Reklama

pátek 8. listopadu 2019

Jsme součástí světového zla

Lubomír Man
Lubomír Man
8.11.2019
Jedu tramvají do středu města. Proti mně sedí asi šestnáctiletá dívka s andělským obličejem, vyřazujícím dobro i laskavost v míře, který nevídáte každý den. Jednou z ní bude dobrá a chápající manželka a jedinečná matka a vychovatelka svých dětí, přemítám, a tu mě napadne, že i ona, přes veškerou její jistě čistou mysl a stejně jistě i její bezchybné skutky, je součástí jistého pozemského zla. Jeho součástí sice nedobrovolnou a současně i nepatrnou, jakou je třeba obilné zrníčko na obilném lánu, ale i tak s tímto zlem spojená.


Proč tomu tak je a proč tomu tak musí být, dumám, a odpověď na tuto otázku mě svou brutalitou zasáhne jako rána mezi oči.

Nu protože je Češka, to je její vinou, stejně jako je tvojí vinou, že jsi Čech, drnčí mi v hlavě, rozhlédnu se po lidech v tramvaji i po těch, co se pohybují venku na ulici, a uvědomuji si, jaké obrovské množství nás viníků tohoto trestu za zlo, které jen nám všem společné, je.

Ano, je to tak, všichni my Češi, kteří tuto krásnou kotlinu obýváme, neseme na čele neviditelné Kainovo znamení. My, příslušníci národa, který se po desetiletích totality ocitl náhle svobodný a volný jak pták na obloze, nenašel dost odvahy k tomu, aby tou oblohou brázdil jen sám a opuštěn, a hledal někoho mocného, o koho by se mohl opřít - nu a protože předchozí totalita vycházela z východu, vrhl se instiktivně – aniž by si všiml (anebo spíš byl ochoten si všimnout), jak se mezitím změnila strana druhá - do její náruče.

Nu a teď je tedy, jak se říká, pevným článkem západní aliance, jejíž vedoucí země Spojené státy zavraždily od konce minulé války většinou prostým shazováním pum z letadel 20 až 25 milionů lidí a vojensky intervenovaly v Číně, Itálii, Řecku, na Filipinách, v Jižní Koreji, Albánii, Iránu, Guatemale, Libanonu, Egyptě, Indonésii, Britské Guyaně, Vietnamu, Kambodži, Kongu/Zaire, Brazilii, Dominikánské republice, Chile, Řecku, Východním Timoru, Nicaragui, Grenadě, Libyi, Panamě, Iráku, Afghánistánu, Salvadoru, Haiti a Jugoslávii. Nu a třeba jen v té Koreji se jim podařilo vybít plných 20 procent severokorejského obyvatelstva a v tak zvané válce proti terorizmu zabili těch lidí 1,3 milionu.

Ale my Češi jsme se téhle přemíry vojenství svého nového otce a patrona nezalekli, takže jsme v roce 1999 vstoupili do NATO a ještě v témže roce dala naše tehdejší vláda souhlas s přeletem amerických bombarďáků přes náš vzdušný prostor k tzv. humanitárnímu bombardování tvrdolebých Srbů, odmítajících pochopit, že Jugoslávie musí být rozkotána, aby na jejím území – v Kosovu – mohla vzniknout největší americká vojenská základna v Evropě. V den tohoto našeho souhlasu s bombardováním těch, kteří jediní na náměstí Svobody v Bělehradě v roce 1938 a 1968 masově protestovali proti bezpráví, na nás páchaném, započal náš morální sešup, který se do dnešního dne nezastavil.

Nu a jak ten sešup pokračoval, okorovávalo i naše vnímání zaznamenáníhodných výroků amerických politiků, počínaje dvěma výroky někdejší americké ministryně zahraničí M.Albrightové, z nichž jeden hlásal, že Rusko má příliš mnoho nerostného bohatství, což prý není spravedlivé, a druhý, že Rusko má bohatství příliš velké na to, aby patřilo jen jedné zemi. Otevřený apetit na ruskou ropu plyn se dalšímu americkému politikovi, prezidentu Obamovi, v ústech zadržet sice podařilo, ale i jeho výrok z února 2015: „Musíme mít nejsilnější vojenskou sílu světa a příležitostně musíme zkroutit ruce zemím, které by nebyly ochotny dělat to, co potřebujeme, aby dělaly“, nepostrádal rasanci, která byla v dřívějších letech, a to snad i v hitlerovském rajchu, nepředstavitelná. Nu a za sedm měsíců po Obamově výroku přitvrdil muziku ještě dál náměstek amerického ministra zahraničí Armitage, když na adresu Pakistánu řekl před celým světem: „Zbombardujeme vás zpět do doby kamenné!“
Tak takovéto velebné aliance, vážení, jsme dnes členy, a naše armáda čeká, nejspíš s obavami a rozpaky na to, co nám její velení rozkáže činit, či kam má napochodovat. Ale dnes už přece někam patříme a musíme se podle toho chovat, řekl přece jeden náš nezapomenutelný dvojnásobný ministr, takže diskutovat možno, ale neplnit rozkazy nemožno.

Řeknu vám, že až se jeden diví, že v tomto rámci, v němž je nám dáno žít, může ještě existovat laskavost a dobro, které jsem dnes ráno obdivoval na tváři mi neznámé mladé dívky.


Lubomír Man

136 komentářů :

 1. Sloužil jsem v Československé lidové armádě dva roky, které nebyly nijak lehké, ale za celou dobu existence Československa, nikdy naše lidová armáda nepřekročila hranice našeho státu a všechno co jsme cvičili, bylo na obranu naší vlasti. Přesto disidenti označují dobu socialismu jako totalitu. A co znamená podle disidentů, kteří dnes jsou u moci dnešní dobu, ve které jsme se zúčastnili s naší zločinnou Českou armádou bombardování a zabíjení lidí v Jugoslavii, Iráku, Libyi, Afganistanu a schvalujeme všechny zločinnosti prováděné zločinnou organizaci NATO a tuto dnešní dobu disidenti označuji jako vrchol demokracie. Televize dnes a denně nám každých deset minut hlásí jak si žijeme v Ráji za 18 tisícovek brutto s nájmem za byt 11 tisícovek. Opravdu je to Ráj, ale ne pro obyčejné lidi.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. U nás se povedlo Američanům provést jednu z prvních barevných revolucí a na základě této barevné reviluce, která je označená jako sametová nás teď západ vykořisťuje a jsme pro něj nic jiného, než kolonie. Pak následovaly barevné revoluce v dalších zemích a dnes vidíme, že Američani tyto revoluce dělají po celém světě. Kde to nejde barevnou revolucí, provede USA humanitární bombardování se zabíjením nevinných lidí, jak článek uvádí v počtu několik milionů nevinných lidí.

   Smazat
  2. Někteří lidé za komunistů tak hrozně toužili po banánech až jsme se po revoluci nakonec stali banánovou republikou. Můžeme jen vzpomínat jak jsem před revolucí dělali velké investiční celky(cukrovary, rafinerie, pivovary) které jsme vyváželi téměř do celého světa(Indie, Pakistán, Avghanistan, Chile... Uměli jsme hřídele do zaoceánských lodí, lokomotivy, pletací stroje, nákladní auta... Mě teda nikdy banány moc nechutnali, Je to taková blemtanina, ale proti gustu žádný dišputát!

   Smazat
  3. Tenhle článek jsem už četl před měsícem jinde...
   Ale chápu, opakovat, opakovat, opakovat...

   Smazat
  4. Opakovat je treba aby lid vedel
   Je to jasne vazeny nevazeny...???

   Smazat
  5. Ano. A proto jsme se ještě těsně před pádem komunismu učili na vojenské katedře, že v případě konfliktu, máme do týdne být na Rýně...

   Smazat
  6. No ja se jeste ucil za napoleona tak ze mi nejak katedra tehdejsi CSSR malinko utekla ale oni jsou bolsani vzdy malinko jinde
   Ale zase na druhou stranu sakra taky nekdy meli pravdu
   To zase ano to se neda poprit

   Smazat
  7. Pro 13:54 Na které katedře a který idiot vám toto vykládal? Těsně před koncem r. 1989? Změna doktríny proběhla na začátku 70. let. A to i na straně NATO. Potvrdily to SALTy a další smlouvy, které nyní USA houfně ruší. Takže jste si tento blábol prostě vymyslel.

   Smazat
  8. 14.23 tusim ze jste pana ted vykostil...
   Jsem zvedav jak vyklouzne

   Smazat
  9. Sorry, špatný vlákno!

   Smazat
  10. 13.54 to bych chtěl vidět ty skripta ve kterých taková blbost co uvádí 13.54 byla napsána, protože v žádných, které jsem na vysoké škole měl, tam nic takové nebylo a ani přednášející nic takového nic takového nikdy neřekli.

   Smazat
  11. 13:23...A co je na tom?
   Někteří lidé čtou NR, někteří Pravý prostor.
   A někteří čtou oba weby.
   Tak ti si to přečtou 2 x .
   Helanov

   Smazat
  12. Byl jsem v Přerově na letišti a překresloval mapy útoku přerovských letadel (42 ks MIG 21 na jednom letišti!). Na otázku vždyť tato stíhcí bombardovací letadla mají v případě konfliktu cíle v Západním Německu, mi bylo odpovězeno: A to si máme bombardovat vlastní území? Jedno je jisté! My by jsme ten konflikt nezačali! To samé bylo zřejmě u pozemních vojsk, určitě nebylo jejich cílem zakopat se na hranicích a nepřítele sem nepustit! Vy tady jste opravdu generálové

   Smazat
  13. Nejlepší zpráva tohoto týdne. Zdeněk Ondráček opisoval ve své diplomové práci z jiných diplomových prací. To je špína vysoké školy, která není schopna udělat si pořádek. Proč neopisoval Kalousek, Fiala /ODS/ či Pospíšil? Ty jsou v lajně, ale Ondráček vybočuje, to je totalita jak před 30 léty.

   Smazat
  14. 13:54 A říkali vám také, co se rozumí tím "v případě konfiktu"? Bylo to napadení ze strany Západu, nebo jen prostě Drang nach West, jak tehdejší západní a dnešní naše propaganda líčí úlohu ČSLA?

   Smazat
  15. Jo anonyme 16.38 - to bylo na Novinkách. Jsi důkazem toho, že na NR se začala slejzat novinkářská diskuzní smečka, proto diskuze zde vypadají jak vypadají. A k těm blábolům o plagiátu? Dnes je všechno, co někdo někde napíše jen plagiát - protože všechno už bylo napsáno. Například i věta "byla to moje matka" je plagiát, protože to bylo napsáno nejméně stokrát. Ale ty články píšou novinářské svině - ne? Kydají špínu jen na vybrané, a na ty pak lidské zrůdy na diskuzích plivou. Proč se neuvedou písemné práce dalších a dalších a dalších? VŠECHNO! je dnes plagiát, včetně přiblblých článků na novinkách (opakování stejných frází, stejných článků, stejných námětů) a bulváru! Žvásty jako "vypadlá ňadra, nebo rozkrok bla bla blaf - se opakují pořád. Jenže tím se žádný diskutující trotl nezabývá, ale jak se kydne špína na "komunistu" už uchcávají blahem a píšou svoje obvyklý sračky.

   Smazat
  16. 16.38 Mohl byste prošetřit diplomky třeba chemika Kalouska, dosodentů, Šojdrové, apodobných "morálních patníků"? Dělají, či nechávají dělat "pejsky" jiným, i je by měli "pejskové" očichat... a pořádně.

   Oni studenti absolvující školu nemají jiné, než převzaté znalosti... na vlastní skutečnou vědeckou SAMOSTATNOU práci se dostanou až po letech praxe a "ZRÁNÍ" - tedy v diplomových pracích hledá OBJEVY jenom nenapravitelný optimista - tedy nejde-li o obory ja např. romistika, gender studie, apod. ... Diplomka vždy byla dokladem, že se student problematikou do hloubky (studentské) doopravdy zabýval... takže pokud nejde o ani nečtenou počítačovou kopii (strojopisy stejně studentům psávaly profesionální písařky - nesměly být překlepy...). Navíc i před desetiletími mnozí chudí nadaní studenti takové práce vypracovávali pro bohaté a línější, nebo méně múzou políbeno kolegy; byl to "veřejně diskrétní" výdělek na studium, výnosnější než kondice...

   Smazat
  17. @14:23

   Noo, ty jsi to zazdil nejakou katedrou.:)

   To je absolutni pravda, povinnost, ihned co slozis prisahu.
   Tou prisahou skladas vernost statu, za me jeste posledni faze Ceskoslovenska.
   A povinnost byla, v pripade i minimalniho ohrozeni statu, byt okmazite (je jedno, zda ukrades auto, nebo trikolku), na miste urceni a branit stat.

   Neni nutne se nejak dale flakat na vojne, zalezi jak je tezky ten prijimac (nemyslim radio, ty lelefone s draty na hlave:).

   Odhadova doba je cca. 3 mesice, ani to nemusi byt.
   Evidentne vam chybi PVS jako sul. Bude, z nutnosti, ty katedro:)

   Smazat
  18. @14:23

   Abych zase tak nehanil, doktriny se menily.
   Ano v tom mas pravdu. No ja byl na vojne po prevratu a je nutne, pouze rozlisovat Armadu CR (tehdy CSR) a Nato, kde jsme vstoupily az v tom preklatem roce 1999.

   Tak tak. Kdyz jsme to prebiraly se starsimy kolegy, vlastne se i po prevrate, nic nemenilo.
   Ani strategie, ani tragedie.

   Jednoduse si je treba uvedomit, ze socioekonomicky system se muze, nekdy silou, natlakem - i menit, no statni ozbrojene slozky musi zustat v rovine. I odborne.

   Tak, nic ve zlem.

   Smazat
  19. Marek Benda prej taky opisoval a mezi řádky měl velký mezery.

   Smazat
 2. Krásně napsáno!
  Po hadráku jsme si nevšimli že se Kreml přestěhoval do Brusele.
  A svým souhlasem s přepadením Srbů jsme se přidali na stranu zla.
  Spolu chyceni,spolu oběšeni- uvědomuje si to někdo!?!?!?
  Nebo si někdo myslí,že ti lidé kteří i NAŠÍ vinou umírají v Afghánistánu i jinde to nechají jen tak???
  Helanov

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A kdo by to nechal jen tak..??
   Sice ty pastevce nemusim nicmene jejich zeme jejich zakon
   Navic je mi uplne fuk jestli si doma rezou krky jsou to jejich pravidla a pokud to neexportuji..
   jako ze afgani neexportuji je nam do nich prd..
   Tedy melo by byt..

   Smazat
  2. Vsiml nevsiml to uz je dnes celkem fuk ale skocili jste na hak..
   Jako ostatne vsichni kdo nejsou pred hydrou ve strehu..
   Tak to bohuzel funguje

   Smazat
  3. Další upálený člověk během týdne. Tentokrát v Dražicích, místní části Benátek nad Jizerou. Po 50ti letech nová vlna, tentokrát nestudentská.

   Smazat
  4. No někteří lidé jsou prostě vznětlivější

   Smazat
  5. A celá řada lidí - především ti, kteří dřepí u počítačů - jsou cynické, odporné lidské zrůdy že anonyme 16.13! Kéž by ti někdo urazil palici lopatou - jsi hnus hnusnej. Doufám, že se upálí tvůj parchant, a jiná zrůda napíše, že byl holt vznětlivej. FUJTAJBL!

   Smazat
  6. 19:32...Kristova noho,vadí vám černý humor???
   Mne to pobavilo.
   Helanov

   Smazat
  7. 16.13 Čéče, netahají sem toho Palacha...

   Smazat
  8. @19:32

   Tys to nepochopil?
   Vzdyt, kdyz nekdo vzdava zivot, tak nikomu nezabranis, aby sam sebe, treba i upalil.
   Any, kdyby byl 50 let na psychiatrii.
   Vyjde ven, veme zapalky, kanystr a co...

   Je samozrejme, i kdyz nekdy velmi tezkou cestou, jednoduse nejak prezit a z toho tezkeho zivota, se poucit.

   Souhlasim, ze jsou to tezke pribehy.
   No vzdy je spousta jinych cest, mimo "opekacku vlastniho zivota".

   Neni snad lepsi, proste premyslet - "jak dal"?

   Smazat
 3. Jdete li vrahovi na ruku, máte alespoň nějaký čas jistotu, že vás zatím nezabije.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To si právě říkají všichni králíci co maj tchoře v noře. A dokud ho z nory nevykopnou, mají jistotu že je pomalu všechny sežere. Hej hou, rudý dědeček

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  3. 13:02 Hahaha, s tím vaším "skórem" bych těm komunistům radši nic nevyčítal. Státní banditismus, krádež ropy, kupy mrtvol a vše schováno do kolonky lidských práv. Jistý Joseph Geobbels by žasl.

   Smazat
 4. Hele, Mane,
  děkuji, že jste mi svým úvodním odstavcem nechal nahlédnout do vašich myšlenkových pochodů. Teď už mám jistotu, že jste čirý blázen, psychopat.
  Teď už se nedivím, že různí pomatenci jako Balda ve své nenávisti neváhají vykolejit vlak se svými spoluobčany a potenciálně způsobit obrovské neštěstí. Jsou přece součástí zla.
  Mane, běžte se léčit dokud je čas.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 12:56...Ve které polepšovně jste ráčil ukončit své vzdělání?
   Vaše mluva je poněkud ...ééé...originelní.
   Psychiatr samouk?
   Helanov

   Smazat
  2. AŤ si tu poštěkává duševně omezený anonym 12:56 co chce, to že jsem ve "zločinecké partě" nemůže vyvrátit. Ani jeden argument proti panu Manovi nebyl schOpen uvést: Ani jeden. To, že Země NATO napadají protiprávně jiné, že ničí a zabíjejí jen proto, že chtějí ovládnout celou PLANETU. To odporné jelito má ještě tolik drzosti, že napadne pana Mana hrubým způsobem. Fakt, žijí mezni námi velcí kriplové. Pozor na ně!

   Smazat
 5. Soudruh Man to má naruby. Světové zlo jsou totalitní diktátorské režimy v Rusku, Číně atd. Díky NATO je zatím Česko mimo jejich spáry, ale Man a další zde by byli jistě rádi, aby tomu tak nebylo.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Světové zlo je USA a jeho poskoci , ti vraždí pořád po celém světě !!

   Smazat
  2. Vy jste z te Česke televize a Seznamu zblbl uz totalne.Fakta proste nechcete videt,čisla mrtvych taky ne.Jdete slavit mrtveho Šmida a tady nesmrďte.

   Smazat
  3. USA - chronický porušovač a bořitel mezinárodního práva. Jeho činnost posvětě je neobhajitelná. Místo diktatur či autoritativních režimů, které se vzepřely diktátu USA a NATO, přivádějí to těchto zemí válku, nekonečné zabíjení, materiální zničení a vyloupení. USA a NATO vytvářejí a pěstují teroristy, dávají do pohybu miliony nešťastníků - běženců. Jak může někdo soudný tohle všechno obhajovat?

   Smazat
  4. Re (12:58):
   Ale kdepak, že by pan. Man!!
   To vy to máte máte naruby, soukmenovče!
   Z toho, co píšete, je jasné, že jste obětí debilizační mašinerie vašeho páníčka, který je ve skutečnosti největším státním teroristou ve světě. V tom se autor p. Man nemýlí! Zdaleka však nikoliv ojedinělým. K tomu, aby po světě šířil "dobro", si napěstoval anebo podmanil dost vazalů, lokajů a loutek. Eufemicky jim říká spojenci. Jsou však jen spolupachateli toho "dobra" ...

   Smazat
  5. 12.58 Blahopřžeji vám, právě jste složil zkoušku z kavárenské rétoriky a jedině správných názorů. Připomínáte mi protektorátní politiky, kteří děkovali Vůdci a Třetí říši za ochranu před spárem J.V.Stalina, který k nám vůbec nechtěl, ani neměl kudy, dokud ho slavná říšská branná moc nepřitáhla ve svých patách, když HRDINSKY PRCHALA před probuzeným, naštvaným Slovanstvem i kavkazskými a zakavkazskými válečníky, jejichž rodinám a státu zločinně těžce ublížila. Doporučuji VÁM LÉČBU U IZRAELSKÉHO PSYCHOANALYTIKA. SIGMUND FREUD nejspíš znal předky vám podobných, možná i vaše.

   Smazat
 6. 12:58 = 12:56 = jeden a tentýž blb. Myšlenkové pochody pana Mana jsou na tebe příliš těžké. Nikdy se nesnaž je pochopit. Je to naprosto zbytečná ztráta času.

  OdpovědětSmazat
 7. Výborný článek, bohužel až příliš pravdivý!

  OdpovědětSmazat
 8. celkem dobrý počteníčko :
  http://www.zvedavec.org/komentare/2019/11/8081-operace-nemyslitelne.htm

  https://zemavek.sk/proc-byla-za-pomoci-usa-v-ceske-televizi-zavedena-v-roce-2000-cenzura/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. první článek je dlouhý, ale rozhodně stojí za přečtení, jenom dokladuje, že spojenec s názvem USA má podlost a zradu spojenců (naposledy Kurdů) přímo ve svých genech

   Smazat
 9. Buď je editor nebo autor úplně dementní, ale ten stejný stejný blábol tu visel už tak asi před měsícem. A autorovi, plný souhlas. Vy komunisti jste byli vždy součástí celosvětového zla

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kdo je tu tebe komunista, tajtrdlíku. Když nerozumíš textu, když neumíš pracovat s informacemi, zkrátka, když jsi celosvětový pitoma, tak neobtěžuj lidi svými vejšplechty a zalez!

   Smazat
  2. 17.12 Nevzrušujte se. Vždyť TO 13.58 ani neví, co to komunismus je a co pojem komunista znamená... je to odchovanec gójského učitelstva současných kvalit. Mým židovským učitelkám z padesátých a šedesátých let nesahají po kramfleky, a 13.58 je toho ubohým důkazem. Ty přeživší KL a pochoby smrti jako jediné z velkých židovských kapitalistických, ano, podnikání, obchod..., byly NĚMCI PŘEŠKOLENY NA PŘESVĚDČENÉ KOMUNISTKY a nebezpečné bolševičky (až do r. 1968). VĚDĚLY, ČÍ ZÁSLUHOU PŘEŽILY TŘETÍ ŘÍSI NÁRODA NĚMECKÉHO!

   Smazat
  3. No, normalne se pobavime:).

   Jedina veta, kterou argumebtuje cela spodina svetoveho gulasku je:
   "Vy komuniste jste soucasti svetoveho zla".
   Nebo podobne parafraze.

   Tresk a vyreseno. Rekl jsem NIC a jedu dal, ze?

   Zde ale nejde ani tak o komunizmus (je to samozrejme cil, no s vami, bohuzel, porad pouze "fikce").

   Libio se Ti poslednich 30 let?
   Bezdomovcu, ze ofiko cisla by se musely nasobit x4, aby to vubec, jenom papirove vypadalo, tak nejak, nevim jak, no pro vas - "still in".

   Protoze misto socialni sluzby mame ve statni sprave - Fasisticke zrudy, ktere maji stejnou drzost jako ty, jen jinak - se jeste nazyvat - socialni pracovnici...

   Nebo dale - byly jsme zatazeni do nekolika svetovych valecnych konfliktu.
   Nuceni uznat, proti vuli kazdeho normalniho cloveka - Kosovo.
   Srbsko, prvni svetova a zrada, ostuda, jen diky lidem podobneho razeni jako TY.

   Celkove vymirame, diky naordinovanemu systemu, populacni krivky nam mirne napravuji pouze privandlovanci, kteri s podporou ruznych neziskovek stavkuji, mavaji, trepou nozickami, rucickami...
   Za penize danovych poplatniku.
   Protoze bez penez, by je ani nenapadlo natahnout budik, ne jeste nejaka samba, rumba, cha-cha na namestich.

   Jenomze, v zadnem pripade nikdo nedostane z vasich podobnych typku ani rohlik, ne jeste zamestnani a uz vubec ne ve statni sprave, na vyhratem kresylku.
   Karta se jednoduse otocila...
   I tak to byva nekdy prime a jednoduche.

   Argumentacne a znalostmi jsou jednoduse tam, kde TY.

   Smazat
 10. S panem Manem naprosto souhlasím. Dnes žijeme v kolonii patřící západu, který nás zneužívá a vykořisťuje co se do něj vejde. Řekl bych, že je tu horší diktatura než za Husáka, protože obyčejným lidem se daří čím dál hůře a to jak materiálně tak i jinak. Chlubení se českými miliardáři a milionáři nic neznamená, protože kvalita každého řetězu spočívá na všech jeho článcích a ne jen na některých a tak je to i s celou společností. Boháči jsou všude i v chudých afrických zemích, to životní úroveň státu neurčuje. Nemáme už ani tu svobodu slova, kterou se tak holedbají havloidní soudruzi. Za pravdu o které jsem psal na Facebooku jsem byl najednou a prostě umlčen zablokováním účtu a je vymalováno. A jsou nás tisíce. Facebook se také kvalitativně mění, píše tam již čím dál méně lidí, kteří vidí svět jinýma očima než EU a jeho slouhové. Kdepak svoboda a pluralita pro mlčící většinu. Jednotné názory, jednotné myšlení, jeden proud. Místo rozumu klapky na očích. Byznys a zisky, prachy za každou cenu, to je ten europokrok a svoboda...?!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Měli byste s Manem a podobně postiženými chodit na skupinovou terapii.
   Nechystá Nová Republika něco podobného?

   Smazat
  2. 14:04 Ano, chystá. Můžeš se přihlásit i když moc nadějí ti nedávám. Démante jenž byl vybroušen ČT k dokonalosti.

   Smazat
  3. No - tak jsi se několikrát vyblil, a teď už jdi do prdele praštěnej vzteklej úchyle 14.04. Ty nejsi snad ani postiženej, to by bylo slabý slovo. Ty jsi obyčejná svině, která leze na diskuze se záměrem štvát a kazit je. Hajzle odpornej.

   Smazat
  4. 19:36 Dizkuze? A o čem asi tak chtěj místní odulci*) "diskutovat"?! Pilní v trolení, jinak ale zapšklí, na Putlerových prdech závislí, neproduktivní blbci by moc rádi škodili, avšak pouze smrdí. Ruské přísloví: Psí/čubčí (a tedy i parazitický čecháčkovský, ovaroidní, pitomiovský, fálmerovský a burešovský) hlas do nebe nevolá. Jsou ti umanutí, lúzrovití, sprejerovití, ovaroví a zaprdění diskutéři s falešnými jmény, tituly a institucemi (včetně těch burešovsko-čobolovských) opravdu tak blbí a ubozí, komunizmem zdegenerovaní, na bezplatných médiích chorobně závislí, potrefené husy, nebo jen placení provokatéři, členové KSČ, ROH, SČSP, khakimozky, lidoví milicionáři, pomocníci VB, politruci, případně důchodci agenti StB a KGB ??? Jak málo stačí ubohým, neschopným, nezaměstnatelným, samolibým a líným sockám ke štěstí: Vyblít se namísto produktivní práce na kapitalistickém internetu a vylízat si socialistickou p….l. Obyvatelé králíkáren ani na internetu nevyprodukují víc – než bobky. Zamindrákovaná lůza metá svá lejna na ty výše stojící - ta však bez zásahu cíle dopadnou zpět na její hlavu. Lůza zůstává lůzou i když je v početní většině. Čím ubožejší a pitomější podvraťáček na řetězu u boudy - tím víc poštěkává a zasírá své okolí. A ještě by chtěl bez vlastní osobní odpovědnosti zasahovat anonymně referendem do osudů spoluobčanů. Geniální politický trik, prosazovaný postkomunistickou tripartitou: internetové diskuze.
   Nabuzené lemplovské, dluhy neplatící a neproduktivní socky vypustí nahromaděnou žluč a střevní plyny (přímá demosrácie) a neřádí pak už na náměstích:-)))

   *) putleroffci se na ulici či v socce navzájem poznají podle neupřímného žlučovitého úšklebu, vyb(p)itého mozku, kozí bradky, křivé huby, krhavých očí, převislého pupku, kosého pohledu a špatného trávení. A mnozí maj navíc odulé tváře, jak blízko strkaj tlamu k pšoukolíhni svého škaredého fýrera tu! - https://pbs.twimg.com/media/DQ3D5L9WsAAByD3.jpg

   Smazat
 11. Plesnivý dědek chodí do metra očumovat mladičké holky a aby toho nebylo ještě málo tak do toho navíc plete svou úchylnou ideologii.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 14:01 To tak prostě bývá, že metrem jezdí lidi a někam se koukat musí. Nenech se tím znepokojit, vesničane.

   Smazat
 12. Jsme součástí světového zla, ale masmediálně šířený je termín "pravda a láska" :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 14:29...Kdo nebude uznávat naši pravdu,tak mu láskyplně nakopeme řiť ;-)
   Helanov

   Smazat
 13. Nemejte obavy o nas, jsme jednoduse chraneni.
  A cely svet vi, ze to byla pro nas obeta, i kdyz ne fer, no nemely jsme na vyber.

  A vedi to vsichni rozumni lide. Ano, spica jako chemicka jednotka, no byly jsme donuceni k akcim, ke kterym by se nikdo nepridal.

  Nebo jednoduse, nase poloha v srdci Evropy.

  A kdyz jsme u toho Sovetskeho svazu, zavspominejme si na rok 1983, kdy si zelezna lady, ne ze cvrkla, no dokonce neco mnohem vic.

  Pocatek byl u toho, ze NATO, nejak (opet naschval), zapomelo hlasit cviceni CCCP.
  Zlomovy bod, ktery byl uz tehda na hranici 3ww.
  Nato Sovetsky svaz, jen tak vypustil termonuklearni raketu, ktera nekolikrat obletela zemi a vyradila vsechny radiove signaly, napric severni polokouli.
  A to se jenom chteli proletet:)

  Noooo A Reagan s Tacherovou, neumeli vydat ani hlasku.
  A opet. Ne? Ano.

  OdpovědětSmazat
 14. Jak se mění myšlení obyvatel? Pomalu ale jistě. Ve školách, v učebnicích..... Zboří nebo "přesunou" se pomníky osvoboditelům. K jiným se dají "vysvětlující tabulky", které obrátí historickou událost naruby, z osvoboditelů se udělají okupanti a o opravdových okupantech se mlčí. Výročí Mnichova 1938 i března 1939 se přejde mlčením nebo několika strohými články. Postupně se líčí doba opravdové okupace jako idyla, okupanti jsou líčeni jako neškodní nebo dokonce jako ochránci a z osvoboditelů se udělají vrazi. A kde už nelze skutečnost nijak zakrýt, jako třeba v Lidicích, přijde do ČT "historik" s objevem, že si to vlastě lidické oběti zavinily samy! A ČT výlev protektorátního četníka, který pronesl na soudu, kde byl souzen za udávání český lidí Gestapu publikuje jako hotovou věc. A co na to politici? Mlčí a pan ministr (už zase u koryta) Zaorálek jede do Lidic uklidnit situaci! Nevykopne namístě správkyni areálu, která tuto neslýchanou urážku obětí,díky nimž je vůbec placená klidně přejde, dokonce schvaluje. K tomu už zcela otevřené bratříčkování se s představiteli organizací, které naprosto nezakrytě chtějí dosáhnout těch cílů, které měli Němci v r. 1939 - 1945. Tak se potichoučku připravujeme na jejich vítězství.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ta správkyně lidického památníku (jinak také kráva nebeská) se už proslavila v červnu, kdy nedovolila ruským motorkářům položit květiny v rámci pietního aktu

   Smazat
  2. @15:12

   Nooo, konkretni cin, ostuda neskutecna a drzost takova, ze tyo nelze slovy opsat.
   Tak premyslejme, ze i takove lidi mame ve statni sprave, kteri podobnym zpusobem rozhoduji o nasem byti - nebo nebyti.

   Smazat
 15. Američtí soudruzi dokázali vyhubit jedno sto miliónů indiánů, aby si mohli rozparcelovat jejich prérie a nerušeně těžit severoamerické nerostné bohatství. To je 4x více než vyvraždili po válce. Každopádně to mají v krvi a snaží se k témuž vychovat další zájemce v rámci demokratizační instituce, která má zkratku NATO. Na někom to už zanechalo trvalé následky. Třeba na nějakém soudruhovi, kterého nám Soros and Co. vybrali za budoucího českého prezidenta a kterému už zaplatili právě zahájenou předvolební masmediální masáž!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jenom kolonisti za to nemohou, byli do Ameriky vysláni a vychováni Britským impériem (a jeho monarchií), které takto jednotně obepínalo převychovávalo své kolonie.

   Smazat
  2. 14:39 všechny nepovraždili, nechali asi 400 tisíc pro obveselení turistů v rezervacích, sto miliónů by překáželo, ale těch 400 tisíc vydělává doláče pro potomky vrahů

   Smazat
  3. Jenom sto ? Já si myslím, že to bylo mnohem víc. Tak nejmíň 20 miliard

   Smazat
  4. 16:02 Ne, plete se.
   Vy NEMYSLÍTE.
   To tu dlouhodobě a pravidelně demonstrujete.

   Smazat
  5. Pane, to jste ještě zapomněl na oběti pro amíky radostných lovů černochů v Africe do otroctví v USA. Při lovu, při transportu a starostlivé péči otrokáře zahynulo přes 15 milionů černých otroků, holokaust jen jako jarní vánek? (A upřesněno: podle údajů USA BYLO VYHUBENO 150 MILIONŮ INDIÁNŮ, PODLE ÚDAJŮ KANADSKÝCH 162.)Jenže bez válek kapitalismus hyne a ti, co jsou pro mír jsou pro kapitalismus zločinci. I proto bylo poválečné světové mírové hnutí v USA perzekuováno!!! A proto I pro někdejší antikomunisty u nás, (ale i v někdejší NDR) je socík hodnocen pozitivněji, než soudobý válkychtivý vražedný kapitalismus. Prostě stále žijí u nás lidé, kteří nemají rádi bezbohé a pro obohacení vedené vraždění druhých lidí, proto i tito lidé odsuzují nenávistné štvanice proti Rusům, Číňanům, odsuzují kapitalismem vedené křižácké války, okupace cizích zemí vojenskými základnami, náboženskou, ale také mezigenerační a mezipohlavní intoleranci. Ano, jsou mezi námi zvrhlíci a já se mezi ně počítám, co nemusí ty potoky krve, tekoucí denně z desítek povražděných lidí na obrazovkách televize a především v tom se vyžívající ČÉTÉ. Nemusím propagandistické filmy o válkách, nemusím TV +filmy propagující rasismus a tím méně i soudobou podobu EUnacismu - to stálé "vychloubání", jak jsme lepší, než jiné státy, národy, lidé..... I to, odkud pokud sahá Evropa podle představ těchto soudobých nacistů!!!

   Smazat
 16. @14:37

  To nebyl historik, ale zaplaceny hysterik:).

  Nemuzou prekleslit historii, ani jedinou vetou.
  A kdyz se o to snazi, maximalne se ztrapni.

  OdpovědětSmazat
 17. Co to zde ten STALINISTA mele?Neustále stejné žvásty proti USA. Ti mrtví co píše tenhle soudruh, jdou na vrub Rusku, to všude podporovalo komunistické hnutí, tak jako v Severním Vietnamu, proto váka!. Stejně tak jako v Čile a řadou státu Afriky. Největší lež tohoto demagoga je Korea a Jugo. Válku v korei začala Jižní korea a válku v Jugo.rudá sebranka Srbu.Jen se dívím, že tuhle lež podepisuje DVOŘÁk. Dvořáku, ještě mě dlužíte odpověď.Ten váš blábol o zasahujících vojácích USA a Německa v Jugo.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pro 14:45 JUGO? Tak US Air force bombardovala Jugostávii. Srbové jim sestřelili "neviditelný" bombardér B2 i díky našemu radaru "Tamara". Byla okolo toho velká aféra. Jugoslávii bombardovala i němcká Luftwaffe (stejně jako na jaře 1941). Sloužil jsem tehdy u letectva a na našem letišti měly mezipřistání německé zásobovací vrtulníky. Mluvili jsme s posádkami. I okolo toho byly aféry. I v Německu. Předsedu Zelených Joschku Fischera vypískali jeho vlastní lidé a někdo mu rozbil kebuli šutrem v přímém přenosu. Byla toho plná TV. I komentářem, jak se obětoval. A ty ostatní žvásty? Mezi "proapagovat" a "vraždit" je jistý rozdíl. Ale ne pro takové primitivy jako ty.

   Smazat
  2. 14.45 A za zabíjení lidí v Libyi, Sýrii, Iráku za to samozřejmě můžou také komunisti. A zabíjení původního obyvatelstva Ameriky, to je také dílo komunistů. Nejhnusnější a nejhorší stát na světě USA, který terorizuje celý svět si za zabíjení lidí ve Vietnamu záminku, že tam údajně vznikne levicové hnutí vedené komunisty a na základě toho USA může na civilní obyvatelstvo shazovat bomby, defolianty, chemické bomby což náš génius Havel označil za humanitární. Je to všechno hnus velebnosti, půjdu blejt.

   Smazat
  3. Ale, ale, copak ti dluží Dvořák za odpověď, ty trubko? Vždyť ty ani klást otázky nedokážeš!

   Smazat
 18. @14:39

  Ano, no pote vznikla rada westernu, ktere vlastni ciny proti puvodnim obyvatelum, hanila.

  Co dale mluvit o jedne britske namorni flotile, ktera z lenosti cekala na dodavky, sezrala sama sebe.
  Dokladovano, podle kosternich nalezist.

  Misto, aby sli do lesa lovit, sami sebe snedli.
  No gentleman-kanibal...

  OdpovědětSmazat
 19. Pane autore Mane,
  musim vam to vysvetlit odborne tak, jak Cesi nedokazi a privest vas ke ZPRAVNEMU mysleni !
  Tak predne !
  Ronit slzy nad divokymi necivilizovanymi narody, jako jsou kozomrdi na Middle East a nebo v Africe, je proticivilizacni zavadne smysleni, ktere je vhodne pro
  Sv. matku Terezu a ne pro spravneho Evropana !

  Kdyz my nebude pacifikovat je, tak oni napadnou nas ! Podivejte se do dejin Evropy. (Charles Martel a nebo Isabela I. Kastilska, atd.)
  Projevil svuj nazor NICK HONOLULU

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Opět jsi Honolulu dokázal, že jsi pouhý kretén, který se vtírá do rozprav dospělých. Mazat a mazat tebe, ty kretůro, to jediné si zasluhuješ, ubožáku!

   Smazat
  2. 15:14 Honolulu ty se bojíš, že tvoje USA s nejlepší a největší armádou světa napadnou nějací "divocí, necivilizovaní kozomrdi"? Nepřipadáš si jako hlupák, když takové absurditě věříš? Jakým právem si dovolujete napadat státy na druhém konci světa? Kde jsou vaše řeči o demokracii a lidských právech? Vy si nepřátele záměrně pěstujete, abyste měli důvod pořád bojovat (=utrácet za zbraně). VŠECHNY teroristické organizace vznikly jen jako reakce na vaší agresi nebo s vaší podporou coby "bojovníci za západní hodnoty". Kdyby se vaše vláda starala o své občany a nevydávala bilióny do kapes zbrojařů, které jí ovládají, byl by na celém světě klid a mír.

   Smazat
  3. 17:22 Nežvaň rusáku! Nick honolulu je Vlastenec, rasista, aktivní člen KKK! Kdyby tě ty kremelská židobolševická filcko vopejzaná spatřil - na kilák - dva, tě složí svou winchestrovkou jak škodnou! Teda proč jak, viď? Však už brzy to bude povolený i u nás ...

   Smazat
 20. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 21. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 22. Pane Mane, docela Vám rozumím s tím děvčetem. I já, v současné době kmet, se podívám rád na mladé maminy, které se perfektně, s klidem a láskou starají o své ratolesti. Dítko upadne, nevadí, zvedne se, utřou jim kolena a rejdí se dál. Řekl bych, že takový obrázek je radost i naděje, přesně podle té Žáčkovy básničky. Naštěstí takové situace ještě jsou. Do toho se zaplete článek nějakém sufražetky, která si stěžuje, že jsou ženy zotročovány a omezpvány ve svém rozvoji tím, že se musí starat o děti.Tak nevím, jak si tato část ženského pokolení představuje svět. Možná, že to vysvětlí ten Lulu z Hono, ten má světový přehled. Každopádně panu Manovi za ten článek dekuji.P.S.

  OdpovědětSmazat
 23. Lampasáci na naší VK byly sice vylízaný gumy, ale tohle ze své hlavy neměli. Oni ostatně ani nebyli moc schopni uvažovat jinak, než co dostali rozkazem

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No, a co? Chceš nás informovat, že jsi byl na vojně a že jsi zapad' mezi kamarády - kontráše?

   Smazat
 24. A Zatimco si soudruh Man placal jatra, ruske letectvo vybombardovalo Groznyj do doby kamenne ...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To Ami letectvo melo na triku 20 milionu mrtvol.To nepocitame civilisty v Tokiu,Hirosime ,Nagasaki.A izraelsti hosi strileji denne v Gaze.Ale pro vas tohle nejsou prece lidi.Vy jste nadčlovek z Evropy.A v Čecne zacinal ISIS,za podpiry Človeka v tisni,jestli nevite.Postřileni školačci jsou take vysledkem boje čečenskych hrdinu.

   Smazat
  2. 16:59 neztrácejte s ním čas, je to evidentně blb, mladší ročník se zcela vygumovanou palicí

   Smazat
  3. Ad 16:10: Groznyj byl rozbořen dělostřelectvem a ne letectvem! Mimochodem, s islamistikými fanatickými terority se bojuje a nevyjednává. Chápeš, Prasklá Gumo?
   Dneska stojí nový Groznyj vystavěný za ruské peníze a provozují umírněný islám. Co chceš víc, Malý Cecíku?!

   Smazat
  4. 17:30
   Byla to JEJICH země, země Čečenců, ty rudá pičo!

   Smazat
  5. 17:35 vlast tě potřebuje: "A Pepku, kdyby někdo povídal, že Trump je dobytek anebo, že tu válku nevyhrajeme, tak přijdeš a řekneš nám, kdo to povídal. Rozuměls? Teď zameč a vyskoč!"

   Smazat
  6. 16:10...S tím Grozným máte sice pravdu,ale Putin nemohl jednat jinak.Tu válku podědil po Jelcinovi.
   Kdyby tomu nechal volný průběh,tak se tam řežou ještě dneska.
   Žijí tam zvláštní lidé,vzpomínáte si na Beslanskou školu?
   Dneska je Groznyj jako nový a je tam BEZPEČNO.
   Možná si myslíte,že Rusové měli ten Kavkaz pustit.
   Bohužel,z geopolitických důvodů nemohli.
   A tak Putin pověsil afasamci Kadyrovovi přes teplákovku zlatej řetěz,a místní občanstvo respektuje svého "vůdce".
   A je klid.
   Helanov

   Smazat
  7. 18:06 vlast tě (vidím, že seš tu stále nasazenej, blbe) potřebuje: "A Pepku, kdyby někdo povídal, že Trump je dobytek anebo, že tu válku nevyhrajeme, tak přijdeš a řekneš nám, kdo to povídal. Rozuměls? Teď zameč a vyskoč!"

   Smazat
  8. 20:37
   I náckové, kdyby vyhráli válku, postříleli, povraždili všechny české vlastence, odbojáře, bojovníky, tak by dnes byly Bohmen jako nové a bylo by zde bezpečno.
   Co to je kurva za argument?

   Smazat
  9. 20:49...Já to holt beru prakticky.
   V tom regionu je HODNĚ mladých a neklidných...
   Putin je instalací Kadyrova částečně vyklidnil.
   A ti kterým ten neklid nedovolí klidné žití,tak vyrazili na Středňák budovat Daeš,nebo tak něco.
   Nevím jak vy, ale já vidím raději Čečence v KLIDNÉ Čečně,než neklidného Čečence na Dubrovce nebo v Evropě.
   Tím netvrdím,že ten klid v Čečně bude trvat věčně!
   Ale snad to chvilku výdrží.
   To bude hodně záležet i na Amíkách,jakým tempem budou vyrábět na BV teroristy.
   Kteří svými myšlénkami budou infikovat soukmenovce v Čečně potažmo na Kavkaze.
   Helanov

   Smazat
  10. Co se vybavujete s tou duševní nulou. Čečensko přece stále patří Čečencům, tak co ten blb, pořád má? Džhádisti v Čečně skočili, Groznyj vstal z trosek a popela, jen ta kráva Petra Procházková nemůže od té doby najít mateřskou školku, kam by si mohla znovu schovat ty svoje granáty a samopaly.

   Smazat
  11. 16:10 Obrázek vydá za tisíce slov. Jak vypadá ta vaše doba kamenná v Grozném se můžete podívat třeba tady:
   https://www.youtube.com/watch?v=5uIAKwBh2qM

   17:35 Čečna je země Čečenců, stejně jako je Sýrie země Syřanů. Porovnejte si stav Mosulu a severní Sýrie po osvobození od teroristů díky USA s dnešní situací v Čečně po osvobození od teroristů s pomocí RF. Takové srovnání kupodivu ukazuje, že vaše sprostota platí jen na vás.

   Smazat
 25. Vypadá to, že v Česku je nedostatek tapetářů, a proto nám sem museli nasadit nějakého troubu, světoběžníka bez skutečného domova, který se dnes nudí v dalekém americkém ráji, protože na nic jiného než tapetování mu nezbývaj doláče. Tapetáře, který všechno vsadil na Trumpa, protože moc dobře ví, že bez něho může přijít o úspory i o potravinové lístky. Jenom se divím, že ho tzv. "vyspělá země" nedokáže vybavit českou klávesnicí, aby nám tu stále neprznil český jazyk. I když to chápu, i tu technickou podporu jim zajišťuje cizina (dokonce na dálku) a je to dosti drahé. Američtí důchodci prý rádi cestují a poznávají svoji zem, tento na to nemá, musí proto sedět na zadku a prezentovat nám ten ráj, který jde do kytek a který už nespasí ani mesiáš Trump, i kdyby se dožil prezidentských voleb příští rok. Ameriku už nespasí ani ta zeď na mexické hranici, i když je daleko vyšší a delší, než byla ta v ČSSR :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. u nás na vsi máme jednoho navrátilce, kterého s USA spojuje už jenom nějaká plastiková karta jakéhosi pofiderního penzijního fondu, na kterou si musí kupovat i rohlíky, protože na ni nelze vyzvednout ani hotovost z bankomatu, na staré kolena trne hrůzou, aby přežil (fond i on sám)

   Smazat
  2. Ty vaše rudé, přitroublé bláboly, že USA, Západ, kapitalismus,... "jdou do kytek", opakujete jak flašinetáři stále dokola už přes 100 let od výstřelu z Aurory. A tento váš nekonečná seriál je čím dál zábavnější.
   No a během této doby se sesypal celý váš slavný socialistický blok, SSSR se rozpadl, Rusko v roce 98 zbankrotovalo, před 5 lety rubl ztratil 60% své hodnoty, atd atd.

   Co se týče zdi na hranici Mexiko-USA, tak ta má chránit Američany před masovou imigrací středo a jihoameričanů, kteří se chtějí za každou cenu dostat do US ráje.
   Kdežto vy, komoušské svině, jste zadrátovali hranice a vraždili jste na nich vlastní spoluobčany, kteří se naopak z vašeho koncentráku snažili dostat na svobodu.

   Smazat
  3. 17:32 americký kovboj, jinak také celosvětový parazit, četník a vyžírka si přece musí ubránit naloupené bohatství u sebe za plotem a nebude se o něj dělit s těmi, které okradl a okrádá i nadále a který dnes přežívá prakticky už jenom díky rudé Číně, která od něho nakupuje bezcenný papír s názvem US Treasuries :-)

   Smazat
  4. Celý svět je v klidu a čeká, jak dopadne vnitřní souboj pravdy a lásky a lži a nenávisti právě v USA. Zatím byly největší protesty v rámci EU třeba ve Francii, ale je otázkou času, až se budou mydlit sami Američané a ani si nebudou muset brát žluté vesty. Vrchnost se je zatím snaží paralyzovat narkotiky, ale to už dlouho fungovat nebude.

   Smazat
  5. A Vy a Vaši přátelé jste vraždili a vraždíte mnohem déle ty, co chtěli žít jen podle sebe DOMA ve své vlasti. Kdybyste tam neměli ty středo a jihoameričany, museli byste více přemýšlet, pracovat sami v těch oborech, co dělají jenom Vaši gastarbaitři. A mimochodem víte, že otcové zakladatelé Vašich států VŠICHNI byli otrokáři a jeden z nich dokonce prohlásil - tehdy v období Vaší občanské války: "Nedej Bože, aby se někdy v budoucnosti při demokratických volbách stal prezidentem černoch!"? A víte, že jeden z Vašich prvních prezidentů tehdy prohlašoval, že není možné žít v jednom státě s černochy a je nutné je vysídlit zpět do Afriky a jen náhody tomu nakonec zabránily?

   Smazat
  6. 17:46 to chce klid, demografický vývoj v USA je zcela jednoznačný, běloši už jsou v menšině a s nimi časem padne i angličtina, je to otázka pár desítek let

   Smazat
  7. Doplnění k 17:46
   Patří to tomu Anonymní 8. listopadu 2019 17:36

   Smazat
 26. Ten Honisirukoululu se cpe tam, kde nikdo nechce číst TY jeho jediné pravdy. Tak se mi zdá, že utekl (a nebo zahořkl) jen proto, že JEMU nedovolili před jeho "ponížením" a útěkem účastnit se totální cenzury, kontroly nebo ho nepozvali na sjezd, aby tam vysvětlil učení své choré makovice. Jestli máme "zplatit" tak se klidně zplotíme, ale může ten skunk severoamerický bez použití svých žláz vysvětlit, JAK HLASITĚ BUDOU STÉNAT PŘI ZPLACENÍ SVÝCH VLASTNÍCH HŘÍCHŮ VAŠI SPOLUOBČANÉ AMERIČANÉ? NEZASÁHNE TO DOKONCE AŽ NA NAŠE ÚZEMÍ?
  Pokud někdo nezná historii USA, pak je to onen HoniSírlulu a to se ani nedivím, protože při přijetí toho jedině správného občanství musel skládat zkoušky. A odpovědi musely být TY jedině správně americké.
  S nepřáním dobrého dne přeji špatné sny Vašemu prevoschoditelstvu IDIOCII SEDMÉHO ŘÁDU rodem ze Šoufku pod Hnědým Lopuchem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní 8. listopadu 2019 17:25
   Dodatek: pokud onen nepán neví co je to šoufek, může si jít hledat mezi kresby Vladimíra Renčína. Tím by se zabavil na dost dlouho a působil by na něj nečekaně inteligentní humor. To by nepánu mohlo způsobit šok a kolaps prstů, kterými vypatlává svoje online bludy.

   Smazat
  2. 17:25 byl to evidentně trubka, trubkou zůstal celý život a dožívá v zemi ještě větších trubek

   Smazat
  3. Nemáte někdo protekci v ČT, tam by se Lulu hodil do Newsroomu, mezi krásné spolupracovnice a určitě by byl jako zahraniční expert dobře zaplacen.

   Smazat
 27. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ZASE JSTE SE SPLETL.
   Sudičky jsou vždycky tři, ale u Vás se vzácně shodli a darovali Vám každá mínus půl mozku. Otázka je čím myslíte? V Německu se poserete zcela jistě Vy, protože když tam začnete plácat ty Vaše nesmysly, podají si Vás jak pravičáci tak levičáci, protože teď je spojuje nenávist k Vašemu idolu Trampovi a všemu co představuje. Jestli to nevíte, tak Německo je stále "neoficiálně oficiálně" spravovanou - okupovanou - zemí vítěznými spojenci. Vaše sympatie k Hitlerovi DÁVAJÍ ZCELA JASNĚ NAJEVO, ŽE JSTE FAŠISTA JAKO VYŠITÝ. NENÍ DIVU, ŽE OBDIVUJETE VŠECHNY CO MAJÍ TAKOVÉ PLÁNY JAKO NĚMCI VE DRUHÉ SVĚTOVÉ VÁLCE. UŽ JEN PROTO BY VÁM MĚL BÝT NAVŽDY ZNEMOŽNĚN A ZABLOKOVÁN VSTUP NA TOTO FÓRUM!!
   Vy pruhovaný zadní obličeji, rozdělený napůl a ničící ovzduší planety země více než všechna stáda dobytka, který na rozdíl od Vás je obviňován neprávem. Nazval bych Vás nějakým zvířetem, ale byla by to pro ně urážka.
   Víte Vy fa.isto:
   Člověk to zní hrdě, ale opice perspektivně!!

   Smazat
  2. 20:30 nejenom že USA ukradly Německu tisíce tun zlata, které už nikdo neviděl celé desítky let, ale ještě se chtějí přiživit i na německém automobilovém průmyslu zavedením vyděračských cel, Amerika jede na konečnou a všem v EU to je zcela jasné :-)

   Smazat
 28. A ta svoboda je stejně ladná, jako ta slečně z toho vyprávění v úvodu. Jedu v autobuse a tam telefonuje s někým asi 11letý výborně oblečený hubeňoučký výrostek - vskutku na svůj věk a k obličeji vysoký. A do toho telefonu láduje slova ho.. pr.. sr.. ku.., pi.., nas.., do pr.., vo.. deb.....a pak cituje, co mu řekla jeho matka a zase samá slova k vypípání. Tak kdoví, jak to stou něžnou slečnou vypadá, když otevře ústa. To je tedy také výdobytek posledních 30 roků, ta čistota českého jazyka, prof. Trávníček by měl určitě "radost". Pomozte prosím naší omladině dále "zdokonalit" její rodný jazyk!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 18:31...S tím ale nic nenaděláte.
   Oni už jistá slova nevnímají jako sprostá.
   Můj vnuk 11 se oslovuje s kamarády "ty k@ndo".
   Samí slušní kluci hokejisti,premianti.
   Když jsem byla mladá,tak dospělé pohoršovalo "ty vole".
   Helanov

   Smazat
 29. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. blbečku, sám jsi Hurvínek, užij si své Amerika z plna hrdla a nekomol nám češtinu

   Smazat
  2. Ty nam tak jedine muzes zuzlat svou bezzzubou hubou ptaka

   Smazat
  3. 23:50 Kde bys ho mohl chovat, putlerpšouku? Leda ho tak otrávit ...

   Smazat
 30. Nic než pravda je vše o čem píše p.Man. "First America", toto volební motto Trumfa mu vyneslo vítězství. Bohužel jeho nevzdělaní občané neví nic o světě a proto poslouchají žvásty Trumfů, Obamů, Bušů... Z USA se stal opravdu nedrsnější vrah na světě (Encyklopedie zločinů USA od roku 1962, o tom svědčí) kdy je začátek zločinů tohoto státu, vyvraždili si vlastní původní obyvatele a až do dnešních dnů je to jeden zločin vedle druhého, zastrašování, vyhrožování, za každou cenu ovládnout svět, ačkoliv jsou astronomicky a navždy zadlužení a přesto jsou na zeměkouli a také v ČR lidé, zejména manekýni a lepšolidi v ODS a TOP či STAN, kteří k USA vzhlíží jako k pani Marii. Byli to oni, kteří způsobili převrat ve východních zemích, v SSSR nejnemravnější až šílenou protikomunistickou propagandou pomocí lživých argumentů a nakonec o krvavých agresích po celém světě prostřednictvím nejnemravnější špionážní centrály CIA.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. k tomu americkému Holywoodu dnes vzhlížejí už jenom dobře placené loutky, které mají na starost zadlužování svých zemí a zabepečení penězovodů na přežití USA a je úplně jedno, jestli se jedná o Babišovy vrtulníky, nebo o nákup amerických "cenných" papírů Rusnokem z ČNB na podporu dolaru

   Smazat
  2. Na Holywoooodské frky se dívám jen náhodou a jen chvíli a jen pro srandu. Hlavně když zuřivě tetovaný superslušňák dohání ještě zuřivěji tetovaného superpadoucha ve ferrari a jede při tom na kole. Naštěstí si už nepamatuju ani film ani "představitele", ale byla to sranda. Samozřejmě byl to jen kousek "velkolepé" honičky.
   Na tyto produkty se dívají jen hlupáci, debilové a cizinci (neameričané)!

   Smazat
 31. Copak je pravdou, že u nás zvítězila svoboda či demokracie? Zákony každé kapitalistické země svobodu a demokracii omezují. Přece si ani občan v ČR nemůže volit toho, koho chce, musí se řídit zákony a pokud je kdokoliv poruší je za to potrestán buď pokutou nebo vězením. Nesmíme se bránit ani úředníkům a jakýkoliv odpor vůči úředníkovi či policistovi je nemilosrdně trestán. Svobodně je možné šířit médií lži a nikomu se nic nestane. O takovou svobodu nestojíme.

  OdpovědětSmazat
 32. Takovou svobodu jakou mají chudí Američané ve slumech, kolem velkoměst v USA mají i naši bezdomovci, kteří zamrzají a nebo jsou přepadávání bandami mladých lidí. Takovou svobodu nechceme.

  OdpovědětSmazat
 33. Občanská válka začne v Kalifornii. Dnes už nezachrání ploty ani ty americké zbohatlíky, dnes už jim nepomůžou ani agentury, když se ráno probudí tak často zjistí, že se jim v bazénu koupou bezdomáči a celou zahradu mají pokálenou od nezvaných návštěvníků. Mohou se ale uchýlit jinam, třeba do Evropy, nebo ještě lépe na Nový Zéland. A samotnou Ameriku už nezachránbí ani zeď na hranici s Mexikem. P.S.. litovat je se mně ale nějak nedaří, mám spíše škodolibou radost :-)

  OdpovědětSmazat
 34. Já již dlouho přemýšlím, jak to vlastně s tou svobodou je. Jestli to není ve skutečnosti jako s touhle demokracií, kde demos neznamená lid jako takový, ale jen vybranou (preferovanou) část společnosti. Vždyť tehdy bylo v Řecku jestli se nepletu přece vzorové otrokářství? Pak jaká demokracie - vláda všeho lidu? Problém je asi jinde.
  My jako obyčejní lidé chápeme svobodu jako právo VŠECH občanů.
  Ti, co mají moc - a zvláště dnes - chápou svobodu jako něco, co se dá KOUPIT. Získat jako privilegium pro jednotlivce.
  Vždyť když někdo získá nějaký větší majetek (obchod, nesmyslně vysoké platy, výhra v loteriích apod) se říká, že teď si budu užívat svobodu.
  Ale my chápeme svobodu nejen jako možnost dělat si co chci, ale zároveň neomezovat toho druhého. Jinak by přece svoboda byla i to, že chci odd.lat toho floridského upatlance, ale on zrovna tak může mít stejné přání vůči mně. Jen dodržováním pravidel se lze vyhnout konfliktům i když se mi to nelíbí.
  Když zvolili Zemana za prezidenta voliči v přímé volbě, pak by ve svobodné společnosti měli "poražení" uznat "demokraticky" výsledek, ale je to tady tak? Prakticky nikde na světě to tak není!
  Když budu mít auto a pojedu jak se mi bude chtít a kudy, museli by ostatní uhnout. Ne, to opravdu není svoboda, ale spíš vykoupené možnosti činů a plnění úmyslů, než cokoliv jiného.
  Nevím jak bych to přesně vyjádřil, ale představuji si, že by společnost měla žít v rámci spravedlnosti, vůle, volnosti ale zase to není přesné.
  Když chcete, aby vás nezavřeli, tak dodržujete zákony. Jste zákonoposlušným jako třeba Němci a Američané ve své většině.
  Když chceme být svobodní musíme dodržovat něco jako vzájemnou úctu, ohleduplnost, tolerantnost, ale ne tu co nám podsouvají dnes jako červený hadr k zakrývání mnohem větších problémů, které nejsou s to vyřešit ani náhodou, pokud by to tedy chtěli. Musíme myslet spíše jako celek než jako jednotlivci. Protože pokud já se cítím a jsem dnes "svobodný", ale ti kolem mne ne, jsem teda vůbec svobodný? Ne, to jsem si přece právě jen koupil tu dnešní "svobodu". Ale většina lidí podle mne chápe svobodu jako cestu směrem k spravedlnosti. Nemůžeme být ani svobodní, když si nebudeme vážit svého okolního prostředí - přírody. Dnes třeba vědci chtějí definitivně porazit (původně jsem se spletl a vyšlo mi slovo možná přesnější - potratit) přírodu. Ale tu nemůžeme porazit neboť MY jsme JEJÍ SOUČÁSTÍ. A nic to nikdy nemůže změnit! Při našem vítězství pak porazíme sami sebe.
  Možná se pletu, ale já bych vyjádřil skutečnou svobodu jako vzájemnou úctu, spravedlnost, toleranci vzájemnou lidí, ohleduplnost, poctivost a čestnost. Ke svobodě se můžeme přibližovat a bojovat o ni. Součástí svobody musí být také nekompromisnost k činům, které ji likvidují doopravdy. Ale nejsou to zákony v právním smyslu, tak se to nemůže udělat ale jen naznačit směr. Musí to být v nás samých. A také to předpokládá znalosti a pak hlavně vědomosti (což je rozdíl). Takže svoboda podle většiny lidí ve skutečnosti spočívá především v duši a svoboda politického dneška je kupovaným odpustkem na víceméně potlačování svobody těch druhých na úkor jednotlivce.

  Vždyť jen o duši se dá napsat, že jeho duše volná letěla jako pták a letěla světem...
  Co můžeme napsat o svobodě kupované? Že peníze se rozletěly po podlaze? Že peníze odletěly do světa?
  V.B.

  OdpovědětSmazat
 35. Dle americkeho DVD Sev.Korea - pocet mrtvych 21%, druha verze 1/3 obyvatelstva. Dle LA.web page, jen mrtvych v Iraku zainenych USA 1,495 milionu, meli to tam pul roku, pritom denne tak 10 clanku novych, z toho 5 o dalsich mrtvych.

  OdpovědětSmazat
 36. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 37. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hlavne nam ty debile -hobooo- polib prdel Porad touzis nekoho ohromovat negrafrikou (proc jsi tam lezl blbe) a ted amerikou kam ses presunul a zivoriz z podpory ss. Zadnou pensi nemuzes brat neb ta existuje jen pro unijni pracovniky v zavislosti na letech .To znamena zes dostal z milosti zebracenku a porad se tu roztahujes jak s emas .Mozna by te zajimalo ze jen ja znam spoustu lidi kteri se vratili domu neb prezit v USA bez stesti znamych a neco umet je tezke Ty se svou blbosti pravdepodobne zadny ciman nejsi a fyzicky, na to jsou tady mechosi a ne ty starobo. Takze skoc si na kokota vejre

   Smazat
  2. 23:19 Nežvaň rusáku! Nick honolulu je Vlastenec, rasista, aktivní člen KKK! Kdyby tě ty kremelská židobolševická filcko vopejzaná spatřil - na kilák - dva, tě složí svou winchestrovkou jak škodnou! Teda proč jak, viď? Však už brzy to bude povolený i u nás ...

   Smazat
  3. Nevíte někdo o Radostovi ? Chybí tu, snad je nemocen, ale není omluven. Jizlivé poznámky k Waldovi si nechte sám pro sebe, i když tu není, tak já ho budu chránit. Pro naší generaci udělal víc než vy. Tak se o něj neotírejte.

   Smazat
 38. Bohatství a svobodu si chtěl v USA užívat i náš "slavný" zpěvák Matuška a proto tam i s Olgou utekli. Nakonec si museli v zemi zaslíbené sami postavit dům k bydlení a nejen to Valda se musel jezdit léčit za laciné peníze do ČR.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A ne jenom to. Sametová revoluce umožnila Matuškům jezdit do ČR dělat tady koncerty a vydělávat peníze nutné na splácení jejich amerických dluhů. Neodpustili si tady pronášet kecy o ráji na Floridě kam musel utéct, protože tady mu nějaký anonym anonymně naznačil, jak tady je údajně ohrožen na životě a další bláboly. Jejich podnikání v USA ve smyslu levně koupit a draho prodat jim vůbec nevycházelo protože se jim dařilo levně koupit a ještě levněji prodat, protože to co dělali nikdo nepotřeboval. Dostali se do dluhů a Československo bylo dobré na záchranu. To samé diletant Hulka, na západě vybíral popelnice a tady hrál učitele demokracie.

   Smazat
  2. nejvíce se mně líbilo a fascinovalo, jak se Blechová prezentovala v zaostalém Česku fotografiemi pokládkou dlažby v jejich floridské bejváku, protože na dodavatele asi neměla doláče. Dovede si někdo představit ty její jemné ručičky, které by něco podobného musely dělat v její zemi původu v Praze :-)

   Smazat
 39. Pan Mann ve výčtu koho US bombardovali, mohl použít zkratku
  a uvést koho ještě nebombardovali. Nemusel by zdlouhavě prohlížet mapu světa.

  OdpovědětSmazat
 40. K těm diskuzím z
  Anonymní8. listopadu 2019 14:23 a 13:54 (Na které katedře a který idiot vám toto vykládal?). Situace., která je popsána v příspěvku 13:54 odpovídá duchu doby. Byl jsem v únoru 1986 na cvičení, které mělo téma_: jsme napadeni ze západu, tanková divize se stáhne z Tábora do Beskyd a poté provede protiútok. Zastavili jsme se na Šumavě. Na ten Rýn jsem tedy nedojeli, ale atmosféra a témata cvičení byla tehdy taková.P.S.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.