Reklama

úterý 19. listopadu 2019

Doplněk k pořadu ČT 2 Modrá krev – Schwarzenbergové

J. Skalský 
19.11.2019 ČeskéNárodníListy
Co řekl jeho jiný předek, Karel Schwarzenberg – mluvčí české šlechty na českém sněmu 25. listopadu 1889, cituji:


„My nejsme potomci oné husitské šlechty, která protestovala roku 1415 na sněmu českém proti koncilu kostnickému. My jsme potomci oné katolické šlechty, která u Lipan porazila Tábory a na Bílé hoře husitské sbory české. My vidíme v husitech ne slavné bohatýry, ale bandu lupičů a žhářů, komunisty 15. Století, a my Schwarzenbergové, budeme bojovat proti všem novohusitům s touže rázností, jako pánové z Růže bojovali proto starým husitům.“

Poslechněme si píseň Čechů z roku 1850, jejímž autorem byl K. H. Borovský. Jak předvídavá, a jak je aktuální i dnes:

Zle, matičko, zle !
Švarcenberci zde :
jeden, ten je generál,
a druhý je kardinál.
Zle, matičko, zle !
Zle matičko zle !
Švarcenberci zde,
jeden drží karabáč,
druhý říká „Otčenáš“,
zle, matičko, zle!
Švarcenberci zde,
Jeden, ten je arcibiskup,
A druhý je taky……,
Zle, matičko, zle !

O co hrál Karel Schwarzenberg, když se stal kancléřem V. Havla? Hádejte! Můžete uhodnout! Jistě že to nebylo o ústavu!

Mně se, mně se, mně se všecko zdá
Mně se, mně se, mně se,
mně se všecko zdá,
že pan Švarcemberk o ústavu hrá;
mně se, mně se, mně se,
mně se všecko zdá,
že o konštituci hrá:
to oblečení
nadarmo není,
to se časem svým
v robotu změní!
Mně se, mně se, mně se,
mně se všecko zdá,
že o konštituci hrá!
Škoda je těch časů,
když jsme povstali,
když jsme konštituci ve
snu dostali;
škoda je těch časů,
když jsme povstali,
že jsme my vás neznali:
měli jsme vás znát,
na fůru vás dát,
za hranice vyjet,
tam vás vysypat!
Škoda je těch časů,
když jsme povstali,
že jsme my vás neznali!

Takto viděli naši předkové Schwarzenbergy. Škoda, že z pořadu ČT 2 jsme se o jejich opěvovaných vlastnostech nedozvěděli více.


J. Skalský

159 komentářů :

 1. Lid chce byt klaman, mit sve modly..a v podstate je nepoucitelny

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kecy z ryby, kterým ne-mocní ospravedlňují svoje protivení se bohu a morální selhání.

   Rodíme se se do neznáma a není snadné se zorientovat. Každý nakonec zaplatí za házení klacků ostatním pod nohy a za úmyslné vytváření pastí. Když od boha obdržené informace zneužije, již další nedostane a dřív nebo později to skončí katastrofou (a to ji nemusíme vidět - jaké peklo boháč zažívá neukazuje - a musí žít protože si to Bůh přeje). A v dalším životě budou možnosti sluhů satanovým omezeny. Bůh je však milosrdný a stále budou moci být šťastní v dalších životech, ale třeba jako popeláři.

   Smazat
 2. Gott mít uns,incestní Poserplína-Šláfenfrek,bubák a kamarád Kubery a ta genitálni BEZmyšlenka Pekarová....ČESKOU KREV NEMÁ NIKDONZ NICH!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Však není oč stát! Prolhaní, sebechvalní a sebeklamní Čecháčci jsou mistři světa v obrazoborectví, strhávání soch a symbolů, přejmenovávání ulic i vlastního státu a falšování vlastní historie, založené na bratrovraždách a zákeřných záludnostech. Bohužel se ukazuje, že nedorostli pro vlastní samostatný stát, nezaložený na literárních a politických padělcích a intrikách, jakož i na uplacených rakouských dezertérech. Bohužel o zpustlou Kotlinu už nikdo z vyspělejších sousedů nestojí (aby si vlastní stát nezamořil)!

   Smazat
 3. Odebrat Schwarzenbergovi krev a jestli ji nemá modrou,tak odebrat tituly,majetky a poslat šupem do rakous.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Odebrat někomu majetky? Jakože znárodňovat nebo rovnou ukrást?

   Smazat
  2. 19;07
   Majetky,který dostal od kámoše Kraďouska podvodem vrátit a bez keců,knížecí kriple zdegenerovanej!

   Smazat
  3. Jestli se někdo dostal k majetkům podvodem, pak to určitě pro tebe nebude problém dokázat.

   Smazat
  4. Schwarzenberg získal majetek rozhodnutím soudu, který soudil podle rakouského dědického práva a nikoli podle českého/českoslovenksého práva!!!

   Byl to podvod, který státní zastupitelství tehdy nechalo bez povšimnutí!
   To bys ty, malý poštěváčku (19:07 a 19:29), měl vědět.

   Leo

   Smazat
  5. 19:29
   Tak NEčeské soudy bohužel nefungují!!!!!
   Stačí se podívat na PROTIPRÁVNÍ VYDÁNÍ MAJETKU UDAVAČI HAVLOVI po jeho fašoteplostrejdovi,KTEREJ BYL ZABAVEN NA ZÁKLADĚ BENEŠOVÝCH DEKRETŮ.....tenhle případ byl precedens,pak šlo všechno hladce!!!!

   Smazat
  6. 19:29 No jistěé. Šlechta se přece dostala k majetkům poctivou prací. Celé rody makaly o přečasech a svátcích a půdu i hrady tvořily ze vzduchu. Nepracovali na ně žádní nevolníci ani poddaní. Všechno oni sami, "poctivou prací". Jen se divím, že jim nebyly v restitucích vráceni ti poddaní. Jak teď mají chudáci šlechtici ten svůj majetek zvelebovat, když jim nebyl vrácen zdroj jejich bohatství.

   Smazat
  7. 19:38 Český soud soudil podle rakouského práva a přiřknul Schwarzenbergovi miliardové majetky. Byl to podvod, ale žádný z jeho odpůrců si toho nevšiml. (A že jich Karel má) Nikdo to nenapadl, nikdo to nerosporoval.
   Tak to jo.

   Smazat
  8. 19:59
   Hele, nechci ti do toho kecat, ale já jsem třeba taky zdědil barák a pár hektarů polí a nemusel hrábnout ani prstem. Taky bys mi to znárodnil?

   Smazat
  9. 20;07
   Ty jsi snad NEčeský šlechtic a PROTI český ksindl jako Poserplína-Šláfenfrek?!Otec byl člen NSDAP A VLASTNIL MAJETEK,KTERÝ BYL NA ZÁKLADĚ BENEŠOVÝCH DEKRETŮ ZESTÁTNĚN?!

   Smazat
  10. 20:38 Už bys měl jít spát, už plácáš hovadiny, které začínají být za hranou.

   Smazat
  11. Re (16:41):
   Ať má "krev" (pokud ji i má) třeba i zelenou, tituly mu již dávno odebírat nemusíme.
   Jejich používání je u nás zakázáno již přes jedno století (zákonem č. 61/1918 Sb. z 10. prosince 1918). To jen místní lokajíčci se mu snaží vtírat tím, že jej titulují.
   Jinak souhlasím s tím, že vše co bylo Schwarzenbergy nakradeno (viz např. i protiprávní popřevratová restituce jejich zdejších majetků), to musí býti lidu této republiky navráceno.
   Podle stejného pravidla, kterým se tito majetků domáhali a které tak hanebně jakýsi soud vyslyšel. Pak nechť si běhá, kde se mu jen zamane, máme svobodu pohybu.

   Smazat
  12. 20;46
   Když se tak blbě ptáš,nečekejte inteligentní odpověď,Vygume!

   Smazat
  13. Pane Opluštile, je všeobecně známu, příslušníci šlechty ani mezi sebou žádné tituly nepoužívají už desítky let a od nikoho to nevyžadují.
   Ale podstatné je, že pokud máte důkazy o tom, že navrácením majetku panu Schwarzenbergovi byla způsobena újma lidu této země, nic vám nebrání v tom, obrátit se na soud. Pokud ten důkaz opravdu máte, pak se o tuto kauzu advokáti poperou, aby s tím mohli jít k soudu. Petr

   Smazat
  14. A měl by vrátit peníze, které vydělal na prodeji Becherovky... Taky to nebylo košer. Jel v tom s Bakalou a pěkně se napakovali.

   Smazat
  15. Toto - a nějaký důkaz by nebyl?

   Smazat
  16. 21:17
   Je to stejné,jako když soud nekonal při PROTIPRÁVNOSTI VYDÁNÍ MAJETKU UDAVAČI HAVLOVI!!!

   Smazat
  17. Odčinit majetkový zločin Schwarzenberga při dnešním stavu soudnictví a společnosti nejde. Stejně není dnes sil na vrácení ukradeného majetku církvemi. Ale nebojte, bude to ještě horší. Vrací se majetek náckům (Walderode) a na řadu přijdou Lichtensteini. PAsivita lidí a zrada národních elit je v Česku na vysokém stupni. To se to pak krade!

   Leo

   Smazat
  18. Ale on ji modrou má! To přece musíte poznat už z jeho
   šlechticky ušlechtilého ksichtu. A pupek jako Říp
   si k tomu vypěstoval sám, to aby bylo vidět, jaký je
   vlastenec!

   Smazat
  19. Pane Františku Opluštile, děkuji Vám, že jste správně a přesně objasnil, proč huhňavej NEkrasavec NENÍ na území České republiky žádnej šlechtic. Kdyby on měl aspoň trochu cti v těle, tak by sám musel skoro na každým kroku upozorňovat, že jeho stoletzavopicema - titul platí v německy mluvících krajinách, ale určitě neplatí v naší vlasti. Nic takovýho Karel ovšem ze své nerovné huby nikdy nevypustil. Ještě že jsem pořad na ČT2 neviděla, to bych nepřežila. Kavárenský novináři Karlovi podlejzají, kníže sem, kníže Poserplína tam, no fuj! Ta trojice na fotografii se mi doufám nemusí povinně líbít, kavárno z ČT2? Není to moje povinnost, že ne? Tyhle tři ksichty že reprezentují Českou republiku? No to jsme to dopracovali! Pekarová úplně vošklivá není, vošklivé má obvykle jen názory, ale proč je ostříhaná na kluka? Povšimněte si, jak se jméno Schwarzenberg prostým Čechům špatně vyslovuje, skoro každej z nás to jméno nějak zkomolí. Asi to bude tím, že my nejsme germáni. Ať žije K. Havlíček Borovský - velký vlastenec. Havel se provinil tím, že Šláfnberkem zaplevelil českou politickou scénu. Je asi dobře, že nedávno se prezidenti Zeman a Klaus (neplánovaně) shodli na tom, že Havel sice byl statečný disident, ale že Havel prezidentoval špatně. To už má nějakou váhu, protože Zeman s Klausem jsou oba velmi vzdělaní, zkušení, mají velký politický přehled. Kdyby byl býval místo Havla prezidentem zvolen Dubček, možná že by se Československo nerozpadlo. Rozpadly se tři slovanské státy: SSSR, Jugoslávie, ČSFR. Je to pouhá náhoda? Nebo si to třeba na Západě někdo silně přál? To já vědět nemohu, na to jsem přílišná kmánka. A jakpak ty "šlechtické" nebo šlechtícké rody přišly ke svým miliardám? Tak, že byly(i) ze všech občanů nejpracovitější? Byli to pilní dříči od rána do večera? Chacha.

   Smazat
  20. Ty volee, to ani nezkousej. Chces se nejak nakazit?
   Staci inkoust neee? Ty modra krev.

   A pokud jsi "komik, zaroven hazarder", no tak:
   bud happy, nejake barvivo kolem, strih ala knizatko za volebniho obdobi a vysmatej, no cooo. Si cool - pro cvoky.

   And still happy:
   (Opet trochu osobni, na prebrani):
   Kylie Minogue - I Should Be So Lucky
   https://www.youtube.com/watch?v=2Frd6BIE1_k
   Nejake pliny, co ja vim, na vyber je dost a...

   Je to malinko osobni, taky jsem blbnul s cirem, no bylo mi 15, a trochu nejak tak, na palici. Radeji nepriznavejte svuj vek. Diiiiky.
   Jinak se smichy roztrhnu.
   nobody

   Smazat
  21. 20:07 Měl byste se stydět. Vaše pozemky přece také vaši praprapředkové získali "krádeží" od nějakého feudála. Podle dnešních měřítek je přece "hnusnou krádeží" každý přesun majetku od jednotlivců k lidem, kteří ho svou prací vytvořili. Kdežto opačný postup, kdy společností vytvořený a společnosti sloužící majetek je "věnován" jednotlivcům, je považován za cnostný počin. "Vymknuta z kloubů doba šílí", jak pravil Hamlet.

   Smazat
  22. Vy jste Petře samozřejmě hlava, jako vždy trvale otevřená. Vašemu tvrzení o šlechtě, která tituly už dávno nepoužívá svědčí i současná hlava EU, Ursula von der Leyenová. Mohl byste vědět, že s koncem druhé světové války se v některých státech prosadil antimonarchismus, jehož součástí bylo tažení proti dědičné šlechtě, doprovázené zákazem užívání titulů. Tak se stalo i v Rakousku, ale například, na straně vítězných mocností, tedy třeba ve Francii (přídomek de) a zcela samozřejmě v Británii, ne. Dovzdělejte se, navýsost vzorně konformní osobo.

   Smazat
  23. Karlík je přeci fajn dědula, šlechtic co neudrží meč a občas ani moč.

   Smazat
  24. Re (21:13):
   .. a vy jste snad ve škole nemívali hodiny dějepisu? Nebo vám z osnov vyškrtali pobělohorské období? Vždyť všechny ty majetky, ke kterým se tehdejší německá "šlechta" dostala, byly válečnou a politickou kořistí.
   A pokud se týče té nápravy, pak je to věc nejen té historické nápravy, ale (a to hlavně) věcí státnické odvahy, jakou např. osvědčili Josef II. či TGM. Anebo rozhodnutí, podle kterého po 2. světové vrátili majetky (hlubocké větve těch swarzů ..) lidu této republiky.

   Smazat
  25. 21:17 Neměl bys tak ... o svým biologickým tatínkoj! Vím, netušils to, páč tvá máti je němá už od dětství. To se stalo, když za války její komoušskou famílii navštívili ukrajinští vlastenci z UPA, kteří tvý bábě uřezali ty její povislý kozy, dědkovi zvadlýho kokota a ještě dejchající je oba vhodili do škarpy, kam chodila celá vesnice srát. Bohužel tvou matku, tuhletu kurvu - https://im.tiscali.cz/press/2017/11/30/883039-final-0787-3800x2536.jpg

   nenašli, páč byla schovaná v tý škarpě mezi hovnama a oni ji nedokázali rozeznat! A to byla chyba, tak jí pak mohl ožralej Havel na mejdanu, kde vynášela popelníky, ošukat a z toho si se vylíhl ty! Jenže tě potratila a ten potrat naložili do lihu a později poslali kremlovoroj jako delikatesu. Od tý doby co ji zežral poletuješ coby shluk těkavých plynů z lejnolíhně tohoto smradlavýho Ugrofína! - https://pbs.twimg.com/media/DQ3D5L9WsAAByD3.jpg

   Smazat
  26. Člověče, Vy jste neskutečně ubohý. Nechápu, že admin příspěvky tohoto rázu ne melikviduje... A vy pane se nechte odborné vyšetřit! Na hrubosti vašeho stylu zde není nikdo zvědavý...

   Smazat
  27. Pro 21:22 ...

   Smazat
 4. Chybí nám tu kluci jako K.H.Borovský, aspoň že máme Jarka Nohavicu.

  OdpovědětSmazat
 5. Lákavá upoutávka. Nemůžete uvést turné, kde všude bude toto divadlo vystupovat. Vzal bych s chutí vnoučata, určitě by to pro ně byl nezapomenutelný zážitek. Toho šaška s motýlkem hraje kdo ?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní19. listopadu 2019 17:00
   Nemějte obavy, před volbami jim jejich principál naplánuje řádnou šňůru. P.K.

   Smazat
 6. ateki martu a jeji neobehrtelny hit linouci se ze všech kanalu že se lidu vlada zase vrati jen jestli to neni nějaka provokace a nabadani k dalšimu převratu možna jen že nevim že za lid je dneska považovana herka kerečki a nadčlověci stučnymi kontiki

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vláda se navrátila církvi a šlechtě.K těm starým církevním činovníkům se připojily zástupy mladých,teologie je málem lákavější obor než gender a romistika...(Viď,Mináři)
   Nevykročily ty dějiny tak nějak divným směrem,nezačly tak nějak couvat?
   Helanov

   Smazat
  2. Helanov - Vláda se navrátila církvi a šlechtě? Kdo z církve nebo šlechty nám tu v současnosti vládne? Petr

   Smazat
  3. Petře, podle tvých výlevů je jasné, že vládnou především v hlavách tvorů, jako jsi ty.

   Smazat
  4. Jo, církev nemusí vládnout přímo, když má své Kalousky a Topolánky, Šojdrový a Pekarový. Ona se může tvářit jako velké dobračisko (Duka), ale krade jak straka.

   Smazat
  5. A Petr zas, hlava trvale otevřená. Vládnou nám zejména velké majetky. Těch se církev Svatá římskokatolická, krom jiných, domohla. Kromě staré, je tu i novodobá šlechta. O tom nic nevíte, osobo na výsost konformní? Samozřejmě ne, že?

   Smazat
  6. Anonymní Petře!
   Pokud jsi přesvědčen, že nám vládnou politici zvolení v demovolbách, tak tě musím zklamat. Něco takového se v dějinách lidstva ještě nestalo (v histerii lidstva již mnohokrát - debilní goje je třeba permanentně obelhávat).

   Smazat
 7. Jsou pouze dvě možnosti. Buď to většina lidí chtěla, a pak je to v pořádku, nebo to většina nechtěla, ale protože drželi a drží hubu, tak si to zaslouží.
  I když se mi kroutí palce u nohou a chytá mne žlučníková kolika, nic s tím nenadělám. Plebejce čeká ještě hodně utrpení.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ja myslim,ze vetsiny se nikdo neptal......https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Jak-Vaclav-Havel-nabizel-Americanum-televizi-A-Bush-ho-pak-vyuzil-proti-Saddamovi-Erik-Best-vytahuje-pribeh-ktery-by-nemel-zapadnout-603959

   Smazat
  2. 17:17...Byli jsme blbci, můžeme se jen utěšovat,že ti na Majdanu dopadli ještě hůře...
   Ale zase je fakt,že ty kteří poslušně šlapou brázdu nechají aspoň trochu dejchat.
   Helanov

   Smazat
 8. **** VIDEO : Sluníčka z toho trefí šlak.“ Blaha porovnal bývalý režim s dnešním kapitalismem. Video
  https://cz.sputniknews.com/slovensko/2019111710976946-slunicka-z-toho-trefi-slak-blaha-porovnal-byvaly-rezim-s-dnesnim-kapitalismem-video/

  OdpovědětSmazat
 9. Je to smutne, ale je to pravda....tento rod byl po staleti nasimi predky proklinan. Vse co bylo ceske tak tem to panum nikdy nebylo vhod...Je smutne jak dnesni mladi lide jez neznaji historii pochlebuji tomuto “ knizeti” misto aby ho pri kazde vhodne chvili kopli do prd.le.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. I mnozí vzdělaní Češi se chovají neuvěřitelně. Vzpomeňte si, jak bývalá šéfová celé české Akademie věd prof. Ilnerová horovala (2012-2013) za zvolení Šláfnberga prezidentem. A teď 16.11.2019 zase pokřikovala z tribuny na Letné "v dresu" Chvilkařů. No fuj, tak se chová 75?-letá vědkyně.

   Smazat
 10. Pošlete to těm kapitalistůůům z TOP-09 ať vidí kam to dotáhli neb mezi bufetem a jednací síní v Parlamentu toho moc nevidí.

  OdpovědětSmazat
 11. Jaké má Karel Schwarzenberg rodinné vazby na nacisty
  Dělili se na dvě linie - starší Stetteldorf a mladší Kadolz. Z mladší linie hrabě Johann (*22.08.1900 Ulrichskirchen) byl dvakrát ženat: I. manželství s Františkou Rosou Marií hraběnkou Sternbergovou (*Wien 06.03.1899) bylo rozvedeno, v druhém manželství byl ženat s hraběnkou Johannou Firmian. Z tohoto manželství měl 3 děti, z toho 2 dcery, z nichž Therese je manželkou Karla Schwarzenberga.

  Byl ilegálním členem NSDAP od roku 1930, podílel se na červencovém puči 1934 (pokus o státní převrat) příslušníky SA a SS, kdy byl zavražděn rakouský kancléř Engelbert Dollfuss († 25.07.1934) v Rakousku jako SA - Führer, za což byl uvězněn. Ještě předtím byl puč 22.08.1934 v Bayreuthu schválen Adolfem Hitlerem. Pučisty byli například: pozdější SS-Oberstgruppenfüher Ernst Kaltenbrunner (popravený 1946 v Norimberku), průmyslník a 1. vedoucí rakouské průmyslové komory SA-Man Fritz Hamburger nebo SA-Man Robert Haider, otec pozdějšího korutanského hejtmana a předsedy neofašistické rakouské strany FPö. Podle druhé verze stihl před pučem uprchnout, vrátil se, byl zatčen, později uprchl do Bavorska, kde vstoupil do rakouské legie SA. Celkově v roce 1934 bylo asi 10000 rakouských členů SS a SA.
  Více : https://www.euportal.cz/showarticlemobile.aspx?id=10084

  OdpovědětSmazat
 12. Jeden nacista vedle druhého, to je hnus.

  OdpovědětSmazat
 13. Když tak listuji reklamami na těch všech tele, tak jsem občas
  narazil na nějakého zmodrokrvného.
  Většinou zdegenerované ošklivé gesicht a to jejich plácání
  co oni či jejich vatři či opáci "vybudovali a postavili".
  Akorát hovno. Většina ukradena jinému modrákovi, který to
  ukradl lidu či flanďákům. Ti to zase ukradli lidu.
  Ty jejich zámky jim namaloval nějaký "dělník tužky" a postavili bezejmenní dělníci kamene a dřeva. A to vše zaplatil nevolník, odřený až na kost.
  A pak kde se braly ty všechny revolty, povstání a zlo.
  Většinou utopené v krvi. Proč ty všechny revoluce a nakonec
  ten "zločinný komunismus".

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 17:46!
   Výstižněji bych to nenapsal. jenom doložím, kdo jim to umožnil? Ti na kost odření nevolníci a moderní votroci nebo majitelé planety (10+1 a 10+1)??
   Ptám se proto, aby se začali ptát všichni a nakonec ukázali všichni prstem - kývnout malíčkem pak již netřeba, vládci vysublimují samovolně, ikdyž asi nechtěně.

   Smazat
 14. Jen se snažte kopat do T.G.M a Beneše, snažte se zrušit jeho dekrety, plivat na naší historii všeho jen dočasu. Taky jsme zažili Brežněva jeho atomové hlavice byly nachystány k boji na Brdech. Bylo tu 130 000 Rusů (72000 ve zbrani) a kde jsou. My tu jsme furt. Pane kníže můžete mít modrou krev i motýlka, ale pro nás nejste autorita, snad jste to pochopil při volbě prezidenta.

  OdpovědětSmazat
 15. Všechna pravda o nevyučeným hajným leze na povrch.
  https://www.svobodny-svet.cz/8879/kdo-jsou-ti-chartiste-zac-lide-uz-vedi-obsadili-ct-a-urady.html
  http://www.skrytapravda.cz/domaci/2820-17-listopad-a-dalsi-zverstvo-ceske-televize-deti-vykladaji-jak-jsme-my-zili-za-socialismu-jakym-pravem-nas-urazi

  OdpovědětSmazat
 16. No Šláfnberk žije v domění, že dnes jsou lidé negramotní.
  Ale má pravdu v tom, že někteří (hlavně komedianti) a podobní rádi hrají šlechtice a nějak se v poserplýně zhlédli. No říká se proti gustu žádný dišpudát.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 18:30...A divíte se?
   Komančové tolik let hlásali že šlechta je fujka,tak to holt po hadráku někteří občani vzali ode zdi ke zdi.Celkem klasika.
   Helanov

   Smazat
  2. Paní Helo, souhlas. Škodíme si sami, akorát u nás se říkalo od pangejtu k pangejtu a možná lze dodat že i poturčenec horší Turka.

   Smazat
 17. fotka..degenerát vedle degeneráta..

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tři ze dvou set právoplatně zvolených poslanců. Jejich urážkou zároveň urážíte i jejich voliče.

   Smazat
  2. No, co si mám pěkného myslet o voličích, kteří poslali do Sněmovny právě tahle tři individua? To mi teda povězte!

   Smazat
  3. 19:54 i já si myslím, že voliči oněch tří zobrazených jsou hlupáci. Když ne, tak nějak hmotně zainteresovaní. Tím hůř, samozřejmě. Tím líp, jestli se urazí, myslím ale, že jsou splachovací.

   Smazat
  4. 19:54!
   Voliče těch tří nelze urazit, ale pouze komplexně léčit (všechny smyslové orgány a navíc orgán myšlení zcela vyměnit).

   Smazat
 18. My občané tento zdegenerovaný ksicht platíme zato, že v PS spí a přesto mu jde plný plat a ještě se navyšuje, tak jako ostatním pracovitým poslancům. Kdy jej konečně vykopnete z míst, kde tento bývalý hitlerovčík patří. Copak to cvokům, kteří s ním sdílejí tu jejich bandu nevadí, že si pěstujeme takového parazita, jakého český a slovenský lid nikdy netrpěl??????

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A pravicoví poslanci snad nepatří do Sněmovny?

   Smazat
  2. Do roku 1989 jsem věděl, co je pravice a co levice, tedy na politické sféře. Dnes když komunisté podporují Babiše a naprosto neprůhledně. Soc.dem., která trvala odchodu Babiše ze své vlády (kam nepřizvala KSČM, ale oligarchu bývalého komunistu). Po nových volbách přijala místo ve vládě za ministerské a jihé posty. Tak v této době už nerozeznávám žádné pravo-levé rozdělení, ale jen rozdělení korýtek.
   Máte-li jiný názor - podělte se o něj.
   Václav

   Smazat
  3. 19;02
   Šlechtice degeneráta si může nechat pravice v BANDEROSTÁNU,Čech to není,tak ať táhne i s tím bubákem!

   Smazat
  4. Václave, do roku 1989 jsme tu měli pravici i levici? To se úplně nepamatuju. Resp. nepamatuju se na žádnou pravici. Petr

   Smazat
  5. 19:21 Schwarzenberg je úplně stejný Čech jako jeho poslanecký kolega Okamura.

   Smazat
  6. 19:22
   Děkuji za příspěvek k mé poznámce. Doufám, že stejně jako u dřívějších stran národní fronty uvažujete o dnešních takzvaných demoblok. Jinak jste stejně informován a stejně dezorientován jako já.
   Václav

   Smazat
  7. 19;24
   Okamurův otec byl v NSDAP A VLASTNIL PRACOVNÍ TÁBOR V LETECH U PÍSKU?!!!!!Ses vrátil ze záchytky z Marsu?!!!

   Smazat
  8. 19:24
   Vážený pane, paní, srování pana Omakury a Schwancenberka je naprosto nelogické. Pan Okamura nebyl zbaven majetku dekrety pana presidenta Beneše, majetek který si vytvořil vytvořil svoji prací a i ktdyby jste se p.. ani policie tím méně soudy mu neprokázali trestnou činnost. Nejsem ksenofob a uznával jsem politiky (po r. 1989 kteří nebyli také úplnými čechy) Vy útočíte na nejlepšího politika dnešní doby a to jen z důvodu jeho jednoho z rodičů. Ten pán je lepší čech než VY. Uvažujte v tichu o sobě a nekydejte hnůj na lidi kteří si váží České republika a jejího obyvatelstva, které od války vybudovalo mnoho podniků, které díky zrádcům Havlům a jim podobným byly zciczeny za jidášův groš.
   Václav

   Smazat
  9. 19:42 Pane kolego, bohužel jste nepochopil kontext. Reagoval jsem na hlášku, že pan Schwarzenberg není Čech. On prostě je Čechem, stejně, jako jsou Čechy i ostatní poslanci včetně pana Okamury.
   Nic víc, nic míň. Nevím, proč se do mě za toto tvrzení navážíte.

   Smazat
  10. 19;52
   A jak báječně zná ten """"čech"""""ČESKOU HYMNU V MALÍČKU,ŽE?!!!!☺

   Smazat
  11. No třeba umím německou hymnu, ale Němec nejsem. Tak co s tím, že?

   Smazat
  12. pane kolego, kolegině, já jsem pochopil, že srovnávate knížete, který dostal majetek, který mu byl právem zabaven od zrádce Havla s panem Okamurou, který si prací získal majetek. A vlastně se řadíte k idiotovi který tvrdí, že otec pana Okamury byl v NSDAP -NESKUTEČNÉ.

   Smazat
  13. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  14. 20;33
   Byl u ZABAVEN NA ZÁKLADĚ BENEŠOVÝCH DEKRETŮ stejně,jako fašoteplostrejdovi udavače HAVLA ty kokote tupej z amianálu vzešlej!!!!!

   Smazat
  15. 20;09
   Vy jste kandidoval na ČESKÉHO prezidenta?!

   Smazat
  16. Václave, jen by mne zajímalo, jak jste to myslel s tou pravicí na politické scéně před rokem 1989. Petr

   Smazat
  17. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  18. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  19. 21:00 Chces nam naznacit, ze te tohle naucili v pomocne skole a proto jsi genius?-)

   Smazat
  20. 21:00 Už bys toho měl s tím NSDAP nechat. Nemáš - li pro to důkaz, pak jsi hulvát, který už je za hranou zákona.

   Smazat
  21. 21;03
   Zrcadelnice chodníku a její havlomOUDra!
   21:05
   Že byl fotr Posepliny-Šláfendreka vlastizrádce a kolaborant je PRAVDA,takže se kecama o hraně zákona jdi do amianálu,verstehen?!!!

   Smazat
  22. 19:19...Pravo/levo už nerozlišuji dávno.
   Jenom patrioti/ti kteří horují pro multikulti.
   Helanov

   Smazat
  23. Petře, vy jste ta hlava trvale otevřená. Napsáno není co bylo, ale co bylo rozlišitelné (jde o zmiňovanou levici a pravici). Vaší ideové orientaci se, při vnímavosti jakou prokazujete, opravdu nedivím.

   Smazat
  24. Helanov 21:17 obávám se, že co chvíli "machrujete". Tak trochu jako v hospodě nebo na pavlači. Mám dojem. JiH

   Smazat
  25. 19:24 To se mýlíte, matka Okamury byla Moravačka.

   Smazat
 19. Rajko Doleček to krásně napsal : je to probuzený upír Rakousko-Uherské monarchie.
  Táto spící politická trop 09 Uznala anexi Kosova.
  Dnes mě sklamal s anexi Krymu Babiš,nemá kulky. Okamura měl pravdu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 19:31
   Co jste čekal?
   Vždyť se zachoval stejně,jako.když podepsal ty bankou umístěnky pro ten palmovej ODPAD!!!!

   Smazat
  2. 19:31 Babiš není Zeman, je to na rozdíl od pana prezidenta, posera. Ale z toho panoptika, co tady bylo od sametové frašky, je to bezpochyby nejlepší premiér.

   Smazat
  3. Babiše jsem toleroval,Okamuru podporoval. Premiére,chtělo by to více chlapáctví v té politice. Krym,referendum,Kosovo zábor. Už si v tom Andrei udělej jasno. Tož tak.

   Smazat
  4. 19:53 Já teda z chování a jednání A. Babiše jednoznačně vidím, že ve zmíněných otázkách má úplně jasno. Jasně se vyslovil ke Kosovu i ke Krymu, jen to referendum není úplně doladěný. Ale to teď nikoho nezajímá, protože síla, která ho v parlamentu protlačuje je velmi malá.

   Smazat
  5. TEn blbec Babiš bude tak dlouho ustupovat, až zakopne. A bude ušlapanej.

   Smazat
  6. 20:26 No tak bude. Přijde místo něj někdo jinej a pojede se dál.

   Smazat
  7. Babiš při poslední návštěvě USA políbil v centrále CIA prsten, tak co se divíte.

   Smazat
 20. Miloš Zeman byl nejlepší polistopadový premiér a dnes i prezident!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je věcí úhlu pohledu. Já si to každopádně nemyslím.

   Smazat
  2. Já si to každopádně myslím.

   Smazat
  3. Miloš Zeman je chlap a hlavně není loutka.

   Smazat
  4. Miloš Zeman je státník, podobně jako Václav Klaus.

   Smazat
 21. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jak to mluvíš o našem prezidentovi ty drzá svině? Jsi odpornej zrádce, hajzl a kripl.Takže "kníže" je ten správnej, a na prezidenta budeš plivat ty zmetku? Čí ty jsi onuce - kdo tě platí za tyhle sprostý sračky, které bliješ na diskuze každý den? Vrať se na svoje novinky ty kreaturo - nebo tam jsi zablokovanej? Všechny novinkový kreatury sprostý lezou na NR a tady to zasmraďujou svejma sprostotama!

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  3. 20:31 pokud umíš číst,tak zkus tohle.Je to fakt vlastenec a velký lidumil .

   Smazat
  4. pro 20:31
   https://www.parlamentnilisty.cz/politika/vlada/Toto-se-nemelo-dostat-ven-Svedectvi-odkryva-sokujici-slova-Schwarzenberga-260756

   Smazat
  5. 21:36
   Za tohle by měl následovat sametovej provaz,nic jinýho si ten vlastizrádce nezaslouží!!!!

   Smazat
  6. 21:36
   To je neskutečné! Jenom nacistické zrůdy ho mohli volit.

   Smazat
  7. 22:01 Ne všichni debilové jsou nacistické zrůdy.

   Smazat
 22. Není neomylný v mnohém s ním nesouhlasím. Ale souhlasím s Vašim názorem Ano je nejlepší president od hadráku. A musí mu (dle mého názoru) být zle z toho, co jeho nástupci provedli s ČSSD kterou dovedl k vítězství.
  k 20:22

  OdpovědětSmazat
 23. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jdi do prdele sprostá, oplzlá a odporná svině! Ty jsi u počítače pochcanej a posranej blažeností, že můžeš sprostě urážet prezidenta! Co lezeš na NR s tak srostou nadávkou Zemanovi? O něm v článku není řeč, co to tady meleš? Mazej zpátky na váš odpornej novinkovej bulvár vy hnusný diskuzní prasata, a vypadněte z NR - tady na to nejsme zvyklí!

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  3. 20:44 Bud rad, ze tady lidi maji pluralitni nazory. Podivej se, jak muzes dopadnout, kdyz se budete mezi sebou mnozit a dopadnes jako ten dement 20:47. Ten se narodil uvedomelemu soudruhovi a soudrzce. A podivej, jak je blbej:-)

   Smazat
  4. a, probouzí se noční směna

   Smazat
  5. Hele ty " Putlerovský prde " , že jseš příbuzný Radosty ?

   Smazat
  6. 20:44 A o čem asi tak jiném než o Ovarovi si chtěj místní odulci*) "povídat"?! Pilní v trolení, jinak ale zapšklí, na Putlerových prdech závislí, neproduktivní blbci by moc rádi škodili, avšak pouze smrdí. Ruské přísloví: Psí/čubčí (a tedy i parazitický čecháčkovský, ovaroidní, pitomiovský, fálmerovský a burešovský) hlas do nebe nevolá. Jsou ti umanutí, lúzrovití, sprejerovití, ovaroví a zaprdění diskutéři s falešnými jmény, tituly a institucemi (včetně těch burešovsko-čobolovských) opravdu tak blbí a ubozí, komunizmem zdegenerovaní, na bezplatných médiích chorobně závislí, potrefené husy, nebo jen placení provokatéři, členové KSČ, ROH, SČSP, khakimozky, lidoví milicionáři, pomocníci VB, politruci, případně důchodci agenti StB a KGB ??? Jak málo stačí ubohým, neschopným, nezaměstnatelným, samolibým a líným sockám ke štěstí: Vyblít se namísto produktivní práce na kapitalistickém internetu a vylízat si socialistickou p….l. Obyvatelé králíkáren ani na internetu nevyprodukují víc – než bobky. Zamindrákovaná lůza metá svá lejna na ty výše stojící - ta však bez zásahu cíle dopadnou zpět na její hlavu. Lůza zůstává lůzou i když je v početní většině. Čím ubožejší a pitomější podvraťáček na řetězu u boudy - tím víc poštěkává a zasírá své okolí. A ještě by chtěl bez vlastní osobní odpovědnosti zasahovat anonymně referendem do osudů spoluobčanů. Geniální politický trik, prosazovaný postkomunistickou tripartitou: internetové diskuze.
   Nabuzené lemplovské, dluhy neplatící a neproduktivní socky vypustí nahromaděnou žluč a střevní plyny (přímá demosrácie) a neřádí pak už na náměstích:-)))

   *) putleroffci se na ulici či v socce navzájem poznají podle neupřímného žlučovitého úšklebu, vyb(p)itého mozku, kozí bradky, křivé huby, krhavých očí, převislého pupku, kosého pohledu a špatného trávení. A mnozí maj navíc odulé tváře, jak blízko strkaj tlamu k pšoukolíhni svého škaredého fýrera tu! - https://pbs.twimg.com/media/DQ3D5L9WsAAByD3.jpg

   Smazat
 24. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A není to hezký, když každej může mít svůj názor a beztrestně ho vyjádřit?

   Smazat
  2. pro všechny zastánce přírody- příroda si opravdu poradí i s Vámi a Grétou. To je fakt a Vy se tomu nevyhnete. Ani AMY expedice na Mars Vás nezachrání.
   Jsme tady všichi a pokud se idioti zmocní vlády. Chcípneme všichni. Jedni rychle a druzí pomalu.
   Václav

   Smazat
 25. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 21;09
   Krásně si udavače HAVLA popsal!☺

   Smazat
  2. 21:09
   Probuď se, živé piráti nesochají:
   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-To-je-kruty-Havel-ma-novou-sochu-Stesti-ze-ji-nevidel-Je-to-sranda-603881

   Smazat
  3. 21:54
   Jakoby jedna vožralá skulptura ve Fuckingtownu nestačila?!☺

   Smazat
  4. Schwarzenberg usnul a pochcal se před hodně léty na konferenci v Bělehradě.
   A to nemusel být ani na hradě.
   Teď tam chce : Pavel,Kocáb a Kalousek.Tak to je trojka osobností. Bývalý komunista,bývalý muzikant a bývalý politický turista.

   Smazat
  5. 21:17 A nepleteš si to s tím tvým udavačským fotrem v tesilovým saku s nevkusným hadrem místo kravaty a smradlavejma haxnama v trapnejch východoněmeckejch mokasínách, co se krom chlastáním laciný vodky zahříval i přízní velkejch rudejch soudruhů?☺

   Smazat
 26. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 27. Ti na fotce jsou velice sympatičtí asijští Slované:)))) Máme smůlu, potřebují dostatek letenských blbů a o ty nemají nouzi.

  OdpovědětSmazat
 28. To bude foto roku. Kde to fotili? Praha?Saúdská Arábie?Kábul?

  OdpovědětSmazat
 29. ...co ty černý, co tam v předu...

  OdpovědětSmazat
 30. Ani jednou nebyl slyšet požadavek na předčasné volby, takže všichni vědí, že by jim to žádné lepší výsledky nepřineslo. Lidé už ODS, TOP 09, STAN, KDU ČSL nechtějí a oni to nejsou schopní akceptovat. Většina obyvatel České republiky řeší existenční problémy, a to z velké části právě kvůli těm, kteří dnes chtějí zpátky na výsluní. Jejich kreativní pokusy, jak změnit rozložení politické moci, jsou vlastně namířené proti těm, kteří už je nechtějí volit. Lidé u nás jsou možná flegmatičtí a finančně zdecimovaní, ale začínají být opravdu hodně naštvaní. Rozhodně bych to nepodceňovala, protože „občansky neposlušní“ dokážou být velmi rychle, ale jinak, než si leckdo představuje. Těch posledních 30 let nebylo jednoduchých, a pokud budou ti, kdo se na tom spolupodíleli, i nadále dráždit hada bosou nohou, mohli by se nakonec sami dost divit.

  OdpovědětSmazat
 31. Podle čt se máme dobře,tak proč zrzaví Zikmund táhne na Letnou?

  OdpovědětSmazat
 32. A pobělohorskej rádobyčech by už měl zavřít pusu!

  OdpovědětSmazat
 33. Ti kolaboranti s nacisty měli jen velkou kliku že jim byl za jejich odporné udavačské činy byl zabaven jen majetek, že nebyli postaveni před popravčí čety za ty deportované do koncentráků.

  OdpovědětSmazat
 34. No jo, čt, kterou si platíme z daní a poplatků. A máme za to reportéry čt, 168 hodin, Když hvězdy tančí a modrou krev. To se fakt vyplatí.

  OdpovědětSmazat
 35. Šlechta tu velice chybí.Obzvlaste je to vidět na morálce některých pisatelu prispevku,na kterých 40let vlády bolševiků zanechalo tolik ubohosti a hloupostí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 08:58 Sám jsi toho dokladem. Nejsi schopen zvládnout diakritiku a hraješ si na intelektuála.

   Smazat
  2. Unknown20. listopadu 2019 8:58
   Morálka šlechty je nejhorší, co si lze představit. Aby si udržela majetky napříč měnícími se politickými změnami, nic takového, jako „morálka“, nesmějí mít. P.K.

   Smazat
  3. 8:58-máte pravdu, šlechta měla jména a erby! Vy nemáte ani jméno, natož hrdost erbu.

   Smazat
 36. ČT=Čísi Televize,nepatří a neslouží nám i když si ji platíme

  OdpovědětSmazat
 37. Nebesa stála při nás, co se týče volby prezidenta ČR. Být tak zvolen tenhle šašek, tak by z nás měl prdel celý svět. A právem !!!

  OdpovědětSmazat
 38. Ty básně mají naprostou pravdu nevážili jste si socialismu tak vám to dá „panská" rasa sežrat. A jestli se necháte islamizovat bude s Čechy ámen.

  OdpovědětSmazat
 39. Mám radost, opět ožila naše stará dobrá Letná, radostnými tvářemi i s mávátky, projev stejně jako za Jakeše. Jen mi chyběly Žižkovské ženy, nahradila je hostie zhmotněná v osobním automobilu, užít a dotknout se ji mohl kdokoliv. V podvečer mi ale opravdu chyběl lampionový průvod, tak snad příště.
  S pozdravem Letné zdar Kondelík.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dnes jsem se na Letnou podíval. Je to o ničem.Připadalo mi to stejné jak za komunistu když jsme museli jít povinně odpoledne na manifestaci proti válce. Dnes to není povinné,ale můj ročník tam jde snad ze zvyku. Hudka spíval skoro sám,trapas. Kulturní vložka s papírky,podobná jak naše desetiminutovky. Proboha,herci a čtou z papíru dvě, tři věty. Nakonec ten zrzavej študák skoro vytekl. Co to bylo ty krávo. Lidé jsou fakt ovce. Už jen rudé knížky soudruzi.

   Smazat
 40. Veřejně Schwarzenberg řekl, že při restituci podplatil nějakého úředníka.
  Čekají až vymřou všichni pamětníci, oběti a svědci a pak zruší Benešovy dekrety a zcela přepíšou dějiny.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní21. listopadu 2019 1:30
   V tom jim může zabránit jenom silné, demokratické Rusko. Jeho existence je v našem zájmu. P.K.

   Smazat
 41. https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-politika/134192/schwarzenberg-prisel-k-majetku-i-kvuli-uplatku.html

  OdpovědětSmazat
 42. ...co ten černý co tam v předu, vystrkuje na nás bradu.

  OdpovědětSmazat
 43. 11:58
  Tak vypadá vyhřezlá energie mládí, toť naše budoucnost.

  OdpovědětSmazat
 44. Jen k satirické básni úvodem - tam kde jsou tečky patří slovo "špicbub" = špicl, STB té doby.
  Není to jediná báseň, věnovaná rodu Švarcenberků - např. též "Mně se, mně se, mně se všecko zdá, že pan Švarcenberk o ústavu hrá."
  A kdo se podívá do veršů KHB hlouběji, zjistí že se náš Svět tak moc nezměnil, mnohé epigramy platí dnes a dokazují, že již za Havlíčka u nás fungovala pátá kolona - dnes nazývána pražskou kavárnou. Máte-li vy s rozumem možnost, přečtěte si nějaké verše, potěší vás. To, že rozvztekávají pražskou kavárnu je patrné z toho, že pokud se o KHB dnes zmíní, tak jen pomluvami a dehonestací - ale to je už úděl mentálních trpaslíků, kteří "nedorostli, kam se došplhali", jak by řekl o nich Werich, jehož filmy s Voskovcem jsou dnes v trezoru.
  A tak na závěr pár veršů od KHB - předvídavých:
  Lehko mluvit, kdo je darmotlach:
  Eljen! Erviva - a vyhrát není rovno.
  Velké jelito se cpe do velkých střev.
  Amerika zmůže Rusko jen.
  Havel praví: Teď mu udělají hovno.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.