Reklama

sobota 9. listopadu 2019

Americký velvyslanec tlačí Ukrajinu, aby zmařila stažení vojsk na Donbasu


Sergej Vrednikov
9. 11. 2019    politnavigator
Prohlášení Williama Taylora, dočasného zmocněnce ve věcech USA na Ukrajině o možnosti neomezeného působení v Zolotém ukrajinské policie a národní gardy může pobídnout kyjevské úředníky, aby porušili dohody a zmařili stahování vojsk. Bohužel jsme opět konfrontováni s rozporuplnou a zvrácenou interpretací Rámcového řešení Západem.


Píše o tom hlava DLR Denis Pušilin na svém kanálu v Telegramu, informuje zpravodaj PolitNavigatora.

"Včera dočasný zmocněnec ve věcech USA na Ukrajině William Taylor učinil prohlášení, které, mírně řečeno, nás znepokojuje. Týkalo se nadcházejícího stažení sil a prostředků na místě poblíž obce Petrovskoje. Americký diplomat nastínil důležitost tohoto procesu před nadcházejícím setkáním vůdců zemí "normandského formátu" a poznamenal, že po odchodu vojáků z dané zóny by tam mohla nerušeně vstoupit ukrajinská policie a národní garda.

Tento neprofesionální, neseriózní přístup amerického zástupce v této otázce je nepřijatelný, protože může uvést v omyl někoho z ukrajinských úředníků. Chtěl bych připomenout diplomatovi ze Spojených států, že podle Rámcového řešení kontaktní skupiny o stažení sil a prostředků se v místech stažení za žádných okolností nemohou nacházet žádné ozbrojené formace.

Mohou tam být pouze důstojníci společného střediska pro kontrolu a koordinaci. To je jediná výjimka", napsal Pušilin.

Pušilin také poznamenal, že to není poprvé, kdy Západ tak volně vykládá dohody, dosažené kontaktní skupinou, a vyjádřil připravenost republiky zrcadlově odpovědět na jakákoli narušení Ukrajinou.

"Bohužel jsme opět konfrontováni s rozporuplnou a zvrácenou interpretací Rámcového řešení Západem".

Odpovědně prohlašuji, že v případě, že se oblastech stažení objeví zástupci ukrajinské policie a národní gardy, budou zástupci silových orgánů republiky, ministerstva státní bezpečnosti a ministerstva vnitra, rovněž zrcadlově a symetricky na těchto územích přítomni. A proces stažení v nových oblastech bude neproveditelný", shrnul Pušilin.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

42 komentářů :

 1. Americké F-35 chtěly opruzovat TU-160 nad Japonským mořem. Ten šlápl na plyn a F-35 poslal na sraz trabantů.

  https://cz.sputniknews.com/svet/2019110910936927-nejnovejsi-stihacky-americkeho-vojenskeho-letectva-se-dostaly-do-trapne-situace-diky-tu-160/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 11:33
   Neberte trabantí jméno nadarmo.

   Smazat
  2. 11:33 A zase prolhaná propaganda Rusa. Co jiného čekat na sputniku že. Jak malí Jardové na písku, já mám větší bábovičku, ruská malost je nekonečná a Místní prokremelští pomatenci tomu věří.

   Smazat
  3. 16:29
   Proč by tomu nevěřili, když má TU-160 o 300km/h větší maximální rychlost než F-35?

   Smazat
  4. To je dáno tím, že Rusové se nebojí ničeho na světě, jako např. tenhle novodobej bohatýr se svým sněžným kvérem (tu na 1 minutě a 12 sekundě) - https://www.youtube.com/watch?v=I1ImlHGLPj0

   To je úplný Ilja Muromec 2! Ovšem bohužel jen do okamžiku kdy mu dojde Bojaryšnik!*):-)))

   Ale to nic, pak nastoupí další hrdinové, např tito ruští Postradatelní!- http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/11081266_102060_c11.jpg

   *) sibiřská pěna do koupele

   Smazat
  5. 19:46 Díky , to co se děje v Rusku podle těchto záběru je neuvěřitelné, ale místní milovníci Ruska napíší, že je vše podvrh. Ruský bordel hned tak někdo nedohoní:

   Smazat
  6. 9:48, ano, tohle je typické Rusko, nikde na světě nic podobného neuvidíte. Takže příště, až tam zas pojedu, a budu z něčeho nadšen, vzpomenu na kraviny z internetu, abych to ztumil. Stačí vidět věci správnýma očima a hned je svět uchopitelnější.

   Smazat
  7. V Rusku se mají dobře a staré byty jim postupně vyměňují za nové.
   Zato počet žebráků a chudých v USA stále raketově roste. Už z toho mají v menších městech potíže.
   https://www.youtube.com/watch?v=D4y347EkGMM

   Smazat
  8. 23:30 To je zas jenom pár chazarů a jejich kremloloutek. Ex-Rusko (dnes parchanát Chujlostan) je na kolenou a jeho zdegenerovaní obyvatelé lížou prach, ale snad dočasně, neb jejich zem má potenciál být nejsilnějším ekonomickým tygrem světa! Příčinou toho že tomu tak není je špatný genofond jeho obyvatel, těchto vječně ožralých, za bílýho dne v pochcaných teplákách křepčících podlidí! - https://www.youtube.com/watch?v=LhXXiVgILKQ

   Teprve až dojde k jejich výměně, Rusko se pozvedne k nevídaným v historii lidstva výšinám ...

   Smazat
 2. Pozdě! EU už dál ty nýmandy platit nechce. A bude-li dodržen Minsk, padne řada sankcí proti Rusku. A to se Američanům nelíbí. Jenže časy semění a EU už má těch nácků dost.

  OdpovědětSmazat
 3. Nechápu, proč si to neřeknou na rovinu. DLR a LLR se v žádném případě již nestanou součástí banderovské Ukrajiny, která je již více než šest let bombarduje a ostřeluje dělostřelectvem. Jde jen o to, zda DLR a LLR budou dále existovat jako samostatné státy či vlády těchto států vyhlásí referendum a základě jeho výsledku se připojí k Ruské federaci. Minské dohody, kolem nichž se vše točí, jsou mrtvé.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak to není, Rusko mán zájem zachovat Ukrajinu jako celý stát, přičemž bude zlikvidován banderismus.

   Smazat
  2. Ano,, souhlas. Důkazem budiž fakt, že Rusko neuznalo Doněckou a Luganskou republiku!

   Smazat
  3. 11:46, tyto dvě republiky nemají na to, aby samy odolaly náporu několika milionů rozzuřených a ozbrojených Ukrajinců. Skoro 70% lidí na Ukrajině se totiž domnívá, že mírové urovnání a autonomie je pro ně naprosto nepřípustné řešení. Vyplývá to z ruské agentury Levada centr, známé přesnými odhady. Lidi z Donbasu považují za teroristy, přinejlepším za kriminálníky, kteří jim dluží peníze za válku.

   Smazat
 4. Tam je rozjeto moc emocí, to nepůjde jen tak zum befel uklidnit. Navíc, tam nikdo nikomu za nic nezodpovídá.

  OdpovědětSmazat
 5. Docela by mne zajímalo co by se stalo, kdyby se ,,vydráždily" menšiny na západě Ukrajiny. Rusíni, Poláci, Maďaři, Rumuni tak, aby vláda v Kyjevě musela nějak reagovat, zasáhnout. V podstatě vytvořit situaci podobnou na východě. Jak by na ochranu svých menšin reagovaly okolní státy, členové NATO? Jak by reagoval Brusel a Washington?
  :-) Myslím, že by z Ukrajiny zůstalo jen historické jádro kolem Kyjeva.

  OdpovědětSmazat
 6. A zase trapný, hlopý článek o Ukrajině. Pište něco o Ruském bordelu. Zaostalé vesnici, zdravotnictví v kolapsu, nejvíce se rozšiřující HIV ve světě,minimálních duchodech, v př. 4 800 kč. Věnujte se těmto problémum současného Ruska a přestaňte pomlouvat vyspělý, demokratický a ekonomicky na míle vzdálený Rusku Západ.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vliv Ruska se přeceňuje. Oni ani nejsou schopni si ohlídat část svého území, satelitní snímky Sibiře ukazují, jak nelegální čínští těžaři plundrují tajgu.

   Smazat
  2. Milý trolíku. Číňané na Sibiři už dřevo netěží. Máš cca 4 roky starou tapetu.

   Smazat
  3. 23:48 Tam je neměli vůbec nikdy pouštět! Co se Rusáků týče, bez těch bychom na tom byli jako rasa i národ dnes mnohem lépe, mnozí by byli pověřeni důležitými úkoly v rámci osídlování západosibiřských oblastí árijskou rasou. Takhle ovšem celá Sibiř připadne rase žluté, tak jako Evropa zase rasám tmavým. WWII. prohrála naše rasa jako celek! SSSR stál na straně vítězů, ale Rusové byli poraženi jako národ! - http://img-fotki.yandex.ru/get/3304/tapirr.11f/0_27c44_2dd8151b_orig.jpg

   Smazat
  4. A52,F73,F200 F808,F600,F602....incestní potrate!

   Smazat
  5. 11:41 Tolik putlerčiků zase znát nepotřebuješ! Postačí když poznáš tohodle svýho vypouštěče - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/291912_original.png

   s Aspergovým syndromem A52! To jen abys nevlít do prdele omylem někomu nevinnýmu, až se budeš vracet z výletu domů!

   Smazat
  6. 16:18, Ukrajina je na míle vzdálený demokratický Západ!

   Smazat
 7. 16:29 jakápak propaganda to jsou fakta, chceš přes držku? Tu máš a jen čumíš. Nechce si to plést dojmy s pojmy, to je potom jeden za vola a úplně vlastním přičiněním. Hej hou

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Toto neni prispevek ale blaboleni (blbe). Pis kdyz mas co rici primitive. Nebud mentalne liny , kdyz ti nejde anglictina ci nemcina cti rusky oposici Putina ci pro Putina a pak publikuj.
   Co je na tom tezke pochopit pro boha!!!
   Ci se ptej nejake ZAJIMAVE otazky i pro jine , ktere by dali myslenky i jinym.
   Pokud nectes ani Rusky tak jsi na tom spatne!! bojuzel a HONOLULU je pred tebou 1000 let.
   Nikdo se na NR nezmohl na solidni prispevek o Ruske dnesni ideologii , jen jaky si odvar Pjatkinova blaboleni.

   Zajimavy pohled je Alana Mc Farlane na situaci , ale ty na to bohuzel nemas.

   Brouk Pytlik

   Smazat
  2. Brouk Pytlik Vy jste všichni z usa 1000 let před námi nemáte právo určovat co se kde bude dít. Máte svoji zem za oceánem tak dejte světu pokoj.

   Smazat
  3. 18:38, jakou opozici? Já bych doporučil různé druhy tiskovin a diskuse k nim. Hlavně zpravodajství, z obou stran, protože to by měl být jen soubor suchých informací, obrázek si uděláte sám.

   Opozice vždy vidí vše v černých barvách jako cestu do pekel, viz vaše Demokratická strana. Pokud bych se měl zařídit podle naší opozice, beru pistoli a jdu střílet. Co se týká ruské politické scény, ta je mnohem barvitější a navíc v mnohem těžších podmínkách. Liberální scénu ani nemá cenu sledovat, oni do písmene opisují vše co předkládá západní (americký - demokratický) liberální tisk. Jenže současná ruská opozice a politická scéna to je spousta různých proudů, ne Republikáni vs Demokraté. A Rusko není prťavá Česká republička. Rusko Česko, Amerika, to jsou různé země. Nemůžete vše v Rusku nebo tady posuzovat podle amerických poměrů.

   Smazat
 8. Nikdo v banderostánu ani v afroamerice neví na jakou stranu má hrát. To je potom těžké, když někdo říká čehý a druhý hot. Ale je to tak správně, protože banderostán a afroamerika jsou podobné. Alespoň v jednom. Činovnici mají bordel v makovicích.

  OdpovědětSmazat
 9. Pane velvyslanče, pozor, taky by jste mohl ,,něco" vytlačit !

  OdpovědětSmazat
 10. Trump by si měl udělat pořádek, aby Hitlary nemohla blbnout.

  OdpovědětSmazat
 11. Ukrajina a DLR zahájily další odsun vojáků v Donbasu:

  https://cz.sputniknews.com/svet/2019110910937095-ukrajina-a-dlr-zahajily-dalsi-odsun-vojaku-v-donbasu/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Být jimi bych to nedělal. Ukrajina se naopak chystá na ozbrojený vpád, vždyť jen tento víkend stříleli jako diví a mají na svědomí dva zraněné civilisty. Navíc ukrajinská veřejnost nepovažuje Donbasany za lidi.

   Smazat
 12. A je to venku - poslední střípek do mozaiky zločinu na Majdanu se našel... .v lednu 2014 dorazily do Kyjeva čtyři desetičlenné skupiny gruzínských ozbrojenců, aby si zastřílely asi ve jménu nacisty, poté banderovce, nyní bezdomovce Saakašviliho, kterého angažovaly přímo USA nejenom v Gruzii, ale i na Ukrajině. Loutka ale opakovaně selhala, doma i v banderostánu :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. proč páně Štětinovo.... mlčí?

   Europoslanec ( bývalý) Štětina byl v den a okamžicích střelby na milice a i demonstranty, kteří byli na Náměstí nezávislosti( Majdanu) v Kyjevě. Byl v pokoji hotelu Ukrajina z jehož střechy bylo stříleno.Byl přímo v hotelu Ukrajina. A telefonem se chlubil a jeho komentář střelby vysílal živě (live) český rozhlas, odhaduji že ČR 2.

   A nyní, resp. stále už pět let mlčí.
   Mlčí o tom proč byl v okamžiku střelby Gruzínců v hotelu Ukrajina, mlčí, kdo jej pozval, mlčí proč telefonoval do Prahy, mlčí i o tom, jak se do vysílání českého rozhlasu dostal, mlčí o osobách, které mu to umožnili, mlčí o tom proč tak udělal a koho měl ovlivnit a mlčí i o tom, kdo mu za to zřejmě zaplatil.

   Pane Štětino, vystupte a ozřejmujte Čechům i světu své pohnutky a skutky i s kým vlastně celo dobu "hrajete"!

   Smazat
  2. 22:16

   Ostřelovači z Gruzie jsou ruský Fejk. Musí to vědět, protože stříleli oni a Jankovič k tomu dal souhlas. Včera padlo v Kiivě obvinění po pěti letech vyšetřování a není pochyb.

   Smazat
 13. https://www.youtube.com/watch?v=miDqcgiVh8A&t=88s

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. nedivil bych se, kdyby toho českého učitele zavraždilo české komando, které tam vyslala nějaká česká loutka v žoldu Američanů

   Smazat
  2. prolhaná česká média opět nezklamala, v zájmu světového četníka udělají cokoliv, lhaní a zkreslování skutečnosti je to nejmenší, jsou to prodejné děvky

   Smazat
  3. Stejskal padl už v r. 2014 pod Saur Mohylou a tam je i pochován.

   Smazat
 14. Každý režim měl svoji demokracii, jen je třeba se podívat kolik mrtvich ty demokracie staly životů a srovnejte německý a americký fašismus díky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ten americký je cizí! Historik Paul Johnson v kapitole Evropský lazar ve své knize Dějiny 20. století napsal:
   "Převládající náladou roku 1945 bylo zoufalství a bezmocnost. Evropské období světových dějin skončilo. V jistém smyslu byl Hitler poslední evropský vládce schopný uvést světové události do pohybu podle eurocentristických představ. Tu schopnost ztratil koncem roku 1941. Vakuum jež vzniklo jeho kolosálním pádem, nemohlo být zaplněno evropskými soupeři. Koncem války stály dvě neevropské velmoci jakoby na okraji právě vyhaslé sopky a divaly se s pohrdáním do jejích ještě dýmajíích hlubin, bez účasti na jejím konci, ale současně spokojeny, že už nikdy nebude ohrožovat lidstvo svou démonickou silou."
   Kdyby Hitler nebyl tak připosraným humanistou (zakázal v rámci boje za práva zvířat dokonce i tehdy tolik oblíbená oblíbená "lidská ZOO" - sic!) a místo vymýšlení nepraktických kravin typu podzemních megakanónů či tankových kolosů věnoval stejnou péči vývoji jaderných zbraní a tyto v kombinaci s raketami V-2 a V-3 pak dokázal efektivně použít ve prospěch naší rasy, kde jsme dneska mohli být?!

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.