Reklama

pátek 11. října 2019

Ukrajinští nacionalisté se spojili proti Zelenskému

11. 10. 2019 lenta
Ukrajinské nacionalistické organizace vytvořily ústředí, aby se postavily proti provádění opatření, stanovených formulí Steinmeiera. Bylo to oznámeno na internetové stránce Národního sboru. Devět organizací podepsalo memorandum o vytvoření ústředí, aby čelily "proruské odvetě". Koordinátorem ústředí byl zvolen Anatolij Jegorov, předseda pobočky Národního sboru v Doněcké oblasti. Nacionalisté také připravili provolání k prezidentovi Ukrajiiny Vladimíru Zelenskému, předsedovi Nejvyšší rady Dmitriji Razumkovovi a všem lidovým poslancům. Požadovali zveřejnění plného znění formule Steinmeiera, stažení podpisu zástupce Ukrajiny Leonida Kučmy na tomto dokumentu a odmítnutí udělení Donbasu zvláštního statusu.

Kromě toho nacionalisté trvají na vyšetřování v souvislosti s podepsáním dokumentu. Domnívají se, že předpokládaná opatření v rámci formule Steinmeiera "mají všechny známky velezrady".

Nacionalisté vyzvali, aby jejich výzvu podpořili zástupci dalších organizací.

1. října podepsali členové tripartitní kontaktní skupiny pro urovnání konfliktu na jihovýchodní Ukrajině dokument s formulí Steinmeiera. Ta stanovuje mechanismus pro zajištění zvláštního statusu pro Donbas, a také možnou amnestii a uspořádání voleb na území neuznaných republik, které Kyjev nekontroluje.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

18 komentářů :

 1. tak tak, poslední dějství svidomitých nacistů začalo. Tímto se sami odsoudí do role, ze které jim připadne jen zmizet z povrch zemského ...asi tak 3 metry pod něj .. v tom lepším případě.
  Američané oficiálně dávají od Ukrajiny ruce pryč, moc Fašingtonské bažiny slábne, tak co s těmi vzteklými psy ? Zorganizovat útok na Donbas, Kyjev si umeje ruce "my nic, to doněčtí se jim ubránili" a bude trochu klid.
  AAmeričnům je už jedno, kdo ten těžký kufr bez držadla jménem Ukrajina uchopí. Ať Jewropa, nebo rusové, někdo to tam teď musí dát do pořádku, což bude stát mnoho sil a peněz ... a až se Ukradina trochu vzchopí přijde Lagardierová a začne vymáhat "pomoc" MMF zpšt i s mastnými úroky. Tu zemi nečeká nic dobrého.
  Koloděj

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ... správná verze je Američané oficiálně.... nikoliv fakticky. Zvlášť když to poškodí i Evropu.

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  3. Anonymní11. října 2019 16:08

   ... správná verze je Američané oficiálně.... nikoliv fakticky. Zvlášť když to poškodí i Evropu.
   ============================
   No je jasné, že Američané neznamená jedno kompaktní tělo. Trump dává ruce pryč, lidé kteří tam chápou, že hra skončila dávají ruce pryč ... ale bažina hoří touhou využít Ukradinu jako jedno z ohnisek požáru války na cizí účet, jako velmi citlivý neuralgický bod Ruska ( ono, 70-80% Ukrajinců jsou srdeční a laskaví lidé, takové myslím v Čechách potkáte vyjímečně - nejsou to jen zombifikovaní banderovci. Rusové je i přes veletoče Ukrajinských jelit mají za své bratry ). Takže ano, Trump nevidí důvod, proč na Ukrajině zůstávat,( to se pak rusové můžou usadit ve Venezuele a na Kubě -- ) bažina potřebuje zažehnout válku. Ale porovnáte-li Trumpovo postavení po volbách a nyní je jasné, že s bažinou je opravdu ámen. Jde jen o to, kolik životů bude to sušení stát. Situace se prostě mění. Amíci prchají před Turkama ze Sýrie, prchnou i z Ukradiny. Jistě, "hlavní zmrdi" se zase zachrání, aby mohl seriál pokračovat, ale to už my neovlivníme.
   Koloděj

   Smazat
  4. 17:32, Američané nikdy odnikud neprchají. To udělali jen jednou, z Vietnamu. Ukrajina je plně pod americkou kontrolou už víc než pět let. Dokonce i vojensky. Vždyť tam staví dokonce i základnu, původně měla být na Krymu ve Feodosii a po odchodu Rusů i v Sevastopolu.

   Smazat
  5. 21:38 To je omyl! Teďkonc zrovínka prchaj ze severní Sýrie! Jinak z Vietnamu odešli na základě Pařížských dohod v roce 1972, v tom 75. roce to prchal jen ansámbl U. S. ambasády v Saigonu ...

   Smazat
 2. Ukrajinští praví patrioti mají úplně jiné představy o Donbasu. Především hermetické uzavření hranice jako č.1 a v tom by chtěli pomoct od NATO nebo OBSE. Pak plně ustanovit tvrdý režim, který povede k plné ukrajinizaci a vyčištění nevhodného materiálu. Nejdříve se dle nich potřeba se vypořádat s obyvatelstvem, které jak říkají páchalo teror na území Ukrajiny plus se spolčilo s jejím největším nepřítelem, tj. filtrační tábory. Jeden z protagonistů hovoří také o nutném odstřelu nepotřebných 1.5 mil. donbasanů. Zbylé obyvatelstvo by nejméně na 10 let, někteří navždy, nemělo právo účasti ve volbách (v lokálních se v současnosti nemůžou účastnit ani ti, kteří jsou vnitřně vysídleni z oblasti Donbasu), ti, kteří projdou filtračními tábory bez ztráty svobody a nebudou ochotni se podrobit ukrajinizaci, budou vyhoštěni z Ukrajiny, jejich majetek zkonfiskován. Následovat bude Krym, v čemž pravým Ukrajincům pomůžou jaderné državy.

  V roce 2010 navzdory doporučení RF odmítla Janukovičova vláda federalizaci, kterou žádala Halič. Oni konkrétně prohlásili: buď Ukrajina bez Haliče nebo haličská. To druhé se teď děje.

  OdpovědětSmazat
 3. Ukrajina stahuje k Donbasu těžkou techniku a NATO dělá to samé v Pobaltí, Rumunsku, Gruzii a Polsku.

  OdpovědětSmazat
 4. Ještě to nějakou dobu potrvá než dostanou Ukrajinci rozum Proti jaderné mocnosti nemají naději vyřešit problém silou

  OdpovědětSmazat
 5. Kolomojský má sice k ruce Avakova, ale ten si zjevně dělá, co uzná za vhodné, a taktéž množství nacistů neovládá. Ti se zgrupují jako další úderná síla mimo hlavní složky. Začíná boj tří/čtyř oligarchů (Kolomojský, Porošenko, Achmetov plus Avakov) za poslední zdroje a nebudou váhat použít i vojenské metody. Minské dohody jsou jen zástěrka. Jejich mainstream jede v rusofobii na plné obrátky. Hodně se to podobá Goebbelsovi v předvečer války. Úplně běžně hovoří o vraždění "nekompatibilních" lidí. Bohužel v Rusku působí také militantní skupiny, které se už také nemůžou války dočkat, zatím jsou sledovány a drženy na řetězu. Jejich hlavním protagonistou je nám všem známý Igor Girkin aka Strelkov. Ruská vláda si velmi dobře uvědomuje, že nejhorší válkou je ta horká a toho psychopati typu Girkin využívají k jejímu oslabení. Ve své ctižádosti a touze po akci si možná uvědomují, že přesně tohle chtějí nepřátele Ruska, ale je jim to jedno.

  OdpovědětSmazat
 6. 16:06 upozorňuji, že Pjakin už nejméně dvakrát hovořil o tom, že Kolomojského nejméně dva roky nikdo neviděl. Podle všeho může jít jenom o tahání za nos naivních hlupáků. Jestli nežije tak to už ho určitě neoživí, uvidíme. Hej hou

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jestli to řekl, pak mu už haraší na cimbuří, protože já jsem fotky s Kolomojským a Zelenským v Kyjevě viděl. Kolomojský byl během Porošenkovy vlády v Izraeli.

   Smazat
  2. 21:41...Kolomojský musel Izrael opustit.
   Amerika na něj vydala zatykač a Izrael má s Bílým domem smlouvu o vydávání podezřelých ze zločinu.
   Ukrajina tu smlouvu nemá,tak je pro Kolomojského bezpečnější.
   Helanov

   Smazat
 7. Je vidět, že těch 5 miliard doláčů na rozvoj demokracie na Ukrajině, nebylo utraceno zbytečně. Tam se banderovská menšina, která prohrála volby, také pokouší nařizovat prezidentovi a parlamentu, co mají dělat. Už tam mají stejně vyspělou demokracii, jakou máme u nás. I když takový Minář by se jim jistě hodil. Mezi Banderovce by krásně zapadnul.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Úhlednou uniformu už má, jen k Azovu by ho nevzali, na to je moc sulcoidní.

   Smazat
  2. No jo ať si vezme sebou celý milion úchylek to je stejná verbež jak banderovci.

   Smazat
  3. přesněji: putlbandovci

   Smazat
 8. Snad Zelensky chápe, že se nevyhne boji s nacisty. Pokud ne, pán bůh s ním.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.