Reklama

neděle 13. října 2019

Turecká arogance moci, aneb chlapi proti euro-muženám 1:0

Martin Koller
13. 10. 2019
Turecký vojenský útok do Sýrie ukázal realitu geopolitiky, kterou je právo silnějšího. Zároveň potvrdil názor, že Turecko je nespolehlivý a nevypočitatelný spojenec pro kohokoli. Erdogan se úspěšně dostal do pozice, kdy ho efektivně nepostihnou USA, Rusko ani EU. Jedná se o výsledek letité stupidní politiky ze strany EU a NATO zaměřené na podporu islámu a tažení proti Rusku. Výsledky vidíme na Balkáně i na Ukrajině a začíná se roztahovat i do střední Evropy. Zlo dohání svoje tvůrce. A euromarxistka Leyenová je stejně efektivní jako Merkelová, Čaputová, nebo Gréta.


Turecký vojenský útok proti kurdským enklávám v Sýrii opět ilustrativně ukázal, že německá euromarxistická EU je vedena neschopnými, služebnými, bázlivými, bezdětnými (s výjimkou Leyenové) omezenými babami, evidentně doslova bláznivými samým strachem a bezpohlavními muženami, které se jen tváří, že jsou muži. Mnozí jsou vydíratelní za své hříchy v minulosti, případně svých rodičů. Přehlídka totální impotence, trapného kdákání v médiích a výsledků stupidních euromarxistických experimentů typu likvidace státu a rodiny, podpory sexuálních deviací, parazitování a ekologistické zlodějiny.

Kdo nemá stát a národ, nemá pozitivní ideu a za co bojovat. Kdo podporuje parazitování ve formě politických neziskovek, multikulturalismu a ekologistických zlodějin, ten nemá peníze. Kdo nemá rodiny, nemá vojáky. Armády německé EU nemají žádnou morálku. Zachraňovat je mají Poláci, Češi a Slováci jako jejich kanónenfutr. Možná by euromarxisti měli na Erdogana poslat Grétu, aby se pobavil jejími komickými výstupy na úrovni dvanáctiletého nedochůdčete. Na druhé straně geopolitického hřiště jsou tvrdí chlapi, reprezentovaní osobnostmi Erdoganem, Trumpem, Putinem a Asadem. Za jejich zády se směje čínský prezident a baví se tím, jak mu podlézavý atomový Hřib vyhlašuje z Prahy válku, ukryt za mocnými zadky Merkelové a Posselta. Kdyby Hřib jako dávní piráti uměl vylézt aspoň do ráhnoví, ale ten leze zcela jinam.

Kdo z našich politiků, kteří kritizují Erdogana dá aspoň deset procent ze svých příjmů na zbraně pro Kurdy? Kdo vezme zbraň a půjde je podpořit? Nikdo z nich nezvedne ani zadek z dobře placeného křesla, ať se jedná o Babiše, jeho socialistického slouhu Petříčka, nebo Kalouska, případně nějaké nuly z vedení současné ČSSD, ODS, nebo již téměř neviditelných KDU, či STAN. Budou jen kafrat do médií, aby se na ně náhodou nezapomnělo, jak jsou moudří a nepostradatelní. Nebo pošlou našich pět a půl letadel bombardovat Ankaru? Asi sotva, protože naše armáda se připravuje na agresi proti Rusku pod německým velením. Kdyby se Erdogan naštval, došla by turecká armáda, téměř bez boje, až do Prahy a Berlína. Na odpor by se možná postavili Řekové nebo Srbové. Ale proč by bránili německou EU, která pro ně neudělala desítky let nic dobrého. Ostatně ani Kurdové nemají z vojenského hlediska perspektivu. Pěší milice bez letectva a dostatečných počtů těžké výzbroje mohou působit útočníkovi ztráty, ale z dlouhodobého hlediska jsou odsouzeny k porážce. Čest reprezentantům SPD v Bruselu Davidovi a Blaškovi, kteří se ozvali v Bruselu. Jak jsem již dříve psal, dva stateční a doplňuji morální. Ostatní europoslanci, kteří rádi žvaní o morálce, se předvedli více, či méně plnými kalhotami, které zakrývali ubohým žvaněním. Situace z hlediska značkového obkečení soudružek euromarxistek Jourové, Charanzové a Dlabajové nebyla doložena.

Všichni, kdo řeční o Kurdech přehlížejí zásadní fakt. Tento národ je dlouhodobě rozdělen na několik znepřátelených frakcí. Slouží jako žoldáci v tamním teritoriu různým stranám. Část z nich bojovala i na straně Turecka proti vojákům syrského prezidenta a podporovali spolu s EU a NATO rovněž umírněné islámské teroristy. Z dlouhodobého hlediska nejsou v regionu oblíbení. V době osmanské říše se podíleli na islámském teroru proti Arménům. V době dvou válek proti Iráku koalicí vedenou USA byli spojenci americké armády, což jim nebylo zapomenuto, přestože jsou převážně muslimové. Trump proto ve své kritice Kurdů nemá úplnou pravdu. Další Kurdové podporovali Íránský režim. Tedy žádní svatí bojovníci za svobodu, demokracii a lidská práva. Když jsem byl na misi v Iráku, kolovalo tam přísloví: „s Kurdama, jako s kur…a.“

Na druhou stranu se jedná o tragédii národa, který připomíná svým osudem Židy. Dlouhodobě bez vlasti a všude pronásledovaní. A všichni na ně kašlou, protože si to nechtějí rozházet s Tureckem, které NATO potřebovalo desítky let jako raketovou základnu a silnou armádu pro válku s SSSR, později s Ruskem. Němci jako správní kolonialisté využili po druhé světové válce Turky jako levné pracovní síly. Teď, když je nahrazují kolonie Polsko, Česko, Slovensko a další by se jich logicky rádi zbavili. O tureckou demokracii a lidská práva se nikdo z jejich evropských a amerických hlasatelů nestaral, stejně jako o stále silnější islasmistické nadšení a odpor k práci.

Je zvláštní, že si Kurdové dlouhodobě neuvědomují hlavní problém a pilíře politiky. Jsou to podraz a zrada. Počátkem dvacátých let minulého století garantovaly USA a Francie vznik národních států Arménů a Kurdů na území poražené osmanské říše. Nicméně velmoci se tehdy staraly o agresi proti tehdejšímu sovětskému Rusku, takže neměly čas plnit svoje závazky. Později na ně cudně zapomněly a mlčí k nim. To trvá dodnes, téměř sto let. Ostatně naše republika má dost svých zkušeností se spojenci, bez kterých jsme nemohli existovat. V době rakouské okupace, stejně jako v letech 1938 a 1968. V roce 1989 nám reprezentanti pražské havlérky vykládali, jaké budou skvělé zítřky se staronovými spojenci, a po třiceti letech jsme rozprodanou kolonií Německa. Můžeme si připomenout podrazy mladých socialistů Grosse, Sobotky, Dienstbiera, Pocheho, Petříčka a dalších vedených německým slouhou a eurokomisařem Špidlou vůči vlastnímu předsedovi a stejně ubohou, jako nenávistnou štvanici modrých ptáků proti zakladateli vlastní strany. Dnes samými úspěchy po odchodu Klause začínají zelenat a duhovět. Kurdové se spolehli na takzvanou západní demokracii a morálku a podle toho dopadli.

Erdogan je turecký prezident a prosazuje turecké zájmy. Ty jsou jiné, než kurdské, což je objektivní realita. Část Kurdů vytváří pro Turecko bezpečnostní problém, přestože jsou vlastně v právu. V případě potřeby dokáže Erdogan prosazovat turecké zájmy i silou a to i v zahraničí. Nemá smysl se bavit o milionech Turků v Německu, kteří by smetli Bundeswehr řešící veledůležitou otázku záchodů pro třicet pohlaví, stejně jako německou policii, která pronásleduje především vlastenecké občany, kteří si dovolují odmítat islám a sexuální úchylnosti. Muženy z německé EU s tureckým vojenským tažením do Sýrie nic nenadělají. Nanejvýš poletí trapná Merkelová znovu do Turecka plazit se a nabízet další peníze z našich daní. Plní se všechny negativní analýzy a předpoklady od roku 2013, ať se jedná o takzvané arabské jaro, válku v Sýrii, Ukrajinu, či možnost vzniku jaderné války v Evropě. Důvodem je totální rozvrat a bezprávnost v německé EU, zaviněný euromarxisty a prosazováním jejich zvrácených ideologií.

Trump, Putin i Si Tin Pching rovněž prosazují zájmy svých zemí, nikoli chiméry. Reprezentanti německé EU i jejich početní čeští slouhové nedokážou prosadit ani zájmy svých národů a EU. Při pohledu na aktéry světové politiky by měli raději mlčet, abychom nebyli ještě víc pro smích. Erdoganova hrozba na téma vypuštění více, než tří milionů takzvaných běženců ze Sýrie do Evropy je naprosto reálná. Kdo by se jí postavil, jestliže úřady EU nedokážou zastavit ani ilegální migraci a pašování lidí skupinami euromarxistů typu Raketeové. Nakonec ji Merkelová a spol. uvítají, protože budou moci posílit afroislámskou invazi a prosazovat direktivní rozdělování ekonomických parazitů, teroristů, násilníků, narkomafiánů a dalšího multikulturního, rasového, zdravotního a intelektuálního obohacení mezi členské státy a kolonie. Naši europoslanci a eurokomisařka to v Bruselu pod vedením ANO podporu další migrace určitě odhlasují, s výjimkou zástupců SPD. Můžeme si z tohoto hlediska připomenout naši novou povinnost implementovat do našeho zákona euromarxistickou zrůdnost, která má prosadit přijímání nejen opravdových běženců, ale rovněž vrahů, násilníků, teroristů a narkomafiánů jako ubohých uprchlíků zasluhujících si ochranu a doživotní placenou dovolenou z našich peněz. Ke Kurdům se odvážně vyjadřuje kdekdo, ale k takové špinavosti a brutálnímu ohrožení bezpečnosti občanů z našich parlamentních politiků, premiérem počínaje, necekne nikdo. Jen si náhodou nenaštvat německé panstvo z EU, případně německé banky sponsorující zadlužený a neprodejný Agrofert. Bylo by načase, aby se naši politici konečně začali starat o naše zájmy, které evidentně nejsou totožné se zájmy německé EU.

37 komentářů :

 1. Dobrý článek, souhlasím.

  OdpovědětSmazat
 2. Evropa spěje k úpadku a musí to dělat vlastníma rukama, aby to vypadalo přirozeně. Definice světových standardů z lůna "humanistické" Evropy končí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Spěje?! Proboha! Vždyť už v něm jsme !!! Co všechno se ještě musí stát, aby nám to konečně došlo?

   Smazat
  2. naše ministerstvo valky dostalo darek od nato musi svolat bezpečnostni radu aby se dohodli jak vlastně maji turka brat když je to naš současny přitel jestli dělat jako vždycky mrtviho brouka anebo vysrat žoldaky do prvni linie na pomoc turkum na druhou stranu budou mit jenerelove za svoje napady a schuze k vanocum vyrazně lepši premie spojene s povyšenim a navyšenim beztak uboheho žoldu

   Smazat
 3. Dobrý článek vystihuje tu odpudivou realitu, kterou jsme svojí ignorancí připustili a teď za to každý den platíme...

  Jak můžou politici zastávat naše zájmy, když si ten dílem tupý dav a dílem banda namyšlených lepšolidí a nicmochrů volí takové figury, jako je zdivočelý chazarský hokynář a koňský handlíř Babiš a jeho ekipa kariéristů a zlatokopek anebo zkorumpované klauny, jako jsou političtí hochštapleři typu Humusáčka a eléva Petříčka, nebo elitáře s vyvoleným rodokmenem, prosazujícího Kalergiho prasárny Fialu a jeho mentora SchláffenDrecka...Tenhle národ je odsouzenej k tomu, aby dělal voly skopčákům a avantýrám jejich potrhlých feministek, neb neví, co chce a nezajímá se o nic, jen o kus zasmrádlé flákoty ze zvířecí mrtvoly z polské kafilérky, naložené alchymisty v kauflandu a aholdu do exotických sraček nach dojče Art a dovolenou někde v prdeli, kde ho po oškubání i poprcají, nebo do něj píchnou kudlu...

  OdpovědětSmazat
 4. Přesně tak je třeba kopnout pošahaný skopčáky do těch jejich zadků. A oni by se měli třepat i kapitalisté zelený fanatismus zlikviduje i je.

  OdpovědětSmazat
 5. Neměli bychom být asi tak sebmrskačští, pokud je pravda že žijeme v Matrixu a že realitu si vytváříme sami svým vědomím, bylo by hloupé jak se říká, malovat čerta na zeď a optimismus by asi byl na místě. V každém případě je lepší když je ta sklenice poloplná než poloprázdná. Hej hou, rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
 6. Situace v Syrii je prinejmensim Neprehledna..
  Tedy CIA-Kurdove a jekot medii se nezminuje o tom ,ze kurdove okupuji sever Syrie a zde vymlatili zdejsi syrske krestany.. Aby se zmocnili zdroje ropy tam..Ropa je vetsinou nestesti jako mor..
  Tady Vyhlazovaci krici o pomoc, a nejvic. Trump je odkop a turci maji s nimi nevyrizene ucty, jejich PKK , Usaci kvalifikovali jako teroristy , coz znamenalo plnou podporu CIA a Islamskeho fanatika Bombamy.!!. To se deje casto ,ze ti co maji spatne zlocinne svedomi krici nejvic , prave strachem ze spravedlivych trestu !! A nikomu nic neudelali dobreho jeste navic.
  Usaci v Syrii zmekli az do totalni pasivity, jenom bombardovali civilni obyvatelstvo deti a zeny a nemocnice , skoly, skolky atd. A svedeli vse na pres. Assada.US vojak nechce jiz bojovat a stravit zbytek zivota bez koncentin a v bezvedomi nekde v nemocnici, kde zkorumpovani reditele vyssavaji na vlade co nejvic. Tedy nadeje na uzdraveni a ztraty zisku pro soukrome nemocnice by se zmensily..
  Od Cecny se mezinarodni teror presunul do byvale Jugoslavie , potom do Afganistanu, Iraku, Lybie a potom do Syriie, a bylo jich pres 120 tisic po zuby a perfektne vyzbrojeny Obamou spolufanatikem Islamu..Rusove a Iran se do toho vlozili. A konec.
  Turkove tam v Syrii nemuzou byt naporad a odpor poroste i snad mezinarodni od rozhodujicich a energickych chlapu. Putin mel setkani s Erdoganem predtim, s Netanjahu/Satanjahu a jiste telefonem s Trumpem a odmitli resoluci ,resolucionaru ...V ty od 1948 Bezradny Rade OSN.

  OdpovědětSmazat
 7. A od Trumpa se neda nic jinyho ocekavat , nez porvavani, jekot ,ale skutek utek. Nema schopnosti ,ani talent potrebne na vladnuti a nakonec se podridi ,at chce nebo ne Putinovi a Cine, ale bude to prekrikovat strasne silnym hlasem.
  Jiz davno ti dva a Iran jemu prerostli pres hlavu , jako ty ubohy ukviceny Demofasisti, v cele s 80 letym strasidlem Pelosi , kterou neni schopn odrovnat !!!
  Sliboval ,ze potresta Hillary;; od doby Reagana ma US pres. dost velkou moc, ani Bidena zarucenyho Koruptistu v miliardach se netkne.. A nechava to na jiny , kteri to nemouhou za nej udelat.. MImo to zrusil mezinarodni smlouvy , ktery pomahali zarucovat mir na svete a jednostranne a to z nej dela destruktivniho Parasita /vime jiz, co parasit je a umi, jen nicit vse zive a svet/, a tedy po zasluze bude odkopnut co nevidet..Ovsem kandidati na volby pres., jsou jeste daleko horsi nez Trump.

  OdpovědětSmazat
 8. Turecko invaze nebude prochazka ruzovou zahradou
  Syrska vladni vojska se zacala presouvat k Tureckym hranicim
  I kdyz Turecko ma silnou armadu myslim ze se v dnesni dobe bojeschopnosti syrske armade nevyrovnaji..
  Vladni syrska armada bojuje jiz 8 roku a je zocelena v boji jako maloktera armada v regionu
  I kdyz nemaji dost sil na porazeni Turecke armady myslim ze Turkum pri stretu brzy odejdou nadeje na jejich okupacni koridor

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Probůh už to pochopte. Turecká invaze skončila. Jejím cílem bylo oddělit Kurdy od turecké hranice - a to se (ve spolupráci s Asadovou armádou) podařilo ...v přímém přenosu. Syrskou regulérní armádu Turci nenapadnou. Je na tom něco nejasného???

   Smazat
  2. Docela dost

   Smazat
 9. Přišel jsem na velmi efektivní způsob, jak šetřit čas. Kde se naprosto nesmyslně a stupidně objeví slovo "marxismus" , tam je, kromě rozumných vysvětlujících článků, které se zde na NR objevují naštěstí už častěji, víceméně jasné, že jde o stupidní žvást. A je úplně jedno, že autor sem tam postihl nějaké dílčí pravdy. Články notorických zabedněnců už číst nebudu. A Koller je další na řadě. Fakt si to hloupé jelito myslí, že špičky EU jsou taky jacísi marxisté? Jak to sakra dělají, když slouží velkokapitálu, těm nejbohatším a nejvlivnějším? Celý aparát EU slouží mamonu a oni jsou to marxisté. Svatá prostoto!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jde o záměrné zmatení pojmů levice, pravice, (neo)marxismus ....atd. Ten hajzl, co to vymyslel je nepochybně schopný, povedlo se ...slušný úspěch propagandy, vedoucí lidi, aby jednali proti vlastním zájmům.

   Smazat
  2. Taky si to myslím, protože logice to jinak neodpovídá. Navíc ti s určitou úrovní intelektu na tuto vějičku samozřejmě neskáčou. Když se podíváme na ty, kteří s tímto termínem operují /třeba pan Brand, nebo zde pan Koller/ a na jejich styl psaní, jeví se celkem logické, že oni to baští i s navíjákem.

   Smazat
  3. Jste, 7:00 v podstatě omezenec. Dobře to naznačil 14:51. S marxismem má "neomarxismus" společný jen kořen jména světového filosofa. Toho, který před nějakými stopadesáti lety pochopil a vyložil nejen kapitalismmus, ale i to, kam to celé povede. Nemáme snad zbraně tak ničivé, že je dost dobře nelze použít, nevládne světem oligarchie, nepanuje imperialismus? Jsou ještě peníze obrazem užitečné práce? Proletáři celého světa se nespojili, zato se spojili natolik bohatí, že je nepřípustné nechat je zbankrotovat? Proč by to, co jim slouží, nemohlo být dovedně skryto pod neo marxismem?
   Vy 22:05, jak to vypadá, nechápete napsané. Nejméně, pokud jde o pány Kollera a Branda ...

   Smazat
  4. 10:10 Správně. Dobře to naznačil 14:51. Neomarxismus není nic jiného, než pojem ke zblbnutí lidí. Marxismus je pořád nebezpečný,hlavně svou pořád do značné míry platnou diagnózou. Proč tedy nepoužít termín "neomarxismus" k záměrnému zmatení pojmů levice, pravice, neomarxismus. To je přesné. A logika pana Kollera, který je schopný strčit do jednoho pytle v jednom článku Gretu, neomarxismus a Agrofert je přesně pro vás, hlupáky.
   22:05

   Smazat
 10. Jak tohle nazvat? Kurdští bojovníci, kteří jsou do značné míry levičáci, socialisté, komunisté a marxisté, jsou zde autorem /podotýkám právem/ hájeni. A mamonářská EU je nazývána "marxistickou". Koller to má prostě totálně domotané a bylo by rozhodně lépe, kdyby se dal trochu mentálně do kupy. Tyhlety cancy jsou upřímně řečeno k HOUNU. A naprospívají tomuto jinak dobrému a hlavně potřebnému serveru.

  OdpovědětSmazat
 11. Uzemni celistvost Syrie ohrozuji jak Kurdove tak Turci (plus dalsi okupanti USA, Izrael a spol.). U pana Kollera si tou nezjistnosti nemuzu byt jist. Kurdove jsou klyn, ze ktereho Izrael profituje a ktery dlouhodobe podporuje.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Izraelci je použili jako kladivo na Asada, nevyšlo to,nó...
   Příště to budou zkoušet jinde,v Iráku to vyšlo velice slušně.
   Akorát ti íránští Kurdové se né a né nechat vyhejkat.
   Helanov

   Smazat
  2. Helenko, cy Vy jste zač? Máte rozumné názory, už dlouho to tu sleduju:-)
   Oli

   Smazat
 12. turek si děla co chce jako vždycky v historji aje užasne sledovat prosby a motlitby černoprdelni jalovice anžely když mooc dobře vi co si soudruzikapitalisti za učelem zisku nasadili sami do němec a jak se lety vybarvili my slavni audatni czechove s naši armadou bez vojska pod velenim tisice generalisimu to ale takto nenechame musime se take postavit na zadni když už i anžela děla na turka tititi a rozkazy z vudcova hlavniho stanu se musi plnit bezezbytku

  OdpovědětSmazat
 13. Zbabělé muže nazýváte muženami. Tedy opovrženíhodnou zbabělost přisuzujete ženám. Ale nemáte pravdu, je to jen vaše přání. Odvaha patří k ženám. Například reportérky Kutilová a Klicperová už od roku 2014 jezdí do válečných oblastí Sýrie. Žádný novinář muž se neodvážil do první bojové linie. Byli jen ve druhé, a to v neprůstřelných vestách a přilbách. Kutilová a Klicperová byly v první linii. Bez vest a přileb … prý se tak snáz a rychlejc dostaly do zákrytu před palbou. Příkladů je víc. Takže když je muž zbabělý, klidně ho nechte mužem a nenazývejte ho muženou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pana Kollera je třeba brát vlídně a shovívavě a s ohledem na jeho zjevné limity. Ale k těm několika jelimanům, kteří ho považují za dobrého autora samozřejmě nemá smysl se připojovat.

   Smazat
  2. 11:28
   Tvoje limity už známe a žádná sláva to není!

   Smazat
  3. 11:38 Jak vidím, mám čest s panem vševědoucím. Jste s panem Kollerem ve stejném pavilonu?

   Smazat
  4. 12:33
   Voní je pustili ze záchytky VODKOVIČI Vondo?!☺

   Smazat
  5. to je jen drobný terminologický problémek ....není třeba dávat rovnítko mezi ženu a muženu, mužena prostě není ani žena ani muž, je to cosi, jak z kontextu patrno, odporného...

   Smazat
  6. 14:57
   Vždyť je to známe už ze starého Řecka a starý Řím to povýšil na normálnost.....Antika pánové,Antika a HERMAFRODIT byl,je a BUDE,i kdyz teď je to asi 180pohlaví☺

   Smazat
 14. Dobrý článek,jen na toho Erdogana bych nebyla tak přísná.
  Nekope ani za Západ,ani za Východ,kope výhradně za Turky.
  Tahá za delší konec provazu a MOC dobře to ví.
  Evropu drží za koule,má tam loajální pátou kolonu a současně drží v ruce kohoutek který škrtí příliv dalších invazistů.
  Samozřejmě jenom tak dlouho,jak dlouho se mu to bude vyplácet!!!
  Evropa než by se uráčila bránit,tak raději cáluje,což je HODNĚ krátkozraké.
  Je to smutné,jaký je rozdíl mezi sebevědomým Erďou a mezi našimi "vůdci" v Bruseli, kteří svědomitě kopou za zájmy Washingtonu a Tel Avivu...plačící smajlík...
  Helanov

  OdpovědětSmazat
 15. Už jsem si myslel, že to bude normální článek a na konci přecijenom byl Agrofert. Já to věděl, že bombardování Kurdů má nějakou spojitost s Babišem.:)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je tam i Greta a samozřejmě marxismus. Dobré téma, ale chtělo by to, aby to raději napsal někdo příčetnější.

   Smazat
 16. Kolíku, vyser se už na ten "euromarxismus".

  OdpovědětSmazat
 17. Císař - kapitalismus není nahý, bylo by to příliš jednoduché. Pravdou je, že šaty má, leč ne svoje, má oblečen šat demokracie.

  Steve

  OdpovědětSmazat
 18. Ostatně pravím, že EU musí býti zničena!!
  dudak.

  OdpovědětSmazat
 19. Vážím si pana Kollera, bojuje statečně za svou skutečnou vlast. Přečtete si článek a máte dojem, že Kurdy bombarduje Agrofert. Blíží se listopad a už se těším na články pana Umlaufa, ten je ještě dúslednější.

  OdpovědětSmazat
 20. Chci se Vás, Martine, zeptat, co říkáte, že naše slavná "armáda" má zavést další stupeň velení. To už fakt neví, kam s těmi plukovníky a generály? Nechystáte na tohle téma nějaký břitký článek? Je nás mnoho, co zajímá Váš názor... Jirka

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.