Reklama

úterý 15. října 2019

Zelenský se vydal vabank. Kyjev má v úmyslu odstoupit od Minsku.

Daniil Bezsonov
15. 10. 2019 news
V době psaní článku tisková konference ukrajinského prezidenta Vladimíra Zelenského již dávno překročila rovník a blížila se ke konci. Pokusím se stručně vyjádřit svůj názor na to, co se přihodilo. Po propadové cestě na summit OSN a setkání s Donaldem Trumpem se Zelenský změnil v terč posměchu. Všechna světová média probrala jeho setkání s Trumpem pro humoristické show. V této situaci potřeboval tým Ze (Zelenského, pozn. překl.) najít cestu, jak vyrovnat rating svého šéfa, a východisko bylo nalezeno - dnešní tisková konference (konala se 10. října 2019, pozn. překl.). 
Takovéto tiskové konference, kdy kterýkoliv novinář může položit jakoukoli otázku v přímém přenosu, jsou pro politiky vždy nebezpečné. V daném okamžiku je většina novinářů v opozici vůči Zelenskému, což činí takový nápad ještě nebezpečnějším. Ale po cestě do USA už to asi nemohlo být horší a Zelenský toto riziko podstoupil.

Samotný formát tiskové konference byl zorganizován skvěle. Nenucené místo setkání v restauraci u velkého stolu. Setkání bylo rozděleno na cykly, mezi nimiž byla krátká přestávka. V každém cyklu byla nová skupina novinářů, aby se vyhovělo všem zájemcům.

Musíme vzdát hold týmu Ze, že Zelenský byl na toto setkání dokonale připraven. Na internetu se objevily fámy, že má v uchu mikrofon a někdo mu napovídá, protože všechno fungovalo až moc dobře. Většina novinářů pokládala nepříjemné otázky a chovala se agresivně. Zelenský se choval velmi nenuceně a přirozeně. Kompetentně čelil nepříjemným otázkám, i když často byly odpovědi nejasné, ale v zásadě logické. Zelenský byl navíc vůči novinářům také agresivní a lovil je při každém nesprávném slově. Bylo zřejmé, že ukrajinští novináři na to nejsou zvyklí. Posledních 5 let jenom dělali to, že přizvukovali Péťovi a jeho chuntistům.

Celkově pro nás nezaznělo nic nového, s výjimkou některých důležitých oznámení Zelenského ... Na základě uvedeného Zelenský plánuje změny v Minském protokolu, jak dnes oznámil Lavrov. Změny se budou týkat následujících ustanovení:

1. Vstup mírového kontingentu, s nímž se v Minském protokolu nepočítá;

2. Změna bodu Minského protokolu o poskytnutí zvláštního statusu/autonomie Donbasu;

3. Zařazení otázky návratu Krymu do formátu Minského protokolu;

4. Změna bodu Minského protokolu o udělení amnestie všem stranám, které se účastní konfliktu.

Jinými slovy, Zelenský odmítne plnit Minský protokol a nabídne svou vlastní formuli pro řešení konfliktu. Kromě toho si jen málokdo všiml, že Zelenský zmínil Podněstří: "Nyní máme na Donbasu reálně Podněstří. Jeden rozdíl mezi nimi je, že na nás se střílí. Nechtěl bych tuto možnost, ale bývalá moc to již udělala. Nechci další zmrazování konfliktu, jako v PMR (Podněsterská moldavská republika) a Abcházii. Chci tento problém vyřešit", řekl Zelenský.

Dříve jsem psal, že Zelenský-Kolomojský potřebují mír a velmi rychle, aby mohli realizovat své projekty a stihli vydělat peníze. Minský protokol měl od počátku velmi složitou a zdlouhavou proceduru, nebyla splněna ani jedna fáze. Minsk tedy Zelenskému nevyhovuje z hlediska času. Výsledkem je, že Zelenský na jedné straně demonstruje celému světu záměry na plnění Minsku, ale na druhé straně sabotuje jeho plnění kontrolovaným "lidovým hněvem". To znamená, že Zelenský má svůj vlastní plán "B", který s největší pravděpodobností konflikt ukončí jeho zmrazením. Jak ukrajinští politici v posledních dvou týdnech prohlašují, "oddělit Donbas zdí, aby se ten mor nerozšiřoval na celé území".

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

50 komentářů :

 1. no on ty šachy hraje mizerně. čím víc bude donbass separovat tím dřív se donbass spojí s ruskem. oni na to v podstatě čekají

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ad Slávek 23:04,
   jakkoliv na to samotní Donbasané možná čekají, tak to přece vůbec neznamená že by Ze hrál mizerně. Podněstří je zdá se neřešitelným problémem pro celou Ukrajinu, která i bez toho má příliš mnoho dalších problémů. Přitom Podněstří je poměrně jen malou částí proruské části Ukrajiny, která tvoří asi polovinu státu, rozhodně k ní patří celé obrovské regiony Charkova, Dněpropetrovska, Nikolajeva, Oděsy a dál na jihovýchod, hranice mezi těmi dvěma kulturně, jazykově a samozřejmě i politicky velmi odlišnými polovinami státu se táhne od severovýchodu k jihozápadu přibližně prostředekem regionů Kirovogradu, Kremenčuku a Poltavy.
   (Když píši "proruská", tak to neznamená přímo separatistické snahu, ale určitě tendenci víc k Rusku než k EU.)

   Smazat
  2. Pro Vláďu z Brna: Podněstří je součást (a tedy problém) Moldávie. Nikoliv Ukrajiny. Tamá problémů daleko více než jen ruskojazyčné oblasti. Další je Halič, která tíhne k Polsku a Polskopo ní pokukuje (Lvov bude zase polský Lemberg). Dále bývalá Zakarpatská Ukrajina, která je v podstatě maďarská a Maďarsko tam vydalo na čvrt miliónů pasů a jednoznačně dává najevo, že si ji vezme hned jakmile dostane příležitost. Bukovinu chtějí Rumuni. Takže Ze sedí na hodně se viklající židli.A úplně klidně může být i posledním prezidentem Ukrajiny. Nemá v ruce vůbec žádnou reálnou moc. Nemůže dokonce ani zavelet armádě!

   Smazat
  3. Samozřejmě, chyba, reagoval jsem v rychlosti a to Podněstří mi nedoplo. Ale psal jsem o Donbase.

   Smazat
  4. 23:04
   Aůe ten komediant nehraje šachy, ale poslouchá svého loutkovodiče. A možná že se dohodle s Trumpetou- odchod ze Sýrie a přechod na Ukrajenu.

   Smazat
  5. Dneska se taky scházej šašci bruselští kvůli "turecké invazi" a kibicujou už předem, místo aby nabídli jasný řešení! Tedy co je deklarováno jako cíl této "invaze"? No zbavit se 2 milionů uprchlíků - tak ať Brusel nabídne že je EU přijme a je první část vyřešená! No a za druhý, vyhnat PKK/YPG od tureckých hranic. No tak ať je odtamtud vypráská ta jejich "evropská armáda" a Turek bude moct jít domů! Ale nic neřešit a žvanit a nadávat dokáže každej ... ať se radši staraj o to, jak vyloučit neofrankistické Španělsko z Unie a místo něho přijmout demokratickou Katalánskou republiku!

   Smazat
  6. 7:42...Šašci kibicujou,Putin řeší...
   SAA ve spolupráci s "náhle prohlédnuvšími" Kurdy a podporou Ruska táhne do Rojavy a tureckého příhraničí.
   Samozřejmě Rus je domluvený i s Turkem,i když se zatím neví jak.
   Tak snad to dobře dopadne,vrahouni z YPG budou vyeliminováni,Turek se vrátí domů a syrská vláda se KONEČNĚ dostane ke SVOJÍ ropě a plynu.
   Ta rozvrácená země by to MOC potřebovala.
   Helanov

   Smazat
 2. Scénař jasný.....https://www.youtube.com/watch?v=9lCTl5aNxbM

  OdpovědětSmazat
 3. Vidím zde jediný problém: Pan Zelenský je ten poslední, který má do celé věci co co kecat. Vzhledem k situaci ukrajinského hospodářství (dá-li se tak tento stav pojmenovat), zadlužení a prohlubující se krizi bude muset čekat, na čem se dohodnou hlavní hráči: Rusko, Německo, Francie a USA. A neblemcat o změnách, zařazení otázky Krymu, montovat do toho Moldávii apod. Hlavní hráči určí další postup a Zelenský, jako subalterní úředník zajistí splnění. A nebo půjde. Jeho MZV už to řekl Ukrajincům jasně: pokud budete trvat na válce, zapomeňte na růst platů a důchodů. A kde je válka, tam rostou ceny. Vždy a všude.

  OdpovědětSmazat
 4. Jiří Vyvadil16. října 2019 5:45

  Zelenskyj nic neprosadí. Doba, kdy Západ účelově Ukrajinu priviligoval už skončila. Může si říci co chce, ale také nakonec nemusí získat nic.....

  OdpovědětSmazat
 5. Až příliš mnoho peněz vložil Západ do Ukrajiny. Až příliš málo se mu vrací. Obvzláště, když Ukrajina zákonem zmrazila splácení dluhů. No a je tu ještě Čína.

  OdpovědětSmazat
 6. Nejvíce se mi líbí jak se tady zaujatě a kompetentně řeší záležitosti o kterých Pjakin, (Minský protokol) hovořil už velice dávno a vše dokonale vysvětlil. Hej hou, rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No, já teda začal brát Pjakina doopravdy vážně vlastně až poté, co nejen uhádl, ale dopodrobna popsal, jak a proč pravděpodobně vyhraje Trump volby. Tady docela vypadá, že se trefuje zas.

   Smazat
 7. Ukrajinci mají smůlu. Ve volbách se sice zbavili jednoho fašounka Porošenka, ale dosadili do prezidentského křesla dalšího fašounka Zelenského. Akorát nechápu, že fašounky na Ukrajině představují lidé židovského původu. To mně k sobě nepasuje. To je přece v nějakém rozporu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. zatím to vypadá tak, že Zelenský i po zvolení vystupuje v roli stínového prezidenta UA a že dodnes stínuje Porošenka, asi je to dáno tím, že je z podstatně chudšího židovského klanu bez reálného vlivu na řízení UA

   Smazat
  2. Oba mají stejný úkol. Vyhnat z území Ukrajiny všechny Ukrajince a Rusy. Ukrajina je připravována jako budoucí rezerva pro případ pádu Izraele, který je v arabském obklíčení s obrovskou početní převahou. Je třeba myslet na budoucnost :-)

   Smazat
  3. Izrael má atomovku!

   Smazat
  4. 11:07 Izraeli žádná atomovka proti Arabům nepomůže, protože arabské obyvatelstvo mají také u sebe doma a jejich procento ve složení obyvatel utěšeně roste :-)

   Smazat
  5. A co je divneho ze se obyvatele zidovskeho puvodu podili na politice dane zeme kdyz jsou jejich obcane. ???
   Nebezpeci vidim tak nejak ve fasistickych bojuvkach na Ukraine
   Na pogromy jsou ukrainci specialisti

   Smazat
  6. 9:27...Jakej rozpor!?!?!?
   Netanjahu=Hitler na steroidech ;-(
   Helanov

   Smazat
  7. 11:07...To sice mají,ale MOC dobře vědí že je jim na nic.
   Kdyby ji použili,tak je zbytek zeměkoule smázne.
   A tentokrát by už nedopadli tak dobře jako po holocaustu.
   Jsou sice agresivní hajzli,ale né idioti.
   Vzhledem k tomu,že i oni mají děti,tak si rozpoutat jaderný Armagedon netroufnou.
   Jádro dneska slouží jenom na odstrašení.
   Proto taky kvičej proti Íránu.Kdyby měl jádro,tak by mu už nemohli sprostě a drze (prostřednictvím USA) okopávat kotníky.
   Helanov

   Smazat
  8. 11,55
   A ten mohamdrdán z Istabulu je podle vás co?!
   Převtělenej Hitler s olivovou ratolestí?!

   Smazat
  9. 12:37...Erdogan si hledí svého,neuzurpuje si CIZÍ území.
   Kontrolní otázka:
   Kde se narodili rodiče Benjamina Netanjahua?
   (Resp.odkud vyrazili jeho předkové kolonizovat palestinské území?)
   Argument,že jim tu "svatou zemi" daroval pámbíček je SMĚŠNÝ.
   Naprosto nehodný dvacátého století,jedenadvacátého už vůbec.
   Ten slint si SAMI napsali do SVÝCH svatých knih.
   Helanov

   Smazat
  10. 11:51...Z jejich hlediska to divné není,proto taky se ve VELKÉM množství vrhají do politiky a státní správy,aby mohli držet tlapky na gójimském volantu.
   Chyba jen,že horlivě kopají za Sijón,a né za zemi která je trpí na svém území.
   (Samozřejmě ne všichni,jsou i výjimky.A není jich zase tak málo.)
   Helanov

   Smazat
  11. 16:58
   Od kdy má ten tureckej zkurvenec bez oficiálního pozvání CO DĚLAT NA ÚZEMÍ SÝRIE?!!!!
   Kde se ten kříženec hitlerovo lejna a kamene vyskytnul nevím,ale jako hnojivo by byl užitečnější!

   Smazat
  12. 11:07. Izrael má atomovku!...Tak leda pro sebevraždu !!

   Smazat
  13. 18:01 oprava: putlerovo*) lejna

   *)
   Při své návštěvě Německa v srpnu 1945 si samotný JFK šel prohlédnout Hitlerovu bavorskou rezidenci Berghof i Orlí hnízdo a do svého deníku si tehdy poznamenal:

   „Kdokoli, kdo navštívil tato místa, si dokáže představit, že za pár let se Hitler vynoří z nenávisti, která ho nyní obklopuje, a bude považován za jednu z největších postav, jaká kdy žila.“ A dále pokračoval: „Na způsobu jakým žil a jak zemřel, je něco tajemného, co ho přežije a zůstane živé. Stane se z něj legenda.“

   Což se z kreténskýho liliputního fýrera z Kremlu v čele této vorující židobandy! - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/%D0%A8%D0%93%D0%9D%D0%A8%D0%93%D1%82%D0%B0%D0%BA%D1%82%D0%B52.jpg

   nikdy nestane!

   Smazat
 8. 9:27
  A Porochčenko je co?!
  Žid a banderoksindl v jednom!!!!

  OdpovědětSmazat
 9. Zkoušej to po svém ale nic nezískají nakonec spláčou nad výdělkem.

  OdpovědětSmazat
 10. ...a mezi tím se ČR bue měnit na Arabsko.
  https://www.facebook.com/zuzanamajerova.cz/videos/2360656960817908/UzpfSTEwMDAwMTA4NDc0NTMyMToyNTcxMzQzODA2MjQ1MDg2/

  OdpovědětSmazat
 11. Zase ty hloupé Ukrajince podvedl Zelenský, holt je to pejzáč pejzatý nadaný pokrytectví,dnes něco řekne a zítra dělá něco jiného. Myslím, že už by měl vyrazit Zaorálek zase do Kyjeva, už tam hoří ohně a staví se stany, tady to ministerské křeslo počká. Mohl by tam také Zaorálek přijít k nějaké té vatě jako mladý Biden.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. určitě by rád za banderovci do Kyjeva - všehoschopný Zaorálek by si totiž nejraději vyměnil ministerstvo s neschopným Petříčkem

   Smazat
  2. Zelenský je silný tak, jako jeho poradci. Ti američtí si asi mysleli, že Zelenský bude něco jako svého času Reagan. Jenže jak známo opakovaný vtip přestává být vtipem :-)

   Smazat
  3. 10:54 Židé jsou jak známo světoobčané a vůbec nejsou vázáni na zemi, ve které právě žijí, ale plní úkoly svého etnika po celém světě. Když bylo třeba, tak se vydali na povel ze SSSR na západ za lepším (ztráta inteligence, ekonomické poškození svazu). Dnes jim díky muslimům zase na západě hoří půda pod nohama, tak se zase vracejí na východ a všechno nasvědčuje tomu, že se chtějí zkoncentrovat na úrodné Ukrajině a blízko ruských zdrojů. Kolomojský začal už před lety s budováním "Nového Izraele" s hlavním městem Dněpr (dříve Dněpropetrovsk). Nežidovské obyvatelstvo Ukrajiny poněkud překáží, tak ho kočírují tak, aby se vymlátilo mezi sebou (především Ukrajinci s Rusy). Problém obyčejných lidí (nežidů) je v tom, že musejí řešit, jak přežít ze dne na den, příp. plánují svoji krátkodobou budoucnost. Židy naopak musím obdivovat, protože se věnují spíše těm dlouhodobým a perspektivním úkolům. Mezi ně patří obsazení bezpečných území (dnes kvůli muslimům, ale v budoucnu bezpečným i v případě přepólování Země, kdy budou ohromná teritoria pod vodou). Jako myslící tvory židy obdivuji, ale nemohu akceptovat jejich chování vůči ostatním.

   Smazat
  4. 11:48...Já je neobdivuji ani jako myslící tvory.
   Myslící tvorové by asi nebyli tak pronásledováni,ne?
   Ono jim to sice myslí,ale tak nějak divně.
   Dalo by se i říci,že úzká vrstva mislytelů vždycky spolehlivě přivede do neštěstí většinu těch obyčejných.
   Všechny pohromy které zažili-a ještě zažijí- vyprovokovaly jejich špičky.
   Jsou sice mazaní jako vopice,ale tupí gójimové je nakonec vždycky prokouknou a plesknou přes pazourky.
   Helanov

   Smazat
  5. Zaorálek doplatil na bratřičkování s benderovci.
   Petřička může zachránit jen podpis oduznání uloupeného Kosova.
   Jinak skončí jako poslíček u ČSSD.

   Smazat
 12. Trochu mimo, ale "main stream" o tom ani muk.

  https://ac24.cz/en/-/-kralovske-privitani-putina-v-saudske-arabii-stihacky-cestna-eskorta-jezdectva-a-obrovska-ruska-trikolora-na-nebi?redirect=%2Fen%2Fzpravy-ze-sveta

  OdpovědětSmazat
 13. Takhle to dopadne, když se někdo nechá vyhejkat od západních dobrodinců.
  Styďte se,knýše a Štětináči a další havloidi!!!!!!
  Helanov

  OdpovědětSmazat
 14. Ukrajinci, kteří šli k prezidentské volbě tak nadšeně Zelenského volit, byli předem varováni, že jen takto zčásti legalizují stávající fašistický režim na Ukrajině. Zelenský měl postupovat hned od počátku striktně podle Minských protokolů a s odvoláním na ně, než bude namočen do různých svinstev a stane se spolupachatelem. Jenže to mu neumožňuje tamní vnitropolitické rozložení sil.Ukrajina spěje krok po kroku ke svému rozpadu, neboť USA od ní dávají ruce pryč a Ukrajina již tak zůstává závislá jen na penězích z EU. Jak dlouho ji ještě bude EU financovat a proč? Aby tamní oligarchové měli další přísun peněz k rozkrádání? Rusko též nemá důvodu Ukrajinu dále podporovat, a to ani formou poplatků zatranzit plynu, který vede na základě předchozího jednání Ukrajinců jinudy. Zájemci o jednotlivé části Ukrajiny jsou již historicky jasní. A ti nechť si udělají na jimi získané části Ukrajiny pořádek. Dělat pořádek na celé Ukrajině najednou, je příliš velké sousto pro kohokoliv vč. Ruska. Nejde o to zlikvidovat jen banderovce a fašisty, jde též o velké investice do obnovy ekonomiky. 'Alternativním řešením by mohl být razantní čínský vstup na Ukrajinu, to ale bez dalších geopolitických souvislostí není zřejmě možné.

  OdpovědětSmazat
 15. 11.55
  To je humor neeee
  Jestli ze ne tak tak jste zrejme neslysela...neslysel nebo necetl,la
  zadne projevy Hitlera a jeho bandy
  Monza jste cvok
  Mysleno jako pojem diagnosa..
  Neuveritelny...!!!!

  OdpovědětSmazat
 16. Ukrajinci jsou idioti. Nechali se zapadem donutit podepsat Minsk, i kdyz ho nemeli v planu nikdy dodrzet. Par let si uzivali jak vsichni kritizuji Rusko, ze ho nedodrzuje a ted sami nevi jak z toho vycouvat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Podstata Minsku je právě v tom, že Rusko není smluvní stranou této dohody, nemá tam tedy co dodržovat. Minsk měl pouze zabránit rozdělení Ukrajiny, na kterém má přednostní zálusk třeba Polsko a Maďarsko.

   Smazat
 17. Představy, že Rusko dovolí rozdělit Ukrajinu a tak zachovat banderovskou fašistickou líheň neberou v úvahu "Ruský svět", jak jej chápou Rusové. Zelenskij taktizuje s odložením realizace Steinmeierovy formule, aby mu nevypukl neofašistický banderovský Majdan 3. Nechápe, že tím si nejspíše podepsal vlastní rozsudek a už vůbec se nevyhnul dalšímu fašistickému puči, z něhož východisko bude krvavé. Nakonec to skončí tím, že Trump dá tiše Rusku volnou ruku, přičemž EU bude přijímat jen odsuzující rezoluce a prskat a Doněcká a Luganská republika společně s tichou podporou Ruska za pomoci protibanderovského hnutí Ukrajiny "začistí" Ukrajinu od neofašistických banderovců a zabrání tak jejímu rozpadu. Snahy okolních států "uloupnout" si kus Ukrajiny zchladí pozvání Ruských vojsk, zřejmě jen Polsko bude v té situaci nevypočitatelný, ale při klesajících možnostech US neoconů obtížně řešitelný oříšek.

  OdpovědětSmazat
 18. A naco se má plnit nějaký Minsk? Vždyť to je proti ukrajinské. Na východě se pred dvěma měsíci začaly používat ještě větší kalibry.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Minsk není protiukrajinský, Minsk je pouze protifašistický!

   Smazat
 19. Bývalý viceprezident USA Joe Biden obdržel od firmy Burisma Group 900 000 dolarů za lobbistické aktivity, uvedl Andrij Derkach, člen Nejvyšší rady Ukrajiny, s odvoláním na materiály z vyšetřování. Derkach zveřejnil ve středu na tiskové konferenci v tiskovém centru agentury Interfax-Ukrajina v Kyjevě dokumenty, o nichž řekl, že „popisují mechanismus, jak Biden st. získával peníze“ - Interfax http://www.zvedavec.org/komentare/2019/10/8055-joe-biden-osobne-obdrzel-od-firmy-burisma-900-000-dolaru-priznal-ukrajinsky-poslanec.htm

  OdpovědětSmazat
 20. 16:17
  Zloděj amiokupant a odměna za OKUPACI!!!!!!
  KSINDL ZKURVENEJ!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vyskřekl dementní zřízenec teplický patologie, schopnej maximálně dotlačit z pitevny do márnice vozejk se zašitou zdechlinou nějakýho toho komoušskýho geronta, aniž by se kdy probral z lihu co v něm primář uchovává potraty a co mu ho chodí potajmu upíjet!

   Smazat
 21. Jsem velmi šťastný, chci se podělit o svá svědectví s širokou veřejností o tom, co pro mě tento muž jménem Dr. PADMAN právě pro mě udělal, jsem ženatý 4 roky a mám rozchod s manželem před 4 měsíci a byl jsem strach a tak zmatený, protože ho tak moc miluji. Opravdu jsem byl příliš depresivní a kamarád mě nasměroval k tomuto kouzelníkovi, doktoru PADMANOVI, a oznámil jsem mu všechny své problémy a řekl mi, abych se nebál toho, že se přinutí, aby se můj manžel vrátil ke mně a za pouhých 48 hodin Dostal jsem hovor od mého manžela a on se líbil, že bych se měl vrátit do domu. Nikdy v mém životě nevěří v kouzlo a teď mi to jen pomohlo a jsem nyní tak šťastný. Vše mu děkujeme a pokud si také chcete nechat svého manžela vrátit pro sebe zde !! jeho e-mailovou adresu (padmanlovespell@yahoo.com), jsem tak rád, že svědčím o vaší práci a laskavosti DR PADMAN

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.