Reklama

sobota 5. října 2019

Stanislav Novotný: Letiště Praha - Ruzyně

Stanislav Novotný
Stanislav Novotný
5.10.2019
5. října uplyne 7 let od úředního přejmenování mezinárodního letiště Praha-Ruzyně na Letiště Václava Havla Praha. Uplyne tedy 7 let od okamžiku, kdy bylo na základě rozhodnutí vlády vypuštěno z názvu naší brány do světa starodávné označení místa, na němž se letiště nachází. Název byl naopak ověnčen jménem aktuálního politika. Pominu-li, že pojmenování letiště nechali na pokoji i komunisté, a ti se opravdu s žádnými tradicemi nemazali, je tento způsob vnucování politických idolů k povinné adoraci natolik znechucující, že je nutné jej čas od času připomenout v souvislostech.


Letiště bylo za první republiky vybudováno v katastru obce Ruzyně, odtud tedy zpřesňující název Praha-Ruzyně. Jedná se o staré slovanské sídliště, jež je zmiňováno již v 10. století. Jméno obce prošlo cestu od slova Ruzen až k dnešní Ruzyni a dostalo se dokonce do vyňatých slov. Svůj tisíciletý život završilo tím, že se rozletělo do světa. Představuje tradiční slovanský místopis, bez módní a povrchní politické kontaminace. Je to slovo vžité a lidmi přijaté.

Název Praha-Ruzyně nikomu nevadil. Ale ten dnešní rozděluje veřejnost. Naprosto zbytečně, a to jenom proto, že nejrůznější kariéristé a neosobnosti se potřebují předvádět na jakési správné straně barikády, kterou pro ně personifikuje Havel.

Jména v názvech jsou vždy ošidná. Kolik jenom panovníků se chtělo zapsat na věky a tak se tesalo do sloupů a balzamovalo se a pak se zase odtesávalo a těla se pohazovala psům. Šetřeme, prosím, názvy po čerstvě zemřelých či dokonce žijících mediálních hvězdách. Odstup je vždy nutný. Historie mnohem lépe nasvítí jejich osobnost a posoudí z více úhlů příčiny i následky jejich konání.

Jenom někteří, jejichž činy prověřil běh času, vstupují do společné paměti tak nesporně, že by se málokomu mohla vkrást na mysl pochybnost o názvu pražského Karlova náměstí či hradu Karlštejn. Karel IV. totiž vzbuzuje i po staletích všeobecný národní respekt a navíc Karlovo náměstí skutečně založil a Karlštejn postavil.

Úmrtí Karla Gotta zvedlo vlnu vášní a vyvolalo citelnou potřebu projektovat vlastní kulturněpolitický a často i úzce stranický boj do glorifikace či zatracení českého krále populární hudby. Ze všech stran prší návrhy na přejmenovávání významných míst, ulic, budov, mostů… A samozřejmě v návrzích nechybí ani pražské letiště. Ale to je přece špatně. Prastarý název místa změnili teprve nedávno konjukturalisté v duchu anglosaských koloniálních vzorů. Vraťme se, prosím, k osvědčenému, oblíbenému a nekonfliktnímu, odmontujme písmenka z průčelí a odvezme je před dům Fero Feniče či Dagmar Havlové.

(Aktualizovaný text z r. 2017)Stanislav Novotný je předseda Asociace nezávislých médií a bývalý policejní prezident

88 komentářů :

 1. Když se řekne, že něco rozděluje společnost tak to vypadá, že je to půl na půl! Ale ono to tak přeci není! Navíc název letiště se po bývalém prezidentovi nevžil a stále se mezi prostým lidem říká Ruzyně. Jiné to je např ve Francii kde název letiště de Góla vzali. No kdyby bylo kdysi přejmenováno to naše např. po gen. Svobodovi, kdo ví!? Ale samozřejmě, že dnes už by se tak nejmenovalo. Vždyť bojoval proti fašistům, dnešním přátelům pár mocných. Myslím, že když název, letiště zůstane po Havlovi, přejmenuje se po Gottovi, nebo Mnichov-Sever(Brňané nádraží Vídeň- Sever), stejně to pro lidi bude tále ta stará dobrá Ruzyně. P.S. Proč nepojmenovat po Havlovi Ruzyňskou věznici? Bylo by to stylové a více by to k němu jako zasložilému vězni sedělo!. M.R.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hlavní nádraží v Praze přejmenujme na BRNO - NÁPLAVKA, vAZEBNÍ VĚZNICI Praha Ruzyně by slušelo přejmenování na Vazební věznice Václava Havla - a LETIŠTI PRAHA RUZYNĚ VRÁTIT JEHO DŮSTOJNÝ HISTORICKÝ NÁZEV: LETIŠTĚ PRAHA RUZYNĚ. Havlovi by tak zůstal zachován přídomek Vašek Ruzyně...
   Postavíte-li, sluníčkáři novou koncertní síň, pojmenujte ji po Karlu Gottovi; nebo, budou-li si to Slánští přát (referendem), pojmenujte Gottovým jménem Slánské divadlo - jako připomínku kdysi slavných televizních přenosů.

   Smazat
  2. 7:38
   Máte naprostou pravdu, stejně jako je výborný článek pana Stanislava Novotného. Jsou i jiné názvy, které naprosto znehodnotili původní značku. Například názem obcodní společnosti COOP nic mi neříká, ale JEDNOTA to je skutečná a pravá značka.

   Smazat
  3. 30 let čekám, kdy pravda a láska zvítězí. Pořád nic, takže nám kecal.

   Smazat
  4. Jsem ze severní Moravy a název letiště mne opravdu popuzuje. S Havlem přišla štvanice na všechny, kdo si myslím byli dobrými profesionály. Lidi z disentu a různí budižničemové se mstili. Dávám přednost letištím ve Vídni, Katovicích a Krakově. Pamatuji, že viditelným propagátorem byl Fero Fenič, který se blamoval projektem Gen, ve kterém oslavoval různé gaunery.

   Smazat
  5. ...NEJRŮZNĚJŠÍ KARIÉRISTÉ a neosobnosti se potřebují předvádět na jakési správné straně barikády... - To je přímo definice! Čili VĚTA!
   Naprosto dokonale vystihuje moje pocity a mí-
   nění o důvodech a pohnutkách iniciativy hlavy
   PRAHY 6./ Pan Novotný, to byl MINISTR! -sck

   Smazat
  6. Proč většina čecháčků po boji vyleze z děr a žádá lynč.Copak si politikové i sám autor neuvědomovali tu ubohost Havlova kultu.Kolik vylezlo moralistů ke K.Gotovi. Sprosťák Novotný, Hřebejk, Klňava i absolvent voj. gymnázia Tupolánek a další.A proč mají tito smradi takovou publicitu? Karel zůstane vječný zato ti smradi na ulici v Ječný.

   Smazat
  7. Schwarzenberg považuje návrh na přejmenování letiště po Gottovi za zneužití smrti

   A zase breptá, měl by si jít sednout na lavičku V.Havla za 300 000 Kč. To je "tunel" peněz ….

   Smazat
  8. 15:42
   Vždyť by jí ten KSINDL cizáckej zesral durch unt durch!!!!!!☺

   Smazat
  9. Souhlasím, knížátko, místo zlovolného žvanění, by mělo sednout na hajzlvávků a posrat se i ji.

   Smazat
  10. Myslím si, že je to jinak...Název Letiště VH, vypovídá o tom, že V Praze vládnou Sionisti řízení z USA.

   Smazat
  11. A vrcholem je frontální útok na děti, školáky! Školky a první třídy školáků. Týká se předmětu Český jazyk, zdegenerování jazyka Českého, mateřského. Kdo má zájem o cizí jazyky, nechť se jich naučí kolik je mu libo. Avšak neklonovat do češtiny, to je neskutečná hrůza, co se děje ve výše psaných “vzdělávacích“ domech. A ministr Plaga? Pouze čumí jak umí, a oddaluje středoškolákům matematiku (Maturita), vyplašenej jak bílá myš určená k výzkumným účelům.

   Vnuk kamarádky se vrátil domů s babičkou ze školky a povídá: “Baby, půjdeme spolu ještě dneska šopovat ...?!“. Naučeno ve školce, slůvko nakupovat, babička nechápala, co tím myslí, cvokhaus téměř ve všem, to nevěstí nic dobrého ...

   Smazat
 2. Perfektní článek s kterým plně souhlasím. Přejmenování Letiště Praha Ruzyně na Letiště Václava Havla je ostudou pro celou Českou republiku.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Než jsem se vůbec rozkoukala, tak už to bylo letiště Havla. Tvrdošíjně říkám Ruzyně. O tom by mělo být referendum a né aby si nějaký Fenič rozhodl s Kocábem, že to bude letiště VH!!! Chci zpět oficielní Ruzyně. Tečka.

   Smazat
  2. Je tp Ruzyně, ať Fero Fenič dělá co chce.

   Smazat
  3. 8:36
   S pornoJandou už určitě dělají.....co chtějí před kamerou a sponzorovat to bude NEčeská tv z vybraných poplatků!

   Smazat
  4. Ono je to dost podobné přejmenování Zlína na Gottwaldov. Když jsem v 70. - 80. letech studoval, lidé ze Zlína NIKDY neřekli Gottwaldov, vždy říkali, že jsou ze Zlína. Pro mne také zůstane ruzyňské letiště tam kde bylo vždy.

   Smazat
  5. Pokud si pamatuji, přejmenování navrhl náš světoobčan a stálý podílník na rozpočtu ČT Fenič, a přiklepla to Dáša.
   Je to název pro zahraničí a lidem je to přímo nepříjemné, když to mají vyslovit. A tak se to užívá snad jen v televizi. Myslím si, že by se to nelíbilo ani Václavovi, nebo že se mýlím?

   Smazat
  6. Toto5. října 2019 9:01
   Mám něco podobného. Moji rodiče znali nádraží v centru prahy, jako Masarykovo a tak mu stále tak říkali. Pro mě to však bylo nádraží Praha-střed a jejich historizující název jsem nepřijal. V současnosti se opět nazývá Masarykovo, ale já ho stále mám zmatečně, jako Praha-střed.
   Časté změny názvů, vnášejí mezi lidi zmatky a nesrovnalosti. Přesto se domnívám, že u toho letiště, by návrat názvu Ruzyně nevytvářel takový zmatek, protože ten název Havel, není spontánně přijímán.
   Takže také souhlasím s autorem článku, že je moudřejší pár let počkat a uvážit, jak uctít památku Karla Gotta, pokud síla jeho osobnosti přetrvá. A to věřím, že ano, podobně jako u Karla Kryla. P.K.

   Smazat
  7. 7:39...Kléma Zlín,Stalin Frontu se maso,Trojurna letiště...
   Hernajs,on ten kult osobnosti nebyl zas tak blbej nápad,že?Havlérko...
   Helanov

   Smazat
  8. Čulibrčko, souhlas pouze letiště Ruzyně, to Feničovo péro ignoruji, ať si ho hulí sám ...!

   Smazat
 3. 7:39
  Přesně tak,úplně stačí lahvičky VODKOVIČE HAVLA!!!!!☺

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. 8:23
   Dlouhé, blbé a vůlgární. Jste převlečený kavárník.

   Václav

   Smazat
  3. 8.23
   nechápu jaké mají tihle lidé 8.23 myšlenkové pochody. Koukolík je kategorizuje jako frustráty nebo deprivanty. To vybrané pojmosloví poskládáno do dlouhých a ucelených vět nedávajících žádný smysl je produktem opravdu chorých mozků. Šperkují svoje sorosté výlevy co nejubožejším výrazivem, mají už zažitá slovní spojení a libují si v používání anatomických názvů bez patřičného kontextu. Přečtěte si prosí pozorně tu poslední větu... To je formulace, kterou normální člověk není schopen vytvořit aniž by se za to nemusel stydět. Tohle je jejich svět a v tom si libují.. dáno na veřejnost jsou pak na sebe pyšní jak to těm obyčejným a slušným diskutujícím nandali.
   '
   LOL LOL LOL

   Smazat
  4. Nezapomínej že to byl tvůj biologickej fotřík! Jen ti to neměl kdo sdělit, páč tvá máti je němá už od dětství. To se stalo, když za války navštívili ukrajinští vlastenci z OUN její komoušskou famílii, kteří tvý bábě uřezali ty její povislý kozy, dědkovi zvadlýho kokota a ještě dejchající je oba vhodili do škarpy, kam chodila celá vesnice srát. Bohužel tvou matku, tuhletu kurvu - https://im.tiscali.cz/press/2017/11/30/883039-final-0787-3800x2536.jpg

   nenašli, páč byla schovaná v tý škarpě mezi hovnama a oni ji nedokázali rozeznat! A to byla chyba, tak jí pak mohl ožralej Havel na mejdanu, kde vynášela popelníky, ošukat a z toho si se vylíhl ty! Jenže tě potratila a ten potrat naložili do lihu a později poslali kremlovoroj jako delikatesu. Od tý doby co ji zežral poletuješ coby shluk těkavých plynů z lejnolíhně tohoto smradlavýho Ugrofína! - https://pbs.twimg.com/media/DQ3D5L9WsAAByD3.jpg

   A tak jsi dnes jen dement schopnej maximálně dotlačit z pitevny do márnice vozejk se zašitou zdechlinou nějakýho toho komoušskýho geronta, aniž by se probral z lihu co v něm primář uchovává potraty a co mu ho chodí potajmu upíjet!

   Smazat
 4. Vrátit název zpět na Letiště Praha-Ruzyně.
  A je po tzv rozdělování společnosti alespoň v tomto bodě.

  OdpovědětSmazat
 5. 7:51
  Ale to se mýlite kolego.
  Jen si vzpomeňte,jak ty havlozblbla a debilblok vejskal u vepřína v Letech.....kterej vlastnil fotr a KOLABORANT Poseplina-Šláfendrek a jehož výkup zaplatil každý slušný ČECH ze svých daní!!!!!

  OdpovědětSmazat
 6. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. R.P.5. října 2019 8:14
   No, mírněte hormony, komunisté byli přeborníky v přejmenovávání ulic a náměstí. Vždyť minimálně museli zlikvidovat všechny ty Masarykovi ulice a náměstí, a že jich bylo. Ale to byl pouhý zlomek v jejich tvůrčím nadšení.
   Ale vzato všeobecně, každý nový systém se musí upevnit a poplivat ten dřívější. To je lidské, tak to je vždy. Ovšem musíme si všímat a rozlišovat, jak hodně je tohoto úsilí zapojena lež, nebo naopak veřejná soutěž a spoluúčast lidí. P.K.

   Smazat
  2. Přejmenování lidských sídel a spojnic a jejich osousošení či odsousošení je projevem arogance každého nového vládce a projevem poníženého slouhovství jeho nohsledů. Vládcové jsou vždy lidské hyeny a slouhové jejich marionety.
   Proč se to po každé změně režimu děje?? Ze dvou dobrých důvodů:
   1) vyzmizíkování symbolů předchozích vládců a jejich slouhů (vy už tady neparazitujete!).
   2) adorace a zviditelnění nových vládců a slouhů (teď jsme u koryta my!).
   Největší problém pro tyto aktivity představuje škola a dějiny pidlivizace. Proto se změny vládců odehrávají až po dvou generacích (generační zapomnění - kdo by poslouchal vyprávění staříčků?).
   A proto se ke změnám vždy zneužije hloupá mládež (nejlépe študentíci, kterým ideologové (klérus, učitelé, sektáři) ukážou cíle a cestu).
   Kupředu drahošjugend, světlé zítřky vás čekají jakmile odstraníte ze světa ty přestárlé komouše (jedno zda utýráním hlady či lopatou).

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
 7. Vždycky to bylo, je, a bude Letiště Praha-Ruzyně!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jako Strossmayerovo náměstí zůstalo "Štrosmajerákem", i když bylo přejmenováno na nám Václava Kopeckého - i když vlastně tehdy téměř nikdo nevěděl, kdo byl nějaký Strossmayer - zato si ještě pamatovali, kdo byl Václav Kopecký! Něco jako Havel.
   Nádraži "Praha střed" jsme také říklali Masarykovo nádraží - "Masaryčka"...

   Smazat
 8. 8;15
  A jednou zase bude!!!!!
  Stejně nikdo,krom cizinců a cizáků jako Poseplina-Šláfendrek tomu letišti jinak než Ruzyně neřekne!!!!!

  OdpovědětSmazat
 9. Co se mne týče, myslím, že ta rozhodně nejpozoruhodnější reakce na Gottovo úmrtí /resp. pohřeb/ vyšla z úst Tomáše Halíka. To prostě nepůjde zapomenout. Kam se hrabe jeho sebechvála, jakožto nositele nobelovy ceny za duchovno. Proto volám Halík do médií! Zábavných pořadů je dnes jako šafránu a vesměs jsou ubohé kvality. Náš největší duchaborec by to mohl změnit k lepšímu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To raději pohádky ovčí babičky, než Antikrista.

   Smazat
  2. Ovečka SHAUN bije sledovanosti na hlavu kejkle všech církevníků - ornát neornát!

   Smazat
 10. Ano, ano. Halík a Bělobrádek jsou klenoty Římsko-katolické církve na, které věřící mohou býti právem hrdi...

  OdpovědětSmazat
 11. Letiště agenta stb tomise.. krycí jméno vency flašky?

  OdpovědětSmazat
 12. 8:30
  RS Bělobrádka dohání mílovými kroky a ten černoprdelnik Halík se uchlastá mešním vínem nebo ho nakazí nějakej pornoJandovo mladší expert z eurohovnot!☺

  OdpovědětSmazat
 13. až vstanou novi bojovnici určitě budou měnit nejen nazvy ale i směrovky kudy ma narod pochódovat ataky trošku přepisovat nejen historiji takže kam spěchat když všechno jednou skonči na smetišti a plebs si to vždy přebere k obrazu svemu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Noví podvodníci už vstali - po listopadu se dostali k moci...

   Smazat
 14. Souhlas, letiště by mělo dostat původní název.

  OdpovědětSmazat
 15. Před časem někdo navrhoval LETIŠTĚ KAŠPARA VÁCLAVA HAVLA.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Letecký průkopník Jan Kašpar létal v Pardubicích, v Praze používal jako letiště dostihové závodiště v Chuchli.

   Smazat
 16. Nejsme jako oni. Nekecali, jsou ještě horší. Letišti vrátit původní název, každý soudný člověk vidí, že si určitá privilegovaná vrstva touto cestou zvěčnila jednoho ze svého středu. Jako monarchu.

  OdpovědětSmazat
 17. Stručné a jasné, přesně tak to cítím.
  Pokud nebyl Havel úplným hlupákem, určitě by ani sám nesouhlasil s přejmenováním Ruzyně. Jak píše pan Novotný, přejmenovávání po lidech je ošidné a Fero Fenič prokázal kontroverznímu Havlovi medvědí službu. Není nic potupnějšího, než když se pocta odebírá a obnovuje se původní název.

  OdpovědětSmazat
 18. Je celkem kazdemu jasne ze nebyt Vaclava Havla, nemohl by si kdejaky bolsevicky podrztaska otvirat svoji rudou nevymachanou hubu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 09:45 Jsi blbej nebo co ? Ten režim co údajně shodil, byl těch bolševických podržtašků. Díky němu tady můžeš blejt ty a žádná intelektuální hitparáda to opravdu není.

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  3. 9:45

   Vidím že vám, zatím ještě poměrně tolerovaná, svoboda slova leží hodně v žaludku.
   Nepochybuji o tom, že vy se dokážete dobře uchytit v každém režimu.

   Smazat
  4. ...A ta noha Jana Pavla,kopla do prdele Havla...:-)

   Smazat
  5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  6. 10:08 Snaž se být trochu nápaditý, copak vážně nejsi schopen vymyslet vlastní výrazivo?? Co neodkoukáš od druhých to nemáš. Neumíš ani používat diakritiku, ty jsi v podstatě "filozofující" telegrafní stanice.

   Smazat
 19. Pro mě je to též Ruzyně a kdyby ho přejmenovali po Gottovi tak by mě to nevadilo.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Spoustě lidí by přejmenování letiště nevadilo, ale nestihli jste se zeptat mistra zda by mu to náhodou nevadilo, tak prosím, když přejmenovat tak na původní RUZYNĚ.

   Smazat
 20. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nechci vám zbytečně srážet vaše už tak chatrné sebevědomí, ale puch vane od vás.

   Smazat
  2. Naopak - ty už zalez někam do kanálu ty kryso smradlavá a nelez mezi komouše. Proč sem denně lezeš? Protože bez komoušů nemůžeš žít. Mezi krysami žádné přátele nemáš, tak lezeš denně na NR vystrkovat čuráka. Jsi oplzlej duševní mrzák.

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  4. 10;54
   Tobě vzít zrcadlo,tak si nepokecáš,Jakube Jando!!!!☺

   Smazat
  5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  6. Pro 10.30 Proč je zvete k sobě domů?

   Smazat
  7. 11:06
   Tebe někdy,někdo doopravdy někam zval????
   Nenech se ty zrcadlovej prvoku vysmát!☺

   Smazat
  8. 11.12 Bodejť bys mě zval, když si zveš domů k mámě komouše, zjeve... Nejsem vaší sexuálně politické orientace.

   Smazat
  9. 13:18
   Ty zveš Poserplínu-Šlafendeka,Kraďouska feťáku,Pospíšila homokládu,ZaOrálek je taky kuřbuřt a třešničkou na dortu je euroHOVNOTnej PornoJanda......A pražská teplárenská pod vedením Fera Feniče(rozkuřovačky)POHROMADĚ!!!!!!
   Za to dostaneš metál VODKY HAVLA UDAVAČE!!!!!☺☺☺

   Smazat
  10. 14:12 Tak Janda je aspoň na chlapy! To tvůj vypouštěč, kapitálkamskřekající putlerprde, byl přistižený zde - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/%D0%BF%D1%83%D1%82%D0%B8%D0%BD%D0%B8%D0%B7%D0%BC301.jpg

   s chlapečky! Na oko se sice i voženil, ale když manželka zjistila co je zač tak od něj utekla a totéž poradila svým dcerám! Co nejdál! Proto žijou na Západě a vnuky mu zásadně nepůjčujou! Proto je Olivřík Stounů nemohl vidět! Furt - "tak kdy už přijdou, chci si je natočit" a ten žůžovák kremelskej se jen uculoval, jako vždycinky když začne bejt vilnej, až mu lícní kosti trčely z tý jeho ugrofinský dršky jak sáně - a prej "až večer v soukromí" !!!☺☺☺

   Smazat
 21. Nejsme jako oni, pokusme se neurážet tu druhou polovinu národa. Nejsem věřicí, ale urážet katolíky je pod čarou. Např.s Msgr.Halíkem často nesouhlasím -Brněnská instalace na druhé straně souhlásím-taky Nejsem Charlie. Vulgarismy jen znehodnocují váš postoj a ztrácí na důrazu, stáváte se jen pavlační drobnou s primitivními výkřiky. Prosím, lze nesouhlasit, ale je nutné neurážet. Urážka není argument. Závěrem k téma názvy měst, ulic, nadraži i letišť po osobnostech (byť dočasných i historicky prověřených) pokládám za hloupé. Co se týče Karla Gotta, by bylo vhodnější na jeho počest udělovat cenu KG pro začínající zpěváky nebo něco podobného v ramci kultury.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vy jste mimo mísu! Ti, kteří urážejí svými příspěvky odpůrce Mistra Gotta jsou titíž!!! Odhalil to tu Rudý děda a já se k tomu přidávám. Je to hloupé a primitivní!!! Oni napíší a pak si sprostě odpovídají.

   Smazat
  2. 10:50!
   Naprostý souhlas až na ty urážky. Nemám také sprostá slova v oblibě, ale někdy jsou pro údernost obsahu vhodná, pokud nejsou použita ke stupidnímu pojmenování a urážení oponentů. Nepřípustná jsou ve výrocích "ty (.....)!", nebo "to je ale (...)!", kde konkrétně hanobí osobu, zvíře, místo nebo tzv. ideály.

   Smazat
 22. Je možná lepší být naivní a mimo mísu, než neustále podezřívat okolí. Já jsem starší ročník a na současné virtuální reality i virtulální show, nebo v kombinaci tzv. "reality show" jsem si nezvyknul a nehodlám zvyknout. V míse s vámi nebudu. S pozdravem strakatý dědek.

  OdpovědětSmazat
 23. Ano, doba šílí vymknutá z kloubů.
  Nuselský most už není Mostem Klementa Gottwalda, nýbrž Most Klementa Zlína a Novotného lávka si zaslouží tento název až v okamžiku, kdy z ní skočí do Vltavy s cílem skončit ten svůj mrzký a veskrze zhovadilý život Pavel Novotný z Rypákova u Prahy, kde si jej zvůlili vůliči za starostu...
  A Fero Fenič nechť se vrátí zpátky do té své "Čierné pri Piči" na pomezí Slovenska a Ukrajiny a vymýšlí tam názvy obcí, které ještě nesou názvy z dob vlády komunistů, díky kterých nebýt by jinak on a spousta jiných šmejdů doteď pásli kozy na statcích ukrajinsko-polských chazarů...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Co Nuselák přejmenovat podle dvou slavných zesnulých zpěváků? Most Gott-Walda? Bylo by to i multikulturní...

   Smazat
 24. Letoví kontroloři stále používají volací jméno Ruzyně tower a ne vaclavhavel tower. To je ale strašná neúcta k chrchlovelikánu českého národa, se divím že si je kavárná s Veškrnkou nepoda a nevysvětlí jim to někde jinde!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To samé je novohnusno názvem "Česko" v zahraničí všude výhradně CZECH REPUBLIC ...!

   Školky - "Mateřinky“, nyní návrat ke ŠKOLKÁM u nás rozházených po městě po sklepích. Školky za babku exkomunisté v ODS 1990 - starosta, primátor, hejtman, poslanec snad už brzy vězeň (Ing. Jiří Šulc) rozkradli vše, idioti!

   Jesle - "Skupiny“, nyní návrat k JESLÍM, opakoval bych se proto → || ←

   Smazat
 25. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 26. 15:37
  Proto tě ty chudinko primitivní vypakovali a nalopali ti cestou PRDEL!!!!!!

  OdpovědětSmazat
 27. Právě dnes jsem si tisknul mapku s parkováním na letišti a bylo tam pouze "Letiště Praha". Lidí zůstali u pouhé "Ruzyně". Oficiální název, prodloužený o Havlovo jméno prakticky nikdo v dnešní uspěchané době nepoužívá, takže mu kavárna udělala medvědí službu stejně jako s těmi statisícovými lavičkami - asi jako připomenutí období, kdy umožnil rozpad a rozkradení celé země :-)

  OdpovědětSmazat
 28. 17:00
  Kdyby ty tisíce co dali ty havlosvině na ty chrchlolahvičky, byly využity smysluplně,mohl mít ten vožungr VODKOVIČ HAVEL malé plus!

  OdpovědětSmazat
 29. 17:54
  Vždyť ten debil by to nevěděl,ani kdyby tady žil!!!!

  OdpovědětSmazat
 30. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 31. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 32. Někoho to zajímá,ty vlezlá filcko z amianálu a papundeklu?!

  OdpovědětSmazat
 33. Nevím, snad by se tyto stránky měly zpřístupnit jen dospělým. Stačil by test inteligence na úrovni výňatých slov (ZŠ) doplnit i/y. Pak by se nemuselo nic mazat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hmmmm, ale to by potom redakce ztratila přístup na své vlastní stránky!!!☺☺☺

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.