Reklama

středa 23. října 2019

Vydají ho do USA? Assange neuspěl se stížností, soud začne dle plánu

Zatčení Juliana Assangeho
23.10.2019  EuroZprávy
Londýnský soud dnes (21.10.) zamítl žádost zakladatele serveru WikiLeaks Juliana Assange o odklad konečného řízení o jeho vydání do Spojených států. Informovala o tom agentura Reuters. Stání tak začne 25. února příštího roku, informovala soudkyně Vanessa Baraitserová.

Assangeův právník tvrdil, že jeho klient potřebuje více času na přípravu a žádal o tříměsíční odklad líčení, soudkyni ale nepřesvědčil. Assange, který se dnešního stání zúčastnil, podle agentury AP hodně zhubnul. Podle Reuters působil zakladatel serveru WikiLeaks zmateně.

Assange se před soudem v Londýně objevil poprvé po několika měsících. Na rozdíl od svého květnového vystoupení byl oholený, na sobě měl světle modrý svetr a oblek. Osmačtyřicetiletý Australan vypadal zdravě, nicméně když měl na začátku výslechu říci své jméno a datum narození, několik vteřin mumlal a koktal. Když se ho pak na konci soudkyně zeptala, zda rozumí tomu, co se v soudní síni odehrávalo, odpověděl: "Úplně ně." A stěžoval si na podmínky ve vězení, kde nemůže pořádně přemýšlet. "Nechápu, jak toto může být spravedlivé. Nemohu nic zkoumat, nemám přístup ke svým textům. Je to velmi obtížné," uvedl Assange.
Psali jsme:

Ruský hacker stanul před soudem v USA: Přiznal útoky na banky, hrozí mu tvrdý trestZpráva tajných služeb: Kdo stál za hackerským útokem na australský parlament?

Za účelem získání informací se Assange podle americké prokuratury spikl s bývalým specialistou vojenské tajné služby Bradleym Manningem, který mu pomohl získat tajné dokumenty týkající se válek v Iráku a Afghánistánu.

Materiály zveřejnil internetový portál WikiLeaks, který se zaměřuje na zveřejňování tajných vládních dokumentů a dalších citlivých a někdy i šokujících dat, například údajů o velkých firmách či o tajných operacích a zabíjení civilistů americkou armádou.

Britská policie zatkla nyní osmačtyřicetiletého Australana letos v dubnu na ekvádorské ambasádě v Londýně poté, co mu vláda jihoamerické země zrušila azyl; na velvyslanectví se Assange uchýlil v červnu 2012. O vydání Australana usiluje také Švédsko, kde čelí obvinění ze znásilnění. Assange jej odmítá a označuje za zástěrku snahy dostat jej do USA.

Formální souhlas s vydáním Assange do USA sice již podepsal britský ministr vnitra, konečné slovo ale bude mít právě justice

Zdroj: https://eurozpravy.cz/zahranicni/eu/vydaji-ho-do-usa-assange-neuspel-se-stiznosti-soud-zacne-dle-planu.7480fc71/

41 komentářů :

 1. Vydání Assange je opět ŠPÍNA ze strany USA, mezinárodních finančních institucí (bank), Británie a nové ekvádorské vlády

  - Assange totiž dostal od Ekvádoru roku 2017 občanství.
  Nová ekvádorská vláda Lenina Moréna ho ale protizákonně pozastavila! Proto, aby ho potom mohla vydat, protože normálně ekvádorské občany vydávat nesmí.

  - krátce po vydání Assange se objevila zpráva, že Ekvádoru byla slíbena velká půjčka od nějaké mezinárodní finanční instituce (zřejmě MMF, nevím přesně). A Ekvádor na tom moc dobře není. Náhoda? Nemyslím si. Ekvádorská vláda určitě neotočila svůj postoj jen tak z lásky k USA.

  Něco se o tom objevilo i na NR:
  www.novarepublika.cz/2019/04/julius-assange-mezinarodni-soud-v-haagu.html

  Rudý škorpión

  OdpovědětSmazat
 2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 17:09
   Milý kate Mydláři, ještě že na světě žijí jiní lidé než vy. Ruský špion by mohl dostat N.cenu míru a docela by byla vhodná i pro Assange. "Hrdý Albion" už nemá žádný glanc, stačí koukat na Boriska a trapné tanyny okolo Brexitu.

   Smazat
  2. 17:09
   Deratizovat.

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  4. 18:42
   To popisuješ vlastní přístup proamerických onucí a primitivů? Zameťte si před vlastním prahem, tobě podobní i ta armáda neziskovkářů a presstitutů.

   Smazat
  5. 18:42
   Někdo má tak placatej mozek, že mu ani do baretu nevleze.

   Smazat
  6. 19;46
   Proto nosím tupé přehazovačku jako Trumpeta,že ynteligente?!☺

   Smazat
  7. 20:14 Vyskřekl dementní zřízenec teplický patologie, schopnej maximálně dotlačit z pitevny do márnice vozejk se zašitou zdechlinou nějakýho toho komoušskýho geronta, aniž by se kdy probral z lihu co v něm primář uchovává potraty cigánskejch socek, co mu ho chodí potajmu upíjet!☺

   Smazat
 3. Žádná investigativní novinařina, nebo odhalování pravdy neexistuje. Jde pouze o to, kdo komu dá na někoho jiného informace. Myslíte, že někdo přijde k mafiánovi politikovi a zeptá se „Tak hele. Řekni jak to je.”, a on mu vyklopí co a jak dělá za levárny? Nebo někoho z branže jen tak napráská? Ale kdepak. Zatím jsou schovány služby loutkovodičů.
  Tak jako si novináři jedou do Ameriky poslechnout, jak se dělá ta správná novinařina. Tak přesně tímto způsobem získávají přístupy ke zdrojům informací, které se hodí té které zájmové skupině.
  No a jak je to s pravdou?
  Kdyby ji někdo spatřil, pak by okamžitě hrůzou zemřel.

  OdpovědětSmazat
 4. 17:09
  V tom případě měl UDAVAČ HAVEL viset už v roce 1990!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nezapomínej že to byl tvůj biologickej fotřík! Jen ti to neměl kdo sdělit, páč tvá máti je němá už od dětství. To se stalo, když za války navštívili ukrajinští vlastenci z OUN její komoušskou famílii, kteří tvý bábě uřezali ty její povislý kozy, dědkovi zvadlýho kokota a ještě dejchající je oba vhodili do škarpy, kam chodila celá vesnice srát. Bohužel tvou matku, tuhletu kurvu - https://im.tiscali.cz/press/2017/11/30/883039-final-0787-3800x2536.jpg

   nenašli, páč byla schovaná v tý škarpě mezi hovnama a oni ji nedokázali rozeznat! A to byla chyba, tak jí pak mohl ožralej Havel na mejdanu, kde vynášela popelníky, ošukat a z toho si se vylíhl ty! Jenže tě potratila a ten potrat naložili do lihu a později poslali kremlovoroj jako delikatesu. Od tý doby co ji zežral poletuješ coby shluk těkavých plynů z lejnolíhně tohoto smradlavýho Ugrofína! - https://pbs.twimg.com/media/DQ3D5L9WsAAByD3.jpg

   Smazat
  2. To si zas pleteš s tím tvým udavačským fotrem v tesilovým saku s nevkusným hadrem místo kravaty a smradlavejma haxnama v trapnejch východoněmeckejch mokasínách, co se tak hřát přízní velkejch rudejch soudruhů!!!!!

   Smazat
  3. 17:21 Ty jsi měl viset už na pupeční šňuře, rudé hovado.

   Smazat
  4. 15:39
   Ty zachráněnej POTRATE OPIČÍ KURVY,tebe potkat,tak tě oběsim na tvým zdechlym vohonu!!!!

   Smazat
  5. 17:14 Vyskřekl dementní zřízenec teplický patologie, schopnej maximálně dotlačit z pitevny do márnice vozejk se zašitou zdechlinou nějakýho toho komoušskýho geronta, aniž by se kdy probral z lihu co v něm primář uchovává potraty cigánskejch socek, co mu ho chodí potajmu upíjet!

   Smazat
 5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Deratizovat 17:29 , navádění nejen k nenávisti, ale i k vraždě.

   Smazat
  2. 17:29 - Pravda a láska zvítězí. A to díky humanitárnímu bombardování, udávání cizí rozvědce, klamání lidí a podporou všeho co může rozvrátit stát.
   To vše řádně zapijeme v nějaké putyce.

   Smazat
  3. oprava času: 17:14! Přímo vyhrožování vraždou ...

   Smazat
 6. Fasisti nepatři na stranky NR.17.29 a 17 09.VEN!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. Zdravi Stejskal t.casu v Erekcu p.p Tel Aviv ,diky soukmenoffce .Take zdravime Rednecka oddaneho to pablba obecneho ten mne mel hodne rada

   Smazat
  3. Nesporně, páč NR je platformou neobolševických podlidí*), rádoby ohrožujících civilizaci!

   *) Americký novinář a filosof Lothrop Stoddard když popisoval situaci v Rusku po svržení cara, definoval tamní obyvatele jako spodinu, kterou označil za nejvíce zdegenerované lidi na Zemi, a to v knize "Revolta proti civilizaci: hrozba podčlověka" (1922) - https://cdn.counter-currents.com/wp-content/uploads/2011/11/revolt_against_civilization.jpg

   Označil tamní typ podřadného člověka, jehož existence nedosahuje na kritéria adaptability zavedená nerovnostářským společenským řádem jako podčlověka.

   A fašismus**) je reakcí nerovnostářské společnosti proti násilí těchto podlidí, usilujících o její zničení násilnou revolucí! A protože jak napsal novinář a historik Lothrop Stoddard, podlidé budou vždy proti řádu přirozené, tedy nerovnostářské společnosti povstávat, tak etablovaná společnost se proti nim vždy bude bránit až do krajnosti ...

   **) - http://www.stjoseph.cz/pojem-fasismu/

   Smazat
 7. Budoucí horror v přímém přenosu. A za své dobré bydlo řada našich "spoluobčanů" asi prodá cokoliv. Švejk a svědomí se v dnešní době už nenosí a pravda je nežádoucí zboží. Jen tak dál. Užijte si mládeži dnešek - zítřek se už blíží.

  OdpovědětSmazat
 8. Bohužel je veřejnost massmédii tak zpracovaná a zblblá, že v klidu přihlíží popravě Assange v přímém přenosu a někteří blbové tomu ještě tleskají a říkají tomu svoboda a demokracie. Hej hou

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No dvě hodinky uplynuly a blbové ještě nezareagovali. To ale vůbec není špatné, znamená to že placení trollové nestíhají a to jenom dobře, možná dolárky vysychají. Hej hou, rudý dědeček

   Smazat
  2. Dedecku zakrikl jsi to mrkni dolu na to uchylne prase

   Smazat
  3. 23:56 Už se vidíš v tom křesle, co? Na tebe by ale bylo toho proudu škoda a kdo by ty sračky co by ptam po tobě zbyly pak smyl dolů?!☺

   Smazat
 9. No jo v usa je pomsta na prvním místě lidé se tam chodí dívat jak se zločinci škvaří na elektrickém křesle. Budou se chtít mstít protože byly odhaleny jejich zločiny.

  OdpovědětSmazat
 10. Dvořáku ty rudá kurvo, zase jsi se vyznamenal, rudé svině jako ty se nikdy nezmění pouze až vychcípete parchanti bude klid.. Proč mažeš moje komenty, se nehodí tvému ruskému páníčkovi co, jaště více ohni hřbet ty prokremelský šmejde, geronte.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 15:36
   Ty ČURÁKU zděšenej,komu ty havlosvinská SRAČKO nadáváš?!!!
   Táhni ty MAMRDE z amiprdele plkat na Lidovky nebo na Blicî listy,tady jsi v roli AMIKOKOTA!!!

   Smazat
  2. Cenzor Wenzel Hoffstein-Dworzak je známým čichačem prdů téhle židočekistické poloopice! - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/291912_original.png

   a omámen jimi poté usiluje mermomocí zabránit tomu, aby i u nás proběhla důsledná dekomunizace jako v Chorvatsku, na Ukrajině a v Pobaltí! Trápí ho bejt součástí civilizovanýho světa, a touží i s námi zapadnout mezi tuhle smradlavou hordu ožralých, za bílýho dne v pochcaných teplákách křepčících podlidí! - https://www.youtube.com/watch?v=9B1M3IPVcXs

   Ale potáhne vodsud jen s hrstkou svých odulých kumpánů a to tak rychle, že se nestačí ani posrat strachem, až mu dám čuchnout k této mé sukovici! - https://vimeo.com/82853398

   Smazat
 11. A co tak obráceně, pokud by do světa někdo vytroubil špinavosti o Rusku, že by jich bylo! Jak myslíte, že by naložil Rus s touto osobou. Žádný soud. Už jednou ukázal rus jak, Novičok je prevít co.

  OdpovědětSmazat
 12. Někteří exoti, poloopice, nebo co to je, ten novičok asi papají. :-) Zvláštní je, že mají plnou hubu nenávisti, rusofobních nadávek, smrti, křesel, rudé, rudých, rudochů... To bude zvláštní droga, to asi nemohli vyrobit v Rusku. :-)

  OdpovědětSmazat
 13. 16:19
  Raději RUDEJ než blbej a ještě po kotníky v amianálu!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jenže žádný kotníky nemáš coby těkavý dvojmolekulový shluk putléria, otravného plynu z lejnolíhně tohoto smradlavýho Ugrofína! - https://pbs.twimg.com/media/DQ3D5L9WsAAByD3.jpg

   Smazat
 14. 8.26 tak to je sila
  Nova era
  Vy jste nemocny nebo pouze hlupak...??

  OdpovědětSmazat
 15. 16:19 Zlehčování okolností použití Novičoku, je u kremelských onucí normální. Každý rozumný člověk vidí co ruská tajná služba dokáže. podělat. Lhaní rusa je dnes jeho kolorit, vše zalhat. A u nás tomu sekundují zrovna takoví hlupáci jako vy.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jen nemyslící imbecilové jako vy nejsou schopni si dát informace dohromady a věří každé volovině. Jste jen směšný popleta, který je k smíchu dokonce i těm Amíkům, kteří své poslušné poskoky a opice nerespektují, jen využívají, jak zjistili nyní i Kurdové.

   Smazat
 16. 15:23
  Achtung,Achtung scheisse pflicht......ovšem to HOVNO ti padlo do prázdný palice i s tim Blbičokem od Lžianglánů,havlopussynko!!!

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.