Reklama

pátek 8. listopadu 2019

Ježišmarja! Zeman utřel Mináře kvůli demonstraci. Silná slova

Prezident Miloš Zeman ve čtvrteční TV Barrandov
8. 11. 2019  ParlementníListy
Prezident Miloš Zeman již tradičně ve čtvrtečním pořadu Týden s prezidentem na TV Barrandov okomentoval ta nejvýraznější témata, která rezonovala v uplynulém týdnu v české společnosti. Zkritizoval obstrukce opozice při jednáních v Poslanecké sněmovně, protestoval proti stávkám učitelů nebo poslal jasný vzkaz organizátorům protivládních demonstrací ze spolku Milion chvilek pro demokracii. Upřesnil také, jak to opravdu bylo s aférou prokremelských krymských Tatarů, kteří se objevili na Hradě, a vysmál se případné ambici generála Petra Pavla stát se prezidentem.

Jako první se na řadu dostala bouřlivá jednání v Parlamentu. Premiér Andrej Babiš si postěžoval na opozici za to, že v minulém týdnu v Poslanecké sněmovně vytvářela obstrukce, které někdy trvají neuvěřitelných 27 hodin rozložených do tří čtení daňového balíčku. Označil to za „žvanírnu a šaškárnu“, s čímž prezident Miloš Zeman souhlasí. „Žvanírna je poněkud lichotivé označení toho, co tam probíhalo, když tam různí Kalouskové, Stanjurové a další čtou materiály, které s projednávaným tématem nesouvisejí. Tohle je obstrukce, což je projev bezmoci a projev slabosti,“ zhodnotila hlava státu s tím, že je to „pohrdání občany“.

...........

Další aktualita, která hýbe veřejností, byla středeční stávka učitelů kvůli platům. I když byl Zeman vždy zastáncem zlepšování platových podmínek učitelů, přesto musí proti této stávce protestovat. Vidí prý ve stávce něco, co je velmi nebezpečné. „Vidím ve stávce rovnostářství. Když jsou odbory proti pohyblivé složce, nedávají ředitelům škol možnost, aby odměnili schopné, a naopak neschopné, kterých je plno, neodměnili. Je chyba, aby všichni dostávali stejně, snižuje se pak kvalita výuky,“ myslí si prezident.

..........

Moderátor Jaromír Soukup pak připomněl, že se blíží výročí 17. listopadu 1989. Podle Zemana toho výročí budou oslavovat především ti, kteří u toho vůbec nebyli. „A to nemluvím o těch, kteří byli proti. Budou si zase čechrat peříčka a budou říkat, jací byli bojovníci. Já byl aktivní účastník, a proto tam nepůjdu,“ sdělila hlava státu.

........

„Máte-li demokratické volby, záleží jen na vás, jaká bude demokracie, ekonomika,“ poznamenal prezident Zeman.

Dnes jsou podle jeho slov lidé zcela jistě daleko šťastnější než tehdy. „Nejde o to, že můžete cestovat, ale nemusíte se obávat nějaké partajní byrokracie, která vás bude šikanovat a kvůli vašim názorům vám bude zakazovat, aby vaše děti studovaly,“ připomněl prezident.

Pomalu se chystají další demonstrace, některé z nich organizuje spolek Milion chvilek pro demokracii. Soukup zmínil, že manifestace bude spojovat myšlenka ochrany demokracie před totalitou a oligarchy. „Ježišmarja,“ zvolal zděšeně prezident, který podotkl, že tohle hnutí chce dvě věci. A sice demisi premiéra a možná i rezignaci prezidenta. „Jak premiér, tak prezident vzešli ze svobodných voleb, a kdokoli to popírá, není demokrat!“

........
 
Pozornost vzbudila  účast prokremelských krymských Tatarů na recepci. Prezident nyní vysvětlil, že je však na Hrad nepozval on. „Deník N si chtěl vylepšit náklad, když tvrdil, že jsem je pozval já. Proč bych to dělal, když to byla oslava dne vzniku československé nezávislosti. S tím krymští Tataři nemají nic společného. Došlo k tomu tak, že my zveme Rusíny, kteří jsou součástí naší tehdejší historie, ale někteří z nich si jako doprovod vzali krymské Tatary,“ kritizoval prezident, jakou z toho udělal Deník N aféru.

Moderátora pak také zajímalo, co prezident říká na to, že se do něj pustil generál Petr Pavel, který dost možná bude chtít získat podporu v senátních, nebo prezidentských volbách. Řekl například, že je vidět, že je Zeman unavený a není schopen vykonávat všechny povinnosti. A že lidé, kteří jsou dnes kolem prezidenta, doslova i v přeneseném slova smyslu prezidenta vodí. „Nejsme Jižní Amerika, ve které generál stojí v čele státu,“ řekl nejdříve k případné Pavlově kandidatuře. 


33 komentářů :

 1. Dobře pan president a žádného válečného štváče pavla si vnutit nedáme. Na PL je anketa 96% hlasujících ho nechce nebudeme volit žádné kandidáty kavárny.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 10:52 Myslíš, že na tvém názoru závisí zvolení pana Pavla? Já myslím, že ani náhodou! A na nějaké PL ti ser.. pes, tam jsou stejní dementi jako ty.

   Smazat
  2. To je strašnej kretén na tý fotce u článku! Včera mě tím svým lhaním nasral do běla a ten kokot Soukupů mu to ještě vodkejval! To i ten Morevec není takovej tydýt a řekl by mu rovnou:

   "Nežvaň! Na tý pozvánce byla jsně jméno toho Tatara vytištěný! Na tu akci ani nedorazil osobně, ale rpávě jeho doprovod - žádnej Rusín ty debile, ale jeho muslimská manželka!"

   Smazat
  3. 11:28 Nás je většina a zvolíme si pro Českého presidenta a vy liberální slouhové si to můžete jít hodit.

   Smazat
  4. 12:25 Souhlas a jmenuje se poserplína a jeho poskoci to na ně pasuje běž se vyplakat k jandovi.

   Smazat
  5. 13:01 A koho prosím Soukupa, nebo mladého Klause?Nebo Ondráčka z KSČ? KOMIKU.

   Smazat
  6. 12:25 Fakt do běla? Tedy podle textu to vypadá spíš do ruda... Ať tak, či tak, rozhodně je to pro nás příjemná zpráva. Kdyby tě z toho trefil šlak, ať nám to dá někdo z rodiny vědět, ano?
   Neradno strkat hlavu do úlu a bouchat, že?
   Proč si toho milovaného Moravce nesjíždíš na internetu a nečteš svému srdci milejší servery? A když už chceš vědět, jak smýšlí tvůj nepřítel, tak zkus být v nadhledu, nebo tě to opravdu bude stát zdraví.

   Smazat
  7. 13:25 Což Janda, ten je aspoň na chlapy! To tvůj kremlofýra byl přistižený zde - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/%D0%BF%D1%83%D1%82%D0%B8%D0%BD%D0%B8%D0%B7%D0%BC301.jpg

   s chlapečky! Na oko se sice i voženil, ale když manželka zjistila co je zač tak od něj utekla a totéž poradila svým dcerám! Co nejdál! Proto žijou na Západě a vnuky mu zásadně nepůjčujou! Proto je Olivřík Stounů nemohl vidět! Furt - "tak kdy už přijdou, chci si je natočit" a ten žůžovák kremelskej se jen uculoval, jako vždycinky když začne bejt vilnej, až mu lícní kosti trčely z tý jeho ugrofinský dršky jak sáně - a prej "až večer v soukromí"!:-)

   Smazat
  8. P.S.: Tomu na fotce u článku se říká "poserplína"? To se pak už ničemu nedivim ...

   Smazat
 2. Generál hanobí svého velitele. Beztrestně. To jsme to dopracovali.

  OdpovědětSmazat
 3. Elity už se ani netají tím, že chtějí zredukovat populaci! Záminka je již na světě:

  http://svobodnenoviny.eu/elity-uz-se-ani-netaji-tim-ze-chteji-zredukovat-populaci-zaminka-je-jiz-na-svete/

  Děkujeme za obnovu StB, pane Hamáčku:

  http://svobodnenoviny.eu/dekujeme-za-obnovu-stb-pane-hamacku/

  Jeden ze tří lidí v Německu bude mít za pouhá 2 desetiletí migrační kořeny:

  http://svobodnenoviny.eu/jeden-ze-tri-lidi-v-nemecku-bude-mit-za-pouha-2-desetileti-migracni-koreny/

  Británie: Divadla zakazují frázi „dámy a pánové“, podle nových genderově neutrálních norem:

  http://svobodnenoviny.eu/britanie-divadla-zakazuji-frazi-damy-a-panove-podle-novych-genderove-neutralnich-norem/

  Nizozemské město odhaluje první „transgenderový přechod pro chodce“ na světě, lidé se ptají: Proč?

  http://svobodnenoviny.eu/nizozemske-mesto-odhaluje-prvni-transgenderovy-prechod-pro-chodce-na-svete-lide-se-ptaji-proc/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. 11:25 A ty jsi nenávistný pyját co tu furt prudí to je varování pro lidi aby se to nedělo u nás.

   Smazat
  3. 13:04 oprava: podlidi*) jichž je NR jen Kremlem placenou platformu ...

   *) Americký novinář a filosof Lothrop Stoddard když popisoval situaci v Rusku po svržení cara, definoval tamní obyvatele jako spodinu, kterou označil za nejvíce zdegenerované lidi na Zemi, a to v knize "Revolta proti civilizaci: hrozba podčlověka" (1922) - https://cdn.counter-currents.com/wp-content/uploads/2011/11/revolt_against_civilization.jpg

   Označil tamní typ podřadného člověka, jehož existence nedosahuje na kritéria adaptability zavedená nerovnostářským společenským řádem jako podčlověka.

   A fašismus**) je reakcí nerovnostářské společnosti proti násilí těchto podlidí, usilujících o její zničení násilnou revolucí! A protože jak napsal novinář a historik Lothrop Stoddard, podlidé budou vždy proti řádu přirozené, tedy nerovnostářské společnosti povstávat, tak etablovaná společnost se proti nim vždy bude bránit až do krajnosti ...

   Smazat
 4. Proste - presidente.

  A hotovo, nebo jim predved krokouse, protoze nejak ztraci "pamet":)

  Drzte se, drzte se, stoji za Vami vetsina. A nezmeni se to tak nejak, jak si predstavuji.
  Vlastne, nikdy. Tak se pobavime:)

  OdpovědětSmazat
 5. Krvežíznivý zločinec, duševně nemocný, maloměšťák - takový Lenin, zbavený mýtů a vzdálený od sovětských klišé, se se zjevuje na ruských obrazovkách téměř 30 let od rozpadu Sovětského svazu. Dokumentární seriál Lenin, který brzy začne vysílat státní televize Pervyj Kanal, chce "skoncovat s mýtem Vladimira Uljanova", jak zní skutečné jméno zakladatele SSSR. Agentuře AFP to řekl autor scénáře Igor Lipin

  OdpovědětSmazat
 6. celkem dobrý počteníčko :
  http://www.zvedavec.org/komentare/2019/11/8081-operace-nemyslitelne.htm

  https://zemavek.sk/proc-byla-za-pomoci-usa-v-ceske-televizi-zavedena-v-roce-2000-cenzura/

  OdpovědětSmazat
 7. K tomu tvrzení: „rovnostářství; když jsou odbory proti pohyblivé složce, nedávají ředitelům škol možnost, aby odměnili schopné, a naopak neschopné, kterých je plno, neodměnili;“
  nejde jen o to, že by to mohlo snížit kvalitu výuky, tohle by ji někde mohlo znemožnit, protože z hlediska konkrétní odbornosti a konkrétní lokality musí vždy ředitel přistupovat ke každé pozici individuálně.

  Vůbec jsem k téhle stávce nějak podezřívavý, uváděné důvody jsou zcela zřejmě zástupné, ve skutečnosti může jít o začátek postupného rozpumpovávání nálady ve společnosti, které je pro aktéry nejnadějnější právě mezi studenty, kteří teď tím pádem snadno budou moci naskočit na organizované vzrůšo.

  To ticho které teď panuje, je ticho před bouří.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 11:22
   Je-li ředitel spravedlivý tak no problem, ale co když ne. Na druhé straně hodně říká o řediteli školy její úroveň. Že jsou školy s různým úspěchem výuky je dávno známo, tedy i s různou úrovní pedagogů i ředitele. U ZDŠ nemám žádnou představu kriteria, ale u gymnazií a průmyslovek by to šlo pomocí % přijatých žáků na VŠ.

   Smazat
 8. Já tedy nevím ale po ,,anexi" Krymu nebyli ti Tataři na naší straně? Tedy nebyli jakýmsi protiruským klínem na Krymu? Jsem přesvědčen, že alespoň z počátku to tak určitě bylo a vystupovali vyloženě protirusky a byli na ukrajinské straně! Byli přeci naše naděje. Že by změna? Tak proč se zlobit na Zemana i kdyby je opravdu pozval? Nemám pravdu? Co je protiruské je přeci dobré! No zřejmě Tataři jsou jenom Tataři i když tady asi zřejmě přišli k rozumu, což se nám nehodí! M.R.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Prosím naše-naší nahraďte jejich, tedy kavárníci, naši(!) politici, prostě elita.

   Smazat
 9. Ti ubožáci co vzteky s pěnou u huby šílí, že nevyhrál Drahoš a trefujou se do lidmi demokraticky zvolených, našich představitelů, o nich a jim podobných řekl T. G .Masaryk "Demokracii bychom měli, teď ještě nějaké ty demokraty". Přeji panu presidentovi aby vydržel nejenom do konce svého mandátu, ale aby i potom svou moudrostí co nejdéle těšil své příznivce. Hej hou, rudý dědeček


  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 13:21...Havlérka prská jako křeček a ptá se "Jak je to možný!?"
   Mají obsazené všechny pozice v médiích a...stejnak je jim to prt platný...hihihi ;-)))
   Helanov

   Smazat
 10. 12:41
  Politika nabrala takovou rychlost změn v čase,že už nikdo si není jist přáteli a nepřáteli. Mě je to fuk, ale problém mají asi vlezdořiťové, kádrováci, držhubové, držtaškové, kádrové rezervy a dnes i majordomové na Hradě. Já se jen bavím, představou, jak do Španělského sálu, pašovali zakarpaťáci krymské Tatry s černými kníry v převlečení za své manželky.

  OdpovědětSmazat
 11. Držím přírodě palce. Kavárník

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 14:41 Souhlasím. Ta paní s kosou nějak váhá, o to to bude zábavnější.A jako po smrti Stalina,některé zde na N.R.veme šlak.

   Smazat
  2. 15:20
   Vržený bumerang se vrací k tomu, kdo hodil.

   Smazat
  3. 15:20
   Ta paní s kosou vás dobere cestou.

   Smazat
 12. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Burane 15:17, tvoje hodnocení v první větě sedí celkem přesně na tvého miláčka přikulovače vencu flašku.

   Smazat
 13. 15:24 odpovídám vám, protože ztrácet čas s ubohým chudákem z 15:17, to je úplně zbytečné. Jak říkal můj děda "Čím víc se s hovnem mažeš, tím víc se s ním zamažeš", takže doporučuji, nechte je ať si hulákají, stejně je nikdo nebere vážně. Hej hou, rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
 14. Vážený ,nevážený pane gen. Pavle škoda ,že se nedožiji toho jak Vy budete vypadat a jak budete konat když Vám bude tolik let jak má prezident Zeman. Pochybuji o tom že mozek Vám bude pracovat jak jemu. Už dnes Vám totiž pracuje na 30 %. Jste vlezdoprdelista....

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.