Reklama

pátek 8. listopadu 2019

Jihočeská univerzita oslaví týden demokracie zákazem diskuse s Klausem

Trikolóra Václava Klause představila svůj program
Radek Velička 
8. 11. 2019  VlasteneckéNoviny
Jihočeská univerzita zakázala diskusi studentů s Václavem Klausem mladším. Ten měl v kampusu vysoké školy besedovat s mladými lidmi o ekonomice, školství i Sametové revoluci v úterý 12. listopadu v rámci své tour po České republice Trikolóra jede. Přestože nejprve vedení ekonomické fakulty besedu přislíbilo, v uplynulých dnech ji vedení univerzity zakázalo.


„S vedením ekonomické fakulty jsme se domlouvali dva týdny. Václav Klaus mladší měl vystoupit v rámci klubu mladých podnikatelů. Z jednání vzešly oboustranně odsouhlasené podmínky, žádná loga strany, vystupovat jen k tématu, apoliticky… Poté, co nám minulý týden vedení fakulty akci potvrdilo, v úterý ji vedení školy zrušilo,“ uvedl jihočeský koordinátor hnutí Trikolóra Dalibor Uhlíř.

Jako důvod škola uvádí fakt, že na její půdě nejsou povoleny politické akce. „Takový důvod nemůžeme respektovat, neboť na škole v minulých letech řečnili například Robert Pelikán z ANO, Jiří Pospíšil z TOP09 nebo bývalý člen ČSSD Jiří Rusnok,“ řekla mluvčí Trikolóry Ivana Kerlesová.

Podle ní je žalostné zejména to, že k zákazu dochází v rámci týdenního festivalu demokracie, který škola v souvislosti s třicetiletým výročím Sametové revoluce pořádá.

„Konkrétně Václav Klaus byl jedním z mladých lidí, kteří sedmnáctého listopadu 1989 vyšli do ulic demonstrovat proti tehdejšímu režimu. A demokratické Česko hájí dlouhodobě a nesrovnatelně více, než řada dalších osobností,“ doplnila Kerlesová.

Diskuse s Václavem Klausem se bude 12. listopadu 2019 nově konat na Malé scéně DK Metropol. a to od 18 do 19 hodin.Volně k tématu:

44 komentářů :

 1. Do škol smí přece jenom Člověk v tísni a Milionáři chvilek. Přece naši studenti neuslyší nakonec pravdu!!!
  Demokracie jede na plný plnyn!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. I členové vedení školy mají rodiny, já bych to pochopil. Hrozí jim, že jim přijde dopis s poděkováním za odvedenou práci a mohou jít demokraticky na pracák. Inteligentní člověk po shlédnutí letenského sjezdu hlupáků si musí nutně položit otázku, stojí mně to za to? Je to smutné, ale jak to řekl mimozemšťan ve filmu Predátor, "život je svině". Tohle všechno je práce voličů a hlavně nevoličů a těch je hromada. K volbám nejdou, ale na Letnou se pomalu nevejdou. Bude jich škoda?

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  3. 10:19 - tak to se omlouvám, nepochopil jsem, že jednalo o demokratické rozhodnutí, oslava už začala.

   Smazat
  4. Kdyby stávkovali tak, jako za platy, a všichni, tak by demokraticky na pracák nemuseli. Ale to se nestane. A s těmi voliči je to bohužel pravda. A imbecil je 10:19.

   Smazat
  5. 10:59 - on to 10:19 myslí upřímně. Ona ty univerzitní činovníky doporučuje asi nějaká komise vládě, ale všechno to jsou orgány vzešlé a dosazené na základě výsledků voleb. Má pravdu, že žádná obálka nedojde, ale dotyčnému univerzitnímu pracovníkovi nebude třeba prodlouženo funkční období, nebo zjistí ministerská kontrola hrubé nedostatky v hospodaření a potom to vyjde nastejno. Já se pořád snažím pochopit, jak funguje demokracie a proč někdo může na diskuzi se studenty a někdo ne, jaké demokratické principy o tom rozhodují. Že je VK ml. velice schopný pedagog a mohl by studentům osvětlit některé otázky, o tom nelze pochybovat.

   Smazat
  6. Cenzura, zákazy, lži, udavačství, podrazy, vlezdoprdelizmus, zlodějna a tak dále. Samé vý-dobytky současné takzvané demokracie a jejích hlasatelů.

   Smazat
  7. 10:19 Podle vašeho způsobu vyjadřování a intelektuální úrovně příspěvku vám věřím, že vy jste z rychlíku nšjakou univerzitu určitě viděl a o jejich fungování zbla víte.
   Sdělte prosím váš názor na to, proč Klausovi zakázali diskusi, pokud jí jiným politikům nezakázali? Jestli je kvůli jeho "nežádoucím" názorům, pak se jedná o politicky motivované rozhodnutí, které na VŠ nepatří. Všiml jste si dohodnutých podmínek: "žádná loga strany, vystupovat jen k tématu, apoliticky…"? Diskuzi s takovými podmínkami mohou označit za "politickou akci" jen vědomí lháři nebo hlupáci. Je to smutné, ale i takových se dnes ve vedení fakult vyskytuje nezanedbatelné množství.

   Smazat
 2. Holt všichni jsou si rovni,ale někteří jsou si rovnější.
  Někdo si dupnul a Jihočeská dostala bobky...
  Jinak kvituji s velkým povděkem,že se SPD zastane Trikolory.
  Helanov

  OdpovědětSmazat
 3. Přesně tak přeci tam Klaus ml nebude vyprávět o národu a vlastenectví to je v diktátorské eu nepřijatelné. Doufám že dostane Trikolora dost hlasů ve volbách.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nad hlasy pro Klause bych moc nejásal. Pokud se pamatuji, nikdy se netajil svými pravicovými názory. V případě jeho ukotvení v parlamentu bude logickým spolupracovníkem ODS, StaN, Pirátů a pravděpodobně i ANO. Nenechme se zmást jeho realistiskými názory na zahraniční obchod s Ruskem nebo Čínou. V žádném případě nebude spolupracovat s komunisty a jsem přesvědčen, že jeho strana znemožní přijetí jakéhokoliv levicovějšího zákona.

   Smazat
  2. Jo to teda ne, není 19. století, národní obrození už bylo.

   Smazat
  3. 10:21 máte pravdu. Klaus nechce ani přímou volbu prezidenta, ani přímou demokracii, chce NATO, i EU.

   Smazat
  4. Toto To chápu ale je vlastenec chce obhajovat konzervativní hodnoty. Pokud by se dostali k moci liberální fašisti je s námi ámen. Bohužel je taková doba že můžeme zapomenout na levici a pravici. Jde o zachování Českého státu.

   Smazat
 4. Je legrační jak místní fanatičtí komouši podporují echtpravičáka Klause, který má komouše a předlistopadový režim rád jak v řiti drát a takovýma, kteří ten režim oslavují tak jako místní sebranka, hluboce pohrdá.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mýlíte se. Fanatické komunisty zde nenajdete. Sám jste fanatický antikomunista a vidíte komunisty všude tam, kde se objeví realistický pohled na svět. Pozor, může to být i příznak psychické nemoci. Ale v názoru na Klause s Vámi plně souhlasím. Zřejmě má sloužit k odlákání části hlasů z levicovější části politického spektra.

   Smazat
  2. 10:26
   Fanatická oslava předlistopadového režimu se tady strhne v diskusích pod každým druhým článkem.

   Fanatický antikomunista..., hmmm, to je něco jako fanatický antifašista?

   To že mají "realistický pohled na svět" si myslí nejen komouši, ale i nacisti, islamisti. To je opravdu měřítko.

   Smazat
  3. 10:26 Zajímalo by mne, které politické strany a hnutí, které jsou v současné PS a Senátu považujete za "levicovější část politického spektra" a jak jste k tomu dospěl ? Děkuji.

   Smazat
  4. 10:35 Vůbec jsem nepsal o senátu ani parlamentu.

   Smazat
  5. 10:31 Čemu zde říkáte fanatická oslava předlistopadového režimu? Tady se nic takového neobjevuje! A myslím, že ani žádného jiného článku, který byl na těchto místech zveřejněn. To je Vy máte nějaké vidiny a souvisí to právě s tím Vaším fanatismem. Svět není ani bílý ani černý, je spousta barev. Zkuste je vnímat jako normální lidé.

   Smazat
  6. 10:08 Proc musite porad dokazovat,jak jste jednoduchy?V normalni demokracii by melo byt bezne,ze jsou ruzna nazorova spektra...Lide jeste nejsou klonovani a nebo rizeni centralnim mozkem

   Smazat
  7. 10:08 Je smutné jak sem furt leze opuzovat nenávistný pyjátský liberální bezmozek.

   Smazat
  8. 10:31 Je znát že si totálně dezorientovanej. Americký novinář a filosof Lothrop Stoddard když popisoval situaci v Rusku po svržení cara, definoval tamní obyvatele jako spodinu, kterou označil za nejvíce zdegenerované lidi na Zemi, a to v knize "Revolta proti civilizaci: hrozba podčlověka" (1922) - https://cdn.counter-currents.com/wp-content/uploads/2011/11/revolt_against_civilization.jpg

   Označil tamní typ podřadného člověka, jehož existence nedosahuje na kritéria adaptability zavedená nerovnostářským společenským řádem jako podčlověka.

   A fašismus*) je reakcí nerovnostářské společnosti proti násilí těchto podlidí, usilujících o její zničení násilnou revolucí! A protože jak napsal novinář a historik Lothrop Stoddard, podlidé budou vždy proti řádu přirozené, tedy nerovnostářské společnosti povstávat, tak etablovaná společnost se proti nim vždy bude bránit až do krajnosti ...

   *) - http://www.stjoseph.cz/pojem-fasismu/


   Smazat
 5. akademická prasata a rádoby profesoři mají strach z myšlenek V.klause mladšího.Je mi na blití z této parodie na učitele a demokracii.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mě je na blití, jak nevzdělaná lůza pohrdá nejvzdělanějšími vědci, profesory, docenty... intelektuální elitou národa.

   Smazat
  2. Elit se jaksi dlouhodobě nedostává, ale jelit je nadbytek.

   Smazat
  3. 10;27 Vase vykriky jsou takove ovci.Vy vlastni mozek nemate?

   Smazat
  4. 10:27
   Titul ještě nedělá elitu a obyčejný komentář v diskuzi ještě nedělá lůzu. Ale to, že nechápete, že byste byl sám lůzou, z vás teprve dělá lůzu, že? :-)

   Rudý škorpión

   Smazat
 6. Přeji Vám dobrý den,
  přečetl jsem si článek a trochu se podivil tomu, jak je pan Václav Klaus mladší naivní. V době, kdy všichni pozapomenutí, či zcela zapomenutí sametorevolucionáři bubnují ve všech jim nakloněných mediích a shromažďují kolem sebe pár blouznivců, kteří si říkají různě. Tu umělci, tu performeři, tu intelektuální elita národa. A tato "skvadra" pak produkuje nehorázné videoklipy, na které se snad "NE"dodívají do konce ani oni sami. Nebo se bijí v prsa, že kdyby náhodou..., tak jsou stejně úspěšní, nebo dokonce úspěšnější něž Karel Gott. Nebo nás nabádají, že musíme co nejdříve chcípnout. A jsou i tací vysoce ofrčkovaní lampasáci, kteří, aby nějak zamázli svá studia na vojenských školách v bývalém SSSR a účinkování v bývalé KSČ, tak se snaží vykoupit se tím nejodpornějším způsobem - zveličovat zdravotní problémy nemocného člověka a tropit si z toho hodně perverzní legraci. A také nám dokazují jak jsou vždy a všude zásadně "zásadovití". V tomto konkrétním případě "zásadně" protiruští, protičínští, protikomunističtí protibabišovští, protizemanovští. Takže - v této době a nenáviděn tímto panoptikem by chtěl pan Václav Klaus ml. "vymývat" vymyté mozkovny studentstva a nastupující inteligence. Co kdyby chtěl hovořit o jednom z největších fejků sametu - a to o zmrtvýchvstalém agentovi StB, o předsedech různých ÓD,USů a VéVéček, kteří po hvězdně raketové kariéře plné podvodů a podrazů skončili na onom pověstném smetišti. A když poněkolikráte neuspěli v jimi vzývaných demokratických volbách, tak budou ohlupovat tu z tribuny na Letné, tu z obrazovky té jejich České telževize. Dokazovat, že jsou nezměrnými hrdiny a svou statečnost dokazovat, no třeba vyhazováním kytek do odpadkových košů.Měli by si však uvědomit, že přes veškerou jejich snahu Praha není celá Česká republika až budou vyřvávat opilí pražským davem. A také by měli vědět, že spousta mimopražských lidí má nemocné srdce, plíce,spoustě z nás chybí tu slepé střevo, tu žlučník.Ale jen několik jedinců má nemocnou hlavu a málo jedincům chybí zdravý rozum a mozek.P.S. Doufám jen, že jedna nejmenovaná "chtělabýtpremiérkou" z toho nebude hluboce zděšena. Zdraví Vás a pěkný víkend přeje František

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ještě jedno P.S. Je mi zcela jedno zda výše jmenovaná dáma bude hluboce vyděšena, tu už děsí i její vlastní stín. František

   Smazat
 7. Možná jsou pamětníci totáče a mohli by mě doplnit. Totiž za starých časů byl na ÚV KSČ, něco jako odbor pro vysoké školy a ten o všem rozhodoval. Nevím jak se jmenoval jeho šéf, mám pocit že Müller (bude třeba asi ověřit). Proč na něj vzpomínám ? Protože by se vedle Ropáka hodila dalši nová cena pojmenovaná po legendě z totáče s jeho jménem a podle úrovně blbosti by se mohla lišit a doplňovat různou ratolestí (1stupeň =ptačí zob, 2stupeň =dubová, 3=stupeň vavřín). Volba a návrhy by byly veřejné, něco jako digianketa. Myslím si, že by byl vhodné udělovat cenu ke Dni učitelů, jak osobnostem, tak kolektivům. Co vy na to?

  OdpovědětSmazat
 8. Jen bych opravil paní Kerlesovou, žádné demokratické Česko, ale "demokratická Česká republika".

  OdpovědětSmazat
 9. Taky mi Česko nesedí.

  OdpovědětSmazat
 10. Pro 10:42 a 11:25 Tento název se používá pro označení naší země jedním slovem. Použijeme-li "Čechy" okamžitě se vyrojí squadra patriotů řady regionů. Určitě Moravy a Slezska, ale i jiných, kteří se budou cítit minimálně přehlédnutí. Ale spíše ponížení. Ostatně tento termín používali (a používají) Němci, zejména sudetští jako pohrdlivé označení dříve Československa a nyní i ČR. V němčině "Tschechei". Pan Zaorálek, coby MZV chtěl tento název zavést oficiálně. Protože je prý moderní mít jednoslovný název země. Neprošlo to. Zatím.

  OdpovědětSmazat
 11. Myslím, že je naprosto svobodné a demoktatické, když si jakákoli Univerzita na základě svých akademických svobod, sama rozhodne, koho na svoji půdu pustí nebo nepustí.
  Prostě je to tak a nějaké řečičky o všeobecné, univerzální "svobodě a demokracii" nebo snad dokonce o "veřejném financování" podobných institucí, na tom nic nezmění.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. J.A.Komenský ...vzdělání každému přejete...

   Smazat
  2. 13:07
   Zákaz vstupu je projevem svobody dokonce akademické tak to jste asi z Plzně.

   Smazat
 12. 12:02
  Dle vaší logiky pak -ko(-sko) obsahuje Moravu a Slezko?
  To snad ani není možné, generace před námi znaly :
  Čechy krásné, Čechy mé ...
  Ani pan Zaorálek, ani sudeťáci na tom nic nezmění. Budu úplně tolerantní a snad chápu pokřik při fotbale, ale jinak budu vždy hájit stáré, dobré Čechy. Potřebujete-li být "cool" a "in" tak si najděte jiný cíl.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To si nerozumíme. Já pouze popsal aktuální stav. Nikoliv že s ním souhlasím! Samozřejmě, že jsem pro název "Čechy". Když už by to mělo být jedno slovo. Ale pan Zaorálek a s ním celé vedení ČSSD a velká část politické reprezentace (zejména lidovci) jde na ruku právě suděťákům na ruku. I s tím názvem. Ale zdaleka ne jen s tím.

   Smazat
 13. 10:19-imbecil, který ještě neví, že chcešli psa bít, hůl si vždycky najdeš, jsi především TY!!

  OdpovědětSmazat
 14. Jednotný odpor lidí je blokován "chytrým" dávkováním různých informací a udržováním rozdělení občanů na spokojené a nespokojené a na nerozhodnuté a apatické ke všemu politickému.
  http://www.skrytapravda.cz/domaci/2820-17-listopad-a-dalsi-zverstvo-ceske-televize-deti-vykladaji-jak-jsme-my-zili-za-socialismu-jakym-pravem-nas-urazi

  OdpovědětSmazat
 15. Když trikolóra jede
  soupeři maj trenky hnědé.

  OdpovědětSmazat
 16. Trikolora má 3 barvy. Hnědou, světle hnědou a tmavohnědou

  OdpovědětSmazat
 17. Nevím, neznám nehodnotím Trikolorou. Ještě se ani nenarodila a už má sudičký, vlastně presudičky. Na druhé straně, je zarážejicí, diskriminace Klause jr. Univerzitou.
  I když nesouhlasím s pozitivní výchovou k LGBT v mateřských školkách, tak na VŠ jde o dospělé osoby a ty mají mít přístup ke všem názorům.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.