Reklama

úterý 5. listopadu 2019

Europoslanec Ivan David kritizuje "společnou zemědělskou Politiku" EU (VIDEO) Doplněno 18:40 hod.

5.11.2019
Europoslanec Ivan David (SPD) na dnešním zasedání komise EU pro zemědělství a rozvoj venkova podrobil kritice "společnou zemědělskou politiku" a dotační politiku EU.A Ivan David k videu dodává:


5. listopadu 2019 jsme byli na Zemědělském výboru Evropského parlamentu svědky prezentace "Policy Department B on Structural and Cohesion Policies".

Paní expertka nám vyprávěla o návrhu řešení jejich tvůrčího týmu, jak vyřešit nasycení lidstva v roce 2050.

Představila 4 scénáře možného vývoje.

Podle prvního se věci budou řešit drobnými krůčky, podle druhého bude snaha o zvyšování zemědělské produkce "za každou cen", podle třetího by se regiony (měla na mysli spíše světadíly) soustředily na řešení vlastních problémů.

Pak vysvětlila nevýhody těchto variant a všechny tři zavrhla.

Následně nabídla čtvrtou variantu. Podle ní má být řešení komplexní a zohledňovat vše.

Připomnělo mi to větu gymnaziální profesorky přírodopisu, že fotosyntéza probíhá nejlépe za podmínek optimálních.

Mučení trvalo 75 minut. Pak dostali poslanci příležitost k minutovým vystoupením. Řekl jsem tedy toto... (viz video)

Francouzského kolegu jsem pobavil vtipem z Československa šedesátých let: Předseda družstva zahajuje schůzi a konstatuje, že na programu jednání jsou dva body. Prvním je oprava střechy kravína a druhým úvaha o přechodu od socialismu ke komunismu. Dodal: "Protože nemáme prkna a hřebíky, přikročíme rovnou k druhému bodu."


18 komentářů :

 1. Moc děkuji za vaši práci!
  Helanov

  OdpovědětSmazat
 2. Jenom do nich, pane Davide! Ať to tam stále zní. Snad pochopí, že ty přemrštěné dotace koloniálním státům, je třeba odbourat. P.K.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Europijavice typu našich trubců Teličky, Šojdrové, Tošenovského, Zdechovského aj. nepochopí nic!

   Smazat
 3. Konečně tam někdo něco dělá! Dosud tam všichni jenom přikyvovali.

  OdpovědětSmazat
 4. Nejhorší jsou PYJáti Lihovci a banderoksindl z ČSSD!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jé je kolego a na oblíbence z stop09 a ods jste zapomněl to je ta samá verbež.

   Smazat
  2. oprava: putlbandoxindl*)

   *)viz jejich tablo zde - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/%D0%A8%D0%93%D0%9D%D0%A8%D0%93%D1%82%D0%B0%D0%BA%D1%82%D0%B52.jpg

   Smazat
 5. No a dnes jsme se dozvěděli, že nejbohatší státy EU sice neberou, mimo tučně v zemědělství až tak moc dotací, ale za to dostávají nádherné sumy čehosi jako jsou marže / rabat za cosi neuchopitelného a proto dotace k upevnění EU na vyrovnání ekonomických rozdílů jednotlivých států musí být omezeny. Mohl by nám někdo vysvětlit, co to je rabat v EU??? To je nějaké to přerozdělování třeba těch 400 miliard, které z Česka ročně odtečou (mimo dividendy) do Němec, Holandska, Belgie, Lucemburska...??? A český dělník šrotí, šrotí a západní kapitalista se potí a potí, jak přepočítává peníze z Česka. Až doženeme Německo či Lucembursko, tak by bylo slušností začít jednat o přijetí muslimských migrantů, jako rovný s rovným.

  OdpovědětSmazat
 6. Já ho prostě žeru, Davida :-). On je tak správně poťouchlý. Musí to být neuvěřitelně svěží vánek v tom zatuchlém eurosmrádku, ta jeho jedna minuta. Víc vteřin pravdy by stejně neunesli... J.

  OdpovědětSmazat
 7. Nekde by mel byt jasne psany plan! pro zemdelstvi v EU a jak se maji pohybovat financni toky,prognozy vcetne cehoz chce dosahnout EU behem 10 ti let. Ci EU zije mesic ku mesici, ci pouze hraji hru na blbce??

  Diky pocitacum a statistic by meli byt schopni vse dobre odhadnout a mit jasne plany jeslize existuje jasna politika na import/export do zahranici.Mohl by mne někdo vysvětlit, kde ten plan najdu??


  Brouk Pytlik

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní5. listopadu 2019 19:38
   Brouku asi tušíte, že žádný přesný rozpis nenajdete. To je politika, takže prosazování zájmů. Pokud existují prognózy, tak jsou cinknuté v zájmu těch nejmocnějších. Neexistuje jiná cesta, než prosazovat vlastní zájmy, jinak nás zadupou do země. P.K.

   Smazat
  2. Jiste rad poradi vas pritel hovnocuc

   Smazat
  3. 19:38 Brouku, vy nevíte, že od roku 89 je u nás jakékoliv plánování fujtajbl? Dlouhodobě přece plánovali komunisté, tak to bylo nutné zrušit. Dnes se každé 4 roky mění složení parlamentu a vláda. "Nová" politická reprezentace vyhraje jen proto, že znectí všechno, co dělala vláda předchozí. Na tom bylo založeno i vítězství "sametové revoluce" a protože se to osvědčilo jako dobrý způsob, jak se dostat k moci, tak se v tom pokračuje. Proto ani po 30ti letech nejsou ani započaty stavby, vyprojektované už za komunistů. Třeba Pražský dopravní okruh, rychlodráha, nová sídliště atd. Zato výstavba nových shokingparků je hotová cobydup. Tam jsou ve hře (a dobře podplaceny) jiné zájmy, než zájmy vlastních občanů.

   Smazat
 8. Opět výborně. Pan MUDr. David byla správná volba.

  OdpovědětSmazat
 9. Vážím si pana doktora Davida,aspoň tam nejsme za blby. Přesto si myslím, že přes EU cesta nevede.

  OdpovědětSmazat
 10. p.David jak se zda kope za cechy
  Zatim se mi zda ze jim tam z nej zacina byt docela nevolno
  Jen pokracujte p. David

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.