Reklama

úterý 29. října 2019

Tři otázky k Sametu (7. díl)

redakce
29.10.2019 E-republika
Vzhledem k blížícímu se výročí sametové revoluce jsme se rozhodli položit si v redakci, v okruhu přispěvatelů a čtenářů E-republiky tři otázky.

Dnes odpovídá: Milan Daniel

1) Jak jste viděl/a události roku 1989 v tehdejší době?


Viděl jsem je jako počátek změn, které od základů změní společenskou stavbu a nastolí společnost svobodnou, ale zároveň slušnou a solidární.


2) Jak tyto události a vše, co bylo jejich důsledkem, hodnotíte dnes?


Došlo k nespornému uvolnění společenských poměrů, ale svobodu často supluje volnost bez odpovědnosti. Neodpovědnost uvolňuje stavidla sprostotě a dalším negativním jevům i lidským vlastnostem. Solidarita je vyžadována od obyvatel společného domu v nižších patrech, zatímco v těch horních o ní nechtějí ani slyšet. Ve společnosti se dávno rozevírají nůžky nerovnosti, jejichž ostří je nyní dáno nejčastěji ekonomickým postavením a dosaženým vzděláním. To vyvolává na hůře postavené straně napětí, nepřátelství, apatii i nenávist.


3) Co byste přál/a České republice a Čechům do dalších 30 let?


Aby se monolog společenských skupin vydávaný za dialog změnil v dialog skutečný. Aby se lidé v rozdělené zemi shodli na tom, že společenské problémy budeme řešit společně, slušně, se snahou o pochopení argumentů protistran a nalezení kompromisních řešení přijatelných pro všechny strany. A aby k tomu byla ochota.64 komentářů :

 1. Jsa dělník viděl jsem události roku 1989 jako fotbalový zápas. Něco se začalo dít, vytrhlo mě to ze stereotypu a bylo komu fandit. Ale nijak jsem se do toho nezapojoval, sledoval jsem to jako ten fotbal a na aktéry jsem koukal jako na jakési exoty. Dodnes jsem si na ně nezvykl.
  Dnes to hodnotím tak, že jako stát jsme na mnoho generací vyřízení a vyloučení ze seriózních jednání. Můj status dělníka se propadl téměř na samé společenské dno, zmrdi povyrostli, slušní lidé byli zašlapáni, všichni jsme ztratili naději na budoucnost, na nějaký pozitivní vývoj. Velice těžko v sobě hledám pocit nějakého blízkého vztahu k této zemi, nějaké vlastenectví. Společnost je rozeštvaná, zcela ji ovládla zloba, závist, zášť, strach a svár.
  České "republice" a Čechům bych popřál do příštích let snad jedině aby konečně našli odvahu pohlédnout pravdě do očí. Sobě přeji abych zemřel včas, dřív než se to tu posere docela.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jako bych to psal já,plně se s příspěvkem ztotožňuji...včetně poslední věty na závěr!!!!

   Smazat
  2. Viděl jste to tenkrát naprosto přesně.

   Smazat
  3. Souhlas s připomínkou: takzvaná svoboda projevu. To je největší zklamání z polistopadového vývoje. Zářný příklad: ČT. Je všechno možné, jenom ne objektivní a vyvážená. A zodpovědnost žádná! Nikdo na ně nemůže. Ale kasírovat televizní poplatky to jo.

   Smazat
  4. 14:58 Jako dělník jsem necinkal a věděl jsem proč. Protože ti „zlí" komunisti měli nakonec pravdu co říkali o kapitalismu.

   Smazat
  5. ja jsem měl po dvou měsich kocovinu po převratu když jsem vyděl prvni zhasnuty tunel ale to už bylo pozdě protože všechno už bylo hotovy a komunisti ve fabrice nam řikali vy šichni mužete byt podnikatele jezdit bude jen mercedesem se svym šoferem zato my kteři zustneme na statnim tak budeme chodit o žebrotě a tak se taky stalo jenže ja zase stal na špatne straně a jezdim pěšky a komunisti co se převlikli jezdi v těch mercedesech misto mně stale převlečeni za demokrady

   Smazat
  6. Skuteční komunisté se nepřevlíkli. Jen ti šmejdi a kariéristé, co se vetřeli do komunistické strany si oblékli opět to, co bylo pro ně vnitřně symbiotické. LZ

   Smazat
  7. 19:35

   Proto to také ti s rovnou páteří patřičně schytali. Právě od chameleonů.
   Svět není příznivým místem pro spravedlnost.

   Smazat
 2. Jedním z ekonomických nástrojů, jak posílit solidaritu a přitlumit neblahý trend k rozevírání majetkových a tedy i mocenských "nůžek", je progresivní daň z příjmů.
  Řekněte však o ni cos nahlas nebo i šeptem, a budete za největšího nepřítele svobod a všech úspěšných. Jinak na odstřel jako ta škodná ...

  OdpovědětSmazat
 3. Na Husákovo režimu mě štvala strnulá mocenská struktura a hlavně na ní napojená škodná.
  Ale dnes když se za tím ohlédnu a porovnám to se současností, na rukou bych je nosil!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. řekněme to takhle - dřív si vyvolení přilepšovali k platu - a dnes ti samí převlíkli kabáty a kradou jako bezední otesánci

   Smazat
  2. 16:20. To je klišé. Copak nejsou největší zloději ti tzv. disidenti v čele s Havlem ? Copak Bakala, Krejčíř, Kalousek a podobní týpci byli vyvolení ?
   Bartošové, Pánkové Farští, Gazdící, Moravcové atd. a celá tahle bezskrupulozní sebranka nemá se tehdejším režimem nic společného. Jsou to naopak krysy, které vylezly z děr...
   Heriot.

   Smazat
  3. 16:28
   Protože se lumpárny nesoudí a netrestají, tak se stále vychovávají další šidílkové, tuneláříci a odkloňovači. Navíc zrušíme matiku a tak si jednou nedokážou spočítat naše děti úrok z půjčky a budou spokojeni i s lichvou. Navíc dostává vzdělání "nafrak", nejen v matematice, ale i v historii, literatuře a dokonce i mateřština je skoro na obtíž. Dávno jsme pohřbili hodnoty jako normální slušnost, úctu k vlastní historii, k vlastní zemi, k Čechům, kteří proslavili naši vlast. Ústa máme plná "Evropských hodnot", ale možná někdo neví, že sem patří Mojžíšovo desatero i TGM s -nebát se a nekrást-, i Husovo -pravdu každému přejte-.

   Smazat
 4. 16:28 Heroine, krysy jsou velice chytrá zvířátka na rozdíl od tebe.
  Co podle tebe ukradl pan Havel? Nebo pan Kalousek? Pouze ubohej výkřik bez argumentu.
  Proč nadáváš těm uspěšným pánum Bartoš, Pánek, a hlavně velice chytrý pan Moravec, kterému ty nesaháš ani po kotníky. Co třeba takovej Skála, Grospííč,Filip, Okamura a nejhorší zločinec Babiš. Ti tobě nevadí? Plus potácející se troska z hradu. To jsou ti kteří dnes škodí, co ale psát hlupcum jako ty.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vzpomeňte si na volby do do PS,EU nebo senátu obrovský přetlat nabídky.Proč protože si sami neustále navyšují platy dnes už do nehorázných výšin a říkají tomu demokracie!!!Ve ŠVÉDSKU je stanovena komise která určuje platy ve státní správě. Platy i poslanců se pohybují kolem průměrné mzdy v celé zemi. Žádné další požitky nepřísluší nikomu. Pouze premiér má služební auto s řidičem! Za to naši lepšolidé si nastavili podmínky jak za feudalismu. Prostě HNUS!

   Smazat
  2. Troska jsi ty 16.51 - kdo píše takový sračky, je prostě na palici, jinak to není možný. Havel ukradl všem občanům víru, naději i lásku - všechno! Z naší země nechal udělat pro své zmrdy kámoše trhací kalendář, sám dostal obří majetek, a bylo mu všechno fuk.Svý zadání od amerických kurev splnil - ty sis nevšiml v reportáži s Milošem Formanem, jak úplně všude byl Havel? To byla hnusná, proamerická svině, šel proti vlastnímu národu. Chtěl nějak změnit politiku? Ale zprasili všechno co šlo, vše jen pro kámoše, a všechny ty disidentský zchlastaný kurvy - myslíš, že bylo normální během pár měsíců vyhodit statisíce lidí z práce na dlažbu, protože se jim zachtělo zprivatizovat státní podniky, vydrancovat je a prodat? Lidi ve středních létech, živitelé rodin , co měli dělat? Spáchat hromadnou sebevraždu? byla to odporná genocida, naprosto bezohledná, stát se změnil na vyhlazovací tábor, rozjela se velkovýroba zbohatlíků a prasat všeho druhu, na to byla podplacena a najata justice, policie, a celej státní aparát. Odporné kurvy! Dnes mají všichni majetek - jak k němu přišli? Jsi stejná, bezpáteřní kurva, jinak bys nemohl blít takový sadistický sračky! Nebo tobě není fuk, že stovky lidí pomřeli hlady, umrzli v zimě na ulicích, vybírají popelnice a žebrají? Jsi hnusná, ubohá kurva!

   Smazat
  3. 16:51 Ty jsi správný slouhovský exot. Všechny své páničky tak hezky oslovuješ, ale o prezidentovi mluvíš
   jako ČT. Zeman to, Zeman ono. Tak se chlapče narovnej
   a nepaničkuj. Ti tvoji si to nezaslouží.

   Smazat
  4. 16:51 z prdele "velice chytrého pana Moravce",kde jste zabořený vidíte svět ze správného úhlu a ve správných barvách.Jen tak dál.

   Smazat
  5. 16:51
   Jste celý popletený, uklidněte se, ten pán není Heroin, ale Heriot. Souhlasím s ním a zajímalo by mne, zda inulinuje ke zvěrolékařům, nebo detektivům.

   Smazat
  6. 19:04 Pan Havel všem nic neukradl, mě určitě ne. Mě dal svobodu ve všem a já ji také řádně využívám, to jen ubozí nýmandi, frustráti, kteří nic neumí a byli pouze zvyklí co jim přihrála strana, jako ty, dnes brečí nejvíc.
   Co jste nabídli vy za 40 let "BUDOVÁNÍ SOCIALISMU " nic,jen bídu a zmar, jo abych nezapoměl 20 roku ruské okupace.
   Ať se ti daří aspoň tak dobře jako mě! Díky pane Havle!

   Smazat
  7. 19:04 Je možné, že je někdo až tak vymatlanej?

   Smazat
  8. 11:07 A cos jiného čekal od místních zdegenerovaných rudých odulců! Tihle umanutí, lúzrovití, sprejerovití, ovaroví a zaprdění diskutéři s falešnými jmény, tituly a institucemi (včetně těch burešovsko-čobolovských), komunizmem zdegenerovaní, na bezplatných médiích chorobně závislí, špatně placení provokatéři, členové KSČ, ROH, SČSP, khakimozky, lidoví milicionáři, pomocníci VB, politruci, případně důchodci agenti StB, se na ulici či v socce snadno poznají podle neupřímného žlučovitého úšklebu, vyb(p)itého mozku, kozí bradky, křivé huby, krhavých očí, převislého pupku, kosého pohledu a špatného trávení. A mnozí maj navíc odulé tváře, jak blízko strkaj tlamu k pšoukolíhni svého škaredého fýrera tu! - https://pbs.twimg.com/media/DQ3D5L9WsAAByD3.jpg

   Smazat
 5. 16:51
  Podle Benešových dekretetů ten ZASRANEJ UDAVAČ neměl a nemá nárok na jakýkoliv majetek fašobuzny Miloše Havla.....stačí ti to ty výkřiku amianálu takhle,nebo to ty prvoku nejsi schopnej pochopit?!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To si zas pleteš s tím tvým udavačským fotrem v tesilovým saku s nevkusným hadrem místo kravaty a smradlavejma haxnama v trapnejch východoněmeckejch mokasínách, kterýho krom laciný vodky zahřívala i přízeň velkejch rudejch soudruhů!

   Smazat
  2. Vyser si voko ty praštěná svině 18.38 - oplzlej hajzle, meleš pořád totéž. Sprostej dobytku - tebe jednou narazí na kůl ty kryso smradlavá, to budeš ječet a prosit o milost - co? Jo - hovno! S prasatama sprostejma žádný slitování nikdo mít nebude.

   Smazat
  3. 18:38 je jen infantilní kretének.Nechte ho,ať se projevuje.

   Smazat
  4. 19:06 vyskřekla dementní socka co chcípne někde pod mostem, jako každá komoušská mrdka, neschopná jakékoliv existence bez nafetování prdy svýho kreténskýho liliputního fýrera z Kremlu v čele této vorující židobandy! - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/%D0%A8%D0%93%D0%9D%D0%A8%D0%93%D1%82%D0%B0%D0%BA%D1%82%D0%B52.jpg

   Smazat
 6. Volam z celeho srdce, - JE DOBRE - , ze Komunismus chcipl !
  At se cokoliv deje, co se bude dit, tak je to lepsi, nez to bylo !
  Prohlasuji ja - NICK HONOLULU !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jsem z toho volajaký zmetený. Prodat celou republiku,na věky zničit čtvrtinu nejlepší orné půdy, na níž jsou postaveny přízemní montovny,obchoďáky s nezdravými potravinami a velkosklady se šmejdy jež sotva přečkají záruční dobu a přitom vytvořit 2 biliony dluhu je opravdu velké "umění" !!!

   Smazat
  2. Ty zavři svojí americkou sprostou a drzou držku honolulu! Tady komunizmus nikdy nebyl, to až teď ho má veškerá ta politická verbež, kámoši, jejich rodiny, a celej ten ksindl, odírají obyčejný lidi o daně, vymysleli různé DPH a spotřební daně a další hajzloviny, aby si mohli plnit smradlavé pupky! Copak je normální, v zemi, kde pracující berou mzdy kolem dvaceti tisíc měsíčně, oni pobírali sto tisíc? Ano, ti mají komunizmus ta verbež. A ty drž hubu zmetku exulantskej.

   Smazat
  3. 19:10
   Řekl jste to tý vši z papundeklu naprosto přesné!

   Smazat
  4. 17:19 Honi, hoří ti chatrč. Vrať se.

   Smazat
  5. Socialismus se opět jednou vrátí a nakradené majetky podlehnou znárodnění.USA jede po higway přímo do pekla is Honolusupem!

   Smazat
  6. 19:13 Nežvaň rusáku! Nick honolulu je Vlastenec, rasista, aktivní člen KKK! Kdyby tě ty kremelská židobolševická filcko vopejzaná spatřil - na kilák - dva, tě složí svou winchestrovkou jak škodnou! Teda proč jak, viď? Však už brzy to bude povolený i u nás ...

   Smazat
 7. Někdo tady v dřívějších anketách napsal, že celý 17. listopad 1989 byl u nás uskutečněn, hlavně z ekonomických důvodů, což vyvolalo od Havloidů nesouhlas, ale když se podívám na skutečnost, že ročně odtéká z našeho státu nezdaněných 800 miliard ročně směrem na západ od našich hranic, tak souhlasím s názorem, který tady na NR také zazněl, že jsme dojná kráva západní Evropy, kterou až vydojí, odhodí. Obyčejným lidem se žije pořád hůř a hůř a jedno procento bohatne, že neví co s penězi.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Politika je dnes jenom o penězích. Všimněte si, jak uvažují Američané při svých "diplomatických" krocích. Proto měli v tomhle pravdu. Ale stejně je to z deště pod okap!

   Smazat
 8. 17:19
  Nejásej potrate,sám to máš za pár prvoku z amianálu!☺

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vyskřekl dementní zřízenec teplický patologie, schopnej maximálně dotlačit z pitevny do márnice vozejk se zašitou zdechlinou nějakýho toho komoušskýho geronta, aniž by se přitom probral z lihu co v něm primář uchovává potraty cigánskejch socek, co mu ho chodí potajmu upíjet!☺

   Smazat
 9. Přála bych si PŘESNĚ to samé co autor.
  PŘESNĚ tohleto dneska chybí,NIKDO není ochotný diskutovat s oponentem.
  Takhle to v šedesátých nebylo,tenkrát se spolu ještě lidi uměli bavit.
  Možná proto,že někteří zavilí stalinisté dostali po rypáku a prohlédli a zjistili,jak SNADNÉ je se mýlit.
  A UMĚLI to přiznat.
  Dneska bych lidi kteří se probrali ze sametové diskotéky spočítala na prstech jedné ruky.
  A ani bych si je netroufla jmenovat,aby to pro ně nebylo políbení smrti.
  Každý holt nemá koule nechat se ZNOVU zapsat na černej seznam,jako třeba paní Lenka Procházková.
  Helanov

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nejsem ochoten jakkoli diskutovat s islamistou, nejsem ochoten jakkoli diskutovat s fašistou, nejsem ochoten jakkoli diskutovat s komunistou, nejsem ochoten jakkoli diskutovat s nikým, jehož primárním cílem je zásadním způsobem omezit má práva a svobody a v konečném důsledku mě zotročit.
   Sorry.

   Smazat
  2. 18:02
   Ale no tak, ani v 68 to nebylo žádné idylické diskusní fórum. Nebylo nic těžkého dostat se do hádky se zastáncem opačného názoru a padaly i rány. Situace se pomalu radikalizovala, jak někteří dostávali křídla, už se v podnicích sestavovaly seznamy lidí, kteří kdyby nedošlo ke zastavení událostí, nedopadli by asi dobře.
   Provází to zřejmě všechny společenské změny, že z nor začne vylézat pakáž, která v nastalém chaosu cítí svou příležitost.

   Smazat
  3. 18:06 Jsi docela spokojený otrok. Nejhorší na to, že o tom ani nevíš.
   Hovny.

   Smazat
 10. Vyskřekl dementní zřízenec teplický patologie, schopnej maximálně dotlačit z pitevny do márnice vozejk se zašitou zdechlinou nějakýho toho komoušskýho geronta, aniž by se přitom probral z lihu co v něm primář uchovává potraty cigánskejch socek, co mu ho chodí potajmu upíjet!☺


  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ad 18:37. Ubožáku, přihlaste se se svoji duševní poruchou na psychiatrii, jinak skončíte sebevraždou.

   Smazat
  2. Copak copak zdraví neslouží a mozek také je nějak mimo.

   Smazat
  3. 18:46 Má naprostou pravdu ve své geniální schopnosti popsat místní lůzu, někdejší kolaboranty a potomky někdejších kolaborantů, bagatelizující a zesměšňující ještě dnes v internetových komentářích (žlučovitých zvratcích) Havla i Listopad si opravdu nezaslouží nic jiného, než si zopakovat tehdejší historii, resp. estébácko-gangsterskou vládu, kterou reprezentuje agent Bureš a stínová rudo-hněd NF. Z řad těchto (povětšinou anonymních a zbabělých) ubožáků se po celé generace rekrutují "užiteční idioti" všech diktátorů a kolaboranti s každým okupačním režimem. Není divu, že u nás totalita vydržela celých 50 let. Ani se nedivím, že zbabělci jsou alergičtí na zrcadlo, v němž vidí zas a znovu jen zbabělého a zakomplexovaného potkana… a Havel, Horáková či bratři Mašínové rovněž každému zbabělci, křivákovi či bývalému kolaborantovi nastavují takové pomyslné zrcadlo. Proto ta hysterie v krysích řadách. Zrovna tak se nedivím, že tito frustráti, zakomplexovaní a zlomyslní anonymní nýmandi, jsou vesměs zároveň i obdivovateli putlerovské kleptokracie, anonismu a anti-amerikanismu. Ještě asi dlouho budeme lavírovat na pomezí mezi demokracií a socialismem, přinejmenším do té doby než vychcípaj na chlast a ovarové žranice!

   Smazat
 11. Karel Gott behem sametovych dnu listopadu 89 na balkonu Melantrichu:
  Proletari vsech zemi, vylizte si prdel!

  A tak zacala sametova revoluce.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. že ti není stydno, dobytku, brát si do tlamy člověka, kterému bys nebyl dobrý ani jako rohožka.

   Smazat
  2. Nebylo to náhodou takto?
   Zde jsou ta videa se Sorosem jak vypravi o Vaskovi-saskovi ,dost sokujicí https://www.youtube.com/watch?v=4zyn9-TpbKM I
   Americkej pucflek běhá v převleku po Hradě a všichni se musí chechtat jeho stupiditě: https://www.facebook.com/pavel.hasenkopf.5/posts/2583544791697496

   Smazat
  3. 19:09 Zajeci hlava? Ty jsi dobry kokot,.

   Smazat
  4. 18:47 A víš koho tím myslel. Tebe a tvoji užgryndanou
   familii. Fotr somrák, matka kurva a tvých osmdesát
   devět sourozenců na fetu.

   Smazat
  5. 20:54 To si zas pleteš s tím tvým udavačským fotrem v tesilovým saku s nevkusným hadrem místo kravaty a smradlavejma haxnama v trapnejch východoněmeckejch mokasínách, co se krom chlastáním laciný vodky zahříval i přízní velkejch rudejch soudruhů!

   Smazat
 12. 19:09 Je pravda, ze Zeman by neusel bez nosice ani 5 metru:-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Roosevelt neudělal ani metr. Zeman se zatím drží i když
   zhubl aby jste mu vy kurvy neříkali ovar.

   Smazat
 13. 19:19
  Zrcadelnice a její havlomOUDra!

  OdpovědětSmazat
 14. Pokud jde o nepohyblivost je mi celkem ukradená, hlavně že mu funguje mozek - a to se u některý z Vás nedá předpodkládat. Kdo sleduje ČR a ČR musí bý (pokud to není v zájmu studia) naprosto na HLAVU. JE to to samé jako Babišovo ANO.

  OdpovědětSmazat
 15. A pro doplnění Pirátovo pusťte nás na ně. Prostě hovada mají hovadské reklamy. Skončeme s reklamami a konečně pojďme zachánit tento malý ale náš stát.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Čí že to stát máme zachraňovat? "Náš" mohou říkat jen ti, co vládnou a stát je jejich nástroj na udržení jejich vlády. Jsme třídně rozdělená společnost takže mluvit o "našem" státu je zkreslující. LZ

   Smazat
 16. Po pečlivém přečtení zdejších slov, někdy i názorů, musím přiznat, že kdyby se dala nenávist zhmotnit, tak tu máme Alpy. Přeji dobrou noc.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je tím, jak Kubišová onehdá úspěšně zaklela zlobu, závist, zášť, strach a svár do volebních lístků.
   Jak jsme se pod tím balkónem a u televizí rozkošně dojímali netušíce, že ta občasná nevraživost s agilním kolegou v práci, zloba na souseda se satelitem z Tuzexu, nebo strach jestli nás nechytnou jak táhneme 2 pytle cementu z rozestavěného paneláku je čajíček proti tomu co přijde po pár letech volnotržní "pravdy a lásky".

   Smazat
 17. Já říkám a nejsem jistě sám: ,,že, mělo-li příjít v 68-mém to, co přišlo v 89-tém tak díky Bohu ,že to přišlo o dvacet let později,když už to nešlo jinak."
  Dále říkám zaplať Pán Bůh ,že mám dvě třetiny a kus života odžitý,chtěl bych dožít v míru a s přikleplým důchodem.

  OdpovědětSmazat
 18. nechat se hormadně vojebat a okrast neni v nepřepsanych dějinach zas až takova zvlaštnost jak si mnozi mysli určitě to nebylo poprve a určtě ne ani naposledy

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přesto mě tolik nemrzí když vojebou jiné, jako když jsem vojebán já.

   Smazat
 19. Soudruzi za socializmu udělali jednu velkou chybu, a to tu, že zadrátovali hranice a nepouštěli lidi ven. Sice si tím zajistili, že jim potřební pracovníci, zdravotní sestry, lékaři a řemeslníci nezmizí za lepším v kapitalistické cizině, jako mizí dnes. Ale zase tím neumožnili velkému množství lidí zažít kapitalismus na vlastní kůži. Když nám v týdenících ukazovali nezaměstnané, bezdomovce či mámy, které nemají peníze na léky pro svoje děti, či válející se narkomany,skoro nikdo jim tady nevěřil a myslel si, že to je jen socialistická propaganda. Proto tak lidé chtěli svrhnout socializmus, protože si mysleli, že na všechny čeká s příchodem kapitalizmu ráj na zemi, že všichni zbohatnou a budou se mít mnohem lépe, než se měli za socializmu. Nejméně polovině lidí se to skutečně podařilo, ale té druhé polovině zase ne. A podle toho dopadá ten průzkum.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.