Reklama

sobota 2. listopadu 2019

Finančníci musí opustit globální ekonomiku

Jurij Kondratěv
2. 11. 2019     pravda
Apokalypsa se blíží pro jednu samostatnou kategorii - finančníky. Světová ekonomika alespoň dvojnásobně prudce splaskne. Ale na reálném sektoru, na materiální výrobě, se tyto nesnáze příliš neprojeví. Nafouknuté finanční bubliny jednoduše splasknou. A to je dobro pro všechny normální lidi. Protože Soros a další jemu podobní přestanou diktovat světu svou vůli.


S šéfredaktorkou Pravdy.Ru Innou Novikovou o tom hovořil ekonom, historik, ředitel Ústavu pro studium národních krizí Nikolaj Sorokin.

Nikolaji, je jaksi obtížné přijmout informaci, že se má do popředí dostat pracující člověk. Nejsem, vcelku, proti. Tím spíš, že jsme byli vychováváni, učili jsme se, že nejdůležitější je dělník, který vyrábí hřebíky, šrouby, vruty a všechno ostatní materiální, a že hodnota inteligence, která neprodukuje něco tak podstatného, není velká. Otázkou byli také například klenotníci. Ukázalo se, že klenotníci mohou vydělávat více, než dělníci.

Trochu.

Jednoduše nyní úroveň výroby přece vyrostla natolik, že i dělníci na tak vysoce technologickém zařízení už také musí být velmi vzdělaní. A méně kvalifikovaná pracovní síla již není příliš žádaná. Jak můžeme vrátit výrobce, dát ho do popředí? A je to potřebné?

V rámci kapitalismu je to téměř nemožné. Ale současný globální ekonomický, natožpak finanční systém praská ve švech. Proto se už brzy bude měnit. Ale ne tak dramaticky. Nebudeme nyní podrobně diskutovat o možnosti přechodu k jiným sociálním formacím.

V rámci kapitalismu můžete pouze udělat pořádek, pokusit se udělat pořádek tak, aby finančníci konečně našli své skutečné místo v současném stavu věcí i v ekonomice, i obecně v současném světě, aby nešli tam, kam nejsou zváni, a skoncovali se svou dominancí z hlediska formování ideologie dnešního kapitalismu.

Ale dnes to jsou finančníci jako Soros, kteří tvoří dnešní ideologii nejen kapitalismu samotného, hospodářské sféry, ale obecně celé západní společnosti. A vůbec všechny tyto momenty, související s globální politickou korektností, také nejsou prostě jen tak. Nevzniklo to jen tak, nevzniklo to samo o sobě ve společnosti.

Lidem se neustále ukazuje, dokazuje, že vaše takzvané Overtonovo okno se již změnilo na okénko - je velmi zúžené. Takže můžeme jen sem a to je vše. A to globálně změnilo vůbec představu o liberalismu, o svobodě, o lidských právech. Jednoduše se nad tím zavírají oči a nemluví se o tom. Opět proto, že finančníci všechno kontrolují.

Je nejvyšší čas ukázat finančníkům jejich místo na tomto světě. Jejich místo na tomto světě je pět procent, a to pod kontrolou státních struktur. Toto je normální státní monopolní kapitalismus, to je ta normální účast finančního kapitálu na ekonomickém životě současného světa.

A to, co nyní dělá americký prezident Donald Trump, dělá nakonec právě to. Co je demokratická strana, která proti němu na život a na smrt bojuje? V kongresu tam dochází málem ke rvačkám. Americký kongres se již začíná částečně podobat ukrajinské Nejvyšší radě. Proč se to všechno děje? Toto je skutečná válka mezi finančníky ...

A výrobci?

A Trumpem, za nímž jsou právě skuteční výrobci, za nímž je reálný sektor a především obranný průmysl USA. A v žádném případě nemůže tento boj skončit vítězstvím finančníků jednoduše proto, že finančníci již nemají závažné argumenty.

Všechny jejich argumenty jsou vlastnictvím globálních médií a vnucováním jejich údajných hodnot, protože ve skutečnosti nemají žádné hodnoty a všechny tyto zdánlivé hodnoty jednoduše vymyslela, aby manipulovala se společností. Realisticky však finančníci kapitalistické ekonomice nemohou nabídnout žádný konstruktivní program.

S čím bude spojena úplná a definitivní porážka finančníků? 

Bude to spojeno s ostrým kvantitativním poklesem samotné ekonomiky. Ekonomika se až dva - dva a půlkrát sníží.

To jsou ale obrovská čísla. I pětiprocentní pokles je již citelný. Ale dva - dva a půlkrát - to už je přímo kataklyzma.

Podívejte se. Pokud v ekonomice země, v HDP země zabírá 55-60 procent finanční sektor, bankovní kapitál, pak jsou to absolutně nafouklá, nic neříkající čísla. Cožpak hovoří o rozvoji, nebo o pokroku, nebo o technologických průlomech? Říkají pouze, že sem jsou vehnány uměle vytištěné peníze.

Ve skutečnosti nejsou vytištěny jen tak. Tyto peníze jsou vzaty na úvěr od budoucích generací a tyto peníze jsou vzaty na úvěr od ostatního lidstva, které není součástí této metropole. Proto, pokud se ekonomika zníží o 50 procent na úkor finančníků, celkově vzato to bude pouze plus. To bude snížení možností finančníků, ale nikoli reálný pokles produkce reálného sektoru.

Jedinou věcí je, že to, samozřejmě, ovlivní reálné příjmy obyvatelstva. I tak jsou poměrně nízké. I tak již od roku 1969 pouze klesají. Mám na mysli příjmy zlaté miliardy, právě západních dělníků, západních zaměstnanců a pracovníků střední třídy. A nyní se životní úroveň sníží ještě více, klesne ještě více.

Je to však o poplatek za osvobození se od finančníků. V opačném případě, pokud budeme tuto bublinu uměle podporovat, pak v následujících 20 letech skutečně dojde k takovému propadu, že již bude srovnatelný s tou apokalypsou, o níž mluvil bývalý šéf Banky Velké Británie baron Mervyn King na sympoziu MMF.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

11 komentářů :

 1. http://www.czechfreepress.cz/amerika/oligarchove-zhavaruji-system-aby-se-zbavili-trumpa.html
  Prezident Trump je ve vážném nebezpečí atentátu ze strany Rogue CIA za zastavení protidrogových operací na Blízkém východě.

  OdpovědětSmazat
 2. Není to úplně tak nepochopitelné, pro mne docela přijatelné, ale ty pijavice které na tom parazitují, konec světa. Asi je lepší když na tom bude dobře člověk, který poctivě pracuje, než parazit který nic nevytváří a jenom se živí spekulacemi a okrádáním svých bližních. Jsem pro. Hej hou, rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jenomže až to krachne tak parazité mají svoje miliardy a vesele budou žít dál a zase to odskáče proletariát.

   Smazat
  2. Anonymní3. listopadu 2019 10:04
   Viděl bych to tak, že ti majitelé všeho, kterým patří centrální banky států, skupují reálný majetek. Tj. výnosné firmy, naleziště surovin, nemovitosti, prostě vše, co má reálnou hodnotu. Ten krach bude v tom, že poté, co skoupí co se dá, nechají své vytunelované banky padnout a do dalšího „spravedlivého“ období, vejdou jako monopolní výrobci všeho. P.K.

   Smazat
  3. No, vzdyt samozrejme, i kdyz to k smichu moc neni.
   Kolik let jsem zde, na zvedavci, pl apod., nastinoval jedinou moznou cestu.

   Nee, prokecame se az do ukecani, ze?
   Ano, Mr. nobody, nobody, none...

   Vsimate si chybejici diakritiku, nevnimate obsah.
   Tad je to tak, ze kdyby kdokoli, jakymkoli, dosud beznym zpusobem chtel ziskat penize, ve velmi kratkym obdobi, prijde i o slipy.

   Smazat
  4. Rudý dědku!
   Asi nejsi tak starý jak deklaruješ, protože jinak bys pamatoval černý pátek volstrýtu, po němž se na ulici válely bankovky a mléko se vylévalo do moře a kukuřice (ne ala mosanto) pálila v elektrárnách.
   No a lidé stáli fronty na polévku místo aby posbírali bankovky a koupili si od paličů ten popkorn. Proč asi??? Protože volestríte!!! Velkou vlasteneckou emerickou krizi vymysleli, naplánovali, objednali a předem zaplatili chazaři z volesrýtu, aby tak srazili výrobce (buržuje, manažery a dělňasy) do sraček. A kdo z té jámy z posledních sil vylezl bral cokoliv za nickoliv, aby alespoň přežil. Velká říjnová emerická krize měla za cíl zlikvidovat relativní blahobyt a vytvořit na celé planetě nedostatek čehokoliv. To se to pak vládne zmateným a vyděšeným gojům, když ani jejich úhlavní nepřítel (buržujové) nemá šanci přežít. No a to, že to zařídili chazaři tenkrát nikdo netušil a když tušil tak prděl do kytek.

   Chtějí to zopakovat i dnes, ale ten satanský vynález INTERNET jim to veřejně odhalil. Průser a proto bude třetí světová a blbiny splasknou. Pak přeživši gojové dostanom na krky svěrací otrocké obojky a budou poslouchat na slovo (jako každý podkůlňák).

   Smazat
 3. Bude to asi složitější, neboť bankovní domy jsou ovládány Židy a židy jež spolu soupeří za účasti Vatikánu o veškerou moc.Všechny války jsou jejich dílo prostřednictvím nastrčených zemí - politických loutek.

  OdpovědětSmazat
 4. Bankomafie je tak provázaná, že si asi ani nedovedeme představit kudy začít párát její pevné švy. Na druhé straně to vyžaduje hrdinu, který velmi riskuje, zda vůbec uspěje, nebo bude prohlášen za škůdce. Navíc potřebuje nejméně sáracenský meč na rozseknutí Gordického uzlu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 12:40!!
   Na finanční oligarchii a korporátně fašounskou bankomafii je třeba poštvat Grétu. Stačí ji nakukat, že bankovky a jejich výroba jsou prudce neekologické a je třeba zrušit jejich instituce - banky a FED. To pak bude fučák, až vyjdou greteni trvale do ulic a posadí se na schody bank. Pár set tisíc gretenistů sice pochováme, ale bankovky zmizí z povrchu země. Pak už jenom další krok ke svobodě, zrušení elektronického čehokoliv (nákupů, plateb, zdaňování a úžery) a je vymalováno. Svět bude svobodný, spravedlivý a ekologický a možná i depopulizovaný.

   Smazat
 5. Můj názor je, že prnvní by mezinárodní politiku mněli opustit a to s přímou cestou na šibenici dobroserové.
  Václav

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Václave!
   Co vlastně chceš ty osobně "mnít", když to nemůžeš mít? Předpokládám, že chceš mít alespoň dostatečné znalosti pravidel jazyka českého. Nebo se mýlím?

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.