Reklama

pátek 8. listopadu 2019

Dověděli jsme se o Trumpem jmenovaných poradcích pro Ukroboronprom. A Zelenský jmenoval Američana za svého poradce

8. 11. 2019 lenta a lenta a president
Na ukrajinském státním podniku Ukroboronprom působí poradci, jmenovaní prezidentem USA Donaldem Trumpem osobně. Řekl to generální ředitel Ukroboronpromu Ajvaras Abromavičus v rozhovoru s listem Ukrinform. Jako příklad Abromavičus uvedl činnost bývalého ministra námořnictva USA Donalda Wintera, který je zvláštním zástupcem vlády USA na Ukrajině ve věcech, souvisejících s reformou vojensko-průmyslového komplexu země.


"Poradci jednou za čtvrt přijíždějí ve velké skupině a my s nimi jednáme v prostorách Rady národní bezpečnosti a obrany nebo Ukroboronpromu", řekl.

Zároveň Abromavičus tvrdí, že cizinci nejsou připuštěni ke státnímu tajemství a ukrajinským technologiím. "No, velká tajemství jim nesdělujeme", řekl.

Zelenský jmenoval Američana za svého poradce

Ukrajinský prezident Vladimír Zelenský jmenoval občana USA Andrewa Romana Macka za svého externího poradce. Odpovídající vyhláška je zveřejněna na internetových stránkách hlavy státu.

Interfax-Ukrajina uvádí, že Roman je ředitelem kanceláře ukrajinské advokátní společnosti Asters ve Washingtonu. Specializuje se na podporu mezinárodních transakcí s účastí USA, Ukrajiny a zemí SNS. Kromě toho je Mack odborníkem v oblasti růstu podnikání, korporátního a antimonopolního práva, kapitálových trhů a také státní regulace.

Kromě toho má americký právník zkušenosti s poradenstvím společností ze zemí SNS při jednání s partnery ze Spojených států. Mack má americké a ukrajinské osvědčení advokáta . V roce 2010 jej list Kyiv Post označil za jednoho z nejvlivnějších cizinců na Ukrajině.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

15 komentářů :

 1. Inu, ti to dotáhnou ! Nám v ČR stačila účast Amíků na vedení společnosti TATRA Kopřivnice. Nikdy více ! :(

  OdpovědětSmazat
 2. V Rusku nadělali ještě větší paseku, než je Putin vykopal a začal to dávat do pořádku. Taky si po vzoru Ušáků došlápnul na nezjiskovky placené ze zahraničí. U nás by to bylo potřeba taky a pořádně si posvítit na všechny nezjiskovky. Hej hou

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Rozbřesk Nové Evropy je na vzestupu v Kyjevě - https://www.youtube.com/watch?v=44PlgE1h1c4

   S tím rudej pse nic nenaděláš. Je jasné jak tenhlencten tvůj piskovod skončí! - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/EkGqBuz.jpg

   Smazat
  2. 19:37 to se to těm fešákům banderovcům pochodovalo a mlátilo ostatní, kteří s nimi nesouhlasili, když je krmilo Rusko. Sranda letos končí dne 31.12.2019. O Nového roku každý za své, sere na ně i EU a USA :-)

   Smazat
  3. 8:38 končí i takovej podrazák, vyděrač a příživníček Lukašenko, kterej si založil byznys na přeprodeji ruské produkce přátelům do banderostánu, letos ale dostal takovou nakládačku ode všech (Čína, USA, EU, Rusko), že se z toho složil a musí se léčit v SAE, zlikvidují ho brzy sami Bělorusové, takový blb je jim už k ničemu

   Smazat
  4. 8:38 Žádný "Rusko", jen tahle chazaroidní putleroffská kremlobanda - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/%D0%A8%D0%93%D0%9D%D0%A8%D0%93%D1%82%D0%B0%D0%BA%D1%82%D0%B52.jpg

   a ta už to má za pár ... Jeho Vysokoblahorodí Igor Iványč je nechá postřílet jak prašivý psy! Pak se spojí s panem Jarošem a osvobodí Západ z masonských okovů!

   Smazat
  5. 9:13 co by si ten blahobytný západ počal nebýt těch ruských loutek (v ČR je máme evidentně také) a jejich biliónů dolarů vyvezených z Ruska :-)

   Smazat
 3. Ufff...Slovo PORADCE má v Česku poněkud truchlivé konotace ;o
  Tak třeba ti američtí budou radit líp než ti sovětští v 48.
  Každopádně Amerika first a tak se má Ukroboronprom na co těšit ;-)))))))))))))
  Helanov

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tady je kazda rada dobra i s poradcem. Obrana Sarabu je ve svrabu a tak se vrhli na Ukrajinu. Usa byla jedna velka vojenska zakladna se snad stotisici letadel, ale bolsevik je zase prevez a potopil se beze stopy a ted na nej nemuzou. Musel to vzit aspon nahradnik Putin. Nekdy napisu o tom jak dalsi nahradnik Terorismus /9/11/,byl z nedostatku nepritele vytvoren na obou stranach. V dusledku Vyhlaseni valky proti teroru byli zorganizovany velke divize teroristu v totalne osvobozenym Iraku a Syrii..
   To da rozum a hned bylo zase proti komu bojovat. Aby se taky nahodou USA nerozpadlo.
   Odkud /z Iraku/Usaci podezrele rychle "odesli" spis utekli ,aby udelali misto pro nepritele..
   Aby taky moh osvobozovat..
   A zacali "bojovat" pro zmenu v predtim spratelene Syrii, kde teroristu byl velkej nedostatek.
   Ale ti rychle pribehli aby valka Proti teroru nemohla rychle skoncit..
   Logicky velka valka proti Palestincum uz od 1930 v Palestine je pouze dulezita , aby se umelej stat /spise vojenska zakladna /nerozpad v tu ranu..

   Smazat
 4. Zastupující transatlantický protektor pro banderovce je třeba vyrabovat co tam ještě zbylo.

  OdpovědětSmazat
 5. „Chudí příbuzní“ v EU budou ještě chudší. Lídři Visegrádské skupiny protestují:

  https://cz.sputniknews.com/nazory/2019110810934014-chudi-pribuzni-v-eu-budou-jeste-chudsi-lidri-visegradske-skupiny-protestuji/

  OdpovědětSmazat
 6. Ajvaras Abromavičus taky nezní moc ukrajinsky. Taková jména jsou v Pobaltí. Dalo se čekat, že tuto klíčovou oblast nenechají chocholům na pospas. Pěkně jim to ohlídá věrný lokajíček.

  OdpovědětSmazat
 7. Myslím že toto menovanie je iba Zelenského vyhlásenie pre okolie "pod kým chodí" a kto "kryšuje" jeho "biznes." Podľa všeobecne prijatých zvyklostí, tých čo majú chrbát krytý američanmi ostatné svorky obchádzajú. Inak by ho už roztrhali.
  RChPz

  OdpovědětSmazat
 8. Cože?, poradce? To, co vidíme v banderistánu, je pravým a nefalšovaným příznakem lokajství a vazalství. Takový lze vidět jen v zemích poražených, kterým US huni eufemicky říkají osvobozené.
  To si ten ZE ale do ukr. kurníku nasadil lišku!, kdepak, že poradce ...

  OdpovědětSmazat
 9. Trump prý Ukrajinu neskonale "miluje" zejména proto, že Porošenko a spol. dělali vše možné i nemožné, aby byla zvolena Hitlary a aby nebyl zvolen Trump. Nazývalo se to "ruská stopa". Vyštřování této stopy skončilo smradlavým pšoukem, jehož původcem byla Ukrajina. Tam se ale většinově mluví rusky, proto to asi musela být ruská stopa, ne podle země, ale podle jazyka :-)

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.