Reklama

středa 20. listopadu 2019

Benešovy dekrety: Zásadní průlom v nároku Lichtenštejnů na majetek za 20 miliard korun a pozemky o velikosti třetiny Moravy. Krajský soud v Brně jim jde na ruku

Höppner 
20. 11. 2019 ArgumentyaFakta
Krajský soud v Brně v tichosti přiklepl 19. listopadu Lichtenštejnům zhruba desetihektarový pozemek u Plumlova na Prostějovsku. Pozemek o rozloze přibližně 10 fotbalových hřišť u Plumlova může znamenat zásadní průlom ve snahách Lichtenštejnů získat zpět obrovský majetek v odhadované výši 20 miliard korun.


Pozemky Lichtenštejnů, o které se soudí

Lichtenštejnům se tak otvírá cesta k majetku, který jim byl po válce zabaven na základě Benešových dekretů. Verdiktu brněnského soudu se Lichtenštejnové chystají využít v desítkách podobných případů. Jejich žalobami se od loňského prosince zabývá zatím 26 okresních soudů.

Zámek Lednice

Lichtenštejnové byli na konci I. světové války spolu se Schwarzenbergy nejmovitějšími českými šlechtici. O polovinu majetku přišli po pozemkové reformě (po roce 1919, stát pozemky odkoupil) a o druhou půlku na základě Benešových dekretů.

Lichtenštejnský kníže František Josef II po schůzce s Hitlerem. Snímek je z 2. 3. 1939.

Lichtenštejnové tvrdí, že nejsou žádné důkazy o jejich kolaboraci s Němci. Faktem však zůstává, že kníže František Josef II. se podle československých soudů přihlásil ve 30. letech k německé 
národnosti, a proto jeho majetek propadl státu.

Valtice

Teď žalují Lichtenštejnové český stát o 70 tisíc hektarů pozemků a stovky nemovitostí včetně několika zámků po celé republice, většinou na Moravě a u Prahy. Při ceně 250 tisíc korun za hektar tak chtějí půdu za takřka 18 miliard korun. Plus stovky nemovitostí a pět zámků (zatím). Jde o území velké přibližně jako třetina Moravy.

Velel popravě českých pánů

Poprava českých pánů (1621), které velel Karel Lichtenštejn

K podstatné části obrovskému majetku přišli Lichtenštejnové po bitvě na Bílé hoře tak, že ho zabavili českým šlechticům. Historicky nejvýznamnější představitel rodu, rakouský šlechtic Karel Lichtenštejn zvaný Krvavý velel popravě českých pánů na Staroměstském náměstí (1621) a byl řídil násilnou konfiskaci majetku českých šlechticů.

Jeho bratr Maxmilián z Lichtenštejna zmasakroval na Bílé hoře Moravany (praporec Šlikův). Také za to dostali Lichtenštejnové české a moravské pozemky a hrady jako Kostelec nad Černými lesy, Moravská Třebová, Zábřeh, Šumperk

Karel I. Lichtenštejn (1569 – 1627) zbohatl po konfiskaci majetku českých pánů

Rod má velké zastání v Sudetoněmeckém landsmanšaftu. Hlavní nynější představitel rodu Hans Adam Lichtenštejn (narozen 1945) je považován za nejbohatšího evropského šlechtice s odhadovaným majetkem přes 100 miliard korun. Lichtenštejnům patří mimo jiné banka LGT Bank.

Nadace knížete Lichtenštejna disponuje podle odhadů obnosem 25 miliard korun. Někteří pozorovatelé tvrdí, že je před různé fondy napojena na českou scénu, tedy na subjekty, které mohou přispět k tlaku na vrácení majetku do rukou Lichtenštejnů. Objevují se náznaky, že nadace podporuje aktivity Milion chvilek pro demokracii, některá média a politické strany jako TOP 09, Lidovce a další…

Zámek Velké Losiny

Kromě pozemků a stovek budov požadují Lichtejštejnové pětici zámků. Chtějí zámky Lednice a Valtice, které byly v minulosti centrem jejich panství. Dnes jsou kulturními památkami UNESCO. Chtějí také 10 tisíc hektarů okolních lesů a polí. Lichtenštejnové podali žalobu na vyklizení zámku Šternberg, Bučovice a Velké Losiny. Žádají též o navrácení Dyjského trojúhelníku, největšího Lužního pralesa v Česku.
Spor o pozemek u Plumlova spočíval v tom, že byl sice zkonfiskován na základě Benešových dekretů, ale převod na stát nebyl zanesen do katastru. Jako majitel pozemku je tak úředně veden stále lichtenštejnský kníže František Josef II (otec Hanse Adama). Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových žádal katastrální úřad o nápravu, ten to odmítl a soud mu dal za pravdu.

V podobném sporu přitom před dvěma lety Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových uspěl. Také tehdy katastrální úřad odmítl převést majetek (lesy u Říčan) na stát, jak vyplývalo z Benešových dekretů.

Zámek Šternberk

Rozsudek brněnského krajského soudu ještě není pravomocný.

139 komentářů :

 1. Přesně stejně,jako v případě udavače HAVLA a Posepliny-Šláfendreka....To NENÍ český soud,to je středověká """"spravedlnost"""!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To není středověká, ale poplyšáková "spravedlnost" nestranně nadržující darebákům, vyvoleným, samovyvoleným,... a cizákům, zejména odvěké škodné Českého národa a lupičům jeho státu... Takže se Lichtenschteinům i Čechům dostává PRÁVA. Hmm, ve středověku se právo říkalo bezpráví a "SPRAVEDLNOST" byla synonymem ŠIBENICE...
   Kdo překuje meče v pluhy, bude sklízet pro ty, kteří nebyli naivní a meče, místo likvidace, řádně ošetřovali a cvičili s nimi.
   Kdo vyměkl a včes nepověsil vrahy, bude muset jednou pohřbívat své, jimi zavražděné blízké.

   Smazat
  2. Historiku. Děkuji za poučení, že Putin byl současník TGM

   Smazat
  3. 17.08 neni mozne neni tak starej to by musel bejt tata jeho

   Smazat
  4. Anonyme
   Anonymní20. listopadu 2019 16:48. Pokud vím, tak téměř celé evropě dávali Češi na prdel. Naše říše byla od moře k moři a nějaké Rakousko se za námi nestačilo dívat. Teprve zradami a pletichařením šlechty došlo k rozdrobení říše. Rakousko-Uhersko nám nic dobrého nepřineslo. Právě Čechy byly průmyslovým srdcem Rakouska-Uherska. To, že západ je nejzrádnější chamraď jsme poznali právě díky Mnichovu, který nás stál statisíce životů. Bohužel se to bude opakovat, protože mladí jsou tak tupí, že opět věří těm, kteří nás prodali a udělají to kdykoliv. A jen tak pro informaci. V roce 1917 dostávali Němci s milionovou armádou včetně Rakouska-Uherska v Rusku tvrdě na prdel a přitom hrstka českých legionářů dokázala opanovat a udržet celou Sibiřskou magistrálu. Ukažte mi kterýkoliv vámi vychvalovaný západní stát, který s těmi pár vojáky dokázal takový husarský kousek. A půjdeme-li trochu dál do minulosti, tak nebýt Českého vojska, tak Rakousko neexistovalo, protože to byli Češi kteří zásadně pomohli v bitvě u Vídně proti muslimským vojsků. Dnes se totiž o slavných dobách Čechů nesmí mluvit a naopak takoví hlupáci jako jste vy se snažíte Čechy pomluvit jak to jde. Pokud jste Čech, pak jste kolaborant a pokud jste kouřící hovno s modrou krví, pak jste to samé.

   Smazat
  5. 16.48 to je zřejmě jeden z těch Hitlerovských kolaborantů, kteří se domáhají majetků, což i ten jeho příspěvek potvrzuje !!! A blinkání o Mnichovské zradě a Francií a Anglií potvrzuje neznalost dějin !!!!! A co těch zavražděných 360 000 tisíc nacisty Německa za 2 světové války a toto si vysomrovali na Anglii a Francii, POMATENČE to může říkat jenom omezenec s IQ 000 !!!!!!

   Smazat
  6. Porušuješ jedno z Božích přikázání, když pliveš na svého biologického otce! Omlouvá tě jen to žes o tom nevěděl, páč tvá máti je němá už od dětství. To se stalo, když za války její komoušskou famílii navštívili ukrajinští vlastenci z UPA, kteří tvý bábě uřezali ty její povislý kozy, dědkovi zvadlýho kokota a ještě dejchající je oba vhodili do škarpy, kam chodila celá vesnice srát. Bohužel tvou matku, tuhletu kurvu - https://im.tiscali.cz/press/2017/11/30/883039-final-0787-3800x2536.jpg

   nenašli, páč byla schovaná v tý škarpě mezi hovnama a oni ji nedokázali rozeznat! A to byla chyba, tak jí pak mohl ožralej Havel na mejdanu, kde vynášela popelníky, ošukat a z toho si se vylíhl ty! Jenže tě potratila a ten potrat naložili do lihu a později poslali kremlovoroj jako delikatesu. Od tý doby co ji zežral poletuješ coby shluk těkavých plynů z lejnolíhně tohoto smradlavýho Ugrofína! - https://pbs.twimg.com/media/DQ3D5L9WsAAByD3.jpg

   Smazat
  7. možna by bylo dobre kdyby si vzali cele čezko mam tam znameho co si tam koupil chaloupku a na kniže neda dopustit jak se stara o vovčany ato nema ani parlament ani sernatory ani vladu jen kniže ma tři tajemniky a taky pijavice zasadně deratizuji sice někteři tvrdi že je vlastně kniže dyktator ale převrat určitě nikdo z nich neplanuje halt neutralita je to nejkrasnějši co nam havel ukradl pomyneme -li budovani tunelu

   Smazat
  8. 18:11 Na prdel dostávali naopak Rusáci! Zničili se sami svou neschopnotí, zásluhou slovanské, mužické lenosti, otupělosti a lhostejnosti přišli o možnost zasednout ve Versailles jako vítězi! A čecháčci to posrali jináč, leč ze stejnejch příčin. Kdyby se místo Mäsárika-Redlicha a huhňavého křiváčka Beneše stal prezidentem republiky pan generál Gajda, byly by jejich vztahy s bratrským Polskem i méně bratrským Maďarskem i Rakouskem natolik dobré, že otázka slovenské i německé autonomie by bývala vyřešena a v roce 38 bypak nestáli sami jak kůl v plotě proti všem, zrazeni a opuštěni západními masonskými darebáky! Jenže oni nedorostli pro vlastní samostatný stát, nezaložený na literárních a politických padělcích a intrikách, jakož i na uplacených rakouských dezertérech. Jak celkem příhodně řekl jeden karlovarský knihkupec:
   „Zatímco velcí Němci a Evropané pracovali na sjednocení Říše, František Palacký potichu konal opak: pracoval na vyloučení Čech z Říše… V tomto zásadně mylném duchu byl později zřízen i veden stát Masarykův a Benešův.“

   Smazat
 2. Zástupy těch, co ještě chtějí vysoudit majetek na Česku houstnou. Vzadu již vykukují Sudeťáci. Zkorumpované úřady a soudy usilovně pomáhají. Hlavně abychom si někoho nerozlobili!
  Co bylo ukradeno, musí být vráceno! To jsme to dopracovali po třiceti letech!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 8.28 Holt to, co jste si vycinkali, to také máte. Vrchovatě. Nám jste to, buhužel, nezvratně podělali též. Také vrchovatě...

   Smazat
  2. 13:56
   kecáš nesmysly
   ty nesmysly, co ti nabulíkovali estbáčtí pohůnkové a tys jim skočil na špek, troubo
   TOTIŽ lidé co cinkali, byli podvedeni falešnými sliby, které nebyly splněny
   něco, jako když oslíkovi držíš před mordou mrkvičku .... tak se zkus zamyslet a přečti si havlův projev z Letné! je něco z toho pravda? ty ovčane !

   Smazat
  3. Ono se stačilo dívat na upoutávku ČT k výročí sametu, jak na Melantrichu řečnil největší lhář a podvodník Havel. Každý rozumný člověk, kterému to myslí a slyšel jen ten úryvek proslovu a zamyslel se, tak si musel uvědomit, že slyší strašlivou lež, protože to může posoudit s dnešní skutečností. Bohužel ti, kdož jsme tam tehdy byli, tomu bulíkování uvěřili. Dnes se stydím, že jsem 140km do Prahy na tyhle lži jezdil.

   Smazat
  4. Lichenstejn je snad nejvice znamy postovnima znamkama a podvodama bez konce. Proto se tam zrudny a chamtivy krysy nasakly.
   Potom se zase budou divit ,ze komunisti budou mit co znarodnovat, protoze nemaji nikdy dost a nebudou mit. S Podporou Sieg heil Mama Merkel muzou vsechno..
   A cesi taky muzou vsechno akorat odevzdat !!
   Na korunovacni klenoty taky dojde..

   Smazat
 3. No vidíte.Takto presne prideme aj o štátnosť aj o suverenitu.Pred vznikom ČSR všetko bolo niekoho.Zemepánov,šlachticov rozvetveného potomstva "krvosmilných" panovníkov využívajúcich "právo prvej noci".Teraz máme v justícii "poskokov" ktorý im za "tridsť strieborných" všetko odklepnú, nepotrebujú ani vojnu. Občania nebudú potrebovať ani parlament.Načo by im aj bol?Postačí im pán veľkomožný" a zavládne všeobecná spokojnosť.Aj Jánošík by bol spokojný.

  OdpovědětSmazat
 4. Jestli se Češi neproberou, dopadnou hůř než Palestinci. Podívejte se, jak se soudy chovají. Zákony pro ně neplatí, fakta (důkazy) je nezajímají. Přesněji vyjádřeno "jak kdy". Mnozí s tím máme hrozné zkušenosti. Patří k páté koloně. Co čučkaři, co policie? Totéž! Vlast je jím postupně rozkrádána a oni jen čučí. K poblití!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nezapomeňte, že justici má dosud v rukách ODS...

   Smazat
  2. Odvolatelnost politiků a časově omezený mandát soudců má v programu jediná strana - SPD. Volil jste je? Pokud ne, tak nenaříkejte.

   Smazat
 5. Však až přijde další ale opravdová revoluce, tak se to znárodní a kolaboranti a zrádci se pověsí ! A je to tak potřeba !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Trochu militantni neee ...??

   Smazat
  2. jo než přijde převrat tak nas evroujeři odsoudi k odškodnemu za ušli zisk pana kižete počitam za sedmesat let od ukradeni se cirqvim zamazla nenažranst 400miliardami ato maji jen par kostelu na ktere si nakradli před komunismem a kniže ma narok asi tak na dvacet krat vice na svoje nakradene z majetkove ujmy a o uroku se bojim uvažovat

   Smazat
 6. Sežerou nás znova i s chlupy, jestli vlastizrádní kolaboranti s čtvrtou říší nebudou zrušeni. Němečtí nacisti za třetí říše povraždili na 360000 našich lidí, a další desetitisíce zemřeli předčasně na následky nacistické "péče" v koncentrácích. V hrobech se obracejí ti, kteří kdy položili své životy na oltář našeho státu, a musejí se dívat, jak kolaboranti parcelují naší zem, a pomáhají navracet majetek potomkům někdejších kolaborantů, a zrádců našeho národa. Je to odporné, a k politování jsou generace budoucí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tato země byla součástí Svaté římské říše a jejího nástupce - Rakouského císařství, od kterých obou jste dostali šanci stát se z divochů lidma, ale tu jste nevyužili! Zbyli tu pouze prolhaní, sebechvalní a sebeklamní Čecháčci - mistři světa v obrazoborectví, strhávání soch a symbolů, přejmenovávání ulic i vlastního státu a falšování vlastní historie, založené na bratrovraždách a zákeřných záludnostech.
   Nedorostli pro vlastní samostatný stát, nezaložený na literárních a politických padělcích a intrikách, jakož i na uplacených rakouských dezertérech. Bohužel o zpustlou Kotlinu už nikdo z vyspělejších sousedů nestojí (aby si vlastní stát nezamořil). Historie lenivého, příživnického pronároda se stále dokola opakuje: etapu lžidemokracie vystřídá diktatura lapkovské lůzy, která se následně připojí k zacinkání klíči – až zase všechno nakradené prožere. A každých dvacet let plive na tu lůzu předchozí a nostalgicky vzpomíná na tu lůzu předpředchozí. Snad jedině za tzv. Protektorátu si trochu spravili reputaci, když s jejich nikoliv bezvýznamnou pomocí se podařilo eliminovat tisíce vlastizrádných, protievropských komunistů (bohužel ani to nestačilo)! Pravda vyděsí!!!

   Smazat
  2. 9:28 si už zase zapomněl vzít dnes léky.

   Smazat
  3. Pane 8:55, jen pro vaši informaci. V těch vašich 360 000 nacisty povražděných "našich lidech" jsou započítání všichni občané tehdejšího Československa, tedy především Židé z českých zemí, Slovenska i Podkarpatské Rusi, kterých zahynulo nejvíc, dále sudetští Němci, Maďaři i Slováci, kteří svorně bojovali po boku nacistického Německa, Poláci, kteří po Mnichovu obsadili společně s Němci a Maďary část našeho území, a rovněž Rusíni a příslušníci dalších menšin. Etnických Čechů byla z tohoto počtu jen velmi malá část, pravděpodobně ne víc, než 20000 osob.

   Smazat
  4. 20:28 Nezapomněl! Mým balzámem nad léky je bezradnost tobě podobných rudých bolševických noků a místních odulých podlidí*) tváří tvář skutečné historii!

   *) Americký novinář a filosof Lothrop Stoddard když popisoval situaci v Rusku po svržení cara, definoval tamní obyvatele jako spodinu, kterou označil za nejvíce zdegenerované lidi na Zemi, a to v knize "Revolta proti civilizaci: hrozba podčlověka" (1922) - https://cdn.counter-currents.com/wp-content/uploads/2011/11/revolt_against_civilization.jpg

   Označil tamní typ podřadného člověka, jehož existence nedosahuje na kritéria adaptability zavedená nerovnostářským společenským řádem jako podčlověka.

   Smazat
 7. 89. se neměl nikdy stát.

  OdpovědětSmazat
 8. Šlechtě, jakéhokoliv původu, nic nevracet, stejně jako církvím. Stejně jako se, údajně, navrátil majetek KSČ lidu ČSFR.

  OdpovědětSmazat
 9. Z tohoto odporneho sveta budu rad odchazet.(Alain Delon)

  OdpovědětSmazat
 10. Kdo jsou soudci? To jsou ti, kteří nechali vyhlašovat exekuce na kohokoliv na jakoukoliv firmu, která dlužila například jenom 10 korun. Na základě zákona o konkurzu a vyrovnání soudci schvalovali kdejaký návrh na likvidaci jakékoliv firmy. Ale především jsou to představitele inteligence, která nikdy s obyčejnými lidmi neměla slitování. Soudci jsou nadlidi. A přesně se tak chovají. Jejich platy dosahující přes 200 tisíc měsíčně a víc s třináctým a čtrnáctým platem jim zaručují lepší život, než kdyby žili na západě. Cokoliv co by ohrožovalo jejich astronomické příjmy sami soudci označí za ohrožení jejich nezávislosti. A především se považují za nadlidi, kteří nemají slitování s ostatním národem. Rozhodují proti Českému národu vědomě a záměrně. Dnes už rozhodují soudci, které zplodil současný režim. Tito noví a mladí soudci pohrdají vším co je české. Byli vychování k nenávisti vůči českému národu a vůbec nemají žádné svědomí. Proto není žádným překvapením, že odevzdají celou Českou republiku západní šlechtě, sudeťákům a zločincům ze západu. Že Benešové dekrety už dávno neplatí díky soudcům, to je už všem jasné. Česká republika zaniká a nebude dlouho trvat a díky soudům celé území už Čechům nebude patřit. Nebude trvat dlouho a Český jazyk zanikne a budeme na úřadech muset používat němčinu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Napsal jste to dříve. Tak si alespoň dovoluji kontrasignovat.

   Smazat
  2. 14:05 Toto je mnohonásobně potřeba multisignovat

   Smazat
  3. Naprostý souhlas,jen si myslím že ne němčina,ale angličtina-tu tlačí do škol i mimo do mládeže,pro kterou je čeština "těžká".V

   Smazat
 11. Co jste frustrovani..???
  O prolomeni dekretu preci jde v prvni rade..
  Proc asi bojuvky SA radi po Praze..
  Cesi odevzdaji i oblast nazyvanou sudetska zupa nasim krajanum na druhe strane hor
  Cesko je odsouzeno k zaniku tak ze jednejte nebo se zitra probudite a budete ocekavat prijezd risskeho protektora..
  Tak to je

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A ještě předtím se zbavíme drahých kovů, aby se protektorovi nedostalo do rukou. Páč zlato už jaksi dochází.
   https://cz.sputniknews.com/nazory/2019111910985530-vlada-chce-vydrancovat-drahe-kovy-abychom-na-to-nedoplatili/

   Smazat
  2. Taky mozne ale nelogicke
   Drahe kovy jsou uz predposlany riskemu protektoru..
   Co se divete..???
   Kolonie nemuze jinak jednat..
   Prosim nebudte za otroky..
   Me osobne na cesky zemi zalezi
   Co je sakra vic nez rodina a vlast
   Prijdete o vsechno
   Hnedy mor se vraci v demokratickym kabatu tak nebudte zase ta mlcici vetsina
   Prosim

   Smazat
 12. Soudci jsou také jenom lidé, které podléhají vyšší moci a mamonu. Právě proto je nutné schválit zákon, který umožní trestně stíhat i soudce za nesprávné rozhodnutí, které poškozují odsouzené, či dokonce státu. V případě Lichšteštejnů by tak došlo k nápravě. To je dle mého stejné, jako si vymínil diktátor Trumf zákaz stíhání amerických vojáků za zločiny spáchané kdekoliv, kde USA napadla jiný stát.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mám pocit že nevíte o čem je tady řeč. Říkáte že v případě Lichtnštejnů by vrácením majetku došlo k nápravě. Pravděpodobně myslíte křivdy spáchané na nich. Zapomínáte však jakým způsobem k tomuto majetku přišli. A s tím Trampem nemáte také pravdu, Americké občany nelze trestně stíhat na území jiného státu minimálně od konce druhé světové.

   Smazat
 13. Proces likvidace Československa vycinkaný v listopadu 89 se krok po kroku naplňuje. Zajímalo by mě, zda se na základních školách zmiňují o metodách ovládnutí populace a převzetí řízení nad jinými státy. To jsou základní informace, které mají být šířeny mezi populaci, aby byla alespoň malá šance se jako skupina bránit. Spoléhat se na morálně pokleslé politické zástupce nemá valného významu.
  Odebráním majetku šlechtě byla učiněna malá spravedlnost vůči tisícům poškozených. Jsou tací mezi námi, kterým spíše ukane slza nad "nemajetným" šlechticem, než nad kdysi bičovanými poddanými.
  Zas a znovu se bude probírat téma, kolik a co všechno s prostředí kolem nás, může jedinec vlastnit. Směřujeme k cíli, kdy většina bude žít na pronajatém kousku půdy, stejně jako kdysi s omezenými právy a horou povinností.
  Šlechta ... kdo by si kdy pomyslel, že se nám začne tak rychle vracet historie. Při cestě do údolí pějeme ódy o putování na vrchol.
  ABC

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. V tomhle státě prostě není národní elita, jsou tady akorát námezdní sily a zloději. Když není koncepce, není ani obrana.

   Smazat
  2. Ale to se nedivte
   Za ty staleti problemu s nasimi novymi spojenci prisel narod o genofond coz je plan kazdeho dobyvatele
   A ze sakra pres cechy pochodujou cizi armady kazdou chvili
   Proste rutina..

   Smazat
 14. 10.07 hezky prispevek
  Trpky ale pravdivy

  OdpovědětSmazat
 15. Tohle se musi zatrhnout. Zpochybnovani Benesovych dekretu musi byt trestne. Musi se udelat tlusta cara a soudy nesmi prezkoumavat, zda byl zabaveny majetek opravnene. Kde jsou chvilkari, kdyz je statnost ohrozena?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Souhlas, ale kdo to udělá, ty lidi, který platíme ze svých daní, asi ne.

   Smazat
  2. Tak konecne to nekdo pojmenoval..
   Prolomeni dekretu je trestny cin se vsim vsudy
   Soudci kteri dekrety spochybnili naplnili skutkovou podstatu trestneho cinu
   Hamacek poslouchas nebo lizes zadek tvym oblibenym krajanum z bavorska
   Hamacek a Petricek prodavaji cechy a vsichni cumi..
   Bravo..!!!

   Smazat
 16. https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2019112010986531-prolamovani-benesovych-dekretu-dalsi-kauza-polistopadova-reprezentace-nechava-rozkrast-statni/

  SPD je v kauze Walderode i Lichtenštejnů připraveno podat ústavní stížnost. Kdo další, zřetelně rozdělí politickou scénu na vlastence, a kolaboranty.

  OdpovědětSmazat
 17. Benešovy dekrety mají jednoznačně prioritu před nějakým záznamem na katastru, který byl třeba úmyslně ztracen.
  Nic podvraťákům nevracet, ze svých daní jsme tyto zámky desítky let opravovali a udržovali.

  OdpovědětSmazat
 18. Otrokářům se vrací majetky ?!?
  Zřejmě cílené vraždy Slovanů jsou v pořádku.
  Je na čase žádat o válečné reparace od Vatikánu, za vyslání 4 křížových výprav proti českým zemím.
  Do Jeruzaléma byly vyslány pouze 3, oproti muslimských 700 invazí proti Evropě.

  OdpovědětSmazat
 19. Svoboda=Hranice Hranice=Svoboda. Kolik hranic bude muset být prolomeno, aby jsme si uvědomily, kde jsme ještě pány situace a kde už jsme otroky? To myslím jak na individuální tak kolektivní úrovni. Když bude silný jednotlivec bude silná i rodina potom místo jeho bydliště bude sílit a nakonec celý národ a nakonec celá zem. Útoků na naše hranice je hromadu na všech úrovních materiální i duševních. Benešovy dekrety je zrovna jedna z hranic. Možná je to hranice, kdy je třeba vzít věci do vlastních rukou a ukázat tohle je moc!! A ten útok se stáhne jaky při zpěvu husitských vojsk.

  OdpovědětSmazat
 20. V Brně se nad ničím nepozastavuji. Stačí si vzpomenout na tamní uctívání našich "drahých" sudetských krajanů a to pomalu na všech úrovních, včetně KDU. V Brně by tudíž nic takového neměli rozhodovat a to pro podjatost.

  OdpovědětSmazat
 21. Vážení, vy se domníváte, že ten pořad o těch hodných a laskavých šlechtických rodech, který vám vnucuje ČT2, že to je jenom náhoda. Nikoliv, je to pořad na zakázku, aby již 30 let okrádanou zemi mohl okrást ještě celý zástup těch, kterým to znemožňovaly Benešovy dekrety. Každopádně lze všem obyčejným lidem doporučit, aby se podívali, zda-li si náhodou nepostavili dům na pozemcích "šlechetné" šlechty. České právo standardně generuje bezpráví na běžícím pásu, zaručeně o takový majetek můžete časem přijít!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 12:11 Ne to se samozřejmě nedomníváme, že by ČT vysílala takové lidumilné pořady. ČT je potřeba odebrat koncesi.

   Smazat
  2. samozřejmě. takové pořady nebo filmy jako Poslední aristokratka mají formovat společenské vědomí. Salámová metoda. Vznik na zakázku z řídících míst. Svinstvo, na jehož schvalování se jen třese Ústavní soud. Bože, zbav nás Pavlíčka Rychetského. Starý hajzl, chce být prezidentem.

   Smazat
 22. No 12.11 máte dobrý postřeh. Jde totiž o to, že církev svatá katolická se snaží dostat k majetkům, o které je v rámci pozemkových reforem připravil již Josef II. Jestli se podaří tomuto nacistickému rodu získat výše zmíněné majetky, tak to bude postupně znamenat konec tohoto státu. Sudetáci už čekají v řadě. Při totálním prolomení tzv. Benešových dekretů by restituce mohly jít hluboko do středověku. Z této republiky by nezůstal kámen na kameni a miliony Čechů by museli emigrovat do světa, protože tady by pro ně fakticky nebylo místo. Tehdy zde nebylo 10 mil. obyvatel, ale nějaké 2-3 mil. Ve středověku území tohoto státu bylo ve vlastnictví asi 18 šlechtických rodů, církve svaté katolické a něco měli velkostatkáři. Někteří historici tvrdí, že ve vlastnictví těchto rodů bylo 80 až 95 % území. To znamená, že v zásadě každý bydlí na pozemku, který kdysi dávno patřil bud církvi nebo šlechtě. Zbytek populace neměl nic. To byl taky důvod pozemkových reforem od Marie Terezie, Josefa II, Masaryka, Beneše až ke komunistům. V bývalých Sudetech bydlí miliony Čechů. V případě úspěchu potomků sudetských Němců si Češi sbalí svých pět švestek a půjdou do vnitrozemí. Existence republiky není vůbec samozřejmá. Trvá cca 100 let. Z hlediska dějin to není nic. Takových států jako je ten náš byly v dějinách lidských mraky a zmizely jako pára nad hrncem. Už jenom z tohoto důvodu je třeba volit komunisty, protože ti jediní se snad budou snažit tento trend zvrátit. Mladí by se měli více zajímat o historii. V každém případě by se lidi měli více zajímat o historii vlastnictví budov a pozemků.

  OdpovědětSmazat
 23. Vy v Cesku nemate pravo moralizovat ohledne niceho, kdyz na zakladni zakony civilizace, mate bud dvoji meritko, nebo je nedododrzujete vubec !
  Vyserte se na Hitlera, kdyz vas nejvetsi Hitler je cenzor, ktery vas pripravi o nejzakladnejis informace !
  honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Blbeček trolíček 12:40 pokiaľ nás pripraví o tvoje drísty, tak si zaslúži metál!

   Smazat
  2. Ty honolulu nech cechy na pokoji byli a budou i po tobe
   Vetsinu zivota jsem prozil v cizine a ze jsem uz starsi model ale tolik spiny bych si na svuj narod nedovolil..
   Ty jsi opravdu nemocny a ja vim co to je za nemoc..
   Mame ji vsichni tobe podobni
   Stesk nostalgie a nepatrime nikam vid...???
   Ze mam pravdu cooo
   Honolulu je to stesk..!!!

   Smazat
  3. Honolulu je vidět, že Vaše hloupost je nevyléčitelná.
   Morave

   Smazat
  4. Honolulu, a co vy u vás v Americku? Měřítek máte celej pytel od staříka Avraháma/Ibrahíma... Až u vás proběhnou Indiánské restituce, a vy (bílí, černí, i kříženci) půjdete s laskavým svolením Velkého rudého otce ve Woundet Washingtonu bydlet na nějaké umělé ostrovy ze smetí před Everglates... TAK AŽ POTOM A AŽ POTOM nás moralizujte, voni věčný emigrante... Ale vy to máte nacvičené již z Evropy a z Afriky (to zdrhání).

   Smazat
  5. Pane poklona..
   Po vasem prispevku jsem se opravdu zasmal od srdce..
   Indiansky restituce me dostaly
   Tohle je bez debat za 100 bodu
   Dik

   Smazat
  6. Lulu neraď nestudoval jsi v CCCP. Pardon dnes USA.

   Smazat
  7. 12:55 Nick honolulu je Vlastenec, rasista, aktivní člen KKK! Kdyby tě ty kremelská židobolševická filcko vopejzaná spatřil - na kilák - dva, tě složí svou winchestrovkou jak škodnou! Teda proč jak, viď? Však jednou to bude povolený i u nás. Pak vás vy hnusný obřezaný xindlové budem střílet na loveckej lístek:)

   Smazat
  8. 14:24 Rudocancy! Páč co se Severní Ameriky týče - až do vybudování železnice (1850) většinu USA i Kanady ovládali rudoši a paradoxně se jim dařilo líp jak před Kolumbem, páč už nemuseli běhat za bizonama pešo*) jako dajakí tý kokoti! Teda kojoti ...

   *) koně byli do Ameriky dovezeni z Evropy, rudoprde! Vinnetou a spol. co na pláních honili bizony v sedle byli vlastně evropská hi-tech kultura. Bez koňů byly travnaté pláně většinu USA liduprázdné.

   Dokonce tenhle vrah a skalper bezbranných žen a dětí - https://www.stoplusjednicka.cz/nacelnik-geronimo-se-svou-skupinou-vyrazel-proti-nevinnym-civilistum

   si mohl v USA vozit tu svou rudou prdel po prérii v autě! - https://www.bejvavalo.cz/clanky.php?detail=1145

   V Rusku by na něj krom mučení v Ljubjance čekala leda tak projížďka drezínou v sibiřským GULAGu!

   Smazat
 24. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Honolulu, BUDIČÉÉK!!! Tak, jak říkáte, jsme dopadli "sametovým" převratem = Za socíku jsme byli potravinově soběstační, stát byl bez dluhů. Ba, dokonce jsme potraviny i vyváželi... dnes jsme západem vyloupený krachistán západu. Uměle předlužený krmelec cizáků i zrádců. DĚKUJEME, SAMETOVÝ LISTOPADU!

   Smazat
  2. Honolulu nechci se vracet k JAR nebo Rhodesii ale nepoucuj
   Vim moc dobre ze to byly super zeme ale kdo je znicil
   Blbove jako ty
   Honolulu nech toho
   Nejsi jediny kdo si prosel tim vsim
   Tak se hod do klidu
   Krovaky si dnes odpustim OK...??

   Smazat
 25. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dnes se stěhují Ukrajinci na západ, aby Západ mohl ovládnout rozsáhlé oblasti se zemědělskou půdou na Ukrajině a s ní v podstatě celou Ukrajinu. A za pár let ...., možná my potáhneme s baťůžkama na východ, do Ruska.
   Z oslavovaného západu zbude totalitní systém a pokud bude našinec chtít užít kouska skutečné svobody, bude se muset sbalit a jít jinam. Otázkou je, zda bude mít svolení odejít z otroctví bez postihu.
   Ten Západ představuje agresivní politiku plnou intenzivního vyvolávání vojenských konfliktů a rozbrojů všude po světě. Západ nelze vnímat pouze s pozice Američana či Němce rozvaleného v koženém křesle s colou či pivem v ruce, sledujícího sportovní přenos v TV. Západ je koloniální způsob zahraniční politiky vůči rozvojovým a slabým zemím. Tedy i vůči ČR.
   Je nepopiratelné, že s vlastenecky laděnými politiky a 200000 tisícovou, moderně vyzbrojenou a odhodlanou armádou se státní zájmy na mezinárodní scéně prosazují jinak. Svoji sílu nemusíte zneužívat, stačí ji okolí občas připomenout a ukázat na přehlídce, aby kdokoliv raději odložil nekalé úmysly.
   ABC

   Smazat
  2. 13:21 - na zaklade vaseho chovani a vasi politiky "zapadu" nic jineho nezbyde, nez vas zcivilizovat a naucit vas zit a myslet podle americke Constituce !

   Vy na jedne strane se stavite priti feudalismu a na druhe strane ho prosazujete a snazite se mu priblizit chovanim, cenzurovani a nabozenstvim, kteremu rikate ideologie !
   honolulu

   Smazat
  3. My, mám na mysli mlčící většinu, sledujeme dění okolo sebe s velkým znepokojením.
   Feudalismus patřící minulosti nám zčistajasna vzkvétá před očima ve formě Evropského koncilu a totálním upozadněním našich skutečných zájmů.
   A naše zájmy jsou stejné se zájmy většiny mírumilovných lidí po celém světě. Vy si tam, pokud žijete za mořem, zpytujte svědomí za násilnou "civilizaci" původních obyvatel, se kterými jste během 300let zdecimovali místní přírodu.
   ABC

   Smazat
  4. "se kterými jste během 300 let zdecimovali i místní přírodu" přesně v duchu doby a středověkého myšlení zpitomělého a loupeživého evropana

   Smazat
  5. 13:21 "A za pár let ...., možná my potáhneme s baťůžkama na východ, do Ruska". Vy si myslíte, že by nás Rusko přijalo za to, jak na něj neusále pliveme?
   Máme svojí vlast a tu musíme bránit, je to naše povinnost pro příští generace ji zachovat. Když se občané budou tvářit, že je to nezajímá jsou odsouzený k zániku, nebo jako podřadný druh bez nároku na nic.

   Smazat
  6. 17:42 Od roku 89 probíhá frontální útok na náš národní stát. Díky velkému množství kolaborantů na vysokých postech úspěšně. Pilíře národního státu: území vytýčené státní hranicí, národ na tom území žijící, národní jazyk,kultura - dějiny podle skutečnosti. Na všech těchto frontách se pilně pracuje na demontáži národního státu.

   Smazat
 26. Pokud se dnes rozhlédneme kolem sebe a zamyslíme se, musíme už vidět příznaky rozkladu státnosti, její rozmělňování a posouvání hranic od "nemyslitelného" k "realizovanému.
  O koncepci jednotného superstátu se mluví dlouhá léta v souvislosti s EU. Vyjmenujte státy, které se rozpadly po roce 89 a přidejte ty, co se sjednotili.
  Jak bylo zmíněno výše, naše politická vedení v období po roce 89 postupně likvidovala základní kameny státnosti až do dnešního stavu, kdy toho už moc nezbývá. A i to málo se pokouší vyrabovat a chovají se jako hejno kobylek, za stálého broukání říkanek o svobodě, demokracii, pluralitě názorů apod.
  Přestaňme hodnotit slova a zaměřme se na konkrétní činy, nebo budeme opravdu nájemníky ve svých domech, na svých zahradách a mýtné se začne vybírat i za chodníky.
  Všimněte si, jak se vyvíjel bodový systém. S vidinou vyšší bezpečnosti pro všechny se z bodového systému stal byznys a zdroj peněz pro státní pokladnu. Zkuste si představit, že by zaváděcí podmínky byly stanoveny podle dnešního nastavení.
  Po pár letech od zavedení, vám seberou papíry i v případě, kdy si 2x po sobě nedopnete pásy.
  ABC

  OdpovědětSmazat
 27. 12:52 nicku Mugabe, ty prase jedno ! Kdyz mas ceske statni obcanstvi a pro benefit pracujes a delas propagandu pro cizi mocnost, ktera je expanzivni, tak jsi pripad pro Hamacka, nebo Koudelky !

  Kdyz mas Ruske statni obcansti a pracujes pro ne, tak na to neni postih.
  Ty jsi hlupak a nevis co na sebe sijes !

  A to tvoje nekonecne - drz hubu je nudne ! Neznas nejakou jinou vetu ?

  Mugabe napis narovinu, ze je to zde rusky web a ja sem nikdy nic informativniho nenapisi.
  honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ty AMIUNTERMENSCH,NEJSI NIKDY NIKDE VÍTÁN TAK SE SBAL A ZAPADNI DO PAPUNDEKLU!!!!

   Smazat
  2. Mugabe ty zmetku, ja jsem nejvice cteny prispevkar na N.R. a nejvice mazan, za vse informativni.
   Diky me, se vam lide v Cesku zacinaji stavet do opozice a to je dobre !
   honolulu

   (Co je mineno papundeklem ? Nerozumim tomu, mluv cesky, ty hemeroide Grigoria Rasputina !)

   Smazat
  3. 13:57
   MAUL HALTEN du schweinne scheisse !!!!!!

   Smazat
  4. Vyskřekl mizerným jídišem v 15:01 nekrofilní zřízenec z teplický prosektůry, schopnej maximálně dotlačit z pitevny do márnice vozejk se zašitou zdechlinou nějakýho toho komoušskýho geronta, aniž by se přitom probral z lihu co v něm primář uchovává potraty cigánskejch socek, a kterej mu chodí potajmu upíjet!!!!!

   Smazat
 28. o Benešových dekretch: http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/o-jablkach-s-hruskami-pindech-tvaricich-se-odborne
  a o Lichtenštejnech: http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/lichtenstein-tricetileta-valka

  OdpovědětSmazat
 29. A nejlepší je že se děje za vlády Babiše který proti tomu nic nedělá tak ať si to každý přebere sám.

  OdpovědětSmazat
 30. Kdyz vetsina prispevkaru zde, na N.R. denne demonstruje nenavist k Zapadu a lasku k Rusku, tak proc se tam neodstehuje ? ?
  Dostat se z Ceska do Ruska je daleko jednodussi, nez se dostat napr. do Canady a jeste tezsi je, dostat se do Ameriky ! Je to daleko a do Ruska je kousek !
  Asi netrefite na nadrazi ? ?
  Ze ano ?

  Vy jste zkysli v dobe Gottwaldove !
  honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Myslím, že jde o Vaše zjevné nepochopení zdejší diskuze. Většina se snaží navzájem si potvrdit svoje pozorování a úsudky, ve kterých Rusko a jeho konání nehraje negativní roli, na rozdíl od hlásání "prozápadně orientovaných" menšin, které se nám snaží silou vnutit velmi zkreslené a jednostranné vidění světa. My, a troufám si mluvit za spoustu podobně uvažujících, se snažíme vidět problémy a negativa skutečně existující v jakékoliv společnosti, zrovna tak jako si všímáme kladů.
   Uvědomujeme si rozmanitost světa kolem nás a děsíme se jakéhokoliv škatulkování. Bohužel v tomto období vidíme zmar jak u nás, tak i jinde ve světě a nemáme potřebu zcela bez rozmyslu aplikovat sociální systémy použité ve světě, s jejich nedostatky a chybami.
   To je podstata a její zlehčování jsou pouze plky.
   ABC

   Smazat
  2. Nechces vyhanet cechy ze sve zeme ty blbe..
   Ta zeme patri cechum a jsou to cesi kdo tam rozhoduje
   Prozatim ..

   Smazat
  3. honolulu Třeba tě hodit do nějaké Floridské bažiny vole z papundeklu.

   Smazat
  4. 14:48 Nick honolulu je Vlastenec, rasista, aktivní člen KKK! Kdyby tě ty smrade z kremelský zengrúny ucejtil - na kilák - dva, tak tě vysprejuje svým anti-putler deodorantem značky SKUNK APE*)!

   *) Jedná se o vysoce účinný speciální sprej proti putlerpšoukům a jinýmu komoušskýmu sajrajtu ...

   Smazat
 31. To tu není moc se tomu zvěrstvu postavit? Co dělá ministryně Benešová, má jen pořád strach před hněvem Chlívkařů? Co parlament, Ústavní soud? To neplatí Benešovy dekrety? Kdo je zrušil? Hanba všem. a volit správně - vlastence!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. K Ústavnímu soudu poputuje žaloba(minimálně od SPD). Pan Rychetský a spol. pak ukáží jak velcí, a spravedliví Češi to jsou.

   Smazat
  2. I Ústavni soud SRN potvrdil platnost "Benešových dekretů" v případu obrazu"Vápenka", který chtěl Adam získat, když byl zapůjčení na výstavu do Německu že zámku ve Valticích.
   Proč se České soudy neřídí
   precedenty evropských soudů. Je ještě ČR v Evropě(dva otazníký).

   Smazat
 32. Kdo prvý prolomil Dekrety prezidenta republiky? Havel a Schwarzenberg, které Pražáci mají za své polobohy. Tam je začátek onoho hnojiště. Lež a nenávist zvítězila skoro vždy jak je v Česku zvykem. Musíme vystoupit nebo skončíme velmi zle.
  Morave

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano byl to Havel kdo jako prvni prolomil dekrety
   Na to nezapomente...!!!!

   Smazat
 33. Optám se, paní ministryně Benešová a Babiš jim zřejmě překážejí a proto pořádají letenské majdany?
  Kdo ty letenské majany vlastně financuje?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 14.26 Přeci ti, kteří zinscenovali a zaplatili PLYŠÁK... ABY SE BOHATĚ NAŽRALI NA NÁŠ ÚKOR...

   Smazat
 34. Vitézny Listopad 89 horši Bile Hory.

  OdpovědětSmazat
 35. Ukrajina v NATO – to je cesta k opravdové válce s Ruskem, prohlásil Stephen Cohen:

  https://cz.sputniknews.com/svet/2019111910983087-ukrajina-v-nato--to-je-cesta-k-opravdove-valce-s-ruskem-prohlasil-stephen-cohen/

  OdpovědětSmazat
 36. 12:39 po 30 letech přichází poslední fáze dotunelování Česka po všech stránkách. Babiš se Schilerovou už nevědí, co by zdanili a co by ještě prodali, aby dosáhli plánované výše odtoku dividend do zahraničí. V Česku je všechno, počínaje maloobchodní sítí až po výrobu vše zorganizováno tak, aby finance mohly oddtékat z Česka bez jakýchkoliv překážek a v maximální výši. Související úbytek ("oddtok" ze země i snížená porodnost) českých pracujících otroků už také nevadí. Naopak, úbytek bude nahrazen dovozem hotové pracovní síly v produktivním věku ze zahraničí - opět výrazná úspora v kapitole školství, ale i v bytové výstavbě (budou stačit ubytovny), ale i v důchodovém systému (vrátí se do své domoviny). Češi, těšíte se?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Největším prokletím Česka jsou bývalí pracovníci prognostického ústavu v řízení ekonomiky země (Klause a Dlouhého nevyjímaje), kteří se po převratu dostali do vedoucích hospodářských pozic. Světlou výjimkou byl snad jenom jejich nadřízený Waltr Komárek. Dodnes vidím jeho varování oranžových před jeho smrtí, kdy upozornil na smrtící růst odtoku dividend do ciziny (20 miliard v r. 2002 vs. 200 miliard v r. 2012). Dnes se asi v hrobě obrací, čeští politici již dosáhli trojnásobku těch dvou set miliard!

   Smazat
  2. 15:52 Nemáte tam chybu? Nebylo to náhodou 10 vs. 100 miliard?

   Smazat
 37. Jsme v prdeli, můžem si za to sami, pusťme si písničku pobrečme si trochu a zítra můžeme jít bourat Koněvův pomník a nadávat na Rusko. Hej hou, rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. nejsme v prdeli, jsme zatím jenom v kolonii, která sama o sobě už v ničem nerozhoduje, jsme kolonií, do které se podle osvědčeného amerického vzoru z minulých století začínají dovážet otroci na levnou práci, kolonií, ze které se horempádem vyváží vše, co je ještě k mání

   Smazat
 38. https://pravdive.eu/page/362/b-k-30ti-letum-bez-totality-30-dukazu-ze-nejsme-skutecne-svobodni-b
  http://www.czechfreepress.cz/vase-free-zona/druha-doba-temna-1989-2019.html

  OdpovědětSmazat
 39. No 15.24 já se spíše obávám, že v případě totálního prolomení či nakonec zrušení tzv. Benešových dekretů půjde do budoucna o snížení populace na tomto území, protože jak již bylo uvedeno, nebude zde fyzický prostor a místo pro život cca 10 mil. obyvatel. Opakuji, že nejvíce majetku, zejména majetku pozemkového se nacházelo na královských, církevních a šlechtických velkostatcích. Jenom církvi svaté katolické patřila v předhusitských dobách jedna třetina území současné ČR. V husitských dobách bylo dost církevního majetku zničeno a církevní půdu zabrala šlechta, která už majetky církvi nevrátila. Po třicetileté válce habsburský rod zabral, tedy ukradl statky, půdu a vůbec panství původní domácí šlechtě, která se zúčastnila tzv. Stavovského povstání. Spousta lidí musela emigrovat a počet obyvatel se snížil na cca 1,5 mil. což je trochu víc než dnešní Praha. Tento stav obyvatel se výrazně nezvýšil až do konce 18.stol. Josef II zrušil nevolnictví v roce 1781, ale až v roce 1848 bylo zrušeno poddanství a až teprve tehdy byl zrušen tisíce let ! trvající systém rozdílu mezi vrchnostenskou a poddanskou půdou. Až teprve po tomto datu populace začala růst. Účelem pozemkové reformy po vzniku samostatného Československa bylo hlavně omezit šlechtické velkostatky a rozdělit půdu drobným rolníkům a bezzemkům. Po první světové válce patřila 1/3 veškeré půdy šlechtě, a to nemám na mysli statky, hrady, zámky, lesy, rybníky, cesty apod. Bylo dokázáno, že na výměře 5 až 20 ha půdy se uživí dvakrát až třikrát více osob než na výměře velkostatku a dále v letech 1900 až 1913 se z území Československa vystěhovalo 769124 lidí a každý rok Československo opustilo cca 60 tis. lidí. Nebylo tady pro ně místo, protože většina území byla ve vlastnictví šlechty, církve apod. Jak již bylo uvedeno. To bylo ale neudržitelné. Dal by se o tom napsat dlouhý článek či spíše cyklus článků. Zkrátka jestli se šlechtě, církvi, sudetákům a kdoví komu ještě podaří nakonec zlomit Benešovy dekrety, tak značná část populace tuto republiku bude muset opustit, protože těm restituentům půjde hlavně o majetky a lidi se budou muset vystěhovat. Bytová výstavba se v budoucnu zastaví téměř na nulu, protože nebude kde byty stavět. Nebudou totiž volné plochy. Už v roce 1997 stát vlastnil jen 1% půdy co před tím. Dnes nemá nic. Stačí si vzpomenout na tu šarádu u Hradce Králové ohledně dálnice. Šlechta a církev nedovolí na pozemcích stavět byty pro lidi. Já budoucnost tohoto státu vidím docela blbě.

  OdpovědětSmazat
 40. http://www.aanetdruzstvo.cz/Bilancovani-budovani-kapitalismu.html

  OdpovědětSmazat
 41. 16:46 Váš pohled na budoucnost tohoto státu je bohužel reálný.

  OdpovědětSmazat
 42. Kdybychom my, Češi, chápali plně význam toho, že máme republikové státní zřízení, a kdybychom chápali, že půda je v prvé řadě naše, nedovolili bychom totální rozkrádání , které bylo a je cílem Plyšáku. V sekulární republice nemají šlechta a církev co požadovat. A kdo umožňuje nové obohacování šlechty a církve, je vlastizrádce.

  OdpovědětSmazat
 43. Ještě několik poznámek k předešlému příspěvku. Antikomunistická propaganda posledních třiceti let mimo jiné zdůrazňuje, kolik že lidí emigrovalo po roce 1948 a po roce 1968. Emigrace v těchto letech nejsou ničím oproti emigraci za rekatolizace po Bílé Hoře i před ní. Území dnešního státu musely opustit miliony a miliony obyvatel, jinak by byly vyřezáni nebo by pošly hlady. Jen emigrace v letech 1900 až 1913 převyšuje emigraci od roku 1948 do roku 1989.

  OdpovědětSmazat
 44. Konečným důsledkem prolomení Benešových dekretů může být nakonec zpochybnění vzniku samostatného Československa v roce 1918 a následně ČR jako pokračovatele. Jako laik to vidím tak, že ve světové politice vše souvisí se vším. Tak za vznikem a uznáním Československa stojí světové mocnosti, především USA, Francie, Británie a samozřejmě Rusko. O váze jednotlivých mocností si nedovolím nic napsat, ale jestliže můžeme mít radost z toho, že v současné době slábne vliv USA ve světě a do budoucna možná USA zažijí bankrot, rozpad, občanskou válku, tak budou mít určitě starosti samy se sebou, tak jako Rusko v době bombardování Jugoslávie. Z různých důvodů nemohlo zasáhnout. Tohoto stavu mohou využít síly, které mohou zpochybnit legitimitu samotného vzniku Československa a následně ČR právě v souvislosti se sudetákama pod. Allen Dulles, který asistoval při vzniku Československa si jízlivě a škodolibě poznamenal, že na tváři nebo přes tvář Evropy jsme, rozuměj my USA udělali pěkný banán. Tím banánem myslel Československo. Co když už tenkrát bylo dohodnuto, že samostatný stát Čechů a Slováků bude na dobu určitou a při určitých mocenských konstelacích. Současné postupné prolamování dekretů tomu docela napovídá nebo třeba zavedení minimálního státního důchodu, kde po zániku státu nebude důchod žádný. Kdo ví, co nás ještě čeká. Já se na stará kolena nechci učit německy.

  OdpovědětSmazat
 45. Mým spoluobčanům z Prahy a ostatním návštěvníkům z Letné.
  Nenavazuji na nic. Jen upozorním na detail na obrázku, jde o tu barevnou košili, nepřipomíná vám nic ? Další detail z Národní, dav vrhající se na Klause jr.s malou dcerunkou v náručí, nepřipomíná vám nic ? Dál se už ptát nebudu uvedu jen několik vět. Někdo chce zpochybnit celou naši historii, ponížit naše osobnosti (Mistr J,Hus,..TGM, E.Beneš, ten to schytal za odsun a dekrety, které odstavily slavné rody od majetku). Někdo má chuť náš stát vygumovat z Evropy. Zajisté jim vyhovovalo i odtrženi Slovenska. Tož doporučuji, všem těm co se za totáče zdokonalovali v azbuce a následně doháněli anglinu, ať dnes běží do jazykovky naučit se němčinu.

  Přeji pevné zdraví taky Čech.

  PS
  Kdyby dekrety vydal Gottwald, Tak měli
  Lichtenštejnové i Walderodeové dávno vymalováno.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. němčinu? to je přece hloupost, v Německu se bude mluvit arabsky, to je otázka několika desetiletí, Saudská Arábie už dávno nabídla Frau Merkel, že jim postaví v SRN tisícovku mešit na své náklady, tak jakápak němčina :-)

   Smazat
 46. Uf, nikdo nikomu nic nepřiklepnul. Chaos v katastru nemovitostí ještě neznamená, že dochází k prolomení Benešových dekretů. Pokud by bylo nepravomocné rozhodnutí KS v Brně k dispozici, průměrný čtenář by to z něho poznal.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. to byl jenom test bdělosti a ostražitosti, že ?

   Smazat
 47. Již v roce 1945 byl oslaben intabulační princip, takže právním důvodem konfiskace byl dekret samotný. Vešel-li se Liechtestein je podmínek dekretu, tj. Němec, který po válce neprokázal loajalitu k ČSR, pak není co řešit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. v zemi, kde dokázali aktivisté ukrást prezidentovi pod nosem časopis s článkem od Ferdinanda Peroutky, v této zemi se dá poztrácet cokoli, včetně svědectví a historických faktů, bez kterých ani soud nic nezmůže, je to jenom otázkou času

   Smazat
  2. A ja jsem taky presvedceny ze ten clanek existuje...
   Ale jak pisete zahadne zmizel..
   Nechci se poustet do konfliktu presidenta vs Peroutka ale ja musim souhlasit
   Ten clanek naprosto zmizel..
   Podivejte se pozorne na posloupnost Perotkovych clanku..
   Je tam mezera velka a bez debat
   Jeee ted abych nebyl obvinen ale sakra chyby ale posloupnost nesedi..
   Neco zmizelo
   O tom neni pochyb

   Smazat
  3. Are You Shure ?

   Smazat
 48. Snad jsme ještě právní stát, platí zde nějaké zákony a nelze retroaktivně měnit rozhodnutí, jak se zrovna kdy a komu hodí.
  Pokud mají zákony platit jen pro ty dole, boháči si budou beztrestně korumpovat mocenský aparát a ve zločinném spolčení zpronevěřovat majetek a likvidovat českou státnost, pak není důvod takový zločinný státní aparát a jeho zákony respektovat vůbec.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Česko mělo svou státnost snad naposledy ve středověku za Karla IV. Zapomínáte na smutný fakt, že Česko (Československo) je uměle vytvořený stát, který stejně jak byl poskládán, tak se zase postupně rozkládá - Zakarpatím a Slovenskem to neskončí, teď jsou na řadě Sudety

   Smazat
  2. Všechny státy pohledem 8:08 jsou "uměle" vytvořené. Můžete začít od zrou člověka, stáda lidí, vzniku rodiny, kmene, národa, státu, nádnárodních států....Česká státnost je dědictvím státnosti Velké Moravy a pak českého knížectví, moravského markrabství... Není jiná u jiných států, samozřejmě nejzpochybytelnější je státnost USA, KTERÉ VZNIKLY NA ÚZEMÍ PO VYVRAŽDĚNÍ MILIONŮ INDIÁNŮ A KTERÉ POVSTALY I DÍKY AFRICKÝM OTROKŮM A POVRAŽDĚNÍM I TĚCH PO MILIONECH!

   Smazat
 49. Ještě není všem dnům konec. Kdejaký panelák, či domek stojí na pozemku, co si stát přivlastnil, aniž by se ptal vlastníka. Nakonec zapláčou všichni, protože většina bytů je pronajínaných a domek vlastní i třetí koleno, které netuší, že děda získal pozemek od obce na základě dnes zřejmě protiprávního územního rozhodnutí.

  OdpovědětSmazat
 50. 55 letý syn přistěhovalců do tzv. Sudet / po válce / a žijící v domku po Němcích, který zvelebil, volil jako úplný vůl Schwarzenberga za prezidenta !! Chce patřit k lepšolidem...Co chcete, lidé vůbec ničemu nerozumí!! Svoboda se nedá vycinkat klíči. Bez boje. Pokud lidé nezačnou myslet, jsme ztraceni jako národ v Evropě. Svobodu jsme vždy jen dostali na talíři...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Němec bude vždy volit Schwarzenberga né slovana Zemana.

   Smazat
 51. Co jiného čekat od dnešních soudů, než cupování českých zákonů. Benešovy dekrety nejsou nějaké pomstychtivé výmysly prezidenta Beneše, ale zákony Československa a pokud dnes státní instituce České republiky nectí jako dědic ČSR zákony, co čekat dalšího od soudů? Kritizujeme soudnictví z doby lido-demo a budování socíku (kupodivu ne ty nacistické, gestapácké!), ale pokud si někdo myslí, že dnes jsou tyto instituce poctivější - vždyť i tam jsou lidé se stejným vzděláním a povahovými rysy, touhami, nenávistmi i závistmi a potřebami, jako jindy a jinde. A nezapomeňme, že sám prezident Beneš důrazně upozorňoval, že přijde doba, kdy bude opět nadržováno pro zisk a osobní prospěch nacismu a že budou jeho aktéři rehabilitováni a čeští noví "mocnáři" se budou nacistům omlouvat a vracet jim i to, co si na českém národě nakradli. A máme to zde v plné parádě vlastně už těch 30 roků. Už jen chybí zdvižené pravice třeba u soudů při zahajování procesů! Ale komu se bude provolávat "HEIL"? Myslíte si, že někdy někde byly tzv. nezávislé soudy? A že u nich vítězilo právo a pravda. Kolik si myslíte, že je asi procent korektních soudních výroků? Nyní rozhodl i brněnský soud, že hanobení víry a náboženství a rasismus, pokud jsou vysloveny na divadelní scéně, jsou "uměleckým počinem" a tedy beztrestné. Jsem ateista, ale pokud žijeme v trochu civilizované společností - kulturnosti, např. té křesťanské, jsme se vzdali již dávno, pak rasismu a pěstování nenávisti proti jiným náboženstvím a vírám, stejně i národům je jen návrat k čistokrevnému nacismu Adolfa Hitlera a jeho spolupracovníků. Ti, co ten systém zažili, po něm netouží a ti co se narodili později by ani ze zvědavosti ho neměli pro nánárod připravovat. A především ne ti, co mají prezentovat aspoň trochu mravy, právo a pravdu!

  OdpovědětSmazat
 52. Kdo jsou Lichtenštejni a komu slouží

  Drazí soudruzi a soukmenovci!
  Připomeňme si alespoň ta NEJDĚSIVĚJŠÍ fakta o Lichtenštejnech a jejich neblahém působení:
  1. Lichtenštejni byli a jsou EVROPANI, doslova BYTOSTNÍ.
  Už jen tento fakt nás naplňuje zdravou národní nenávistí, nás roduvěrné Čechy a Rusy, nás Západoasiaty.
  2. Lichtenštejni byli a jsou ELITA.
  I tento fakt posiluje naši vrozenou třídní nenávist, neodmyslitelnou vlastnost nás všech komunistů, putinistů, zemanistů a babišistů, prostě nás BOLŠEVIKŮ-HORŠOLIDÍ.

  Co je však ještě horší: Lichtenštejni zatahovali do své Evropy i nás Čechy, nás Západoasiaty, po celá staletí! Viz např. všechny ty jejich nechutné zámky, rozeseté po naší západoasijské vlasti, zámky tak nepodobné našim rodným zemnicím/zemljankám.

  A ty zámky pořád ještě nespadly, i když jsme se o ně starali příkladně slovansko-socialisticky, od znárodnění Benešovými dekrety po tragický Prohraný listopad!!
  Co tedy vážně nechápu: Že jsme ty zámky dávno nerozebrali na stavební materiál. Vždyť z nich mohlo být tolik školek a nemocnic, tolik Domovů důchodců!
  No nic, uděláme to po osvobození Česka od EU a NATO, po opětovném příchodu neporazitelné Velkoruské armády.

  A teď pár slov o těch OPRAVDU NEJDĚSIVĚJŠÍCH činech prožluklých Lichtenštejnů: Ti drzí křesťanští feudálové se nesklonili před Hitlerem!
  Ano, v době (1939-45), kdy my moudří Češi, my smějící se bestie, jsme přičinlivě hajlovali a pilně vyráběli bomby a granáty, trhající na kusy západní vojáky a civily, tak Lichtenštejni s Hitlerem NIJAK NESPOLUPRACOVALI !!!!
  Prostě HNUS.

  Nejhorší na konec: Lichtenštejni, ti nepolepšitelní obránci evropských hodnot, nevydali Velikému Stalinu ke spravedlivému potrestání Vlasovce, na rozdíl od všech ostatních evropských zemí! Vinou tohoto ŠÍLENÉHO lichtenštejnského zločinu část Vlasovců, těch primitivních antikomunistů, přežila!!!!!!!

  Proto všichni Lichtenštejni, které se nám Čechům a Rusům podaří chytit, během osvobozování Evropy od kapitalismu, demokracie a ostatních evropských hodnot, budou tradičně slovansky humánně popraveni na místě.
  Už se na to MOC A MOC těším, vážně radostně.

  Ať věčně žije Veliký Putin, Budiž Jeho Jméno Pochváleno, naše jediná opravdová záštita proti EU a NATO!


  P. Radosta

  ----------------------------------------------------------------------------------
  Pro úplně hloupé lepšolidi-pravičáky, kavárníky-havlisty a sluníčkáře-vítače: Pro otevření sajty stačí kliknout (LEVÝM tlačítkem myši) na barevně zvýrazněný text.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. POZOR – ВНИМАНИЕ !!

   Výše uvedený příspěvek jsem vložil již POPÁTÉ, neboť ten původní (z 20. listopadu 21:44) i jeho další uveřejnění zdejší smradlavé cenzorské hovado tupě smazalo.


   Jak dlouho ještě zneužívati budeš naší trpělivosti, cenzorský smrade?!
   Myslíš si snad, že tě necháme běžet, v brzkém budoucnu, po opětovném osvobození naší vlasti nepřemožitelnou Armádou Ruské federace?

   Jestli jsi opravdu tak hloupý, tak věz, že tě NENECHÁME uprchnout, že si tě chytíme, my komunisti, putinisti, zemanisti a babišisti, za pomoci ruských soudruhů a soukmenovců z KGB/FSB.
   A pak s tebou naložíme typicky slovansky humánně, po husitsku, po leninsku, po putinsku, na místě.
   Pohov!

   Volte ANO, KSČM a našeho Miloše, ať se k nám nepřemožitelná Armáda Ruské federace vrátí co nejdříve!


   P. Radosta

   Smazat
  2. Poslechneme tě a budeme tak volit !

   Smazat
  3. Radosta, to je pozoruhodná a neobvyklá sebekritika idiota a současně demonstrace koncentrované blbosti, produkované v domnění, že blbost a idiotství rozumné lidi naštve. On a jeho chorý mozek a výplody jsou jen k politování...

   Smazat
 53. 8:08 Československo si užilo nejvíce své státnosti ve dvou etapách i po panování císaře Karla IV. První byla dvacetiletá etapa za první republiky, právě po svém "zkonstruování", když mělo k dispozici desítky tun zlata ukořistěného Kolčakovi našimi legionáři. Druhá etapa byla čtyřicetiletá za nadvlády KSČ a pod "knutou" SSSR. Za poslední tři dekády pak už dochází k postupné degradaci, rozpadu, rozkladu české státnosti a transformaci do nesvéprávné kolonie, která je bohatým západem tunelována, či spíše dotunelovávána. Naši loutkoví politici, ale ani ČT už to svou propagandou nezachrání. Je to úpadek spolu s celosvětovým úpadkem liberalizmu. Nicméně platí heslo "KDD" (každý den dobrý), že?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. S tou státností bych to tak černě neviděl, dočetl jsem se, že v Evropě jsou pouze dva státy s kontinuitou přes 500 let - Švýcarsko a Rusko (nepočítaje specifický stát s názvem Vatikán). Nicméně celosvětově asi vede a po zásluze zvítězí Čína se svou několikatisiciletou kontinuitou státnosti :-)

   Smazat
  2. Vede indie
   Ta kultura je strarsi cca o 4 az 5 tisic roku
   Ale na hodnote vaseho prispevku to prakticky nemeni nic

   Smazat
 54. 28. srpna 2018 se konala v Berlíně konference s názvem "Nezákonné dekrety odstranit – Evropu semknout!"
  Německý ministr vnitra Seehofer zde rezolutně prohlásil:
  “Těch 143 protiprávních Benešových dekretů z října 1945 bylo nespravedlivými nařízeními, které nepatří do právního řádu Evropské unie.”

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. a proto soudruh Minář vystupuje zásadně v barvách NSDAP, je to předvoj sudeťáků

   Smazat
  2. Prezident Beneš dobře věděl ze Němci budou v budoucnu zvedat rypáky.
   Nikdy nezapomeneme že s germány byly vždy jen problémy.

   Smazat
 55. Ztráta kytičky a prostřídníček nahoru....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pro méně chápající ten prostředníček hore je pro Mináře & comp.

   Smazat
 56. Tak za me...???
  Takova diskuse se jen tak nevidi
  Za me p.Dvorak klobouk dolu
  Rozpoutal jste emoce ze musim povedet 1*
  Tak to ma byt
  I kdyz jsme kazdy uleteli ale stalo to za to...

  OdpovědětSmazat
 57. Havloidní soudy = havloidní spravedlnost = humanitární bombardování

  OdpovědětSmazat
 58. Liberec zničil historické schodiště, jen aby napsal slova humanitárního bombardáka.
  Komouši také dělali kýče z historických budov. Historie se opakuje soudruzi (-:

  OdpovědětSmazat
 59. Beneš vlastně zachránil dva milionů Němců před komunistickým pučem.
  Soudruzi by je počeštili.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.