Reklama

sobota 30. listopadu 2019

Ivan David v Parlamentu EU: Evropská unie nutí Českou republiku, Slovensko a Maďarsko k přijetí zákonů, které u nich už dávno platí aneb název Istanbulská smlouva zní poněkud podivně (Video)

Ivan David
30.11.2019  vystoupení v Parlamentu Evropské unie (25.11.2019)
"Podle článku 39 Jednacího řádu navrhuji aby projednávání tohoto aktu bylo přerušeno, za účelem přezkoumání právního základu protože podle článku 218 odstavce 8 Smlouvy o fungování Evropské unie může Evropská unie přistoupit k mezinárodní smlouvě pouze na základě jednomyslného souhlasu všech členských států.

Například vlády České republiky, Slovenska a Maďarska tento souhlas podle národních ústav nemohou udělit, protože parlamenty těchto zemí Istanbulskou smlouvu neratifikovaly.

Zdůrazňuji, že tyto země přijaly všechna požadovaná právní opatření proti násilí na ženách, které jsou v této úmluvě zakotveny. V trestním zákoně máme definovány všechny úmluvou požadované trestné činy.

Máme nástroje, které chrání oběti domácího násilí, jako je vykázání agresora, máme z veřejných rozpočtů dotované útulky pro oběti.

To, co odmítáme je uložení povinnosti dotovat nevládní neziskové genderové organizace.

Ratifikace úmluvy ani přistoupení Evropské unie jako celku nijak nezvýší bezpečnost žen před násilím.

Turecko úmluvu ratifikovalo. Vloni 8.3. se v Istanbulu konal pochod žen při příležitosti Mezinárodního dne žen. Na příkaz prezidenta Erdogana byl policií a armádou brutálně rozehnán střelbou gumovými projektily a vodními děly. 300 žen bylo zraněno. Neměly totiž na hlavách tradiční šátky.

Po této zkušenosti zní samotný název Istanbulská úmluva poněkud podivně."

26 komentářů :

 1. Bravo doktore Davide!!! Tleskám.

  OdpovědětSmazat
 2. Několik málo vět a je řečeno všechno...
  Istanbul a práva žen je oxymoron ako sfiň@...
  To už tu smlouvu rovnou mohli pojmenovat po Petrových kamenech...třeba...
  Helanov

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Můžu otázku mimo? Jsem totiž děsně zvědavý. Unknown je něco jako Elohim? Mnohojediný, resp. mnohojediní, a samojediní Helanov a Nabo a něco - teď si nevzpomenu - nebo jak je to? Mám v tom zkrátka bordel. Jinak nic proti. jen zvědavost - nic víc:-)

   Smazat
  2. Milane, buď je to trollí farma s lokální identitou členů nebo má v systému "Blogger" bordel.

   Smazat
  3. 20:27 "Unknown" je anglicky "neznámý". Je to dosazeno vždy, když při přihlašování do "Blogger" necháte pole pro své označení prázdné.
   Teď nevím, jestli jste svou otázku myslel vážně nebo neměla nějaký jiný, mnou nepochopený smysl.

   Smazat
  4. Brtník-předpokládal jsem to, anonymové objevili vyhnutí se potupnému luštění "co je na obrázku".

   Smazat
  5. 1:19 Miroslave, ono už totiž luštit ani nejde. Redakce (nebo Google) zrušili možnost přihašovat se do diskuse anonymně. Možná jste si všimnul, jak trotlové odtud zmizeli :).

   Smazat
  6. Díky za info, Miroslave. Tu otázku jsem myslel vážně, neb patřím k té nevzdělané části obyvatelstva, anžto jsem se vzdělával v reálsocialismu, následkem čehož mám s anglinou problém. Takže dík oběma - konečně se v klidu vyspím :-)

   Smazat
 3. Evropská unie je spíš z hrůzných vizí Orwelova románu .Ne ona je horší a zákeřnější.

  OdpovědětSmazat
 4. Máte můj hlubokosklon, pane doktore. Kéž by lidí s kritickým myšlením bylo víc.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Co je to platné. Jednotlivec bude přehlasován.
   EU parlament je celý korumpován nesmyslnými platy a dalšími nehoráznými požitky jež jsou placeny daňovými poplatníky té které země. Jednoduše HNUS .

   Smazat
  2. 29:39...Chce to holt pořádně volit,nó...
   Koho tam lidi poslali,ten tam je.Kdyby každý začal od sebe,tak by to v EP vypadalo jinak.
   Helanov

   Smazat
  3. Nojo, Heleno, ale právě proto je třeba ten kritickej rozum. Když je ho pomálu, tak potom ty volby dopadají jak dopadají. Vezměte si takové divnoměsto Brno a nově divnoměsto Praha. To je úplná plejáda zvolených blbců. Navíc si obě divnoměsta myslí, že jsou pupkem světa. Brno teď utlumilo, zato Praha se vycajkovala, jak říkávala moje babička. Jeden blb jeden pomník odstraní, druhej blb jinej pomník zbuduje, a zastupitelstva jim to schválí, a to vše je možné jen proto, že tamní voliči trpí absencí právě toho kritického rozumu. Jinak by si něco tak ostudného nemohli zvolit. A to jsem si já vůl myslel, že po zeleným Bursíkoj a ujetým Jirkoj už nic blbějšího není možné. A ono je.

   Smazat
  4. Zajímavé však je, že je vždy okolo řečníka prázdno. Otázkou tedy zůstává, kolika slechům se tato důležitá informace dostane. V opačném případě to navozuje dojem absolutní marginality snah o jakékoliv změny vůči silám ovládajícím EU. Něco jako Waltariho: "Tvá řeč je jako bzukot mouchy letící okolo mého ucha"

   Smazat
  5. Aspoň někdo se ozývá a ukazuje, a nejen našim zemědělcům, jaká EU opravdu je, kdo tam vládne a co proti tomu chce česká SPD a její evropští přátelé sdružení do skupiny ID (Identity and democracy)

   Smazat
  6. Lepší zapálit malou svíčku,než proklínat tmu.
   (Konfucius)
   Helanov

   Smazat
 5. Správně pane doktore Davide neberte tuto úmluvu a dotovat genderové neziskovky též ne. Nechci žít v liberální totalitě.

  OdpovědětSmazat
 6. „Čeští poslanci píší americkým poslancům, že chtějí cenzuru.“ Foldyna se vysmál výzvě k „informační odpovědnosti“

  https://cz.sputniknews.com/politika/2019113011033869-cesti-poslanci-pisi-americkym-poslancum-ze-chteji-cenzuru-foldyna-se-vysmal-vyzve-k-informacni/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 22:38 Výzva "demobloku" mě také překvapila. Takové veřejné přiznání, jak moc se bojí pravdy až prosí u páníčka aby to zatrhnul, se hned tak nevidí.

   Smazat
  2. 1:30...Havlérka odkrývá hledí a přestává se žinýrovat...Jejich demoška se začíná nápadně podobat té "lidové" za bolšána.
   Helanov

   Smazat
 7. Mám prosbu na pana Davida. Na cigarety píšou , jak škodí zdraví, ale denně jsem zásobován reklamami na půjčky a když to porovnám s tím, že máme cca 80.000 bezdomovců a 900.000 lidí je v exekuci, zavedl bych povinnost za každou reklamou na půjčku, uvést varování exekutorské komory.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To by asi nepomohlo.Že půjčky jsou fujky chápe asi každý.Ale někteří jsou optimisté a myslej si,že jich se to netýká...
   A někteří jsou v takové nouzi,že se té půjčce nemohou vyhnout.
   Jedna majitelka kočovné společnosti (byla to Maďarka) sdělovala hercům kteří loudili o foršus:NEMALÁŠ,NEŽRALÁŠ...moudrá to žena ;-)
   Helanov

   Smazat
 8. Výborně, pane Davide. Opět si sám sobě gratuluji za to, že jsem Vás volil.

  OdpovědětSmazat
 9. EU hrobař normálního myšlení

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.