Reklama

pátek 1. listopadu 2019

HRW: Afghánské jednotky podporované CIA zabíjely civilisty!

-kou-
1. listopadu 2019 
HRW.org a PrvníZprávy
Podle zprávy organizace Human Rights Watch afghánské „úderné oddíly“ podporované CIA zabíjely lidi bez soudu a v Afghánistánu spáchaly další závažné trestné činy.Podle zprávy tyto jednotky zabily a unášely civilisty během nočních nájezdů a útočily na zdravotnická zařízení, údajně poskytující lékařskou pomoc militantům.

„Civilní oběti těchto nájezdů a leteckých operací za poslední dva roky prudce vzrostly," uvedla organizace.

Zpráva zveřejněná ve čtvrtek zdokumentovala 14 případů od konce roku 2017 do poloviny roku 2019, kdy se afghánské úderné síly podporované CIA dopustily závažných trestných činů, z nichž některé se rovnají válečným zločinům, uvedla internetová stránka organizace.

Welt: Letos USA zabily v Afghánistánu více civilistů než teroristé!

Zpráva Human Rights Watch je založena na příbězích místních obyvatel, svědků trestných činů a afghánských skupin pro lidská práva.

„Spojené státy musí spolupracovat s afghánskou vládou, aby okamžitě rozpustily a odzbrojily všechny militarizované síly, které působí nezávisle na vojenském velení, a měly by usnadnit nezávislé vyšetřování všech obvinění z válečných zločinů a jiných porušení lidských práv,“ zdůraznila zpráva.

Spojené státy a jejich spojenci vedou v Afghánistánu operaci proti Talibánu a dalším skupinám od roku 2001. Tato vojenská kampaň byla nejdelší v historii amerických ozbrojených sil. V roce 2018 představila americká prezidentská administrativa Donalda Trumpa novou akční strategii pro jižní Asii, která umožňuje aktivnější účast na urovnání konfliktu v Afghánistánu v zemích této oblasti.


(kou, prvnizpravy.cz, hrw.org, foto: arch.)

27 komentářů :

 1. Oni umlceli svoje oponenty po
  Asijsku ! Ty to delas zatim po Evropsku !

  OdpovědětSmazat
 2. Takze cesti vojaci pomahaji zabijet Afgance. Dnes a denne, kdezto vojaci VS tohle 25 let tady nedelali. Asi je to chyba, protoze kdyz se zabiji, je statni vyznamenani. Aspon v CZ. Ale porad je to lepsi nez v r.1918 Obcanske valky v Rusku, kdy jen 2.pluk zabil - dle sve kroniky - od jara do podzimu 4275 Rusu, a 9x je uvedeno misto cisla mnoho, hodne, nepocitanych atd, takze je mozno odhadnout tak 15000 Rusu. Ceske ztraty jsou pocitany, 141 vojaku. Proto vsem vadi, ze pri "okupaci" VS Rusove (vsichni byli Rusove, i Nemci, Madari a Polaci,nehlede na narodnosti SSSR) zabili co ja vim 10, ale pocita se asi 50 lidi. TO JE ZLE! Jejich jmena jsou zapsana, kazde jednotlive. Jmena rudoarmejcu ne, byt jich bylo tolik tisic a byt ceska vojska okupovala celou Sibir, nejvetsi uzemi v dejinach SSSR, Bylo to od 31.5 do 13.11.1918. O tom se nemluvi v souvislosti s Ruskem, o 21.8. dnes a denne.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Za socialismu, tedy totality naší vojáci nepřekročili hranice Československa a celý výcvik byl zaměřen na obranu. Nikdy za dvouletou vojenskou službu jsme nikdy necvičili to, že někoho budeme přepadat v zájmu Amerického kapitálu. Dnes naší vojáci po světě a hlavně v Afganistánu zabíjejí tamní obyvatelstvo se slovy, že prý bojují v Afganistanu za Prahu. Když se vrátí s pošahanými nervy dostanou kus železa na hruď, jako že vraždami učinili kus dobré práce. Je to hnus, velebnosti.

   Smazat
  2. 22:44... Palec nahoru za tento komentář.
   Řekl jste to i za mě.
   Helanov

   Smazat
  3. Mimozemský zástupce by doplnil, že krom toho naši ještě s pomocí vesmírných civlizací pobili tisíce ruských paragánů v boji o hangáry pod letištěm v Praze-Kbelích!

   Smazat
 3. No a co myslíte cia to je jejich práce ve Vietnamu dělali to samé.

  OdpovědětSmazat
 4. Co jiného čekat od CIA, kde mají všichni povolení zabíjet.

  OdpovědětSmazat
 5. Blaha se s Američany nemazal a poslal tvrdý vzkaz: To, co pácháte teď, naposledy dokázal jen Adolf Hitler. Video
  https://cz.sputniknews.com/slovensko/2019102410866779-blaha-se-s-americany-nemazal-a-poslal-tvrdy-vzkaz-to-co-pachate-ted-naposledy-dokazal-jen-adolf/

  OdpovědětSmazat
 6. !!! To je ale hnus !!! 200 let terorismu USA: Přehledný seznam všech amerických válečných zločinů, teroru a válek
  Jen v letech 1661-1774 byl z Afriky do USA dovezen asi jeden milion živých otroků a více než devět milionů zemřelo po cestě. Příjmy otrokářů z této operace v cenách poloviny 18. století byly nejméně 2 miliardy dolarů, což na tu dobu byla astronomická částka.
  https://www.euserver.cz/articles/1099-200-let-terorismu-usa-prehledny-seznam-vsech-americkych-valecnych-zlocinu-teroru-a-valek.aspx

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je ale odporné zřízení, odporný stát.

   Smazat
 7. Nebýt Ruska a Číny tak by dnes ti banditi uchvátili celý svět.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To nesrovnávej! Páč na rozdíl od Rusáků, kteří coby de facto vječně zlití divoši křepčící za bílýho dne v pochcaných teplákách! - https://www.youtube.com/watch?v=LhXXiVgILKQ

   ... jsou pro civilizaci zcela nepotřební, tak žluťáci, až je zbavíme komoušů, nám můžou dál sloužit tradičně v roli kuliů i kuliJan s takovouto praktickou šálou na krku! - https://www.dhm.de/fileadmin/medien/lemo/images/ba008251.jpg

   Smazat
  2. 9:04
   A52,F73,F200 F808,F600,F602....tohle ti zanechala tvoje incestní familie ty árijče!☺

   Smazat
  3. To ses trefil o hlavičku. Stačil jediný pohled do zrcadla?

   Smazat
  4. 9:04 hele páč.. jsi idiot

   Smazat
  5. 11:45 Vyskřekl nekrofilní zřízenec z teplický prosektůry, schopnej maximálně dotlačit z pitevny do márnice vozejk se zašitou zdechlinou nějakýho toho komoušskýho geronta, aniž by se přitom probral z lihu co v něm primář uchovává potraty cigánskejch socek, a kterej mu chodí potajmu upíjet!☺

   P.S.: O famílii na tvým místě bych radši pomlčel, kdybys tušil co netušíš, páč tvá máti je němá už od dětství. To se stalo, když za války její komoušskou famílii navštívili ukrajinští vlastenci z UPA, kteří tvý bábě uřezali ty její povislý kozy, dědkovi zvadlýho kokota a ještě dejchající je oba vhodili do škarpy, kam chodila celá vesnice srát. Bohužel tvou matku, tuhletu kurvu - https://im.tiscali.cz/press/2017/11/30/883039-final-0787-3800x2536.jpg

   nenašli, páč byla schovaná v tý škarpě mezi hovnama a oni ji nedokázali rozeznat! A to byla chyba, tak jí pak mohl ožralej Havel na mejdanu, kde vynášela popelníky, ošukat a z toho si se vylíhl ty! Jenže tě potratila a ten potrat naložili do lihu a později poslali kremlovoroj jako delikatesu. Od tý doby co ji zežral poletuješ coby shluk těkavých plynů z lejnolíhně tohoto smradlavýho Ugrofína! - https://pbs.twimg.com/media/DQ3D5L9WsAAByD3.jpg

   Smazat
 8. To nevadí. Nejpřednější je to, že jsme s Amerikou a že demokracie zvítězí i kdyby měli všichni lidi pochcípat!

  OdpovědětSmazat
 9. Jak se zdá, stačí vraždy a zabíjení pojmenovat, že to je demokracie, jak to provedl Havel při popisu zabíjení lidí bombardování Jugoslávie a vše je na správném místě.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Za socialismu, tedy totality naší vojáci nepřekročili hranice Československa a celý výcvik byl zaměřen na obranu. Nikdy za dvouletou vojenskou službu jsme nikdy necvičili to, že někoho budeme přepadat v zájmu Amerického kapitálu. Dnes naší vojáci po světě a hlavně v Afganistánu zabíjejí tamní obyvatelstvo se slovy, že prý bojují v Afganistanu za Prahu. Když se vrátí s pošahanými nervy dostanou kus železa na hruď, jako že vraždami učinili kus dobré práce. Je to hnus, velebnosti.

   Smazat
 10. Je to prostě všechno trochu ulítlý a budou nám ale tvrdit, že toto je demokracie a svoboda a to co bylo před sametovým pšoukem byl koncentrák. Kdo to nezažil a chce tomu věřit je přinejmenším naivní. V každém případě lidi na propagandu reagují čím dál méně. Teď si vymysleli stávku učitelů a najednou začínají propírat smrt Jana Masaryka, protože by zase potřebovali dostat zpovykované Pražáky do ulic, protože není 17. 11. co slavit. Jsem zvědav co mají ještě od Ušácké ambasády připravené a s čím vylezou aby lidi znovu zneužili. Uvidíme. Hej hou, rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dědo, oprava. Nebudou zneužívat lidi, ale využívat pražáky. Asi tak.
   V.

   Smazat
  2. No ono by to už pomalu chtělo dát pražákům najevo co jsou zač. Bohužel ale právě to pražští mimoni mohou podělat život nám všem. Podělejme jej tedy jim, ať vědí zač je toho loket.

   Smazat
 11. Nojo, je potřeba vyrobit další obohacující emigranty pro Evropu. Tak nějak po americku.

  OdpovědětSmazat
 12. Ta zpráva je od nějaké neziskové organizace takže, tato neziskovka není placená Sorosem, páč NR zásadně nepublikuje lži tohoto žida.

  OdpovědětSmazat
 13. Za těch 18 let stihli Amíci v Afghánistánu vyrobit tolik teroristů,že by to nestihnul pan Baghdádí ani za 1000 let.
  Ti dementózní staříci ve fašingtónu si koledujou o další dvojčata nebo tak něco...
  Helanov

  OdpovědětSmazat
 14. ....a takovým náš stát před nedávnem odsouhlasil zaslání 40 milionů....v podstatě podporujeme terorismus a gengstry a to vše pod zástrkou humanity, a demokracie....

  OdpovědětSmazat
 15. Zeman podporuje teroristmus a pak v OSN proti nemu vyzyva do boje. Vypada to, ze jeho NOHY jsou tou nejzdravejsi casti jeho tela. Hlava to urcite neni. A to je, stale si myslim, nas nelepsi politik. ACH JO!!!!!!!!!!!

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.