Reklama

úterý 29. října 2019

Správně špatně

29.10.2019 Tribun Res politica
Byl tu teď takový průzkum, jestli bylo za socialismu líp, a světe div se – nemálo lidí odpovědělo, že ano. První, co mě napadlo, bylo že vám ta propaganda moc nefunguje. Třicet let tlučete lidem do hlavy, že za socialismu bylo tak špatně, že líp bylo i za Protektorátu i za Třicetileté války, a teď tohle. Druhé, co mne napadalo, že se vám ta revoluce moc nepovedla.


A čekal jsem posměšky a invektivy na adresu pamětníků, kteří si špatně pamatují, protože mileniál z pražské kavárny ví samozřejmě mnohem lépe, než horník z Ostravy, jak se tomu horníkovi žije teď a jak se mu žilo před tím. Posměšky a invektivy se kupodivu nedostavily, a k mému ještě většímu překvapení i lidé, pro které je Sametová revoluce stejný vrchol dějin, jako druhý příchod Krista, připustili, že deziluze části populace je adekvátní reakcí a signálem, že ne každý byl vítěz a hodně lidí revoluce prostě hodila přes palubu. (Vzhledem k tomu, jak prosperují privatizační šmejdi, v tomto případě spíš než svoje děti požrala revoluce svoje rodiče.)

A za třetí mi došlo, že takhle je to správně, že je to přesně tak, jak to má být. Budujeme totiž kapitalismus a jedním z kategorických imperativů kapitalismu je „urvi, co můžeš“. Étos kapitalismu leží v konkurenci a úspěchu. Kdyby uspěli všichni, nebyl by to kapitalismus, ale socialismus. Že všichni neuspěli není důkazem neúspěchu revoluce, ale jejího úspěchu: podařilo se vybudovat společnost, kde si lidé nejsou rovni, společnost, kde jedni vítězí na úkor druhých. Kdyby nebylo poražených, nebylo by ani vítězů. Chceme-li tedy mít vítěze – a to chceme, když chceme kapitalismu – musíme mít i poražené.

Správné množství poražených – takové, aby by byli dost vidět a vítězové i „vítězové“ (tj. těsně neporažení či ještě ne poražení) viděli, že jsou vítězi (a byli vděční režimu za to, že je nechal zvítězit), ale přitom takové, aby nepředstavovali rozhodující sílu a nemohli otočit kormidlem dějin pryč od privatizace, liberalizace, deregulace a závodům ke dnu po zádech druhých. Zkrátka všechno je, jak má být. Už jenom proto, že v kapitalismu neexistují žádné objektivní příčiny neúspěchu, žádné objektivní limity a handicapy, ale jen a pouze osobní selhání a neschopnost, takže se žádný slušný (čili kapitalismus vzývající) člověk těmi poraženými vůbec nemusí trápit. Trápit by se měl jedině tím, jestli on sám dost maká, aby ho trh nechal nejenom přežít, ale ještě mu vyplatil prémii.

Revoluce zvítězila a data to dokazují – máme přesně takovou společnost, jakou jsme chtěli. Rozdělenou.

224 komentářů :

 1. Velmi výstižné!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Piráti - tedy jejich evropští poslanci hlasovali pro dovoz afrických migrantů! http://www.zvedavec.org/komentare/2019/10/8070-jedini-pirati-hlasovali-pro-dovoz-africkych-kobylek.htm

   Smazat
  2. 15:28
   PYJÁTY postavit ke zdi za vlastizradu!

   Smazat
  3. Dá se s tím v podstatě souhlasit, až na takovou maličkost, ta revoluce se POVEDLA, ánžto hlavní její cíl je popsán v článku.

   Smazat
  4. Společnost je rozdělená a proč? Jsou lidé kteří se nají jako "prasata v žitě" a moc makat nemusí a jsou lidé co pořád pracují a pořád jim zaměstnavatel za něco strhává.

   Smazat
  5. Správně! Původní pohled na věc, koncízní, chytré.

   Smazat
  6. Za socializmu tohle bylo jinak.....

   Teď se řeší environmentální otázky a klimatická krize. A co chudí Češi? Nevěnují se jim ani úřady

   https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2019102910890869-reditelka-pragulic-ted-se-resi-environmentalni-otazky-a-klimaticka-krize-a-co-chudi-cesi-nevenuji/

   Smazat
  7. "Zlatý socializmus"....Takže po nápadu Hamáčka a spol. s novelou azylového zákona o strpěncích, tu máme pro změnu novelu o občanských průkazech pro děti již od 6 let!

   https://aeronet.cz/news/juvenilni-justice-podle-cssd-hamackovo-vnitro-chysta-zavedeni-obcanskych-prukazu-pro-deti-jiz-od-6-let-za-zmenou-zakona-stoji-lobbing-exekutorske-komory-a-provozovatelu-mhd-v-cele-republice/

   Smazat
  8. Za minulého režimu byli paraziti vytěsněni na okraj společnosti, nebo byli v lapáku. Tedy kromě těch, kteří se přisáli a infiltroali zamaskováni do vedoucí strany. Tihle potom iniciovali tu sametovou změnu a teď se všichni paraziti svorně usadili na špici společenské pyramidy a nenasytně cucají národu krev

   Smazat
  9. 21:59
   Presne tak parazitizmus to je doména kapitalizmu najmä tu u nás na východe

   Smazat
  10. 15:28 Jo to si musíme dát pozor aby tu pirátský prašivky nevládli.

   Smazat
 2. souhlas kromě poslední věty. já jsem kapitalismus nechtěl.

  OdpovědětSmazat
 3. Socialimus považuje za lepší 36 % lidí , kapitalizmus za lepší jen 33 % lidí , po 30 letech kapitalistické masáže je to zajímavé a svědčí to o krizi kapitalizmu !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přesto je to ale úspěch, na tu bídu. V prosinci 1989 preferovala kapitalismus pouhá 3% lidí.

   Za dalších 30 let se dále obmění generace, pamětníků zbude jen pár a nové generace s vymytými mozky už splní splní očekávání do průzkumů vložených.

   Smazat
  2. A to ti syčáci naředili výsledek desetiletými dětmi,protože limit pro respondenty byl 40.Vlastně se ptali lidí,kteří o životě v socializmu,kromě propagandy, nic nevědí!!!!!

   Smazat
  3. To chce zriadiť takú inštitúciu ako Pamäť národa.
   A tam treba názory ľudí a celej jednej generácie zaznamenať. Alebo bude treba zmenu uskutočniť kým je táto generácia ešte tu.
   Je to nevyhnutné. Kapitalizmus je amorálny vo svojej podstate a chamtivosti.

   Smazat
  4. To treba zriadiť podobnú inštitúcia ako je Pamäť národa, kde by sa názory generácie zachovali, ale ešte lepšie bude ak sa zmena uskutoční čo najskôr už teraz kým tu tá generácia ešte je.
   Kapitalizmus je amorálny a prežitý. Nechceme žiť v takomto zvrátenom svete a tak budeme musieť konať.

   Smazat
  5. To treba zriadiť podobnú inštitúcia ako je Pamäť národa, kde by sa názory generácie zachovali, ale ešte lepšie bude ak sa zmena uskutoční čo najskôr už teraz kým tu tá generácia ešte je.
   Kapitalizmus je amorálny a prežitý. Nechceme žiť v takomto zvrátenom svete a tak budeme musieť konať.

   Smazat
 4. Rozdelena spolocnost sa lepsie ovlada.
  Aj rozdelene staty sa lepsie ovladaju.
  Priklad Ceskoslovensko, Juhoslavia.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. rozděl a panuj - staré přísloví ktere stale platí.
   a dodávám jedno další podle reklamy : v Římě měli koloseum a mi máme oftagon -- co to je - chléb a hry pro lůzu !!!

   Smazat
  2. 14.51 souhlasím. Československo se rozdělilo bez referenda i přes nevůli obyvatel, ale Německo se sjednotilo.Proč? Dnes je to jasné.

   Smazat
 5. Nějak nevidím podpis toho mazala. Pokud je tady situace tak " špatná ", proč ta většina nedemonstruje, proč nejdou ti nespokojení do ulic a nechtějí nazpátek to rudé peklo před 89? Odpovím, protože to je vše lež !!. Tyhle komentáře podporuje pouze proruská verbež, tady máte v přímém přenosu se seznámit s ruskou hybridní válkou.Vám vubec nedochází, že Rusko vede nejen dezinformační boj v masmediích a na internetu, že přímo řídí politiky v řadě Evropských státu, že platí loutky po colém světě, včetně našeho hradního panáka. A slépé ovce ještě tohle svinstvo podporují, buh ví proč.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. 14,53

   Rusko,Rusko,Rusko. Stale to Rusko. Ak by to bola pravda co pises, tak potom by to znamenalo iba to, ze Rusko je na ovela vysej urovni,ako nam to media stale prezentuju, ze je zaostale a podobne.
   A co tak slovenska firma Eset, kde je spolumajitel z USA ?
   Myslis si, ze oni nekontroluju politikov ?
   Firma ktora sa zaobera IT, vytvara program do pocitacov,ze ona nas nekontroluje ? Nesleduje ? Ze namnekontroluje internet ?
   Ja myslim ze ano.
   Aky je problem vytvorit pre takuto firmu program, ktory ti umiesnia do tvojho pocitaca, ani o tom nevies, a sleduju ta co pises, s kym a podobne.Vsetko je mozne, takze obvinovat iba Rusko, neni spravne.
   Rusko robi iba to, co robia USA.

   Smazat
  3. 14.53 Rudé peklo , Husákovy děti se rodily do nějakého pekla a bídy ? To snad nemyslíte vážně , za Husáka jsme žili v klidu a pohodě !

   Smazat
  4. 14:53. Co to tu vykládáte a shazujete pana plukovníka Koudelku.
   Ten přece každoročně rozpráší, decimuje a totálně zničí síť ruských agentů . Takže jak by tady mohly fungovat nějaké ruské loutky ? Jestli Vy nejste nějaký zapomenutý ruský dezinformátor...
   Heriot.

   Smazat
  5. 14:53
   Tvoje "rudé peklo" má hlavní stan v bruseli, a ty jsi jejich zmanipulovaný kašpárek, který otevře konzervu, a vyskočí na něho Rus. Jenom se z té "hybridní války" s konzervama nepodělej, a zajdi raději včas k Chocholouškovi.

   Smazat
  6. Možná právě debilové jako ten v 14:53 přispívají k té nostalgické náladě. Lidé - národ, už jich mají plné zuby. Ne že by je snad nenáviděli, to by bylo příliš silné, ale jsou z jejich tuposti unavení. A to včetně mně.
   Jen si vzpomeňte na pohřeb K.G. a V.Ch., tam se ukázalo, koho národ ctí a na koho sere.

   Smazat
  7. 14:53 Vzpomínáš jak USA odposlouchávala Německo a Francii? Zjistí si páky a pak "přímo řídí politiky v řadě Evropských státu".
   Takže černá je bílá. Né Rusko řídí ale USA to tu okolo řídí ty troubo (hlásná).

   Smazat
  8. Když slyším BIS a skorogenerála Koudelku, tak Rus nemusí nic dělat. Poperou se samy o funkce. Premiér Babiš chce EET i pro lékaře a jim se to nelíbí. Dělejí mě zuby a nechtějí převod. Proč?

   Smazat
  9. 14:53...Proč ta nespokojená většina nedemonstruje?
   Možná proto,že zatím ještě není tak zle.
   Ekonomicky si ČR zas nevede úplně špatně, rozhodně patříme k té šťastnější části zeměkoule.
   Občan ale cítí,(na rozdíl od žáby pomalu vařené v hrnci),že se POMALU ALE JISTĚ začínají utahovat šrouby.
   A je si vědom,že až se Afrika začne přemísťovat i do Česka,tak bude ZLE.
   Občan tuší,že pan Novák asi nepř@šuká pana Ahmeda z Pobřeží slonoviny.
   A Ahmed začne na té bohumilé činnosti pracovat se svýma čtyřma manželkama třeba už v šestnácti.
   Kontrolní otázka:
   Kdy začne Ahmed pracovat na přeměně Evropy na Pobřeží slonoviny???
   Nápověda: Hned jak je schopen uživit rodinu.
   Čili hned jak mu paní Nováková vysází na dřevo první dafki.
   Helanov

   Smazat
  10. 14:53...Srovnávat Rusko které zažilo strašnou válku+ přežilo roky budování bolševismu s Amerikou může jen certifikovaný debil.
   Je to spíš malý zázrak,že se RF po rozpadu SSSR z toho zmaru zvedá tak rychle.
   Jasně že je-zatím- v Americe nejlíp.
   Bodejť by ne, když se na každé válce zatím jen napakovala.
   Helanov

   Smazat
  11. že je v Americe nejlíp - jak komu-

   Smazat
  12. Ten sprostej, oplzlej kretén, kterej leze každej den diskutovat jen aby mohl sprostě urážet ostatní a nadávat ( demokracie - no ne?)hned obrátí, jakmile mu začnou padat zuby z držky. Postačí obyčejnej zánět, váček v kořenu, bolest jak svině, málem si umlátí palici o zeď, a dnes to nikoho n e z a j í m á! Dnes zubaři prostě n e j s o u! Pohotovost ž á d n á! I když najde třeba pět zubařů, všichni ho o d m í t n o u!! Nikdo jim nemůže nic n a ř í d i t!! Bude brečet a škemrat a pak bude chodit s prázdnou držkou, protože na ošetření mít nebude! Jo - to za socializmu byli zubaři podle obvodů, každý občan někomu patřil, a hned byl ošetřen. A teď zvlášť - ty zasranej kreténe - metalokeramický můstek z a d a r m o! Všechno ošetření z a d a r m o! Dnes se nedoplatí, i když platí zdravotní pojištění, protože to mizí v černé díře (režie úředníků, nařvané platy apod.) Takže -drž hubu ty zasranej kreténe - zdravotnictví dříve a dnes? Nesrovnatelné! Bordel, bordel, bordel! Léky drahý jak prase ( šmelináři si to vyváží ven, a stát - nic! Všechno se může - tak to je ta demokracie. Až budeš chcípat bolestí, pak napiš na diskuze nějaký sprostý sračky, jakej je to dnes ráj na zemi!

   Smazat
  13. 18:12...Já to beru tak,že nejvíc se migranti hrnou do Ameriky.Lidi vždycky hlasují nohama.
   Helanov

   Smazat
  14. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  15. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  16. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  17. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  18. 9:27 Hezky sis zapamatoval žvásty, co vás učej v neziskovce, Pepku. Tak a teď běž do hajzlu.

   Smazat
  19. Ad 9:278. Řečené je více než směšná ukázka nevzdělanosti: To Rusko = SSSR se ekonomicky, technicky, vědecky... posunulo oproti carskému asi na 12ti násobek. A nebát neustálého ohrožení světovým kapitálem a jeho dobyvačnými válkami, terorismem, blokádami, sankcemi, tak by mu možná kapitalistické země koukali dnes na záda! Kapitalismus má sice zatím v moci Svět diktaturou svých peněz, ale budoucnost patří sociální a právní spravedlnosti, humanitě a demokracii, světu bez kapitalistických válek, genocidy, nezaměstnanosti, bezdomovců... V takový Svět věřil i TGM!

   Smazat
 6. A kde máš 100%podporu tohohle posranýho havloamimarasmu ty JandoPutnovo hlásná rouro?!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
 7. Vsimli ste si, jak jedina moznost je kapitalismus ci socialismus? O nicem jinem nikdo nespitne.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale kapitalismus v Evropě ani u nás není,to je systém na zadlužení národů, to s kapitalismem nemá nic společného. Kapitalismus je třeba v Číně a v Japonsku, i když Čína se blíží císařství. Demokracie je utopie, jak mohou nevzdělaní lidé vládnout? Demokracie je jenom nástroj a hádejte k čemu.

   Smazat
  2. Jasně, že bylo i něco jiné, ale to vše se bombardovalo
   * zvalo se to Jugoslávie a mělo to jiný ekonomický model
   * zvalo se to Lybie a mělo to také jiný model

   Dejte pokoj, ještě do toho zamotat třetí cestu. Jak byste je asi tak nazýval? Jinakáči, jinocesťáci, proliďáci? To jste nepochopil, že co není USA dosazené, je špatné? A co bylo bylo jiné, slabší a bez jaderné bomby, tak to už není?

   Smazat
  3. Kapitalismus je výrobní způsob. Zřízení je liberalismus. Tím ideálem je demokracie, to je ta třetí cesta. Individuální iniciativa, v mezích definovaných kolektivem a zajišťovaných státem. P.K.

   Smazat
  4. 18:15... PŘESNĚ.
   Liberalismu=doktrína,která se přeměnila v liberofašounství.
   T.j. ať žijí menšiny,bílý heterák je škůdce.
   Helanov

   Smazat
  5. Unknown29. října 2019 18:56
   Anonymní29. října 2019 19:52
   Tím ideálním zřízením je demokracie. Výrobní způsob by měl umožňovat soukromou iniciativu, neboť není silnější hybná síla, než existující možnost, se vlastní iniciativou vyšvihnout nad průměr. Liberální systém to sice umožňuje, ale neklade tomu žádné meze, takže vývoj logicky spěje do stavu, kdy vše skončí v jedněch rukách. Demokratické zřízení by mělo ty meze nastavovat a ani úspěšná soukromá firma, by neměla mít možnost ovlivňovat politiku. Demokracie by si také měla stanovit, kam pustí soukromou iniciativu a kam nikoliv. Minimálně obrana a bezpečnost by měly být v rukách státu. Stejně tak strategické suroviny, apod.
   Tou hlavní překážkou k lepšímu zřízení, je to liberofašounství, jak uvádíte. Pokud se ještě příliš neprojevuje ta fašounská stránka, je to proto, že mu vlády slouží bez výhrad. Kdybychom zvolili vládu, která by ten systém chtěla omezit, nejspíš by se fašounská stránka rychle objevila. Ale nelze kolem toho chodit, jako kolem horké kaše. P.K.

   Smazat
 8. Dobrý článek.
  Deziluze je výstižné pojmenování pro pohadrákový stav.

  OdpovědětSmazat
 9. Ano, máme to, co si zasluhujme. Ale! A skutečně jsme jsme takovou společnost o Velkém listopadu (většinově) chtěli? ...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Znovu si přečtěte projevy V.Havla z listopadu a prosince 1989. Tam říkal co většina chtěla. Změnu ale slušnost a spravedlnost.
   Určitě nechtěla
   * kapitalismus
   * VH restituoval majetky
   * z VS do NATO
   * a ....

   Smazat
  2. neznalost neomlouvá......

   Smazat
  3. 16:17 A gauneři z toho těží.

   Smazat
  4. 15:57
   Zřejmě jste si toho nevšiml, ale o tom co většina chce, hlasují obyvatelé téhle země skoro každý rok v nějakých volbách. A předlistopadový režim a "blahobyt" z toho moc dobře věru nevychází.

   Smazat
  5. 16:57
   Oni existovaly TROPičky,Starosti před listopadem 89?!To je novina.
   Z těch vlastizrádnejch stran snad jen ČSSD A FAŠOLIDOVCI,ale ty by pro KORYTA vládli i s PRVOKEM,jako seš ty!☺
   Viz.kdysi Kraďousek za Lihovce chtěl být ve vládě i s komunisty v době Jirky Paroubka!!!☺

   Smazat
  6. Františku Opluštile.
   To víte, že někdo v naší zemi změny chtěl!
   Práčata chtěla změnu pánů z germánů na Čechy.
   Jakobíni chtěli změnu vládců z šlechtických na občanské. Mladočeši chtěli změnu elity z germánské na českou. Remarkovi študáci chtěli změnu vládců jevropeji z anglánských na germánské. Marxovi učenici chtěli změnu vlastnictví zemských zdrojů od kapitalistů k proletářům a komunardům.
   Hitlerova mládež chtěla změnu majetku od židů germánům. Maovy rudé gardy chtěly změnu ideálů svých rodičů na ideály gardistů. Hutové chtěli změnu vlády ve Rwandě a vybili Tucie. A mladí drahošovci chtějí vládu židů nad Čechy.

   Je to krajně podezřelé. Vždy se objeví přihlouplá mládež a chce něco po někom (nejčastěji po rodičích, jiném národě či jiné sektě). A vždy vyvolá nekonečné násilí a utrpení všech. Kdo asi podsouvá ty "myšlenky" těm mladým stupidům.
   V roce 1968 mládež chtěla svobodu, protože nevěděla co to svoboda je a že ji má.
   V roce 1989 (68<>89) mládež opět chtěla svobodu, tentokrát pro 200 práglžidovských rodů, které nám od té doby krutě vládnou. No a co chce současná skautská študentčina?? Kuc, kuc, kuc - svobodu pro migrantskou záplavu!!! Ani tentokrát to nedopadne dobře. Opět potečou potoky krve, nyní slovanské. To je tak, když hlupáky nastrkají do vysokých škol do funkcí žáků a nakonec i pedagogů. Když nejsem schopen naučit se poznatky (natož je pochopit, o aplikaci ni tuchu), pak musím pro zápočty na Sletnou.
   Závěr pro mne plynoucí, mládež není způsobilá rozhodovat sama o sobě, sama se živit a vůbec nechápe smysl společenské struktury. Ona jenom chce to co nemá (majetek, moc) po těch co to mají. A když to co chce nedostane začne páchat násilí. Někdo ji po tisíce generací k tomuto jednání vede a dobře ví co dělá. Věděl to velmi dobře i Mojžíš a od té doby se to pouze trapně co druhou generaci opakuje. Proč co druhou?? No aby si toho debilové nevšimli!! Přeji pohodový večer a bezpečný úkryt před revolucionáři.

   Ďuro Trulo

   Smazat
  7. Ještě jsem zapomněl na aktuální mládežnické hnutí GRETENITY, ti chtějí výpalné po všech gojimech z každé aktivity páníškovým drábům, otrokářům-ekoteroristům!!

   Smazat
  8. 17:40...No,v každé civilizaci měli spíš rady starších než rady juniorů,že?
   Ale že nejlíp se dají zneužít mlaďoši je známá věc.
   Na samém konci WAR2 se jako nejzapálenější bojovníci předvedli právě hoši z Hitlerjugend.
   Plačící smajlík
   Helanov

   Smazat
  9. 17:40 Mladej materiál se nejlépe manipuluje, s tím nic nenaděláme. Zkušenosti nejsou, znalosti nejsou, rozum není.

   Smazat
 10. 15:57
  Tady je vidět,že HAVEL byl nejen UDAVAČ,ale taky prolhaná KURVA už tenkrát!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mně jen nejde do hlavy, jak taková troska mohla utáhnout na nudli tolik lidí.

   Smazat
  2. 16:37
   Loutka na to není nikdy sama

   Smazat
  3. 16:37
   Kdyby lidé tenkrát věděli,co je ten zrzavej Kripl začne,HODNĚ by si ten HADRÁK rozmysleli!

   Smazat
  4. Anonymní29. října 2019 16:14
   Řekl bych, že ten VH vůbec nevěděl, kam ho jeho mentoři dotlačí. Byl loutkou, která dostala své a musela sloužit do roztrhání těla. To VK už bylo jiné kafe. Ten již věděl vo co gou a šel do toho. P.K.

   Smazat
  5. To individum vůbec netušilo, co se s ním děje. Stačilo trochu poplácat po zádech, pár keců o filosofii a boehmen und mahren byly v suchu. Lichocení je nejvyšší způsob manipulace, tomu odolá jen opravdu chytrý člověk.

   Smazat
 11. Projev, na který se nezapomíná !
  Slova Václava Havla v roce 1989
  »Komunisté vás budou strašit nezaměstnaností, není to pravda, ničeho se nebojte. Dvacet let tvrdila oficiální propaganda, že jsem nepřítelem socialismu, že chci v naší zemi obnovit kapitalismus, že jsem ve službách imperialismu, od něhož přijímám tučné výslužky, že chci být majitelem různých podniků… Byly to všechno lži, jak se záhy přesvědčíte, protože tu brzy začnou vycházet knihy, z nichž bude zřejmé, kdo jsem a co si myslím. Slibuji vám, že funkci prezidenta vezmu na jedno funkční období, ale pak bych se chtěl věnovat práci dramatika. Také vám slibuji na svou čest, pokud se za mého volebního období nezlepší životní úroveň v ČSFR, sám odstoupím z funkce.
  V budoucnu se podle mého mínění musí prezidentský úřad vymezit. Prezident nemůže mít tak velké pravomoci, jaké má dnes. Pro mě není rozhodující, s jakým slovem jsou sociální jistoty spojovány, ale to, jaké jsou. Já si představuji, že by měly být daleko větší, než jaké poskytovalo to, co mnozí nazývají socialismem. Možná se ptáte, o jaké republice sním. Odpovím vám: O republice lidské, která slouží člověku, a proto mám naději, že i člověk poslouží jí.
  Za svůj třetí úkol považuji z podporu všeho, co povede k lepšímu postavení dětí, starých lidí, žen, nemocných, těžce pracujících, příslušníků národních menšin a vůbec občanů kteří jsou na tom jakýchkoliv důvodů hůře než ostatní. Žádné lepší potraviny či nemocnice nesmí být výsadou mocných, ale musí být nabídnuty těm, kteří je nejvíce potřebují.
  Připravujeme koncept důkladné ekonomické reformy, která nepřinese sociální stresy, nezaměstnanost, inflaci a jiné problémy, jak se někteří z vás obávají. Svádět všechno na předchozí vládce nemůžeme nejen proto, že by to neodpovídalo pravdě, ale i proto, že by to mohlo oslabit naši povinnost samostatně, svobodně, rozumně a rychle jednat… Všichni chceme republiku, která bude starostlivě pečovat o to, aby zmizely všechny ponižující přehrady mezi různými společenskými vrstvami, republiku, v níž se nebudeme dělit na otroky a pány. Toužím po takové republice více než kdo jiný. Náš stát by už nikdy neměl být přívažkem či chudým příbuzným kohokoliv jiného. Musíme sice od jiných mnoho brát a mnohému se učit, ale musíme to po dlouhé době dělat zase jako jejich rovnoprávní partneři, kteří mají také co nabídnout. Jsou lidé, kteří kalí vodu a panikaří, že se bude zdražovat. Dávejte si na ně pozor! Ptáte se s údivem, jestli bude inflace, jestli bude zdražování? Mnohokrát a jasně tato vláda řekla ve svém programovém prohlášení, včetně dalších dokumentů a ministři na tiskových konferencích, že jejich úsilím je, aby přechod od neekonomiky k ekonomice byl pokojný, bez sociálních aspektů, bez návaznosti nezaměstnanosti, bez jakýchkoliv sociálních krizí nebo podobně. Jestli se sem tam pohne cena cigaret nebo něčeho, to v téhle chvíli nevím, zatím je snaha, aby se nehýbalo nic, alespoň v nejbližších měsících. Žádné gigantické zdražování nebo dokonce nezaměstnanost, jak to panikáři systematicky šíří, nic takového nepřipravujeme.
  Již nikdy do žádného paktu nepůjdeme. Podle mého mínění nesmí náš stát šetřit na investicích do školství a kultury… Také náš mnohokrát deklarovaný úmysl provést reformu tak, aby nevedla k velkým otřesům, velké inflaci, nebo dokonce ke ztrátě základních sociálních jistot, musí naši ekonomové přijmout prostě jako úkol, který jim byl zadán. Zde neplatí žádné NEJDE TO.


  Babička mi vždy říkala, že kdo lže je lhář a že lhář to nikdy nemá daleko ke zloději.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Lež. Smyšlený, zmanipulovaný projev.
   Tím že tenhle dávno vyvrácený nesmysl šíříš jsi lhář ty a zřejmě taky zloděj.

   Smazat
  2. 16:37 Jste hloupej prznitel projevu pana Havla. Naprostá většina vašich blábolu je lež, nebo upraveno. Že se nestydíte veřejně lhát!

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  4. To všechno opravdu řekl, i když postupně:

   „Slovanská vzájemnost“36/2002 výroky(dnes již bývalého)prezidenta
   Listopad 1989 - Letenská pláň
   Komunisté vás budou strašit nezaměstnaností, není to pravda, ničeho se nebojte
   V prosinci 1989 před volbou prezidenta
   Dvacet let tvrdila oficiální propaganda, že jsem nepřítelem socialismu, že chci v naší zemi obnovit kapitalismus, že jsem ve službách imperialismu, od něhož přijímám tučné výslužky, že chci být majitelem různých podniků... Byly to všechno lži, jak se záhy přesvědčíte, protože tu brzy začnou vycházet knihy, z nichž bude zřejmé, kdo jsem a co si myslím.
   Z balkonu Melantrichu 1989
   Slibuji vám, že funkci prezidenta vezmu na jedno volební období, ale pak bych se chtěl věnovat práci dramatika. Také vám slibuji na svou čest, že pokud se za mého volebního období nezlepší životní úroveň v ČSFR, sám odstoupím z funkce.
   17. 12. 1989 v Čs. televizi
   V budoucnu se, podle mého mínění, musí prezidentský úřad vymezit. Prezident nemůže mít tak velké pravomoci, jako má dnes.
   Prosinec 1989
   Pro mne není rozhodující, s jakým slovem jsou sociální jistoty spojovány, ale to, jaké jsou. Já si představuji, že by měly být daleko větší, než jaké poskytovalo to, co mnozí nazývají socialismem.

   Smazat
  5. 1.1.1990 v novoročním projevu
   Možná se ptáte, o jaké republice sním. Odpovím vám: o republice lidské, která slouží člověku, a proto má naději, že i člověk poslouží jí.
   Za svůj třetí úkol považuji podporu všeho, co vede k lepšímu postavení dětí, starých lidí, žen, nemocných, těžce pracujících, příslušníků národnostních menšin a vůbec všech občanů, kteří jsou na tom z jakýchkoliv důvodů hůře než ostatní. Žádné lepší potraviny či nemocnice nesmí být výsadou mocných, ale musí být nabídnuty těm, kteří je nejvíce potřebují.
   Připravujeme koncepci důkladné ekonomické reformy, která nepřinese sociální stresy, nezaměstnanost, inflaci a jiné problémy, jak se někteří z vás obávají.
   Svádět všechno na předchozí vládce nemůžeme nejen proto, že by to neodpovídalo pravdě, ale i proto, že by mohlo oslabit naši povinnost samostatně, svobodně, rozumně a rychle jednat...
   23. 1. 1990 při projevu ve Federálním shromáždění
   Všichni chceme republiku sociálně spravedlivou, v níž nikdo nebude trpět existenční nejistotou, v níž nebudou strádat lidé ponížení, staří, děti či lidé jakkoli handicapovní. Chceme republiku, která bude starostlivě pečovat o to, aby zmizely všechny ponižující přehrady mezi různými společenskými vrstvami, republiku, v níž se nebudeme dělit na otroky a pány. Toužím po takové republice více než kdo jiný.

   Smazat
  6. V dubnu 1990 ve veřejném projevu
   Náš stát by už nkdy neměl být přívažkem či chudým příbuzným kohokoliv jiného. Musíme sice od jiných mnoho brát a mnohému se učit, ale musíme to po dlouhé době dělat zase jako jejich rovnoprávní partneři, kteří mají také co nabídnout...
   Jsou lidé, kteří kalí vodu a panikaří, že se bude zdražovat. Dávejte si na ně pozor!
   Na tiskové konferenci po přijetí zákona o volbách na dotaz novinářů
   Ptáte se s údivem, jestli bude inflace, jestli bude zdražování? Mnohokrát a jasně tato vláda řekla ve svém programovém prohlášení včetně dalších dokumentů, a ministři na svých tiskových konferencích, že jejich úsilím je, aby přechod od NEekonomiky k ekonomice byl pokojný, bez sociálních aspektů, bez návaznosti nezaměstnanosti, bez jakýchkoliv sociálních krizí nebo podobně. Jestli se sem tam pohne cena cigaret nebo něčeho, to v této chvíli nevím, zatím je snaha, aby se nehýbalo nic, alespoň v nejbližších měsících. Žádné gigantické zdražování nebo dokonce nezaměstnnost, jak to panikáři systematicky šíří, nic takového nepřipravujeme. (Poznámka redakce: za rok dělala inflace a zdražení 56 %.)
   1990
   Již nikdy do žádného paktu nepůjdeme.
   29. 6. 1990 ve Federálním shromáždění
   Podle mého mínění nesmí náš stát šetřit na investicích do školství a kultury... Také náš mnohokrát deklarovaný úmysl provést reformu tak, aby nevedla k velkým otřesům, velké inflaci nebo dokonce ke ztrátě základních sociálních jistot, musí naši ekonomové přijmout prostě jako úkol, který jim byl zadán. Zde neplatí žádné „Nejde to!“


   https://www.zvedavec.org/komentare/2006/10/1774-co-vlastne-havel-rekl-a-co-nerekl.htm

   Smazat
  7. https://manipulatori.cz/manipulace-komuniste-vas-budou-strasit-nezamestnanosti-projev-ktery-nikdy-neexistoval/

   http://stoplzim.eu/komuniste-vas-budou-strasit-nezamestnanosti-neni-to-pravda/

   Smazat
  8. 18:29
   Lžiproducente, správně jste nazvali váš lžiportál "manipulátoři". Mezi slušnými lidmi vám ale pšenka nepokvete. Důkazy, že to řekl vás vždy usvědčí.

   Smazat
  9. Tak jaký problém ? Vždyť stačí vydat sebrané projevy V.Havla, to se u panovníků dělá. Přimlouvám se, že by mi vyhovovaly i reálné nahrávky na CD. Já už si doslova pamatuji jen "že naše zem nevzkvétá".

   Smazat
  10. 16:54-16:58 Bohužel, nechce se člověku věřit, že to byl jeho projev a možná tomu i věřil. Vývoj událostí ho semlel a on již nedokázal tomu razantně čelit a ani čestně oodstoupit. Naopak pomohl zrušit zbrojní průmysl
   a tím odstartoval i rozdělení země. Tak chutná moc.

   Smazat
 12. No, mám škodolibou radost jak se pan "Tribun" střelil jeho úvahou do vlastní nohy.
  Vysvětlím:

  Dnešní obyvatelé ČR, včetně těch chudých, se mají objektivně nejlíp v historii této krajiny. 70 let nepoznali válku, ještě déle nepoznali žádné epidemie nemocí, žádné hladomory. Naše země je 27. nejvyspělejší ze 190, podle žebříčku každoročně sestavovaného OSN. Průměrný obyvatel ČR má to štěstí, že patří mezi pouhých cca 15% nejbohatších obyvatel této planety. ČR je 6. nejbezpečnější na světě. Drtivá většina žije v teplých bytech či domech vlastních či pronajatých, je jim teplo, neprší na ně, mají přebytek potravin, televize, počítače, mobily, auta. Zdravotní péče i školství včetně vysokého mají zdarma. Dožívají se nevídaných 80 let. Mohou si do sytosti užívat svobody a demokracie.

  Přes tyto objektivní vymoženosti a tento objektivní blahobyt o kterém se našim předkům ani nesnilo, existuje ve společnosti relativně velká skupina nespokojenců, kteří jen nadávají, stěžují si, žvaní po diskusích jak se mají prý zle, jací jsou prý otroci kohosi, jak jim prý nic nepatří a hledají, koho by za svou domnělou bídu obvinili.

  A proč tihle jedinci, kterým objektivně nic nechybí, žijí dobrovolně v tomto sebenasíracím a sabeponižujícím módu? Z důvodu, který nechtě přesně popsal Tribun. Tito lidé prostě nemohou vystát, nemohou se smířit s tím, že v soutěži volného trhu skončili na nižších příčkách, chtěli by být výš a topí se závistí k těm úspěšnějším. Jak to, že oni bydlí v pronajatém bytě a spolužák ve vile? Jak to, že oni jezdí v 15 let staré Fabii a spolužák v novém Superbu? Jak to, že spolužák jezdí na dovolenou 2x ročně do exotiky a oni jen obrok do Chorvatska? ¨
  Tímto se za komárů nemusel nikdo trápit, všichni měli plus minus stejné hovno. A o tom to je.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Moc toho nevíte a hodnotíte ....
   https://pravyprostor.cz/odmitam-svet-zakazanych-pravd-a-prikazovanych-lzi/
   https://www.hoppner.cz/lze-si-u-nas-objednat-odsouzeni-za-vrazdu-hluboky-stat-brani-sve-hradby-valka-znalcu-o-kauzu-kramny-poprava-dvou-neposlusnych-bez-dukazu-a-svedku-exkluzivni-rozhovor-s-popr/

   Smazat
  2. 16:50...Hrubě zjednodušujete!!!
   Jasně že jsou i závistiví,méně schopní a netahaví lidé.
   Ale jsou i lidé, kteří se mají hmotně dobře a PŘESTO jsou nas®aní a vyděšení.
   Nechci se dožít toho,aby mojí vnučce ve škole doporučili,ať chodí v hidžábu,aby na ni neútočili arabští smradi.
   Víte MOC dobře,že tohleto se už u sousedů někde děje.
   Jestli to nevíte,tak je mi vás líto.
   Nazdar bazar.
   Helanov

   Smazat
  3. 17:44
   A co má tohle co píšete společného s láskou některých ke komunistickému totalitnímu režimu a s nenávistí ke svobodě a demokracii?
   Doufám, že víte, že i ti islamisti nenávidí naši svobodu a demokracii a že Západ považují za zdegenerovaný. Taky nenávidí Židy a za zdroj všech svých problémů považují USA. Taky milují totalitu.
   V konečném důsledku toho s nimi máte společného víc než by vám bylo příjemné.

   Smazat
  4. Někdo si v dřívějších komentářích už dal tu práci, aby ty "úspěchy" kapitalismu v naší zemi zbilancoval. Je vidět, že je nutné to připomenout:
   1. část:
   Seznam tunelů českých jelit za období po hadráku (1990 – 2017):
   Náklady transformace 1991-2004 577 500 000 000 Kč
   Nucená správa IPB 200 000 000 000 Kč
   Chemapol 16 900 000 000 Kč
   Knižní velkoobchod Praha 21 000 000 Kč
   Anex Cirrus, Kalouskovy padáky 150 000 000 Kč
   Modernizace tanku T72 13 000 000 000 Kč
   Kasárna na náměstí Republiky - penále pro stát 400 000 000 Kč
   Lehké topné oleje, LTO 100 000 000 000 Kč
   Promopro, Vondra 938 000 000 Kč
   OpenCard 800 000 000 Kč
   Zelená Praha 250 000 000 Kč
   Bezdrátová Praha 390 000 000 Kč
   Praha Olympijská 70 000 000 Kč
   Nova, arbitráž s CME 10 000 000 000 Kč
   Kauza Český dům, nevýhodné pronájmy 26 000 000 Kč
   Diag Human, arbitráž, zabavení majetku 13 000 000 000 Kč
   Mostecká uhelná 3 200 000 000 Kč
   OKD, nevýhodný prodej firmy 5 700 000 000 Kč
   OKD, následné tunelování 80 000 000 000 Kč
   Gross, akcie, byty 300 000 000 Kč
   Internet do škol 884 000 Kč
   Čapí hnízdo 50 000 000 Kč
   Tunely spolu 1 022 645 884 000 Kč = 1 022,7 bilionů Kč
   Tak co, jde o Čapí Hnízdo ??? 50 000 000 / 1 022 645 884 000 = 0,000 048 892 779 781 = 0,005 %

   Smazat
  5. 2.část:
   Všechny uvedené tunely byly vyvedeny z 98% ( 1000 bilionů Kč ) nadnárodním výpalníkům a úžernickým židobankám a zbyteček 2% ( 22,646 miliard ) byl dovolen rozkrást odporným slouhům páníška světa, aby si také lízli (ODS, ČSSD, církve, Macek, Kalousek, Parkanová, Vondra, Bakala). Babišových 50 melounů, které mimochodem vrátil, neplnilo ani úlohu dárku v podobě kabelky, ale spíše úlohu „“ a co na něho máme?? NIC? No tak mu honem něco přihrajte, ať je za co tahat, aby nám třeba nehrál jiné divadélko, podle jiného scénáře (nedej bůh ruského).
   Pokud jste ovčani pochopili až nyní VO CO GO tak to máte marný, máte to marný!! Jste již navždy gojímskými otroky nosatých páníšků zeměkoule, hodnými pouze otrocké práce, či na náhradní díly pro přestárlé páníšky a nakonec pro smrt hladem.

   K výčtu tunelů bych si dovolil doplnit:
   1) krach asi deseti bank v roce 1993 tunel za několik miliard korun.
   2) Pak následovaly krachy kampeliček a zmizení celoživotních úspor důchodců a ostatních, řadově za deset miliard korun.
   3) Následoval krach jedné z největších Českých bank, Investiční poštovní banky, kterou převzala japonská investiční banka, která tuto banku vytunelovala a ještě hrozila arbitrážní žalobou Českému státu pokud se bude domáhat vytunelovaných peněz.
   4) Následovaly Američany vytunelované letecké firmy Aero Vodochody, Tatra Kopřivnice, Vagónka Studenka, řádově v desítkách miliard korun.
   5) Následovaly jedeny z nějnehoráznějších tunelů na základě zákona o Konkurzu a vyrovnání, kdy konkurzní správci ve spolupráci s nezávislými soudci, vytunelovali stovky firem na základě smyšlených a zanedbatelných dlužných částek a škoda v desítkách miliard korun.
   6) A další, jeden nejnehoráznějších tunelů byly solární panely, každoroční tunel za desítky miliard korun.
   7) A jeden z posledních mega tunelů jsou církevní restituce za miliardy korun ročně a to i církvím, které před rokem 1989 nikdy neexistovaly a protože neexistovaly, byly okradené komunisty a dnešní generace musí těmto církvím odvádět miliardy korun a na nemocné se musí sbírat víčka od petlahví.

   Smazat
  6. 3.část:
   To ještě není všechno, protože je třeba dodat:¨

   8) Americkou Arbitráž na televizi NOVA, kdy stát zaplatil 10 miliard korun jako odškodné američanu Lódrovi.
   9) Nákup transportních letadel CASA tunel za několik miliard korun.
   10) Případ Dalík a transportéry za miliardy korun.


   A co se připravuje:¨
   11) Megatunel, když bude Američanům svěřena dostavba bloků jaderných elektráren v České republice.

   Omlouvám se za neúplná výčet tunelů korporátně fašistických loutek pánů světa, ale k Vámi uvedeným tunelům chybí rozměr t.j. vytunelovaná finanční částka. Odhaduji celkovou částku těchto tunenlů na cca 977 bilionů Kč, což v součtu s mnou popsanými tunely čini 2 000 000 000 000 000 Kč. Tuto částku odklonili upíři za cca 30 let, z produkce vytvořené cca 5-ti miliony pracujících občanů ČR. V přepočtu to znamená, že vyrabovali peněženku každého aktivního občana ČR o 13 333 333 Kč / občana a rok. Úchvatný výsledek.

   Smazat
  7. Ještě si někdo myslí že by nebylo na důchody, nebo na něco potřebnýho? Hej hou, rudý dědeček

   Smazat
  8. 16:50 "sebenasírací a sebeponižující mód" - jste blb. Spousty lidí nenapadne praktikovat filozofii "co není zakázáno, je povoleno" takže:
   * koupit byt a pak ho pronajímat soc. slabým s tím že nájem doplácí stát,
   * koupit hrnec nebo vysavač a prodávat ho předražený seniorům,
   * projít školením (nemít školu) a poskytovat finanční poradenství (to samé akcie, pojištění, ...),
   * koupit vůz, stočit tachometr a prodat jako zánovní
   * pronajmout si vodovod a pak prodávat vodu o 100% dráž
   * postavit si solární pole a prodávat do sítě drahou elektřinu (namísto abych ji sám spotřeboval)

   a tak by se dalo pokračovat, jsou zlodějny na ostatních, které slušný člověk nedělá. Pokud např. Saša Vondra podepíše smlouvu s Promopro a plat má velký, protože jako ministr má velkou zodpovědnost, ale u soudu je nevinen protože za to nemůže, on jen podepsal smlouvu. Když Bakala ukradne 40 000 bytů. Když k nim příjde exekutor, že před pěti lety nezaplatili pokutu 250Kč s pohledávkou 25 000Kč, tak ti "závistivci" vidí "spravedlnost" i "poctivě vydělané" peníze a i ty "poctivce".

   Smazat
  9. 17:57...A Západ není zdegenerovaný???
   Bodejť by nás měli musla rádi, když jim rozvracíme JEJICH země jak na běžícím pásu...
   Afghánistán,Irák,Sýrie,Lybie...Nevím jak vám, ale mně zatím žádnej Afghánec neublížil.
   Tak co tam dělá armáda ČR???
   Asi hloubí studny a učí Afghánčata hrát piškvorky,že?
   To si nedovolil ani bolševik tahat nás do svého poťapaného "dobrodružství" v Afghánistánu.
   Nebo jo?
   Helanov

   Smazat
  10. Dokud fungoval výprodej investic, které vytvořila minulá generace, tak to se to žilo. Vždyť co šlo odvézt, je už fuč (zlato z banky), co nešlo tak se prodalo nastojato podniky, byty, suroviny dokonce i voda. Nyní, když se má něco opravit třeba jako dálnice, tak je to průšvih. Teď teprve zjistí mileniálové, zač je toho loket. EU skončí se šťědrostí, která sice nebyla tak velkolepá, ale byla. Konečně se podaří nové generaci žít za své, a podle svého. Dědictví se už utratilo, starší generace tu nebude závazet a možná za dalších 10let už výmluvy na totáč taky ubudou. Nemám škodlibou radost i když vím, že pan "tribun" se do nohy nastřelil. V jednom máte pravdu, nebylo tolik nenávisti a závisti, ale to bude už jen váš problém

   Smazat
  11. 18:04 Když tak všechno víte kdo co ukradl a co kdo dluží, napište kolik stála ČSSR ruská okupace vice jak 20roku!! A kolik dluží rus za nezaplacený uran! DĚKUJI PŘEDEM!

   Smazat
  12. Sověti (nesprávně Rusové) platili za uran vždy ve světových cenách. Z této stranz není na jejejich straně žádný dluh.

   Pobyt okupační armády si platili sami ze svého, přesně podle dohody z podzimu 1968 a následujících.

   Odpověď občanům v tomto směru poskytují odpovídající ministerstva a možná i ÚSTR.

   MM

   Smazat
 13. Skryté půvaby režimní propagandy:D
  Jak uvést článek o drážďanském kostele Frauenkirche, srovnaném za války Američany se zemí?

  Nezničila ho válka ani komunisti. Drážďanský Frauenkirche dnes stojí opět v celé své kráse

  http://extrastory.cz/neznicila-ho-valka-ani-komunisti-drazdansky-frauenkirche-dnes-stoji-opet-v-cele-sve-krase.html

  Bylo v historii ještě něco debilnějšího než je současný režim?

  OdpovědětSmazat
 14. Mezinárodní banditismus? Americká armáda zahájila plundrování ropných nalezišť na východě Sýrie, údajně stažení američtí vojáci od hranic s Tureckem ve skutečnosti neopustili Sýrii, ale střeží odvoz syrské ropy z ropných polí na východě Sýrie! Ruské ministerstvo obrany uveřejnilo špionážní letecké snímky amerického řádění! Konvoje cisteren míří do Iráku, kdokoliv na ně zaútočí, americké letectvo okamžitě vysílá stíhačky na ochranu konvojů! Abú Bakr al-Bagdádí je plukovníkem izraelského Mossadu a je již v bezpečí v Jordánsku!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je strasne...a jeste strasnejsi je,ze to budeme opet my obycejni lide,kteri to budou dotovat

   Smazat
 15. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A jak jsou na tom USA? O tom nejlépe svědčí statistický údaj, podle nějž v době Trumpova nástupu do úřadu měla více než polovina amerických domácností úspory menší než 60 dolarů. Přitom tamní pracovní smlouvy mohou být zpravidla ukončeny na hodinu bez uvedení důvodu, a bez jakéhokoliv odstupného. Polovině Američanů se tedy může snadno stát, že do tří dnů nebudou mít na jídlo. To nevypovídá o blahobytné společnosti, kde přejedení lidé nemají žádné problémy. Stává se USA státem třetího světa?
   https://beforeitsnews.com/opinion-liberal/2019/08/is-the-us-becoming-a-third-world-nation-2595382.html

   Smazat
  2. 18:37
   A výsledkem tohohle přepychem oplývajícím nebe je to,že ten amikripl rabuje a vykrádá nejeden stát,ale už i muzejní sbírky!

   Smazat
 16. Zdá se, že TI "správní" tak docela nepochopili proč byl článek vystaven. Společnost je rozdělená a nerozdělil ji ani Zeman, ani Babiš, byla rozdělena představami o spravedlnosti, poctivosti, cti, mravnosti a vizemi svobody. Místo toho aby se hledala cesta ke sjednocení, to kapitalismus vše trhá. Prostě musí, jinak přestane vyhovovat vládnoucím "elitám" a zanikne. Nebo se změní například v otevřenou diktaturu třeba části prodejných vojáků.
  Mnoho lidí vidí, že harampádí a iluze nejsou vůbec zdaleka všechno. Ne náhodou se ihned po listopadu reklamy zaměřily především na malé děti, na to co jim rodiče prostě "musí" koupit. Postupně se cílový věk zvyšoval a dnes je především reklama nejen daného výrobku cílena od předškolních let do cca čtyřiceti let. Stejně tak musí být dále a dále měněno školství, aby se "vylepšovaly" metody k ohlupování těch nejmladších, aby se s nimi lépe pracovalo v dospělosti. Pokud máte oči a uši, vidíte to již plně v praxi. Okrádají a chtějí ještě více okrádat děti o to, co mají jen jednou a mělo by to být to nejzajímavější období jejich života, totiž o nevinné dětství. Zajímavé by byly takovéto průzkumy v jiných zemích, čistě a dlouho "kapitalistických". Třeba ve Francii děti povětšinou MUSÍ poslouchat rodiče a až na - de facto neodpovědné rodiče - se ničeho nedobijí žádnými "záchvaty" vzteku (ruku na srdce kdo je u nás nevinen právě v tomto?). Stejně škodlivé je jim vždy ustupovat. Ne všechno a ne každý může mít všechno hned.
  Ale zpět. Společnost nesmí hledat svoje cíle jen o daném okamžiku, chvilce, daném super potřebném šmejdu. Společnost musí mít víru ve svou budoucnost, musí mít vizi své budoucnosti.
  Za První republiky bylo vizí uchovat a rozvíjet samostatný stát, který však právě oni politici zradili.
  Komunisté za socialismu měli svou vizi a budovali stát, stavěli, postupovali krok za krokem. Ti poctiví byli zrazeni. Ale přesto tu žila vize.
  Dnes není vize jiná než dnes je dnes a zítra se bude řešit všechno lépe a snadněji - jsou tím myšleny především a jen peníze. To však vede mnoho lidí do neřešitelných finančních problémů. Dnes je vize mít to co je právě IN a vyhodit co tím bylo včera. Dnes je vizí obelhat, oklamat, ošulit a rovnou okrást. Dnes je vizí mít se dobře JÁ na úkor těch ostatních. Dnes je vizí kupovat si i zážitky, přestože každý pak nejraději vzpomíná na to, co přišlo zcela nečekaně a náhodou. Kupujeme si vizi dostatku, když si můžeme dovolit to, co ostatní.
  ALE STÁLE VÍCE LIDÍ PO CELÉM SVĚTĚ POCIŤUJE, ŽE TO NENÍ ŽÁDNÁ VIZE BUDOUCNOSTI, JE TO JENOM ZDÁNÍ POHYBU VE SPOLEČNOSTI. Nic víc a nic míň.

  OdpovědětSmazat
 17. Mne nejvic vadi,ze musime naplnovat nejakou vizi globalizace blazniveho miliardare (miliardaru) a neudelame vubec nic

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Proto jsme jako celek - a věřte že berou do úvahy i "odklony" - masírováni a zpracováváni reklamou, školstvím. Abychom se nedokázali domluvit jako to dělají oni.

   Smazat
 18. A zkoumat názory u občanů, kteří byli za socíku ještě dětmi, je stejné, jako je nechat hodnotit dobu rakousko-uherské monarchie. I posuzování represí v začátku padesátých let 20. století u nás je nutné vždy v kontextu se Světem, tedy např. i se stavem soudnictví tehdejší doby USA, i s faktem, že počet justičních vražd v USA i poměru k počtu obyvatel nás dalece, dalece a nesrovnatelně překonává. Popravovalo se i za 1. republiky, střílelo se do demonstrantů a zabíjeli se demonstrující nezaměstnaní a lidé umírali hladem a na nemoci z podvýživy! V USA SE POPRAVUJE A VELICE SADISTICKY JEŠTĚ DNES!

  OdpovědětSmazat
 19. https://pravdive.eu/news/154902/maria-butinova-zila-jsem-v-iluzi-ze-usa-jsou-pravnim-statem
  https://beforeitsnews.com/opinion-conservative/2019/10/of-course-president-trump-is-being-lynched-3491946.html

  OdpovědětSmazat
 20. Joe Biden o Donaldu Trumpovi: Je to idiot! Biden se usmíval a řekl: „Je to idiot. Každý to ví. “

  OdpovědětSmazat
 21. Kapitalizmus - to bylo jen pro nás, obyčejné trubky. Všichni političtí šmejdi, zbohatlíci, kámoši, a další paraziti a zmrdi všeho druhu si naopak nastolili komunizmus- každej si bere ze společnýho rozpočtu balíky peněz, žerou, div jim pupky neprasknou,bydlí v napatlaných sídlech jako nějaká zasraná šlechta, vysoký zdi, všude kamery, vlastní ostraha - ti nemůžou padnout do spárů lichvářů a exekutorů, ti si berou co chtějí, ti nepotřebujou půjčky, všechen ten kapitalistickej hnus byl jen a jen pro nás. Školství totálně v prdeli -proč jejich parchanti chodí do "amerických, anglických, nebo německých" škol? A ne do českých, když je to tak skvělý??! A co zdravotnictví! Hnus na hnus! Obyčejný člověk ať chcípne - vozí ho od špitálu ke špitálu, a než ho někde přijmou, umře. A ti zkurvení papaláši? Mají ošetření špičkový,a hned. Ti nikdy nechcípnou na zánět v zubech -to jenom my, protože my nemáme na zubaře. Oni moc dobře věděli, proč v ČR zavádějí takovej bordel, paradoxně, občané si "vyřvali a vyzvonili" kapitalizmus, tož si ho užívají - ti sajrajti co tady rozhodujou o životě a smrti ostatních, si namísto socializmu zavedli komunizmus, pěkně si to užívají, na "minulej režim" nadávají, a nám se šklebí do očí. A tady na diskuzích se hádáme co bylo lepší? Proč? Jsme pěkní pitomci. Ano, politickej a zbohalickej sajrajt se má mnohem lépe než v dobách, kdy za rozkrádání majetku v soc. vlastnictví se šlo pěkně do báně na iks let, dnes rozkradou co chtějí, a my jenom čumíme a nadáváme. A už se to nikdy nezmění, oni to ze svejch smradlavejch spárů nikdy nepustí!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To si "naši" politici První republiky mysleli také a dělali i své uchování více ...

   Smazat
  2. hov.. si pamatujete.

   Smazat
  3. 19:12
   To je pravda. Ale rozhodně se moci nevzdají tak snadno, jako tomu bylo v roce 1989. Jednou o moc přijdou, to je jisté. Ale bude to zase vykoupené potoky krve obyčejných lidí.

   Smazat
  4. Proč by se měl někdo vzdávat demokraticky nabyté moci?Jaké potoky krve, ty debile? Prostě někdo prohraje volby tak jde. Tak prosté a spravedlivé to je. Ale zneuznaní, zkrachovalí úchylové jako ty se na ty "potoky krve" těší.

   Smazat
  5. 20;02
   Viděli jsme jak funguje amidemokracie na BV!
   Právoplatně zvolený byť diktátor,který neodváděl včas trybut a desátky do prázdný amipokladny byl demokraticky ZAVRAŽDĚN!

   Smazat
  6. 20:02
   Milý mongoloide, tento režim je kapitalistický, kapitalisté zaměstnávají své lokaje v mocenských strukturách. Ti se různě mění a přesouvají, ale karavana táhne stále dál. Ksichty jsou jiné, ale trasa pořád stejná, kapišto, megablbe?
   Kapitálu se musí odebrat moc, o figurky nejde. Tak to funguje v kapitalismu, za první republiky to nebylo jiné a nikdy to neprobíhá žádnými volbami, vemeno. Umírají nevinní lidé, teče krev, kretene!

   Smazat
  7. Cháááá kapitalismus který si tiskne stovky miliard prašulí aniž by se za nimi skrývala nějaká přidaná hodnota cháááá. To je již daleko více jak rozvinutý komunismus cháááá

   Smazat
  8. 4:53
   Už takhle po ránu tři v žíle ty havlodobytku se sardonickým šklebem?!

   Smazat
 22. Neskutečná křeč havloidů,eurohujerských ulhaných zmetků,prý se budou průzkumy dělat několikrát ročně,už u dětí od 6ti let.
  Neuvěřitelné,jak se manipuluje s faktem,že za Gustava Husáka se v Československu rodilo velké množství dětí.Že by do blbého režimu si mladí lidé pořizovali děcka?
  Idioty,co chtějí slyšet samé plivance na minulý režim,tak ty najdete v debilbloku.Jakou mají životní úroveň mladí lidé,kteří nemají kde bydlet,jistota práce,výdělku,mizerná a perspektiva,žádná.

  OdpovědětSmazat
 23. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pěkná kravina,češi nejsou ukrajinci,každý má rodinu,majetek,práci,navíc děti,které je třeba živit,vychovávat.Kecy,že je třeba zkusit něco jiného,si strč za klobouk.Češi se chtějí mít dobře doma,tam,kde se narodili,kd mají své kořeny a svou historii.
   M.j.,kam američani vlezli,tam je rozvrat,zničená zem a zmar.Nakupovat kvéry v USA? Ano,to je pro USA OK,ale my jsme kvéry měli odjakživa k hovnu.
   Pořádek si ve své zemi,musíme udělat sami.Jednou se to musí povést,nepustit k moci zrádce a zloděje.

   Smazat
  2. Pravda je že Trump vydíral Ukrajinu a hrozí mu za to vyhazov
   "Jo dáme vam nejaky zbranè ale musíte vyhrabat špínu na Bidena!"
   Na baseballu ho lidi vypískali a kandovali "lock him up, lock him up" Trump cuměl jak blb.

   Smazat
 24. Fuck off amiokupanti!
  A ty přestaň plácat hovadiny,který jsou bezrak veřejně známý,papundekle!

  OdpovědětSmazat
 25. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Lulu, ty zestárneš osamocen v pokojíčku nájemního bytu u rodičů, kteří tě tak budou mít na krku až do smrti. Umím si představit jejich zděšení sotva tě poprvé spatřili. Už v ten moment jim muselo být jasné, že je něco moc a moc špatně.

   Smazat
 26. No, mám škodolibou radost jak se pan "Tribun" střelil jeho úvahou do vlastní nohy.
  Vysvětlím:

  Dnešní obyvatelé ČR, včetně těch chudých, se mají objektivně nejlíp v historii této krajiny. 70 let nepoznali válku, ještě déle nepoznali žádné epidemie nemocí, žádné hladomory. Naše země je 27. nejvyspělejší ze 190, podle žebříčku každoročně sestavovaného OSN. Průměrný obyvatel ČR má to štěstí, že patří mezi pouhých cca 15% nejbohatších obyvatel této planety. ČR je 6. nejbezpečnější na světě. Drtivá většina žije v teplých bytech či domech vlastních či pronajatých, je jim teplo, neprší na ně, mají přebytek potravin, televize, počítače, mobily, auta. Zdravotní péče i školství včetně vysokého mají zdarma. Dožívají se nevídaných 80 let. Mohou si do sytosti užívat svobody a demokracie.

  Přes tyto objektivní vymoženosti a tento objektivní blahobyt o kterém se našim předkům ani nesnilo, existuje ve společnosti relativně velká skupina nespokojenců, kteří jen nadávají, stěžují si, žvaní po diskusích jak se mají prý zle, jací jsou prý otroci kohosi, jak jim prý nic nepatří a hledají, koho by za svou domnělou bídu obvinili.

  A proč tihle jedinci, kterým objektivně nic nechybí, žijí dobrovolně v tomto sebenasíracím a sabeponižujícím módu? Z důvodu, který nechtě přesně popsal Tribun. Tito lidé prostě nemohou vystát, nemohou se smířit s tím, že v soutěži volného trhu skončili na nižších příčkách, chtěli by být výš a topí se závistí k těm úspěšnějším. Jak to, že oni bydlí v pronajatém bytě a spolužák ve vile? Jak to, že oni jezdí v 15 let staré Fabii a spolužák v novém Superbu? Jak to, že spolužák jezdí na dovolenou 2x ročně do exotiky a oni jen obrok do Chorvatska? ¨
  Tímto se za komárů nemusel nikdo trápit, všichni měli plus minus stejné hovno. A o tom to je.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 21:22
   Nuda, chtělo by to aspoň nějakou invenci. Tentokrát už mi to nestojí ani za to překopírovávání fakt. Prostě nuda k uzívání...

   Smazat
  2. Kdyby jste četl skutečně diskusi a neměl a nebo si nedával za úkol ji ničit, pak byste věděl, co Ti Vaši nespokojenci chtějí.
   Jako například namátkou Anonymní 29. října 2019 18:28.
   Jen takoví jako Vy jsou věčně nespokojeni, protože jim ta kýžená moc utíká mezi prsty. Kdyby jste byl úspěšný, jak sám nepřímo říkáte, neztrácel byste zde čas. Svět se mění v hlavních směrech svého vývoje vždycky nezávisle na přáních jednotlivce nebo politických sil, k tomu musí navíc vše dozrát a lidé, vlastně Lidé si najdou nebo spíše budou muset najít nějakou cestu sami. Vykukávejte si tady svoje "moudra", ale nikdo Vás nebere vážně.
   Stejně jako mizí feudalismus ve své pravé podobě, začíná mizet kapitalismus v jakékoliv podobě, ať se Vám to líbí nebo ne, co bude potom nikdo neví, ale nikdo rozumný se nechce i díky takovým jako jste Vy, vřítit dobrovolně do ještě něčeho horšího. Čemuž Vy tak vehementně nahráváte. Pokud jste dnes spokojený, užívejte si to, pokud ne zmizte někam, kde máte sobě podobné a rovné. Ale až Vaši potomci dříve nebo později doplatí na Vaši lhostejnost, zatvrzelost na závity chudého mozku, nečinnost a uraženou sebeúctu, stěžujte si doma do zdi. A svoje nezdary už svádějte jen sám na sebe! Pokud budete mít čas.

   A ještě poznámku, copak jste ještě nepochopil, že Vaše žvásty posunou VŽDY někoho dalšího o kus dál od Vás?

   Smazat
  3. 21:22
   Opakování je sice matkou moudrosti, ale není dobré tím zakrývat stařeckou sklerózu. Už za totáče tu byli lepšolidi, kteří museli mít lepšoauta a my normálové bezpartajní jsme nepohrdli ojetými Trabanty. Jsou hodnoty, které asi vy neuznáváte a zrovna ty by mohly být předmětem mé závistí. S těmi vášemi auty, dovolenými, vilami se žraloky jděte k šípku a na závidění si najděte stejného blbce.

   Smazat
 27. 21;22
  Sklerotický hovno se dalo do tance a ještě si boky podepřelo!

  OdpovědětSmazat
 28. No jo, na seznamu nakydán hnůj na Zemana Jagra a nevím na koho ještě. No SEZNAM. FUJ.

  OdpovědětSmazat
 29. Osetřuj svůj mozek a vyser se na náš. Vždyť nemáš žádnou svojí zem. Jsi naprostý samotář mezi lidmi. Umři v pokoji a nech nás žít náš život, třeba zkurvený - hloupý debile, který opustil svoji vlast a svoji mámu.

  OdpovědětSmazat
 30. 21:22 - oni BOLESTNE (strasne) trpi zavisti ! Oni nechteji jezdit do Chorvatska ! Oni chteji na Floridu a na Hawaii, nebo na Tahiti !
  DO PRDELE POJEDETE vy Evropske poloopice !
  Chovate se jako paviani na Limpopu ! Hazete po sobe hovinkama ! Postavit argument neumite ani v cestine - a ne tak v anglictine a zde se mluvi civilizovanym jazykem !
  NECHCEME vas ! Jedte na dovolenou do Ruska ! Chodte srat do stepi a odhanejte medvedy novinami "Pravdou "!
  A seru na vas jdu utratit , tech $ 60 o kterych zde byla rec !
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Raději si zkontroluj, jestli ti taky nechybí trencle! Měl jsi v nich mozek!
   https://www.hoppner.cz/to-uz-si-z-nas-delaji-srandu-trenyrky-jako-dukaz-nejhledanejsi-terorista-sveta-okraden-zradnym-kurdem-tak-dlouho-usa-vrtely-psem-az-vypadlo-dna-prestante-krast-ropu/#.Xbik-G5Fw2w

   Smazat
  2. Možná Nicku, když otevřeš svůj měšec plný $, tak za pár šupů si udělej výlet do otčiny. (Doufám, že neplatí teorie že právě sedíš před Smíchovským nádražím a popíjíš krabičák).Budeš možná překvapen, zdejší lid umí číst a psát, dokonce i počítatat. Používáme WC a toaletní papír, ráno a večer si čistíme zuby. Máme na hraní plno politických stran. Aby jsme se co nejvíce přiblížili našemu vzoru a bratru ve zbrani USA, pořídili jsme si i pár "houmlesákú" o které mohou pečovat neziskovky. Dokonce i po vašem vzoru pomlouváme prezidenta. Nezapomněli jsme Klémovo heslo - Dohnat a předehnat

   Smazat
 31. Táhni do amianálu a NESER SE DO ČECHŮ,KURVO TUPÁ PROLHANÁ!

  OdpovědětSmazat
 32. Vy blbe Onanonululu, sám máte kuřecí mozek plný slovíček ze špatného slovníku Korejsko-Českého. Vy, že máte svobodné informace? Nikdy! V žádné dosavadní době nebyly informace tak překrucovány jako dnes a to mám na mysli Váš milovaný toaletní papír Vašich novin, podobné noviny jsem občas nucen číst. Jste na tom skutečně tak, že Vy jste od Trampa nedostal ještě výplatu? No, to se pozná amatér. Do doplacení, co? My se složíme a panu Trampovi pošleme poplatek, aby Vám již neplatil ani důchod. Je to přece jenom otázka ceny, co? Skvělá Amerika! Také má jak je vidět dobré stránky.
  My stejně víme, že píšete svoje "slohové práce" na pokyn negenerála Koudelky z pracoviště v Hloubětíně ve sklepě jako přivýdělek k Vašemu hlavnímu povolání hlídače parkoviště kradených aut. Vy znáte Floridu a Ameriku jen z doslechu! A to i kdyby jste v ní žil. I proto jste tak trapný.

  OdpovědětSmazat
 33. Nemate radi Trumpa vy NEDOMRDCI ?
  Mozna , ze vam bude jednou vladnout Nancy Pelosi !

  Bude zit ve stanu a zrat po sobe vykaly vzajemne !
  Ale i kdyz ho nemate radi, tak by jste meli vedet co rika !
  Vy vite hovno o vsem, nejen co rika ale i co se deje !

  A vyridte KOUDELKOVI a hlavnimu policajtu Hamackovi, ze jsou oba dva hlupaci, kdyz vas toleruji ve stejne zemi, kde ziji oni !

  A ted tahnete do prdele !
  Zitra dosanete dalsi nakladacku klavesnici ! (Zatim pouze klavesnici !)
  NICK HONOLULU - ja to napsal vy podradna podsvincata

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Honolulu nevím jak dalece jseš v obraze a jak stíháš, 28. 11. 19 na Tadesco píší, že Nancy Pelosi jela ještě s někým do Jordánska a ještě se nevrátila. Tak nevím jestli sázíš na správnou kobylku. Hej hou, rudý dědeček

   Smazat
  2. Brouk Pytlik,

   Cely svet se pohybuje do Monopolniho Kapitalismu. Kapitalismus neni spatny system, ale Monopolism je pravim opakem , neb v kapitalismus zduraznuje dve zakladni odlisne moralni hodnoty od Monopolismu:

   Vyzaduje schopnost od kazdeho trochu ci vice podnikat.
   Podnikani je schopnost vyrobit a prodat ne okrast!!

   Znacne Moralni hodnoty!! Platit ferove dane a brat za ne odpovednost a brat odpovednost za sve zamestnance.

   Oproti tomu Monopolism NICI!! tyto hodnoty a pouze pozaduje aby jsi pracoval a drzel zobak zavreny!!

   Nic neni vzdalenejsi kapitalismu nez Monopolism. Komunism je forma monopolismu a proto to spatne funguje.
   V monopolismu jsi automaticky zebrakem, neb ti daji pouze co chteji bez ohledu na lidske hodnoty.

   Ovsem Amerika a cely svet se pohybuje do Monopolismu a je to velice nebezpecne specialne v USA drahy pane SVETLONOSI Honolulu. O tom by jsi mel mluvit!! Amerika dnes se pohybuje v monopolech na informace : nikdo nevi jaky je Trump ekonomicky plan, pratele, jeho obchody, jeho spojeni do systemu atd. Lidi ziji v absolutni informacni temnote, ale stejne to bylo s Obamou.

   Jak rekl neoblibeny v USA politik a monopolista Rockefeller (Super bohac monopolista a Democratic party clen) cituji : Konkurece je pro hlupaky!! (my chcem monopoly). Rozdil je s neo-keynesyanci.


   Samy si to domyslete do konce

   Ekonomicky myslici pan Zizek to spravne popsal ve videu na YouTUBE(anlicky) a veskere knihy na tema : konec Kapitalismu vas privedou k podobne situaci.

   Ja vim ze jsem hloupy Brouk Pytlik , nejsem Honolulu a doufam ze se usmejete me blbosti.

   Smazat
  3. Milý Nicku, podle frekvence tebou používážných slov si troufám stanovit diagnozu, trpíš stařeckou zácpou. Není ani divu, peristaltika starců ochabuje a vzhledem k tomu,že prosedíš celý den u klávesnice položil jsi své zdraví na oltář politiky. Čest tvé památce, snad by to chtělo nějakou cenu,např. nočník s dubovou ratolestí. Chlapče drž se.

   Smazat
 34. Trošku z jiného soudku, ale jak se říká všechno se vším souvisí. Máme strach z muslimáků a nemáme vyřešen problém s Romy. V roce 1958 starý režim zakázal kočování cikánů, možná taky proto že od roku 1956 bylo uzákoněno příživnictvcí a kdo nepracoval mohl být stíhán. V podstatě většina cikánů pracovala, kdyby zákon platil dále než do roku 1990, kdy byl zrušen, troufám si tvrdit že s by s Romy a jejich poměru k práci asi nebyl problém. Takže tu máme záporný bonus nového demokratického a svobodného režimu. Hej hou, rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dedecku,

   Zizek vidi nejvetsi nebezpeci v International Banc of Setlemant ve Svycarsku.
   Nad narodni BANKU MAMUTIHO MEZINARODNIHO KAPITALU delajici zakony nad statni zakony!!

   Muslimi povazuje proti tomu jako mnohem mensi vec.
   Brouk Pytlik

   Smazat
 35. 22:47 - Nedokazi odpoved na tvoji otazku, protoze o politice premiera Babise v Cesku nic nevim !
  Vim vsak urcite , ze jeho navsteva u naseho presidenta Trumpa dopadla dobre !
  Mylim si , ze kdyz jsou oba uspesni byznismeni, tak si musi rozumet.

  Monopolizaci neschvaluji pravidla TQM, ale to je zatim maly problem !
  Dulezite je, aby pristi rok vyhral volby Trump !
  Nekdy to vypada tak , ze prijde k nasilnostem !

  Vyhraji-li Globaliste, tak zavedou akce proti Rusku a je velka pravdepodobnost, ze prijde k valce !
  Ceske mentalni kvality zarucuji, ze Cesi dostanou nakopano do prdele z obou dvou stran !
  Takze se budu snazit vam pogratulovat prvni k vyprasku ja, vy nenavistnici !
  NICK HONOLULU

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Honolulu, ale ja jsem presvedcen , ze Rusove jsou Globalisti, a jen hraji na oko , ze nejsou. Stejne si to myslim o Trumpovi a Babisovi a snazi to vse zahrat , ze se sejdou ve stejnem bode.

   Na priklad spoluprace v Syrii mezi Trumpem a Putinem nema smysl, podivej se vse tajne, a jak vis odejist ze Syrie bylo proti znacnym Americkym zajmum.

   Ja bych si pral aby jsi mnel pravdu , ale nevim nevim.

   Podivej se na pristavani Russia nuklearnich bombarderu v Jihoafricke republic na YouTube , Rusove v Syrii, Venezuela, v Egypte proc??

   Aby zajistili naftu a nerosty pro Globalistickou Cinu. Veskery svet je dneska pod konrolou jednoho Muchabaratu. Amerika a Trump hraje jen divadlo.

   Moc tem hodnym Cechum nenadavej nikam to nevede!!
   Spise jim doporuc : sledujte na YouTube to nebo ono. Sleduj ElAhram.com Haaretz.com Egypt Israel.

   Ten Haaretz velice dobry na Archeologii.

   Jinak mnoho spokojenosti

   Brouk Pytlik

   Smazat
  2. Překvapil jsi mne svým omezeným rozhledem. Vynechal jsi Čínu, ta má k vám blíž přes Pacifik. Naši Prahu vynech tu chrání Maharal. Nějak tě přestavám brát, jseš omezenec.

   Smazat
 36. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Velice Zajimave Honolulu,
   To jsem nevedel,
   Filosof Ziziek , jehoz doporucuji sledovat na YouTUBE( profesor z Oxfordu GB),
   povazuje Banku of settlement vetsi nebezpeci Evropske svobode a
   svetu nezli Muslimska emigrace.
   Povazuje se za marxistu ,ale ma dobre studie o politice a sociologii, doporucuji . Mluvi ovsem.
   Mnohem lepsi nezli Harari (nechutny)

   Neb tvrdi, ze tato banka je bankou Globalistu a ti maji temer financni monopoly na velke investice.

   Budu muset cist nejakou studiji o tom .

   S uctou Brouk Pytlik

   Smazat
  2. No to je vul jak mohl vydedukovat tuto stupiditu ze sve sisate palice ? Meles kravny jako vzdy hovnocucu o tech bankach

   Smazat
 37. Jak to tady pozoruji, přituhuje. Jsou tady individua, které se potkat na demonstraci, tak si dají do zubů. Nový režim chrání jen kovaná menšina.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. "Nový režim chrání jen kovaná menšina."
   Ubohý soudruhu, musíte být skutečně moc zoufalý když si musíte takhle lhát do kapsy.

   Smazat
  2. Zoufalý musíte být vy, když čtete o sobě tolik milých slov anonymních občanů na těchto stránkách.

   Smazat
  3. 4:45

   Přesně tak.

   Smazat
 38. Cháááá kapitalismus který si tiskne stovky miliard prašulí aniž by se za nimi skrývala nějaká přidaná hodnota cháááá. To je již daleko více jak rozvinutý komunismus cháááá To je již science fiction chááá

  OdpovědětSmazat
 39. Co vidíte na největších populistech ČSSD ! Co slíbí ale pět krát se zdraží . Děti v 6 dostanou občanky a 75 půjdete do důchodu ,mate skvělé vyhlídky !

  OdpovědětSmazat
 40. Za "totality" byl v roce 1988 průměrný důchod 61% průměrné mzdy. V dnešní "demokracii" důchod je na úrovni 38% průměrné mzdy. To je údaj z České televize na dolní liště obrazovky, Studia 6 z dnešního dne 30.10.2019 v 07.20 hodin v diskusi s profesorem Martinem Potůčkem, který také sdělil, že tvrzení o tom, že nebude na důchody, je marketingový tah soukromých důchodových fondů. Myslím, že čísla hovoří jasně. Dnešní doba si říká "demokratická", ale jenom pro jedno procento nejbohatších obyvatel.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Za totality bez uvozovek bylo u nás také 1.4 milionu starobních důchodců, dnes je jich 2.5 milionu a směřuje to ke 3 milionům!!!
   Vsadím se, že Potůček nic takového neřekl, protože matematika, kterou vy nevládnete, je neúprosná.

   Smazat
  2. Anonymní30. října 2019 8:48
   Jen tu matematiku nešetřete a zahrňte tam také, kolikrát se zvedla produktivita práce. Ty peníze by se tu také někde měly objevit. P.K.

   Smazat
  3. Česká správa sociální zabezpečení uvádí v době demokracie s velkými uvozovkami:
   "Průměrný starobní důchod, který v září 2016 vyplácela Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ), činil 11 441 korun, což je o 107 korun více než loni. Celkem bylo v ČR vyplaceno téměř 2,4 milionu starobních důchodů ". Když tedy je fakt, že ceny od roku 1989 stouply víc jak desetinásobně, potom důchod ve staré měně je ve výši 1.100,-Kč a to je méně o 500,-Kčs tedy 5.000?-Kč méně v dnešních Kč. Zato z České republiky odchází ročně nezdaněných 800 miliard do západních států, kde z toho žijí darmožrouti.

   Smazat
  4. 8:48

   I to je zločinem současného režimu, že zbavil inteligentní lidi perspektivy, takže dobře rozmýšlí jestli a kolik budou mít dětí, čímž vznikla díra v počtech lidí produktivního věku. Efekt to nemělo pouze v případě těch hloupějších a diskriminovaných. Kteří to však asi nezachrání, zvlášť když polovina jich nepracuje vůbec a třetina jde záhy po dosažení dospělosti do invalidního důchodu. No a pak tu zbývají na záchranu přivandrovalí cizinci, od nichž si však také moc neslibuji.

   Smazat
  5. Co sem cpete už dávno neplatné údjae z roku 2016? Od 1.1.2020 bude průměrný důchod už 14400 Kč! Důchod před krachem socíku byl 1600 Kč a počet důchodců se zvedl o 70%!

   Jakých 800 miliard? O čem to melete? proč si vytahujete taková čísla z prdele a lžete? Vážně myslíte, že těmito výmysly dodáte svým blábolům váhu?

   Smazat
  6. 9:38
   Nejvíc dětí se rodilo za protektorátu. Takže co z tohoto faktu plyne, hlupáku?

   Smazat
  7. 8:48

   Vy si při své omezenosti raději zakažte jakékoli sázky. Jinak špatně dopadnete a projedete i kalhoty.
   https://www.ceskatelevize.cz/porady/1096902795-studio-6/219411010101030/

   Smazat
  8. 9:38

   Tato debata zcela zřetelně přesahuje dalece vaše mentální schopnosti. Nezatěžujte se tím. Bylo by ve vašem případě ztrátou času vysvětlovat elementární zákonitosti a předkládat důkazy. Raději si otevřete dalšího lahváče.

   Smazat
  9. 9:38
   Kéž by nás ještě někdy potkal takový "krach", kdy jen z rozkrádání a rozdávání bychom mohli žít dalších téměř 20 let. Bohužel něco takového je dnes zcela vyloučeno a abychom si mohli opět dovolit takovýto "krach", museli bysme ode dneška začít setsakramentsky prosperovat, abychom si na něj vydělali.

   Smazat
  10. 9:50
   Tak jsem si dal tu práci a podíval jsem se na to a:
   "Na penze rozhodně bude, ALE!!! na politicích bude záležet kolik peněz bude a pro koho"

   A to je přesně to o čem jsem psal, ty blbečku. Na důchody bude ALE!!! buď se bude muset odcházet do důchodu mnohem později, nebo budou důchody vůči mzdě mnohem nižší. A to bude záležet právě na tom rozhodnutí politiků o kterém Potůček mluví.

   Také radí mít děti, pořídit si během života vlastní bydlení a spořit si. Děláš to, blbečku?

   Smazat
  11. 9:53 Názor v 9:38 aspoň uvedl fakta, vy mlátíte hov..Ty vaše mentální a elementární " schopnosti " jsou naprostá 0. Někdy kolem roku 65 měla moje babička duchod 350 kčs. Co vy žebráku na to chcete říct?

   9:38 Píšete 20 let mohli žít, co rok 1948, kdy jste vy rudí všem a všechno ukradli a prosperovali z toho dalších 40 roku, nejdříve si zameťne svuj práh. Aspoň, že se vše vrátilo cíkvi, ale to jste měli zaplatit vy rudá banda. Sebral bych těm STBákum, milicionářum, PS VB, pohraničníkum zabijákum , dnes duchody, ať vše splácí to co se v 48 ukradlo.

   Smazat
  12. 10:29
   F200 a k tomu F808,to ti inceste dali do kolébky dárek!!!☺

   Smazat
  13. 10:29

   Pokud v roce 1948 měkdo někomu ukradl, musel byste sdělit kdo a komu. Všem a všechno je taková hloupost, že po několika hodinách usilovného přemýšlení byste na to mohl přijít nakonec i vy.
   Každopádně je skutečností, že hodnota bohatství této země se za 40 let socialismu více než ZPĚTINÁSOBILA(!!!). Co dokázal tento režim? Jen vše znehodnotit, rozkrást a zpronevěřit.
   Dar církvím ani raději nezmiňujte, i bez toho je všem jasné, jaký jste omezenec.

   Smazat
  14. 11:09
   Tento režim dokázal tuto zemi zatížit takovým dluhem, jaký nemá v naší historii obdoby. To znamená zbavit nás na mnoho generací veškeré naděje na svobodu.

   Smazat
  15. 9:38!
   Vina je na vaší straně! Již před 20-ti lety jste měl mít 9 dětí a ty už dnes měly otročit na naše důchody!! Tak to budete muset srovnat vy exekucí vašeho majetku, protože nám to dlužíte za vaši výchovu.

   Smazat
  16. 10:20

   Musela to být při vaší chronické mentální slabosti skutečně neuvěřitelná práce. Ale toho "...že nebude na důchody, je marketingový tah soukromých důchodových fondů.", jste si snad mohl všimnout, pablbe.
   Vy se opravdu raději o nic nesázejte, žerte a serte jako dosud a starosti světské nechte raději nehandicapovaným spoluobčanům.

   Smazat
  17. 11.09 Ty chudáku, chceš popřít že rudá luza v roce 48 neukradla nic tehdejším soukromníkum? Zemědělcum? Co takový pan Baťa, tomu jste ve Zlíně ukradli vše rudá chátro. Něco takového muže načmárat pouze rudej idiot. GRATULUJI BLBE. Vy jste pouze těžily z toho co jste rudí parchanti nakradli v 48 roce . A cirkev? každý komouš by dnes měl přizpívat aspoň polovinou svého příjmu církvi.

   Smazat
  18. 16:03

   Tak si to dej znovu a pomalu, mongoloide.

   Pokud v roce 1948 měkdo někomu ukradl, musel byste sdělit kdo a komu. Všem a všechno je taková hloupost, že po několika hodinách usilovného přemýšlení byste na to mohl přijít nakonec i vy.
   Každopádně je skutečností, že hodnota bohatství této země se za 40 let socialismu více než ZPĚTINÁSOBILA(!!!). Co dokázal tento režim? Jen vše znehodnotit, rozkrást a zpronevěřit.
   Dar církvím ani raději nezmiňujte, i bez toho je všem jasné, jaký jste omezenec.

   Smazat
 41. Anonymní30. října 2019 8:48
  Jen tu matematiku nešetřete a zahrňte tam také, kolikrát se zvedla produktivita práce. Ty peníze by se tu také někde měly objevit. P.K.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Co to melete o jakési produktivitě? Rozhodující snad je, kolik plátců daně připadá na jednoho důchodce!

   Smazat
  2. Anonymní30. října 2019 9:31
   To státní kasy by ale neměly chodit pouze peníze z předaněných platů a mezd, ale také stále větší měrou, peníze ze zisků firem, kterým geometrickou řadou roste produktivita. P.K.

   Smazat
  3. 9:51
   ??? V vy vážně nevíte, že existuje "Daň z přijmu právnických osob"?
   https://www.financnisprava.cz/cs/financni-sprava/media-a-verejnost/tiskove-zpravy/tz-2019/nejvyznamnejsi-platci-dane-z-prijmu-byli-oceneni-resortem-financi-9797

   Smazat
  4. Chytrulíni, nic vám neříká průměrný důchod (tento údaj je dnes nepoužitelný), inflace a nic vám neříká spotřební košík důchodce. Vždyť páníčkové dobře vědí, proč se děti nebudou učit matiku. Tak se tu pěkně hádejte, a zůstaňte dále za blbce.

   Smazat
  5. Anonymní30. října 2019 9:58
   Právnické osoby přispívají do státního rozpočtu nižší částkou, než fyzické, předaněné osoby. Důvodem je skutečnost, že ty největší, zde neplatí daně vůbec, nebo pouze směšnou částku. Vzhledem k rostoucí produktivitě, jejich zisky stále rostou, ale naše vlády hledají, kde by ještě více zdaňovaly občany. P.K.

   Smazat
 42. Především to nebyla žádná revoluce.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 10:21 Ale byla, nebyla dokolá, to máte pravdu.Ta podstatná, že rudoch ztratil moc. Těm nejhorším, nejvyšším komoušum se ale za ty zvěrstva nic nestalo, to byla velká chyba . Jinak dnes máme demokracii, svobodu cestovat, plné obchody, narozdíl před r.89 a komouši pomalu, ale jistě jdou do kopru.
   Já jsem celkem spokojen, cestuji, nádherný duchod, hodnou ženu, super syna co mě schází? MLÁDÍ, které mi ukradl rudý xindl.

   Smazat
  2. 10:40
   Revoluce to byla. Majetková, A rudoch že ztratil moc? To by chtělo upřesnit který. Jestli ten v KSČ, nebo ten v ostatních partajích. A pokud někdo ztratil moc, tak kdo jí nabyl? Přeci v našem světě tak jako nic nemůže vzejít z ničeho, tak ani nemůže zmizet nikam.

   Smazat
  3. Ano, byl to plánovaný rozvrat, převzetí přírodních zdrojů, zrušení soběstačného zemědělství a průmyslu, zrušení armády, přechod na společnost s chronickým vymýváním mozků.

   Smazat
  4. Anonymní30. října 2019 10:40
   Měl byste se tomu „rudému xindlu“ omluvit, on Vám zajišťuje chod toho výtečného porevolučního režimu. Babiš, Dlouhý, atd. jsou jenom viditelná špice komunistů, kteří se přetransformovali v kapitalisty. Většinou se do politiky nehrnou a užívají si své transformace. P.K.

   Smazat
  5. 11:20Ono jim nic jiného nezbejvalo, než se podmanit.

   11:18 Co to meleš, jaká soběstačnost zemědělství, když se na vše stály fronty!,maso 3x v týdnu a za cenu front,v zimě mimo zélí a jablek nebylo nic, ty blbe!A prumysl, myslíš ta30% výkonosti našeho prumyslu oproti Západu, ? Raději drž hu....

   Smazat
  6. Že by " převrat " ?

   Smazat
  7. 15:49

   To je zvláštní, vy "fronto na maso", že spotřeba masa byla v 80. letech větší než dnes.
   http://www.agropress.cz/spotreba-masa-v-cr/

   Zřejmě padalo z nebe jako mana, troubo.

   Asi jenom pro srandu jsme byli řazeni mezi "středně rozvinuté průmyslové země" a opět jen tak pro srandu jsme dnes přeřazeni mezi země rozvojové, pablbe.

   Smazat
 43. Výběr mezi válkou a hanbou? „Babiš se sklonil před kavárnou, ale odměnou budou další útoky.“ Vážné varování od sociologa:

  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2019102710882513-vyber-mezi-valkou-a-hanbou-babis-se-sklonil-pred-kavarnou-ale-odmenou-budou-dalsi-utoky-vazne/

  OdpovědětSmazat
 44. 10;40
  F200,to na tebe přesně sedí,vice o tobě ty ynteligente vědět nemusím!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bývalý lidový milicionář, zapálený soudruh, udavač, vlastizrádce, kolaborant se sovětskými okupanty.
   Dnes zkrachovalý, ale o to víc fanatický komoušský blb.
   Víc o tobě vědět nemusím.

   Smazat
  2. 10:59 Způsob, jakým se vyjadřujete, o vás říká vše. Můžete plivat svoje nadávky od rána do večera.

   Smazat
  3. 10:59
   Ti, kteří byli u moci před hadrákem, a jsou tam dodnes, a co znárodnili, to si potom "zprivatizovali". A proto jsou tak spokojení, a blahořečí "snědenému krámu". Takže to tvoje hodnocení přesně sedí na tebe. Raději zalez, kriple.

   Smazat
 45. 10,59
  F808+F30,to je dáno do vínko všem podporovatelům amiokupantů a milovníkům vlastizrádnýho udavače Havla!:-D

  OdpovědětSmazat
 46. Za socíku když už nic, tak nebyli opopolitici, kteří by podporovali alkoholismus národa, hazard byl pevně v rukou státu, stejně jako tabáková režie. Dnes jeden každý i kojenec u nás prochlastá ročně v přepočtu na čistý alkohol asi 13 litrů!!! Komu slouží opoziční politici vědomě a snad záměrně poškozující zdraví českých občanů a životaschopnost jejich rodin, když brání růstu daní z chlastu, fajčení a hazardu? SLOUŽÍ VĚRNĚ DIKTATUŘE KAPITÁLU, VŽDYŤ TO JSOU KAPITÁLEM NAKORUMPOVANÉ LOUTKY! I jen proto bylo za socíku lépe! A pro toto konstatování vůbec nemusí být člověk marxistou či "komoušem", stačí být myslícím a člověkem!!! A naopak, ti co podporují alkoholismus, tabakismus a hazardní hry jsou opovrženíhodní otroci mamonu. A když navíc jde těmto opopolitikům o podporu vymírání národa bráněním zvýšení dávek v mateřství, co si může jiného humanista o nich myslet, než že jsou horší, než hovada boží. A pak se nedivme, že když lid vezme vládu do svých rukou, že účtuje s vrahy národa!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Není to 13 litrů, ale 9.8 litrů, to za prvé. Začínal lží není zrovna dobrá vizitka. Za druhé, v roce 1989 to bylo 8.2 litru, takže žádný obří rozdíl. Za třetí to číslo silně zkresluje alkoholový turismus do ČR. A za čtvrté, když zdraží výrazně pívo v knajpě, tak pokrytečtí blbci jako vy začnou první kvičet o zlé vládě, která jen tahá obyčejným lidem peníze z kapes.

   Smazat
  2. 12:02
   Vzrůst spotřeby o téměř 20% mi nepřijde jako zanedbatelný rozdíl. A to spotřeba čistého lihu, ne tak alkoholu, u nás v uplynulých letech po klesla. Přitom r.1989 vrcholila spotřeba alkoholu za éru socialismu, s nastolením nového režimu pak došlo k prudké akceleraci.
   Takže to vypadá, že se jako správně uvědomělý neokomsomolec spíše snažíte ohýbat realitu vy.
   Nicméně jiné zdroje než ČSÚ uvádějí dokonce ještě větší spotřebu alkoholu u nás:
   "V Česku roste spotřeba alkoholu. Více než Češi pijí jen Litevci"
   https://www.idnes.cz/ekonomika/domaci/alkohol-cesi-piji-alkohol-oecd.A180720_150136_ekonomika_kuce

   Tak kdo ví jak to je, ve světě lží, kam jsme se tak statečně propracovali, lze jen těžko hledat skutečnou pravdu.

   Smazat
  3. AD 12:02. ÚDAJ 13 LITRŮ ČISTÉHO ALKOHOLU NA HLAVU A R. 2018 JSEM ČERPAL Z PRVDOMLUVNÉ ČÉTÉ. No a stavět českou ekonomiku na turistickém alkoholismu je stejné, jako stavět na alkoholismu českou kapitalistickou "demokracii".
   Mne cena piva, omlouvám se, nezajímá a v hospodě jsem byl naposledy asi pře 15 roky a navíc jsem abstinent. Pro mne za mne může být cena za pivo a alkohol srovnatelná třeba s Německem, úbytek alkoholových turistů by mi naopak docela vyhovoval. Je zajímavé, že i Češi jsou ekonomičtí turisté, jezdí do Němec pro vzhledem stejné zboží do Němec, kde je ale poživatelné a za nižší cenu. Co takhle to zkusit i u nás? Že by poslanecká sněmovna takový návrh zablokovala, protože by nesloužil kapitalistickým vydřiduchům??? To tedy ani náhodou, pokud tam budou sedět poskoci kapitálu.

   Smazat
 47. “Správně" špatně - to je trefné i k tomuto.

  Aktivistky včera obsadily rypadlo, co “posílá uhlí“ do Počerad s tím, že odejdou až skončí DOBA UHELNÁ ...?!

  Ptám se syna, co vám tam ta vemena zase provádějí, že je bezpečnostní služba s Policií ČR s tučnou pokutou nevypráská jsou v označeném dobývacím prostoru, kde je VSTUP ZAKÁZÁN!

  On se rozesmál, jak tam ze zadu od lesa přilezly, obsadily první velký bagr a ječely, nechť jim šachta pošle VYJEDNAVAČE, drží tam rukojmí ...? Neskončíme s blokádou rypadla, dokud neskončí doba uhelná, každá měla smartfoun, když přijela ČT rychle je před kamerou ukryly!

  Mezitím dorazila Policie ČR, my neslezem až budou splněny naše požadavky před kamerami. Policie se táže, zda-li brání v provozu práce a odbytu do Počerad? Kdepak, nechte je tam vymrznout, vlezly si omylem z neznalosti a debility na bokem odstavený bagr, určený pouze na hlušinu ;-) :-) :-;-) :-)

  Nyní se na ně šachťáci jezdí dívat a zasmát se, jak v ZOO. Klepou si na čelo s obavami, jaká nás čeká budoucnoust od těchto kretének a kreténů ...?

  Zdař Bůh!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 14:41 Mně je u prdele kde kdo vlezl. Horší je, že těch
   vlezlých je nějak moc. Přitom je prý málo lidí na práci.
   Mně by zajímalo, kdo je takový lidumil a platí ty
   vlezle vlastně za hovno a nic.

   Smazat
  2. 16:14

   Darmošlapů se urodilo jako snad nikdy dříve ve zdokumentované historii. Já to říkám už dlouho, svět se v (_!_) obrací.

   Smazat
  3. “Správně" špatně - to je trefné i k tomuto 2.

   16:14 - 16:20

   Ptáme se, kdo to vymýšlí? Kdo je platí? Kdo za tou tragikomedií za odstaveným bagrem stojí? Tak syn se dnes vrátil z práce s tím, že po celou dobu, včera i dnes, jim tam stojí dvě auta ČESKÉ TELEVIZE v "dobývacím prostoru?", spolu s Policii ČR. Ti na ty vemena musí dohlížet, aby se "nesebepoškodily" ...!

   Zdař Bůh!

   Smazat
 48. Neberu Zelené, biomasa se odkopala sama. Korunu všemu dali solárbaroni požehnáni Parlamentem. Ale dělat z nás pitomce, články v novinách (Dnes,dnes -jak probíhal boj s kyselými dešti- jedná se o odsíření komínů), to snad netřeba. Trochu mi to připomělo boj o zrno, ale nechť. Je totiž víc svinstva, které čudí z komínů. Náhodou z našeho R+ mám informaci, že za rok Chvaletice dodaly do ovzduší 1 tunu arzénu. No potěž pánbu. Dělat tabulky a přehledy jen z několika vybraných hledisek, které se zrovna hodí je zavádějící. Mrzí mne, že akademická půda nedodala neúplatné sadúcie, kteří by plnou vahou varovali a určovali ryzika a jejich nezbytná řešení. To nelze svěřit naivní partě mladíků, ani komisi v Parlamentu, kde legalně pracují lobisti.

  OdpovědětSmazat
 49. POTŘEBUJETE PŮJČENÍ NEBO CHCETE UDĚLAT VAŠE DOMY, VYPLATIT BILLY, ROZŠÍŘIT VÁŠ OBCHOD S 3% ÚROKEM? HLEDEJTE DALŠÍ KONTAKT Via: peterheymannloanoffer@gmail.com

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.