Reklama

neděle 20. října 2019

Trumpova past na Turky zabrala

Pozorovatelka
20.10.2019 Outsidermedia
A čí bude Černé moře, o které v celém dění jde především? Ruské
Na podzim 2017 proběhlo v severním Iráku referendum o nezávislosti Kurdistánu. Referendum vyhlásil Masúd Barzání, irácký kurdský politik, který byl v letech 2005-2007 prezidentem Iráckého Kurdistánu. Všechny okolní státy zbystřily, neboť Kurdové, 40 milionový národ, který nemá vlastní stát, většinově žijí v Turecku, Íránu, Iráku a v Sýrii.


V. V. Pjakin tehdejší dění okomentoval takto:

A v čem spočívá podstata toho referenda? Naši politologové, kteří nedokážou prohlédnout hru s dopadem v daleké budoucnosti, opět spekulují, co to znamená pro Barzáního, co pro toho, že pro onoho je to labutí píseň a podobné řeči. Jenom izraelští analytici pochopili, že se jedná o tah s významem do budoucna, že je to rozhovor o budoucnosti. Tu budoucnost však chápou jinak.
A to referendum, které se konalo 25.09. je hra do budoucna jako součást procesu, který byl plánován v době, kdy se plánovala 1. světová válka. Na základě jejích výsledků měla být realizována Sévreská mírová smlouva z roku 1920, podle které měl vzniknout Kurdský stát, který by byl absolutně nezpůsobilý, protože hlavní část území, kde žili Kurdové, měla spadat do zón spravovaných Británií a Francií. Nicméně vznik Kurdského státu v plánu byl. Avšak skutečnost, že bolševici převezli globalisty tím, že uzavřeli Brestlitevský mír, vedla k tomu, že byli nuceni na koleně začít ten problém řešit a rozpad Osmanské říše na řadu států, jak to předepisovala Sévreská smlouva, se zrealizoval až podle Lausannské smlouvy z roku 1923, na základě které Kurdové nedostali nic a na troskách Osmanské říše bylo vytvořeno Turecko, které mělo sloužit jako nůž u podbřišku Ruska.
Takže Turci byli samozřejmě proti tomuto referendu, neboť jde o politické prohlášení. To referendum nepředpokládá, že by se ten irácký Kurdistán mohl hned zítra stát nezávislým státem a… mohl by… Jak bych to… Mohl budovat svou státnost a ovlivňovat politiku. To určitě ne. Zítra se nic nestane, tak proč se tak rozčílili?
Problém je v tom, že toto politické prohlášení rozhoduje o mnohém. Turecko stojí na hraně rozpadu a právě v něm žije největší počet Kurdů, turečtí Kurdové tvoří největší část Kurdů.
Teď jsou Kurdové rozptýleni v mnoha státech a snaha o vlastní stát neznamená, že by ten stát měl být vybudován na území všech těch států, kde Kurdové kompaktně žijí – například Sýrie, Turecka, Íránu a Iráku. Ta otázka spočívá v tom, kde se vlastně má ten Kurdistán nacházet?
Podstata toho všeho je tedy následující: Jestliže teď neexistuje globální hráč, který by stabilizoval tuto situaci, tak se vyvolávání té otázky okolo Kurdistánu nemusí vůbec vyplatit. A jaký globální hráč teď působí v tomto regionu, který by byl schopen uplatňovat své řízení? To je globální prediktor. Jeho cílem je na základě Íránu vytvořit centrum koncentrace řízení s tím „správným“ islámem a v takovém případě jim do toho stát založený na základě iráckého a íránského Kurdistánu vůbec nezapadá. To je poškozuje. Pro ně je výhodnější vytvořit Kurdistán na základě tureckých Kurdů, tedy Kurdů v Turecku a ještě jim tak dát přístup k moři.
(Konec citací ze zdroje zde)

Informace, které jsem tučně zdůraznila, považuji za zásadní, a to v několika směrech. Že pouze izraelští analytici pochopili, že se jedná o tah s významem do budoucna, nechám až na konec a pokračovat budu tím, že GP otázku vzniku Kurdistánu nikdy nevzdal. A protože obzvláště s Íránem má dlouhodobě takové plány, že se mu nehodí, aby samostatný Kurdistán zabral kus íránského území, zůstávají jen tři použitelné možnosti: kus Iráku, kus Sýrie a kus Turecka.


Kurdistán musí mít přístup na moře


Tady ale je důležité hlavní kritérium – a sice to, které jsem tučně zvýraznila v závěru citací Pjakina: „přístup k moři“. Sýrie přístup k moři má, po vstupu Ruska do Sýrie na podzim 2015 je však tento přístup pod ruským vlivem, to za prvé. A za druhé je Sýrie největším spojencem Íránu v oblasti, zabrat tedy kus Sýrie ve prospěch Kurdistánu by znamenalo takřka totéž, jako zabrat jej Íránu.

Zbývá tedy území Iráku a Turecka. Ač by se jeden stokrát snažil, z Iráku se k moři nedostane. Přesto je Irák velmi strategickým bodem, neboť na rozdíl od Sýrie a Turecka oplývá obrovskými zásobami ropy. Z čehož plyne, že Irák je nutné dostat pod vliv Íránu – tedy té země, která má celé oblasti velet nejen nábožensky, ale přes zdroje a jejich tranzitní cesty i ekonomicky. A tady se dostáváme k pointě bodu „přístup na moře“. Zabere-li totiž nově vzniklý Kurdistán část Turecka, tak pouze zde bude podmínka přístupu na moře splněna. A konkrétně to bude přístup na velmi strategické Černé moře

A když píšu „strategické Černé moře“, tak na mysli mám Černé moře jakožto součást nové Hedvábné stezky, od začátku budované tak, aby obešla Rusko – v tomto případě vodní cestou. Hlavní kůň globalistů, Írán, totiž má mít v rámci nové Hedvábné stezky přístup na všechny vody, tzn. na všechna moře i oceány. (ZDE)

Na dalším obrázku stojí za pozornost mj. Jemen (další spojenec Íránu), ač přesnější je označení: Rudé moře a hlavně Adenský záliv, který spojuje tyto vodní cesty. (ZDE)

První „čáru přes rozpočet“ (rozuměj přes plány globalistů) Rusko udělalo tím, že hned po ukrajinském majdanu provedlo v březnu 2014 tzv. anexi Krymu – tím si vliv na Černém moři udrželo. Druhou „čáru přes rozpočet“ (rozuměj přes plány globalistů) provedlo v prosinci 2014, když na Černém moři posílilo vliv Turecka. Kdo si nevzpomíná, tak v prosinci 2014 šlo o to, že v rámci snah o likvidaci Ruska ekonomickou cestou došlo k tomu, že ceny ropy tehdy spadly z nějakých cca 100 dolarů za barel na cca 50 dolarů. Rubl tehdy prudce oslabil, ba co víc, Putin tehdy zrušil výstavbu plynovodu South Stream, kterým mělo Rusko dodávat plyn do Evropy přes Turecko – a přes Černé moře! – a dolar se velmi, velmi radoval …. Putin od výstavby South Streamu ustoupil poté, co Brusel zatlačil na země EU a poté, co nejposlušnějším hráčem EU se stalo Bulharsko (jaká to v případě Bulharska „náhoda„). Putin v těch těžkých chvílích k ruskému národu prohlásil, že potrvá jen nějaké dva roky a svět opět bude potřebovat ruské zdroje. V roce 2014 jsem k tomu napsala:

„Proto oslabený rubl a odstoupení Putina od South streamu vlévá petrodolaru krev do žil, ale vyhráno nemá. Majdan na Ukrajině skončil připojením Krymu k Rusku – velká čára přes rozpočet. A Majdan v Turecku se právě vyvíjí směrem, že země s druhou největší armádou v NATO je nejen vstřícná k ISIL a chce tento stát, který už má kontrolu nad většinou blízkovýchodních energetických zdrojů, uznat a získat ho na svojí stranu. Zároveň Turecko vede stále přátelštější jednání s Ruskem – a média to komentují: Erdogan se setkal s Putinem, jde o událost srovnatelnou jen s připojením Krymu k Rusku. No aby ne, když barva Černého moře dostává zcela jiný odstín poté, co byl Putin v Turecku přijat s královskými poctami.“ (video z prosince 2014)

A co se tehdy v prosinci 2014 stalo? Projekt South Stream byl zrušen (nikdy nebyl realizován), místo toho však byl dohodnut projekt Turkish Stream, cituji: „Dne 1. prosince 2014 během státní návštěvy ruského prezidenta Vladimíra Putina v Ankaře, bylo Gazpromem a tureckou společnosti Botaş Petroleum Pipeline Corporation podepsáno Memorandum o porozumění o výstavbě pobřežního plynovodu z Ruska do Turecka přes Černé moře“. A tento projekt právě jde do finále, plynovod má být zprovozněn koncem letošního roku (velikým paradoxem pak je, že nemá končit v Řecku, jak bylo původně plánováno, ale právě v tom Bulharsku, které se na nátlak Bruselu jako první vzdalo projektu South stream – no, co už s blbci).

Může se zdát, že tato odbočka do roku 2014 nemá logiku, ale ona má logiku velikou – pořád totiž jsme na tom strategickém Černém moři. A tím i u Turecka a u případného vzniku Kurdistánu stejně, jako u Íránu a tedy u těch zájmů, které má Írán přes vstup na Černé moře pro globalisty naplňovat.


Turecko je problém


Když jsem v úvodu citovala Pjakina z roku 2017, nebylo to proto, že bych vycházela pouze z toho jeho komentáře, ale proto, že komentář jsem si zapamatovala, protože mi potvrzoval to, o čem jsem psala už v roce 2014 (a kdy jsem Pjakina ještě neznala). A v roce 2014 musím nějakou chvíli ještě zůstat.

Tehdy jsem mj. psala o nerealizovaném plynovodu Nabucco, který měl ruský plyn do Evropy nahradit blízkovýchodními zdroji. Jak je vidět zde, zdrojovými zeměmi se měly stát Kazachstán, Turkmenistán, Ázerbájdžán, Írán, Irák, následně i země až k Libyi. Plynovod tehdy realizován nebyl a kromě toho důvodu, že globalisté potřebovali čas k odstavení amerických zájmů z oblasti (Spojené státy tehdy ještě věřily, že tzv. Arabské jaro probíhá v jejich zájmu, resp. v zájmu petrodolaru), existovaly ještě dvě překážky. První – Írán byl ještě stále pod sankcemi, proto jeho zdroje byly nepoužitelné, bez jeho zdrojů by však plynovod naplňoval jen čtvrtinu potřeb Evropy, tzn. potřeb naplno zajišťovaných. Ruskem. A druhá – dostat tyto zdroje do Evropy nebylo možné bez Turecka. Turecko, vědomo si své strategické polohy ve smyslu tranzitní země, si ale už tehdy kladlo nepřiměřené podmínky (až 35 % kapacity chtělo použít pro vnitřní spotřebu). Plynovod proto realizován nebyl – projekt skončil v roce 2012, kdy byl následně nahrazen plynovodem Tanap, prozatímní alternativou k obejití ruských zdrojů, stále však vedoucí přes Turecko.

To hlavní, co se od roku 2012 změnilo, je, že plynovod, který má Rusko z Evropy odstavit, nemá říkat „pane“ Spojeným státům, ale globalistům. Proto i vznik ISIL v roce 2014 nebyl o amerických zájmech, ale o zájmech globalistů. Už tehdy totiž bylo naplánováno, že zatímco Spojené státy jen splní roli světového policajta, ve skutečnosti ISIL poslouží globalistům za prvé ke spuštění uprchlické vlny do Evropy a za druhé k překreslení hranic a vlivů na Blízkém východě tak, aby do dominantní role byl postaven Írán. K obojímu došlo v roce 2015 – byla spuštěna uprchlická vlna a z Íránu byly sňaty sankce, čímž už tranzitům jeho energetických zdrojů nemělo stát nic v cestě.

Až potud je to pro globalisty radost, protože dění, byť se zádrhely, šlo podle jejich plánů. Co ale jako nevyřešený problém zůstalo a dosud trvá, to je Turecko. To nejen, že se nevzdalo svých osmanských ambicí, čímž je konkurencí íránskému „správnému“ islámu, ale k veliké smůle globalistů stále více stojí na straně Ruska. A o co vztahem „Rusko-Turecko“ jde, na to se podívejme v jiném časovém horizontu: Po velmi zásadním projevu Putina v OSN 28. 9. 2015 Rusko vstoupilo do Sýrie a tím do bojů proti ISIL. Globalisté chtě-nechtě tuto akci uvítali, protože bez Ruska si s ISIL, který představoval i americké zájmy v oblasti, což se globalistům nehodilo, neuměli poradit. Rusko k této akci v podstatě dostalo souhlas globalistů, protože likvidace proamerického ISILu byla i v jejich zájmu. V plánech globalistů však, co se týče ISIL, dále šlo o to, že předtím, než bude zrušen, bude zrušena i část Turecka, a to ve prospěch Kurdistánu.

A tady se v čase vraťme do roku 2014, kdy došlo ke dvěma zásadním událostem. Za prvé – na územích Iráku a Sýrie tehdy vznikl ISIL, nástroj k překreslení blízkovýchodních hranic tak, aby všechny energetické zdroje připadly pod budoucí íránský vliv. Už tehdy měla ale být řešena nejen otázka jejich kumulace pod jedno centrum řízení, ale i otázka jejich tranzitů! A jak už víme z projektu Nabucco, opět tady byl problém jménem „Turecko“, starý problém, který nově měl být řešen vznikem Kurdistánu a přeloženo: vliv Turecka měl být odstraněn tím, že tranzit blízkovýchodního (íránského“) uhlíku do Evropy nepovede přes Turecko, ale přes Kurdistán.

A tady se dostáváme k tomu, co se v roce 2014 stalo zadruhé. Stalo se to, že zatímco globalisté chtěli vliv Turecka odstranit, Rusko vliv Turecka posílilo. V prosinci roku 2014 totiž Putin v Turecku docílil podpis memoranda o výstavbě Turkish Stream (viz text a video výše). A z toho plyne co? Že Putin vstupem do Sýrie sice šel na ruku globalistům (Íránu) ale šel až poté, co si o rok dříve pojistil nejen Krym (a tady na rok 2014 nezapomeňme i v souvislosti s děním na Ukrajině), ale i spojenectví Turecka. Když pak do Sýrie vstoupil se slovy „Jestli draka neizbežna, nado biť pervým“, tak tím řekl: „Chcete Evropu bez ruského plynu, tak si to zkuste, když nejen Turecko, ale i Sýrie – hlavní spojenec vašeho koně Íránu – je na mé straně“.


Írán vs. Turecko aneb zájmy globalistů vs. ruské zájmy


Znova se podívejme na země, které se mají stát energeticky zdrojovými pro Evropu místo Ruska: Kazachstán, Turkmenistán, Ázerbájdžán, Írán, Irák. Kromě toho, že všechno jsou to země na uhlík přebohaté, je spojuje to, že všechny mají připadnout pod vliv Íránu. A znova si připomeňme, že cesta tohoto uhlíku do Evropy není možná bez Turecka – ať už po souši či po vodě, přičemž po vodě konkrétně jde nejen o Středozemní moře, kde to mají jistit spojenci Íránu – Libanon a Sýrie – ale i přes Černé moře, kde se o vliv směrem od Íránu k Evropě dělí Turecko, Rusko a posledním hráčem na východní straně Černého moře pak už zůstává jen Gruzie. Kudy,kudy tedy vést íránskou cestičku do EU, na které globalistům tolik záleží? Přes Rusko? To je to poslední, co si globalisté přejí, Rusko přece má být zcela obejito. Má vést přes Gruzii, která už je jednou nohou v NATO (však na tom zapracoval i Stropnický odhalením památníku Havla v Gruzii), ovšem přes Gruzii, kde Írán už v případě kavkazského konfliktu (pozn.: doporučovaný odkaz) ohledně Abcházie a Jižní Osetie dělal mrtvého brouka? Anebo snad má vést přes to Turecko, které je pro Írán tím největším konkurentem nejen tím, že jde o střet sunnité vs. šiíté, ale i tím, že jde o střet Osmanská říše vs. Perská říše a v souhrnu o to, kdo bude příštím islámským vůdcem Evropy?

Když se vrátíme k přístupu Íránu na Černé moře, o což tady nejvíce jde, tak zásadní otázka zní: Mohou se Turecko a Írán domluvit tak, že se z nich stanou spojenci? Za mě odpověď zní, že nemohou a nemohou především proto, že globalisté už si nepřejí ani náznak Osmanské říše, protože jejich zájmem je obdoba říše Perské. Proto – slovy Pjakina – Turecko má do Evropy „jen“ vnést „špatný“ islám, aby pak nastoupil Írán se „správným“ islámem.

Ve skutečnosti ale jde především o to, že zatímco Turecko představuje druhý džihád, Írán je představitelem třetího džihádu. A co to znamená? Už proběhly dva pokusy o islamizaci Evropy, dvě „svaté války“ – první pokus byl v 7. století přes Maghreb, kdy hned po vzniku islámu šlo o arabský islám a o to, že v Evropě se dostal až do Španělska a Portugalska. Druhý pokus byl v 17. století přes Osmanskou říši, kdy šlo o turecký islám a o to, že Turci se dostali až k branám Vídně. A nově jde o třetí džihád – o Perskou říši a tedy o íránský „správný“ islám.

Z výše napsaného plyne, že Turecko a Írán nemohou být přátelé, neboť každá země představuje jiný směr, resp. tady proti sobě stojí dvě ambice na islámské vůdcovství. A zatímco Turecko představuje směr, který má definitivně skončit, Írán je směrem, který má nastoupit poté, co mu Turecko připraví půdu (obzvláště pak v Německu, které už je takřka „poturčené“ – proces byl naplno spuštěn hned po brexitu, psala jsem o tom zde, či později zde, ale především zde). A z toho dále plyne co? Že Írán pro vstup na Černé moře (vodní cesta do Evropy) musí o dominantní vliv soupeřit především s Tureckem – hlavním konkurentem „správného“ islámu. Mohl by soupeřit s Ruskem, jenže tam by ztratil spojence, který mu ochraňuje Sýrii (a tím vstup na Středozemní moře). A pokud by se přidal na stranu Gruzie, opět by to znamenalo postavit se proti Rusku, které z vlivu „proNATOvské“ Gruzie na své straně udrželo Abcházii a Jižní Osetii.

Globalisté, kteří nad svým koněm, Íránem, drží ochrannou ruku, zatímco Turecko chtějí odepsat tím, že kus jeho území zabere Kurdistán co by spojenec Íránu (nebo možná Arménie, ale o tom později), tady však dostali velikou facku: Rusko si kromě Sýrie (tzn. Íránu) udělalo už v roce 2014 spojence i z Turecka. Touto optikou situace na Černém moři ve směru trubek „Írán – Evropa“ vypadá takto: Přes Krym si na něm vliv udržuje Rusko, přes spojenectví s Tureckem rovněž Rusko a přes Gruzii, kde Rusko pod svým vlivem udrželo Abcházii a Jižní Osetii, rovněž Rusko. Východní část Černého moře, kam se Írán potřebuje dostat, tak patří Rusku, Gruzii a Turecku, přičemž z Turecka si Rusko učinilo spojence – spojence proti tranzitu íránských zdrojů do Evropy.Což ve spojení s tím, že s Tureckem Írán nemůže najít společnou a dále s tím, že Turecko Globalisté už nepotřebují, znamená, že pro přístup Íránu na Černé moře je potřebné na části Turecka vytvořit jiný stát. Ten musí nejen sahat k Černému moři, ale současně musí být i spojenecký k Íránu. A takovou podmínku by splňovali Kurdové – a obzvláště případná obnova Velké Arménie.


Turecko dělá mrtvého brouka – jak to bylo v roce 2014


V bojích o Kobani, syrské město na hranicích Sýrie a Turecka, Turecko tehdy zaujalo pozici mrtvého brouka, ze svého článku z té doby cituji:

„Kobani, venkovské město, ve kterém před vypuknutím bojů žilo 45 tisíc lidí, je de facto poslední baštou Kurdů, a pokud by je Islámský stát dobyl, otevřela by se mu cesta k obsazení celého území podél 1200 kilometrů dlouhé turecko-syrské hranice. Fatální následky by to pak mělo především pro samotné Kurdy, které džihádisté vraždí na potkání, uřezávají jim hlavy a vypichují oči.„

A cituji dále:

„Turecké pokrytectví – na turecko-syrské hranici každý den sledují boje v Kobani tisíce kurdských uprchlíků i turečtí vojáci. Kanony jejich tanků míří sice k pozicím IS, ale nikdo nevystřelí. Ankara, v minulosti jeden z klíčových spojenců NATO, odmítá Kurdům pomoci a zaútočit na džihádisty.„
„IS se s Tureckem dohodl na vybudování ambasády. Takže Turecko tím liberálně uznalo IS jako oficiální a plnohodnotný národ. Se svými kroky vlastně přímo proti NATO postupuje Turecko dál. Turecko a IS na hranicích nepustí Kurdy do Kobani.  Turci a islamisté bok po boku na hranicích kontrolují Kurdy a nepustí je ani s vodou, ani s jídlem přes hranice Kobani.„

Pohled do roku 2014 vyznívá téměř jako dejavu – Turci jsou dnes opět v pozici proti zájmům NATO. A jestli se v současnosti ozývají hlasy, že Turecko v Sýrii páchá genocidu Kurdů, pak z uvedených citací plyne, že už v roce 2014 Turecko před Kurdy upřednostnilo IS tím, že tehdejší genocidě Kurdů nejen nečinně přihlíželo, ale z IS si dokonce vytvořilo spojence. Otázka zní – proč a dále proč se nyní situace téměř jako přes kopírák opakuje. Ve svém článku, ze kterého jsem citovala, jsem tehdy uvedla i vysvětlení. A tím vysvětlením jsou mapy, ,, které se na veřejnost měly dostat v roce 2006 a které ukazují, kde stát Kurdistán má vzniknout.Obě mapy měly světlo světa poprvé spatřit v roce 2006 a na ruské straně se měly objevit poté, co je publikovaly stránky Ázerbájdžánu. V srpnu 2006 o nich obsáhlý článek napsal ruský odborník na Euroasii, Alexandr Sobjanin a napsal s poděkováním stránkám Azerbájdžánu, že s tou informací, kde je odkaz i na zcela původní zdroj, přišly, jeho článek je zde . Na druhém obrázku je nejen mnohem menší Turecko, ale především tam vidíme spojení „Írán-Černé moře“ tak, že Turecko už nebude překážkou. Když si tento fakt přeložíme do řeči „trubek“, tak situace vypadá takto: V prosinci 2014 dohodnutým Turkish streamem povede přes Černé moře a Turecko do Evropy ruský plyn. Když ale kus území Turecka zabere stát blízký Íránu, pak Evropa bude mít na výběr, který plyn odebírat – ruský nebo ten, kterému má velet Írán? Když si k tomu doplníme, že ruský tranzit přes Turkish stream má končit v Bulharsku, potažmo ale v Rakousku, a ruský tranzit přes Nord stream, který zcela obejde Ukrajinu, má končit v Německu, tak mě napadají hned dvě věci: Za prvé ta, že Rakousko a Německo nikdy nebyly nepřátelé. A za druhé ta, že jakmile bude k dispozici energetický zdroj pod patronací Íránu, pak postačí jen zavřít kohoutky jak Nord streamu, tak Turkish streamu, protože kapacitně bude íránská cesta – na rozdíl od Nabucca – pro Evropu zcela dostačující. Ze hry už mezitím má být vyřazena jak Ukrajina (od ledna 2020 má tranzit přes Ukrajinu skončit), tak Turecko, které by vstupem Íránu na Černé moře ztratilo dominantní tranzitní pozici.Nemluvě o tom, že vstup Íránu na Černé moře by mohl znamenat dodávky jeho zdrojů i na Ukrajinu – a v této souvislosti musím zmínit ještě jeden fakt.

Při psaní tohoto článku jsem v souvislosti s mapami „předtím“ a „potom“ narazila ještě na jiný článek, na ruský článek z roku 2012, který v témže roce v překladu vyšel i zde. Tam mě velmi zaujal obrázek o tom, kam všude má vést íránský export ropy a plynu, ač přesnější je, že export ropy a plynu pod kontrolou Íránu.Když si k němu totiž přidáme dění kolem plynovodu „Turkmenistán, Afghánistán, Pákistán, Indie“, viz obrázek TAPI a článek o něm zde, tak vidíme, že Írán se má stát novým centrem koncentrace řízení nejen nábožensky („správný islám“), ale i ekonomicky právě přes ovládnutí jak kontroly, tak exportu největších světových energetických zdrojů.

Nahlíženo touto optikou dostávají události kolem Turecka v Sýrii zcela jiné vysvětlení. A jejich pointa je taková, že za prvé Erdogan nestojí o rozporcování Turecka ve prospěch Kurdistánu (a kdoví, jestli skutečně ve prospěch Kurdistánu a nikoliv ve prospěch Arménie/ Velké Arménie, což ale pro Erdogana je prašť jako uhoď) a za druhé Rusko nepotřebuje ani Kurdistán ani Arménii/Velkou Arménii, neboť obojí znamená posílení role Íránu v zájmech Globalistů (budování nové Perské říše) v neprospěch Ruska, resp. v neprospěch celé křesťanské kultury.

A tady nastává okamžik pro připomenutí jiné historické mapy:

28 komentářů :

 1. Bylo to dlouhé čtení a komplikované vztahy globalisté nesmí vyhrát.

  OdpovědětSmazat
 2. Dlouhé, nepřehledné, odskakující z tématu na téma od problému k problému, propletenec citací...Nějak mi uniklo, co z toho jako pro koho vyplývá? Co tím komu chce autorka sdělit? Všichni jdou proti všem a každou chvíli má někdo navrch. Kdo je vůbec ten "globální prediktor"? Země, skupina zemí? Co tvoří jeho reálnou moc? Jaké instituce může použít? Mě to připadá, jako nějaká nehmotná "temná síla vesmíru". Nikdo ji neviděl, ale je všemocná a všichni se jí máme bát. Ale třeba jsem natvrdlý.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Читай КОБ и будеш знать, или смотри на передачу од ВВ Пякин, https://fct-altai.ru/

   Smazat
  2. Re (23:18):
   Pokud se týče těch za oponou polit. divadla (hraného pro lid obecný na téma demokracie), autorkou zvaných jako GP, pak ty jste nemohl vidět a ani neuvidíte! Jsou to "neviditelní" představitelé mocných finančních (a bankovních) skupin, jakož i představitelé nadnár. korporací.
   Málokdy se totiž takoví, jakými jsou skuteční vládcové Země - Rothschildové a spol., objevují na obrazovce ČTV, ba i CNN či BBC.
   Jsou to ti, kteří na svým finančních provázcích vedou prostituující loutky, jimž mediální presstituti říkají politické elity, aby nám tím sdělovali, že toto jsou vládcové ...
   ---
   Jinak souhlasím s tím, že článek mohl být pro naši informaci stručnější.

   Smazat
  3. 23:18
   LENKA KAREL LELE kotr rudá vesta alice Lek Valerij Luděk Pavel denes ?

   Smazat
 3. Kdyby mi pani Pozorovatelka vysvetlila dve zakldni veci:

  Kdo jsou GLOBALISTE ??
  Kdo jsou NEOKONI???

  A jak to zapada vse do hromady.( Zapomenul jsem : kdo je Honolulu?)

  Neb jeji vysvetlovani mne pripomina blaboleni pana Pjatkina, ktery mi pripomina nabozenskeho blouznivce od reky Ussuri odtrzeneho od civilisace 20 let zijici v monastery.
  Kdo jsou Globalisti??? ze zastavi USA, Rusko, Turecko, zastavi Ropovody,Zaruci pristupk mori, prehodi hranici 400 km na jih, vytvori novy staty ... A NIKDO O NICH NIC NEVI ??? Neni-li to trochu SILENE??

  Co takhle je nazyvat UFU ci ET sily,
  ci ?? VELKE VESMIRNE COKOLIV????????

  To posledni by se mi nejvice libilo !!!!!

  VELKE VESMIRNE COKOLIV ozvi se mi ...zde Brouk Pytlik.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já bych se ještě pokusil vysvětlit, jak vznik Velké Arménie posílí Iran v neprospěch Ruska. V principu jsou dvě možnosti. Buď Arménci konečně přestoupí z křesťanství na islám, nebo Arménie v zastoupení Arménské apoštolské církeve vyhlásí náboženskou válku pravostavnému Rusku......

   Smazat
 4. Nejdrive ze vseho musi kurdove prestat fanaticky terorizovat. Potom jeste nezavislost musi vzniknout z nejaky priciny, treba uznani jejich uzemi ,ale to je tezky provest , kdyz jsou /a chteji bejt,vsude a nikde/..Tedy, taky chteji asi vsecko a vsude a to se nekoncentruje do naroda.
  Jako vitezna mocnost mel Stalin dostat i cast Italie.
  Dale rusove meli slibeno cast Turecka za boj proti germanskym Wilhelmovskym faistum ,ale dali se na bolsevictvi a nedostali nic. Mam za to , ze, rus se byvaleho uzemi Vychodni Rise Rimske /oblasti velmi strategicky dulezityho Cernyho More/,nikdy nevzda, ma dlouhou pamet a jeste delsi umysly. To je ta zcasti ta orientalni povaha. Napr. Cina prohhlasila ze pristich 30 let Nebude resit problem Tajvanu a tech ostrovu vedle, ktery sou nepratelsky a nebezpecne blizko Ciny. Tomu se obecne nerozumi, protoze zatim vsude vladnou divoky umysle vsecko resit a hlavne ted hned. A kdyz se ale v klidu pocka shnily ovoce pak vetsinou spadne do klina bez namahy..
  A Tajvan bez USA je co asi ?
  Jako se vyucujou triky Caesara pred 2 tisice rokam na gauly a germany, tak se bude vyucovat /s podminkou ,ze se lidstvo nejak dopracuje k nejaky aspon budoucnosti/,triky, JAK PUTIN UCMAJZNUL IMPERIALISTOVI KRYM a tak je totalne prevez....Souhlasim ,ze Erdogan tady dela spinavou praci pro jiny ,ale nejsem si jist ze pro Drumfa. Nebot slavni clenove rodiny NATO ,jdou si ted rovnou po krku. A nedaji se odtrhnout. Turci vezni US pastora a zadaji aby US navalili Gulena, skrzeva to spyknuti. To Erdogana strasne podpalilo a podpaluje ..Upokojeni,zpacifikovani, by prislo Usaky draho.. Nejvetsi problem i pro EU Zavislaky na Pravech udajne Lidskych ,ale tomu je tezky uverit po zkusenostech, kdyz samou lasku k afroarabum si mysli ze nemohou ani zit,
  je tech 4-5 milionu uprchliku co visi v Turecku.
  Je to i na Zavislaky moc a velmi obrovsky mnozstvi najednou a hospodarska krize, kdo je uzivi , se muze zvrhnout do vseobecneho protestu , kterej obrovskym kostetem Pravisty zamete bleskove do hromady odpadku..
  Jako se to deje nebezpecne vsude...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. JAK PUTIN UCMAJZNUL IMPERIALISTOVI KRYM a tak je totalne prevez....
   Putinova taktika přináší výsledky. Nebýt Minských dohod a Krymu, Rusko už by bylo jen zdrojová základna pro Evropu a Ćínu a Írán by byl spokojený
   https://eurozpravy.cz/zahranicni/eu/143915-my-prijali-3-miliony-uprchliku-a-nestezujeme-si-evropo-pouc-se-vzkazuje-iransky-prezident/forum/2

   Smazat
  2. Re (05:05):
   A že Putin cos učmajznul?
   Kdepak to!, jen napravil Chruščovův "omyl" a Rusku navrátil to, co mu po staletí náleželo. A to i s vydatnou pomocí místních, kteří se ve svém referendu rozhodli docela přesvědčivě. A myslím, že toho nelitují.
   To, že tím US hunům vyfoukl Sevastopol pod nosem, je jen třešničkou na dortu té nápravy.
   Krym je svobodným, a budu potěšen, pokud podobně bude svobodná celá Ukrajina, toho času banderistán.

   Smazat
 5. Ale od jisty doby se o "zabavy" stara na Str. Vychode nejvic Saudove. Novej kral vyhodil dva legalni korunni prince a ted je Princ hlavni Salman syn. Nejdrive ze vseho se saudove chteli vrhnout na Qatar, skrze nejaky terorismy tam, ale pres noc se tam nahodou objevili turecky divize ,tak z toho seslo..Ted jsou tam jak Turecka, tak i americka zakladna ..
  Tak se aspon vrhli na Jemen..
  Potom si treba hlavni princ chtel koupit jachtu za 500 milionu a obrazek Da Vinciho za 450 milionu. Kde na to vzit a nekrast..Tak chytil nejaky taky dulezity prince a bohace a vselijak s nima delal vedecky pokusy..Napr. pokus udelat z princu zarovky zavedenim el. proudu do nich se nezdaril. Ale jako vedlejsi efekt princove,vydali po dobrym bohatstvi ve slusny hodnote 110 miliard. A zbylo i na valku s Jemenem..
  Potom napr. pozvali na statni navstevu Haririho predsedu vlady Libanonu, ale to prekvapeni, kdyz na letisti misto vitajicich hodnostaru se zjevili policajti se zelizkama a do vezeni se statni navstevou.Pak navsteva musela z vezeni cist projev ze se vzdava vlady v Libanonu,ale potom to mezinarodni sily nejak urovnali.
  Na Putina si to asi nedovoli..Strach to nedovoli.
  Prvni navsteva v USA a hned prvni laska hned mezi Princem a Trumpovo zetem Kushnerem..Padli si jak se rika do voka ,princ dostava do kasy 1 miliardu denne z ropy a tak se navstevujou casto, travi cele dny a noci spolu , hraji pocitacove hry, Ivanka je tak trochu zanedbavana..
  Aby se neco delo tak v Turecku chytili nejakyho vzpurnyho novinare Kashoggi.Ten byl kamarad Usamy, clen ter. organizace Bratrstvo,speh,ale pak se dal na cestu pravou. Te se dela tak. Jednou rano arab si rekne, uz tady nechci bejt a odjede si bud do Londyna a nebo Washingtonu. Tam uz jej jich hodne , pres 300 tisic a dalsi tam uz se postaraji. Pak napise do fake medii,ze demokracie je jen tam ,aniz by se zbytecne zminoval ze lide at voli jak chteji vzdycky vladne darebak a dela vsecko aby svym spoluobcanum co nejvice uskodil do ty doby nez neni zvolenej. Pak je oslavovanej zasypavanej penezma a metalalma..To stacilo, novinarova rodina manzelka a 4 deti dostali Us obcanstvi, dale ale novinar ulit,ze byl zavislak na manzelstvich, V lete se ozenil s jednou ale na podzim uz chtel zase jinou, Koupil byt v USA a pak jinej v Turecku taky drahej, penez dost i kdyz mel platit spoustu alimentu ale musel pro papiry na Konzulat. Poradil velvyslanec Saudi v USA,ze to dostane na saudi konzulatu v Turecku.Jenze to byla Past .Kdyz tam sel byla tam mordparta a bylo je slyset jak rikali. Uz obetni zvire prichazi..Tak je hysterickej Stredni Vychod diky posedlejm Zavislakum na Pravech a zavislakum na Fake mediich porad ve zpravach, a nic jinyho skoro jinyho. Ale vsecko maji predem schvaleny a co se nehodi vo tom se nemluvi, ani nesmi....

  OdpovědětSmazat
 6. svojho času - Zvedavec - vyšla séria článkov, a tam bolo presne popísané ako sa menil svet, a ako vznikli globalisti, to sú tí, čo majú peniaze, nemajú hranice majú len záujmy, štáty ich v konečnom dôsledku zaujímajú len ako mocenský prostriedok na vytvorenie podmienok uplatnenia svojej moci, napr. jedny z nich sú Rothschildovci, nie sú rozhodujúci, ale majú moc, napr. a aj ďalší ... Gates, a pod.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vetsina lidi jsou pomyleny nevi o co jde a stekaji na spatny stromy ,udalosti je predbehli , spise stiny tech stromu ,ale svet se diky nepratelum pohnul dal a jinam..Pozdeji zkusim vysvetlit, pac je to dulezity..

   Smazat
  2. Cekam ze to nekdo objevi za mne ,jsem linej psat, ale zatim vidim ze nikdo ty zrejmosti vsem na ocich nevidi..

   Smazat
  3. Take nerad ze sebe delam chytryho,ze vim neco vic nez jiny..A poucovani taky,nemusim uz vubec.

   Smazat
 7. Velmi dobré ! Pro některé čtenáře to může být nepochopitelné, protože to vše má velmi široké souvislosti, které lze pochopit pouze při hlubších znalostech o probíhajících globálních sociálních provese. Tyto znalosti dává Koncepce sociální bezpečnosti a Dostatečně všeobecná teorie řízení složitých sociálních supersystémů. Základní teoretické poznatky, které má k dispozici ruská civilizace. Podle těchto teorií postupuje V.V. Putin a proto je v současnosti tak úspěšný světový politik.
  Základy této teorie lze nalézt na http://leva-net.webnode.cz/ a samozřejmě na mnoha ruských zdrojích.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ukázka Putinovy taktiky
   https://www.patria.cz/zpravodajstvi/2424065/armenie-si-misto-eu-vybrala-rusko-brusel-je-v-soku-z-putinovy-taktiky.html
   Boj "kdo z koho"ale běží dál - v roce 2017 se Arménie přidala k EU, Putin ale má i toto pozichrované
   https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/na-vecne-casy-armenie-ma-ruske-vojaky-do-roku-2044/r~i:article:675286/

   Smazat
 8. Článek byl aktualizován, pod obrázkem o Arménii pokračuje o významu Arménie
  https://outsidermedia.cz/trumpova-past-na-turky-zabrala/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. JJ, a to podstatně, takže nelze o článku diskutovat bez jeho druhé části - té hlavní.

   Smazat
 9. Článkem je celkem nesmyslný a daleko od reality.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. KOčka leze dírou pes oknem Vám hrají tak, že každý měsíc jeden tón. Kdyby se Vás po roce někdo zeptal, jaká melodie byla hrána, tak odpovíte "Vy jste hráli nějakou melodii?" Žádná nebyla slyšet, protože běží slevové akce, Tvoje tvář má známý hlas, Star dance atd., atd. a vo to go.Logicky pak je článek, který spojuje v čase rozložené tóny jedné melodie, nesmyslem. A ovečky se ještě pyšní tím, jak ony všemu rozumí a jak na nějaké nesmysly neskočí....

   Smazat
  2. Tak jako ostatně vše na NR, což je platforma neobolševických podlidí*) stojících v opozici k bílé civilizaci!

   *) Americký novinář a filosof Lothrop Stoddard když popisoval situaci v Rusku po svržení cara, definoval tamní obyvatele jako spodinu, kterou označil za nejvíce zdegenerované lidi na Zemi, a to v knize "Revolta proti civilizaci: hrozba podčlověka" (1922) - https://cdn.counter-currents.com/wp-content/uploads/2011/11/revolt_against_civilization.jpg

   Označil tamní typ podřadného člověka, jehož existence nedosahuje na kritéria adaptability zavedená nerovnostářským společenským řádem jako podčlověka.

   Smazat
  3. 12:59
   Valerij, proč tolik nenávisti?

   Smazat
 10. Toto je pouhá první část článku, druhá část je na https://outsidermedia.cz/trumpova-past-na-turky-zabrala/

  Docela zajímavý pohled, akorát nechápu, co by z toho měl Írán, být jaksi barnou k posílení vlivu globalistů, stal by se tak mouřenínem, po splnění by byl odkopnut.

  OdpovědětSmazat
 11. Konspirovatelka - Pozorovatelka ? - ztráta času.
  Plkin-Pitkin-Pjakin nebo jak se jmenuje ten konspirační blbeček ? - ztráta času. To je ten, co nás poučoval o tom, jak jsme prý " vyháněli sudetské Němce" je to kretén non plus ultra.

  Putin se s Erdoganem již dohodli. To je podstatné.
  Sledujte cestu peněz a zbraní - turecký proud se spouští, S-400 prodal Putin Erdoganovi - samozřejmě, že oba ví, že Rusové to mohou softwarově kdykoli vypnout !
  Kačer Donald jenom tupě zírá a je nucen vyklidit pozice , protože milion Turků ve zbrani, to je dobrá síla proti zbabělým, hysterickým, mamánkovitým, soukromoválčícím pindosům , kteří si jeli za velké prachy zastřílet do bosonohých arabášů.

  Vstup do Černého moře Putin nikdy nepustí !!! Tam nemá co dělat kačer ani NATO !!

  Howgh !

  OdpovědětSmazat
 12. Jsem velmi šťastný, chci se podělit o svá svědectví s širokou veřejností o tom, co pro mě tento muž jménem Dr. PADMAN právě pro mě udělal, jsem ženatý 4 roky a mám rozchod s manželem před 4 měsíci a byl jsem strach a tak zmatený, protože ho tak moc miluji. Opravdu jsem byl příliš depresivní a kamarád mě nasměroval k tomuto kouzelníkovi, doktoru PADMANOVI, a oznámil jsem mu všechny své problémy a řekl mi, abych se nebál toho, že se přinutí, aby se můj manžel vrátil ke mně a za pouhých 48 hodin Dostal jsem hovor od mého manžela a on se líbil, že bych se měl vrátit do domu. Nikdy v mém životě nevěří v kouzlo a teď mi to jen pomohlo a jsem nyní tak šťastný. Vše mu děkujeme a pokud si také chcete nechat svého manžela vrátit pro sebe zde !! jeho e-mailovou adresu (padmanlovespell@yahoo.com), jsem tak rád, že svědčím o vaší práci a laskavosti DR PADMAN

  OdpovědětSmazat
 13. Bude jeste zajimave sledovat dalsi kroky Erdogana , ktery se usmyslel , ze vytlaci Kurdy dovnitr Syrie a na jejich misto umisti Syrske migranty z ruznych casti Syrie. Za jedno je to male uzemi , pro tak veliky pocet migrantu a za druhe ti lidi , tam jednoduse zit nebudou , pujdou do casti Syri , kde zili kdysi .A Kurdove take nebudou zit kdesi v tramtarii Syrie !To bude jeste dalsi problem ....

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.