Reklama

úterý 1. října 2019

Urážky voličů v parlamentu! Slovenská realita

Petr Lukeš
1.10.2019  VašeVěc 
Lidé si už zvykli na to, že opoziční a koaliční politici se nejednou dostávají do vzájemných, velmi ostrých slovních výměn a sporů. Už je to považováno za normální a s blížícími se volbami to ještě více graduje. A nejednou to graduje až do vzájemných urážek, ovšem to, k čemu došlo nedávno při podobné potyčce, překročilo všechny meze.


A překročilo je tím, že už nešlo o obvyklé, vzájemné urážení se dvou stran, ale bezprecedentní urážky dopadly také na stranu třetí. Na stranu voličů. Na nezanedbatelnou část národa, který ve svobodných demokratických volbách volil tak, jak to považoval za dobré, a za charakter jeho volby ho nemá právo nikdo urážet.

O co konkrétně jde?

Při nedávném pokusu o odvolání premiéra Pellegriniho řekl poslanec strany SaS, lékař Peter Osuský premiérovi, že jeho voliči "mají jen první signální soustavu a bliká jim světélko, když sežerou seno".

Nad slovy pana doktora a pana poslance se je hodné pozastavit a podrobněji si ozřejmit, co svým výrokem vlastně řekl nezanedbatelné části národa a za co ji považuje.

V první řadě si je třeba uvědomit, že v osobě pana Osuského se setkaly dva druhy arogance. Už téměř běžná arogance a nadřazenost lékaře, s aroganci a nadřazeností poslance parlamentu, který sám sebe nevnímá jako služebníka národa, ale naopak, jako výjimečnou osobnost, nadřazenou národu.

Za druhé si je třeba uvědomit, že ať už v opilosti, nebo v emocionálním rozrušení při hádce, člověk nechtěně často řekne to, co si skutečně myslí. A to je případ pana Osuského.

No a za třetí si je třeba uvědomit, že to, jakým způsobem posuzujeme jiné, a jak se na ně díváme, vydává v konečném důsledku vždy svědectví o nás samotných a o charakteru našeho vlastního myšlení. Čili v tomto případě svědectví o vnitřní aroganci, nadřazenosti a domýšlivosti člověka, který je přesvědčen o tom, že on sám, i ti, kteří mají podobné názory, jsou mnohem hodnotnějšími lidmi, jako ti, co mají názory odlišné.

Pokud se podíváme na konkrétní počty těch, kterých se týká výrok pana Osuského, tak jde v první řadě o voliče strany Směr. Ta má v současnosti preference okolo 20 procent, co přeměněno na reálná čísla představuje přibližně milion lidí.

Ale pojďme ještě dál a uvědomme si, že voliči stran, které se nacházejí v současné koalici se Směrem na tom asi také nebudou mnohem lépe, protože se přece nacházejí v jednom spolku s těmi, "co mají jen první signální soustavu a bliká jim světélko, když sežerou seno".

Jde o stranu Most-Híd 4 procenta a Slovenskou národní stranu 7 procent, co je celkem 11 procent, čili okolo 500 000 tisíc lidí.

No a nevyhnutelně do toho třeba započítat také voliče strany Mariána Kotleby, kteří z hlediska charakteristiky jejich inteligence budou na tom podle úsudku pana Osuského ještě mnohem hůř, protože s nimi nechtějí spolupracovat ani Směr, ani Slovenská národní strana, ani Most-Híd. Jejich volební preference jsou přibližně 10 procent, co je dalších 500 000 tisíc lidí.

V souhrnu to vše představuje něco přes dva miliony obyvatel Slovenska, čili dá se říci, skoro polovičku národa. Podle pana doktora a pana poslance Osuského tedy polovička národa patří do kategorie lidí, "co mají jen první signální soustavu a bliká jim světélko, když sežerou seno". Takové má tedy pan Osuský mínění o Slovácích.

Tendence urážet a zesměšňovat jednoduchý lid se v současnosti stává jakýmsi sportem v elitních opozičních kruzích. Paní poslankyně Janka Cigániková svého času například prohlásila, že "je obyčejný nekňuba každý, kdo málo vydělává". A protože relativně málo, čili určitě méně než vydělává ona, vydělává většina národa, jsou to podle ní vše jen neschopní ňoumové.

Ale paní poslankyně naštěstí také názorně ukázala, jak se stát solventní. V první řadě tak, že se stanete poslancem a z daní nekňubů je budete urážet a vysmívat se jim do očí. No a do parlamentu se můžete dostat třeba prostřednictvím lechtivých, eroticky laděných fotografií tak, jako paní Cigániková, čímž ukázala, že něco takového, jako je mravnost pro ni mnoho neznamená.

Známé jsou také slova pana Trubana na adresu "robošů" a dobře známé je také zesměšňování štúrovců, při kterém se trochu pozastavíme. Z hlediska liberálů je zesměšňování slovenských národovců logické ze dvou důvodů. Za prvé proto, že šlo o lidi vysokých morálních a mravních kvalit, co se už dnes nenosí, viz paní Cigániková. A za druhé proto, že štúrovci nehledali své vlastní dobro, ale ze všech sil se snažili o dobro slovenského národa. A to i za cenu osobního strádání, co se už také nenosí a považuje za směšnost.

Také štúrovci ve své době měli tisíc důvodů, proč by mohli vlastním národem pohrdat, ale oni byli praví služebníci národa, kteří se ho snažili vést a pozvedat, a ne zesměšňovat a ironizovat tak, jak to dělá současná, liberálně opoziční elita.

Těmto lidem nejde o národ, kterým otevřeně pohrdají, ale jen o to, by se vyšvihli nahoru a charakterem své politiky podporovali především zájmy nadřazené elity. Jednoduchý lid je podle nich jen obyčejný "plankton" tak, jak se o něm vyjádřil milý pan herec Maroš Kramár. Je to jen hloupý "plankton", který slouží za potravu velkým rybám.

A jedině o tyto velké ryby jde! To je elita národa! A tato elita a její příznivci žijí zejména v Bratislavě a v ostatních velkých městech. Vše ostatní je jen "plankton". Vše ostatní jsou bytosti, "co mají jen první signální soustavu a bliká jim světélko, když sežerou seno".

Elita táhne k elitě! A tak pseudo intelektuální a pseudo umělecká bratislavská kavárenská elita a její příznivci zcela přirozeně inklinují ke světové elitě USA a západní Evropy, jako ke svému velkému vzoru a ideálu. A tento jejich vzor a ideál s elitářsky arogantní nadřazeností šlape po nejrozličnějších národech světa, vyhrožuje jim, uvaluje na ně sankce a ekonomicky a vojensky je ničí. A to vše pod zdáním práva, protože jsou to přece národy, jejichž obyvatelstvo "má jen první signální soustavu a bliká jim světélko, když sežerou seno". A proto jim musí z přirozené podstaty věci vládnout ti, co na to mají. Čili elita!

A tak to má být také na Slovensku! Také zde má vládnout pseudo intelektuální a pseudo umělecká, liberální elita a její příznivci. Elita, která Slovensko ochotně přenechá drancování světových elit, jen ať se ona sama má dobře. Vždyť národ, to jsou podle ní v podstatě jen primitivové, kteří mají makat, držet hubu a krok.

Takto by to mělo být podle gusta liberálních politických opozičních kruhů a liberalismem prosáklých médií, protože přesně toto vyjádřil pan doktor a pan poslanec Osuský svými slovy, pokud se do jejich významu a smyslu hlouběji ponoříme.

A ty, národ slovenský poznej, za co tě určité elitní, společenské a politické kruhy mají! A v nadcházejících volbách se zařiď podle toho!
33 komentářů :

 1. obávám se , že v Čechách to není o nic lepší

  OdpovědětSmazat
 2. Nedávno to na Letné blikalo fest, tam bylo hodně sudokopytníků. Jestli on Osuský nemá pravdu. Fakt, že pirátům rostou preference i po tom, co veřejně prohlašují, tomu jednoznačně nasvědčuje.

  OdpovědětSmazat
 3. No a co? Podívejte se na nesvéprávné voliče Zemana s nízkou inteligencí, nevzdělané a přestárlé. Zkrátka idioty. To není urážka? Vím, na druhou stranu jsou ti chytří, mladí, vzdělaní co volili ,,vzdělaného" Schwarzenberga. Nevím kdo z nás je větší deBill. Akorát že ti Zemanovi voliči to mají neustále na talíři a je jim to stále připomínáno.

  OdpovědětSmazat
 4. Mám dotaz: Která totalita je horší? Tato, nebo ta předchozí?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ta současná, protože s hesly, že vše vyřeší trh a máme se jak v ráji tak, jak jsme se nikdy neměli, nikdo nikam nedošel a my také ne.

   Smazat
  2. V každém případě ta současná , stát je zničený , rozkradený , zadlužený , skoro nic nám tu už nepatří , nemáme armádu ani hranice , ale máme hned tři páníčky Brusel , Berlín , USA ! Český průmysl , zemědělství zničené , chybí lékaři , sestry , řemeslníci , migranti přibývají !

   Smazat
  3. 9:27
   Nezoufejte . V Česku přece jen něco máme . Dostatek "Hřibů".

   Smazat
  4. Je jich i teď dost, ale jsou už hrozně červavý...

   Smazat
  5. neže by unas bylo něco extra ale slovaci maji sva špecifika odjakživa něco jako morava v čezku nakonec ani měčiar nedal nikomu do huby jak sliboval protože už se zklidnil a ma nahrabano stejně jako langr při volbě presidenta klausika že se tady bude střilet taky už je za vodou a ma tež nahrabano na statnim

   Smazat
 5. Kapitalismus nás vysál, jde nám o přežití!Vy nevidíte u nich ty platy, ceny, kvalitu a u nás?Pohrdají námi!Nikdy nás neuznali jako soběrovné.V DDR to samé, byl jsem tam nedávno, děs proti západu.Např. cigára v lídlu:DDR-3.69, SRN-ty samé 3.60, ty samé u nás 129.-Kč!Ale šílená kvalita a takhle nás ojebávají na všem!Pryč, dokud je čas.

  OdpovědětSmazat

 6. Kto len troska sleduje politiku na Slovensku, musi zasnut.
  Komediu, ktore teraz tvoria strany opozicie, by nevymyslel ani jeden cesky reziser uspesnych komedii.
  PS s drogovym dilerom Trubanom,a Beblavym, uz teraz vytvaraju povolebnu koaliciu, pritom zabudli na to, ze volby este len budu.
  Trnavsky blazon Matovic, ktoremu klesaju preferencie, utoci na vsetkych, v snahe dostat sa do parlamentu.
  Fetaci z SaS sa tiez rozpadavaju. Byvaleho direktora supermarketu Galka nedal Sulik na kandidatku, a je zle nedobre, vraj je kvoli tomu ohrozena demokracia.
  A vitazom toho humbuku je Kotleba, ktory nemusi robit nic, iba sa ticho smiat, ako mu vdaka tejto opozicnej komedii stupaju preferencie.
  Velebnosti, chce se mi blejt.
  Asi taky mam teraz pocit aj ja.

  OdpovědětSmazat
 7. To je to samé jako u nás rádoby lepšolidé přesně tak nevolit je.

  OdpovědětSmazat
 8. Piráti? „Proimigrační fanatici.“ Babiš od plic k Zeleným, rozdělování migrantů a k Merkelové:

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Pirati-Proimigracni-fanatici-Babis-od-plic-k-Zelenym-rozdelovani-migrantu-a-k-Merkelove-597969

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Každému pirátskému promigračnímu fanatikovi přidělit aspoň dva migranty . Ať si užije .

   Smazat
 9. 11:33
  Ať se za tím z palmy spadlým negramotným odpadem odstěhují ty PSEUDOMUHANISTI A JINÁ Jelita do Afriky!!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A ty zas koukej co nejdřív vypad se zařadit zpátky mezi tuhle smradlavou hordu ožralých, za bílýho dne v pochcaných teplákách křepčících podlidí, ke kterým patříš! - https://www.youtube.com/watch?v=9B1M3IPVcXs

   Smazat
  2. oprava: co nejdřív spadnout zpátky ...

   Smazat
 10. Nekecejme do politiky Slovákům, Britům, raději si ukliďme náš domácí chlíveček.

  OdpovědětSmazat
 11. vaša matematika je úžasná - ale strana Sprostí a Sprostejší nie je typom strany ktorú by chceli voliči, Osuský, slávne meno v politike dávnych dní, ale hral na strunu - nie, ja nebudem idiot čo seno žerie, budem radšej idiotom bez rozumu - škoda slov -

  OdpovědětSmazat
 12. Nejen na Slovensku jou lidé jako pan doktor. vždyť i vČesku jsou poslanci a senátoři podobného ražení a to zejména v tzv demobloku, kteří urážejí voliče prezidenta Zemana a premiéra babiše.

  OdpovědětSmazat
 13. Pán doktor asi nezná český volební slogan, oblíbený jako diktát ve školách:"VOLI VOLÍ VOLY" Tak mě zajímá, kdo asi zvolil toho pana doktora. Nebo je na Slovensku v jeho volebním obvodě tolik doktorů?

  OdpovědětSmazat
 14. Právě na R+ radíme Americe,jak se má vypořádat s Trumpem.

  OdpovědětSmazat
 15. Nedrancuje sa iba Slovensko.
  Vsetky staty, kde boli v minulosti, sa drancuje, alebo skor povedane, uz su vydrancovane, rozkradnute.
  Vsetko to, co zlaty komunisti v socializme vybudovali, dnesna demokraticka zlodejska banda rozkradla.
  A nebuduje, nestava sa nic. Ved napriklad kolko vodnych nadrzi postavili tito zlodeji ?
  Alebo kolko km zeleznic postavili ? Ciest ?
  A ak nieco stavaju, tak iba za eurofondy, vlastne zdroje nemaju, vsetko rozkradli, sprivatizovali.
  Komunisti nas ucili, kto je kapitalista, vykoristovatel.
  Dnes uz ani to neplati.
  Z kapitalistu, vykoristovatela urobili investora.
  A investora si kupuju. Pride, dostane danove prazdniny. Ak tie skoncia, konci aj kapitalista - investor.
  Byvale Vychodoslovenske zeleziarne idu prepustat, maju zastaralu technologiu, nedokazu konkurovat na trhu.
  Za ten cas, co tu investor z USA je, vyviezol do USA zisk cez 1 miliardu. Teraz neviem ci eur aledo dolarov.
  Za to by bolo treba potkana Dzurindu a Miklosa za vajciska zavesit na prvy strom.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Oprava:
   Vsetky staty, kde boli v minulosti komunisti.....

   Smazat
  2. Vážený pane 15.11
   máte asi velice zkreslený názor na "eurofondy". To vše si platíte ze svého jen s tím rozdílem, že vám jsou určeny podmínky (i politické), za kterých tyto "vaše" peníze vlastně EU vrací (příspěvky státu do EU). Co zbytečností se postavilo, nakoupilo a jinak utratilo tímto způsobem. Jsem přesvědčen, že nebýt fondů EU, tak u nás, a i na Slovensku by se investovala maximálně tak desetina toho. co bylo proinvestováno (prošustrováno). Prostě POTŘEBNĚ A ÚČELNĚ!

   Smazat
  3. Hitler chcel v 3. ríši urobiť zo Slovanov svojich otrokov. Dnes je napr. zo Slovenska montážna fabrika, kde ľudia za neporovnateľne nižšie mzdy ako v Nemecku tvoria obrovské zisky pre nadnárodné korporácie. Tak sa im to nakoniec predsa len podarilo.

   Smazat
 16. To je jen nedorozumění. Pan Oplzlý.. pardon Osuský.. byl pouze sebekritický a myslel tím své voliče. :)

  OdpovědětSmazat
 17. Dr. Peter Osuský (prof., CSc.) je skutečně nadán mimořádnou inteligencí, pílí, sečtělostí .. a ambiciózností. Od mlada. Již v mládí se mezi svými rovestníky netajil svou nadřazeností (danou i rodinou, z níž jeden jeho příbuzný zastával v době 1. republiky vyslance ve Francii).
  Pokud se dnes ovšem chová jako to hovado, pak všechno dobré, čím byl obdařen, devalvuje. Kdysi jsem si jej vysoce považoval jako nepřehlédnutelně nadprůměrného ba výjimečného doktora ("kožaře"). Po přečtení článku tím předsudkem netrpím ...

  OdpovědětSmazat
 18. Evropa kopíruje dějiny starého Říma.
  Mnozí lidé se domnívají, že současná Evropa kopíruje dějiny starého Říma.
  Nejprve rozkvět, pak rozežranost, hedonismus a cynismus
  a nakonec pád. Na internetu se šíří 20 bodů, které ukazují,
  jak skončil Řím a jak skončí asi i Evropa. (ale i USA)
  Zde je nabízíme.
  1. Valná většina obyvatel preferuje zábavu před prací.
  2. Množí se rozvrácené vztahy a svobodně žijící matky bez otců.
  3. Senioři jsou zanedbáváni. Lidé pečují o domácí mazlíčky více
  než o svoje staré rodiče.
  4. Literatura a umění se stávají bezduchými. Vytváří se planá
  zábava za každou cenu. Takzvaná umělecká díla jsou ošklivá,
  nevkusná, nicneříkající, ale přesto za ně bohatí zaplatí horentní
  sumy.
  5. Čestná vojenská služba vlasti je odmítána, zpochybňována,
  vysmívána a posléze zákonem zrušena. Armádu tvoří nájemní
  žoldnéři.
  6. Lidé pracující jsou zesměšňováni a jako vzor se staví prázdní
  pokrytci, spekulanti, populisté, pochybní umělci a takzvané
  celebrity.
  7. Daňové zatížení obyvatelstva stále roste a stát přerozděluje
  neúměrně vysoké částky. Lidé se nebojí nepracovat, protože
  stát se o ně vždy nějak postará.
  8. Úroveň vzdělání rapidně klesá.
  9. Státní dluh roste do nikdy nesplatitelné výše.
  10. Přestává se vyrábět a pěstovat, protože výroba doma je moc
  drahá a potraviny a výrobky se dovážejí ze satelitních zemí.
  11. Kdo se dostal do pozice, kde může ze státního krást, většinou
  tak činí. Postižitelnost těchto zločinů je velmi malá.
  12. Početí a výchova dětí je vnímáno jako obtěžující a dětí se rodí
  stále méně.
  13. Léty osvědčené mechanizmy, chránící poctivé před podvodníky,
  náhle selhávají.
  14. Veřejné funkce se stávají předmětem kořisti zisku. Udělují se za úplatky, a kdo je získal, chce z nich kořistit, aby se mu vložený úplatek několikanásobně vrátil.
  15. Staletími předků prověřené hodnoty - jako je čest, smysl pro povinnost, zodpovědnost, nadšení pro práci, pro dobročinnost,
  zájem pro věci veřejné, jsou vysmívány a zesměšňovány.
  16. Šíří se cynismus.
  17. Šíří se plýtvání, nestřídmost, znevažování znalostí, dovedností
  a poctivé práce.
  18. Do země přichází velké množství cizinců.
  19. Politikové nadbíhají i "lůze", která si vynucuje zábavu a státní
  podpory (chléb a hry)
  20. Občané stále na všechno nadávají.
  Text napsal britský historik Edward Gibbon, autor knihy
  "Úpadek a pád římské říše", která vyšla v roce 1776

  OdpovědětSmazat
 19. Kto mate chut sa poriadne zasmiat, pozrite na
  Hlavne Spravy, a urobite si obraz o slovenskej opozicii.
  Galko sa tam stazuje, ze ho Sulik nedal na kandidatku do volieb do NR SR-
  Asi ma strach, ze sa bude musiet vratit do Kauflandu, kde predtym robil riaditela.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ale kde riaditeľa - vedúceho smeny

   Smazat
 20. Tá slovenská "elita", ktorú autor spomína, je "samý ňouma". Osuský je autor aj výroku: "S Trumpom našťastie len dočasne, ale s USA do konca všetkých dní!" Proste idiot.

  OdpovědětSmazat
 21. 19;03
  Mám pro toho genitála i haldu případnějších jmen!!!!!

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.