Reklama

pondělí 25. listopadu 2019

Fejkování po česku: Politická dadština

Vladimír Pelc
Vladimír Pelc
25.11.2019 VašeVěc
Výrazným nástrojem fejkování po česku je politická dadština. Její premisou je názor a z něho vycházející tvrzení, že vše, co bylo za socialismu, bylo špatné. A k dokázání takových tezí je nutné pomoci si čímkoli; a pokud to není pravda, tím hůře pro fakta.Redaktor Adam Drda publikoval text „Komunismus a plná zaměstnanost. ČSSR jako obrovský tábor nucených prací“ ( viz , 23. 11. 2019). Nebudu komentovat celý rozsáhlejší článek; je uveřejněn s jediným cílem, totiž naplnit dadské označení pro minulost. Zastavím se u úvodního nepravdivého tvrzení p. Adama Drdy, z něhož další nepravdy plynou. Úvodní fejk redaktora zní: „Komunisté zavedli podle sovětského vzoru pracovní povinnost, která platila až do roku 1989.“ A závěr z tohoto nepravdivého tvrzení: „Kvůli všeobecné povinnosti mít jakékoli zaměstnání se Československo … stalo jakýmsi obrovským táborem nucených prací.“
Takže − jak to bylo s pracovní povinností na našem území pro skončení 2. světové války?

Všeobecnou pracovní povinnost v té době zavedl dekret č. 88/1945 Sb. prezidenta republiky o všeobecné pracovní povinnosti; byl účinný od 17. 10. 1945. Podepsal ho prezident Edvard Beneš; pokud se A. Drda domnívá, že E. Beneš byl komunista, dovolím si ho upozornit, že se mýlí. Pochybné je také tvrzení, že prezident E. Beneš převzal v této záležitosti sovětský vzor.

Všeobecnost pracovní povinnosti znamenala, že „k výkonu prací, jejichž neodkladné provedení vyžadují důležité zájmy veřejné, mohou býti přiděleni všichni práce schopní muži ve věku od 16 do 55 let a ženy ve věku od 18 do 45 let“ (§ 1). Tedy „mohou být přiděleni“; z možného přidělení byly mnohé skupiny osob vyňaty (ale to se podívejte na § 2 a násl. dekretu). O žádnou všeobecnou pracovní povinnost pro každého občana tak fakticky nešlo a spojovat citovanou normu výlučně s obdobím po únoru 1948 není seriózní a tvrdit, že pracovní povinnost platila až do roku 1989 je nesmysl (dekret byl zrušen 1. 1. 1966).

Není také pravda, že vyhýbání se práci bylo trestným činem příživnictví. Ustanovení § 203 (Příživnictví) zákona č. 140/1961 Sb., trestní zákon, znělo: „Kdo se soustavně vyhýbá poctivé práci a opatřuje si prostředky k obživě prostitucí, hazardní hrou nebo jiným nekalým způsobem, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta.“ Podle dobových společenských maxim zákon postihoval občany, kteří si neopatřovali prostředky k obživě tehdy obecně uznávanými způsoby. Nenutil nikoho pracovat. Vzpomínám na tenkrát asi čtyřicetiletého souseda, který v sedmdesátých letech minulého století více než dva roky nikde nepracoval, do žádného zaměstnání nechodil, po tu dobu žádné aktuální pracovní příjmy neměl a den začínal mírně po desáté kávou a malým rumem v restauraci Na růžku… Nikdo ho nepronásledoval, pracovat nenutil. On uvedený zákon totiž nijak neporušoval, protože ty dva roky a kousek žil z peněz za prodej družstevního bytu, který zdědil, nepotřeboval, prodal… Znám případy padesátiletých vdov, jejichž manželé jako vojáci wehrmachtu padli na východní frontě (šlo o Němce z našeho pohraničí zabraného nacistickým Německem), které nepracovaly − dostávaly vdovský důchod z tehdejší Německé spolkové republiky.

Vždy si kladu otázku, proč současní ideologičtí fejkaři tvrdí věci, o nich se lze jednoduše přesvědčit, že jsou nepravdivé. Proč, když už potřebují lhát, nelžou alespoň sofistikovaně. Cílem takových textů je postupovat dle maximy: Vše co bylo za socialismu, bylo špatné. Ale takové primitivní paušalizaci přece ani občan s podprůměrnou inteligencí, a ani ten, co minulý režim nezažil, věřit nemůže.


Vysvětlení pro později narozené: Dadština je řeč dadů, údajně původních obyvatel našich zemí, kterou propagovali režiséři Vladimír Svitáček, dr. Radůz Činčera, zasloužilý umělec, a herec Miroslav Horníček, zasloužilý umělec (viz Hovory H); samozřejmě jde o řeč umělou. Slovo „minulost“ se dadsky řekne „vrrr“.

133 komentářů :

 1. Co můžete očekávat od "Hlídacího psa"? Také jsem ten titulek četl a když jsem viděl jméno autora, tak jsem to přešel.
  Adam Drda je kovaný ideolog, ten nezklame.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ... a když ho tak kovali, tak ho jistě vzali po hlavě. Dost nevratně.

   Smazat
  2. Na stránkách odkazu hlidacipes.org
   jsem byl dnes dopoledne poprvé a naposledy.

   Bez dovolení pana Pelce jsem zkopíroval tu část, kde se jednalo o konkrétní paragrafy a poslal to do diskuze, s poznámkou, aby poslali Drdu na školení...

   Myslíte si snad někdo, že to po schválení otiskli ?
   a/ otiskli
   b/ neotiskli

   b/ je správně, tak si tu vaši "žurnalistiku" strčte,
   víte kam...

   Smazat
  3. 16.37 HP uveřejňuje příspěvky kritizující současný kapitalizmus jen vyjímečně a čekáte celý den !

   Smazat
  4. Adam Drda je zmetek od Mikuláše Kroupy,Post Bellum, Paměť (převážně židovského) národa.
   Jen aparátčík,poskok od havlérky,nic víc.
   Středobod zájmu těchhletěch skřetů je putování po školách a oblbování žactva.
   Proti nim byl bolševik táákle malinkej.
   Helanov

   Smazat
  5. Adam Drda by se především měl každý den fackovat před zrcadlem a omlouvat se svému dědečkovi, autorovi Němé barikády, ale též kovanému komunistovi... Adam Drda je prostě konjukturální zmetek, který si léčí komplexy z dědova řádění.

   Smazat
  6. Ona ta, povinnost pracovat (a skutecne nekdy fiktivni), byla po povalecnem obdobi zavedena v cele Evrope.

   Ano i v Nemecku, Skandinavii. Jiny spusob, model, no zaklad stejny.
   Pro obnovu Evropy.

   Jinak, vyborny clanek. A CSSR se melo velmi, velmo "dobre" za vychodniho, oproti jinym zemim. Rekneme Rumunsko, Bulharsko, nebo i Sovetsky svaz.

   nobody

   Smazat
 2. No a takhle podobně se historie přepisuje snad po celou minulost lidstva. Ti co znají pravdu odejdou, mladí neznají, "Hujeři" slaví.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pravda...ale to,co delaji dnes je uz ubohe

   Smazat
  2. 12:56
   S tou úrovní "tlačení na pilu" dnes bych byl opatrný. Pravdou je, že žije dnes ještě mnoho pamětníků nedávných událostí, co si nelžou do kapsy, ale to znamená také, že to tak bylo s největší pravděpodobností (jen hesla - Hitler, USA, historie Afriky, Asie ...) i v minulosti.
   Jen si vezměte naše České dějiny. Opravdu máme věřit, že jsme se tu ocitli jen tak jakoby skoro odnikud? Opravdu máme věřit tomu, že tu byli "konkrétní" germánské kmeny a že byli tak šlechetní, že nám "pro odpočinek věnovali" kousek svého území? Máme věřit tomu, že naše "chybějící minulost" je jen nedostatek našich předků v úctě ke svým kořenům, když si dokázali zapamatovat třeba Husitství přes jeho zuřivou a vášnivou dehonestaci? Opravdu máme věřit tomu, že Němci mají ty historické děje, které vydávají za své a že je neukradli jinde a třeba zčásti nakonec i u nás? Opravdu máme věřit tomu, že oni nám naši minulost neukradli, tak jako dnes se krade průběh a výsledky II. světové války?
   Jen si vzpomeňme na to, že Germáni (záleží jak to vezmete, jestli vezmeme Německo jako stát - pak to byli Germáni, protože Německo vzniklo mnohem později a jestli to vezmeme jako příslušníky tehdejších státních útvarů - pak musíme říkat Sasové, Bavoři atd. nebo prostě budu tvrdit Germáni) měli díky našim panovníkům až nezdravě silný vliv u dvora ještě českých králů. Myslíte, že toho nevyužili? Nebo 300 let Rakouské monarchie, kdy se čeština a vše české potlačovalo, české knihy nejednou zakazovaly, pálily na hranicích i "nenápadně" ztrácely. Co v nich asi tak bylo? Především v těch, které byly unikátní a ještě ručně psané.
   Když zajdete ke zdrojům jakéhokoliv evropského státu, zjistíte, že to co nám vyčítají, totiž že prameny naší historie jsou nespolehlivé a vůbec jen nějaké "fantastické čmáranice někoho", pak jejich zdroje jsou prakticky na stejné úrovni. A nemluvte mi o "důvěryhodnosti" všeho co je od nás na západ, kde i ten kámen u cesty zaslouží hluboký poklon za svou "pravost". U nás jsou tyto kameny pro mnohé jen smetím!
   Chci tím říci, že minulost nejenže píší vítězové, ale že ji píší především prodejní "vítězové". Že někdy, jak je i dnes dobře vidět, stačí otočit znaménka, vynechat pár slov, koupit si užitečné idioty. A dělo se tak a děje již dlouho.
   Já osobně bych za největší událost lidstva v moderních dějinách považoval otevření VŠECH archivů Vatikánu a těch "neznámých" knihoven, pokud ještě jiné existují. Pak by vypadala historie určitě zcela jinak.
   A vůbec největší sranda je, že velice mnoho názvů v Německu má jasně slovanský původ a minimálně třetina obyvatelstva je tu slovanského původu (podle dnešních znalostí DNA) ...
   Máte pravdu, je to ubohé, ale děje se to tak dlouho, že to "historikům" přešlo do krve ...

   Smazat
  3. Hodně článků je o tom, co bylo před 30 léty špatné, ale pro koho? Co budeme dělat zítra a za 5 let, o tom mluví jen jeden člověk, je to premiér Babiš. Sice mu nefandím, ale je skoro "sirotek". O tom bude rozhodovat nedouk Minář? Opozice nemá nikoho, kdo by premiérovi stačil, další volby vyhraje snadno.

   Smazat
  4. třeba u nas čtyřicet let jsme žili v kralikarach a vašek havluj nam je chtěl zrušit stim že každej bude mit baraček jako v holivudu jako i tu hnusnou rouru horkovodu ktera svira naš kraj a anižby věděl proč a k čemu byla postavena a odty doby byl pro mně a me zname vul korunovany kdy mlčeti je zlato a že bych mu vubec kdy rozuměl co vlastně kdy vypotil aje moc dobře že už tady neni při myšlence jeho evrohujerstvi avleszdo prdele amerikanismus

   Smazat
  5. 15:25

   Občanům chybí, z mého pohledu, zcela jednoznačně lídr,
   neboli vůdce.
   Člověk, který má charizma, umí mluvit i o tom,
   co chce také slyšet ta mlčící většina populace.
   Něco jako V.Orbán.

   Babiš to určitě není.
   Je to pazgřivec, sedící na dvou židlích.
   V momentě, kdy navštíví banderovskou Ukrajinu,
   tak mluví o ,prý, ukradeném Krymu, nebo o zlém Rusku, které vede proti Ukrajině válku.
   V momentě, kdy navštíví sídlo protektorátní EU,
   tak je schopen prodat i vlastní babičku,
   jen aby se těm papalášům v Bruselu zalíbil a nechali jeho Agrofert na pokoji, ČR je mu přitom zcela u prdele...
   A v Čechách mluví zase jinak, prostě počítá s tím,že se většina občanů nepodívá také na jiné zahraniční zdroje, nejlépe německé, kde si jasně uvědomíte,
   jakej je to křivák...
   PROČ
   je volen a bude zase zvolen,je přece jasné,
   nejsou kádry. Vše kolem je nesrovnatelně horší
   a profláklejší, než je on a jeho ANO.

   Smazat
  6. Teda - tak fanatická posedlost nenávistí se hned tak nevidí anonyme 17.00 - a že tady byli u vlády pěkní gauneři! ODS se svými ksindly, Kalousek - to byl erc hajzl, za kterým je i neobjasněná vražda, nebo Topolánek s Julínkem a Cikrtem, jiní hajzlové, kteří si během noci vyprodukovali stranu LIDEM s tou potrhlou Peake, takových hnusných excesů co tady už bylo, církevní restituce a další zhovadilosti, kvůli restitucím si přivlíkli do parlamentu i odsouzence - zkrátka hnus, jemuž se nevyrovná nic - a vy tady uboze a zbaběle nadáváte Babišovi? To už je opravdu diagnoza diskutérů z Novinek - tam není nic jiného než smečka blbů, kteří nadávají Babišovi - už je to směšné! My sice víme, že smečka novinkářů jsou převážně vychcaní páni domácí, stát jim umožnil pořídit si za pakatel různé staré špeluňky, které draze pronajímají - typicky čecháčkovské - okrádání člověka člověkem - ale na diskuzích budou držkovat! Už se toho politici začali všimat - tohohle hnoje, uvažuje se o zákazu kaucí apod. je to vrchol nemravnosti takhle sprostě okrádat lidi - byl o tom článek na Novinkách a toho kvíííííkotu! To jste neviděli! Každý ten posraný domácí kvičel jak porážené prase! Ano, mají strach že jim někdo tohle hnusné "vydělávání" utne. To je strachu panečku - to je nenávisti! Jděte se vycpat!

   Smazat
  7. 25:25...Souhlas... Vůdcové došli.
   A nejenom v Česku, ale i v celé euroatlantické civilizaci.
   Rusové mají Putina,Číňani Sia,Turci Erďu,Írán Róháního...my máme obojetníka Koblihu.
   Ó my se máme... plačící smajlík
   Helanov

   Smazat
  8. 19:40 Noo - obojetník ? Opravdu i mně se tedˇjeví jako tanečník mezi vejci, tak trochu jako Trump. Ale v politice je to asi ten menší hřích, než např. imigrantské kvoty, církevní restituce, obří zadlužování státu aj. Jsem pro Babiše, vámi řečeného "kobliha". Nedosahuje sice kvalit jmenovaných světových lídrů, ale skutečně nevím koho za něj. Můj názor.

   Smazat
  9. Nedělejte si plané naděje, pojem márod platí teď a je to slepenec vždy genetický a kulturní. Samozřejmě se vyvíjí, a proto je nutno skutečnou paměť národa konzervovat. Jakmile se toho ovšem chopí pisálek jako například Kosma, stane se z toho poháka nebo divadelní fraška. Připomeňme si tažení keltského vůdce Seguvessiana podél řeky Ogary až k hoře Rif ve druhém století n.l.

   Smazat
  10. tažení keltského vůdce Seguvessiana podél řeky Ogary až k hoře Rif ve druhém století n.l.???
   Nojo!!! Jak jsem na něj jenom mohl zapomenout???:-)

   Smazat
  11. Není pochyby, že premiér nebude nikdy tak dokonalý, aby nemohl být lepší. Ale zatím Babiš je to nejlepší, co jsme od r. 1989 měli. Vše ostatní, co bylo zkoušeno na jeho postu či na jakémkoliv postu ministra bylo o několik tříd horší. Dnes se svojí ínteligencí a znalostmi dostává na politickou špici paní Schillerová! To je jediná solidní konkurentka Babiše, ostatní se nedají porovnat snad ani s ministry doby budování socíku.

   Smazat
 3. dokazovať že v socializme bolo lepšie netreba - ja každému odporučím aby sa pozrel z okna, s otázkou - kedy bolo postavené to čo vidím ?

  OdpovědětSmazat
 4. Panove !
  Ja znam misto, kde prace je zakazana zakonem !
  Sluzby musi mit specialni povoleni ! Auta nezmi jezdit rychlej nez 35 Km v hod. ! Je zakazano spechat !
  Vladla tam pani starostova, ktera drzela pana starostu pod pantoflem a policajti byli obleceni v barvach papousku a citili se trapne !
  Take je tam nikdo nepotreboval a nevnimal !
  Pani starostova, take zakazala semafory na krizovatkach , krome jedne krizovatky !
  Vse je tam o 30 % drazsi nez jinde. Misto ma kouzelnou prirodu ! Nekolik druhu papousku, kteri tam letaji
  zdaleka , kolibrici a tisice kvetu !
  Idealni misto, aby se tam clovek zblaznil !
  ZE NEVITE KDE TO JE ? ? ?
  (Zapomel jsem se zminit ! Nekteri ty papousci umi nadatat tak sproste, ze by se dlazdici cervenali. Pani starostova porucila, ze ten lump, ktery papousky uzi sproste nadavat, musi byt z mista vypovezen.)
  ZE NEVITE KDE TO JE ? ?
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. nejdříve bych oprášil mateřský jazyk....

   Smazat
  2. 12:54 Jestli je tam také nadprůměrný počet idiotů, tak bych hádal Florida.

   Smazat
  3. Večerku, nežer zase toho tolik. Pak vidíš i papoušky barevně. Normálně to jsou vrány.

   Smazat
  4. 21:07 Večerek je liberál, volič globalistů! Nick honolulu je Vlastenec, rasista, aktivní člen KKK! Kdyby tě ty smrade z kremelský zengrúny ucejtil - na kilák - dva, tak tě vysprejuje svým anti-putler deodorantem značky SKUNK APE*)!

   *) Jedná se o vysoce účinný speciální sprej proti putlerpšoukům a jinýmu komoušskýmu sajrajtu ...

   Smazat
  5. 10:54
   Hovnolulan je ZMRD stejně,jako ty podřadnej poblbanej arijskej untermensch,kterýmu incestní familie zanechala tenhle dárek A52,F73,F200 F808,F600,F602,F845!!!!

   Smazat
  6. 11:07 Klídek rudoprde, to tobě nezanechaly ty komoušský zdechliny - tvý zplodiči, zhola nic, zbylo z tebe jen trochu smradu vypouštěnýho občas z lejnolíhně téhle škaredé urofínské poloopice! - https://pbs.twimg.com/media/DQ3D5L9WsAAByD3.jpg

   Smazat
 5. 12:44 No to máte sice pravdu, ale někdo si myslí, že svoboda znamená, věřit čemu chci a co se mi nelíbí to prostě nebylo i když to postavené za socíku, tady stále stojí. Jenže nebýt králíkáren, jak říkal Venda opírajíce se o popelnici, tak dneska čtvrtina národa bydlí pod mosty a nebo ve stanech. Ono při dnešních informačních technologiích, to možná bude trochu tvrdý oříšek s přepisováním historie. Tím lepší pro pravdu. Hej hou, rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
 6. To všechno se děje za účelem úplného zotročení českého lidu, jako pomsta germánů utrpívšich porážku, už druhou ve dvacátém století, ve válkách za rozšíření jejich panství při úporných snahách o Drang nach Osten. K tomu potřebují zdolat poslední překážku - Dekrety prezidenta republiky, schválené parlamentem v roce 1946, na což placení podvraceči státu, velmi rádi zapomínají. De fakto o tom ani záměrně neví - „studovali“v Plzni.
  Rozvrat touto formou už začal Áda - ech, překlep - Vašík Havlů, kojen rozkoší vískáním vlásků oním potentátem, popraveným dvojicí paraglánů ve známé vojenské akci. Pokračování zmíněného rozvratu bylo oním Vašíkem posvěcené darování hradu Orlík s přilehlými polnostmi a lesy, chlapovi, který svou modrou krví omámen, nebyl schopen ani dostudovat.
  Dekrety prezidenta republiky, byly odvozeny návazně z rozhodnutí čtyř vítězných mocností nad germánskou říší a nastalo se tak jen v Československu, nýbrž také hlavně v Polsku, Dánsku, Francii,Slovinsku a i jinde.
  Zrádcovské současné „soudy“, umožňují vykrádání výsostného českého území cizáckou „šlechtou“, ačkoliv již v roce 1919, byly všechny výsady tehdejší tak zv. šlechty Národním shromážděním republiky zrušeny, včetně
  jejich všech titulů, které byly zakázány v sdělovacích prostředcích používat. Takže dochází k flagfantnímu porušování zákonů. A co státní zástupci? Mlčí, bojí se o svá koryta.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ne jenom "šlechtou", ale i cizáckými firmami. např. německá firma EON Č.R.provozuje trafostanice postavené před 89 na pozemcích českých občanů bezplatně a pokud majitel pozemku nesouhlasí s dalším zabřemeněním (sloup VV), tak je pozemek vyvlastněn. Tak se napravují "staré křivdy".

   EON nedaní v ČR, přeprodává nám českou elektřinu vyrobenou v českých elektrárnách vybudovaných před rokem 89, využívá rozvody vybudované před rokem 89.

   Je to všechno naprosto nehorázné.

   Za socialismu vše bylo vybudováno a sloužilo ve prospěch občanů ČSSR. Teď nás arogantně využívají, používají, zneužívají ve prospěch svůj a Německa a námi placené české úřady jim pomáhají na náš úkor.
   To je ta pravda, láska, svoboda a demokracie? Gangsterismus.

   Smazat
  2. Podle mých informací mají EONu plné zuby i samotném Německu a zakládají různé místní, či městské podniky pro distribuci el. energie. U nás není žádný problém od EONu odejít. Stačí jednou zavolat, např na ČEZ. Vše ostatní už zařídí oni. Já jsem tak již učinil a jsem spokojen.

   Smazat
 7. Povinnost pracovat a prokazovat své příjmy dopadala obzvláště těžce na naše Romské spoluobčany.

  Také prostitutky to měly složitější. Dělat to jen na vedlejšák...

  OdpovědětSmazat
 8. Přeci 100x napsaný fejk, se stává pravdou! Proto denně člověk čte mnoho takových fejků, aby mladým ukázali, jak se oni mají dobře a volili si ty své Hujery! Kdo zažil dobu před rokem 1989, ví o ní své a musejí počkat, až pamětníci vychcípají, jak napsala jedna notorička.

  OdpovědětSmazat
 9. Richtig, stačilo prokázat zdroj obživy a tím mohl být i sběr šrotu a bylo po ptákách. Ještě by mohl odsoudit ochranný ohled, který kriminálníkům řádně komplikoval život.

  OdpovědětSmazat
 10. Dalsi doplnujici clanek...........https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Americani-vybrali-Havla-Manzelka-Milana-Kundery-o-minulosti-i-o-Parizi-kde-uz-se-neda-zit-604605

  OdpovědětSmazat
 11. Normální člověk si na živobytí vydělává prací, a nepřiživuje se na ostatních. A.Drdu do roku 89. nikdo pracovat nenutil, protože mu tehdy bylo teprve 18, a jak píše pan V.Pelc, nikdo, kdo mohl prokázat legální příjem, třeba z dědictví, který ho uživil, pracovat nemusel. A.Drda je tedy arcilhář, a ne redaktor.
  Někdo už to jednou stručně, a výstižně napsal: "89. byl vítězstvím nepracujících lidí nad zdravým rozumem". Ty zahrnuje Ustanovení § 203 (Příživnictví) zákona č. 140/1961 Sb., trestní zákon.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ano stat by měl jasně řici kdo neděla nemuže chtit duchod natož nějakle davky ato tak hlasitě aby bylo každemu jasne o co jde a davky davat ne že si někdo přijde ale jit s penězi a kontorlovat a podle toho rozdavat jak to dělaji soudruzi v usa mě napřiklad nevadi že někdo nechce makat a řikam je to jeho věc ale potom nemuže dostavat a uplna degradace veřejne podpory je davka čim vic děti tim větši davky astatu je uplně jedno komu a proč a naco dokonce když vidim nezletile s kočarem ktere stat taji že maji minimalně dvě děti a tři otčimy

   Smazat
 12. Oni musí lhát protože se bojí že by se z nich stali obyčejní občané kteří by museli chodit do práce.

  OdpovědětSmazat
 13. Pane autore, nevidím konflikt mezi právem na práci a povinností prokazovat přijem (z čeho žiji). Přesto jsem přesvedčen že "zpátky ni krok". Nemohu osobně posoudit vyvoj totáče, ale poznal jsem pouze epochu "normalizace". Žel bohu, svinstva jako kádrování jsme se nezbavili. Opět existují dobře placená nenáročná místa pro známé,příbuzné či stejně politicky orientované lidi. Možná by slušela i pracovní povinnost pro zdravé, nepřizpůsobující, kteří se přiživují na socdávkách. Dnes, kdy opravdu existuje plná zaměstnanost, můžeme nalézt problém jen ve struktuře a výši platů. Podle mne, to chce to jen opravu, ale vracet totáč ne.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To mozna bude tim,ze si nechcete pripustit,ze v totaci uz zijete..Jen se projevuje jinak

   Smazat
  2. 14:37 Když "dnes opravdu existuje plná zaměstnanost", tak proč kolem 150 000 lidí stále pobírá podporu v nezaměstnanosti?

   Smazat
 14. No, pane Pelci, ten Váš soused by se asi trestu nevyhnul, kdyby na něj přišli. Prodat družstvení byt bylo totiž nezákonné. Nebyl jeho majetkem. Pokud chtěl byt opustit, mohl jej jen se souhlasem družstva přenechat někomu jinému nebo vrátit družstvu a nechat si vyplatit svůj podíl. A s tím by dlouho nevyžil. Ty vdovy s důchodem ze Západu by se asi tehdy nevyhnuly podezření ze špionáže. Jinak máte celkem pravdu. Já si tu dobu dobře pamatuji.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak milý pane takovou vdovu jsem znal osobně! Pracovala jako strážná (ozbrojená) ve Šroubárně Hvězdonice a byla sakra kovaná soudružka! A ten důchod po fašistovi dotoval rozpočet její dcery, která hospodařit s penězi vůbec neuměla a vždy před výplatou si půjčovala od sousedů...

   Smazat
  2. Václave, možná si pamatujete ale nemusíte všechno vědět. Já někdy po 72. jsem prodal své členství a byt nedokončený v družstvu. Půl roku před tím jsem požádal svého tehdejšího zaměstnavatele o půlroční neplacenou dovolenou, abych dohnal neodpracované hodiny v družstvu. Již tehdy se cenila manuální zručnost, dovolenou mi umožnili aniž byla spojitost s družstvem. Policie mne nelustrovala z čeho žiji, nebyl udavač.
   Druhý případ můj byl o mnoho let později. Prodal jsem svůj družstevní byt opět legálně se souhlasem družstva. Nikdo neprotestoval. Dnes policie nekoná ani na podnět, natož z lenosti o své vůli, tak nevím koho vlastně chrání? Vlastně vím, "Sebe" jako mnozí ve státní správě v nejisté době, proč si pálit prsty proti neviditelným mocným. Jaké hodnoty vlastně státní moc hodlá bránit? Také již jen "Sebe"?

   Smazat
  3. Samozřejmě, když nebyl udavač nebyl ani trest. Samozřejmě, že se byty prodávaly, jenže se tomu neříkalo prodej, nýbrž postoupení bytu a družstvo obvykle souhlasilo. Vy jste od nového družstevníka dostal oficiálně zpět svůj podíl a neoficiálně "odstupné". Později se již o odstupném klidně mohlo mluvit. Třeba v Mladé Boleslavi to u takového panelového 3+1 dělalo kolem 100 tisíc.

   Smazat
  4. Václave 16:00, pokud byste si onu dobu tak dobře pamatoval, měl byste vědět, že paragraf formulující povinnost pracovat, neměl uvedenu žádnou trestní sankci!
   Vím to proto, že jsem od svých 17ti let nikdy v občanském průkazu neměl příslušníky Veřejné bezpečnosti, zejména dopravní (tedy tehdejší policie) rutinně požadované razítko zaměstnavatele. Na dotaz kde a zda pracuji, jsem odpovídal, že nikde, protože jsem živen maminkou, jako ženatý potom, že manželkou. A vyřízeno! Zaměstnán jsem samozřejmě byl, jen jsem využíval každou možnost nenechat se buzerovat. Ať mi tehdejší vstřícní poserové vyprávějí, jak trpěli.
   Praktický význam onoho razítka byl v tom, že když jste se ucházel kdekoli o zaměstnání, měl se potenciální zaměstnavatel ujistit, že máte řádně rozvázán pracovní poměr a současně s tím, měl pak možnost vyžádat si o vás pracovní hodnocení. To buď mělo být (od roku 1965) vámi podepsané, nebo vám mělo být prokazatelně dáno na vědomí. Proti znění se bylo možné odvolat k Pracovně právní komisi ROH (tehdejší odbory), později Rozhodčí komisi ROH u zaměstnavatele, který hodnocení vydal, nebo k soudu. Já se odvolal co do nepřiznaného platu ve shodě s funkčním schematem a pravidly pro zastupování. Bylo mi zpětně doplaceno něco víc než 14000 Kčs (tedy dnešních víc než ca 140 000 Kč) za 12 měsíců zpět. Členem KSČ, SČSP, SSM ani kádrovou rezervou jsem nebyl. Stačilo vědět, něco doopravdy umět, nikam se necpat a ne(s)rat v síni. Ani dnes mi není nijak zle. Když tedy pominu jednostrannou prolhanost současného informačního mainstreamu a komenty neználků. Nazdar Václave.

   Smazat
 15. Poslechněte si, jak dvě budoucí umělkyně Uzelacová a Chytilová žili v 50.tých:
  https://www.ceskatelevize.cz/porady/1059542845-jeste-jsem-tady/207562253100002-jeste-jsem-tady-vera-uzelacova/

  OdpovědětSmazat
 16. 13:07 souhlas jenom bych dodal,SZ buď mlčí ,nebo naopak právo sami porušují - za peníze je fšecko - VIZ NÍŽE.
  https://www.hoppner.cz/lze-si-u-nas-objednat-odsouzeni-za-vrazdu-hluboky-stat-brani-sve-hradby-valka-znalcu-o-kauzu-kramny-poprava-dvou-neposlusnych-bez-dukazu-a-svedku-exkluzivni-rozhovor-s-popr/
  https://www.hoppner.cz/kauza-necesany-rekordni-odskodne-take-kvuli-umrti-dedecka-sex-vysetrovatele-se-svedkyni-je-ministerstvo-spravedlnosti-informacni-kancelar%ef%bb%bf/

  OdpovědětSmazat
 17. naposled jsem zažil komunismus v jednom statnim podniku před par lety do ktereho jsem přišel po třiceti letech v kapitalismu dale nepišu protože by to mohlo někomu byt lito a mohl by spunktovat nějaky převrat kdyby se dověděl jen ty kralovske možnosti a to jsem nebyl žadny šef něčeho ale řadovy nevěřici tomaš že toto je ještě vubec možne a doma si mysleli že jsem se zblaznil alžu vic jak farař na kazani

  OdpovědětSmazat
 18. 16:25 - to video se mi libilo !
  Pani Uzelacova ma krasnou dusi !
  SEBEREALIZACI Komunisti zakazali vsem !
  Oni si delali narok na zivot kazdeho obcana !
  Oni VLASTNILI zivot kazdeho cloveka !
  Timto otrokarskym zpusobem znicili tisice taletu !

  A vy mnozi o tom nevite, ze kdyby jste utekli s nami (68-69) , ze by jste meli velky uspech ve vasich snahach a cilech !

  Komousi vam pristrihli kridla ! Srazili vas v rozledu !

  Ja nick honolulu zde prohlasuji, ze si delam NAROK na 1/2 Evropy a na celou Americu. (Zatim si nedelam narok na Mexico - propadl jsem ve spanelstine a na Canadu si take narok nedelam ! Protoze je tam zima asi jako v Rusku !)

  Pani Uzelacova mi udelala radost vetou, jak komuniste sli po komunistech !
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
 19. No a na tu dadštinu musí jednou soudobá propaganda přece jen dojet! A nebo ne? A problémy současné dadštiny jsou jen v tom, že se ještě nepodařilo vyhubit všechny, co si dobu pokusu o socialismus pamatují a mají soudnost, rozum a slušnost. Tedy už ten trojzvuk hnusných lidských vlastností je pro dnešní politruky a nejen tzv. demobloku nepřijatelný a je ho třeba vymýtit. A kdo si i jen nemyslí, že dadština je to nejdokonalejší, co bylo vymyšleno za posledních 30 roků zaslouží na pranýř.
  Současná propaganbda imperativně odsuzuje, že za socíku byla povinnost lidí se živit prací a ne kradením, což se vlastně dnes považuje za práci a proto je za výsluhy nebo výpalné a někdy omylem jsou vybraní zloději "penzionováni" až do zaslouženého propuštění. Ti lotři za socíku, zavírali nevinné hráče hazardu, prostituující krasotinky a jejich pasáky i poctivé zloděje s hasáky a páčidly. Odpudivý režim a tak je správné, že ti co dnes hrají hazard s našim státem, prostituují či pasou stáda křivek a poctivě kradou po miliardách požívají úctu, pomoc a ochranu soudobých bezpečnostních složek a zastupitelů té s váhami a nevidoucí.

  OdpovědětSmazat
 20. Já vždycky říkám, jakým zločinem komunismu bylo zavedení volných sobot v šedesátých letech.

  Myslím že náprava této křivdy, 6 dní mírné práce nikomu neublíží a naší naší demokracii jenom prospěje.


  OdpovědětSmazat
 21. 16:38 - Panove ! Pri posuzovani pripadu Kramneho, ceske soudnictvi a policie presla bez povsimnuti kmenovou nenavist, ktera existuje v Africe. (Vsude !)

  O tom vi kazdy, kdo tam zil a zadny kdo tam nezil ! Oportunisticke vrazdeni pres rasovou linii existuje i v Americe !
  Proste, kdyz je moznost ublizit nekomu, kdo symbolizuje druhou odlisnou kultura / RASU a je na uzemi jineho kmene, tak prijde k utoku, kdyz je k tomu moznost.
  (Proto jsou v Americe vsichni ozbrojeni.)

  Maje posrpnova emigrace zacala v JAR a zamestnani pro vladu v Pretorii, me privedlo mnohokrat na kmenova uzemi jina, nez bila a jsem si jist svym nazorem. Videl jsem to a zazil jsem to ! (A od roku 1992 bylo zabito 40 000 belochu v JAR ! ) To je statistika z OSN !

  On to ten Kramny vubec nemusel udelat ! A nekdo mel moznost ODKLIDIT - blondynku a jeji dite ! - EVROPANKU !
  Cesi by vubec do takovych mist nemeli jezdit !

  Vase autority v Cesku PODCENUJI kmenovou zast, ktera je proti belochum VEMLI silna !
  (Ale na druhe strane, je pro oportunisty nemozne zit bez belochu !)
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bože to je zase amisraček v přímém přenosu!!!!
   Česky to retardovaný HOVADO NIKDY neumělo!!!!!

   Smazat
  2. 17:49 - nicku Mugabe, ty poloopice z
   Limpopa neprerusuj !
   Ja mluvim k Cechum a ne k tobe !
   nick honolulu

   Smazat
  3. 17:43 No to ti tedy opravdu nevěřím. Jak by mohly být v Americe rasově motivované vraždy? V zemi, která je celému světu příkladem v prosazování lidských práv a svobody všech ras a vyznání? Přiznej se, ty se chceš jenom zavděčit těm kdo říkají, že USA jsou pokrytecké svině.

   Smazat
  4. 17:59
   Tak mluv ČESKY ty podřadnej poblbanej PAPUNDEKLE,ta tvoje amizulukaferština NIKOHO nedojme a ANI NEZAJÍMÁ!!!!!!
   Dumkopf!!!!

   Smazat
  5. Vyskřekl mizerným jídišem kapitálkama v 18:02 nekrofilní zřízenec z teplický prosektůry, schopnej maximálně dotlačit z pitevny do márnice vozejk se zašitou zdechlinou nějakýho toho komoušskýho geronta, aniž by se přitom probral z lihu co v něm primář uchovává potraty cigánskejch socek, a kterej mu chodí potajmu upíjet!!!

   Smazat
  6. 8:48
   Tohle přesně ti ty podřadnej poblbanej arijskej untermensch zanechala tvoje incestní familie A52,F73,F200 F808,F600,F602,F845!!!!

   Smazat
  7. 8:59 To tobě rudoprde, nezanechaly ty komoušský zdechliny - tvý zplodiči, zhola nic, zbylo z tebe jen trochu smradu vypouštěnýho občas z lejnolíhně téhle škaredé urofínské poloopice! - https://pbs.twimg.com/media/DQ3D5L9WsAAByD3.jpg

   Smazat
  8. 10;08
   Tohle přesně ti ty podřadnej poblbanej arijskej untermensch zanechala tvoje incestní familie A52,F73,F200 F808,F600,F602,F845!!!!

   Smazat
  9. Skřeky teplickýho zřízence z 10:36 je skvělý příklad toho, jak chtěj místní odulci*) "diskutovat"?! Pilní v trolení, jinak ale zapšklí, na Putlerových prdech závislí, neproduktivní blbci by moc rádi škodili, avšak pouze smrdí. Ruské přísloví: Psí/čubčí (a tedy i parazitický čecháčkovský, ovaroidní, pitomiovský, fálmerovský a burešovský) hlas do nebe nevolá. Jsou ti umanutí, lúzrovití, sprejerovití, ovaroví a zaprdění diskutéři s falešnými jmény, tituly a institucemi (včetně těch burešovsko-čobolovských) opravdu tak blbí a ubozí, komunizmem zdegenerovaní, na bezplatných médiích chorobně závislí, potrefené husy, nebo jen placení provokatéři, členové KSČ, ROH, SČSP, khakimozky, lidoví milicionáři, pomocníci VB, politruci, případně důchodci agenti StB a KGB ??? Jak málo stačí ubohým, neschopným, nezaměstnatelným, samolibým a líným sockám ke štěstí: Vyblít se namísto produktivní práce na kapitalistickém internetu a vylízat si socialistickou p….l. Obyvatelé králíkáren ani na internetu nevyprodukují víc – než bobky. Zamindrákovaná lůza metá svá lejna na ty výše stojící - ta však bez zásahu cíle dopadnou zpět na její hlavu. Lůza zůstává lůzou i když je v početní většině. Čím ubožejší a pitomější podvraťáček na řetězu u boudy - tím víc poštěkává a zasírá své okolí. A ještě by chtěl bez vlastní osobní odpovědnosti zasahovat anonymně referendem do osudů spoluobčanů. Geniální politický trik, prosazovaný postkomunistickou tripartitou: internetové diskuze.
   Nabuzené lemplovské, dluhy neplatící a neproduktivní socky vypustí nahromaděnou žluč a střevní plyny (přímá demosrácie) a neřádí pak už na náměstích:-)))

   Smazat
  10. 10:52
   Tohle přesně ti ty podřadnej poblbanej arijskej untermensch zanechala tvoje incestní familie A52,F73,F200 F808,F600,F602,F845!!!!

   Smazat
  11. 11:05 To tobě rudoprde, nezanechaly ty komoušský zdechliny - tvý zplodiči, zhola nic, zbylo z tebe jen trochu smradu vypouštěnýho občas z lejnolíhně téhle škaredé urofínské poloopice! - https://pbs.twimg.com/media/DQ3D5L9WsAAByD3.jpg

   Smazat
 22. Vase Ceska republika, byla Kompkatni zeme po strance
  rasove a kulturni !
  Nynejsi diktatura nasilne integrace z Bruselu vam to zmeni a vase policie NEVI a nezna realitu vztahu ruznych kultur.
  (To by byl prece "rasismus" ! Ha, ha, ha, prc !)

  America je POLARIZOVANA a mezi ruznymi skupinami obyvatel je napeti a neviditelne hranice.
  Americane jsou OZBROJENI (silne ozbrojeni !)
  Zarucuje jim to pravo druheho clanku Constituce !
  Tak az se k vam nastehuje Africa, tak si vzpomente na Nevyreseny pripad zabiti blondynky a jeji dcery !
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 17:57 Máte recht, že se vyzbrojujete. Jen se pěkně vystřílejte navzájem. Pak teprve zavládne celosvětový mír a ani ti Afričané nebudou mít důvod utíkat z vámi drancovaných zemí.

   Smazat
  2. 18:07 - vas prispevek je levicove uprdnuti !
   Vy si kupte CZ 75, budete to potrebovat az budete mit Afriku v ulici ! (Africa je nedotcena - neni VYDRANCOVANA !)
   nick honolulu

   Smazat
  3. Bla,bla,bla,bla,bla...Achtung,Achtung scheisse schweinne pflicht!!!!!

   Smazat
  4. Vyskřekl mizerným jídišem v 18:25 nekrofilní zřízenec z teplický prosektůry, schopnej maximálně dotlačit z pitevny do márnice vozejk se zašitou zdechlinou nějakýho toho komoušskýho geronta, aniž by se přitom probral z lihu co v něm primář uchovává potraty cigánskejch socek, a kterej mu chodí potajmu upíjet!!!

   Smazat
  5. 8:45
   Tohle přesně ti ty podřadnej poblbanej arijskej untermensch zanechala tvoje incestní familie A52,F73,F200 F808,F600,F602,F845!!!!!

   Smazat
  6. 8:58 To tobě rudoprde, nezanechaly ty komoušský zdechliny - tvý zplodiči, zhola nic, zbylo z tebe jen trochu smradu vypouštěnýho občas z lejnolíhně téhle škaredé urofínské poloopice! - https://pbs.twimg.com/media/DQ3D5L9WsAAByD3.jpg

   Smazat
  7. 10;09
   Lepší rudej,než podřadnej poblbanej arijskej untermensch,kterýmu incestní árijská familie zanechala tenhle dárek A52,F73,F200 F808,F600,F602,F845!!!!

   Smazat
  8. Skřekot teplický nekrofilcky z 10:32 je příkladnou ukázkou jak chtěj místní odulci*) "diskutovat"! Pilní v trolení, jinak ale zapšklí, na Putlerových prdech závislí, neproduktivní blbci by moc rádi škodili, avšak pouze smrdí. Ruské přísloví: Psí/čubčí (a tedy i parazitický čecháčkovský, ovaroidní, pitomiovský, fálmerovský a burešovský) hlas do nebe nevolá. Jsou ti umanutí, lúzrovití, sprejerovití, ovaroví a zaprdění diskutéři s falešnými jmény, tituly a institucemi (včetně těch burešovsko-čobolovských) opravdu tak blbí a ubozí, komunizmem zdegenerovaní, na bezplatných médiích chorobně závislí, potrefené husy, nebo jen placení provokatéři, členové KSČ, ROH, SČSP, khakimozky, lidoví milicionáři, pomocníci VB, politruci, případně důchodci agenti StB a KGB ??? Jak málo stačí ubohým, neschopným, nezaměstnatelným, samolibým a líným sockám ke štěstí: Vyblít se namísto produktivní práce na kapitalistickém internetu a vylízat si socialistickou p….l. Obyvatelé králíkáren ani na internetu nevyprodukují víc – než bobky. Zamindrákovaná lůza metá svá lejna na ty výše stojící - ta však bez zásahu cíle dopadnou zpět na její hlavu. Lůza zůstává lůzou i když je v početní většině. Čím ubožejší a pitomější podvraťáček na řetězu u boudy - tím víc poštěkává a zasírá své okolí. A ještě by chtěl bez vlastní osobní odpovědnosti zasahovat anonymně referendem do osudů spoluobčanů. Geniální politický trik, prosazovaný postkomunistickou tripartitou: internetové diskuze.
   Nabuzené lemplovské, dluhy neplatící a neproduktivní socky vypustí nahromaděnou žluč a střevní plyny (přímá demosrácie) a neřádí pak už na náměstích:-)))

   Smazat
  9. 10;51
   Tohle přesně ti ty podřadnej poblbanej arijskej untermensch zanechala tvoje incestní familie A52,F73,F200 F808,F600,F602,F845!!!!

   Smazat
  10. Ano - i duševně nemocný mrzák v 10.51 opět zaskřehotal svoje omezený blbosti -pořád stejný - občas takhle skřehotá, když si zapomene vzít prášky na palici. Lůza - exkrement - márnice -bobky - to všechno je on sám, píše o sobě, a vyjadřuje se celkem srozumitelně. Asi potřebuje skřehotat chudáček - než pojde v klecovém lůžku. Mějme s ním soucit.

   Smazat
  11. oprava času: duševně nemocný mrzák v 10:32 a 11:04 - sorry! Naopak Jeho Vysokoblahorodí v 10:51 děkuj za zajímavé postřehy o charakteru místní lůzy.

   Smazat
 23. Povinnosti me volaji, tak zde mate posledni maly priklad !

  Neni nic srandovnesiho, milejsiho , roztomilejsiho, nez kdyz najdete v bushi male lvice !
  Vezmete-li si ho domu a udelate z neho sveho "pejska" , tak kdyz vyroste, tak vam zarucene ZBORI CELY DUM a vam utrhne hlavu - kdyz uciti vasi krev ! To je v genech zabudovany pud !

  T.j. zakon kralovny prirody !
  Pamatujte, ze kniha o Tarzanu a nebo o Vinnetou je pouze fikce. S divokymi kmeny z Afriky je to uplne stejne !
  Vsimnete si , co se deje ve Svedsku a jak dopadla JAR !
  nick honolulu - bye, bye.
  (Tento prispevek byla reakce na video o Kramnem !)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dumkopf z Texaského papundeklu!!!!

   Smazat
  2. Našel jsi u čističky suché hovno a ne lvíče. Já vím,
   na brýle nemáš, tak to je těžký.

   Smazat
  3. 18:16 Tací již jsou Američané, s tím rudý pšouku nic nenanděláš! A Honolulu je Vlastenec, rasista, člen KKK, neb skutečné Vlastenectví je především rasová bdělost, tvrdá práce, boj a vzdor! Kdežto podstatou existence tzv. Nové republiky je bohužel jen ubohá vzpoura podlidí*) proti společnosti řízené elitami, neboť se přirozeně nerodíme rovní! Požadavek rovnoprávnosti nerovných je v podstatě základní levicové dogma, které pravičák uznávající přiroznou nerovnost lidí musí rozhodně odmítnout! Masy jsou zženštilé a potřebují být vedeny, ale nesmí mít v čele nějakého ráčkujícího opilce, profesůrka s hláskem jako konipásek a ukradeným perem v kalhotách, nebo uslintanýho žvanila s holí či šimpanzoidního jako krysa z kanálu pištícího estebana, nýbrž potřebují muže s holínkami, který udeří do stolu a zařve: "Toto je správná cesta!" A tak to dnes mohu shrnout prohlášením, že já jako neznámý jedinec jsem povstal proti neobolševismu a zahájil boj s tímto rudým lejnem a neskončím, dokud jako jev definitivně nezmizí ze života nejen Čechů!!! Jen napneme-li k tomuto posvátnému cíli veškeré své síly, vůli, důmysl, píli a houževnatost, jen pak budeme moci opět začít stoupat k výšinám, tak jako kdysi naši dávní předkové, kteří nedostali výsadní postavení na Zemi darem, nýbrž si ho museli za cenu nesmírné brutality vybojovat!

   *) Americký novinář a filosof Lothrop Stoddard když popisoval situaci v Rusku po svržení cara, definoval tamní obyvatele jako spodinu, kterou označil za nejvíce zdegenerované lidi na Zemi, a to v knize "Revolta proti civilizaci: hrozba podčlověka" (1922) - https://cdn.counter-currents.com/wp-content/uploads/2011/11/revolt_against_civilization.jpg

   Označil tamní typ podřadného člověka, jehož existence nedosahuje na kritéria adaptability zavedená nerovnostářským společenským řádem jako podčlověka.

   Smazat
  4. 8:46
   Tohle přesně ti ty podřadnej poblbanej arijskej untermensch zanechala tvoje incestní familie A52,F73,F200 F808,F600,F602,F845!!!!!

   Smazat
  5. 21:07 Večerek je liberál, volič globalistů! Nick honolulu je Vlastenec, rasista, aktivní člen KKK! Kdyby tě ty smrade z kremelský zengrúny ucejtil - na kilák - dva, tak tě vysprejuje svým anti-putler deodorantem značky SKUNK APE*)!

   *) Jedná se o vysoce účinný speciální sprej proti putlerpšoukům a jinýmu komoušskýmu sajrajtu ...

   Smazat
  6. 10;26
   Hovnolulan je ZMRD stejně,jako ty podřadnej poblbanej arijskej untermensch,kterýmu incestní familie zanechala tenhle dárek A52,F73,F200 F808,F600,F602,F845!!!!!

   Smazat
  7. 10:28 O famílii na tvým místě bych radši pomlčel, kdybys tušil co netušíš, páč tvá máti je němá už od dětství. To se stalo, když za války její komoušskou famílii navštívili ukrajinští vlastenci z UPA, kteří tvý bábě uřezali ty její povislý kozy, dědkovi zvadlýho kokota a ještě dejchající je oba vhodili do škarpy, kam chodila celá vesnice srát. Bohužel tvou matku, tuhletu kurvu - https://im.tiscali.cz/press/2017/11/30/883039-final-0787-3800x2536.jpg

   nenašli, páč byla schovaná v tý škarpě mezi hovnama a oni ji nedokázali rozeznat! A to byla chyba, tak jí pak mohl ožralej Havel na mejdanu, kde vynášela popelníky, ošukat a z toho si se vylíhl ty! Jenže tě potratila a ten potrat naložili do lihu a později poslali kremlovoroj jako delikatesu. Od tý doby co ji zežral poletuješ coby shluk těkavých plynů z lejnolíhně tohoto smradlavýho Ugrofína! - https://pbs.twimg.com/media/DQ3D5L9WsAAByD3.jpg

   Smazat
  8. 10;30
   Tohle přesně ti ty podřadnej poblbanej arijskej untermensch zanechala tvoje incestní familie A52,F73,F200 F808,F600,F602,F845!!!!

   Smazat
  9. 11:04 To tobě rudoprde, nezanechaly ty komoušský zdechliny - tvý zplodiči, zhola nic, zbylo z tebe jen trochu smradu vypouštěnýho občas z lejnolíhně téhle škaredé urofínské poloopice! - https://pbs.twimg.com/media/DQ3D5L9WsAAByD3.jpg

   Smazat
 24. 18:16 - Mugabe, ty pohlavni ude Chimpanzee z povodi Limpopa !
  Texas je moc fain state ! Mel by jsi zvednout tu svoji linou prdel a jet se tam podivat ! Scivilozovat se ty barbare !
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
 25. From nick honolulu - video pro nicka Mugabe z Limpopa !
  Na youtube !
  Figting Texas Aggie band ....

  Tito mladi lide ti jedno nakopou prdel tak, ze ti opuchne jako slonovi.
  Musim koncit
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 18:32
   Achtung,Achtung scheisse schweinne pflicht....amidumkopf z papundeklu!!!!

   Smazat
  2. Večerku, kam letíš ? Koupat se do čističky fekálů ?

   Smazat
  3. 20:58 Večerek je liberál, volič globalistů! Nick honolulu je Vlastenec, rasista, aktivní člen KKK! Kdyby tě ty smrade z kremelský zengrúny ucejtil - na kilák - dva, tak tě vysprejuje svým anti-putler deodorantem značky SKUNK APE*)!

   *) Jedná se o vysoce účinný speciální sprej proti putlerpšoukům a jinýmu komoušskýmu sajrajtu ...

   Smazat
  4. 10;06
   Hovnolulan je ZMRD stejně,jako ty podřadnej poblbanej arijskej untermensch,kterýmu incestní familie zanechala tenhle dárek A52,F73,F200 F808,F600,F602,F845!!!!!

   Smazat
  5. 10:27 O famílii na tvým místě bych radši pomlčel, kdybys tušil co netušíš, páč tvá máti je němá už od dětství. To se stalo, když za války její komoušskou famílii navštívili ukrajinští vlastenci z UPA, kteří tvý bábě uřezali ty její povislý kozy, dědkovi zvadlýho kokota a ještě dejchající je oba vhodili do škarpy, kam chodila celá vesnice srát. Bohužel tvou matku, tuhletu kurvu - https://im.tiscali.cz/press/2017/11/30/883039-final-0787-3800x2536.jpg

   nenašli, páč byla schovaná v tý škarpě mezi hovnama a oni ji nedokázali rozeznat! A to byla chyba, tak jí pak mohl ožralej Havel na mejdanu, kde vynášela popelníky, ošukat a z toho si se vylíhl ty! Jenže tě potratila a ten potrat naložili do lihu a později poslali kremlovoroj jako delikatesu. Od tý doby co ji zežral poletuješ coby shluk těkavých plynů z lejnolíhně tohoto smradlavýho Ugrofína! - https://pbs.twimg.com/media/DQ3D5L9WsAAByD3.jpg

   Smazat
  6. 10;29
   Tohle přesně ti ty podřadnej poblbanej arijskej untermensch zanechala tvoje incestní familie A52,F73,F200 F808,F600,F602,F845!!!!

   Smazat
  7. 11:02 To tobě rudoprde, nezanechaly ty komoušský zdechliny - tvý zplodiči, zhola nic, zbylo z tebe jen trochu smradu vypouštěnýho občas z lejnolíhně téhle škaredé urofínské poloopice! - https://pbs.twimg.com/media/DQ3D5L9WsAAByD3.jpg

   Smazat
 26. Zase obvyklé přiblblé žvásty - článek o voze, přiblblé žvásty o koze - typické! Není on ten pan Drda nějak příbuzný se spisovatelem Janem Drdou? Ale to byl dobrý spisovatel! Jenže toho možná žádný z diskuzních blbečků nezná - to je jenom parta omezených žvatlů, nudících se a nudných. Hlavně blákotit každý den sračky -stále stejné a pořád dokola -čtyřiadvacet hodin denně, mělo by se to začít léčit u psychiatra, copak tohle je normální? Když to někdo náhodou čte všechno od shora dolů - strašné! A ten přiblblej, hnusnej a praštěnej utečenec Jiří Večerek, na Novinkách zablokovanej, denně sem leze žvanit svoje sračky z Ameriky - ale denně!!!! Co pořád leze diskutovat s českýma lidma, když odsud utekl? To vůbec nedává smysl, co je to za opuštěnýho blba.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přiblblej jste tady akorát vy, nevím co sem furt lezete.

   Smazat
  2. 19:26
   Pán nad vámi píše česky,tudíž je tady určitě právoplatněji,než ta troska z amianálu,která by se měla starat o svůj papundekl a o amiidioty,NE o ČECHY!!!!

   Smazat
  3. Zkusme se ignorovat, neútočit! Přispíváte také NR ke sledovanosti kulturních lidí? Pochybuji! I ten "Večerek, Nick, Honolulu" má nějakou identitu, jakou máte vy? Reagujte věcně, časem se kultivace dostaví z obou stran, čemuž věřím! Pokud nejste z "Trollí farmy".

   Smazat
  4. 19:49
   Na toho texasdumkopf z papundeklu se slušně reagovat nedá!

   Smazat
  5. 19:56
   Ale dá, nebo ignorovat jako na "Radostu" aj. První podává ruku ke smíru silnější, inteligentnější, pokud se tedy nehodlá snížit na danou úroveň. Honoluovi ponechte jeho pozdní návrat do vlasti přes internet. Nemůže nám rozumět ale my můžeme jemu!

   Smazat
  6. 20;20
   Nejsem IDIOT,takže těm hovadinám,který ten amidumkopf píše NIKDY ROZUMĚT NEBUDU.....A vstřícnost k tomu NEčeskýmu emigrantovi nenajdu,nenacházím,nehledám!
   Přeji hezký večer.

   Smazat
  7. 20:34
   K Vaši proklamaci mi nesedí užitá klávesa "Shift". I já přeji hezký večer.

   Smazat
  8. 20;55
   Občas je potřeba nějaké slovo nebo i věty zdůraznit....hezký večer

   Smazat
  9. Pan Povolný je zcela nepochopitelně jeho chrabrý zastánce. Vůbec mu nevadí, že ten utečenec ze země, v které teď náplavou, mnohdy velice sprostě uráží svoji původní vlast, zemi, v které se narodil, a stejným sprostým způsobem uráží Čechy. Asi to nebude žádný Čech, jinak by se musel stydět.

   Smazat
  10. Vyskřekl v 19:34 nekrofilní zřízenec z teplický prosektůry, schopnej maximálně dotlačit z pitevny do márnice vozejk se zašitou zdechlinou nějakýho toho komoušskýho geronta, aniž by se přitom probral z lihu co v něm primář uchovává potraty cigánskejch socek, a kterej mu chodí potajmu upíjet!

   Smazat
  11. 8:43
   Tohle přesně ti ty podřadnej poblbanej arijskej untermensch zanechala tvoje incestní familie A52,F73,F200 F808,F600,F602,F845!!!!!

   Smazat
  12. 8:56 To tobě rudoprde, nezanechaly ty komoušský zdechliny - tvý zplodiči, zhola nic, zbylo z tebe jen trochu smradu vypouštěnýho občas z lejnolíhně téhle škaredé urofínské poloopice! - https://pbs.twimg.com/media/DQ3D5L9WsAAByD3.jpg

   Smazat
  13. 10;05
   Tohle přesně ti ty podřadnej poblbanej arijskej untermensch zanechala tvoje incestní familie A52,F73,F200 F808,F600,F602,F845!!!!

   Smazat
  14. 10:26 O famílii na tvým místě bych radši pomlčel, kdybys tušil co netušíš, páč tvá máti je němá už od dětství. To se stalo, když za války její komoušskou famílii navštívili ukrajinští vlastenci z UPA, kteří tvý bábě uřezali ty její povislý kozy, dědkovi zvadlýho kokota a ještě dejchající je oba vhodili do škarpy, kam chodila celá vesnice srát. Bohužel tvou matku, tuhletu kurvu - https://im.tiscali.cz/press/2017/11/30/883039-final-0787-3800x2536.jpg

   nenašli, páč byla schovaná v tý škarpě mezi hovnama a oni ji nedokázali rozeznat! A to byla chyba, tak jí pak mohl ožralej Havel na mejdanu, kde vynášela popelníky, ošukat a z toho si se vylíhl ty! Jenže tě potratila a ten potrat naložili do lihu a později poslali kremlovoroj jako delikatesu. Od tý doby co ji zežral poletuješ coby shluk těkavých plynů z lejnolíhně tohoto smradlavýho Ugrofína! - https://pbs.twimg.com/media/DQ3D5L9WsAAByD3.jpg

   Smazat
  15. 10;28
   Tohle přesně ti ty podřadnej poblbanej arijskej untermensch zanechala tvoje incestní familie A52,F73,F200 F808,F600,F602,F845!!!!

   Smazat
  16. Prosím jich - Povolný -držej hubu! Vždycky když vlezou na diskuze, žvaněj jak mudrc ale pořád stejný kokotiny - víme? A žvanit, že to sprostý čuně "Honolulu" tedy - na Novinkách zablokovanej Jiří Večerek -Florida - je na diskuzích nějak přínosnej, je fakt směšný. A že se dá ignorovat - ale proč má tu drzost na diskuze lézt a Čechům neustále jen sprostě nadávat a urážet - to je podle nich přínosné? Jdou do hajzlu! Oni nevidí, že postupem času na NR nalezl veškerý ksindl z Novinek, což nejsou duševně normální lidi, to už viděj z těch sraček na diskuzích. Sprosté - oplzlé -podle nich normální? A ten kráva 19.26 - co je to za blba? Proč mi nadává blb praštěnej? Protože jsem napsal pravdu, že diskuze jsou snůška duševního hnoje a výblitků? Ono je to něco jinýho? Oni jsou to "solidní názory k článku"? Jdou do hajzlu! Vřeští tady blbové, závislí na žvanění,protože celý dny dělaj lautr hovno jen dřepí u počítačů - co by dělali? Čím by se zabavili? Nikdo už je nepotřebuje - to je asi blbej život. Tak to dřepí u počítače a uboze žvatlají pořád totéž.Samozřejmě že články stejně jako diskuze navzájem vůbec nečtou, z toho by měli sračku!

   Smazat
  17. 11:01 Jenže tobě rudoprde, nezanechaly ty komoušský zdechliny - tvý zplodiči, zhola NIC, zbylo z tebe jen trochu smradu vypouštěnýho občas z lejnolíhně téhle škaredé urofínské poloopice! - https://pbs.twimg.com/media/DQ3D5L9W

   Smazat
  18. 13:22 A čemu se divíš? Teprve teď přináší komunizmus své Kainovsky zvrhlé a prznitelské plody na přírodě i na lidech - a ještě pár generací bude. Diskuze malomocných, neschopných, žlučovitých, klauzemanovských i putinovských socek v pracovní době to jenom potvrzují. Nostalgicky pláčou na hrobech zpupných diktátorů, opěvují loupeživý komunizmus či jiný „většinový“ systém a zamlčují, že tehdy ještě dožívala předkomunistická výchova a morálka – komunisty nazývaná „přežitky kapitalizmu“ a že se žilo z naloupených bilionů. Dnes nemáme žádný civilizovaný kapitalizmus – ale trojbarevnou bolševickou otevřenou kleptokracii a partajokracii – bez „přežitků kapitalizmu“. Současný konzumizmus není nic jiného, než převlečený a přebujelý komunistický materializmus. Levicoví odboroví bossové a lemplové jen žvaní – ale ani jediný kibuc nebo výrobní či prodejní družstvo si dosud nezaložili, aby tam předvedli, co umějí vlastní prací, bez olupování a parazitování na těch úspěšnějších. Blijí směrem na Západ, protože mu nikdy nebudou sahat ani po řiť, aby ji mohli políbit. Kydají na cikány, ale sami klesají na jejich úroveň, ba i pod ni.

   Smazat
  19. Pánové, 22:52- nejsem zastánce honolulua, nečtu jej, pokud ano většinou nesouhlasím, v krajních případech i reaguji, slušně! Bráním tedy jeho názor a pokud projde "cenzorem", tedy poskytovatelem (NR), jsou vaše reakce na úrovni primitivů a je jedno zda z leva nebo pravice. Obě strany v krajní podobě asi nemají "ánunk" o demokracii bez přívlastků!
   An.13:22, druhý pane z ranku "demokratů", Váš slovník a přání-"držej hubu" jsem ignoroval v minulém režimu a nehodlám se již měnit!

   Smazat
 27. Jsem ročník 1938 a moje máma byla "v domácnosti" po celou válku a pak až do smrti. Na to, aby jsme žili tak jak se
  dříve žilo, stačilo že do práce chodil otec.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 20:56 Samozřejmě, že Drda lže. Nebyla pracovní povinnost, ale byla povinnost prokázat zdroj příjmů, ze kterých žijete. Pokud byl ten zdroj legální, nikdo nikoho do práce nenutil. To bylo ovšem velmi nepříjemné pro všelijaké vexláky, prostitutky a jejich pasáky, pašeráky, překupníky, zlodějíčky a zloděje všeho druhu. Ti museli vedle svého "podnikání" chodit alespoň občas do nějakého zaměstnání, což nesli velice nelibě. Jestli Adam Drda patřil mezi takové darebáky, tak má pravdu. Oni se opravdu mohli cítit jako "v táboře nucených prací". Pak by ale bylo namístě přiznat, čí názory prezentuje.

   Smazat
 28. Jenom díky prapodivným dotacím z EU je odhadem zaměstnáno asi 500 000 lidí, kteří nejsou pro stát přínosem! NULA! Ale stojí sta miliard. Můžete dohledat, kolik tisíců poradců vám poradí s dotacemi. Pak si najděte, kolik "kancelářhodin" se spotřebovalo jenom na jedné kauze Čapí hnízdo. Kolik flákačů se uživí ze státních peněz? Jedním a dobře známým je jakési spící "knýže" cizák od sousedů, který si nahrabal i když mu majetek byl zabaven ještě za Beneše a podvodem se mu vrátil, pak se nedivím, je zde takový bordel.

  OdpovědětSmazat
 29. TVRZENI, ZE VSE ZA SOCIALISMU BYLO LEPSI, je spravne! Jednoduse, divejte se na soucasny rezim, kolem sebe ci kolem kohokoliv, kdekoliv, ci i jak nechcete, nic tady lepsiho neuvidite. A BUDE JENOM HUR, HURE a az bude nejhure, VSTANOU NOVI BOJOVNICI!

  OdpovědětSmazat
 30. Ahoj vy nedochudcata, kteri me nesnasite ! (Me to dela dobre !) Ja vam chodim zasirat vase lakyrnictvi a vy proti tomu nic nezmuzete !
  Ano, delam chyby v cestine , (VY TAKE) ale mam na ne narok, protoze vice nez 51 let neziji v Cesku !

  Pan Vecerek NEMA s mojimi prispevky nic spolecneho ! Jeho I.P. address je PENSACOLA ! Moje je jihozapadni Florida.

  Vase odpoved je vzdy pouze nadavka ! T.j. proto, ze jste provincionalni krupani bez rozhledu a bez perspektivy !

  Hodit divokum opicim zrcatko , je stejne jako vam napsat prispevek. Vresteni , pisteni, metani hovinkami, shnilym ovocem, t.j. vase reakce a ja se dusim smichem nad vasim bezmocnym vztekem !

  Prdeni divokych oslu v mexicke Sierre a pisteni opic na Limpopu a vase protesty maji stejnou hodnotu !
  Znicim vase predstavy o svete realismem a z vase vlivu na Ceskou republiku udelam zavan smradu !
  Ja, stestny NICK HONOLULU ! (A jeste se pri tom zasmeji !)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Večerek, vyser se NATO. Seš už starý opičák a pokud
   se neuklidníš tak tě jebne. A kdo ti pomůže, když nemáš pojištění.

   Smazat
 31. PANE DVOŘÁKU PROČ S TÍMTO BLÁZNEM V 10:23,11:00 NĚCO NEDĚLÁTE. VŽDYŤ TO JE NEUSTÁLE DOKOLA AMIOUNTERHAVLO A F.300 A DALŠÍ VÍCE TENHLE BLÁZEN NEDOKÁŽE NAPSAT.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 11:47
   A co umíš psát ty,ynteligente?!

   Smazat
  2. Vyskřekl ve 12:21 nekrofilní zřízenec z teplický prosektůry, schopnej maximálně dotlačit z pitevny do márnice vozejk se zašitou zdechlinou nějakýho toho komoušskýho geronta, aniž by se přitom probral z lihu co v něm primář uchovává potraty cigánskejch socek, a kterej mu chodí potajmu upíjet!

   Smazat
 32. Ministerstvo obrany RF uvedlo, že Bílé přilby v Idibu připravují provokace:

  https://cz.sputniknews.com/svet/2019112611013171-ministerstvo-obrany-rf-uvedlo-ze-bile-prilby-v-idibu-pripravuji-provokace/

  OdpovědětSmazat
 33. 12:39 Tak pokud to čmárá sputnik, jsem v klidu. Těm prolhaným ruským mazalum snad už nikdo nevěří.Raději si poslechnu co o tom řekne ČT, tam je ještě svět v pořádku a objektivní!!!

  OdpovědětSmazat
 34. 17:21 Gratuluji
  Jste Bůh, vy rozhodujete, co je svět v pořádku a co je objektivní. Ty tři vykříčníky jsou už zbytečné.

  OdpovědětSmazat
 35. Začíná to být vážné. Odevšad se na mě řítí špioni. A já pořád nevím co po mně chtějí. Jediné tajemství, doufám (marně) je stav konta v bance či výše důchodu, já jim ho ale bez mučení neprozradím.
  Jak říkala před hoďkou nějaká postarší pirátka v naši milé TV, tak v Britanii se už školí hodně dobrovolníků (asi obdoba našich pomocníků V.B. za toho komunismu), kteří budou sofistikovaně bojovat proti ruské a čínské ideologické diverzi. Pokud to ta bábi prosadí i u nás, tak se hlásím.
  Teď zase oznamují v TV, v rámci frontálního útoku na rusko,
  že všichni ruští sportovci budou vyloučeni ze všech soutěži.
  Já ale potřebuji jen maličkost. Aby to rusko, ta naše BIS
  nepřivedla do totální nepřátelské pozice tím, že nám zastaví
  dodávky plynu. Já mám jen jednolaufový komín a plynový
  kotel. Jsem starý a rád bych dožil v tom co tady je.
  Také bych prosil prezidenta Zemana, aby už tomu Koudelkovi
  dál toho generála.
  Jo a ještě nakonec. Takto na dálku žádám Putina, aby posmrtně potrestal vojáky rudé armády, kteří i přes můj
  odpor mě osvobodili od německé dobročinnosti. Byli to hodní
  lidé. Ilustruji to příběhem z r. 44 kdy jsem s kamarádem, oba tehdy pětiletí, potkali německého vojáka, pozdravili sieg a on nám dal bombon.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kam se hrabou cizí rozvědky, překvapilo mne jak dobře je obchodovatelné moje rodné číslo, přehled mého majetku, mé diagnozy i když jsem krom policie, mé banky a jen povinného pojištění nic nikde navíc neuváděl. Žádný vlastní účet na FB s vykecávánkami vlastních údajů nevedu.Nejsem VIPák,ani podnikatel,
   ani neusiloval o zaměstnání s povinným hloubkovým prověřením. Občanku jsem nikdy neztratil,jsem obyč. civilní občan nevyčuhující z řady. Přesto mne zná majitel antikvariátu v Mostě, realitní společnost z ČB, která mi nabízí odkup pole a přitom dědictví ještě není projednáno. Takových aktivit je fůra, ty co jsou přes telefon ani neuvádím. Jak by to vypadalo, kdyby mne nechránil zákon na ochranu osobnosti? Tak si myslím, že rozvědčíci v tom našem rybníčku musí lovit solokapry za babku.

   Smazat
 36. Adam Drda se narodil 3.7.1971, takže tu zrůdnost toho předchozího režimu zná určitě dobře na vlastní kůži. Byl také v nějakém pracovním táboře? Měl by se podívat do zrcadla a říkat "A strákong, a strákong, a strákong!" :-)

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.