Reklama

čtvrtek 28. listopadu 2019

Fox: Takže nám o chemickém útoku v syrské Dúmě lhali!


28.11.2019 FoxNews.com a  PrvníZprávy
V syrském městě Dúma nemohlo dojít k plynovému útoku, protože vzorky odebrané inspektory OPCW na místě neprokázaly nadmrnou koncentraci organických sloučenin chloru.


Skandální skutečnost uvedl Jonathan Steele, bývalý hlavní zahraniční zpravodaj The Guardian, v rozhovoru pro televizi Fox News. Podle něj se výsledky analýzy staly známými jen náhodou, neboť OPCW o tom mlčela. Z toho vyplývá, že všichni, co tvrdili, že došlo k chemickému útoku lhali!

Myslíme si, že tento příběh je důležitý, a proto jsme ho nedávno podrobně prodiskutovali s Jonathanem Steeleem, bývalým hlavním zahraničním korespondentem The Guardian. Zde je náš rozhovor, uvedl rozhovor moderátor televize Fox News.

Fox News:
Nechci přehánět, ale mnoho z nás ... ne mnoho, ale někteří, náš program měl od samého začátku podezření o nedostatku důkazů, že k incidentu došlo. Co teď víme?

Jonathan Steel bývalý hlavní zahraniční korespondent pro The Guardian:
Nyní víme od informátora, který dává přednost tomu, aby se jmenoval Alex ... Známe jeho skutečné jméno, a máme důkaz, že opravdu pracoval v OPCW. Byl inspektorem v jednom z týmů ... jedním z asi devíti lidí, kteří přijeli do Damašku a Dúmy, aby na místě odebrali vzorky, vyslechli svědky a vše ověřili.

Takže tyto vzorky odebral. Pointa je, že se plynný chlor ve vzduchu rychle rozkládá. A pokud jste dorazili o dva týdny později, nic nenajdete. Zjistíte však, že plyn může v přírodním prostředí infikovat nebo změnit jiné látky. To je tzv. organochlor. Obtížnost spočívá v tom, že takové sloučeniny se v každém případě nacházejí všude v přírodním prostředí. Ve vodě a tak dále. Proto je kritická koncentrace. 

Byla tedy detekována vyšší koncentrace organických sloučenin chloru po normálním napadení plynem než za normálních podmínek?

A když se vrátili do Nizozemska, do Haagu, kde se nachází sídlo OPCW, byly vzorky zaslány do speciálních laboratoří. A poté - ticho. Nikdo neřekl inspektorům, jaké byly výsledky analýz. Jen náhodou inspektor zjistil, že výsledky přišly před třemi týdny a že vůbec nevykazovaly žádný rozdíl. Žádný přebytek koncentrace organických sloučenin chloru v zóně údajného útoku, kde opoziční aktivisté našli podezřelé válce. Zdálo se tedy nemožné, aby se tam uskutečnil plynový útok, protože koncentrace byla přesně stejná jako v přírodním prostředí ...

Myslíte, že se nám někdy Česká televize omluví za to, že naletěla a šířila fake-news?


Fox News: Jsem zmaten dvěma body. Zaprvé nám říkali ... zopakovaně přednášeli tvrdé poznámky, že americká vláda má nepopiratelné důkazy o realitě tohoto plynového útoku. Zadruhé, pokud OPCW věděla, že opravdu neexistují žádné důkazy, proč nám ostatním to neřekli, dokud se neobjevil oznamovatel?

Jonathan Steel: Odpověď na vaši první otázku: šlo o uspěchané soudy. Rakety - nejen americké, ale také britské a francouzské - byly odpáleny dva nebo tři dny po údajném plynovém útoku, kdy inspektoři místo ještě nenavštívili, neexistovaly žádné důkazy ...

Fox News: Lháři!

Jonathan Steel: Takže bylo vymyšlené ...

Fox News: Ano

Jonathan Steel: Záminka pro zásah. Byly to uspěchané soudy. Druhým faktem je, že v této fázi Asad neměl žádný skutečný důvod k provedení útoku, už obsadil většinu Dúmy a chystal se obsadit zbytek. V této fázi nemusel provádět chemický útok.

Fox News: Lhali nám. Byli jsme zmanipulováni. Tušili jsme to už tehdy.


7 komentářů :

 1. Ja jsem zvedav jak dlouho Tucker vydrzi ve FOX News, casto je neprijemny i pro republikany ,v USA se musi hrat housle jak hlavni dirigent si preje a ne pravda ,vse se ucese zalze a zakumufluje Prave jsem se dodival na FOX o tom jak Kennedy lhali jeden za druhym mafie rodiny a style . Tento porad jednal o zabiti pritelkyne Tedda Kennedyho a jak s svindlovalo vse co slo ,dle partajni linie Dnes je situace jeste horsi jen cekam kdy dojde na noc dlouhych nozu jako za neboztika Ady kdy vse normalni prestava fungovat a jen se lze a mlzi
  To o tech chemickych utocich je lez jako vez od pocatku jako byly lzi okolo Iraku Lybie jizni Ameriky Vietnamu Korey a dalsich temer vsech zemidalsich .Nakonec to vidite sami se svou puppets vladou ,myslim ze vetsi odporny vlezdoprdelismus nezli za Brezneva je ted .Bile helmy podvod samozrejme , jsou filmy a videa kde se vse organisuje jako do filmu Hollywood pod rezii odborniku vcetne postav kde ma kdo lezet a utikat a dalsi trapne detaily . Mccain znamy silenec a provokater preci byl na schuzce s Bagdadim bossem onech hrdlorezu co verejne rezali lidem hlavy a co, vse normalni a zemrel na nador na mozkujako senator .Proto dnes ja tvrdim ze temer vse, co komuniste rikali byla pravda ,jen to rikali tonem ktery byl spatny a nepoliticky pro usi normalnich lidi,prilis diktatorsky ,ale ono co je lepsi, tento bordel ktery nema obdoby a nebo poradek prace a klidny zivot . Dnes jen spina, breaking news a kydani hnoje jeden na druheho

  OdpovědětVymazat
 2. Zeptejme se spis kdy nelhali...To bude kratsi seznam

  OdpovědětVymazat
 3. A opět se nedočkáme žádné reakce Rady ČT, Rady pro rozhlasové a televizní vysílání, příslušného výboru Sněmovny atd. Prostě zákonné mechanismy jsou naprosto nečinné. Asi se čeká až někomu rupnou nervy a pokusí se o nápravu vlastními silami. To se asi chce...

  OdpovědětVymazat
 4. Sehrane divadlo od AT, Reuters a mnoha, mnoha dalsich...

  OdpovědětVymazat
 5. Proti Ruský štváči neustále lžou jejich džihádisté s poradci ze západu válku projeli tak vymýšlí komedie.

  OdpovědětVymazat
 6. „Co Sputnik, u toho víme, kdo ho platí, ale víme to i u těch, kteří se zaštiťují pojmem nezávislost? Nebo ekologie a životní prostředí? Migrace, syrští sirotci, občanský neklid? Kdo všechno se tedy účastní té hybridní války? Na jaké straně, za jaké peníze a s jakými cíli, abychom si tedy nalili čistého vína…“ pokračuje.

  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2019112811025143-kdo-plati-sputnik-vime-a-co-ostatni-medialni-expert-petrov-to-ministerstvu-vnitra-s-hybridni-valkou/

  OdpovědětVymazat
 7. Naši spojenci a přátelé nikdy nelžou, to by pro naše statečné politické představitele a čestné novináře nemohli být takovou, až zbožštělou, autoritou. Pouze se občas zmýlí, to se přeci může stát každému.

  OdpovědětVymazat