Reklama

čtvrtek 28. listopadu 2019

Fox: Takže nám o chemickém útoku v syrské Dúmě lhali!


28.11.2019 FoxNews.com a  PrvníZprávy
V syrském městě Dúma nemohlo dojít k plynovému útoku, protože vzorky odebrané inspektory OPCW na místě neprokázaly nadmrnou koncentraci organických sloučenin chloru.


Skandální skutečnost uvedl Jonathan Steele, bývalý hlavní zahraniční zpravodaj The Guardian, v rozhovoru pro televizi Fox News. Podle něj se výsledky analýzy staly známými jen náhodou, neboť OPCW o tom mlčela. Z toho vyplývá, že všichni, co tvrdili, že došlo k chemickému útoku lhali!

Myslíme si, že tento příběh je důležitý, a proto jsme ho nedávno podrobně prodiskutovali s Jonathanem Steeleem, bývalým hlavním zahraničním korespondentem The Guardian. Zde je náš rozhovor, uvedl rozhovor moderátor televize Fox News.

Fox News:
Nechci přehánět, ale mnoho z nás ... ne mnoho, ale někteří, náš program měl od samého začátku podezření o nedostatku důkazů, že k incidentu došlo. Co teď víme?

Jonathan Steel bývalý hlavní zahraniční korespondent pro The Guardian:
Nyní víme od informátora, který dává přednost tomu, aby se jmenoval Alex ... Známe jeho skutečné jméno, a máme důkaz, že opravdu pracoval v OPCW. Byl inspektorem v jednom z týmů ... jedním z asi devíti lidí, kteří přijeli do Damašku a Dúmy, aby na místě odebrali vzorky, vyslechli svědky a vše ověřili.

Takže tyto vzorky odebral. Pointa je, že se plynný chlor ve vzduchu rychle rozkládá. A pokud jste dorazili o dva týdny později, nic nenajdete. Zjistíte však, že plyn může v přírodním prostředí infikovat nebo změnit jiné látky. To je tzv. organochlor. Obtížnost spočívá v tom, že takové sloučeniny se v každém případě nacházejí všude v přírodním prostředí. Ve vodě a tak dále. Proto je kritická koncentrace. 

Byla tedy detekována vyšší koncentrace organických sloučenin chloru po normálním napadení plynem než za normálních podmínek?

A když se vrátili do Nizozemska, do Haagu, kde se nachází sídlo OPCW, byly vzorky zaslány do speciálních laboratoří. A poté - ticho. Nikdo neřekl inspektorům, jaké byly výsledky analýz. Jen náhodou inspektor zjistil, že výsledky přišly před třemi týdny a že vůbec nevykazovaly žádný rozdíl. Žádný přebytek koncentrace organických sloučenin chloru v zóně údajného útoku, kde opoziční aktivisté našli podezřelé válce. Zdálo se tedy nemožné, aby se tam uskutečnil plynový útok, protože koncentrace byla přesně stejná jako v přírodním prostředí ...

Myslíte, že se nám někdy Česká televize omluví za to, že naletěla a šířila fake-news?


Fox News: Jsem zmaten dvěma body. Zaprvé nám říkali ... zopakovaně přednášeli tvrdé poznámky, že americká vláda má nepopiratelné důkazy o realitě tohoto plynového útoku. Zadruhé, pokud OPCW věděla, že opravdu neexistují žádné důkazy, proč nám ostatním to neřekli, dokud se neobjevil oznamovatel?

Jonathan Steel: Odpověď na vaši první otázku: šlo o uspěchané soudy. Rakety - nejen americké, ale také britské a francouzské - byly odpáleny dva nebo tři dny po údajném plynovém útoku, kdy inspektoři místo ještě nenavštívili, neexistovaly žádné důkazy ...

Fox News: Lháři!

Jonathan Steel: Takže bylo vymyšlené ...

Fox News: Ano

Jonathan Steel: Záminka pro zásah. Byly to uspěchané soudy. Druhým faktem je, že v této fázi Asad neměl žádný skutečný důvod k provedení útoku, už obsadil většinu Dúmy a chystal se obsadit zbytek. V této fázi nemusel provádět chemický útok.

Fox News: Lhali nám. Byli jsme zmanipulováni. Tušili jsme to už tehdy.


7 komentářů :

 1. Ja jsem zvedav jak dlouho Tucker vydrzi ve FOX News, casto je neprijemny i pro republikany ,v USA se musi hrat housle jak hlavni dirigent si preje a ne pravda ,vse se ucese zalze a zakumufluje Prave jsem se dodival na FOX o tom jak Kennedy lhali jeden za druhym mafie rodiny a style . Tento porad jednal o zabiti pritelkyne Tedda Kennedyho a jak s svindlovalo vse co slo ,dle partajni linie Dnes je situace jeste horsi jen cekam kdy dojde na noc dlouhych nozu jako za neboztika Ady kdy vse normalni prestava fungovat a jen se lze a mlzi
  To o tech chemickych utocich je lez jako vez od pocatku jako byly lzi okolo Iraku Lybie jizni Ameriky Vietnamu Korey a dalsich temer vsech zemidalsich .Nakonec to vidite sami se svou puppets vladou ,myslim ze vetsi odporny vlezdoprdelismus nezli za Brezneva je ted .Bile helmy podvod samozrejme , jsou filmy a videa kde se vse organisuje jako do filmu Hollywood pod rezii odborniku vcetne postav kde ma kdo lezet a utikat a dalsi trapne detaily . Mccain znamy silenec a provokater preci byl na schuzce s Bagdadim bossem onech hrdlorezu co verejne rezali lidem hlavy a co, vse normalni a zemrel na nador na mozkujako senator .Proto dnes ja tvrdim ze temer vse, co komuniste rikali byla pravda ,jen to rikali tonem ktery byl spatny a nepoliticky pro usi normalnich lidi,prilis diktatorsky ,ale ono co je lepsi, tento bordel ktery nema obdoby a nebo poradek prace a klidny zivot . Dnes jen spina, breaking news a kydani hnoje jeden na druheho

  OdpovědětSmazat
 2. Zeptejme se spis kdy nelhali...To bude kratsi seznam

  OdpovědětSmazat
 3. A opět se nedočkáme žádné reakce Rady ČT, Rady pro rozhlasové a televizní vysílání, příslušného výboru Sněmovny atd. Prostě zákonné mechanismy jsou naprosto nečinné. Asi se čeká až někomu rupnou nervy a pokusí se o nápravu vlastními silami. To se asi chce...

  OdpovědětSmazat
 4. Sehrane divadlo od AT, Reuters a mnoha, mnoha dalsich...

  OdpovědětSmazat
 5. Proti Ruský štváči neustále lžou jejich džihádisté s poradci ze západu válku projeli tak vymýšlí komedie.

  OdpovědětSmazat
 6. „Co Sputnik, u toho víme, kdo ho platí, ale víme to i u těch, kteří se zaštiťují pojmem nezávislost? Nebo ekologie a životní prostředí? Migrace, syrští sirotci, občanský neklid? Kdo všechno se tedy účastní té hybridní války? Na jaké straně, za jaké peníze a s jakými cíli, abychom si tedy nalili čistého vína…“ pokračuje.

  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2019112811025143-kdo-plati-sputnik-vime-a-co-ostatni-medialni-expert-petrov-to-ministerstvu-vnitra-s-hybridni-valkou/

  OdpovědětSmazat
 7. Naši spojenci a přátelé nikdy nelžou, to by pro naše statečné politické představitele a čestné novináře nemohli být takovou, až zbožštělou, autoritou. Pouze se občas zmýlí, to se přeci může stát každému.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.