Reklama

neděle 17. listopadu 2019

Generál FSB sdělil, jak kontrarozvědka odváděla pozornost západních speciálních služeb

17. 11. 2019     zelv
Vytvoření unikátních zbraní v Rusku bylo také zásluhou vojenské kontrarozvědky, která kvalifikovaně odváděla pozornost zahraničních zpravodajských služeb. Generál plukovník Alexandr Bezverchný, bývalý šéf vojenské kontrarozvědky FSB to novinářům řekl ve středu. Připomněl, že v 90. letech se západní zpravodajské služby velmi zajímaly o to, co se děje v Rusku jako celku i v jeho armádě. Podle jeho vyjádření FSB tehdy sledovala pokusy o "vytvoření důležité agentury v armádě", oznámila RIA Novosti.


Obzvláště generál zdůraznil, že byl názor, že "na bedrech" ruských vojsk by zahraniční zpravodajské služby mohly verbovat agenty. Jak však Bezverchný poznamenal, všechny pokusy selhaly.

"Prováděli jsme aktivní akce, odváděli jejich pozornost na námi vytvořené operační situace", uvedl generál plukovník při prezentaci knihy Vojenští kontrarozvědčíci.

V důsledku toho, upozornil, cizinci v určité fázi "získali dojem, že jsou v obraze všeho a všechno vědí". Připomněl také poselství prezidenta Ruské federace Vladimíra Putina Federálnímu shromáždění, během něhož hlava státu oznámila, že Moskva má nový typ zbraní.

"Když jsem to poslouchal a v duchu jsem se obdivoval tomu, co se stalo, chápal jsem, že náš protivník je ohromený, že o tom nevěděl. A byla to zásluha vojenské kontrarozvědky", přiznal se Bezverchný.

Zdůraznil také, že na počátku 21. století byla vojenská kontrarozvědka jedním z klíčových nástrojů, díky nimž se podařilo obrodit Ozbrojené síly Ruska.

Připomeňme, že ruský vůdce informoval o nejnovějších typech ruských strategických zbraní 1. března 2018 v poselství Federálnímu shromáždění. Tehdy se mluvilo o hypersonických komplexech Kinžal, Avangard, Burevestnik, bojovém laseru Peresvet, a také podvodním bezpilotním zařízení s jadernou hnací jednotkou Poseidon.

 Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

46 komentářů :

 1. Než rodiče vychovají potomka stojí strašné úsilí, bezesných nocí a starostí. Pak přiletí kulka, šrapnel z sofistikované zbraně a je konec. A proč?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. Re (21:56):
   No to protože ti, které nikdy nezahlédnete na obrazovce ČTV ani CNN či DeutscheWelle, nemají a nebudou mít nikdy dost.
   A tuze rádi si "brousí nože" na bohatství, které jim nenáleží, či na svrchovanost těch druhých. A pak i proto, že si k tomu živí armády prodejných polit. loutek, jidášů a presstitutů, kteří snaživě umetají cestičky. Kterými pak naženou jimi zdebilizovaný lid obecný na jatka.
   Zpravidla ve jménu vyššího DOBRA a těch HODNOT ...

   Smazat
  3. Františku - bezvadný komentář, nic není třeba přidávat!

   Smazat
  4. Člověk není osamělý ostrov. Noha ozbrojeného vojáka která překročí cizí hranici a zabíjí tamní obyvatelstvo je noha zločince. A kdo zastaví tyto zrůdy (například fašisty, kteří by se nerozpakovali vyvraždit celé národy). Také policisté při své práci umírají. Čest obětem, jejich rodiny nebo jejich národ žije dál.

   A ještě k tomu úsilí vychovat dobře děti. To úsilí je celkově velmi malé, když je zde tolik zrůd a nevychovaných lidí. Co zbývá těm dobrým než bojovat s těmi, kteří sešli z cesty a nebo opravovat co lze. Když tak neučiní, tak z nich budou v lepším případě otroci, v horším je zabijí a morální odpadlíci se budou bavit jejich utrpením.

   Smazat
  5. To proto, že války jsou nezbytným předpokladem zachování civilizace! Např. Řím - dokud vedl války ve kterých šlo o bytí a nebytí Republiky, jakou byla ta s Pyrrhem, Jugurthou či Mithridatem a hlavně ovšem s Hannibalem, země byla pevná jako ocel, lidé v ní hrdí a nezdolní! Zocelení bojem a každodenním nebezpečím, potřebou sebeobětování! Jak ale nastal tzv. mír, tedy jistí imperátoři - cézaři vedli místo válek jen různé drobné válčičky či spíše šarvátky na vzdálených hranicích říše, tu s Germány, jindy zas s primitivními Dáky či Svéby, nastal úpadek! V samotném Římě pak množili se buzeranti, děvky a alkoholici a rostla korupce, letargie, tupost, bujely blbost a intrikaření! Dnes se k tomuto stavu opět přibližujem. To chceme? A bude hůř! Páč příroda nedopouští přežívání slabých a nemocných a my se k ní musíme vrátit, neboť jinak jako druh zahynem! I proto musí být pravidelně vedeny války, protože pud boje je hluboce zakódován v genech každého člověka, jen se ho u každého jedince nepodařilo stejně potlačit. Boj tříbí! Ten vynáší na povrch vynikající jedince mého typu a vyhání z času přebytečný kompars ražení místních užgryndaných čechomužiků, neb lidstvo existuje jen jako materiál pro šlechtění vynikajících jedinců, kteří píší dějiny! Ostatní z nich jsou pak beze stopy odejiti v podobně kolaterálních ztrát ... neb jak praví klasik: „Slabí a nezdaření mají zahynout: první věta naší lásky k člověku. A má se jim k tomu ještě pomáhat.“ (Friedrich Nietzche). Jinými slovy co je nemocné má zemřít a to, co je vynikající nesmí být snižováno na průměr! Levičáctví (ve všech jeho podobách) se projevuje jako duševní společenská choroba, která vede k jejímu postupnému úpadku, kdy všemu nemocnému, slabému, patologickému a dokonce kriminálnímu je věnována dojemná starost a péče, která daleko přesahuje péči o zdravé, a to proto, aby se opět zařadilo do stáda obecné uniformity.

   Smazat
  6. Reakce na 7:56 ve skutečnosti horké války jsou krachem řízení. Už ve starém Egyptě se přišlo na to, že války jsou neefektivní a kněží vymysleli ovládnutí cizího území prostřednictvím kulturní spolupráce.

   Proč tedy horké války jsou, když jsou neúčinné? Je to takhle pro lidi je to krach řízení. Ale pro ne-lidi je to žádoucí výsledek, protože když se lidi perou nepozvednou se.

   Bohužel lidstvo má učitelé, kteří slouží Satanovi a tak nechávají děti mezi sebou se rvát a tak se nic nenaučí a nijak se v životě nepozvednou. Nezbývá než se učit sami - stále platí Leninovo Učit se, učit se, učit se.

   Mimochodem tkz. elity, kteří mají být Ti lepší jsou ve skutečnosti ty nejhorší, mají nejvíce fyzicky a mentálně postižených dětí, tak že to že války a boj vybírá ty nejlepší je evidentně lež na matení ostatních.

   Války pouze udržují nevyhovující stav věcí a umožňují vládnou těm, kteří na to nemají biologické předpoklady.

   Například dnes u nás (milión chvilek), největší debilové (např. Kalousek) jsou odstavováni od řízení a tak co udělají snaží se ostatní vyprovokovat a uvést společnost do chaosu a tak si zachránit postavení, protože vést a řídit společnost neumějí.

   Smazat
  7. To souhlasi ,ale bylo by taky dobre vedet ,ze USACI SAMI NEVEDI ANI TO ,CO SE S NIMA SAMOTNYMA DEJE..

   Smazat
 2. Dobrá práce FSB, to asi nebudou žádní čučkaři s přiblblým Koudelkou. A teď můžete rusofobové začít řvát s pěnou u huby, jako ty vaše argumenty například, že maj Rusové dřevěný zbraně, ale to jste měli vy tu dřevěnou šavličku když jste byli malí. Hej hou, rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 22:03 Jen se divím, že N.R. tady dává prostor tomuto psychopatovi! Dědku, máš vubec nějaké jiné zájmy, než tady neustále čmárat ta svá přiblbla. Musíš mít smutný život co, neustále být na vše nasranej, vše odsoudit a na druhou stranu milovat a vyzdvihovat do nebes tak agresivní stát jako je Rusko. Odtáhni tam a beš mít pokoj. RUSOFILCKO!

   Smazat
  2. 10,58
   Hele inceste,takhe genitální jsi po matce cihle nebo fotrovi kameni?!!!!

   Smazat
  3. @10:58

   Hezkyy si se zazdil, ty "bes", nebo "ves".
   Nebo jinak, "bes-nici" beha misto po namestich "ves-nici".
   Taky super sport:)
   Vite, lide jako vy, ani nevim...
   Takove smisene pocity, zda se smat, nebo brecet.
   Nekdy i oboji a to jsou pouze jak me, tak vase "emoce".

   Zalezi na vas... Zda jste cely zivot nekde papouskovaly "hesla, bez vesla", nebo jizda, rekneme, slusnou, i kdyz extremne tezkou cestou.

   K veci trochu vice, pred dlouhymi lety jsem napsal, ze muzete mit na hranici se Slovenskem betonove, vysoke - zdivo.

   Takze jak dale, ignoranti?
   https://cz.sputniknews.com/slovensko/2019111810978546-ruske-ministerstvo-obrany-odtajnilo-dokumenty-o-slovenskem-narodnim-povstani/

   Nooo, jisteee. Slovensko s Hitlerem, alebo sme oblbli cely svet, nie? Ano.

   Posledna rada, okamzite odstavenie "cvokov" z veducich pozicii statu, proste sa bude musiet "pristavovat" i na cvokarne a vaznice.

   A ospravedlnit sa RF, za vsetky kraviny.

   Opat v CZ:
   Protoze Ruska federace si nemuze, ani nesmi dovolit ohrozeni vlastni bezpecnosti od nekoho, kdo neumi ani ohlidat ZOO na namestich.
   Ja jen tak.

   Jinak, opet, pred dlouhymi lety, jsem zde hodil odkaz na mapu - plany NATO. Nyni existuje dokonce "strategie 3ww". Neee? Ano.
   Hledejte, najdete.

   Zaverecne doporuceni: Okamzita omluva RF a potrestani vinniku, pro Vas.
   Jinak, zde ceka smazenice, bez vajicek a hub.

   Nie mna, vas (is das, jelitas?)...

   Smazat
  4. Doplnek:

   samozrejme chybi za to posledni v zavorkach is, to t (jednotka casu), tak kopnete do vrtuli, protoze je ho malo.

   Toho t-cka skutecne moc neni, mrknete pouze na pocasi a ani nevite, jak je ovlivnovano...
   Ne mnou, nami, proste tak.

   Zdravim, bdete,

   nobody, nebo pan nikdo (Jinak Valeriy, uz me s tim panem s...s:):).

   Tak zitra.

   Smazat
  5. 12:23 O famílii na tvým místě bych radši pomlčel, kdybys tušil co netušíš, páč tvá máti je němá už od dětství. To se stalo, když za války její komoušskou famílii navštívili ukrajinští vlastenci z UPA, kteří tvý bábě uřezali ty její povislý kozy, dědkovi zvadlýho kokota a ještě dejchající je oba vhodili do škarpy, kam chodila celá vesnice srát. Bohužel tvou matku, tuhletu kurvu - https://im.tiscali.cz/press/2017/11/30/883039-final-0787-3800x2536.jpg

   nenašli, páč byla schovaná v tý škarpě mezi hovnama a oni ji nedokázali rozeznat! A to byla chyba, tak jí pak mohl ožralej Havel na mejdanu, kde vynášela popelníky, ošukat a z toho si se vylíhl ty! Jenže tě potratila a ten potrat naložili do lihu a později poslali kremlovoroj jako delikatesu. Od tý doby co ji zežral poletuješ coby shluk těkavých plynů z lejnolíhně tohoto smradlavýho Ugrofína! - https://pbs.twimg.com/media/DQ3D5L9WsAAByD3.jpg

   Smazat
 3. To je dobře že Ruská tajná služba pracuje dobře chrání tím celou Evropu.

  OdpovědětSmazat
 4. Díky Bohu za to ! Ano, takhle se brání národní zájmy.

  OdpovědětSmazat
 5. Tak co má taky chudák šéf FSB veřejnosti sdělovat.

  OdpovědětSmazat
 6. Ono to taky pro rusko v dobe ochlasty Jelcina byl temer nadlidsky ukol
  Je jasne ze se ruske tajne sluzby snazily ochranit pred vyrabovanim sve archivy a ze se jim to z velke casti povedlo je zrejme
  To dokazuje profesionalitu i v dobe totalniho rozkladu kterym po padu bolsanu rusko prochazelo
  To cesi na to sli jinou cestou
  Udali kazdeho agenta jako by to bylo normalni misto aby se je pokousel ochranit coz zapricinilo dnesni Koudelovsky syndrom a stav ceskych tajnych sluzeb
  Odporna zrada..

  OdpovědětSmazat
 7. FSB zapracovala perfektně. U nás BIS pracuje jako čučkaři a proto jsou zcela pod úrovní bývalé StB. Nemají na to, aby se zvedli. Stejně všechno vyžvaní Amíkům. To není žádná tajná státní služba, ale spolek užvaněných čučkařů !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak za me souhlas
   Ceske tajne sluzby jsou tak usmevava zalezitost ze opravdu tehdejsim ceskoslovenskym tajnym sluzbam nesahaji ani po kontniky a navic neslouzi vlastni zemi a funguji pouze jako expositura tajnych sluzeb novych ceskych pratel
   Tragédie..

   Smazat
  2. 8:51 Vy jste pracoval v tehdejších komunistických tajných službách?, že o tom tak zasvěceně píšete?
   Jak neslouží svoji zemi? Pokud poukáží na Rusa nebo Číňana, že u nás špiclují, tak výsledky BIS znevěrohodníte, nějak si odporujete! A pokud něco svěří Amíkum, tak jenom dobře. Přátelum muhou poskytnout info., nebo ne?

   Smazat
  3. Hlavním úkolem Čučkařů je "boj proti vnitřnímu nepříteli" - přeloženo do srozumitelného jazyka = fízlování vlastních občanů.
   Čuč.

   Smazat
  4. 10.25 ukol tajnych sluzeb je ochranit zajem zeme proti kazde tajne sluzbe ne pouze docasneho nepritele to znamena ze i spojencum se da na srozumenou hra konci a tady je hranice za kterou vas nepustime
   Je na tom neco nejasneho. ???

   Smazat
  5. Neplacejte fantasmagorie
   Vam pripada stav ceskych tajnych sluzeb normalni...???
   Sakra Koudelka pracuje pro cizi zajmi..
   Jste zabrzdeny..??
   Kde se asi ucil remeslo vy umelce..??
   MI6 ..
   Je vam porad neco nejasneho nebo jste nemocny..

   Smazat
 8. No samochvála smrdí, mě stačila amaterská akce GRU v použití Novičoku ve V.B.Rusáček chudáček si zase tahá tričko, ubohý, nadutý, zakomlexovaný panárod.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Re (10:17):
   Z čeho usuzujete, že Rus je zakomplexovaný? Promluvil jste kdy alespoň s jedním?
   A pokud se týče té britské FalseFlagOp. značky novičok (ostatně syntetizovaný v nedalekém Porton Downu), tak ta byla zbabrána až tak, že být příslušníkem MI6, chodil bych kanálama.
   Nad všemi směšnostmi, kterých se ta partička diletantů stihla jen za pár týdnů své operace ztrapnit, se pousměje i děcko. Ne však ovšem vypatlanec.

   Smazat
  2. 10:50 Opluštil,při vaši funkci jako politruk, nepochybuji o vašich častých stycích s ruským šmejdem. Co taky od tebe zeleného proruského zblbla čekat, že.
   Ti dva neschopní agenti byli několikrát vyfoceni ve V.B. a je potvrzeno že spadají do GRU. Bylo zjištěno a dokázáno, že jednoho z nich Putler vyznamenal!
   Mužeš své miláčky rusáčky tisíckrát obhajovat, ale pravdu nezvrátíš, rusomile.

   Smazat
  3. 11,09
   Je možný,že ve 21.století MŮŽE BEJT NĚKDO TAK VYGUMOVANEJ JAKO TY???!!!!!Bohužel,je to možný,havlogreténe s absencí frontálního laloku!

   Smazat
  4. Re (11:09):
   ... kádrováku!, ano byli vyfoceni. Každý byl ve bráně sám. A oba je to britské bdící oko zabralo v navlas stejnou hodinu, minutu, sekundu a minisekundu. Tomu může uvěřit jen vypatlanec. Nebo obyč. vůůůl.

   Smazat
  5. Blbe. Kdyby měla na Skripalovi zájem GRU, tak by se vypařil a ani pes by po něm neštěkl. Skripal byl vytěžený, odseděl si své a neměl už pro nikoho (jako rozvědčík) cenu. Jen pro Západ a tu jeho komedii o padesáti dějstvích s "Novičokem".

   Smazat
  6. 11:09 Není na tom nic mimořádnýho. Rusko bylo odjakživa chudá, velká, zaostalá země. A nijak mu to nebránilo napadat, okupovat a zotročovat cizí státy a národy. Naopak, jeho vůdci potřebovali najít cizí nepřátele, obvinit je z ruské bídy, neúspěchů, nesvobody a válčit s nimi, aby odvedli nespokojenost lidu sami od sebe, od svých institucí, Kremlu a jejich vlastní neschopnosti, zkorumpovanosti, nespravedlnosti a parazitismu.

   Smazat
  7. Re (19:19):
   Jen další (a dost ubohý) pokus o lekci z dějeBISu. Ze stejné "myšlenkové" líhně jako ten, který tvrdí, že to bylo Rusko/SSSR, kdo má vinu za rozpoutání dvou světových válek.

   Smazat
  8. 19:19 myslíš si o sobě ,že jsi inteligentní?Omyl ,jsi blb.

   Smazat
  9. Je to skoro nemozne , ale informace mluvi o tom , ze se kvuli Putinovi rusove skoro vzdali chlastu..Uz je to nebavi. Pozor vsude je varovani ze Putin je bejvalej KGB. Neveril bych ze bejvalej.. Podrobnosti a podrbnosti jsou ohromujici ,ma svoje tajny "agenty", ktery ale pozor maji za ukol na sebe pripoutat pozornost a tak jsou zavirany s velkym ramusem.
   Ale pozor, za nima jsou agenti JESTE DALEKO TAJNEJSI a nebudu napovidat, ze ty maji velkou snahu treba rozvratit cely EU..To je zatim tajny a Koudelkum to nikdy nedojde, snazi se chytit ty prvni..
   Zatim jen prozradim,ze je jich plna CT. Lidi si mylne myslej ,ze tam jsou nejaky imbecilni Kaspari a jakou praci odvadeji ,nebo vemte si Kocaba jak ten rozvraci a uspesne...A rozvrati treba i sam sebe...

   Smazat
  10. Hezkyyy, faakt. Si vyskocil z matriosky?
   Prestante blbout, protoze mladi to budou mit - no opet za neco.

   Jinak, blbe, super cvokhouse-matros.
   Noo, to se jen tak nevidi, sniz davky a az budes nekdy jezdit na Normal, oktanove cislo vis, nebo pozdeji na Super.

   Oktan 95, ne to neni rok, ani rock, proste Ty.

   Smazat
  11. 10:17
   Vis, nejak mi to neda spat, chtel jsem jiz, noo...

   Ano, samochvala smrdi, no Ty jsi jako termonuklearni bomba, vypustena na nejvetsi skladku, exote.

   A GRU ti sezralo co? Genetiku (bez pochyby), Rozum, Ureu?
   Me je lito tvych urologickych potizi i lito toho, ze sve mocaky svadis na Rusko...
   Co uz.

   A to V.B, co te v palici honi Verejna bezpecnost, noo - odborna pomoc, hezky vylet do minulosti.

   Ty jsi nekde jako "pantata, ne panarod zustal viset kolem 80-tych, zeee, honi Ti nekde V.B (tvoje volba),

   Co jpubertaku, kolik let. Ktereho honi V.B., jeste k tomu z 80-tek, no me ne - exote.
   Mas super haluze, co beres, nechci, jen jsem zvedavy.

   Nic ve zlem, ty zakomplexovane "tricko".

   Pobavte se nad super trickem, nobody.

   Smazat
  12. @10:17

   Vidis, recept, malem bych zapomel.
   Teda, kdyz uz leky, vem si Ciplox 500, super vecicka na mocove cesty.

   Sice nekdy litas 6-7 dni v horeckach (i tak nekde letis, tak to tak neber, bude zde klid), ale pote, zkratis GRU, na GR - no a to je Recko.

   Prijemnou pristi dovolenou, je tam fajn.

   Dobrou, nobody a chci uz spati. Moooc.

   Smazat
  13. Jo, odskocil jsem si vedle, na neco zapomel.
   Zaskripej hezky zoubkami, Skriiiiipale.

   Konec.:)

   Smazat
  14. Tak tedy jestli utok na Skripala byla prace tajnych sluzeb ruska tak v tom pripade i Botswana ma lepsi agenturu
   Samozrejme ze to nebylo GRU
   Mozna pokus dnes jiz neaktivnich operativcu kteri nezapomeli ale urcite ne oficialnich ruskych tajnych sluzeb to si muze myslet pouze Koudelka ale ne nikdo s rozumem vetsim nez zak zakladni skoly

   Smazat
 9. Tady na NR se občas skutečně člověk něco kvalitního dozví, což je přínosné. Potom tady fungují trollové čili trotlové, samostatné kategorie jsou Radosta a Honolulu a nejlepší nakonec, to jsou skuteční vymaštění debilové, prolezlí skrz naskrz zápaďáckou propagandou a propagandou massmediálních prodejných kurviček, kteří jsou úplně mimo mísu, ale to jim nebrání, stále dokola mlít kraviny, něco jako například ten 10:17. Hej hou

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nick honolulu je Vlastenec, rasista, aktivní člen KKK! Kdyby tě ty kremelská židobolševická filcko vopejzaná spatřil - na kilák - dva, tě složí svou winchestrovkou jak škodnou! Teda proč jak, viď? Však jednou to bude povolený i u nás. Pak vás vy hnusný obřezaný xindlové budem střílet na loveckej lístek:)

   Smazat
  2. 19:20 ty střílet nebudeš.Retardovaným kreténům žádný režim zbraň do ruky nedá.

   Smazat
  3. 20:31 To já jsem ten režim! A je já rozhodnu, kterej rudej sajrajt seznámím s tuto kadeřnicí Ančou! - https://www.youtube.com/watch?v=32_labDTeTM

   Rozbřesk Nové Evropy je na vzestupu v Kyjevě - https://www.youtube.com/watch?v=44PlgE1h1c4

   Je jasné jak tenhlencten tvůj vypouštěč skončí! - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/EkGqBuz.jpg

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.