Reklama

pondělí 18. listopadu 2019

A právě to Václav Moravec učinil

Lubomír Man
18. 11. 2019
Co bych udělal, kdybych byl vedoucím redaktorem zpravodajské redakce České televize, a chtěl národu a všem posluchačům ČT ukázat, z jaké výšky a při tom s jakou přesností kálím na všechny ty kecy a kidy z kodexu ČT, které kdysi vložili do vínku nové posametové ČT její ještě snad starým masarykovským humanizmem prolezlí naivní zakladatelé? O tom, jak prý ČT bude ideální a spravedlivá ke všem. Jak bude představovat otevřený prostor pro setkávání zkušenosti postojů a prožitků vlastních všem lidem a skupinám žijícím na území ČR, jak bude poskytovat nestranné a nezávislé zpravodajství, informace a komentáře, jak si bude zakládat na otevřenosti, nestrannosti a nezávislosti, že bude fórem pro veřejnou diskuzi, v niž bude možno vyjadřovat nejširší možné spektrum názorů a hledisek... a další a další podobné nesmysly a žvásty, kterých jsou v tom šíleném kodexu tuny na jeden čtvereční centimetr a ani v nejmenším nevyjadřují současnou realitu rozděleného světa a boj, který ty dvě nesmiřitelné půlky světa proti sobě vedou, a samozřejmě jen jedna z nich vyjde z toto střetu s palmou vítězství v ruce.

To se snad máme v této neklidné situaci po masarykovsku dohadovat, která z těch dvou půlek je v právu a v demokratické diskuzi, v níž mohou padat i názory nejprotichůdnější, hledat pravdu a tím snad i to, na kterou z těch dvou nesmiřitelných polovin světa se postavíme? Propánakrále, cožpak tohle nám už dost jasně neřekl Václav Havel? Tak jakých dalších diskuzí o téhle záležitosti je nám ještě třeba?

Takže víte, co bych udělal, kdybych byl vedoucím redaktorem zpravodajské redakce České televize a připravoval třeba pořad o hledání pravdy současného světa? Na debatu o ní bych pozval jen dva účastníky a to takové, o kterých bych s jistotou věděl, že o té pravdě nebudou (probůh, to snad ne), protikladně diskutovat, ale že si o ní budou co nejsouhlasněji notovat – a to v onom už zmíněném Havlově duchu, který nenaruší ani jediný kritický či pochybovačný tón.

A víte, kteří dva by ty pozvánky na takovýto program ode mě dostali? Ti, u kterých bych měl skálopevnou jistotu, že tuhle mou podmínku splní na sto procent: to znamená slovenskou prezidentku Čaputovou a předsedu českého Ústavního soudu Rychetského.

No a právě tohle, milí zlatí, Václav Moravec ve svém programu Fokus v úterý 12. listopadu t.r. redaktor ČT Václav Moravec učinil.

A to až v dosud nejkřiklavějším rozporu s duchem i literou kodexu ČT.

38 komentářů :

 1. Já bych tam pozval k diskusi nějakého islamistu, potom nacistu a komunistu. Kodex by byl naplněn a soudruh Man by byl spokojen.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 21:17
   Lepší je mlčet a být považován za hlupáka,než promluvit a odstranit všechny pochybnosti!

   Smazat
  2. 21:17...Nekrmit trolla,jinak se ho nezbavíme.
   Helanov

   Smazat
  3. Poslouchej, no slibil jsem, ze budu slusny, takze:
   Myslis, ze vubec nejak (a pozor, ciste argumenty),

   nade mnou mas sanci?

   Neeee, nikdo ve svete to nedokazal (zadne ego, pouze fakta).

   Ale to neni tve pomyslne ego. Jednoduse Ti roztriskam palici - temi argumenty, kdyz ne ja, nekdo jiny - za me...

   Ty ny, naty, ruzne jaky... Chemie a dopln si.
   A kdyz uz si beres pana L. Mana (protoze je muz s velkym M a ty, no nekde na konci abecedy a s malym, za to nemuzu) dosad si)...:)

   Vratime se k prispevku, v kterem si vlastne rekl... nic. A ani o soustruhu nevis... nic.:)
   Tak se s tim... jednoduse - smir:)
   Cago, rypadlo:)

   Smazat
  4. Říkávala moje babička, že prázdnej sud nejvíc duní a děda z druhé strany to tvrdil úslovím, že dokud idiot mlčí, můžeme ho mít za mudrce. Lituji osobu 21:17, že jí tyto prosté životní pravdy nikdo nesdělil. Cudák idiot... A teď s tím musí žít.

   Smazat
  5. V té squadře vejlupků jste zapomněl na liberálního demokrata.

   Smazat
  6. umoravcovy je to přesvědčovani přesvědčenych jako ti dva holoubci na větvičce co na ně čumi cela vesnice stale tvrdim že sedmilhaře a eskamotery se slovičky nepředěla ani pan buch anejlepši řešenije prodejne prestituti prodat za jednu kačku aby si užili taky trošku kapitalismu když ještě nepřestali žit v komunismu většině vovčanu by privatizace za korunu byla uplně šumafuk protože už maji natrenovano tunely z minula a malokdo by vyjma pijavic se spacaky protestoval

   Smazat
  7. Zpravodajská redakce ČT
   se tak jen nazývá, v praxi je to politbyro ČT,

   které vyrábí žádoucí propagandu,
   tolik potřebnou pro to správné veřejné mínění...

   Divím se každému, kdo má ještě žaludek, aby ty sr*čky
   denně konzumoval.
   Sledování ČT žumpy jsem již zcela vyloučil před několika roky, existuje nespočet jiných zdrojů,
   ale chápu,
   zvyk je železná košile...

   Smazat
  8. 8:16 Televize je sajrajt, patří na smetiště.

   Smazat
 2. Čaputová a Rychecký... Slepice a aparatčik.
  Moravec už jiný nebude.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Moravec dělá čest svému jménu, jmenovec Emanuel by ho pochválil před nastoupenou havlolejnolahvárnou na Wenzl placu!

   Smazat
  2. I když Rychetský a Efraim ben Alexander by byli taky dobrý...
   Helanov

   Smazat
  3. Já vidím tři opičky, jedna má zakrytá ústa, druhá oči a třetí uši. Ty jediné jsou hodné vystoupit v ČT v diskuzi s Václavem Moravcem.

   Smazat
  4. Čaputová,Moravec a Rychetský. To jsou tři ubozí slouhové. Bohužel jsem nevěřil svým uším při projevu pana premiera. Stydí se prý za to že byl komunistou(chudák), a nebyl prý nikdy tak odvážný aby v té PZetce proti režimu něco podnikl, Havla za to obdivuje.
   Jako výčet ubohosti mi to stačí, na to nemá ani deset výše uvedených trojic.
   teď jsem ještě někde zaslechl, že nabízí Minářovi, že mu tu jeho výzvu taky podepíše...
   Chce se mi zvracet, takovému člověku tedy opravdu věřit nemohu.

   Smazat
  5. Nesmiiim, no reknu neco (tati sorry), prosim jsme dospeli.
   Tata strucne rekl, "vis, kdyz byl nekdo za mladi k...t, tak i pote zustal k...t.

   Omlouvam se, pouze autenticita od tatika, ktery jeste za meho nebyti "raidil (fonetika)", za hlubokeho "totace", pod Slovkoncetrem, celou Evropu, jednim, druhym, tretim (No jeden roztriskal s kolegy z Juhoslavie v Hannoveru, ne nic se nestalo, na stesti a pouze jednou, pouze prijel na 3 kolach do hotelu, blazni), autak - Fiat 128p.

   Co se stalo, noo pouze odtah? Sranda. Cvoci za volantem, no i takove to bylo.
   Nejake vyhody? Ani prd. Chtel byt proste s rodinou a nikdo nikdy, stejne jako me, ho nepresvedcil, aby zustal nekde, treba i ve Svycarech...

   Cela Evropa. Jeho parta, Lubomir Belak (wiki), potom vetsina, nejak tak emigrirovala, on zustal, nazpet se vratil i zakladatel, tak sa to nejak, rekneme... komplikovalo.:)

   Ale samo, vse ok. Musite si jednoduse uvedomit, kde jste doma.
   Dekuji.

   Smazat
  6. K 22:21, souhlasím s vámí, to opravdu nutká ke zvracení. Je faktem, že někteří jedinci podepíší z vypočítavosti i použitý hajzlpapír.

   Smazat
 3. Moravec už jiný nebude... aby taky byl, za takový prachy a to ještě nevíme za jaký. Doslova a do písmene se nám vysmívají a mají z lidí děsnou bžundu, jak se ale říká "Všeho do času, Pán Bůh na věky". Hej hou

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Za takový prachy... ale vlastně nevíme za jaký... dooost dobrý.

   Smazat
  2. Dost velky, aby se nam je bali rict. Jestli generalni ma 250, tak by mohl brat 100-150?. Kazdopadne zadarmo je drahej.

   Smazat
  3. Mohl by brát třeba 50 - 70. Nebo by mohl brát 210 - 240.

   Smazat
  4. Ale klidně může být. Jednou si nechá narůst knírek, protože to bude in.

   Smazat
  5. 10:38 nenechá.Ona Moravec dělá mámu u Pospíšilů.

   Smazat
 4. Uvědomte si ryba smrdí od hlavy a žumpu čt někdo řídí a poslancům a vládě ČR tento stav vyhovuje,takže další diskuze je vcelku nadbytečná.

  OdpovědětSmazat
 5. Mám takovej dojem, že Babiš nechce jít do přímého střetu a že je bude chtít nějak přechytračit i když těžko říci jaký si od Trampíka dovezl notičky. Tady na NR jsem teď četl nějaké prohlášení, snad i ultimátum, proč né když kreténi na Letné to dělají taky, že každý kdo spolupracuje s Ušáky špatně dopadne, říkají si Charta V4 2019. Takže Andy bacha na to, možná bys měl zaúkolovat čučkaře aby si Koudelka mohl vysloužit generálské frčky. Hej hou, rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Notičky pro Andrejka? Prosté. Vysvětlili mu, jak musí uvažovat a jednat představitel Malého Jeruzaléma - člověk, či Gój. Andrej na Ukrajině, i poslanci a senátoři v parlamentní legislativní práci dokazují, že jsou lidmi i Gójim na svém místě...

   Smazat
 6. Historie si pořád pamatuje Emanuela. Musí se Vašek Moravce hodně snažit, aby jeho zápis do dějin přebil tím svým, to snad chápete, ne? :)

  Noční jestřáb

  OdpovědětSmazat
 7. Už jen při zveřejnění jména MORAVEC je mi blujno.
  lada

  OdpovědětSmazat
 8. No a co chtít po pravdoláskařské totalitě v jejich podání je „demokracie" diktatura jako řemen.

  OdpovědětSmazat
 9. Názorová pestrost nekončí u dvou protikladů, těch může být i pět či deset.
  A diskuse mezi nositeli oněch protikladů, pokud je vedena s dobrými úmysly a řízena korektně (ne jak u Jílkové) může vést k nalézání nových pohledů a řešení.
  Jinak je to jen myšlenková bažina konzervující způsob vládnoucího (mainstreamového) myšlení, tj. ideologii dnešních liberálů či (neo)liberálů, jinak to posluhovačů velkého kapitálu, v jehož režii hrají pro lid obecný divadlo na demokracii. Ve skutečnosti (lži)demokracii či demokraturu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 10:15A co si ty zelený mozek představuje pod slovy NEOLIBERÁLU,POSLUHOVAČI KAPITÁLU,LŽIDEMOKRACII, jak ty rudý dobytek mužeš někomu něco vyčítat, podív se za sebe, na tvoji práci rudehé gaunera a potom někoho hodnoť.
   Co jsi dokázal ty za svuj život? pouze vojáky buzerovat a cpát jim do hlav ty tvé rudé hovadiny,kterým stejně nikdo nevěřil a měli z tebe akorát prdel a taky jseš tím dokonale poznamenán. Opravdu hnus, co se zde schází.

   Smazat
  2. 15:50 Tak sem nelez a úroveň se hned zvedne. Ty svý prasárny si nech pro starou.

   Smazat
  3. 9:15 A kdo by ji tak z těch místních odulců*) měl "pozvednout"?! Pilní v trolení, jinak ale zapšklí, na Putlerových prdech závislí, neproduktivní blbci by moc rádi škodili, avšak pouze smrdí. Ruské přísloví: Psí/čubčí (a tedy i parazitický čecháčkovský, ovaroidní, pitomiovský, fálmerovský a burešovský) hlas do nebe nevolá. Jsou ti umanutí, lúzrovití, sprejerovití, ovaroví a zaprdění diskutéři s falešnými jmény, tituly a institucemi (včetně těch burešovsko-čobolovských) opravdu tak blbí a ubozí, komunizmem zdegenerovaní, na bezplatných médiích chorobně závislí, potrefené husy, nebo jen placení provokatéři, členové KSČ, ROH, SČSP, khakimozky, lidoví milicionáři, pomocníci VB, politruci, případně důchodci agenti StB a KGB ??? Jak málo stačí ubohým, neschopným, nezaměstnatelným, samolibým a líným sockám ke štěstí: Vyblít se namísto produktivní práce na kapitalistickém internetu a vylízat si socialistickou p….l. Obyvatelé králíkáren ani na internetu nevyprodukují víc – než bobky. Zamindrákovaná lůza metá svá lejna na ty výše stojící - ta však bez zásahu cíle dopadnou zpět na její hlavu. Lůza zůstává lůzou i když je v početní většině. Čím ubožejší a pitomější podvraťáček na řetězu u boudy - tím víc poštěkává a zasírá své okolí. A ještě by chtěl bez vlastní osobní odpovědnosti zasahovat anonymně referendem do osudů spoluobčanů. Geniální politický trik, prosazovaný postkomunistickou tripartitou: internetové diskuze.
   Nabuzené lemplovské, dluhy neplatící a neproduktivní socky vypustí nahromaděnou žluč a střevní plyny (přímá demosrácie) a neřádí pak už na náměstích:-)))

   *) putleroffci se na ulici či v socce navzájem poznají podle neupřímného žlučovitého úšklebu, vyb(p)itého mozku, kozí bradky, křivé huby, krhavých očí, převislého pupku, kosého pohledu a špatného trávení. A mnozí maj navíc odulé tváře, jak blízko strkaj tlamu k pšoukolíhni svého škaredého fýrera tu! - https://pbs.twimg.com/media/DQ3D5L9WsAAByD3.jpg

   Smazat
 10. "Česká" TV nás má v první řadě vychovávat k obrazu svému. Tudíž i kdyby těch hostů pozvali 250 000, tak se ukáže, že došli z Letné a předvedou nám pořad konkurenční TV "Tvoje tvář má známý hlas".

  OdpovědětSmazat
 11. Jo a taky se říká - dej praseti rohy, a hned bude trkat jako koza! V ČR jsou o tom statisíce?? možná více - důkazů.

  OdpovědětSmazat
 12. Česká televize zve jen bývalé politiky, neúspěšně, nebo mluvčí těch nejmenších stran a jiné ,,experty,, že se na to nedá koukat !!Je vyloženě protistátní !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já tam furt vidím politiky v hnutí ANO. Pokud vyhráli volby, pak nejsou neúspěšní, nebo jo?

   Smazat
 13. Prosím, zde je řeč o duchu a fýzis Emanuela Moravce, který přežívá v nějakém tom dnešním? Tož ty fyzické rysy by napovídaly, že je naklonován a ten duch je kvalitní jeho kopií.

  OdpovědětSmazat
 14. Jsem pamětník, tak vás uklidním, každá doba má svou Anežku Hodinovou Spurnou. Dnes její reinkarnací je pan Václav Mopravec. Nic se tím nenaděláte, můžéte jen vypnout TV.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.