Reklama

čtvrtek 7. listopadu 2019

Bývalý kyjevský úředník vysvětlil odmítnutí generálního tajemníka NATO setkat se s oděskými námořníky


Maxim Jermolov
6. 11. 2019 rueconomics
Jens Stoltenberg během své návštěvy na Ukrajině odmítl setkání s námořníky ukrajinských námořních sil, kteří byli osvobozeni z ruského zajetí. Bývalý ukrajinský úředník a doktor práv Boris Babin toto chování generálního tajemníka NATO vysvětlil. Jde o to, že námořníci z Oděsy, kteří byli v listopadu 2018 zadrženi ruskou pohraniční stráží za narušení námořních hranic, porušili přísahu
.

"Je to je hořká a nepříjemná pravda pro mnoho fanoušků papírových lodiček. Nebyly to Francie nebo Lucembursko, které neumožnily generálnímu tajemníkovi NATO, aby se setkal s námořníky, propuštěnými ze zajetí, ale vlastní úřední povinnosti", uvedl Babin.

Stoltenbergovo setkání s námořníky by znamenalo jeho schválení jejich činů a jejich chování by se stalo příkladem pro ostatní námořní síly Severoatlantické aliance.

Ukrajinští námořníci jednali v rozporu s přísahou, když nezničili veškerou dokumentaci a potom lodě nepotopili.

25. listopadu 2018 lodě námořnictva Ukrajiny Nikopol, Berďansk a Jany Kapu narušily ruské hranice v Kerčském průlivu. Lodě nereagovaly na zákonnou výzvu k zastavení a pokračovaly v manévrování v zakázaných vodách. Výsledkem provokace bylo zadržení lodí a zatčení posádek.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

21 komentářů :

 1. Jen jednou, za tu mini-genocidu v Odese, jsem napsal na zvedavci:
  Tam, kde to zacalo (sazrejme daleko dale od OH China), tak tam to i konci.
  Ne? Jooo.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hlavnym problemom je asi to, ze ukrajinsky vojaci neznicili dokumenty, ktore jasne dokazuju, ze prsty v provokacii maju teroristicke svine z USA a Nato.

   Smazat
  2. Vis, no samozrejme, ale co si pomoci, Kdyz vrchni parta v Kiev, je z americantopfotyyy.

   Tim rozlisuji normalni a nenormalni amiky.

   Vysledek? Neco jako u nas, kdo neskace, neni...

   Smazat
  3. Gen.Pavel také porušil přísahu danou ČSSR, ba naopak je mu to velkou ctí. Myslím si, že je to člověk bez zásad a morálky. Pro něj platí, odkud máš peníze, tomu služ. Ať se odstěhuje do Izraele za exministrem obrany Stropnickým.

   Smazat
 2. Po boji je každý generál. Jens Stoltenberg tam nebyl, ale jako správný vysokopostavený papaláš ví, jak by to měl provést někdo, kdo je přímo v boji. Ukrajinské námořníky do uvedené situace dostal Porošenko, který je do provokační akce poslal a všem byl jasný výsledek, jak to dopadne s tím, že se počítalo, že dojde i k obětem na životech a to potom se využije proti Rusku. Dopadlo to bez oběti na životech a Rusko v rámci možnosti celou provokační akci eliminovalo. A jelikož Ukrajinští námořnící měli být už po smrti, jako a to se nestalo, tak papaláši s nimi nyní odmítají jednat, nebo se s nimi byť jenom setkat. Je to něco podobného o čem je Francouzký film v hlavní roli vynikajíci Belmondo, kdy se vrací takto zrazený agent vyslaný do Africké republiky, ale který byl obětován papaláši pro tzv. vyšší zájmy a neměl se už nikdy vrátit. Platí staré české přísloví o generálech po bitvě.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. "pro ostatní námořní síly Severoatlantické aliance"
   Ukrajinské námořnictvo je součástí NATO?

   Smazat
 3. Jakej je asi rozdíl mezi Junckersem a Stoltenbergem, jediný viditelný, že ten druhý asi tolik nechlastá, ale o to větší to je debil. Hej hou

  OdpovědětSmazat
 4. No jo takovéhle provokace banderovců je může poslat do světové války.

  OdpovědětSmazat
 5. Ukrajinci pocítili západní protislovanskou opovrhijící aroganci.
  Bohužel my musíme poslouchat velení NATO. Poslední roky vidíme že jsme ve společnosti válečných štváču.Ukrajinci byly zneužití západem ve špinavé hře s Ruskem. Dnes bych podepsal referendum pro vystoupení z NATO,klubu který bombarduje kdykoliv a kdekoliv.Takže byla škoda že nás Havel zatáhl z jedné sebranky do druhé.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je potreba si uvedomit, ze v NATO setrvavame hlavne proto, aby nebyla Praha "humanitarne bombardovana".
   Jura

   Smazat
  2. Ano, ano, to je jediný důvod, proč setrvat v NATO.

   Smazat
  3. pokud si pamatuji tak ta první sebranka nás ale do svých válek netahala

   Smazat
 6. 12:27 Proboha nepřivolávejte neštěstí, co kdyby to chtěli humanitárně udělat třeba 16.listopadu. Co bychom si bez té pražské elity počali, určitě by byl ohrožen přinejmenším genofond národa českého. Z toho si nedělejte srandu, to není ale vůbec hezké, za to by vás mohli zavřít, už tu někdo nějaké paragrafy jmenoval a má pravdu ten hoch. A polepšete se. Rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
 7. No a zlatý poklad Ukrajiny byl hned poslán do úschovy do USA.
  htps://www.bibliotecapleyades.net/sociopolitica/esp_sociopol_fed60.htm

  OdpovědětSmazat
 8. 13:49
  To ovšem na VĚCNÝ ČASY NA ZAPLACENÍ DLUHŮ AMIOKUPANTŮ!☺

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. oprava: A MÝCH (rozuměj: putleroffských) OKUPANTŮ!☺

   Smazat
  2. Tady se to hemzi BEJVALOSTMA , nejakej bejvalej z Kyjeva a nejakej zase bejvalej tajemnik a nemuzou zavrit huby ani ty bejvaly..

   Smazat
 9. Každý z těch ukrajinských vojáků věděl, že se jedná o jasnou provokaci a agresi, ale ne o válku, tak proč by měl riskovat život nebo zbytečně ničit majetek. Udělali dobře.

  OdpovědětSmazat
 10. Televizní kanál Stalingrad : Kronika Minské dohody . . .

  https://noemova-archa.estranky.cz/clanky/historie-potopy-sveta.2/

  OdpovědětSmazat
 11. Zlato, peníze, suroviny tu už nemáme, tak nemůžeme ani očekávat pomoc. Spíše je to dobře než špatně.

  OdpovědětSmazat
 12. Jaky lode..???
  Mysleno ty rezavy vraky.??
  Pojmenovat neco takoveho lodi je k smichu

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.