tím spojené beztrestnosti a zodpovědnosti za škody jimi způsobené. Nejedná se jen o neznalost zákonů, či jejich výklad, ale dokonce i v některých případech „objednaného“ stíhání, či nestíhání, kdy mohou takto konat s klidným vědomím své beztrestnosti. Žádáme nápravu systému, což jsme již mnohokráte u zákonodárců uplatnili.


Situace se jeví být neúnosná, proto jsme požádali, jak představitelé parlamentních stran, tak ministryni spravedlnosti Benešovou o nápravu a to v připravované novele zákona o státním zastupitelství. Dopis naleznete: www.institut-av.eu
 
„Podivného“ přístupu orgánů činných v trestním řízení (státních zástupců) jak z níže uvedeného vyplývá, si všímá dokonce Nejvyšší soud. Jeho citaci níže uvádíme z:  Usnesení Nejvyššího soudu o zrušení a přikázání:
„Nejvyšší soud má potřebu na tomto místě ještě poznamenat, že se zřetelem na obecně vnímaný princip spravedlnosti, k jehož naplnění je právo společenským nástrojem, měla být patrně věnována orgány trestního řízení přinejmenším stejná pozornost osobám, činným v aktuální době rozhodovacích procesů o udělení či neudělení licencí pro fotovoltaické elektrárny, jako byla věnována osobám, majícím v časovém odstupu řádu roků zpětně posuzovat korektnost tehdejších rozhodnutí při ne zcela vyhraněných náhledech na právní stav věci.“

Závažnost této poznámky vnímáme o to citlivěji, když vláda Andreje Babiše zcela opomíjí devastující dopad fotovoltaického boomu na naše hospodářství a životní náklady obyčejných občanů a spoluúčastníky přípravy fotovoltaického boomu opětovně vrací do významných státních institucí na vedoucí pozice. Nesčetné dotazy veřejnosti na IAV v této věci neumíme zodpovědět a proto se obracíme otevřeným dopisem na předsedu vlády Andreje Babiše s níže uvedenými dotazy. 

1.      Jak bude vláda řešit nevymahatelnost práva a spravedlnosti, ve které důležitou roli má nefunkční státní zastupitelství? 

2.      Proč vláda jmenuje do vrcholných pozic ERÚ osoby jednoznačně spjaté s nechvalným „fotovoltaickým boomem“, dále bez praxe v energetice?

3.      Proč vláda zavádí podporu biometanu, ačkoliv jsme se doposud nevypořádali s fotovoltaickým tunelem a jeho devastujícími dopady na ekonomiku?

4.      Jaký dopad na životní prostředí má výroba biometanu? 

Více viz otevřený dopis na premiéra Andreje Babiše, který je k dispozici na www.institut-av.eu
 
Ing. Alena Vitásková – předsedkyně IAV
Hlučín, dne 20. 10. 2019

17 komentářů :

 1. Máte moji plnou podporu, paní Vitásková.

  OdpovědětSmazat
 2. Zločinný kapitalistický stát pracuje proti občanům nehledě na volby a tzv. parlamentní demokracii.
  Příklad? Kalousek zrušil již uzavřené smlouvy o stavebním spoření, ve kterých stát garantoval nedanění výnosů, jinými slovy zdanil již uzavřené smlouvy. Ústavní soud to schválil i když platí, že již nelze měnit již uzavřené smlouvy. U církevních restitucí šlo o to samé, tedy, že budou zdaněné církevní restituce. A ejhle, ústavní soud opět rozhoduje proti lidem tohoto státu a říká, že je to nepřípustné měnit již uzavřené smlouvy. Tedy ústavní soud sestavený se samých vysokoškoláků rozhoduje vždy proti lidu této země. Odůvodnění ústavního soudu o tom, že se napravují křivdy je liché, protože nelze napravovat křivdy novými křivdami páchanými na lidech České republiky.
  Jinými slovy, občan jde k volbám a volí parlament, ten příjme zákon o zdanění církevních restitucí a ústavní soud z členů, kteří nejsou voleni lidmi to klidně zruší. Nemá cenu tedy chodit k volbám, protože kapitalisti to mají proti lidem dobře organizované s plnou hubou demokracie a lidských práv, ale proti lidem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, to je naprostá pravda, ústavní soud jsou zaprodanci.

   Smazat
  2. Ústavní soud si hraje na 3. komoru Parlamentu.

   Smazat
  3. Přesně tak havloid rychtetský to je „správný" člověk na svém místě.

   Smazat
 3. Ať už konečně někdo napíše, že v tomto státě, po 30 letech kapitalismu, ještě aspoň něco funguje jak má.
  Jde na mě deprese z toho, jak je to tu rozesrané v celé šířce, délce i výšce.

  OdpovědětSmazat
 4. Vážení účastníci diskuze,ještě jste nepochopili skutečnost,že v klíčových postech justice ministerstvech jsou hajzlové,kteří se nám občanům vysmívají a jsou řízení z Aspen Bakalova brlohu ?
  To co paní Vitásková píše toto jen potvrzuje.
  Dokud tato klika a nyní bych mohl jmenovat Bradáčová,Farský,Hamáček,Dlouhý,Středula,Pekarová,Charanzová a spousta dalších bude u moci nikdo se nás občanů nezastane.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Malá výhrada. Bakala je jenom členem. Jde o Americký "tink tank", který má své výzkumné a školicí středisko v Marylandu. Lze snadno dohledat (prozatím). Seznam těchto a dalších je pouze seznamem protistátních kolaborantů, spolčených s cizí mocností a jejími zájmy.

   Smazat
  2. 7:52 Vašnosto a kdo je pro vás akceptovatelný, když ne ti lidé které jmenujete? Asi Okamura, Filip,ruský kolaborant Foldyna a pod lotři?

   9.41 A vy těm pitomostem co čmáráte věříte?? Soudruhu, ti protistátní živloooovééé spolčeni s cizí mocností,tohle jste opsal z nějaké příručky STB ?, ze které jste čerpal po léta jako příslušník, tohle už dnes nééé. Popletl jste si dobu.

   Smazat
  3. https://www.aspeninstitutece.org/people/

   Partneři

   Podpora našich firemních a individuálních partnerů a dárců je zásadní pro udržení naší práce. Děkuji za vaší pomoc!
   Hlavní partner Bakala Philantropy

   https://www.aspeninstitutece.org/about-us/partners/
   Aspen Institute Central Europe je partnerem globální sítě Aspen . Slouží jako nestranická platforma, kde se mohou setkávat a vzájemně se ovlivňovat politici a zástupci obchodu, jakož i přední umělci, sportovci, vědci a novináři. Institut usnadňuje mezioborovou a regionální spolupráci a podporuje mladé středoevropské vůdce v jejich rozvoji.

   Smazat
  4. 10:33
   Okamura nebo Foldyna jsou proti výše uvedeným Pospíšilům, Pekarovým, Kalouskům, Farským, Halíkům vyhrožujícím Hamáčkům a spol. naprosto čistí Ježíšové, kteří nikdy v životě nezapřeli ani pětku ve škole. Že vám někdo nakukal, že jsou to lotři nebo kolaboranti, je pouze smutné. Je mi vás líto.

   Smazat
  5. 10:33 máte to v hlavě srovnané.Sice násadou od lopaty a nestydíte se to veřejně přiznat.

   Smazat
 5. Souhlas a zkušenost i s tím, co je napsáno zde:
  http://www.czechfreepress.cz/dalsi-blogy/nejsi-politicky-spolehlivy-do-basy-s-tebou.html
  Zkrátka demokracie a právní stát, to všechno by mělo vypadat úplně jinak!

  OdpovědětSmazat
 6. Mafie již ovládla stát. Vládu, justici, policii, samosprávu.

  OdpovědětSmazat
 7. Paní Vitásková na HRAD!! Doufám, že v příštích prezidentských vplbách bude kandidovat!!

  OdpovědětSmazat
 8. Ztrácím jistotu, že členové Aspenu, kopou v dresu ČR, ale milá paní Vitásková, sice to zní nóbl, ale se záštita od fundamental human rights, taky asi nic moc.

  OdpovědětSmazat
 9. Jsem velmi šťastný, chci se podělit o svá svědectví s širokou veřejností o tom, co pro mě tento muž jménem Dr. PADMAN právě pro mě udělal, jsem ženatý 4 roky a mám rozchod s manželem před 4 měsíci a byl jsem strach a tak zmatený, protože ho tak moc miluji. Opravdu jsem byl příliš depresivní a kamarád mě nasměroval k tomuto kouzelníkovi, doktoru PADMANOVI, a oznámil jsem mu všechny své problémy a řekl mi, abych se nebál toho, že se přinutí, aby se můj manžel vrátil ke mně a za pouhých 48 hodin Dostal jsem hovor od mého manžela a on se líbil, že bych se měl vrátit do domu. Nikdy v mém životě nevěří v kouzlo a teď mi to jen pomohlo a jsem nyní tak šťastný. Vše mu děkujeme a pokud si také chcete nechat svého manžela vrátit pro sebe zde !! jeho e-mailovou adresu (padmanlovespell@yahoo.com), jsem tak rád, že svědčím o vaší práci a laskavosti DR PADMAN

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.