Reklama

pondělí 11. listopadu 2019

Kam zmizeli ti dělníci z ČKD ?

Dělníci z ČKD v listopadu 1989
Přemysl Votava
11.11.2019  
Televize již měsíc do nás buší, abychom nezapomněli… Slavíme listopadové výročí, hudba hraje na náměstích měst, přijdou studenti, herci i politici. Zvykáme si, že bývalý hrdina revoluce, či listopadový miláček davu, může být provolán jako zemský škůdce. Však také není věnec jako věnec, není svíčka jako svíčka. Věnec může být vyhozen, svíčka zadupána.

Náš Listopad 1989 se zrodil až dlouho po Polsku, později než v Maďarsku, Německu, Bulharsku, za námi bylo jen Rumunsko, ten starý režim se samovolně sypal a StB do něj ještě kopla. Jako první na tvrdý zásah policie proti studentům reagovala svým prohlášením Československá strana socialistická, vydala k tomu své odsuzující prohlášení. Její deník Svobodné Slovo a balkon Melantrich se tak staly tribunou lidu. Svobodné Slovo, to bylo denně až 400.000 výtisků ! Četlo se po celé republice.

Třicáté výročí 17.listopadu 1989 vede k otázce, kam zmizely ideály sametové revoluce ? Kam zmizela ta revoluční atmosféra, kam zmizeli ti dělníci z ČKD, kteří na čele se slavným kovářem Petrem Millerem, pozdějším ministrem, svým pochodem na Václavské náměstí rozhodli o pádu komunismu. Kdo si na ně dnes vzpomene ? Bude slavit i ten slavný kovář ?

Po vítězném Listopadu jsme si užívali chvilky opojení. Svět nás plácal po ramenech, ve Washingtonu prezidentovi tleskali ve stoje. Politici hovořili o světovém míru, o zániku vojenských paktů, o rozpuštění Varšavské smlouvy i NATO. Představitel SSSR Gorbačev dostal za sjednocení Německa Nobelovu cenu míru, rozpustil i Varšavskou smlouvu. Mohl nastat konečně mír, nebylo kolem nás nepřítele. Svět zářil štěstím.

My občané jsme se dočkali těch vytoužených banánů, pomerančů, mohli jsme vyrazit za nákupem do Vídně, Paříže, nebo do Bavorska na pivo, nebo si tam koupit západní ojeté auto.

Ze zahraničí přijížděli poradci, nebo zvědavci, kteří se porozhlédli po východním, ještě nezmapovaném teritoriu. Stali jsme se zemí netušených možností, vše bylo za babku…. A tak se stalo, že ti šikovnější, se vrhli do podnikání, rodili se Kožení, Bakalové a další podnikavci.

V tom samém opojení ze svobody se nám rozpadlo Československo. Přesto nám ve světě tleskali, jací jsme to pašáci, kteří se rozešli bez výstřelu. Suverenita státu, po které jsme tak toužili se stala jen iluzí. Dnes bojujeme v Bruselu o suverenitu našeho státu, můžeme se stát pro EU jen pouhým východním teritoriem s lacinou pracovní silou…,

Po dálnicích se prohání tisíce kamionů, místo cukrovky, obilí, řepy, rostou na orné půdě velkosklady. Vesnice skomírají, lidé tam bojují o svou školu, prodejnu potravin, autobus i o svého lékaře. Hospodu už také zavřeli. Do republiky dovážíme i brambory, maso vepřové i kuřecí, vajíčka i jogurty. Naopak jsme obohaceni o nové pojmy, jako je exekuce, osobní bankrot, státní dluh, charita, bezdomovci, podpory, sociální dávky, noclehárny, sbírky na vše…

Doba se změnila, máme se lépe než před 30lety. Můžeme cestovat, studovat či pracovat v zahraničí, můžeme říci svůj názor, sice nemáme všichni stejný mediální prostor, jako ti vyvolení, přesto nejsme za něj zavíráni. Máme svobodné volby, ještě se musíme naučit respektovat výsledek těchto svobodných voleb !

Přemysl Votava 
mpř. Národní socialisté

111 komentářů :

 1. No, s tou svobodou slova to není tak horké... naordinovali nám tu polit. korektnost, černochovovi nesmíte říct že je černoch, o Židovi nesmíte říci, že je to Žid, a Cikánovi, že je Cikán... A jsou určena čísla, o kterých se ani diskutovat nesmí:
  6 milionu a bastafidli!
  A máme i docela nová slova: třeba Xenofób... Afroameričan... mimochodem, třeba takový Egypťan usazený v USA je Afroameričan? Jestli je Čech usazený narozený v USA Čechoameričan, je Dienstbier Židoameričan?
  Hradba v Palestině není rasistická, ale plůtek v Matiční je?
  Dočkali jsme se i dojích měřítek, že?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. no a koblihář chce vládní čtvrť pro koloniální úředníky a bude jeětě "lépe"

   Smazat
  2. Velmi hezky a "nekorektně" řečeno. Kéž by měla většina obyčejnou odvahu nazývat věci (a lidi) pravým jménem...

   Smazat
  3. A vlastence označí za fašisty, nebo krajní pravici.
   Historie se sice neopakuje, no šablony převzetí moci zůstávají. Kdysi poslali do Ruska teroristu Bronštejna a jeho partu. Ta když se chopila moci, rozpoutala teror, vytvořila Gulagy, kde končili ruští vlastenci. Když už bylo připraveno rozprodání země Anglosasům, zjevil se jistý prý Gruzín, za kterého se postavilo 75% bývalé carské armády a postupně začal přivádět Bronštejnovu partu k zodpovědnosti a budovat stát.
   U nás se bohužel nikdo takový nenašel. Armáda zůstala paralyzováná a tak jsme dopadli jak sedláci u Chlumce.
   Zemi si rozebrali, naše trhy obsadili. Udělali z nás levnou pracovní sílu.
   Bude to zas trvat několik generací, než se nám vláda nad naší zemí navrátí.

   Smazat
  4. 9:22...To Vyvolení v posledním odstavci mohl pan autor klidně napsat v velkým V...
   Bylo by to tak přesnější.
   Helanov

   Smazat
  5. 9:22...Tak hlavně abychom nedopadli jako na Ukradině.
   Tam střídá v prezidentské sesli jeden kosmopolitní zjew (Kolomojský) druhého (Porošenka).
   Helanov

   Smazat
  6. ..."Televize již do nás měsíc buší..."

   Jinak se tomu říká
   VÝROBA žádoucího veřejného mínění.
   A protože do sebe necháte denně od politbyra ČT
   bušit, tak si nic jiného nezasloužíte.

   PROTO se málem stal dalším prezidentem stahovač králíků, PROTO je zastoupena v parlamentu taková chátra, která prý zastupuje své voliče,
   PROTO máte, co jste chtěli...
   ...čumim na bednu, čumim na bednu, čumim na bednu...

   Smazat
  7. 17:08 Zkus si někdy pustit sportovní kanál. Nikdo do tebe přes obrazovku bušit nebude.
   Pokud si pustíš box, budou se mlátit jen v té televizi. A toho se bát nemusíš. Oni ti nic neudělají.

   Smazat
  8. 19:05 ale buší,počínaje Bosákem!V.J.H.

   Smazat
  9. 19:05 "v Římě měli koloseum - my máme oftagon" - chléb a hry pro lůzu

   Smazat
 2. Vyměnili jsme vítězný únor za vítězný listopad. StB jsme vyměnili za ministerstvo pravdy, komunistický výplach mozků za kapitalistický a frontu na banány za frontu na práci. Svazáky jsme vyměnili za bedlivé ochránce demokracie a evropských hodnot. A že se zatím nestavějí šibenice? Ještě nejsme z lesa venku. Vypadá to, že i toho se ještě dočkáme.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kde se stojí fronta na práci?

   Smazat
  2. 9:23
   Trefné,bohužel!

   Smazat
  3. 9:41
   Fronta na slušně placenou práci se stojí všude.

   Smazat
  4. 10:01
   U nás v práci se hledají technici už několik let. A nic.

   Smazat
  5. Málo platíte, troubo!

   Smazat
  6. 10:45
   Já si nestěžuju, troubo.

   Smazat
  7. Asi jsi skromnej ....nebo tak něco:-)

   Smazat
  8. Asi jo, dneska se holt za 40 tisíc nikomu nechce makat. To je pak těžký.

   Smazat
  9. 9,41
   Počkej za rok. U nás se už začalo propouštět.

   Smazat
  10. My máme zakázky na několik let a stejně na to nejsou lidi.

   Smazat
  11. Fajn. Budiž vám přáno. U nás je to holt jiný. Bosch začal propouštět asi před dvěma měsíci. Automobilky zatím omezují výrobu, ale je to předzvěst propouštění. Dva největší zaměstnavatelé v našem městě už propustili cca dvě stovky lidí.
   Ale tahle hra se slovíčky je o ničem. Oba dobře víme, že kapitalismus se vyznačuje, mimo jiné, cyklicky opakujícími se krizemi. A krize znamená spousta lidí bez práce.
   Ale k těm šibenicím. Myslím, že už se jedna začíná stavět. Mrkni se na případ Assange. Politický kriminál už tu máme a jestli Assange neoběsí, tak ho čeká kulka, nebo křeslo. Tak v čem jsme si polepšili? Klíčemi jsem nezvonil, ale změnu jsem vítal. Že mi tenkrát raději huba neupadla. Nevěřil jsem komunistům, kteří tohle všechno předvídali už tenkrát, před třiceti lety. Dnes vidím, že vůbec nepřeháněli. Spíš naopak.

   Smazat
 3. Máme svobodu vyjádřit svůj názor .... i činy.

  https://www.youtube.com/watch?v=miDqcgiVh8A&t=378s

  OdpovědětSmazat
 4. Slavit 30 let svobody? No to si z nás zase někdo dělá srandu. Svobodu jsme neměli před hadrákem a nemáme ji ani po něm. Máme tu, a to zcela jistě na jedné straně svévoli jedněch a na straně opačné nesvobodu jiných. Jsme staronovým společenským systémem - kapitalismem neslučitelně rozděleni.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 10:04...Celkem dobrovolně jsme vyměnili drába z Kremlu za drába v Bruseli.Nic víc se nestalo.
   Helanov

   Smazat
  2. 16:55 Ale stalo se toho mnohem víc. Copak "dráb z Kremlu" u nás vlastnil fabriky a banky? Určoval většinu našich zákonů? Cpal nám sem emigranty? Vyváděl od nás přes 300 miliard ročně? Zničil naše fabriky a obsadil uvolněné trhy? Posílal naše vojáky do zahraničí?
   Ten dráb z Kremlu nám umožnil být třetím státem ve vesmíru. Pomohl vybudovat jadernou energetiku, kdy jsme vyráběli vlastní reaktory s výhledem jejich dodávek do celé RVHP. Poskytl nám bezedný trh, kdy jsme dodávali třeba 16 naprosto stejných mlékaren do Běloruska a Pobaltí.
   Dnes jsme jen subdodavateli subdodavatelů a trhem pro předražené šunty. Zisk z finálních dodávek zůstává jinde. Jestli jste žila v minulém režimu a mezi těmi "dráby" nevidíte žádný rozdíl, tak máte mozek dnešní propagandou už také vymydlený dočista do čista.

   Smazat
 5. Já jsem moc rád, že to tenkrát dopadlo, jak to dopadlo. Nevěřil jsem, že to bolševik pustí, ale stalo se a je to moc dobře.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No a kdyz padli všici,vstali novi bolsevici.....

   Smazat
  2. 10:13 bravo, přijďte si s námi zazpívat v sobotu na Letnou, snad se to stihnete naučit: https://www.youtube.com/watch?v=KEABgNespiQ

   Smazat
  3. Nepotřebuju demonstrovat. Oslavím si to doma s rodinou.

   Smazat
  4. 11:44 dobře, hlavně si při tom nezapomeňte zazpívat s našimi špičkovými umělci :-)

   Smazat
  5. Opravdu nemám potřebu ani zpívat. O tom to není.

   Smazat
  6. je to jako v té pohádce, kde si krejčík (nebo švec?) musel jít zazpívat až za hranice, stejně jako chudák krejčík Bakala, který si dnes zpívá až u Bodamského jezera

   Smazat
  7. Rep není žádné zpívání, text je nepravda. Měli jste to zpívat, když byla u moci ODS a nebo ČSSD. Když byla na Hradě morální troska Havel. Teď jste trapní.

   Smazat
 6. Proč se po vstupu do EU stala ČR rozvojovou zemí. https://aliancenarodnichsil.cz/proc-se-po-vstupu-do-eu-stala-cr-rozvojovou-zemi/
  http://www.protiproud.cz/politika/3599-kavarenska-frustrace-hloupy-cesky-lid-a-jejich-prezident-nas-drahous-to-projel-narodu-se-pomstime-jak-prevychovat-dolnich-10-milionu-od-cenzury-ke-koncentrakum-lepsolide-vyhlizeji-vysvoboditele.htm

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 10:18 Nejspíš proto, že ty úplně nechápeš význam slovního spojení rozvojová země.

   Smazat
  2. Já chápu až moc dobře-rozvojová země ´= kolonie !
   Doporučuji studovat dějiny a jejich souvislosti.

   Smazat
  3. 10:23
   Od 1.4.2017 jsme byli přeřazeni z rozvinuté země mezi rozvojové.
   Když tvrdíte, že 10:18 tomu nerozumí, ačkoliv dal pouze odkaz na články, které s tím pojmem souvisejí, tak ten význam laskavě račte vysvětlit, když máte dojem, že jste vzdělanější, než autoři těch článků, rozumbrado.

   Smazat
  4. V rozvojových zemích vybírají prezidenty kolonizátoři a nikoliv sami kolonisté, proto Česko dostane za prezidenta generála a vládnout této kolonii bude vojenská chunta.

   Smazat
  5. 11:15 Ani se mi nechce domýšlet, který "kolonizátor" nám vybral prezidenta Zemana.

   Smazat
  6. 11:17 Čo boĺo, to boĺo, terazky som majorom, opravujem, generálom :-)

   Smazat
  7. 11:17 vybrali nám černokněžníka, ale někde se stala chyba. Takové selhání se už nikdy nebude opakovat

   Smazat
  8. Já ti povím, kdo vybral nynějšího prezidenta: Izrael. Proto je mu vděčný a často tam zavítá. A jakýsi Netanjahu jezdí často do Moskvy.
   Tak si to dej dohromady. A s tím nic nenaděláš. Takže v 11.15 má pravdu!

   Smazat
  9. 13:11 něco na tom bude, v r. 1988 jsem letěl letadlem z Varšavy do Prahy a spolucestující vykřikovali a připíjeli si na to, že budoucím polským prezidentem bude Lech Walesa. P.S.: v Praze bylo mezipřistání, konečná letu byla v Tel Avivu

   Smazat
 7. Odpověď na titulek. Dělníci z roku 1989 jsou v důchodu, nebo na hřbitově.

  OdpovědětSmazat
 8. A kde máte to ČKD? Nemáte? Tak dělníky nehledejte, to je čistá logika!

  OdpovědětSmazat
 9. Kde by byli, pomáhají splácet dětem milionovou hypotéku na byt z důchodu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. asi na byt, který sami dělníci z ČKD dostali zdarma jako podnikový, ty komunisti byli vopravdu hnusní po všech stránkách, i té bytové, že?

   Smazat
  2. 11:30 Je nová doba, z bezcenného komunistického 3+1 se stal byt za 4 melouny, který si dělník v důchodu rád odkoupí, no až mu z důchodu nezbude na inkaso, tak bude možné díky exekuci obratem změnit majitele, to dříve komunisti blokovali, ten transfer kapitálu ke všem potřebným (zejména v cizině)!

   Smazat
  3. 11:43 No jo no, byty mají holt svojí cenu. Nepadají z nebe, jak si dřív někdo mohl myslet.

   Smazat
  4. Dělníci z ČKD mohou být rádi, nikdo je nezaprodal i s bytama jako český stát tomu chujovi Bakalovi na Ostravsku

   Smazat
  5. 13:50 - ale léčí to voliče, volební mapa Ostravy už není oranžová.

   Smazat
  6. 16:07 oranžoví jsou i hloupí i proradní, jejich ministři to prokazují dodnes, oranžoví jsou už pod 5%, zcela po zásluze

   Smazat
 10. 11:14 Ano, přesně tak. Kam zmizelo ČKD a jeho slavné závody jako mávnutím kouzelného liberálního proutku? Z těch pražských, jmenuji namátkou - Tatra, Naftové motory, Dodavatelský závod, Trakce, Slévárny, Polovodiče atd. Když dovážíme zemědělskou produkci, tak dovážíme produkci těchto závodů a dobře za vše platíme. Platíme dluhem, který nesplatí několik generací našich potomků. Ale tak je to správné a v koloniích obvyklé, tam stačí otroci.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ještě Lokomotivka vám vypadla, ta byla asi nejziskovější

   Smazat
  2. 16:32...Copak asi zbylo ze ZPA?
   Zakázky měli po celé zeměkouli.
   Helanov

   Smazat
  3. 17:57 To vám jako bývalý zetpéák můžu říct. Po revoluci si nové vedení ZPA DP (Dodavatelský Podnik, který projektoval a dodával automatiku pro velké průmyslové celky) našlo "strategického partnera", francouzskou firmu Cegelec. Samozřejmě s tím, že bude projektovat a dodávat jejich výrobky. Začali sem jezdit jejich technici provádět školení. Když jsem s jedním z nich seděl v hospodě, tak po pár pivech na které jako Francouz nebyl zvyklý, ztratil zábrany. Řekl, že naše nepochybné znalosti je vlastně nezajímají, na svoje výrobky mají dost vlastních projektantů. Ale potřebují využít renomé ZPA a získat naše zakázky. Po této zkušenosti jsem si rychle našel zaměstnání jinde. A dobře jsem udělal. ZPA DP bylo menší a menší, až ze špičkové dodavatelské firmy v oboru průmyslové automatizace nezbylo zhola nic. Podotýkám, že od konce 70.let bylo projektováno a dodáváno řízení založené na programovatelných systémech a průmyslových počítačích. V roce 89 jsme byli na vyšší úrovni, než mnohé "vyspělé" západní firmy.

   Smazat
  4. 17:57 - rsdši se ani neptej - musel bych bejt hodně ale opravdu velmi hodně sprostej

   Smazat
  5. Pro 11,21 - Ještě ČKD Elektrotechnika a ČKD Kompresory.

   Smazat
  6. Pro 17,57: kam se poděla Avia Letňany, co Tesla Hloubětín, co Praga Vysočany?

   Smazat
  7. 20;37
   Všechy výše jmenované jsou díky HADRÁKU v PRDELI a to nenávratně!

   Smazat
  8. 20,24 A ČKD DUKLA Karlín

   Smazat
  9. 11:21 A co Technometra Hostivař, vyrábějící hydrauliku pro letadla a vybavená nejmodernějšími CNC stroji? Po privatizaci z ní za pár let zůstalo jen rumiště zarostlé plevelem. To je informace pro toho idiota, který pořád věří pohádce o tom, že soukromý vlastník je lepší hospodář než stát. Ti "lepší hospodáři" vykradli a svým diletanstvím zničili stovky podniků. Ale tupci nikdy nepochopí, že ona pohádka sloužila a slouží jen k rozkradení majetku nás všech.

   Smazat
  10. 4:17
   Máte naprostou pravdu,ale ten GRABIT to stejně nepochopí!

   Smazat
  11. 7:32 Že nějakej GRÁzl ti dal BYT? Nebo tak jen nazýváš svůj domov, kterým je smrdutá lejnolíheň tohodle tvýho ugrofinskýho vypouštěče? - https://pbs.twimg.com/media/DQ3D5L9WsAAByD3.jpg

   Smazat
 11. Slavíme 30 let Ráje na zemi, kde trh vyřešil úplně všechno. Už nikdy nesmí nastat ta hrozná totalitní doba ve které mladé rodiny dostávaly byty 3+1 první kategorie zadarmo a žádná západní banka z toho nic neměla. To dnes máme ráj ve kterém stojí metr čtvereční nového bytu v Praze 85 tisíc korun, byt 1 + kk stojí jenom sedm milionů. V televize na ČT 24 uvedli informaci, že lidem stoupají platy a proto i ceny musí jít nahoru a to že ceny bytů, služeb a potravin jdou nahoru, to je pozitivní obraz stoupající životní úrovně a je to Ráj na zemi. Vláda s podnikateli se dohaduje měsíce, jestli minimální mzda vzroste o 500 nebo 800 korun a mezi tím ceny všeho vzrostou několikanásobně. Ale žvaní se jenom o minimální mzdě. Všechny naše ceny všeho jsou vyšší, než na západ od naších hranic s třetinovými platy u nás ve srovnání se západem. Učiněný Ráj ve kterém už ani nevíme, kde bude náš domov, protože prostory pod mosty jsou omezené. Největší obraz listopadových událostí v Praze je pirát Hřib, který neznámým pachatelem nechal polít červenou barvou pomník osvobození protože oni nás vlastně osvobodili fašisti, které dnes Hřib reprezentuje a obhajuje. Je to hnus velebnosti, jdu blejt.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. v potravinářských obchodech pozoruji neočekávanou tendenci, řetězce zlevňují alkohol jako divé, ale lidé nekupují tak, jak by si řetězce přály, lidé asi mají málo peněz a šetří na žrádlo

   Smazat
  2. To sis pomotal. Nikdo neslaví 30 let Ráje na zemi. Evidentně jsi nic nepochopil.

   Smazat
  3. 11:47 to chce klid, to je jenom do oslav Velké listopadové sametové, po oslavách se bude velkoryse zdražovat právě etanol

   Smazat
 12. V pátek jsem náhodou zhlédnul scifi rozhovor s princem Hrušinským o minulé době. Jen tak tak ty bolševické hrůzy přežil. Tísnili se s manželkou, dvěma dětmi a ještě s maminkou a tatínkem v malém bytečku. Zmínil také komunistické lichvářské banky, které obyčejným lidem ztrpčovaly život. Po tomto výlevu jsem zjistil, že tento prostoduchý tvor dosáhl vrcholu debility. Vyšší stupeň kretenismu neexistuje.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. rodina Hrušínských byli a jsou opravdovými chudáky (k blití je zejména Jan), dodnes si vzpomínám na jejich "skromnou" haciendu na břehu Lužnice v Plané nad Lužnicí, kde chytal ryby národní umělec a kolem skotačili jeho synkové a my se na ně nábožně (kvůli jejich otci) dívali přes řeku od pionýráku (nikdo z našich rodičů totiž podobnou haciendu nevlastnil) :-)

   Smazat
  2. 13:43 Čím více a aktivněji bude Jan Hrušínský blít, tím větší dostane dotaci od pražské kavárny na provoz svého ztrátového divadla, blití je na některých pozicích zcela nezbytné k přežití :-)

   Smazat
 13. Budeme slavit Velkou listopadovou kapitalistické revoluci. Zas nám budou tlouct do hlavy jejich jedinou pravdu. Radim v příštích dnech nezapinat rozhlas ani TV, jinak se z toho zbláznite Dnešní mocipani se nijak neliší od těch komunistických, za kterých byla pro obyčejného člověka větší svoboda než dnes, kdy narizuji cipovat psy a zítra budou čipovat nás

  OdpovědětSmazat
 14. Imigranti z Maroka při loupežném přepadení neváhali použít na svou oběť nůž pro 25 euro:

  http://svobodnenoviny.eu/imigranti-z-maroka-pri-loupeznem-prepadeni-nevahali-pouzit-na-svou-obet-nuz-pro-25-euro/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Souvislost s dělníkama z ČKD je v čem?

   Smazat
  2. 12:14 Hele běž se dívat na čt číst seznam a neotravuj.

   Smazat
  3. souvislost je v tom, že už tu nemáme ČKD a ani jeho pracující dělníky, ale že tu budeme mít na 100% nepracující verbež z dovozu

   Smazat
 15. Komunistické, vlastizrádné zrůdy se tu opět dopouštějí trestného činu a oslavují tu protiprávní komunistický režim. Chce se mi blejt.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. souhlasím s vámi, sami si dokonce protiřečí, vždyť třeba ten komentář v 11:43 jasně dokázal, že se i z dělníka stal po sametu milionář :-)

   Smazat
  2. 12:18
   To už je v naší "svobodě a demokracii" zakázáno i pamatovat si?

   Smazat
  3. 12:18 mohl byste nám vysvětlit protiprávnost toho režimu, poněkud si totiž pletete politické proklamace s realitou, kde dodnes platí kontinuita práva i z doby totality

   Smazat
 16. 12:18
  Zmlkni ty podporovateli amiokupantů a vlastizrádce HAVLA!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. O tý tvý famílii bych tu radši pomlčel, kdybys tušil co netušíš, páč tvá máti je němá už od dětství. To se stalo, když za války její komoušskou famílii navštívili ukrajinští vlastenci z UPA, kteří tvý bábě uřezali ty její povislý kozy, dědkovi zvadlýho kokota a ještě dejchající je oba vhodili do škarpy, kam chodila celá vesnice srát. Bohužel tvou matku, tuhletu kurvu - https://im.tiscali.cz/press/2017/11/30/883039-final-0787-3800x2536.jpg

   nenašli, páč byla schovaná v tý škarpě mezi hovnama a oni ji nedokázali rozeznat! A to byla chyba, tak jí pak mohl ožralej Havel na mejdanu, kde vynášela popelníky, ošukat a z toho si se vylíhl ty! Jenže tě potratila a ten potrat naložili do lihu a později poslali kremlovoroj jako delikatesu. Od tý doby co ji zežral poletuješ coby shluk těkavých plynů z lejnolíhně tohoto smradlavýho Ugrofína! - https://pbs.twimg.com/media/DQ3D5L9WsAAByD3.jpg

   Smazat
  2. Tohle ti ty poblbanej arijskej untermensch zanechala tvoje incestní familie A52,F73,F200 F808,F600,F602!!!!

   Smazat
  3. 7:46 No jo, mizerným jidíšem skřekající putlerpšouku, to je snad celá banda kremelskejch kretenů, tvejch vypouštěčů! A teď je koukej ještě pěkně seřadit - zleva doprava! - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/%D0%A8%D0%93%D0%9D%D0%A8%D0%93%D1%82%D0%B0%D0%BA%D1%82%D0%B52.jpg

   Smazat
  4. Tohle ti ty poblbanej arijskej untermensch zanechala tvoje incestní familie A52,F73,F200 F808,F600,F602!!!

   Smazat
  5. 19:20 Možná je právě jeho příběh daleko zajímavější než si myslíš! Tento nekrofilní zřízenec z teplický prosektůry, schopnej maximálně dotlačit z pitevny do márnice vozejk se zašitou zdechlinou nějakýho toho komoušskýho geronta, aniž by se přitom probral z lihu co v něm primář uchovává potraty cigánskejch socek, a kterej mu chodí potajmu upíjet, byl kdysi skinhead! Každý den po zavíračce před Severkou stál a s pravicí zdviženou do noci řval: "Immer Brüx! Sieg heil!" Jenže ... pak nastoupil jako zřízenec v márnici, no a chlastání lihu a sex se zdechlinama těch rudejch gerontek (a posléze i gerontů - sic!) udělaly své ...

   Smazat
 17. Kde je naše flotila námořní plavby? Kde? Vydělávala miliony dolarů, kurva kde je? A tak nás okradli o všechno, jen zrádci a debilové lezou amíkům furt do řiti!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. kde ? no přece s Koženým na Bahamách :-)

   Smazat
  2. Anonymní11. listopadu 2019 13:24
   Jedna z Koženého skvělých aktivit. Potřebovali bychom více takových Kožených, pravil majitel sbírky per, Klaus. P.K.

   Smazat
  3. z Ameriky poslali najatého ztroskotance soudruha Viktora Koženého s pár dolary v kapse, aby jim to tady pomohl zprivatizovat a povedlo se, nakonec se zbavili i jeho, protože kdo jednou zradí, zradí klidně podruhé i svého chlebodárce

   Smazat
  4. lodě sice už nemáme, ale zato máme revoluční kapitány, jako třeba jistého soudruha Vodičku, který se po revoluci osvědčil i v policejních službách, to víte, jiná loď nebyla k mání

   Smazat
 18. Je mi kluků z ČĶD líto, přiznám se, že jsme se k nim připojili cestou na Václavák 89. Volali jsme s nimi, že jsme tady... Dodnes mám ve vitríně, na čestném místě darovanou píšťalku od nich.

  OdpovědětSmazat
 19. Kolben s Daňkem se museli v hrobě obracet, když jim ty fabriky začali koučovat soudruzi.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Váš příspěvek je dvojsmyslný, protože ČKD prosperovalo nejvíce za předrevolučních soudruhů, ale bylo do mrtě prokoučováno porevolučními soudruhy. Není soudruh jako soudruh, že?

   Smazat
  2. 15:16 zřejmě mladej a blbej jak tágo a ještě vo tom píše :-)

   Smazat
  3. 16:06 ani ryba, ani rak, třeba myslel právě ty porevoluční soudruhy :-)

   Smazat
  4. Jo, jakože soudruzi tu firmu spravovali líp než reálný vlastník, kterému ji sebrali? :-D
   Já měl v ČKD tátu a bráchu.

   Smazat
  5. 18:15

   Nedá se říct jestli lépe nebo hůře, ale rozhodně se z lokálního podniku stal celorepublikový koncern s širokým spektrem činností.

   Smazat
  6. ČKD končilo na huntě tak jako většina fabrik, co bolševik zabavil majitelům.

   Smazat
  7. 18;59
   Stejně jako Poldinka ano ho dalších,kterým šéfovala ta pohadráková VERBEŽ!

   Smazat
  8. 18:59

   Likvidace firem v "péči" poplyšové pakáže proběhla s téměř stoprocentní úspěšností.

   Smazat
  9. 18:15 Reálnému vlastníkovi tu fabriku sebrali náckové v roce 1939. 25.3.1945 rozsekali podnik naši osvoboditelé z USA. Rozbitý podnik byl znárodněn Benešem, hned po roce 1945, stejně jako přes 70% průmyslu, všechny doly a banky. Takže žádní soudruzi nikomu ČKD nesebrali. Nesmíte věřit každé blbosti, kterou vám novodobí zlodějští "soudruzi" nakukají.

   Smazat
 20. 15,16
  Poldinka z Kladna se v hrobě obrací kam až to ta pohadráková svoloč s její továrnou dotáhla!!!!

  OdpovědětSmazat
 21. Konečně dělník pochopil,kde jë pravda, a celej rudej nesmysl poslal do prdel...Kde je dělník více placen ? Ten co něco umí. A nemusí být v nějaké pochybné organizaci KSČ dnes

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Správná dělník by měl být u pirátů, chodin na letenské majdany a těšit se na kulturní obohacení.

   Smazat
 22. 15:31
  Nepodceňujte nás klabáky, my víme kolik platí u Němců a kolik zdejší šidílkové. Baťa nebyl komunista a lidi platil dobře a umožnil jim bydlet v rodiných domcích, které mu postuplně spláceli. Kdo by to dnes nebral. Tak místo sebeobdivování se běže bodnout. Nevytahuje se nad komouše, neumíte ani to. Vždyť i vám podnikatelům natrhli prdel nejen Němci.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Baťa byl nejenom lidumil, ale byl faktickým spoluzakladatelem poválečné státní bezpečnosti, protože právě od Bati do ní přešly ty nejvíce kvalifikované kádry (z vnitropodnikové policie, která špehovala zaměstnance na každém kroku). Mlčelo se o tom za komoušů a tím spíše i v dnešní době.

   Smazat
 23. Tak jak jsem zjistil, tak moje poznámka ke "kováři" Millerovi
  zmizela. Asi někdo z rodiny pana Dvořáka.
  Tak to zvopáknu. Mám na toho člověka vzpomínku, jako na toho
  dnešního "tátu pracujících" Štěcha.
  Kapří pysk, hadí jazyk a jasný cíl. Ministr. Kterého za jeho
  služby pravičáci brzy vykopli.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Příbuzný není. Svůj příspěvek jste zavěsil pod krobiána, který byl smazán s celým vláknem textových reakcí.

   Smazat
 24. Tak se nám ten pan Miller včera ukázal v "české", víc tele jak vizi, a nezklamal.
  Chtěl to po vykopnutí od "vaška" zkusit ještě v ANO, NEvzali ho. Ale aspoň se pochlubil, že v osmdesáti udělá ještě čtyřicet kliků. Ten se asi moc v té kovárně nenadřel. Já
  v dvaaosmdesáti dělám jen jeden. Po třiceti létech v šachtě
  víc nedám.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.