Reklama

sobota 30. listopadu 2019

Kde jsou ti ruští a čínští špioni?


Jiří Paroubek
29.11.2019 VašeVěc

Výroční zpráva české kontrarozvědky, BIS, jako vždy velmi květnatě hovoří o pronikání ruských a čínských agentů. Ruští agenti mají podle BIS šířit dezinformace, což prý představovalo „nejzávažnější hrozbu pro ústavnost ČR… v roce 2018“. Čínští agenti zase mají penetrovat do společenských elit. Je to zkrátka velká legrace. Jak trefně poznamenalo čínské velvyslanectví v Praze, je to jako obvykle pouze tvrzení BIS, a to bez jakýchkoliv důkazů.

Řekněme si to otevřeně, je spíše otázkou, které cizí (spřátelené) moci slouží dnes česká kontrarozvědka. Nemám nic proti našim americkým spojencům, ale to, že slyší trávu růst a že zapojují své propagandistické fantazie a vize do boje o získání pozic amerických firem v obchodním boji ve světě dnes především s čínskými firmami, je čím dál zřejmější.

Některé americké firmy v podstatě technologicky zaostávají za svými čínskými konkurenty a americká exekutiva, s využitím nejrůznějších prostředků se jim snaží v tomto konkurenčním boji pomoci. A to často tím, že se snaží čínské firmy zcela diskvalifikovat, jako údajnou bezpečnostní hrozbu, pro ten který západní spojenecký stát. Technologické zaostávání Západu za Čínou v některých oblastech se ovšem neodstraní administrativními zákazy, či vytvářením protičínské hysterie, ba ani vyššími výdaji na zbrojení. Spíše než na zbrojení by peníze v často nesmyslné výši používané na nákup super drahých zbrojních systémů měly být využity na investice do vzdělávání, školství, výzkumu, vývoje, inovací, dopravní infrastruktury atd.. A to se týká celého Západu a pochopitelně v míře vrchovaté také České republiky.

Příští zpráva BIS, pokud bude znovu opakovat trapná klišé o ruských a čínských a možná i severokorejských či íránských špionech, může být rovnou přidána jako příloha do zvláštního vydáni Dikobrazu (pokud tedy tento časopis ještě vůbec vychází).
10 komentářů :

 1. Jirko, zdravim.

  Trefne, presne ... a doufam, ze spesl Dikobraz vyjde.
  Konkrestne, ohledne te Ciny:
  2 roky jsem makal pro TBS, Hong Kong

  https://www.tbsdtv.com/
  (gfi, jeden z hlavnich projektantu, rekneme)

  Zavody - Shenzen, China. Makali jak sruby, odpichl jsem je Freescale a bum bac bum. Jednoduse, vyborny procak.

  Ne, proc by ne, jedou dal, ale pulka tymu z Freescale, nejak zmizela v Malaisia nr.1

  Jinak Jirko, doufam, ze se alespon omluvi, za to, jak Te odrovnali.
  Kazdeho, kdo jaksi nesedel a byl primy.
  Dalsi termin - vlastenec.

  nobody

  OdpovědětSmazat
 2. Tim samozrejme nechci rict, ze Cina zaostava.

  Jednoduse, prebrala roli.
  A mozna i pravem.

  nobody

  OdpovědětSmazat
 3. Přesně tak usa jdou do kopru a proto se jim snaží jejich vazalové pomoc. A ty předražené zbraně jsou též k ničemu případnou válku rozhodnou jaderné rakety. Když někdo dostal od cia metál tak je jasné za koho kope ČR to nebude.

  OdpovědětSmazat
 4. Katastrofální tendence v evropském vzdělávání? Na univerzitách je ohrožena svoboda slova, uvádí média:

  https://cz.sputniknews.com/svet/2019112911030903-katastrofalni-tendence-v-evropskem-vzdelavani-na-univerzitach-je-ohrozena-svoboda-slova-uvadi-media/

  OdpovědětSmazat
 5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 6. Pane Paroubku, neříkáte nic nového, byť opakování je matka moudrosti. Vaším úkolem (tam nahoře) je ale zajistit důkazy a vhodně je použít. Učte se od židů.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.