Reklama

pondělí 28. října 2019

Tři otázky k Sametu (6. díl)

redakce 
28.10.2019  E-republika
Vzhledem k blížícímu se výročí sametové revoluce jsme se rozhodli položit si v redakci, v okruhu přispěvatelů a čtenářů E-republiky tři otázky.

Dnes odpovídá: Stanislav Blaha1) Jak jste viděl události roku 1989 v tehdejší době?


Jako velkou příležitost zbavit se vlády jedné strany. V té době mi bylo 26 let a šel jsem do všeho po hlavě. V době, kdy ještě nebylo vše rozhodnuté, jsem úspěšně vyzval své kolegy k účasti na generální stávce, byl jsem zakládajícím členem OF a po jeho rozdělení i zakládajícím členem ODS. Později jsem samozřejmě z mnoha věcí vystřízlivěl a postupem času, s tím, jak jsem v mnoha věcech viděl do politicko-ekonomické kuchyně 90. let na místní a okresní úrovni, jsem se z „opory nového režimu“ přes etapu „občanské pasivity“ stal jeho ostrým kritikem. Jak se to vše stalo, to by byl námět na román.

2) Jak tyto události a vše, co bylo jejich důsledkem, hodnotíte dnes?


Dnes vše hodnotím s čím dál větším nadhledem. Revoluce požírají své děti a vynášejí na povrch všelijaký kal. Stále více mám dojem, že v Listopadu 89 nešlo o pluralitu, demokracii a lidská práva, ale o prostou změnu režimu, rychlé nalezení nového protektora staronových „elit“ a plíživou restauraci kapitalismu v co nejasociálnější podobě. V politice stále více přituhuje a začíná se to tu stále více podobat studené občanské válce, člověk s jiným politickým názorem je ocejchován jako nepřítel a vlastizrádce. Pluralita je omezována v rámci „boje proti dezinformacím a hybridním hrozbám“. Už tu opět máme seznamy „třídních nepřátel“ a „černé listiny“ těch, co si ve veřejném životě ani neškrtnou. Co se týče ekonomiky, stali jsme se kolonií třetího či spíše až čtvrtého řádu.

A tak mi nezbývá, než se při hodnocení uplynulých 30 let ptát: Kde se vzalo téměř milion lidí v exekuci, 70 tisíc bezdomovců a 130 tisíc lidí žijících v ghettech? Proč se přestaly rodit děti? Čím to, že upadá naše školství? Kde se vzala epidemie rakoviny a dalších civilizačních nemocí? Proč usychají naše lesy a naše půda ztrácí svou úrodnost? Kde jsou za posledních 30 let stavby, na které bychom mohli být pyšní? Kde jsou umělecká díla srovnatelná s 60. léty? Kde jsou všeobecně respektované osobnosti, které se za posledních 30 let vyprofilovaly a udávají směr v průmyslu, vědě a technice? Proč naše masmédia nereflektují skutečné problémy, honí se za lacinými senzacemi a zabývají se doslova prkotinami?


3) Co byste přál/a České republice a Čechům do dalších 30 let?

Přál bych nám všem, abychom se po 30 letech od Listopadu 89 přestali vymlouvat na předlistopadový „totalitní režim“ a bolševika. Pojďme všichni společně hledat a nacházet odpovědi na složité otázky současnosti a začněme je věcně, racionálně a pokud možno neideologicky řešit.Zveme všechny čtenáře k účasti na této minianketě. Příspěvky prosím zasílejte na adresu
letko@volny.cz


Související články:

148 komentářů :

 1. Přestat se vymlouvat na bolševika!?!?!?NEMOŽNÉ!!!
  Vždyť z toho žijou!
  Dobře vědí,že to jde dneska od deseti k pěti.
  Nemají koule na změnu,OPRAVDOVOU změnu systému.
  Tak aspoň cintaj,že za bolšána bylo hůř.
  Je to jejich JEDINÝ argument.
  Akorát mají smůlu,protože čím dál tím víc lidí si začíná myslet opak.
  I ti, kteří si to ještě nedávno nemysleli.
  Helanov

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. 22:45, nechte si ty svoje verbální sračky. Všichni vědí, že pracujeme za čtvrtinové mzdy. Jak bychom se dostali mezi těch 30 nejvyspělejších států? To možná platilo za bolševika, ale teď už to neplatí.

   Smazat
  3. 22:45
   I kdyby vámi uvedené informace byly pravdivé a měly nějakou hodnotu, ztratili jsme svou suverenitu, tento zkolonizovaný stát nám už z velké části nepatří, projeli jsme vše, nechali se spoutat dluhy a ztratili budoucnost. Jsme vydáni na milost a nemilost těch, kteří to zde ovládli. To pro mě nemůže být uspokojivý výsledek i kdyby si někdo účelově zfalšoval statistiky do té míry, že bychom byli na prvních místech.
   Raději budu žít skromně a se sebeúctou, než být někomu na povel a smět si po určitý čas mlaskat na dluh.

   Smazat
  4. 22:45
   Víte, ono je to o budoucnosti. Copak dneska máme za představu o dalších letech? Máme nějakou jistotu, když stačí si půjčit i vnuceně a Vy budete až po krk ve sračkách? Tím, že nám berou a odmítají minulost šmahem, tím že ničí mládež nekvalitním vzděláváním, tím že ničí zemědělství, tím že ničí průmysl, ničí právě budoucnost. Takže Vám to Vaše vycucané nebude nic platné. Budeme se propadat dále hlouběji. Jaká vyspělá země, když jsme zemí skladů a montoven? Stačí když majitelé skladů a montoven uznají za vhodné odejít jinak a jste v pr...

   Smazat
  5. 23:03
   1) Pracujeme za třetinové nominální (ne reálné!) mzdy, ne za čtvrtinové.
   2) Po revoluci jsme pracovali za dvacetinové mzdy, takže obrovský posun!
   3) Zajímavé, že naše mzdy srovnáváte právě s jinak nenáviděným Západem?! Proč ne třeba s milovaným Ruskem, Čínou, Kubou, Venezuelou???
   4) Samozřejmě že patříme mezi 30 nejvyspělejších zemí, konkrétně jsme 27. mezi Španělskem a Itálií. Kdybyste nebyl maloměšťácký blb a věděl něco o světě, tak byste nežvanil takové kraviny.

   http://hdr.undp.org/en/2018-update

   Smazat
  6. 23:16
   S kým asi tak srovnávat naše mzdy v EU, v jednotném hospodářském prostoru, troubo?
   Středně rozvinutou Vyspělou zemí, v některých oblastech velmi vyspělou, jsme byli za socíku. Dnes jsme coby vyrabovaná kolonie se zlikvidovanou většinou komplexního průmyslu hodnoceni jako země rozvojová.
   Česko už není vyspělou zemí, podle expertů patří opět mezi rozvojové

   Více na https://www.e15.cz/domaci/cesko-uz-neni-vyspelou-zemi-podle-expertu-patri-opet-mezi-rozvojove-1329152

   Má nás těšit, že nad bankrotem visící Itálie a Španělsko jsou na tom také mizerně? Trochu málo pro sebeuspokojení...

   Smazat
  7. 23:16
   Vidíte a já myslel, že se dá diskutovat normálně.
   1. Zkontrolujte si náklady a výdaje, pak dostanete jiné pořadí
   2. Ano, tak to tehdy bylo, jenže tehdy úmyslně vzali vekslácký kurz, ačkoliv třeba Komárek tehdy uváděl přesvědčivě, že kurs by měl být jedna marka NSR za DVĚ KORUNY. Tehdy ještě měli západoněmeckou marku
   3. Protože žijeme na Vámi milovaném Západě za západní ceny, obyvateli Výše uvedených Vámi zemí, upřímně je lituji
   4. Chudáci Italové, kteří jsou zřejmě podle Vás a Vašeho vzoru za námi. Měli by začít všechno svalovat na komunisty! Jinak se nezvednou!

   Smazat
  8. 23:16, Ad 1) vy máte vám výhodné politické kurzy měn? Ad 2) Ty dvacetinové mzdy po převratu bylo pěkné svinsto od veksláka.

   Smazat
  9. Pro 23.16 Naše mzdy jsou ve výši 25 tisíc a měsíční nájem bytu 3+l v Praze je 28 tisíc. Před rokem 1989 byl tentýž byt v Praze za nájemné 350 korun při výši mzdy 3000,-Kč. Rohlík stál v roce 1960 30 haléřů a v roce 1989 stál také 30 haléřů a ostatní potraviny to samé, tedy žádná inflace. Za dva vykrmené býky si lidé na vesnici kupovali auto. Dnes jsou výkupní ceny hovězího takové, že ani za dvacet býků si nové auto nepořídíte, leda nějakou 20 let starou ojetinu. Bytů se předávalo ročně v Československu v počtu 85 tisíc, bez toho, aby se člověk musel zadlužit do konce života. Když v roce 1989 přijeli na exkurzi k nám Němečtí sedláci a viděli vybavenost zemědělských provozů, zůstali nevěřícně zírat se slovy, že když vstoupíme do Evropské unie, tak je zlikvidujeme a proto, než nás vpustili do EU, tak jsme si museli celé zemědělství nechat zlikvidovat. Nemáme nic a kdyby se zastavili tisíce kamionů dovážejících ze západní Evropy potravinový odpad, na hranicích, tak tady chcípneme hlady.

   Smazat
  10. Průměrná mzda v Praze je 42.300
   https://www.czso.cz/csu/xa/prumerna-hruba-mesicni-mzda-v-hl-m-praze-ve-2-ctvrtleti-2019

   60 metrový byt stojí v průměru 18500 měsíčně.
   https://byznys.ihned.cz/c1-66664680-mapa-vyse-najmu-v-praze-za-5-let-vystoupala-tak-ze-dnes-jsou-najmy-na-okraji-stejne-vysoke-jako-drive-jen-v-centru

   Cena Škody 1000 MB v roce 1964 44.000 Kčs
   Cena škody Favorit v roce 1988 86.000 Kčs
   Tolik k vaší "nulové inflaci.

   Dalšími vašimi rudými žvásty se nemá cenu zabývat.

   Smazat
  11. 22:45...Vy píšete o ekonomice,tady nemám problém,hlady nikdo neumírá.
   Ale já mám na mysli ztrátu identity,změnu demografie.
   Zkrátka nechci aby moji potomci byli cizinci ve vlastní zemi.
   Mám totiž temné tušení že občan v Marseille se asi cítí jako v Africe.
   Helanov

   Smazat
  12. 23:39...No,ony jsou ty platy relativní...
   Po hadráku přišla jedna paní o práci v JZD...
   Byla šikovná a tak se čapla v eseróčku,kde pobírala dvojnásobný plat.
   Brečela kudy chodila,že tak dobře jako v tom JZD se už nikdy mít nebude.
   Práce=cca 4 hodiny,zbytek pracovní doby záhumenek.
   Jednou jí traktorista shodil na dvorek půl prasete,jindy kartón kuřat nebo pár pytlů pšenice pro slepice.
   Ta paní se slzou v oku vzpomínala na narvané mrazáky,o kterých si v době pohadrákové už musela nechat jen zdát.
   Helanov

   Smazat
  13. 0:33
   Takže paní byla zlodějka a ještě se místo práce ulejvala? Přesně takovým typům se po bolševikovi pochopitelně stýská.
   To má být váš vzor? Nestydíte se? A nebyla jste to nakonec náhodou vy sama?

   Smazat
  14. 22:45 Vy jste tak zvyklý lhát, že už si to ani neuvědomujete. Klidně napíšete:
   - "naše země patří mezi 30 nejvyspělejších zemí světa" a na konci stejného odstavce "Patříme mezi 6 nejvyspělejších zemí světa"
   - "Špičková lékařská péče je zdarma, školství včetně vysokého také zdarma". To jako vážně? Vy neplatíte zdravotní a sociální pojištění? Vy neodvádíte daně? Nebo jste jenom tak blbý, že nevíte, jaká je skutečnost?
   - "Češi patří mezi cca 15% nejbohatších obyvatel této planety". A mezi kolik procent bychom patřili, kdyby náš rozpočet byl vyšší o tu 1/4, o kterou nás oberou naši "západní partneři"? A kdyby naše osvícené vlády nezadlužili každého z nás o 160 000?

   0:13 Cenou průmyslových výrobků v rozmezí 20 let opravdu nemá cenu se zabývat. Ale možnostmi důstojného zaměstnání, dostupnosti bytů a podílem nájemného a potravin na příjmech určitě ano. To jsou totiž věci podstatné pro kvalitu života. Ale pro vás to jsou jen rudé žvásty, protože tam jste se svou demagogií v koncích.

   Průměrný příjem v Praze je věc ošidná. Průměr 42.300 dostanete, i když bude jeden člověk brát 500.000 a dalších 20 lidí jen 20.000. Víte, kolik je v Praze manažérů, politiků a dalších příživníků s abnormálními platy?
   Vaše nájemné platí pro paneláky z minulého režimu. Pro nové byty byste musel brát splátky hypoték, které jsou rozhodně vyšší.

   Smazat
  15. 1:15
   Chtěl jsem napsat, že patříme mezi 6 nejbezpečnějších zemí (chlubí se tím i Babiš) a šulek jako vy to hned nazve lhaním.
   Samozřejmě, že zdravotní péče a školství je zdarma. Specialně pro důchodce, děti, nezaměstnané, invalidy,... kteří samozřejmě žádné pojištění ani daně neplatí. V kapitalistickém pekle, o kterém troubové jako vy tvrdí, že v něm prej žjeme, byste cáloval pěkně cash na dřevo v plné výši až by se vám protáčely panenky.
   Když nemá cenu se zabývat cenou průmyslových výrobků tak nežvaňte, že "inflace u nás byla nulová".

   Hele, troubo, např. nástupní plat městského strážníka v Praze je 39.000 Kč, náborák 100.000. Průměrný plat řidiče autobusu MHD Praha je 40.500. Žádný řemeslník za míň než 300 na hodinu na ruku nepohne prdelí.

   Pronájem v 3+1 v paneláku seženete v pohodě za 13.000, ne 25.000 jak jste žvatlal.

   https://www.sreality.cz/hledani/pronajem/byty/praha?stavba=panelova&plocha-od=60&plocha-do=100&razeni=nejlevnejsi

   Proč tady najednou operujete nájemným v nových bytech?

   Prostě taháte si nesmyslná čísla ze zadku, žvaníte nesmysly abyste dokázal vaše absurdní hlouposti o údajném bídném životě v naší zemi.

   Smazat
  16. 1:48 Vy opravdu máte pošramocenou logiku. Kde se podle vás berou peníze, na ty "služby zdarma"? To stát, který je poskytuje, trhá peníze na stromech? Právě minulému režimu můžeme děkovat, že je to všechno "zadarmo". Možná jste si nevšiml, že strany, které se u nás pokoušely a pokoušejí zavést to správné "kapitalistické peklo, kde každý cáluje až se mu protáčejí panenky", ztrácejí svůj převlek bojovníků za svobodu a demokracii. Nebýt hlupáků jako jste vy, tak už dávno skončili v propadlišti dějin.
   Já jsem nepsal, že inflace byla nulová. To byl někdo jiný. Ale vaše dokazování inflace srovnáváním cen výrobků, vzdálených od sebe na celou generaci, je mírně řečeno znakem slabého rozumu. Je to stejná hloupost, jako kdyby jste srovnával cenu PC z roku 1988 s cenou dnešního tabletu a z rozdílu usuzoval na závratnou deflaci.
   Jak jsem předpokládal, na věci rozhodující o kvalitě života, odpovědět nedokážete. Zase byste musel lhát.

   Smazat
  17. Anonymní29. října 2019 0:13
   „Banka JPMorgan oznámila, že vyřadí české státní korunové dluhopisy ze svých indexů rozvinutých trhů a zařadí je mezi dluhopisové indexy rozvíjejících se zemí.
   Učinila tak poté, co se příjem na hlavu v Česku poslední tři roky vytrvale pohybuje pod bankou stanovenou úrovní pro vyspělé země.“
   Více na https://www.e15.cz/domaci/analytici-vylouceni-ceska-ze-skupiny-vyspelych-statu-ekonomiku-neposkodi-1329168
   P.K.

   Smazat
  18. 01:00...Paní nebyla zlodějka,jen žila tak,jak žili v jejich obci všichni.
   Heslo"Kdo nekrade okrádá rodinu" vyznával kde kdo...
   Nezastávám se jí,ale ani ji z ničeho neviním,byla to žena která se o politiku nezajímala a hleděla si svého.
   A protože jsem s ní po hadráku pracovala,tak vím,že byla velice pracovitá a vůbec ne hloupá.
   Helanov

   Smazat
  19. Tady ti nevychovaní ekonomové-amatéři, či spíše demagogové-propagandisté tu napsali hodně hloupostí a lží. Např. ta paní z JZD nebyla žádná zlodějka. Ona prostě ze svého družstva dostávala naturální dávky, na které si vydělala.
   Srovnání cen je také demagogie, protože většina těch uváděných komodit byla státem dotovaná. Takže jde o balík, který je těžké rozmotat. Socialistická ekonomika byla prostě jiná, než kapitalistická, a je potřeba říci, že v mnoha oborech byla úspěšnější, podobně jako je dnes ta čínská.
   Hlavně všechny vytvořené hodnoty zůstávaly v ČSSR a neutíkaly do zahraničí. Republika také nebyla yadlužená. Fabriky se stavěly tam, kde byli lidi - lidi nebyli nuceni dojíždět za prací. Měli ji doma pod nosem.
   Samozřejmě ten systém měl velké rezervy, které byly blokovány především vládnoucí ideologií, omezením demokracie, a také velkým zahraničním embargem, které se vztahovalo především na moderní technologie.

   Leo

   Smazat
  20. Srovnávat ceny je argumentačním klamem, protože cena neříká nic o hodnotě, kterou za ní dostáváme. Existuje skutečně řada cen , které jsou i bez přepočtů nižší než za socíku, ale je hodně pochybné jestli jde srovnat jejich kvalita. Dalším ukazatelem je koloniální vztah i v globalizaci - jinak není vysvětlitelné třeba hroznové víno z Peru - 1 kg za 64 Kč. Odečtěte náklady a hned je jasné, že pěstitelé v Peru dělají prakticky zadarmo. Ale v cenách to opravdu není. Je to ve schopnosti společnosti se domáha nějakého vyššího levelu. Za socíku byla negramotnost nulová, obávám se, že se dnes nedělá její průzkum proto, aby se nezjistilo, že nám narostla. Překvapilo mě kolik žáků opouští ZŠ přímo do praxe. Je důsledek volání podniků po nekvalifikované síle. Podniky nehledají inženýry, ale právě ty nekvalifikované. Měli jsme pověst inteligentního národa. Dnes, když sleduji tak zvanou diskusi - tak pláču. Za socíku jsme dovedli a také zhotovali investiční celky, které jsme vyváželi do celého světa. Dnes jsme závislí na automobilovém průmyslu, který je zainvestován zahraničními investory. Za socíku jsme věděli, co je naše a byli jsme na to hrdi. Dnes se chováme jako teenageři z rozvojích zemí, kteří žijou v hnoji, ale chlubí se džískou a iFonem. Místo vědomostí udivujeme pozorovatele svou slepou ideologičností. Asi je blbé, že je mi 80 a ještě stále žiju - takže můžu svědčit o životě, o kterém vy čtete jenom Fendrychovi výblitky.

   Smazat
  21. 1:48 Za socíku bylo zdravotnictví, školství, důchody a sociální dávky opravdu zdarma. Stát na ně měl dostatek peněz ze zisků státních podniků. Dnes tyto zisky plynou do kapes soukromých, vesměs zahraničních vlastníků. Stát z nich velmi často nemá ani daně, protože je v rámci investičních pobídek a daňových výjímek velkoryse odpustil. Proto bylo zavedeno zdravotní a sociální pojištění. Proto dnes máme nejvyšší zdanění práce v celé EU, jak pokrytecky naříkají právě pravicové strany, které se o to zasloužily privatizací všeho ziskového. Státu zůstaly jen náklady, které musí hradit občané ze svých mizerných platů.

   Smazat
  22. 14:07 Tak to jsis trochu naběhl soudruhu. Vše bylo zdarma, ale taky vše sebrali podnikum, tak že tvá vejplata byla nizounká, tak že jsi to zaplatil nepřímo.Nic nebylo zadarmo!.
   Zahraníční investoři to tady dali po rudé verbeži do kupy. Investovali miliardy, tak ty peníze chtějí zákonitě nazpátek, plus zisk.
   Brečíš na špatném hrobě!

   Smazat
  23. 15:31 Že nic dnes není "zdarma" vysvětlete tomu svému soudruhovi z noční trollí směny v 1:48.

   O minulosti znáte jen "Nové pověsti české".
   I když ty báchorky pro prázdné hlavy pořádně proložíte nadávkami, tak se ani o trochu víc nestanou pravdou. Na to si můžete vsadit.

   Smazat
  24. 13:28...Tak pod tohle se s chutí podepíši!!!
   Za totáče dostal každý určité PRAKTICKÉ vzdělání,stát si to pohlídal,aby mlaďoši nestudovali voloviny.
   Dneska každá tupá Mařka vystuduje gender a každej zaostalej Pepík se stane enviromentálem a ...nemá kdo makat.
   Pepa s Máňou se přisají na státní cecek a kdo to má živit.
   Jogurty v Lídlu rovnaj Ukrajinky a krabice v Amazonu šoupe náplava bůhví odkaď.
   Čeští Indové si choděj k okýnku pro dafki.
   Helanov

   Smazat
  25. Za socializmu jsme stáli fronty na banány. Dnes stojíme fronty na zubní pohotovost a jiná ošetření, vyšetření. A teď, co je lepší, mít banány nebo ošetřený bolavý zub ?

   Smazat
 2. Kde jsou umělecká díla srovnatelná s 60. léty?

  Nemohou být, když v sobě mají jen velkou nenávist. Nemají žádnou sebereflexi, sebekontrolu, nedokáží být sebekritičtí - tím myslím při tvorbě. Ale co tvorba, ta předpokládá myšlení a nápady. Copak to mají? Mají jen posedlosti a vidiny zlatého telete. A vlastně co jen šedesátá léta, když zaostávají o sedm délek i za neuvěřitelně krátkým obdobím zvukového ještě černobílého filmu na konci První republiky. Kde je to slibované rozmáchnutí filmů, které nám všem tak hladily duši a jak nám slibovali mnozí umělci v 89?

  OdpovědětSmazat
 3. Přesně tak souhlas stačí si pustit Československý filmový týdeník jak socialismus neustále budoval. To jsou natočená fakta a žádný sedmilhář to nezmění. Dnes se dočtete že není na důchody a že by se mohlo chodit v 75 letech. Tak kde jsou prachy z daní rozkradené na platy politických hoštaplerů. Mocipáni ani nejsou schopni opravit co socialismus vybudoval a neustále žijí na dluh.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pustě si také nacistické týdeníky. Tam taky propaganda budovala o 106. Konkrétně vy budete vděčná cílová skupina.
   Starobních důchodců je, ty blbe 2.5 milionu, tj 2x víc než za komárů. To samozřejmě stojí velké výdaje na důchody. K tomu mají nesrovnatelně kvalitnější a drahou lékařskou péči. 75 let jsi si, ty sedmilháři, právě vymyslel.

   Smazat
  2. To se dokonale pletete. Nacisté nebudovali oni vítězili v krutých bojích, takže se Vy nejdříve snažte něco pochopit a poznat. Jinak vypadáte jako dokonalý vzorek propagace našeho dnešního školství a hromadných sdělovacích prostředků. Totiž jako idiot. Těch 75 let se občas objevuje jaksi "nenápadně", ale víte Vy co je to Overtonovo okno? Mohl byste to vědět, vždyť to vynalezli v Vámi obdivovaném národě - USA.

   Smazat
  3. 22:50

   "Vysoká cena za udržitelnost důchodů. Dnešní dvacátníci mohou jít do penze až v 75 letech"
   https://www.seznamzpravy.cz/clanek/vysoka-cena-za-udrzitelnost-duchodu-dnesni-dvacatnici-mohou-jit-do-penze-az-v-75-letech-81639

   Smazat
  4. 22:50 Zavři hubu debílku my jsme v té době žili a víme to jak socialismus budoval. O 75 letech psal tvůj milovaný seznam ŽE NEJSOU PRACHY NA DŮCHODY. Ty pyjáte přiblblí inkluzivní hloupý .

   Smazat
  5. 23:16
   Jo tak to jste měl říct hned že myslíte dnešní dvacátníky za 60 let, pokud se budou dožívat 90 let a pokud se bude udržovat stejná výše důchodů v poměru k průměrné mzdě a pokud bude porodnost v té době 1 dítě na 1 ženu. Tak to potom ano a bylo by to jedno z řešení, zcela nutné a logické.

   Smazat
 4. Můžeme na "komunisty" nadávat jak chceme, ale oni jediní za posledních sto let MĚLI ASPOŇ NĚJAKOU VIZI BUDOUCNOSTI. To je prostě fakt. Nám je dnes předkládáno jedině to, abychom si zamořili byty nepotřebným harampádím, nacpali si bachor, a pak si ho šli vycvičit během do "přírody". Kdyby ještě těm samým lidičkám, co dnes i za chůze prostě musí mobilizovat (od slova debilizovat) svoje elektronické hračky, někdo řekl co budou ONI sami dělat, považovali by ho za idiota (což se i skutečně stávalo, neb již tehdy někteří viděli dál).

  OdpovědětSmazat
 5. Poměry v podnicích, kde se něco vyrábělo, byly před převratem stabilizované. Kdo něco uměl, ten dělal kariéru. Sílu jeho postavení garantoval vstup do strany. Plná zaměstnanost formovala uvnitř podniku také opoziční skupiny s vysokými ambicemi, které byly obvykle v rozporu se schopnostmi neuspokojených. Začátek převratu popsal v jednom článku na NR Jaroslav Tichý. Převrat byl příležitostí, aby krysy vylezly z děr jak poznamenal Karel Gott. Drzost neuspokojených loserů začala narůstat. Nastaly drzé útoky na šéfy. U nás v podniku mazali dveře šéfovi možná krémem, protože to každé ráno jeho sekretářka myla. Začalo to pokřikováním na schůzích ROH a pak si ustavili OF. Netvrdím, že za tou sebrankou šli masově ostatní, mezi kterými vyvolali vlnu strachu. Když se něco nového zařizuje, agresivní lidé začnou svalovat vinu za své selhání na ostatní, což budilo při jejich ovládnutí podniku možnost vzniku msty.

  Bohužel vznik OF se vykládá jako hrdinství, i když šlo o podrazy, kterým se slušný člověk neušpiní. V podniku, kde jsem pracoval, kráglování se masově rozšířilo. Najednou z vedoucích funkcí mizeli lidé, kteří byli spolehliví a vědělo se, že jsou výborní odborníci.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Podobným způsobem OF rozbilo ne jeden prosperující podnik. Na rozbití celého zemědělství se podílelo také OF. První privatizátoři byli rovněž křiklouni z OF.

   Smazat
  2. Zdá se to až neuvěřitelné, ale situace v podnicích se podobala jako vejce vejci.
   Výsledkem byly zničení kvalitní lidé, zničené a rozkradené podniky.

   Smazat
 6. Kecy! Zavřít ji! Generál Blaško drsně o ženě, kterou mají ráda média. Svědectví z Bruselu:

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Kecy-Zavrit-ji-General-Blasko-drsne-o-zene-kterou-maji-rada-media-Svedectvi-z-Bruselu-601181

  OdpovědětSmazat
 7. Všichni zastánci současného režimu, který si říká demokratický, by si měli položit jednu, jedninou otázku. Tou otázkou je, zda může být zadlužený člověk svobodný. Tato otázka souvisí s tím, že obyvatelstvo České republiky je zadlužené k dnešnímu dni částkou ve výši, víc jak dva biliony korun a to, za doslova a do písmene, lichvářské úroky. S tím souvisí i počet exekucí, který v roce 2018 dosáhl počtu, víc jak 800 tisíc a pořád stoupá. Je lehce, pro jedno procento nejbohatších, kteří ovládají sdělovací prostředky a parlament, razit názor, že si za to lidi můžou sami, protože oni jsou ti chytří, bohatí na několik generací dopředu "nakradením" nehorázného majetku na generace dopředu. Jen se podívejte po světě co se děje kolem nás. Kapitalisti ve vykořisťování ve jménu demokracie, to vždy v hrabáni majetku přeženou a když lidé nevědí kudy kam, začnou nepokoje, války a ti nejbohatší ve snaze urvat z toho ještě víc, pak nechávají střílet do lidí, rozhánět demonstrace a křičet o demokracii, která platí jenom pro ně samé a ne pro obyčejné dělné lidi. U nás, začínají ukazatele ekonomiky a zadluženosti obyvatelstva v souvislosti s ubohou výši mezd zadělávat na výbušnou směs a nevím jestli pro vykořisťované lidi bude stačit jim televize bude hlásat, že si žijeme jak v Ráji.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Můj děda, který zažil První republiku, pořád zdůrazňoval: "Jenom ne žádné dluhy" a věděl co říká, protože dluhy zničily miliony lidí. Když nynější "demokratický" režim nutí mladé lidi, při zakládaní rodiny se zadlužit za lichvářské ceny, do konce života, není to nic jiného, než novodobé otroctví, když mladí z platů kolem 20 tisícovek hrubého splácejí 3 milionové hypotéky za úroky, že ve skutečnosti zaplatí 5 milionů a jestli by přišla krize, tak i víc než těch pět milionů. Byt 2 + KK v Praze stojí přes 7 milionů. Bylo řečeno, že trh vyřeší všechno a že se o to nemá nikdo starat a to proto, že trh nahrává jednomu procentu nejbohatších a ti ostatní budou na ulici a byty budou prázdné. To je ta demokracie a to je ten Ráj.

   Smazat
  2. 23:13
   Soudruhu, člověk je nesvobodný už samotným narozením. Je otrokem své časově omezené, stárnoucí a nemocné tělesné schránky, je otrokem svých pudů a chtíčů. Člověk je nesvobodný, protože nemůže cestovat v čase ani mezi galaxiemi, nemůže si vybrat svět ve kterém žije, nemohou se mu instantně splnit všechna přání.

   Jde jen o to, aby tento neveselý stav nebyl ještě zhoršován povedenými partičkami totalitních úchylů jakými byli předrevoluční komouši.

   Smazat
  3. Proč se vyhýbáte argumentům a píšete blbosti. Zadlužený člověk je 1000x nesvobodnější než nesvobodný "člověk přírodní" podle Rousseaua. Nemáte čím oponovat, tak raděj mlčte. Totalita - to je vaše touha, abyste nemusel slyšet pádné argumenty proti dnešnímu systému, abyste mohl zavírat lidi a dávat jim roubík. Na duševně omezených lidech s vaším myšlením stojí a stály všechny totalitní režimy na světě.

   Smazat
  4. 23:50...Mám stejný názor.
   Za bolšána bylo hodně obtížné získat půjčku,mělo to něco do sebe.
   Dneska jsme si zvykli žít na vysoké noze,nezávidím dnešním rodičům.
   Dítě které nemá značkové hadříky a poslední typ mobilu je ve třídě za losera.To před hadrákem NEBYLO!
   Helanov

   Smazat
  5. 0:37
   Soudruhu, melete sračky. Vy máte naprostou svobodu se nezadlužovat a já mám naprostou svobodu splnit si okamžitě svůj sen, třeba na dluh. Koupit hned dům a nemuset čekat do 60 let než našetřím, rozjet firmu, restauraci, živnost,... půjčkou, nebo třeba vystudovat Stanford díky půjčce...
   Chcete mi tuto možnost zakázat? Jakým právem a proč? Co je vám potom?
   Svoboda jde ruku v ruce s odpovědností. A to je to čeho se vy, ruďoši, děsíte. Chcete si užívat, kupujete nepotřebné hovadiny na které nemáte abyste se ukázali, platit se vám nechce.

   Pokud se bojíte dluhu tak se nezadlužujte nebo se pro jistotu nechte zbavit svéprávnosti. Ale neserte se laskavě do ostatních, zodpovědných lidí.

   Smazat
  6. Já jsem samozřejmě nemyslel osobní dluh, i když právě on zotročuje člověka a vystavuje ho libovůli zaměstnavatele. Měl jsme na mysli především vysoký státní dluh a vysokou zadluženost obcí. To za komoušů nebylo. Oni uměli hospodařit lépe, než ti dnešní namachrovanci.

   Smazat
 8. "Jestliže budeš sedět na místě a udržíš sebekázeň, jestliže jsi oddán své práci,ať už je jakákoli, jestliže si ve styku s lidmi počínáš s veškerou ušlechtilostí,pak se můžeš vypravit i k barbarům a budeš tam potřebný."
  (Konfucius,cca 500 let před narozením jurodivého Krista)
  Helanov

  OdpovědětSmazat
 9. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tady se válí desítky tisíc lidí po ulicích, tohle za bolševíka nebylo. Jestli socík byl totalita, co je teda tohle?!

   Smazat
  2. 2:24 Korporatni fasismus.

   Smazat
  3. 1,43

   Teba musel foter urobit vo vode.
   Aby si pochopil, semeno vyplavalo a curak tam ostal, a teraz pise sprostosti.

   Smazat
  4. 1:43
   Jistěže kapitalismus přináší blahobyt. Extrémní blahobyt, jaký nemá v historii obdoby. Ale jen nemnohým.

   Londýn - Jedno procento nejbohatších lidí bude v roce 2030 kontrolovat dvě třetiny světového bohatství. Vyplývá to z analýzy, kterou si nechala vypracovat knihovna britské Dolní sněmovny.

   Nejbohatší dál rychle bohatnou. Nadešel bod zlomu, hrozí nám exploze chudoby, varuje poslanec.

   https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/bohati-jsou-cim-dal-bohatsi-jsme-v-bode-zlomu-rika-britsky-p/r~77a713a63e1811e89509ac1f6b220ee8/

   Nejde jen o bídu v chudých zemích, ale o bídu plošnou, celosvětovou. Nejsem si jist, jestli je váš mozeček schopen to pobrat, ale bída a bohatství jsou spojené nádoby. Když jedni extrémně akumulují bohatství světa, mnoho jiných musí zákonitě chudnout.

   Smazat
 10. https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zeman-uz-nema-silu-sve-oponety-sproste-urazet-proto-je-na-hrad-radeji-ani-nepozval-81828?dop-ab-variant=5&seq-no=1&source=hp

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Proč by Zeman měl zvát na hrad někoho jako je Laska a spol, který neuznávají demokraticky zvoleného prezidenta a vyžadují po prezidentovi, aby automaticky podepisoval jejich žvásty. Laska a spol jsou lidé ve službách zahraničí, kteří rozeštvávají obyvatelstvo naší země se záměrem vyvolat tady nepokoje jako byl Majdan. Takoví lidé patří za mříže a ne na hrad.

   Smazat
  2. Od pana prezidenta nebylo hezké, že nepozval partu z NWO. Tolik se těšili, až budou odmítat pozvánky na Hrad a ono nic.

   Smazat
  3. Pan prezident je moudrý, šetřil jim zdraví. Víte jaký humbuk by se strhnul, kdyby některý z party NWO zkolaboval z toho co uslyší, a uvidí? Hned by za to pana prezidenta zažalovali k Rychetského ústavnímu soudu.

   Smazat
  4. 6:14

   Ten neokomsomolský redaktor, který napsal uvedený článek, asi nebude zrovna moc velký myslitel. Plive sice poslušně správným směrem, ale tak bezhlavě že mu vůbec nedochází, jak si zcela protiřečí větami v úvodním titulku a větou závěrečnou:

   - Zeman už nemá sílu své oponenty sprostě urážet, proto je na Hrad raději ani nepozval.

   ...

   - A někoho pořádně naštvat a pak se tím bavit je dnes – jak známo – Zemanův hlavní zdroj energie.


   Je to zlé, pražská nálevna už nemá kde brát a tak se musí spokojit holt s jakýmkoli materiálem.

   Smazat
 11. Já se soudruhům z NWO nedivím. Vy se snažíte pořádně zadlužit státy a potom si s nimi pohrávat jak s Řeckem atd., zavádět kalouskovité demormy a postupně je vysávat a on zákeřně uzavírá obchody s Čínou, ničí vaši práci a to je od něj sprosté!.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 2 DAYS TO BREXIT

   Smazat
  2. 13:57 To se načekáš!:-)))

   Smazat
  3. 18:01 Pořád to tak může dopadnout.

   Smazat
  4. Nemůže! Po volbách bude 2. referendum, článek 50 bude odvolán ... a kremelskej Ugrofín hořce zapláče!

   Smazat
 12. Anononym 20:45 cituji: "Vy a vám podobní jste typickým příkladem jak jsou dnes obyvatelé Západu zdegenerovaní blahobytem. Rozežraní zcela nesoudní, neskromní, nic vám není dost, furt si jen stěžujete a nadáváte". Vážený i Venda flaška říkal, že tady žádnej kapitalismus a žádní nezaměstnaní nebudou, protože tu o tento humus nikdo nestál. Tento bordel chtělo jen pár disidentů, restituentů a církev. Zneužili nezkušenosti studentů a naivity manipulovatelného pražského davu. Jelikož lidi zas až tak blbí nejsou, začínají chápat tu komedii kterou s nimi Západ sehrál aby si z nás mohl vytvořit otrocké kolonie. Už se těším na ty oslavy sametového puče, bude potřeba nahnat co nejvíce otroků do ulic a co nejhlasitěji provolávat slávu dobrotivému režimu. K tomu bylo potřeba mít v rukou všechny nástroje tudíž i Dvořákovic lžitelevizi a proto jí naše šlechta podržela. Řečeno jen tak v kostce. Hej hou, rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 1) Havel nikdy nic takového neřekl.

   2) Lidi se chtěli mít přesně tak jak se měli lidi na Západě, jejich svobody a bohatství

   3) No těš se, soudruhu. Nikdo nikoho nikam vyhánět nebude jako za vás na 1. máje. Statisíce lidí budou spontánně oslavovat v ulicích a ty můžeš prskat u klávesnice a posrat se z toho vzteky.

   4) Ze srdce ti soudruhu přeji aby k tobě byl Pán Bůh milosrdný a co nejvíce zkrátil tvé strastiplné trápení a muka v této tebou nenáviděné otrokářské kolonii.

   Smazat
  2. 8:36

   1)Na úrovni vašich "vědomostí" to tak může klidně i být. Stejně jako můžete být zcela upřímně přesvědčen, že 2+2 není a nikdy nebyly 4. Je to váš problém.
   http://www.zvedavec.org/images/6/svobodne_slovo1.jpg

   2)Lidi se možná chtěli mít jako NĚKTEŘÍ lidé na Západě, ale nebyli všichni tak hloupí a neprahli po tom tak usilovně, aby se za to byli ochotní bít. Proto k sehrání divadla byly použity děti prominentů a ke vzbuzení zájmu veřejnosti byla sehrána scéna s "mrtvým studenetem Šmídem", alias agentem StB Zifčákem.
   Každopádně vy to asi nemůžete pamatovat a nemáte mentální kapacitu abyste si to zjistil, ale hesla Listopadu byla zcela jiná, než restaurace kapitalismu.

   Smazat
  3. Vždyť tu taky žádný kapitalismus nemáme. Nebo snad chcete říct, že cca 3 miliony lidí nedostávají starobní či invalidní důchod? Nebo snad u doktora cálujete na dřevo, ve škole taktéž? Že neexistuje zákoník práce, s nemocenskými, odstupnými, placenými dovolenými a svátky?
   Člověče, vy byste ve skutečném kapitalismu nepřežil ani týden.

   Jo, soudruhu, nebylo potřeba se bít. Protože tentokrát vám, rudým vlastizrádcům nepřijeli na pomoc sovětské tanky jako v 68. A bez nich jste byli bezbranní a nazí, sami jste raději dobrovolně odlezli.

   Smazat
  4. 8:36
   3) Asi nemáš pravdu. Statisíce lidí budou u klávesnice prskat smíchy nad idiocií oslavujících jejich vlastní cestu do otroctví, a další statisíce budou držet tryznu.

   4) Tolik se satanisto, odvolávající se na Boha, zas snažit nemusíš. Karmu máš zdarma.

   Smazat
  5. 9:21
   Správně jsi pochopil svazáku, korporátní fašismus není kapitalismus. Ale ještě musíš zpátky do pořádné školy, abys pochopil, že kapitalismu podle tvého přání, a vzoru je feudalismus.

   Smazat
  6. 9:21
   Tak schválně sem 17. 11. na tyhle stránky zavítám abych se přesvědčil o těch vašich statisících a smíchu. Vsadím se, že to bude spíš kvičení pár zoufalců.

   Proč raději nevylezete na protidemnonstrace, za znovunastolení režimu před "hadrákem"? Proč jste například neoslavovali před rokem 70. výročí Vítězného Února?. Kde jste byli, vy "statisíce", zalezlí? Bojíte se? Stydíte se? Nebo jste líní?

   Ano, tuhle karmu chci. Zřejmě jste ve vaší debilitě nepobral, že nechci aby se ten ruďoch mnoho dalších let tak neskutečně trápil a zažíval muka, jako kdyby ho sžírala rakovina. To je milosrdenství, ne satanismus, blbe.

   Smazat
  7. 9:25
   Do školy musíš, ty idiote, ty abys pochopil co je to "fašismus" a že se ten pojem s dnešním převládajícím liberalismem naprosto vylučuje.

   Smazat
  8. 9,31
   JE AŽ S PODIVEM,ŽE TĚ TEN KRVAVEJ REŽIM V KOBYLISÍCH NA STŘELNICI NEPOPRAVIL PRO RADOST......žádná škoda by to ty havlosmažko vylitá pro NIKOHO NEBYLA!!!!.-)

   Smazat
  9. Je přirozené, že idiot 9:33 nemá tuchy o tom, co je korporace, natož korporátní fašismus, a škola je pro idioty neúčinná.

   Smazat
  10. Anonymní29. října 2019 9:21
   Mohl byste nám rudým nevzdělancům říct, kdeže mají ten „skutečný kapitalismus“? P.K.

   Smazat
  11. 9:37 Neměl by si se vyjadřovat takhle o svm tatínkoj! Já vím, neměl to to kdo sdělit, páč tvá máti je němá už od dětství. To se stalo, když za války její komoušskou famílii navštívili ukrajinští vlastenci z UPA, kteří tvý bábě uřezali ty její povislý kozy, dědkovi zvadlýho kokota a ještě dejchající je oba vhodili do škarpy, kam chodila celá vesnice srát. Bohužel tvou matku, tuhletu kurvu - https://im.tiscali.cz/press/2017/11/30/883039-final-0787-3800x2536.jpg

   nenašli, páč byla schovaná v tý škarpě mezi hovnama a oni ji nedokázali rozeznat! A to byla chyba, tak jí pak mohl ožralej Havel na mejdanu, kde vynášela popelníky, ošukat a z toho si se vylíhl ty! Jenže tě potratila a ten potrat naložili do lihu a později poslali kremlovoroj jako delikatesu. Od tý doby co ji zežral poletuješ coby shluk těkavých plynů z lejnolíhně tohoto smradlavýho Ugrofína! - https://pbs.twimg.com/media/DQ3D5L9WsAAByD3.jpg

   Smazat
 13. Číhající z 22:45 je z toho špatný, že nebyl první. Nemohl
  z toho usnout a tak probděl celou noc aby nás mohl oblažit i v 8:08 svými bezduchými cancy. Ty musíš být vynikající pracovník, skoro na medajli, hloupé děcko.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ty jsi tak extrémně velký a vymaštěná kokot, že ani nejsi schopen pobrat na první pohled zřejmé, že pisatel 8:08 je evidentně vaší straně, obhajuje Zemana a dští síru na redaktora Seznamu.

   Kéž byste se vy pitomci, kteří ani neumíte česky, mezi sebou takto navzájem vymlátili.

   Smazat
  2. 8:40 Já nejsem rudej a ani obhájce Zemana. Zeman je
   vlastně váš se vším co vy máte rádi. Má rád Havla, NATO, židy, cizineckou legii v afgánu, je obdivovatel
   kapitalistů a vyznamenal guru tvého fotra Klause.
   Nejsi ty "vymaštěná kokot" co by češtinář nějak zmetený?

   Smazat
 14. 8,40
  Máš přednost havlountermensch!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nezapomínej KDO že byl tvůj biologickej fotřík! Jen ti to neměl kdo sdělit, páč tvá máti je němá už od dětství. To se stalo, když za války její komoušskou famílii navštívili ukrajinští vlastenci z UPA, kteří tvý bábě uřezali ty její povislý kozy, dědkovi zvadlýho kokota a ještě dejchající je oba vhodili do škarpy, kam chodila celá vesnice srát. Bohužel tvou matku, tuhletu kurvu - https://im.tiscali.cz/press/2017/11/30/883039-final-0787-3800x2536.jpg

   nenašli, páč byla schovaná v tý škarpě mezi hovnama a oni ji nedokázali rozeznat! A to byla chyba, tak jí pak mohl ožralej Havel na mejdanu, kde vynášela popelníky, ošukat a z toho si se vylíhl ty! Jenže tě potratila a ten potrat naložili do lihu a později poslali kremlovoroj jako delikatesu. Od tý doby co ji zežral poletuješ coby shluk těkavých plynů z lejnolíhně tohoto smradlavýho Ugrofína! - https://pbs.twimg.com/media/DQ3D5L9WsAAByD3.jpg

   Smazat
 15. Jak jsme byli všichni naivní. Jako malé děti, které perverzák utáhne na bonbóny.

  OdpovědětSmazat
 16. Stále častěji si kladu otázku jak je možné, že i na těchto internetových diskusích je tak OBROVSKÝ rozdíl v inteligenci a vzdělání obhájců režimu a jeho kritiků. Vždyť to co tady vystupuje s hysterickou prorežimní agitkou snad nemohlo projít bez ztráty kytičky ani základní školou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 9:33 Tomu se nemůžete divit. Aby někdo podporoval dnešní režim, tak musí být bezohledný, sobecký hulvát, neschopný logického uvažování a analytického myšlení.
   Je to tak už od samého převratu. Jen si vzpomeňte, kdo tehdy byli jeho největší podporovatelé? Křiklouni, za kterými nebylo vidět nic užitečného. Různí veksláci, kteří ucítili šanci krást bez všech omezení. Všelijací "ublížení", kteří toužili po moci aby se mohli mstít za domělé křivdy. Nebyl tam nikdo, koho by zajímalo zlepšení života většiny občanů.
   Na tom se nic nezměnilo. Jen se pomocí soustavného lhaní podařilo vypěstovat další generaci stejně sobeckých, nemyslících hovádek, bez svědomí, mravnosti a špetky slušnosti.

   Smazat
 17. 8:36 1)Buďto jste tak hloupej, nebo placenej a nebo
  vědomě lžete


  2)Lidi si mysleli, že budou pracovat jako za socíku a
  mít se jako za kapitalismu

  3)Kdo by koho vyháněl? "Nikdo není beznadějněji
  zotročen než ti kteří falešně věří, že jsou
  svobodní" Goethe. A Praha to je stát ve státě, ta
  si nestěžuje, ale není to málo?

  4)Jelikož nejsem hovado, tak bych ani vám něco
  podobného nepřál a jelikož vidím, že se věci
  rapidně mění, vůbec si jako v otrokářské kolonii
  nepřipadám. To jenom vaše schopnost zdravého
  úsudku totálně selhala.
  Hej hou, rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
 18. A zase pár neschopných frustrátu zde bude bulet jak je všechno dnes špatně a jak bylo za jejich soci. dobře. NEBYLO, zadrátované hranice, udavači na každém kroku, prázdné obchody,snad mimo potravin, na vše fronty, o jiných názorech než byly schváleny stranou, jste si mohli nechat zdát, jinak jste měli problémy, žadonit a prosit o výjezd na Západ, stejně mě nikam nepustila ta rudá verbež---
  DĚKUJI, VÍCE NIKDY.Díky pane Havle za 30 let krásného života !!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Naštěstí umřeš brzy, na fet a syfilis. A z těch třiceti
   šťastných let musíš odpočítat dobu co jsi tahal kačera
   a taky zbytek do dvaceti, kdy ti vymyli mozek (?),
   hloupé děcko.

   Smazat
  2. On (10:21) asi fakt v tom minulém režimu nežil. Tolik hlouposti a neinformovanosti v jednom textíku, to je tedy duševní masakr!

   Smazat
  3. 10.21 Nepiš blbosti , za Husáka to bylo v pohodě , chceš snad říci , že v obchodech nebyly televize , pračky , chladničky , mixery , žehličky ,prádlo , oděvy ,auta byla už bez čekání , atd . Hlavně všechno bylo kvalitnější , dnes ty krámy vydrží akorát do skončení garance !

   Smazat
  4. 14:28 Jsi mě synku rozesmál, vše kvalitnější.
   Vzpomínám na pračku která cestovala po koupelně a rozbila několik obkladaček,auta byla bez čekání? tak v Tuzexu,ta kvalita Žigulu, Škodovek katastrofa,,malej mrazák, uplatek 500 kčs, tenkrát,oděvy, taky kapitola šmejdskýho zastarálého zboží, nedělej ze sebe vola, to si jinak děláš prdel? Stavební material, taky bylo vše co, ty si nevidíš do rudé huby. Vidím že rudí tupci nevymřeli.

   14:10 Rozumprde, popiš to kvalitní žití za vás rudejch, ať se zase zasměji.Napiš třeba o vycestování na devizák! Zase se budu smát troubo.

   Smazat
  5. 15:21
   A kde máš poděkování UDAVAČI VODKOVIČI HAVLOVI?!☺

   Smazat
  6. 15:50 To si zas pleteš s tím tvým udavačským fotrem v tesilovým saku s nevkusným hadrem místo kravaty a smradlavejma haxnama v trapnejch východoněmeckejch mokasínách, co se krom levnou vodkou hřál i z přízně velkejch rudejch soudruhů!☺

   Smazat
 19. Zítra ráno vstanu a začnu menstruovat… I muži mají své dny:

  http://svobodnenoviny.eu/zitra-rano-vstanu-a-zacnu-menstruovat-i-muzi-maji-sve-dny/

  Transgenderový cyklista překonal světový rekord, jeho soupeřka označila závod za „neférový“

  http://svobodnenoviny.eu/transgenderovy-cyklista-prekonal-svetovy-rekord-jeho-souperka-oznacila-zavod-za-neferovy/

  Je potřeba, aby 12 Němců pracovalo a platilo daně, k financování pouze jednoho migranta:

  http://svobodnenoviny.eu/je-potreba-aby-12-nemcu-pracovalo-a-platilo-dane-k-financovani-pouze-jednoho-migranta/

  OdpovědětSmazat
 20. 10;21
  Jasně,Protektorát Bōhmen und Māhren pod vedením amiokupantů je báječnej!!!!
  Rozkradená republika,mraky BANDEROSVINÍ ,rozkurvený soudnictví,školství,zdravotnictví a kultura,ale hlavně,že jsme zavrtaný díky zloději,vlastizrádci,UDAVAČI VODKOVIČI HAVLOVI v amiprdeli,že?!
  Si ty havlopussynko vyměň nový notičky z amiambassy!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kdyby to byla pravda, byli by Čecháčkové docela jinde! Dostali od Říše šanci stát se ze slovanských divochů civilizovanými obyvateli Abendlandu, ale tu nevyužili! A tak jako se Kosovo odtrhlo od azbuckého Titova Srbska, aby skončilo v náručí ještě primitivnější Albánie, tak se Čecháčkovo odtrhnulo od demokratického Rakousko-Uherska, aby skončilo přesunem do ruských stepí! Rakovinový nádor husitsko-bolševické loupeživé, rusofilské, protievropské, zamindrákované, pomlouvačné a lumpenproletářské lůzy a zhoubného, kainovsky loupeživého kolektivizmu se sama od sebe nevyléčí a vnější zásah může přijít paradoxně jedině z Ruska - přesunem tupého a kolaborantského čecháčkostánu za Ural, kam dávno patří, a osídlením kotliny. Novými Rusy nebo z Ruska a Německa vypuzenými muslimy! A přitom i Švajc nám moh koukat na záda, kdyby došlo k odsunu čechomužiků do Bosny podle původního plánu Všeněmců, kteří v tom směru tlačili na jejich císařské Výsosti Franze Josefa I. a Wilhelma II.! Viz slova pana říšského kancléře Bethmanna-Hollwega: "Tato válka (rozuměj WWI.) jest vedena aby byl zničen živel slovanský v Rakousku!" Za První republiky u nás tvořilo německy hovořící obyvatelstvo 1/4 z celkového počtu, ale tvořili téměř 2/3 HDP!! A to jsme nepatřili k žádným premiantům jak nám dlouhodobě lžou!! Cituju: "Mýtem je, že ČSR patřila mezi deset nejvyspělejších států světa. Nepatřila, v národním důchodu na hlavu byla na 17. místě, před ní byly všechny západoevropské vyjma Itálie a skandinávské státy kromě Finska, dokonce i poražené Německo a Rakousko." - http://nassmer.blogspot.cz/2014/03/jak-na-tom-byla-prvni-republika-ve.html
   Čili je logický, že když vyženeš tu 1/4 obyvatel, která se podílí na tvorbě 60% HDP, tak nemůžeš nespadnout mezi státy jako je Polsko, Pobaltí nebo Maďarsko! To dá rozum! Páč oni drželi ekonomiku království Českého už od Přemyslovců nad vodou a nemuseli nikomu nic závidět a někomu se furt klanět! Slovanští čecháčkové si svůj stát nevybojovali ale vysomrovali na západních velmocech a stejným způsobem o něj přišli. Kdo se ani nepokusí ubránit sám, musí po zbytek života platit výpalné "osvoboditelům". Čecháčkové se musí na někoho vymluvit!!!

   Smazat
  2. Anonymní29. října 2019 18:08
   Germáni už zase mají naši ekonomiku ve svých rukách, tak bychom měli být nadšení, co? Ale výsledek nás k žádnému nadšení nemůže přivádět:
   „Banka JPMorgan oznámila, že vyřadí české státní korunové dluhopisy ze svých indexů rozvinutých trhů a zařadí je mezi dluhopisové indexy rozvíjejících se zemí.
   Učinila tak poté, co se příjem na hlavu v Česku poslední tři roky vytrvale pohybuje pod bankou stanovenou úrovní pro vyspělé země.“
   Více na https://www.e15.cz/domaci/analytici-vylouceni-ceska-ze-skupiny-vyspelych-statu-ekonomiku-neposkodi-1329168
   P.K.

   Smazat
  3. 23:00 To nesmí být ovšem zahraniční Germáni, navíc podřízení zájmům světovýho židovstva, nýbrž naši čeští Germáni nebo alespoň germanizovaní Židé, sloužící zemským zájmům i naší rse jako celku, - viz např. průmyslník Kohlben!

   Smazat
  4. Anonymní30. října 2019 9:01
   Nepochopil jsem, co znamená výraz „naší rse“. P.K.

   Smazat
  5. 9:30 Tomu se při tvým IQ bodu mrzu ani nedivim!☺

   Smazat
  6. Anonymní31. října 2019 8:52
   Jenom individuum s IQ na bodu absolutní nuly, se může domnívat, že Židé slouží naší rse jako celku. P.K.

   Smazat
  7. 10:02 To je jasné nám, Vlastencům, poctivým rasistům a dlouholetým členům KKK! Ovšem židobolševický podčlověk*) označující se zkratkou P. K. o tom nemůže mít ani šajnu ...

   *) Americký novinář a filosof Lothrop Stoddard když popisoval situaci v Rusku po svržení cara, definoval tamní obyvatele jako spodinu, kterou označil za nejvíce zdegenerované lidi na Zemi, a to v knize "Revolta proti civilizaci: hrozba podčlověka" (1922) - https://cdn.counter-currents.com/wp-content/uploads/2011/11/revolt_against_civilization.jpg

   Označil tamní typ podřadného člověka, jehož existence nedosahuje na kritéria adaptability zavedená nerovnostářským společenským řádem jako podčlověka.

   Smazat
  8. Anonymní30. října 2019 9:01
   Anonymní31. října 2019 11:51
   Co je jasné lidem označovaným jako „čeští Germáni nebo alespoň germanizovaní Židé, - viz např. průmyslník Kohlben“, nebo Vám „Vlastencům, poctivým rasistům a dlouholetým členům KKK!“ o tom opravdu nemám ani šajnu.
   Možná by s tím měl problém i Váš guru „*) Americký novinář a filosof Lothrop Stoddard“. P.K.

   Smazat
  9. O.K., dobře P. K. Původní dotaz zněl na zkratku "rsy", což by si se tak pitomě neptal, pokud bys každej den nedřepěl jen na špatně cenzurovaný NR! Na Echo 24 při zapsání slova "rasy" ti to vyhodí hlášku že tvůj "comment musí zkontrolovat administrátor"! Tak to tam píšem zkratkou - s vynecháním toho "a"! Sem tam zapomenu že nejsem tam ale tu - moc složitý?

   Smazat
  10. Anonymní31. října 2019 16:09
   Příliš pozdě, na slovo „rasy“, jsem již odpověděl. Ten původní dotaz jsem dal, abyste se zamysleli nad tím, co tam uvádíte za nesmysl. P.K.

   Smazat
  11. 17:55 Chápu, asi jsem naivní, ale já tomu věřím! Ve 20. století vznikly prakticky pouze dvě zcela opačné koncepce evropské integrace. Ta první, Hitlerova, spočívala ve stvoření árijského Nadčlověka, jenž by povstal Vůlí k moci a zotročil stávající rasově míšené podlidi a stal se jejich pánem! Druhou koncepcí je Kalergiho Panevropa, spočívající naopak ve stvoření Podčlověka, rasového míšence (kterému hrabě říkal "mongrel"), který bude poslušně sloužit stávající židovské elitě (hrabě ji označoval jako "Führernation"). Ale já tvrdím, že existuje Třetí cesta ...

   Smazat
  12. Anonymní2. listopadu 2019 7:44
   Já Vám tu střední Třetí cestu věřím, nazval bych ji Demokracie. P.K.

   Smazat
 21. Nemohlo to dopadnot jinak Po r. 89 se sem nahrnuli různý zlatokopové, revanšisté a další havěť co ucítila svou příležitost ke kořisti. A naše zprvu naivní polistopadové vlády, potom neschopné až všehoschpné, bez zákonů jim umožnili hodovat, až zbyla jenom ohlodaná kost a i tá nám pomalu nepatří. Teď na to doplácíme všichni. Máme sice "demokraturu a lidská práva", ale z krásných slov chleba neupečem. Po třiceti letech není co slavit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No je to tak "není co slavit", se s tím smiř. Hej hou, rudý dědeček

   Smazat
  2. 11:59 V tvém případě určitě ne, ty raději dědku rudej bláznivej trénuj skok do rakve.
   Ty jsi ta vizitka toho co nikdy nic nedokázal,lempl v přímém přenosu, který žil pouze z podpory a podstaty rudých zločincu včetně tebe a po 89 roce jsi utřel. Proto jseš proti dnešnímu režimu zaujatej. Jsem moc rád, že jsou tady tací lidé, kteří tady horují pro bejvalej režim a celé dny se žerou vzpomínkou na jejich vládnutí, které se nevrátí. Ani po 30 letech nejsou schopni pochopit co se zde v 89 r. událo.Užerte se vy rudí pomatenci. .HOUHOU KOMOUŠI.

   Smazat
  3. 15:08
   Další havlomOUDro z držky amiděvky po lobotomii!?☺
   Jestli NIC LEPŠÍHO ta amisvoloč NEMÁ,tak to jsou na tom s výcvikem čELIT HODNĚ V PRDELI!☺

   Smazat
  4. 15.20A zase stejné hovado v podstatě neřekne nic rozumného, jak jsem ti psal kretene neustále stejné bláboly AMIOHAVELFAŠISTA
   JDI DO PRDELE!
   Tímto žádám Dvořáka, ať maže toho blázna. Nezávadné komenty maže a tenhle dobytek tady nechá!

   Smazat
  5. 15:41
   Copak se ti ty poblbanej a ,vypatlanej demokrate nezamlouvá?!
   Že vás tady za ty vaše havlomOUDra a amilži krom Hovnolulana a toho nazi Ctrl-C a Ctrl-V NEPOCHVÁLÍ?!
   Jestli sis ty havlopussynko nevšiml,TAK TADY NENÍ HAVLOLEJNOLAHVÁRENSKEJ odpad jako u Šafra!
   Čest

   Smazat
  6. 15:49 Vyskřekl dementní tep(lick)ej čichač prdů téhle židočekistické poloopice! - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/291912_original.png

   co omámen jimi poté usiluje mermomocí zabránit tomu, aby i u nás proběhla důsledná dekomunizace jako v Chorvatsku, na Ukrajině a v Pobaltí, páč ho trápí
   bejt součástí civilizovanýho světa, a touží i s námi zapadnout mezi tuhle smradlavou hordu ožralých, za bílýho dne v pochcaných teplákách křepčících podlidí! - https://www.youtube.com/watch?v=9B1M3IPVcXs

   Smazat
  7. P.S.: Ale potáhne vodsud jen s hrstkou svých odulých kumpánů a to tak rychle, že se nestačí ani posrat strachem, až mu dám čuchnout k této mé sukovici! - https://vimeo.com/82853398

   Smazat
  8. 15:08 Skok do rakve může trénovat každej, protože smrti se nikdo nevyhne. Jinak mne fascinují vaše věštecké schopnosti, které mají s realitou asi tolik společného, jako vaše chválení současného režimu. Naštěstí je vás čím dál méně a to je moc dobře . Hej hou, rudý dědeček

   Smazat
  9. 23:10 Současnej režim je hnus! Ale proč? Proto že se nechce vrátit zpět k zdegnerovanýmu bolševismu jistě ne! Páč lůza nikdy nebyla předurčena k podílu na moci, není totiž schopná sebeřízení! Od toho tu existuje od počátku dějin kasta pánů nadaná Vůlí k moci, která ovládá tuto vlastnost postrádající kastu otroků! Bohužel ta první dnes musí předstírat vládu té druhé! Tzv. demokracie (=lůzovláda) je levicová idea a levice byla vždy nepřítelem velkých mužů, kteří místo toho, aby jim druzí s radostí sloužili a nacházeli nejvyšší uspokojení v tom, že mají tu čest podílet se na jejich dějinném poslání, musejí strpět, že se jim tito pletou do cesty. Zatímco v nerovné společnosti může průměrný muž velkému muži dobře sloužit k vzájemnému prospěchu, v rovnostářství jsou průměrní muži pro ty velké břemenem. Rovnostářství je triumfem nízkých mužů s nízkými ambicemi! Rozum je další mantrou masonů! Nadčlověk se svou morálkou pánů liší od podčlověka. Morálka podlidí se projevuje jako duševní společenská choroba zvaná levicovost, která vede k jejímu postupnému úpadku, kdy všemu nemocnému, slabému, patologickému a dokonce kriminálnímu je věnována dojemná starost a péče, která daleko přesahuje péči o zdravé, a to proto, aby se opět zařadilo do stáda obecné uniformity. Skutečná pravice, která jediná může zajistit zdravou společnost, musí v první řadě odmítnout rovnoprávnost! Neb jak klasik napsal: "Nadčlověk je smyslem Země ... a právo nutně znovu povstane z násilí a moci. Protože jen malý počet lidí je natolik vynikajících, aby mohl vládnout, zatímco sloužit musí vždy nesčetné zástupy."

   Vládnoucí dnes liberalismus je stejně bezvýchodný jako byl komunismus! Prostý lid musí dostat nejen chleba, ale i hry! Musí se poté kdy je nasycen i nějak zabavit! Přerozdělení prostředků jak si to namlouvali socani NIC neřeší! Lůza neumí se svými potřebami zacházet, neumí je ukočírovat! Potřebuje pevné vedení Nadčlověka a především potřebuje pravidelně být vedena na válečná jatka! Neb válka je konečný chléb i hra pro nadbytečnou lůzu a upouští tlak z hrnce nerovnostářské společnosti! To jsou zákony přírody a jakákoliv vzpoura proti nim je pro existenci našeho druhu konečná ...

   Smazat
 22. Nemohlo to dopadnout jinak.
  "každá revolucionizující třída musí vydávat svůj zájem, za zájem většiny"
  A nyní může začít diskuze o tom, co je v zájmu většiny a co není. Obhájci stávajícího režimu, plivající jedovaté sliny na minulý režim, by si měli uvědomit jedno. Komplex jistot dosažený v osmdesátých letech, je nenávratně pryč, z drtivé části v soukromých rukou.
  Dnešním cílem kapitálu není "zisk za výrobu", ale pernamentní ohlodávání pracujících formou čerpání rent.
  Pohádky o "krutých komunistech" a "hodných klucích ze západu" se mnohou vyprávět leda v ČT. Těm už dávno rozumní lidé nevěří, zejména na základě informací o utrpení nevinných lidí v "zájmových oblastech západu". Proti tomu je bezpráví v Číně a v Rusku pouze slabým odvarem.
  ABC

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  3. 11:52 je trefa do ohlodávače pracujících 12:52!
   Jeho výblitek tu však má své místo, rozvazuje lidem oči.

   Smazat
  4. "Ohlodávač pracujících" (12:52) byl editorem smazán, protože neukrotil svou sprostou duši a opět urážel.

   Smazat
  5. "Komplex jistot dosažený v osmdesátých letech, je nenávratně pryč"
   No tak to ale názorně vypovídá o "kvalitě" těch "jistot" a taky o inteligenci těch troubů, kterří si ty pohádky o "jistotách" nechali nabulíkovat.
   Každý, kdo nemá v hlavě nasráno ví, že jediná jistota na tomto světě vždy byla, je a bude pouze smrt.

   "Pohádky o "krutých komunistech" a "hodných klucích ze západu" se mnohou vyprávět leda v ČT." víš, ty rudé hovado, že se tímto svým žvaněním dopouštíš trestného činu?
   Ale klidně v tom pokračuj ať lidi názorně vidí co jste vy rudá hovada zač a že jste se přes plky o vaší demokratizaci za 30 let nezměnili ani o prd.

   ========================================

   Soudruhu debile Dvořáku, snaživý ruský a rudý propagandisto, jdi do prdele.

   Co zrovna ty si bereš do huby "pracující"? Ty jsi nýmand, nefachcčenko, příživník, "režisér", který za celý život natočil jediný film, který navíc vysílali jen jednou. Opravdu je za tebou moře práce.

   Smazat
  6. 14)20
   Že tě fotr nevyhonil do kanálu,dneska jsi ty ČURÁKU generovej mohl tapetovat z Kanárů!

   Smazat
  7. 15;01
   Genderovej

   Smazat
  8. 14:20 Zkuste svůj projev napsat věcně, bez snahy dodat mu váhu urážkami. Hádám správně, že toho nejste mentálně schopen? Děláte dnešnímu režimu medvědí službu, když předvádíte, jací duševní invalidé se ho zastávají. Mimochodem, trestného činu se svým napadáním jiných dopouštíte právě vy. Ale bebojte se. Žalovat vás nikdo nebude, protože soud by vás osvobodil pro evidentní mentální zaostalost.

   Smazat
  9. 15:06 A o čem by asi tak měl s místními odulci*) "diskutovat"?! Pilní v trolení, jinak ale zapšklí, na Putlerových prdech závislí, neproduktivní blbci by moc rádi škodili, avšak pouze smrdí. Ruské přísloví: Psí/čubčí (a tedy i parazitický čecháčkovský, ovaroidní, pitomiovský, fálmerovský a burešovský) hlas do nebe nevolá. Jsou ti umanutí, lúzrovití, sprejerovití, ovaroví a zaprdění diskutéři s falešnými jmény, tituly a institucemi (včetně těch burešovsko-čobolovských) opravdu tak blbí a ubozí, komunizmem zdegenerovaní, na bezplatných médiích chorobně závislí, potrefené husy, nebo jen placení provokatéři, členové KSČ, ROH, SČSP, khakimozky, lidoví milicionáři, pomocníci VB, politruci, případně důchodci agenti StB a KGB ??? Jak málo stačí ubohým, neschopným, nezaměstnatelným, samolibým a líným sockám ke štěstí: Vyblít se namísto produktivní práce na kapitalistickém internetu a vylízat si socialistickou p….l. Obyvatelé králíkáren ani na internetu nevyprodukují víc – než bobky. Zamindrákovaná lůza metá svá lejna na ty výše stojící - ta však bez zásahu cíle dopadnou zpět na její hlavu. Lůza zůstává lůzou i když je v početní většině. Čím ubožejší a pitomější podvraťáček na řetězu u boudy - tím víc poštěkává a zasírá své okolí. A ještě by chtěl bez vlastní osobní odpovědnosti zasahovat anonymně referendem do osudů spoluobčanů. Geniální politický trik, prosazovaný postkomunistickou tripartitou: internetové diskuze.
   Nabuzené lemplovské, dluhy neplatící a neproduktivní socky vypustí nahromaděnou žluč a střevní plyny (přímá demosrácie) a neřádí pak už na náměstích:-)))

   *) putleroffci se na ulici či v socce navzájem poznají podle neupřímného žlučovitého úšklebu, vyb(p)itého mozku, kozí bradky, křivé huby, krhavých očí, převislého pupku, kosého pohledu a špatného trávení. A mnozí maj navíc odulé tváře, jak blízko strkaj tlamu k pšoukolíhni svého škaredého fýrera tu! - https://pbs.twimg.com/media/DQ3D5L9WsAAByD3.jpg

   Smazat
  10. 18:12 máš pravdu.O čem ty tak můžeš diskutovat.Umíš jen tapetovat infantilní výblitky .

   Smazat
  11. 14:20
   Človeče, Vy jste nevychovaný hulvát. Máte svoje představy o světě, nechte si je, diskutujte slušně. Lidé Vašeho typu stálí s vlaječkami okolo silnic v roce 1938.
   ABC

   Smazat
  12. 21:11 Ten popis je tapeta, ale neumím si předatavit nic přesnějšího k popisu místních zdegenerovaných rudých odulců! Třebas tohle je přímo dokonalé - cituji:
   "... umanutí, lúzrovití, sprejerovití, ovaroví a zaprdění diskutéři s falešnými jmény, tituly a institucemi (včetně těch burešovsko-čobolovských) opravdu tak blbí a ubozí, komunizmem zdegenerovaní, na bezplatných médiích chorobně závislí, potrefené husy, nebo jen placení provokatéři, členové KSČ, ROH, SČSP, khakimozky, lidoví milicionáři, pomocníci VB, politruci, případně důchodci agenti StB (to KGB je přehnaný, uznávám) ... Jak málo stačí ubohým, neschopným, nezaměstnatelným, samolibým a líným sockám ke štěstí: Vyblít se namísto produktivní práce na kapitalistickém internetu a vylízat si socialistickou p….l. Obyvatelé králíkáren ani na internetu nevyprodukují víc – než bobky. Zamindrákovaná lůza metá svá lejna na ty výše stojící - ta však bez zásahu cíle dopadnou zpět na její hlavu. Lůza zůstává lůzou i když je v početní většině. Čím ubožejší a pitomější podvraťáček na řetězu u boudy - tím víc poštěkává a zasírá své okolí. A ještě by chtěl bez vlastní osobní odpovědnosti zasahovat anonymně referendem do osudů spoluobčanů. Geniální politický trik, prosazovaný postkomunistickou tripartitou: internetové diskuze."

   Co dodat? Prostě NR!

   Smazat
 23. Sloboda vytvorená v roku 1989 nebola darom pre jednotlivca. Bola to tzv. "demokratická" sloboda. Demokracia umožňuje, aby si väčšina občanov SPOLOČNE zabezpečila slobodu pre jednotlivca. Lenže - ľudská hlúposť , využitá niekoľkými gaunermi, politikmi, umožnila, že väčšina ovčanov vložila slobodu všetkých ľudí do rúk tých niekoľkých gaunerov, politikov. TAKTO FUNGUJE DEMOKRACIA. Demokracia NEZARUČUJE slobodu jednotlivcovi, demokracia umožňuje väčšine ODOVZDAŤ slobodu všetkých gaunerom politikom.
  Preto je demokracia ZLO. Demokracia NIE JE VHODNÁ pre hlupákov ovčanov.
  ======
  Kto čakal, že "zavedením demokracie" sa automaticky zabezpečí bohatstvo, sloboda, tak je NAIVNÝ. Demokracia NIČ AUTOMATICKY nezabezpečuje. Iba UMOŽŇUJE to vytvoriť.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 13.00 typické pro kapitalisty. Lidé svěří své peníze bance, která pak zkrachuje a demokraticky okradeným lidem je sděleno, že si za to můžou sami. A proč tak funguje demokracie? Protože zákony vytváří a schvaluji ti nejbohatší a ti je tvoří pro dosažení svého, co největšího zisku a to v takové velikosti, že prostřednictvím peněz jsou schopni, samozřejmě demokraticky, zabíjet miliony lidí po celém světě. A pokaždé, kdy bohatí okradou miliony lidí, doprovází to kecy o demokracii a pokud jsou okradení a zbídačení miliony lidí, můžou si za to sami. Ono se to kapitalistům v tom hrabání, ne vždy povede a pak následují protesty jako se nyní dějí po celém světě.

   Smazat
  2. Vklady v bance jsou pojištěné, idiote! Zkus něco lepšího.

   Smazat
  3. Nevzdělatelný idiot jsi ty 14:05!
   Banky mají v zásobě cca 20% hotovosti. Kdyby na ně lidi ze strachu z krachu udělali tzv. "run", nebyly by schopné vkladatele vyplatit. Ani pojištění by tě nezachránilo. Co by se dělo potom se zeptej Řeků, kterým už jednou načas zablokovali bankomaty...

   Smazat
  4. @ Anonymní 29. října 2019 14:05
   Vklady v bance jsou pojištěné do maximální výše 100000 euro.

   Smazat
 24. 14,05
  To byly u bejvalý Ekoagrobanky taky!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. U banky Morava také! Hlavně že ten propagandista dnešního průseru nadává.

   Smazat
  2. Máte pojištěné všechny vklady do výše 100.000 EUR na 100% hodnoty, tak nevím o čem to melete, idioti. Pokud se vám to nelíbí, mějte peníze schované pod peřinou, nikdo vám v tom nebrání.

   Smazat
  3. Naivní 14:23.

   Smazat
  4. 14:45
   Naivní? Já bych řekl spíše blbej jak štoudev.

   Smazat
 25. 14:23
  Co tam máš pojištěného ty,LEDA HOVNO ve svý vlastní dutý palici,havlopussynko!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Takhle bys o svý vlastní matce psát neměl, putlerprde! Vím, neměl to to kdo sdělit, páč tvá máti je němá už od dětství. To se stalo, když za války její komoušskou famílii navštívili ukrajinští vlastenci z UPA, kteří tvý bábě uřezali ty její povislý kozy, dědkovi zvadlýho kokota a ještě dejchající je oba vhodili do škarpy, kam chodila celá vesnice srát. Bohužel tvou matku, tuhletu kurvu - https://im.tiscali.cz/press/2017/11/30/883039-final-0787-3800x2536.jpg

   nenašli, páč byla schovaná v tý škarpě mezi hovnama a oni ji nedokázali rozeznat! A to byla chyba, tak jí pak mohl ožralej Havel na mejdanu, kde vynášela popelníky, ošukat a z toho si se vylíhl ty! Jenže tě potratila a ten potrat naložili do lihu a později poslali kremlovoroj jako delikatesu. Od tý doby co ji zežral poletuješ coby shluk těkavých plynů z lejnolíhně tohoto smradlavýho Ugrofína! - https://pbs.twimg.com/media/DQ3D5L9WsAAByD3.jpg

   Smazat
  2. Zadrhnutý gramofone 18:14, odevzdej se do opravy.

   Smazat
  3. oprava času: 14:58 samozřejmě ... naopak poděkování 18:14 za vysvětlení původu podivně skřekajícího individua váýše!

   Smazat
 26. Durazně žádám pana Dvořáka ať maže tohle individuum v 14:58. Co je tohle za přínos, pouze jeho psychopatické výlevy. Zablokovat natrvalo.
  Tebe ty sráči poznat, tak víc těma pastelkama nenapíšeš!! to ti garantuji.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Váš "psychopatický výlev" tu zůstat může?

   Smazat
 27. 15:46
  Třetíhorního prvoka se nebojí NIKDO,NATOŽ JÁ!!!!☺

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hele dvojmolekulový pšouku otravýho putléria, nezneužívej svý těkavosti! Až použiju svůj antiputler-sprej znčky SKUNK APE, tak odtud odvaneš domů, mezi tuhle smradlavou hordu ožralých, za bílýho dne v pochcaných teplákách křepčících podlidí!!☺ - https://www.youtube.com/watch?v=9B1M3IPVcXs

   Smazat
 28. Klíčem k porozumění skryté krizi poklesu je kupní síla ve srovnání se mzdami / výdělky - kolik zboží a služeb může mzda koupit? Pro průměrnou americkou domácnost mzdy mírně vzrostly, zatímco kupní síla těchto mezd klesla.Navíc kvalita zboží a služeb v mnoha případech prudce poklesla , takže i když ceny klesly, to, co dostanete za své peníze, ještě více pokleslo, což účinně snížilo kupní sílu vašich mezd.
  Příklad: spotřebiče byly jednou navrženy a postaveny tak, aby vydržely generaci nebo déle. Chladničky, myčky a sušičky vydržely desetiletí. Průměrný spotřebič v průběhu několika let selhává a elektronická deska, která stojí zhruba třetinu ceny celého zařízení, selže a musí být vyměněna. S prací, náklady na opravu jsou tak vysoké, spotřebitelé často posílají téměř nový spotřebič na skládku a kupují nový (a brzy selhávající) spotřebič.
  Pak jsou tu velké lístky: nájemné, bydlení, vysoká škola, zdravotnictví. Anekdotally mi bylo řečeno, že mladý inženýr v Silicon Valley by mohl vydělat 20 000 dolarů ročně a pronajmout si skromný byt za 200 dolarů. Nyní mladý inženýr činí 100.000 dolarů, ale nájemné za skromný byt je 2.500 dolarů měsíčně: mzdy vzrostly pětinásobně, ale nájemné vzrostlo 12krát. To je ohromná ztráta kupní síly.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Proto nás z rozvinutých zemí přeřadili 1.4.2017 mezi rozvojové.

   Smazat
 29. Přepište pohádky, místo " pane, pojďěte si hrát", navrhuji změnit na "pane, pojďte se nenávidět".

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.