Reklama

úterý 12. listopadu 2019

Asadův rozhovor pro syrskou TV

Václav Umlauf
12.11.2019  E-republika 
Tento důležitý rozhovor k situaci v Sýrii byl uskutečněn 31. 10. pro syrskou TV a trval více než hodinu. Přikládám kompletní Youtube zde, titulky jsou v angličtině. V bodech předkládám hlavní témata.

Tento důležitý rozhovor k situaci v Sýrii byl uskutečněn 31. 10. pro syrskou TV a trval více než hodinu. Přikládám kompletní Youtube zde, titulky jsou v angličtině.

Rozhovor bude nejspíš brzy smazán, takže si klikněte na kompletní anglický přepis rozhovoru v PDF, ke staženízde. Prezident Assad se chová jako suverénní (a vítězný) představitel státu a jeho postoje k celkové situaci v Sýrii stojí za zmínku. V bodech předkládám hlavní témata.


 • ISIS je ideologická struktura založená na nacionalistické bázi wahábismu. Ten trvá už dvě století a bude existovat i po smrti al Bagdádího. Američané ho propustili z vězení v Iráku a od té doby je to jejich člověk. Zda a jak byl zabit, to je americký Hollywood.
 • Současná válka s Tureckem, vyjednaná pásma příměří u hranic. Skvělý ruský tah, zatím vyšel. Američané se stáhli ze severu Sýrie, Evropané nedostali tuto oblast jako tzv. mezinárodní zónu" (návrh Německa), Rusové vyjednávají s Turky, civilisté nejsou zabíjeni ve válce dvou pravidelných armád. Jistěže se tam Turci zakopávají, jako by tam měli zůstat navždy, ale tato dohoda platí jen dočasně. Turci nelegálně okupují území Sýrie a bude-li třeba, nakonec tam půjde bojovat SAA.
 • Idlíb a jeho proturečtí teroristé. Podobný scénář jako kurdská území na severu. Proces v Astaně zavedl diplomacii, Sýrie rok čekala na dodržování dohody. Dnes už běží osvobozování Idlíbu útokem SAA. Princip je stejný jako v případě Kurdů: Neudělat si z Turecka otevřeného nepřítele, protože situace v této zemi je velmi komplikovaná. Erdogan versus civilisté a část armády, kterou nepacifikoval při proamerickém puči.
 • Turecko je americký-proxy spojenec, ergo nepřítel Sýrie. Je nečitelný, protože není jasné, jak a nakolik jej řídí Spojené státy. Rusové skrytou agendu v Sýrii nemají a jejich jednání má jasnou logiku. Ale v každém případě je třeba politicky jednat a pak teprve bojovat, až když selhala diplomacie.
 • Začátek barevné revoluce. Mělo jít o politickou změnu revolucí zdola, ale když se nepodařila, tak Američané a Západ zavedli ozbrojené povstání přes jimi placené a podporované teroristy. Obrana tzv. "demokratických hodnot" je v tomto případě úplně k smíchu.
 • Problém Kurdů na Turky okupovaných územích Sýrie. Kurdy zradili Američané, když byli Kurdové tak hloupí, že (jako obvykle) uvěřili slibům CIA. Hlavní problém je kurdská SDF podporovaná USA. Pokud se budou chovat slušně a umožní zavedení syrské svrchovanosti nad územími ve smyslu administrativy a státní správy, tak se bude jednat. Jednání v tomto bodě budou probíhat krok za krokem.
 • Problém s Kurdy a dalšími opozičními skupinami je v tom, že jsou plné amerických agentů a jsou placené arabskými zeměmi. To se asi brzy nezmění a proto Sýrie nebude ještě dlouhou dobu normálním klidným státem. Sýrie byla a je multikulturním a multináboženským státem. Kurdové zde mohou žít jako Arméni. Ti mají vlastní kulturu, náboženství a přitom jsou vlastenci, nikdy Sýrii neprodali. Územní integrita státu je základní pravidlo pro každou menšinu.
 • Problém s obviněními o utlačování práv menšin. Proč nás obviňuje Západ a USA, kteří naprosto excelentně rozvrátili Sýrii právě podporou vybraných menšin? Sýrie musí v této fázi hájit se zbraní v ruce územní integritu a všechno ostatní je třeba podřídit obraně země. Navíc je zásadní problém jak integrovat mladé bojovníky, kteří prožili půl života mimo stát v chaotickém prostředí teroristických skupin. Totéž platí pro normální syrské děti, které málem jednu generaci nezažily normální školní výuku.
 • Trumpova politika a okupace syrských ropných polí. Řeči Trumpa nemají cenu, tu mají jen fakta na bojišti. Okupace ropy je nezákonná, USA půjdou od válu, ale ne hned. Nejprve je třeba etablovat státní svrchovanost na území Sýrie a smířit občany se státem. Pak dojde i na ropné okupanty a mezitím pojede partyzánská válka na tomto území.
 • Asadova osobní návštěva bojiště v Idlíbu. Znamená to už frontální útok? Ne, byl jsem i jinde na bojištích, ale území Džazíra je klíčové pro budoucí ofenzívu. ISIL v Idlíbu je přímo napojený na proturecké teroristy v severní Sýrii.
 • Komplikovaná jednání s Tureckem. Nazval jsem Erdogana zlodějem, všem lže a každého vydírá. Tady je klíčové zapojení Rusů, ale jednat se musí, i když mnozí v Sýrii mne za to kritizují. Erdogana osobně rád nemám, ale v zájmu Sýrie s ním budu jednat, kdykoli je to třeba.
 • Západní blokace Sýrie, aby SAA nešla do ofenzívy proti jimi podporovaným islamistům. Je to složité a řeší se to případ od případu. Někdy přistoupíme na příměří Západem podporovaných teroristů, abychom zachránili životy civilistů. Jenže pod teroristy nemohou lidé dlouhodobě žít, takže se situace nakonec musí vyřešit, třeba i vojensky. Tady jsou Rusové, Íránci a my na stejné pozici.
 • Civilisté ve válce. Několikrát jsme usilovali o zřízení koridorů, aby mohli uprchlíci odejít. Ale udržení koridoru stojí životy našich vojáků, pokud začnou být ostřelováni i s civilisty. Takže je to složité, protože musíme chránit na prvním místě armádu, pokud teroristé zaútočí na koridor.
 • Teroristé a jejich možnosti. Už nemají kam jít. Turecko si je do země nepustí a jiné státy také ne. Jednání v tomto bodě vedeme na všech stranách, pomáhají nám Rusové, ale zatím žádné výsledky.
 • Izrael. Stejná okupační velmoc jako Turecko, stejná strategie. Jenže Sýrie neuznala Izrael jako stát, takže tam je mnohem složitější situace než v případě Turecka. Jednali jsme v roce 1990, výsledek žádný. S Tureckem se jednat dá, protože partnery v rozhovoru jsou také Írán a Rusko. Bojujeme i proti teroristům, kteří slouží jako proxy Izraele, takže tam je situace podobná jako s Tureckem.
 • Sýrie a Arabská liga. Máme pozastavené členství, ať se nad sebou konečně zamyslí, když je jasné, kdo je legitimní vláda v Sýrii. Tady dokonce musíme odolávat i tlaku Rusů a Iránců, kteří chtějí, abychom byli v jednání s arabskými státy flexibilnější. Jenže oni převedli své teroristy z ISIL pod tzv. "umírněnou opozici" a bojují proti nám dál. Zatím jsme se v zásadních bodech na ničem nedohodli.
 • Rezoluce RB 2254. Příprava na novou ústavu je součástí závazku Sýrie, ale nejprve je třeba zbavit se teroristů, kteří okupují celá území v Sýrii. Takže první bod je územní suverenita státu a další krok půjde k politickému jednání. Západ používá konstituční výbor jako páku, aby v zemi udržel současný teroristický stav, což není v našem zájmu. V konstitučním výboru, viz první jednání v Soči, navíc jednají strany, a ne vláda. První snaha je, aby na jednáních byl nějak zastoupen syrský lid, což je nyní problém. Američany podporovaných zástupců teroristů je tam celkem dost.
 • Jednat mají Syřané se Syřany, a ne cizí zástupci velmocí. OSN tam hraje pozitivní roli. Jednání v Soči byla první krok k rozumnému postupu. Zatím je to dost manipulované směrem nepřátelským Sýrii, ale to se dá časem korigovat. Shoda je v tom, že bude nová ústava země. Ale na jejím znění musí být plná dohoda, a od toho jsme zatím daleko.
 • Správa státu. To je dost zoufalá situace. Spousta nekompetentních a líných funkcionářů, nefunkční administrativa. Spousta úředníků ve válce utekla z postů, jiní se nechali zkorumpovat. A k tomu je třeba přidat cílené teroristické útoky na celou infrastrukturu země. Lidé kritizují státní správu, jako by nebyla válka, a přitom jsme jako země navíc v režimu západních sankcí. Něco se daří, hodně ne. Velký úspěch je zavedení elektřiny a plynu do měst.
 • Sankce. Jsme odříznuti od dolarového obchodu, žili jsme z turismu, z exportu zemědělství. Válka zničila příjmy dolarové ekonomiky. Klíčová věc je obnovení důvěry lidí v syrskou měnu. Nákupy na trhu za dolary ničí chudé lidi, protože extrémně zvedají ceny. Snažíme se zajistit alespoň dostupnou cenu pro základní potraviny.
 • Ekonomika. Zázrak je, že přežila syrská libra, která měla podle odhadů teroristických pomahačů padnout okolo roku 2012. Lidé ji stále věří, ale ceny jsou de facto dány v dolarech a na kurz dolaru nemáme žádný vliv. Pokud se podaří nastartovat ekonomický cyklus výroby a spotřeby, tak začne fungovat i národní měna.
 • Jako prezident připravuji přechod země od válečné ekonomky na normální, ale to je opravdu složitá věc. Například boj proti korupci je zásadní problém, protože role státu se proti předešlé epoše bez války zásadně zvýšila. Korupce nyní bere zdroje státu, které naprosto nutně potřebujeme mít v ekonomice a destruuje důvěru lidí ve stát. Teď se čistí vnitro, telekomunikace, soudnictví a další ministerstva, protože musíme obnovit důvěru lidí ve státní instituce. Nejsme "režim", jak nám nadávají na Západě, ale byli jsme a zase budeme funkční stát. Pozitivním příkladem jsou obnovená jednání s podnikateli. Kde se jim začalo dařit, tam jsem mohli společně odstraňovat korupci a zvýšila se důvěra v syrskou libru.

Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 450 Kč. Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!

Související články:

69 komentářů :

 1. Soudruh Umlauf, potažmo redakce NR znovu využívá k šíření své propagandy služeb americké megakorporace Youtube, potažmo Google. Jako správný soudruh místo poděkování za tyto služby si Umlauf neodpustil do Youtube kopnout a hodit na něj kus špíny, že rozhovor bude brzy smazán. Jak typické.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Milý příteli, soudruh Umlauf není soudruh, ale katolický kněz, který měl problémy s předchozími soudruhy i s těmi dnešními, probruselskými ...

   Smazat
  2. Ty infantilní debile, nemáš ani ponětí, o čem je řeč. Jak typické.

   Smazat
  3. Ale ten tvůj YT prokazatelně zmizíkuje amíkům nepříjemné kousky. Co máš k tomuto faktu?

   Smazat
  4. G.B.Shaw: Moudrý napadne článek protiargumenty, hlupák autora článku.

   Smazat
  5. To, že má někdo monopol neznamená, že je to správně. To, že je tento monopol zneužíván je příznačné pro vlastníky monopolu a všechny aktéry, kteří z tohoto stavu mají prospěch a pomáhají monopol udržovat. Z tohoto pohledu je kritika tohoto způsobu diktatury více, než žádoucí. To vy však ve své indoktrinované mysli
   nedomyslíte. To, že si výše jmenovaný monopolista vytváří své vlastní zákony a korektnostní pseudostandarty jdoucí proti platným národním judikaturám je však více než varovné. Ještě více varovné je však úkolování monopolisty ze strany dychtivých elit. Ale, to už je příběh nad Vaše chápání. 1+0 je přeci 10. Ne?

   Smazat
  6. Hlupáku 9:50. Když tedy, například, nikdo z USA není autorem knihtisku, proč ho dodnes, v principu, užívají? To by neměli?

   Smazat
  7. 9:50 je především idiot, který nechápe ani psaný text. Dál s ním nemá cenu komunikovat, ztráta času, prostě trol jak vyšitý.

   Smazat
  8. 9:50 Ten argument s googlem a youtube je dost omezený. Vaší logikou bych mohl říct, že většinu elektráren v čr, včetně těch jaderných, postavili komunisti, tak si doma zapalte svíčky, vypněte počítač a mobil. Bez elektřiny bude ten youtube o ničem, nemyslíte? Nebo už jste za to veřejně komunistům poděkoval?

   Smazat
 2. 9:50 Podle vás se to neděje? Nebo si myslíte že megakorporace vznikly za účelem šíření humanity? Kapitalizmus je parazitizmus a udělá všechno pro to aby ovládl svět. Nebo si myslíte že kroutit ruce a přivádět země do doby kamenné je šíření pravdy a lásky euroatlantickým způsobem? Skutky hovoří, ostatní jsou jen bláboly.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. Ad 10:38: Vyjadřovat se o autorovi způsobem, který jste právě užil, je určeno k okamžitému smazání. Tak se i stalo.

   Smazat
  3. Dal jsem si práci s odpovědí, ale jak vidno, jediný kdo tady cenzuruje není Youtube ani Google, ale právě soudruh Dvořák!
   Jak typické a jaké potvrzení toho co jsem napsal :-D

   Smazat
  4. 10:46
   Dvořáku,
   a kdy vy konečně dostojíte vašemu slovu a přestanete používat pro šíření vaší protizápadní propagandy služeb platformy Blogger, provozované nenáviděnou americkou megakorporací Google, kterou neustále špiníte a pomlouváte?
   Slibujete to už 5 let! Nepřipadáte si jako žvanil, slibotechna, neřkuli podvodník?

   Smazat
  5. Ad 10:47:Jestli to vaše "dal jsem si práci s odpovědí" představuje hledání urážek a častování nadávkami, tak to se vám opravdu povedlo.

   Smazat
  6. AD 10:56:
   Vám jsem žádný slib nedal. To ostatní je od vás jen plácání trolla, neřku-li ...

   Smazat
  7. 10:56 Co sem furt lezeš pyjáte běž si číst mainsteam a neotravuj dospělé rozumné lidi. President Assad řekl naprostou pravdu ty podporovateli loupežných vrahů z usa. V středověku je lámali kolem moc bolestivá a dlouhá smrt.

   Smazat
  8. 12:17 Vy jste nepochopil o cem je clanek?..Komediante

   Smazat
  9. 12,17
   Stále dokala nás tady ty havlo3,14čo přesvědčuješ,že tvoje IQ je menší než 40 a tudíž trpíš těžkou mentální retardací!!!.-)

   Smazat
  10. Kristova noho,pod tak závažným článkem taková diskuse!
   Uvědomujete si vůbec že na nás taky dojde!?!?!?
   Kam se asi vrhnou ti na$®aní lidé, kteří ztratili svoje domovy???
   A na tom,aby o ně přišli jsme se čile podíleli-prostřednictvím NATO- i my.
   Pan Bašár Asad si povzdech nad tím,že mladší ročníky už poznaly jenom válku a chaos.
   Jestli si někdo myslí,že třeba v Afghánistánu se ještě najdou lidi kteří mají všech pět pohromadě,tak já si zas myslím,že už jich tam moc nebude.
   Helanov

   Smazat
  11. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  12. 10:56 To už nestihne. Cenzor Wenzel Hoffstein-Dworzak, který je známým čichačem prdů téhle židočekistické poloopice! - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/291912_original.png

   a omámen jimi poté usiluje mermomocí zabránit tomu, aby i u nás proběhla důsledná dekomunizace jako v Chorvatsku, na Ukrajině a v Pobaltí! Trápí ho bejt součástí civilizovanýho světa, a touží i s námi zapadnout mezi tuhle smradlavou hordu ožralých, za bílýho dne v pochcaných teplákách křepčících podlidí - https://www.youtube.com/watch?v=LhXXiVgILKQ

   potáhne odsud jen s hrstkou svých odulých kumpánů a to tak rychle, že se nestačí ani posrat strachem, až mu dám čuchnout k této mé sukovici! - https://vimeo.com/82853398

   Smazat
  13. Tohle ti ty poblbanej arijskej untermensch zanechala tvoje incestní familie A52,F73,F200 F808,F600,F602!!!!

   Smazat
  14. 8:17 Možná je právě jeho příběh daleko zajímavější než si myslíš! Tento nekrofilní zřízenec z teplický prosektůry, schopnej maximálně dotlačit z pitevny do márnice vozejk se zašitou zdechlinou nějakýho toho komoušskýho geronta, aniž by se přitom probral z lihu co v něm primář uchovává potraty cigánskejch socek, a kterej mu chodí potajmu upíjet, byl kdysi skinhead! Každý den po zavíračce před Severkou stál a s pravicí zdviženou do noci řval: "Immer Brüx! Sieg heil!" Jenže ... pak nastoupil jako zřízenec v márnici, no a chlastání lihu a sex se zdechlinama těch rudejch gerontek (a posléze i gerontů - sic!) udělaly své ...

   Smazat
  15. Tohle ti ty poblbanej arijskej untermensch zanechala tvoje incestní familie A52,F73,F200 F808,F600,F602!!!!

   Smazat
  16. 17:23 Tolik putlerčiků zase znát nepotřebuješ! Postačí když poznáš tohodle svýho vypouštěče - https://pbs.twimg.com/media/DQ3D5L9WsAAByD3.jpg

   s Aspergovým syndromem A52! To jen abys nevlít do prdele omylem někomu nevinnýmu, až se budeš vracet z výletu domů!!!

   Smazat
  17. Tohle ti ty poblbanej arijskej untermensch zanechala tvoje incestní familie A52,F73,F200 F808,F600,F602!!!!

   Smazat
  18. Skřekl v 9:46 mizerným jídišem nekrofilní zřízenec z teplický prosektůry, schopnej maximálně dotlačit z pitevny do márnice vozejk se zašitou zdechlinou nějakýho toho komoušskýho geronta, aniž by se přitom probral z lihu co v něm primář uchovává potraty cigánskejch socek, a kterej mu chodí potajmu upíjet!

   Smazat
  19. Tohle přesně ti ty poblbanej arijskej untermensch zanechala tvoje incestní familie A52,F73,F200 F808,F600,F602!!!!

   Smazat
  20. 12:40 No jo putlerpšouku, celá banda kremelskejch kretenů, tvejch vypouštěčů! A teď je koukej ještě pěkně seřadit - zleva doprava! - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/%D0%A8%D0%93%D0%9D%D0%A8%D0%93%D1%82%D0%B0%D0%BA%D1%82%D0%B52.jpg

   To aby je strejda Googlů mohl snadnějc přiřadit k těm tvejm rodinnejm kódíkům!☺

   Smazat
 3. Co tu kecáš za kraviny o soudruhovi, ty trollí moulo?
  Bubák.

  OdpovědětSmazat
 4. Vynikající analýza současného stavu v Sýrii. Je vidět, že pan Umlauf čerpá z řady zdrojů, porovnává a správně vyhodnocuje realitu. Velmi užitečná a záslužná práce.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pan Umlauf jen přeložil a zahustil Asadovo sdělení.

   Smazat
  2. Pánové, prezident Sýrie se jmenuje Assad.

   Smazat
  3. Přesně tak, je to překlad rozhovoru, to jen ti trolové co tu píší ty bláboly výše nerozumí psanému textu, tak všelijak kličkují, odpoutávají pozornost od tématu a vyjádření demokraticky zvoleného presidenta své země.

   Smazat
  4. A o čem asi tak chtěj místní odulci*) "diskutovat"?! Pilní v trolení, jinak ale zapšklí, na Putlerových prdech závislí, neproduktivní blbci by moc rádi škodili, avšak pouze smrdí. Ruské přísloví: Psí/čubčí (a tedy i parazitický čecháčkovský, ovaroidní, pitomiovský, fálmerovský a burešovský) hlas do nebe nevolá. Jsou ti umanutí, lúzrovití, sprejerovití, ovaroví a zaprdění diskutéři s falešnými jmény, tituly a institucemi (včetně těch burešovsko-čobolovských) opravdu tak blbí a ubozí, komunizmem zdegenerovaní, na bezplatných médiích chorobně závislí, potrefené husy, nebo jen placení provokatéři, členové KSČ, ROH, SČSP, khakimozky, lidoví milicionáři, pomocníci VB, politruci, případně důchodci agenti StB a KGB ??? Jak málo stačí ubohým, neschopným, nezaměstnatelným, samolibým a líným sockám ke štěstí: Vyblít se namísto produktivní práce na kapitalistickém internetu a vylízat si socialistickou p….l. Obyvatelé králíkáren ani na internetu nevyprodukují víc – než bobky. Zamindrákovaná lůza metá svá lejna na ty výše stojící - ta však bez zásahu cíle dopadnou zpět na její hlavu. Lůza zůstává lůzou i když je v početní většině. Čím ubožejší a pitomější podvraťáček na řetězu u boudy - tím víc poštěkává a zasírá své okolí. A ještě by chtěl bez vlastní osobní odpovědnosti zasahovat anonymně referendem do osudů spoluobčanů. Geniální politický trik, prosazovaný postkomunistickou tripartitou: internetové diskuze.
   Nabuzené lemplovské, dluhy neplatící a neproduktivní socky vypustí nahromaděnou žluč a střevní plyny (přímá demosrácie) a neřádí pak už na náměstích:-)))

   *) putleroffci se na ulici či v socce navzájem poznají podle neupřímného žlučovitého úšklebu, vyb(p)itého mozku, kozí bradky, křivé huby, krhavých očí, převislého pupku, kosého pohledu a špatného trávení. A mnozí maj navíc odulé tváře, jak blízko strkaj tlamu k pšoukolíhni svého škaredého fýrera tu! - https://pbs.twimg.com/media/DQ3D5L9WsAAByD3.jpg

   Smazat
  5. Tohle přesně ti ty poblbanej arijskej untermensch zanechala tvoje incestní familie A52,F73,F200 F808,F600,F602!!!!

   Smazat
  6. 12:40 Přesně! To je ta správná Umlaufova "analýza"!☺

   Smazat
 5. Asad situaci v Sýrii krásně popsal, takto to málokdo umí, anebo málokdo si to vůbec troufne veřejně říci. Takže dokud budou Usa celkově silné, mír v Sýrii nebude.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. hlavne kdyz vsichni budou pokrytecky prehlizet jejich jednani a zlociny

   Smazat
  2. 10:51...Je to neuvěřitelné,jak se vystudovaný očař,který se stal prezidentem jen z leknutí,dokázal zorientovat v tak zoufalé situaci.
   Helanov

   Smazat
 6. Válka v Sýrii vznikla potom, co Sýrie odmítla záměr USA vést přes její území plynovod do Evropy. A Američané jsou zvykli, že se jim neodmítá to co požadují. A proto poslali do Sýrie teroristy, které vyzbrojili a prohlásili, že jsou to rebelové, kteří v Sýrii bojují za demokracii, pravdu a lásku a Assad je zločinec. Rusko pochopilo, že v případě, že těmto teroristům s podporou Američanů se podaří v Sýrii vyhrát, bude mít Rusko vážný problém, protože tito teroristé získají základnu z které následně budou provádět útoky rovnou na Rusko. Rusku nezbylo, než se do tohoto konfliktu vložit a nedovolit Američanům, aby ze Sýrie udělali základnu teroristů z cílem útoku na Rusko. Jinak celkově je jasné, že jednou Američani odtáhnou jak z Afganistanu, tak odtáhnou i ze Sýrie a Iráku. Zatím existuje rovnice mezi dolarem a válečným úsilím Američanů. Američani tisknou papírky s názvem Dolar a celý svět za ně Američanům dává na co si ukážou. Toto bude fungovat až do momentu, kdy dolar nikdo nebude chtít, nebo Američanům za dolar nic nedá, protože Dolar je jenom potištěný papírek, který nemá žádnou protihodnotu, jenom vyhrůžky, že když jej někdo odmítne, bude Američany vybombardovaný. Odmítli už dolar jak v Iráku a v Libyi a byli vybombardováni. Jenže čas pokročil a další země se chtějí vyhnout dolaru a proto obchodují výměnným způsobem, což je to samé jako odmítnutí dolaru a samozřejmě se to Amikům nelíbí, protože z toho samozřejmě jim neplyne vůbec nic. Svět krůček po krůčku pomaloučku se zbavuje závislosti na dolaru a Američani pomalinku ztrácejí zdroje z kterých existují.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. J.V. Stalin: „ Myslel jsem si, že demokracie je vláda lidu. Americký prezident Franklin D. Roosevelt mi vysvětlil, že demokracie je vláda amerického lidu.“

   Smazat
  2. 11:56...Příčin bylo více.
   Amíci rozvrátili Irák a (náhle) upozaďovaní sunité vybudovali IS a ten se přelil do sunitských oblastí v Sýrii.
   Kdyby bývali Kurdové Sýrii nezradili,mohlo se to vyvíjet asi jinak.
   Ale tlak na rozvrácení Sýrie ze strany Izraele byl obrovský.
   Izrael paranoidně nenávidí šiíty,takže Írán,Sýrie,Hizballáh jsou pro něj jako hadr na bejka.
   Helanov

   Smazat
  3. Izraelcům dopadají každou chvíli na hlavu rakety, všichni arabáči v okolí se netají tím, že chtějí Izrael vymazat z mapy, ale jakási blbka odněkud ze zcela klidných a bezpečných Čech tisíce kilometrů daleko je bude poučovat jak jsou paranoidní a poučovat je co by měli dělat. Neuvěřitelné.

   Smazat
  4. 17,02
   Nepopírám, že hlavní díl vzájemné nenávisti židů a arabů leží na arabské straně hřiště. Na druhou stranu, aby se situace pohla jinam, je zapotřebí dobré vůle. A tu u židů dlouhodobě postrádám. Tedy pokud nepovažujete za gesto dobré vůle okupaci území, které bylo Palestincům přiznáno.
   Vždycky jsem stranil Izraelcům, resp. všem napadeným. Dnes se ale z oběti stal agresor.

   Smazat
  5. Videl jsem americke DVD o okupaci Palestiny Izraelem. Jeden ze tri lidi, co pomahali Palestincum, byla CEska.
   Kazdy konflikt ci nepokoje na svete je iniciovan CIA, protoze USA chteji zavest demokracii vsude ve svete, cely narod jUS podporuje, silne, zil jsem tam pres 20 let a mam americke obcanstvi, take. Nezbyva nez verit jinemu Americanovi, ze konec sveta bude v r. 2021, ze se prelije ocean pres USA, pak se svet (drzim palce) zbavi USA (bohuzel, nejen). A muze se zacit znova; nedivim se, se to panu Bohu nelibi, mel poslechnout indiansky kalendar, davno by byl konec! Indiani jen prohodili 21 na 12. Ja bych to vzhledem k USA udelal uz v r. 2012.Bohuzel, nejsem Buh.

   Smazat
  6. 17:02...Je to divné,že invazistům okupujícím kus Orientu padají na hlavy rakety???
   Kdyby se Netanjahu vrátil do Polska,kde se narodil jeho otec,tak by mu nikdo rakety na hlavu neházel.
   Helanov

   Smazat
 7. Moc děkuji za zprostředkování projevu pana Asada.
  Až teď jsem si uvědomila,v jak zoufalé jsou Syřané situaci.
  I kdyby se zítra propadl celý Idlíb do pekla a Amíci si sbalili fidlátka a odtáhli do pryč...Tak ještě není vyhráno,to nejhorší teprve začne.
  Do$®al to teda Západ v Sýrii pěkně!
  Ať shořej v pekle ti co se na tom podíleli.
  Syřané si budou lízat rány ještě několik desetiletí.
  Ještě jednou děkuji,Asad je výjimečně schopný politik.
  Helanov

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Asad, doživotní diktátor z diktátorské famílie, se stal pouze maňáskem, kašpárkem Ruska, bez jehož ochrany by byl Syřany už dávno roztrhán na kusy. Teď už bude samozřejmě jednat jen ruském žoldu. Hezká perspektiva.

   Smazat
  2. 16:59 No podle sebe soudím tebe. Vím že se dokážete rychle přeorientovat tak jak to udělaly kovaní komouši: Dlouhý, Štětina, Vondra, Pithart, Ruml a tisíce dalších chameleonů kteří pochází z těch správných líhní.

   Smazat
 8. 16:59
  Bez ochrany amiokupantů by byli v PRDELI všichni ty posraný debilokrati se zdechlym udavače a vlastizrádcem k tomu!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. O tvým zdechlým biologickým fotroj na tvým místě bych radši pomlčel, kdybys tušil co netušíš, páč tvá máti je němá už od dětství. To se stalo, když za války její komoušskou famílii navštívili ukrajinští vlastenci z UPA, kteří tvý bábě uřezali ty její povislý kozy, dědkovi zvadlýho kokota a ještě dejchající je oba vhodili do škarpy, kam chodila celá vesnice srát. Bohužel tvou matku, tuhletu kurvu - https://im.tiscali.cz/press/2017/11/30/883039-final-0787-3800x2536.jpg

   nenašli, páč byla schovaná v tý škarpě mezi hovnama a oni ji nedokázali rozeznat! A to byla chyba, tak jí pak mohl ožralej Havel na mejdanu, kde vynášela popelníky, ošukat a z toho si se vylíhl ty! Jenže tě potratila a ten potrat naložili do lihu a později poslali kremlovoroj jako delikatesu. Od tý doby co ji zežral poletuješ coby shluk těkavých plynů z lejnolíhně tohoto smradlavýho Ugrofína! - https://pbs.twimg.com/media/DQ3D5L9WsAAByD3.jpg

   Smazat
  2. Tohle ti ty poblbanej arijskej untermensch zanechala tvoje incestní familie A52,F73,F200 F808,F600,F602!!!!

   Smazat
  3. 19:02 No jo putlerpšouku, celá banda kremelskejch kretenů, tvejch vypouštěčů! A teď je koukej ještě pěkně seřadit - zleva doprava! - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/%D0%A8%D0%93%D0%9D%D0%A8%D0%93%D1%82%D0%B0%D0%BA%D1%82%D0%B52.jpg

   Smazat
  4. Tohle ti ty poblbanej arijskej untermensch zanechala tvoje incestní familie A52,F73,F200 F808,F600,F602!!!!

   Smazat
  5. 8:16 Možná je právě jeho příběh daleko zajímavější než si myslíš! Tento nekrofilní zřízenec z teplický prosektůry, schopnej maximálně dotlačit z pitevny do márnice vozejk se zašitou zdechlinou nějakýho toho komoušskýho geronta, aniž by se přitom probral z lihu co v něm primář uchovává potraty cigánskejch socek, a kterej mu chodí potajmu upíjet, byl kdysi skinhead! Každý den po zavíračce před Severkou stál a s pravicí zdviženou do noci řval: "Immer Brüx! Sieg heil!" Jenže ... pak nastoupil jako zřízenec v márnici, no a chlastání lihu a sex se zdechlinama těch rudejch gerontek (a posléze i gerontů - sic!) udělaly své ...

   Smazat
  6. Tohle ti ty poblbanej arijskej untermensch zanechala tvoje incestní familie A52,F73,F200 F808,F600,F602!!!!

   Smazat
  7. 17:23 Tolik putlerčiků zase znát nepotřebuješ! Postačí když poznáš tohodle svýho vypouštěče - https://pbs.twimg.com/media/DQ3D5L9WsAAByD3.jpg

   s Aspergovým syndromem A52! To jen abys nevlít do prdele omylem někomu nevinnýmu, až se budeš vracet z výletu domů!!!

   Smazat
  8. Tohle ti ty poblbanej arijskej untermensch zanechala tvoje incestní familie A52,F73,F200 F808,F600,F602!!!!

   Smazat
  9. Skřekl v 9:45 ne(g)krofilní zřízenec z teplický prosektůry, schopnej maximálně dotlačit z pitevny do márnice vozejk se zašitou zdechlinou nějakýho toho komoušskýho geronta, aniž by se přitom probral z lihu co v něm primář uchovává potraty cigánskejch socek, a kterej mu chodí potajmu upíjet!!!

   Smazat
  10. Tohle přesně ti ty poblbanej arijskej untermensch zanechala tvoje incestní familie A52,F73,F200 F808,F600,F602!!!!

   Smazat
  11. 12:39 Správná analýza putlerpšouka, co se neváhá otírat o svýho vlastního udavačskýho fotříka!

   Smazat
 9. Tak jak je to glosováno Assadem, je vše srozumitelné. Je i jasné, proč tolik zájmu o rozvrácení státu, protože útočníkům a okupantům dává báječné možnosti si nakrást. Proto Západ porodil Taliban i AlKajdu, proto je vojensky vycvičil a vyzbrojil, proto je zocelil ve válce proti Srbsku, "zásluhou" Západu je Země obdarována teroristy, nejen ISIS a migranty, také z Afriky, kterou rovněž rozvrátil! A že by se rýsoval konec mezinárodního loupežnictví? K nám se nastěhovalo v r. 1989 a zatím touto novou formou kolonialismu drží nás ne za opratrě, ale za jařmo. Holt jsme bulíci. 17.11. to naše stádečko vyženou na "pastvu" na Letnou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Taky se mi článek líbí a Asad potvrzuje že je sebevědomý inteligentní politik, který říká pravdu a má jasnou představu co dělat. Přitom on byl prozápadní, ale jen do té doby, kdy mu Ušáci začali jako pohůnkovi diktovat co má dělat a zjistil že to pro Sýrii není výhodné, potom pochopil kdo to s ním myslí dobře a dal na Ruské rady a pomoc. Ještě z jiného soudku, nevím zda jste to zachytili ale rýsuje se zajímavá situace okolo Kosova. Ghanská republika odvolala uznání nezávislosti samozvaného Kosova. Takže a tím, to se podržte skóre už je 97 států ze 193 Kosovo uznává, 96 státu je neuznává, takže stačí ještě jeden stát a už se vezou asi by bylo nejlepší kdybychom to byli my, ale vzhledem k charakteru našich politiků to asi nehrozí. Dobrá zpráva i když zdánlivě nesouvisí s tématem. Hej hou, rudý dědeček

   Smazat
  2. 19:23...On má krásnou sunitskou manželku a tak má předpoklady mírnit vášně mezi šiíty a sunity.
   Byla moc nemocná, ale už je zdravá.Oba jsou sekulární.
   Helanov

   Smazat
 10. Je nepochopitelná debilita lidí co slyšely od Vietnamské války všechny ty hrůzy a doslova holokaust na lidi že můžou vystupovat s obhajobou zločinů zdegenerovaného kapitalizmu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To není debilita lidí, lidi jsou normální a chápou která bije . To jenom mají strach o existenci, když jim massmediální prodejné presstitutské kurvičky od rána do věčera tlačej ho hlavy propagandu a lež, tak se bojí. Představte si že by média plnila svou funkci a říkala pravdu, do půl roku by všichni ti šmejdi zalezli do kanálu a nevystrčili, ten svůj špinavý prolhaný rypák. A pak by mohla začít celonárodní diskuse o tom jací by měli být politici a co by bylo dobré pro republiku. No bylo by to asi hezké, ale zatím tak trochu utopie. Hej hou, rudý dědeček

   Smazat
 11. Obhajovat kapitalizmus si nedovolil ze začátku ani Venca Flaška, protože by ztratil ihned min. polovinu příznivců.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.