Reklama

pátek 8. listopadu 2019

Ľuboš Blaha: Ľavica za ľudí, pravica za banky

Poslanec slovenského parlamentu Ĺuboš Blaha
Ĺuboš Blaha
7.11.2019  Facebook autora

Banky majú na Slovensku také šialené zisky, že sa topia v prachoch, kým ľudia žijú z ruky do úst. Nenažrancom ale nestačí, že majú 700 miliónov zisky a dvojnásobné percentá, ako banky na Západe...
Oni sa idú vyhrážať, že bankový odvod premietnu do poplatkov... Toto je obyčajné arogantné chrapúnstvo!

DOSŤ BOLO NENAŽRANCOV, PLNE PODPORUJEM BANKOVÝ ODVOD!

Tak funguje trh alebo nie? Ak všetky banky naraz zvýšia poplatok, tak to je kartelová dohoda a treba ísť tvrdo po nich.

Banky sa tu začínajú správať ako štáty v štáte, ako poslední mafiáni a gangstri. Je choré, aby tu niekto zarábal milióny eur a nebol schopný uniesť bankový odvod. Už stačilo. Zastavíme ich. Nemajte strach.

ĽAVICA ZA ĽUDÍ, PRAVICA ZA BANKY - FEEL THE DIFFERENCE!

Jasné, že liberáli sa postavia za banky - čo čakať od pravičiarov. No ja som rád, že ľavica konečne klepne po prstoch tým, čo tu nechutne bohatnú na ľuďoch. Konečne!

A keď čítam, ako prskajú všetky tie trápne denníky Penty a Esetu a všetky tie neoliberálne mimovládky, juj, smejem sa veľmi.

Ak vytáčame liberálnych tajtrlíkov, znamená to, že robíme to, čo treba! Robert Fico dnes zabodoval! Smer ide doľava - tlieskam!


PhDr. Ľuboš Blaha PhD.
autor je poslancem NR SR zvoleným za Smer, publikováno na Facebooku

34 komentářů :

 1. Demokracie znamená obrovské zisky pro banky a bídu pro široké masy obyvatelstva. Největší nedostatek kapitalismu je sám kapitalista, který je pořád nenažraný zisků a pořád je málo. Milion je málo, miliarda je málo, bilion je málo. Biliony bilionů je málo.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přestaňte žvanit nesmysly a běžte raději něco užitečného dělat, vy masová bído.

   Smazat
  2. 11;30 To same by on mohl rici vam

   Smazat
  3. V České republice zahraniční banky, jiné u nás nejsou, vyvádějí a odesílají ročně do svých zahraničních trezorů sto miliard zisků a každým rokem zisky stoupají. V České republice nezůstane nic. ODS, TOP 09, Starostové a nezávislí, KDU ČSL dělají vše pro to, aby tyto zisky byly ještě větší, aby vykořisťování obyčejných obyvatel České republiky bylo ještě intenzivnější.

   Smazat
  4. Anonymní8. listopadu 2019 11:27
   Na vině není demokracie, ale liberalismus. I ten p. Blaha Vám to říká. P.K.

   Smazat
  5. Když si čtu, co připravuje Corbyn, měla by se vzpamatovat i KSČM. V posledních letech si vedení spokojeně chrochtá a není vidět, že by se nějak rvali za práva zaměstnanců. O ČSSD ani nemluvím, ta spí na vařínech vládnutí, ale probuzení a náraz do dna může být tvrdé. Obě strany by si měly vzít příklad z Britů.

   Smazat
  6. 11:39
   Ano a liberalismus není nic jiného než korporátní fašismus. A ten samozřejmě jde bankám na ruku. Takže stejné je to u nás. Zloději a poskoci z demožumpy si nepřejí zdanění bank, bohužel ani Babiš ne, asi se bank bojí. Na druhou stranu má alespoň malé plus, že s nimi vyjednává o jiném typu zdanění, které nějaké miliardy prý do rozpočtu přinese. Takže aspoň se na to nevykašlal, jak by to udělali poskoci tunelářů a banksterů Kalousek, Fiala, Stanjura, Pošpíšil, Výborný, Bartošek, Rakušan, Gazdík, Bartoš a spol.

   Smazat
  7. Anonymní8. listopadu 2019 13:56
   S tím liberalismem a fašismem Vám nechci oponovat, jenom jsem v tom příspěvku chtěl naznačit, že je chyba do toho namáčet také demokracii.
   S tím Babišem, to je bohužel méně optimistické. S bankami domluvil, že zřídí nějaký fond na podporu podnikání, obchodování, spekulování, vlastně nevím čeho. Ten fond má mít zisk 2%. Nepochopil jsem, zda větší zisk půjde do státní kasy (nepravděpodobné), nebo zda menší zisk, bude stát bankám doplácet (nejspíš). Opravdu mi to nepřipadá, jako ekvivalent zdanění bank.
   Babiš se mi jeví, jako takový soft „poskoci tunelářů a banksterů Kalousek, Fiala, Stanjura, Pošpíšil, Výborný, Bartošek, Rakušan, Gazdík, Bartoš a spol.“ P.K.

   Smazat
  8. 11:39 Jistě. Vládnoucí dnes liberalismus je stejně bezvýchodný jako byl komunismus! Prostý lid musí dostat nejen chleba, ale i hry! Musí se poté kdy je nasycen i nějak zabavit! Přerozdělení prostředků jak si to namlouvali socani NIC neřeší! Lůza neumí se svými potřebami zacházet, neumí je ukočírovat! Potřebuje pevné vedení Nadčlověka a především potřebuje pravidelně být vedena na válečná jatka! Neb válka je konečný chléb i hra pro nadbytečnou lůzu a upouští tlak z hrnce nerovnostářské společnosti! To jsou zákony přírody a jakákoliv vzpoura proti nim je pro existenci našeho druhu konečná ...

   Smazat
  9. Anonymní9. listopadu 2019 19:05
   Po válce bývá společnost rovnostářštější, než před ní. A snad bývá i skoncováno s těmi zločinci (podle Vás nadčlověky), kteří ji způsobili. To by mohlo být tak jediné pozitivum té války. Ale neskonale lepší, je s nimi skoncovat dříve, než tu válku způsobí. P.K.

   Smazat
  10. 1:54 To se tak jeví jen zaujatému pozorovateli (s vymytou, nikoliv umytou hlavou). V reálu ale šlo o blaho bílých obyvatel Evropy, který se ani oběma světovejma válkama významně nezredukoval, i obyčejná španělská chřipka po WWI. způsobila dojnásobně větší ztráty, než válečná jatka za poloviční dobu. Ovšem ztráty Židů ve WWII. už tak bezvýznamné nebyly, jak si to původně malovali a také sovětší zajatci v první vlně, kde téměř žádný nepřežil, jevili masové znaky azijatství. Takže se dá prohlásit, že ty největší ztráty měly naštěstí cizí rasy! Ty se nakonec dost vybíjely během WWII. a po ní i navzájem. Stačí si promítnout záběry likvidace obyvatel čínského Nankingu Japonci, a to byla jen špička ledovce! Nebo bratrovražedné šílenství v Koreji a Indočíně! Indové a černoši by zase splehlivě pomřeli na banální nemoci či hladem, neboť Nová Evropa by na ně nepořádala "humanitární sbírky" a neposílala jim nejnovější léky! Tudíž problémy se kterými dnes marně zápasíme by vůbec nenastaly! A tady idioti z NR hasí a hasí a vůbec je nenapadne, že jejich boj je marnej, že byl prohrán definitivně už v roce 1945!

   Smazat
  11. Anonymní10. listopadu 2019 7:17
   Vaše blafy stojí hodně na vodě. Totiž zcela nechápete, že Židi, nebo židi, nejsou jednolitá skupina. Jedny byste našel i mezi poradci a financiéry dementa Hitlera, jiní ve velkém umírají. P.K.

   Smazat
  12. 10:47 Kdyby pan Hitler, který na věky vstoupil do historie, a stal se nesmrtelnou legendou*), byl dementem, jakým druhem bezcennýho mikrobu bys potom musel být ty, rudý koku?

   *) Při své návštěvě Německa v srpnu 1945 si sám JFK šel prohlédnout Hitlerovu bavorskou rezidenci Berghof i Orlí hnízdo a do svého deníku si tehdy poznamenal:

   „Kdokoli, kdo navštívil tato místa, si dokáže představit, že za pár let se Hitler vynoří z nenávisti, která ho nyní obklopuje, a bude považován za jednu z největších postav, jaká kdy žila.“ A dále pokračoval: „Na způsobu jakým žil a jak zemřel, je něco tajemného, co ho přežije a zůstane živé. Stane se z něj legenda.“

   Smazat
 2. Pan Blaha ma pravdu.

  OdpovědětSmazat
 3. Už nikdy nesmí nastat doby, kdy lidé, kteří potřebují bydlet, aby dostali byt tři plus jedna první kategorie zadarmo, jako tomu bylo za socialismu a zločinné banky je nemohly vysávat prostřednictvím hypoték a úvěru až do konce života. Taková doby kdyby se měla vrátit, byla by o totalita a my musíme dělat všechno, aby současná demokracie tady byla navěky, aby banky mohly odvádět miliardy naších peněz na západ, kde z těchto peněz budou žít západní darmožroutí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Socialismu ročně zadarmo předával lidem 85 tisíc nových bytů 3+1, které označil, jeden z největších zločinců Václav Havel, že jsou to králikárny. Dnes si rodina v Praze dovolí koupit byt v Praze za částku 7 milionů. Piráti, které si Pražáci sami zvolili jim zdvojnásobili poplatky za odpad, daň z nemovitosti jim rovněž zdvojnásobili. Je třeba lidi demokraticky ožebračit. Když na obyčejný život nebudou mít, je zapotřebí je zadlužit, aby se z nich stali otroci.

   Smazat
  2. V jednotlivých pražských čtvrtích zavádějí puíci tzv. Modré zóny pro parkování. Kdokoli přijede autem do Prahy, musí platit. Každý majitEle auta v Praze musí platit za parkování svého auta. Má-li v rodině dvě, za Druhé platí 10x víc než za první. To první ho stojí 1 2OO, druhé 12 000! Je to speciální pražská daň, výpočet jejíž výše nebyl magistrát ani jednotlivé čtvrti s to doložit!!! Takhle se žije pod vládou mafií!!! A lidi je pořád volí - TOP, ODS, Piráti - všechno jedna banda stejných asiciálních psychopatů

   Smazat
  3. K doplnění 11:44, ten byt pak splácí 30 let nekřesťanskými splátkami a ty tu rodinu také udržují v poslušnosti. Stačí malé zaškobrtnutí a jsou zde čističi, exekutoři, soudy a šup s nimi do Sherwoodu (v Praze "oblibené misto" bezdomovců, oficiálně Vrchlického sady). Inu, je právě doba kdy jsme přesvědčováni že se máme nejlépe v historii a že je co slavit po 30 letech čehosi, co si již nevzpomínám. Upozorňuji, že nemám žádné dluhy, byt je můj a stejně za něj platím větší procento poplatků z platu , jako když jsem v době svého prezidenta Husáka pronajímal ten stejný byt od státu. Je mi spíš líto mladé generace, kteří si své otroctví ani neuvědomují. Inu tak, ST

   Smazat
  4. Banky za nic nemůžou, dělají jen to, co jim dovolí zákony...
   A zákony dělají ti zkorumpovaní dobytkové, co si vy buď přímo volíte, nebo jim umožníte svojí ignorancí a nezájmem nacpat se do funkcí...
   Holt "nemyslíš-zaplatíš!" Přesně jako v té blbé rteklamě Besipu...
   A ten Blaha, co je vlastně zač ??!!
   Je z partaje, co na Slovensku vládne už aspoň 10 let a proč se svými "levičáky" od Ficova Smeru s těmi zkorumpovanými gaunery nic za ta léta neudělal, aby se situace zlepšila ??!!
   Lidi jsou jen povětšinou tupá hovádka a proto taky tak žijí, táhnou, jsou sdíráni a mnohdy končí doslova na jatkách, ale poučení žádné...
   Stačí se jen podívat na poslední volby p-residentky fašingtonu a sionu a není co dodat a u nás v Čechách je to naprosto stejné!!!

   Smazat
 4. Už tady na NR někdo nanesl téma znárodnění bank, na což jsem nereagoval, protože mi to přišlo jako science fiction, protože banky to jsou lichváři, lichvu vždy provozovali Židé a jsou to takový vejvary, že to nikdo, kdo to provozuje, nedovolí realizovat. Na druhou dnešní stranu chvilkaři ženou lidi na demonstrace zvláštním způsobem, neřeknou co chtějí, říkají jenom co nechtějí, Babiše, Zemana, Benešovou, ale nikdy neřeknou co chtějí. Kdyby někdo zorganizoval hnutí za to aby všechny banky byly české a zisky zůstávali doma, na takovou demonstraci bych šel, třeba se sádrou na noze. Hej hou, rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní8. listopadu 2019 11:46
   Nejlepší odpovědí jim bude, dostat Benešovou na Hrad. P.K.

   Smazat
  2. Některé banky české jsou. Fio, Equi, ale vývar také vyváději ven (např. při registraci v Holandsku)

   Smazat
  3. Jsem pro vysokou sektorovou daň na bankovní podnikání s tím, že jakékoli zvýšení stávajících bankovních poplatků či zavedení nových poplatků bude zahrnuto v plné výši do daňového odvodu. Ony by je ty roupy hned přešly. ;-o)

   Smazat
  4. Anonymní8. listopadu 2019 12:00
   Je-li banka registrována v Holandsku, co Vás vede k tomu, označovat ji za českou?

   Anonymní8. listopadu 2019 12:03
   Také souhlasím s tou daní. Daní se i benzín a nafta a to se sakra promítá do cen, ve všech odvětvích hospodářství. Takže, jestli si to i banky zahrnou do ceny služeb, či nikoliv, nemůže být nějakým argumentem proti jejich zdanění. P.K.

   Smazat
  5. Kolem 1800 firem zdaňuje v daňových rájích!
   Tak co, jsou to české firmy nebo firmy "daňově rajské"?

   Smazat
  6. Anonymní8. listopadu 2019 17:42
   Podle mého názoru, pokud nejsou registrované u nás, tak právně, české nejsou.
   Ale můžeme si třeba určit více kritérií „národnosti“ firmy. To první, tj. kde firma platí daně, jsme již probrali. Druhé může být, kam plyne zisk, tedy kde bude firma dále investovat. Další může být nacionalista majitele, nebo správní rady, další může být nacionalista zaměstnanců, atd., atd.
   Já vnímám jako to nejsměrodatnější, první kritérium. P.K.

   Smazat
  7. Ano vždy je najviac kriku na námestiach proti niečomu ,ale ťažko z nich dostanete za čo_ aby oni mohli svojim chlebodar om dopriať vāčšie ožobráčovanie obyčajného človeka

   Smazat
 5. Diky V. Klausovi st. banky ještě strhávají 15% z úroků. Ten mizerný úrok co nabízí, nepokryje ani inflaci a ještě se tváří jaké dobro pro klienty to není.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní 12:36
   A nejen Klaus to umožnil,trvá to doposud a Babiš s tím nehne také,když ho banky drží pod krkem.To připravují další vymoženosti pro banky.Pokud by došlo na na bezhotovostní platbu,tak všichni by museli mít bankovní účet,platební kartu.Takže by všechny peníze obhospodařovaly banky a klient platil za vedení účtu,za platby kartou,převody mezi bankami a různé.

   Smazat
  2. Zatím u nás není zájem stanovit zákonem lichvu. Tento zákon byl v 1.republice a jednoznačně stanovil nemravný úrok za smluvně anulovatelný. Bylo by po kšeftu požerných a exekutorů. => levice neexistuje.

   Smazat
 6. Pan Blaha je dobrý politik a má pravdu jeho články rád čtu jako pana Kollera.

  OdpovědětSmazat
 7. Anonymní 8. listopadu 2019 11:27 nedokoncil svoj prispevok. Za poslednou vetou "Biliony bilionů je málo" mal este napisat lezatu osmicku.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 13.04 ano ta ležatá osmička by se tam hodila a nejhorší na tom je, že banka půjčuje peníze které vlastně nemá. Funguje to tak, že banka dostane od vkladatele 100 korunu a tuto stokorunu půjčí stokrát. Dobré ne ? A lidé vlastně splácejí peníze, které banka nikdy neměla a nemá a to i s úroky, které banka počítá z peněz, které nemá. A jak ten nesmysl vzniká. No řídí to celé naše centrální banka, která komerčním bankám dává tištěním peníze za nulový úrok a banky pak za lichvářské úroky tyto peníze půjčují chudákům, kteří potřebují nějak bydlet a lichvářské půjčky pak splácejí do konce života. Pochopili jste to dobře, všechno takto získané peníze z lichvářských úroků odchází do zahraničních bank, které živí z naších peněz darmožrouty na západě.

   Smazat
 8. Jak tak pozoruji přes hranici Slovensko, tak marně hledám levici. Socani jsou stejně jako u nás, taky namočení v kulišárnách.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.