Reklama

pátek 29. listopadu 2019

Daily Mail: Írán, Čína a Rusko připravují „pro svět poselství“

Ilustrační foto
29.11.2019 DailyMail a PrvníZprávy
Teherán, Peking a Moskva brzy provedou společná cvičení na moři, oznámil íránský námořní admirál Husajin Khanzadi. Podle Daily Mail Khanzvyad zdůraznil, že manévry „předají světu z právu“, že se rozvíjí spolupráce mezi Íránem a Čínou a Ruskem.


Teherán, Peking a Moskva brzy provedou společná cvičení na moři, oznámilíránský námořní admirál Husajin Khanzadi . Podle Daily Mail Husajin Khanzadi zdůraznil, že manévry „vyšlou světu zprávu“, že se rozvíjí spolupráce mezi Íránem a Čínou a Ruskem.

Írán, Čína a Rusko „v blízké budoucnosti“ uspořádají první společná cvičení, která se bude konat v severní části Indickém oceánu.

Podle zpráv íránských médií Han ve svém oficiálním prohlášení u příležitosti Dne íránského námořnictva, oslavovaného v zemi na počest námořních vítězství Íránu během íránsko-irácké války, uvedl, že cvičení byla naplánována minulý měsíc a že na ně jsou připravena vojska. Manévry budou „zprávou celému světu“, zdůraznil i íránský admirál.

„Společná cvičení několika zemí, bez ohledu na to, zda se konají na souši, na moři nebo ve vzduchu, naznačují významné rozšíření spolupráce. Je to taková zpráva, kterou vzkazují světu - že tyto tři země dosáhly vážného strategického bodu ve svém vztahu, “citovala Daily Mail admirála.

„Manévry přinesou toto poselství světu a ukážou, že jakékoli operace k zajištění námořní bezpečnosti by měly zohledňovat zájmy všech dotčených zemí," řekl Hanzhan. "Nesouhlasíme s takovou bezpečností, která existuje v zájmu pouze jedné země a na přesně definovanou dobu, zatímco bezpečnost ostatních zemí se nezohledňuje."

V létě tohoto roku byla situace v Perském zálivu značně zhoršena: v oblasti došlo k celé řadě útoků na ropné tankery a ropná pole v Saúdské Arábii; Spojené státy obvinily Írán z těchto útoků, připomíná komentátor Daily Mail. V důsledku toho se na Středním východě rychle začalo zvyšovat napětí, což vedlo Washington a Londýn k posílení jejich vojenské přítomnosti v regionu.

Navíc, v důsledku administrativy amerického prezidenta Donalda Trumpa, který opustil „jadernou dohodu s Teheránem“ a vrátil sankce proti Iránu, začal podnikat vlastní kroky k tomu, aby dohodu opustil a zvýšil kapacity na obohacování uranu, píše autor. Evropské země, o jejichž pomoc Teherán požádal k překonání amerických sankcí a záchranu dohody, nemohly současně přijmout v tomto směru žádná významná opatření, analytici varují, že Írán bude pokračovat


9 komentářů :

 1. Skvělá zpráva to chce spolupracovat když je napadají usa a jejich vazalové.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. a co Turecko ? Jiz take neni pod kontrolou, Erdogan neni Lzid Babistein

   Smazat
 2. NATO „zatahuje“ do Arktidy země vzdálené tomuto regionu, prohlásili na Ministerstvu zahraničí RF:

  https://cz.sputniknews.com/svet/2019112911027409-nato-zatahuje-do-arktidy-zeme-vzdalene-tomuto-regionu-prohlasili-na-ministerstvu-zahranici-rf/

  OdpovědětSmazat
 3. Myšlenka sama o sobě jistě chvályhodná, ale místo bylo vybráno špatně. Manévry by se měly konat někde u Floridy, u břehů New Yorku nebo Los Angeles. Tak snad příště.

  OdpovědětSmazat
 4. Čína , Rusko a další státy postupně převezmou kontrolu nad "světem" , ale to je také veliká odpovědnost, což USA přestaly cca posledních 20 let akceptovat, uplatňovaly mocenské zájmy, ale odpovědnost žádná a ve světě je teď zásluhou neuvážených zásahů především USA velké množství nestabilních oblastí, které urovnat bude hodně obtížné a bude stát mnoho peněz a veliké diplomatické úsilí!! Podívejte se po světě , jak je "roze@sraný" od pólu k pólu!!

  OdpovědětSmazat
 5. Ani dohromady nedají takovou námořní sílu, která by momentálně mohla konkurovat USA. Ale vzhledem k tomu, že, alespoň pro zatím nehodlají nikoho vojensky obsadit, jde především o to, aby si světový agresor číslo jedna uvědomil, že někde může narazit. A i když jsou Američané mocnou silou, existují země, u kterých by mohli narazit.
  A to mi pro začátek stačí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ty namorni monstra jiz nejsou tim cim byly 20 let zpet Nejen Rusko ale i ostatni nespi a pro svou obranu vyvinuli jiz takove zbrane ze je mi tech 7000 lidi na palube jedne lodi lito .Dnesni rakety a ponorky ci torpeda ktere jiz jsou "neviditelne" vykonaji hruznou praci za 11 nynejsich namornich konvoju zbrani USA.

   To asi take drzi agresory na uzde ono se totiz nejedna jen o lode ale i o onech 850 zakladen kolem sveta .A s nimi bohuzel by slo do kopru i nevinne obyvatelstvo .Takze nen Tupolankuv radar alespon castecne zachranil mozna mnoho zivotu ti ze se nemohl konat diky protestum
   Jinak Vaclave diky za novou organisaci deniku, doufejme ze trvalou

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.