Reklama

pátek 8. listopadu 2019

Mafie v ČT, Zaorálkova faleš a Babišova zrada

Petr Štěpánek 
Petr Štěpánek 
8. 11. 2019 VlasteneckéNoviny
Z jedné redakce mi poslali anketní otázku tohoto znění: Ministr kultury Lubomír Zaorálek na semináři ve Sněmovně hovořil o tom, že novináři České televize by neměli být nositeli politických postojů. „Člověk si musí rozmyslet. Buď bude dělat redaktora v ČT, nebo politiku.“ Co na jeho slova říkáte? Projevují redaktoři ČT politické postoje? A je tohle skutečný problém ČT nebo vidíte jiný?

Takhle jsem jim odpověděl: Nu, což o to, Zaorálek má ve svém tvrzení samozřejmě pravdu. Problém je v tom, co z toho vyvozuje a jakou falešnou hru hraje s televizními poplatníky. On z toho vyvozuje, že sněmovna udělá tytyty, pročež všichni ti redaktoři, kteří celý svůj profesní život namísto novinařiny provozují politický aktivismus, se rázem přemění v poctivé novináře, že vedení České televize, které tenhle nešvar léta letoucí trpí, jej mávnutím čarovného poslaneckého proutku přestane trpět, a že Rada České televize, která namísto toho, aby byla kritickým zástupcem nás televizních poplatníků, po celou dobu svého šafářování vytváří okolo Kavčích hor obranný val, se obratem přemění v odpovědný orgán, jakým má dle zákona být.

Tak teď ještě tu O Červené Karkulce. Ono to ve skutečnosti bude takhle: Zaorálek a spol. udělají tytyty, ale jen proto, aby nevypadali jako úplně pokrytečtí kašpaři, leč zároveň schválí nahromaděné výroční zprávy, a praxe České televize poběží vesele dál úplně stejně, jako běžela dosud.

To je ovšem podvodná politika. Jak od Zaorálka, tak od Babiše. Pokud totiž někdo dělá špatně svoji práci – a realita je taková, že hodně lidí v České televizi, jak mezi redaktory, tak v jejím managementu, i celá Rada České televize svoji práci dělá vskutku mizerně –, tak jedinou správnou reakcí je výroční zprávy neschválit, Radu ČT odvolat, zvolit jinou, která odvolá zoufalého Petra Dvořáka a zvolí jiného generálního ředitele, jenž redaktory, kteří místo novinařiny dělají politiku, i manažery, kteří jim to trpí, vypráská ven a z toho zakletého zámku na Kavčí hoře konečně udělá nestrannou pluralitní televizi.

Tolik moje odpověď. Nádavkem ještě pár slov k Babišovi a jeho kamarile.

To, že pro výroční zprávy ČT 09 zvedli ruce poslanci TOP 09 a dalších spřízněných stran, je v pořádku a není na tom nic divného. ČT 09 je přece jejich hlásnou troubou a zcela jistě se tím zavděčí i svým pseudoliberálním voličům. Proč pseudoliberálním? Protože zcela jednostranné zpravodajství a publicistika České televize se jim líbí, což však se skutečným liberalismem nemá zhola nic společného. Ale mějme pro to pochopení, vždyť političtí aktivisté z Kavčích hor jdou na ruku jejich politickým i jiným zájmům.

S Babišem a jeho ANO je to ale jinak. Babišovi voliči, stejně tak jako jeho spolustraníci, ba dokonce i většina jeho poslanců, je k praxi České televizi, tzn. k jejímu hospodaření i vysílání, kritická. To, že Babiš nakonec zavelel, aby poslanci ANO pro zprávy zvedli ruce, vesměs nechápou, ba dokonce považují to za zradu. Poctivá politika se totiž má dělat jinak. Svádí to navíc k logické úvaze, jaký že to špinavý obchod za tím vším je.

Ale každý je svého štěstí strůjcem. Rozporem mezi slovy a činy to začíná, pochybnými zákulisními dohodami pokračuje a ztrátou voličů končí.36 komentářů :

 1. Jaký parlament, taková čt!

  OdpovědětSmazat
 2. Perfektně vyjádřeno: Babiš zradil, svoje principy a předsevzetí. Jestliže chce řídit firmu jako stát, nemůže přihlížet, natož tak schvalovat a tolerovat, otevřené tunelování veřejných prostředků (koncesionářských poplatků) ze strany havloidní, protinárodní mafie v čele s podržtaškou Dvořákem v ČT. O důkazech (začerněných smlouvách, atd.,atd.) nelze pochybovat. To, že Babiš a jeho kamarila bezostyšně schválila ty "zprávy" o hospodaření neČT, není nic jiného než zrada voličů a jeho slibů. Kdo zradil jednou zradí po druhé. A budeme se ještě divit. Nevěřím mu a nikdy bych ho nevolil.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jsem na tom stejne

   Smazat
  2. Blogger8. listopadu 2019 11:23
   U AB těžko hovořit o nějaké zradě. On je prostě takový pragmatický chameleon. Je naivní, od něho očekávat nějaká pevná přesvědčení. Tedy kromě jediné konstanty – zájem Agrofertu. P.K.

   Smazat
  3. P.K. Přesně tak má u mě dvakrát plus že nebere migranty a že přidal důchodcům. Jinak vše po staru co dělal kraďousek a spol to dělá i on. Na špinavou práci má čssd aby to nebylo na něj ale my se opít rohlíkem nedáme víme jak to je.

   Smazat
  4. Jaké principy měl zradit?? Vždyť soustavně někomu podlézá, ať už se jedná o zahraniční politiku nebo domácí. Asi už si nepamatujete na neutuchající servilitu vlády v případech jako Skripal (tehdy jsme vypověděli nejvíc diplomatů na počet obyvatel), kauza Nikulin, dále nadšené reakce na bombardování Sýrie, kauza Huawei… No a podlézání landsmanschaftu nebo ukrofašistům už nechává na koaličním Poche- Petříčkovi.
   Dále mohu připomenout třeba to, jak celé minulé volební období hlasovali všichni europoslanci z ANO proti zájmům ČR, když už jsme u EU, tak nelze zapomenout na Babišovu oblíbenkyni cenzorku Jourovou.

   No a migrace? Tato vláda zatím udělala mnohem víc kroků promigračních, než protimigračních (schválená Marakéšská deklarace nebo Globální kompakt o uprchlících) Ostatně, zde je třeba článek, kde je migrační politika této loutkové vlády shrnuta: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Andrej-Babis-se-chlubi-jak-bojuje-proti-migraci-Podivali-jsme-se-zda-to-tak-je-i-ve-skutecnosti-a-vysledek-byl-vic-nez-prekvapivy-582548

   Takže jaké jsou to vlastně principy?? Multikulti socani ve vládě, nejspíš na přání Berlína?? Nebo snad nadšené posilování okupačních misí v situaci, kdy jiní vojáky stahují??? Nebo snad to poslední hlasování k hospodaření ČT?? Nebo snad zajištění koryta pro Hermana v radě vlády? A věřte, že brzy dojde na ratifikaci Istanbulské úmluvy, však Babišova Válková už na tom vytrvale pracuje....

   Smazat
  5. 13:02 Správně pane to jsou holá fakta také jsem napsal že dělá to samé jako kraďousek a spol.

   Smazat
  6. Anonymní8. listopadu 2019 13:02
   Velmi vypovídající. P.K.

   Smazat
  7. Babiš opravdu zradil své předsevzetí. Vytváří výhybky a sám sebe začne likvidovat. Bojí se Ruska a Číny.

   Smazat
  8. Anonymní 8. listopadu 2019 12:57 Kde žijete?

   SOUVISEJÍCÍ VYHLEDÁVÁNÍ GOOGLE - imigrační tábory v ČR.

   zařízení pro zajištění cizinců
   balková
   cpic příbram
   přs
   pos kostelec
   imigrace do čr
   centrum na podporu integrace cizinců

   To je jenom špetka z toho co tu potichu je a co přes nás prochází, Němci zavedli stálé hraniční přechodu od nás, pročpak ...?! Chytnouli mažou k nám naivo.

   Důchody versus INFLACE, nepoměr pro potěšilé kobliháře ...

   Smazat
  9. Oprava - stálé hraniční kontroly od nás ...

   Smazat
 3. Jenže když se rozhlédneme po politickém pekle CZ, tak ten Babiš z toho vypadá přece jen nejvíce lidsky. Zbavit se tč. Babiše znamená podpořit Kalousy a spol. A vůbec, jak víte, že velel Babiš, který se vyhýbá parlamentu kde může, neb nemůže ztrácet čas mezi žvanily z povolání.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 11:35 Je to smutný, ba až k nasrání, ale vidím to stejně jako Vy.

   Smazat
  2. Anonymní8. listopadu 2019 11:35
   Problém je, že se AB začíná mezi ty Kalousy sám řadit. Všichni oslavují liberalismus, ale jsou si vědomi, že vést to může jenom jeden. V tom je ta jejich řevnivost. No a AB, ví jak na lidi.
   Ale stále budu raději volit AB, než Kalouse. Ovšem řešení je, volit SPD. P.K.

   Smazat
  3. Babiš dělá stejnou politiku jako by dělal demoblok, jen má lepší marketing. Je promigrační, jen se tím nechlubí tak, jako by to dělali třeba Piráti (a je pravda, že nás nejspíš islamizuje o něco pomaleji, než by to bylo s nimi), leze do zádele Berlínu i Bruselu a především využívá selektivní paměti lidí a obzvlášť pak perfektního marketingu. A když už píšete o Kalouskovi - víte, že i toho Prchala, autora klipu "Přemluv dědka bábu" má Babiš od něho??? Kdo politiku skutečně sleduje a nenechá se oblbnout, tak vidí, že v parlamentu je 9 stran a z nich 8 v koalici. Ovšem kdo nechce, nevidí a dělá si iluze. A nejvíc se z toho raduje Brusel. A ty hádky Kalousek - Babiš? Opět mají zajistit voliče oběma stranám. Ten program antibabiš a antikalousek totiž skvěle funguje a oběma skupinám drží voliče lépe, než cokoli jiného. Jedno velké divadlo, kterému dělají voliči všech těchto stran blbou stafáž...

   Smazat
  4. 13:11 Těžko se dělá politika, když vás okopávají
   jak doma tak i ze zahraničí. Fak je ten, že Babiš i Zeman víc myslí na lidí i zemi než demoblok. Věčné útoky a dehonestace by umořilo i vola. Zatím nic lepšího nemáme a nový vítr v podobě Pirátů je čiré zoufalství. To, co tam vládlo po 89 již nikdy.

   Smazat
  5. 14:50 A jak myslí na lidi? To myslíte 150Kč důchodcům poté, kdy se všechno raketově zdražilo? Zbytek je povinná valorizce, kterou by musela dát každá vláda. A co udělal pro lidi, kteří jsou zaměstnaní v soukromém sektoru nebo podnikají? To, že dováží ve velkém Ukrajince a sráží hodnotu práce? Nebo to, že za jeho vlády došlo k situaci, kdy mají státní zaměstnanci v průměru víc, než ti v soukromém sektoru, kteří ty státní zaměstnance živí? To, že přibylo 40tis. úředníků, které musí soukromý sektor živit? To, že přeplácí cikorky na dávkách a politické neziskovky?? Pro zaměstnance a podnikatele neudělal nic, těm se život zhoršuje. Jenom se zdražuje a zvyšují daně, nezrušil superhrubou mzdu jak lhal, že ji zruší, zvyšuje daně, jak lhal, že je zvyšovat nebude. Tak z něho nedělejte žádného spasitele.

   Babiš je v politice výhradně pro své vlastní zájmy, jen hlupák může věřit, že šel do politiky proto, aby pomohl někomu jinému, než sám sobě.

   A volitelné strany by se našly jenom by lidi nesměli být pitomí (např. SPD, DSSS, Trikolora...). Ovšem takových lidí, co volí sebedestrukčně je plná Evropa, kdyby měli Evropané mozek, nikdy by nedopustili, aby zde vládli politici, podporující genocidní politiku EU, migraci a islamizaci. A to vše Babiš podporuje, ať tvrdí cokoli. Fakta hovoří lépe, než plané řeči. Pokud nevidíte, jak to už nejen ve větších městech tmavne, jak se zvyšuje počet kebabáren, v ČR máme už asi 25 mešit, desítky modliteben a další se staví. Vloni otevřela Babišova vláda 6 integračních center pro mimoevropské cizince a taková neziskovka Hate free je společným počinem stran ANO a ČSSD ještě za minulé vlády (zaštítil ji Dienstbier a Pelikán). Babiš od začátku migraci podporuje stejně, jako socani, jen tupé ovce věří víc planým řečem, než vlastním očím..

   A tady máte pěkné pokukáníčko a není to Rijád ani Kábul. A to vše tato vláda s muslimofilem Al Hamajdou na MV podporuje: https://voxpopuliblog.cz/fotoblog-srdecny-pozdrav-ze-senova-u-teplic/

   Smazat
 4. 11:16 máte sice pravdu, že jaký parlament taková ČT, ale jenom napůl, k tomu se dá dodat jací voliči, takový parlament a pak i ČT. Hej hou, rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
 5. A taková je Česká televize... https://www.youtube.com/watch?v=pSvMm5RtPVM

  OdpovědětSmazat
 6. Stejně jako po převratu letěli všichni redaktoři z ČST. tak by měli letět i tihle, už tam přesluhují minimálně 10 let. Střídáme!! I když ti noví taky nevypadají nějak bůhvíjak, tak snad než se rozkoukají, tak snad nebudou škodit.

  OdpovědětSmazat
 7. Volby jsou cinknuté, nevěřím, že lidi volí tohle 30 let. Neznám nikoho z okolí, kdo volí kalousky a bendy!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Máte pravdu! Volby nevyhrává ten kdo dostane nejvíce hlasů ale ten kdo je počítá!!!

   Smazat
 8. Určitě ten článek nepsal pan Mitrofanov? Viník byl odhalen, dopaden a usvědčen, zbývá jenom odstranit Babiše. Ani jsem netušil, jak je to prosté, jenom zjistit, kdo a s kým sestaví příští vládu.

  OdpovědětSmazat
 9. Otázkou je, proč 19. 10. Mateo Salvini ve svém projevu v Římě před více než 200.000 demonstranty zmínil jako spolubojovníky proti imigraci pouze Maďary a Poláky. Jak to, že Salvini nepovažuje oficiální politiku ČR za jednoznačně proti imigrační? Máme všechny informace o prohlášeních pana Babiše v zahraničí?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Unknown8. listopadu 2019 17:39
   Nejspíš to bude tím, že naše politika taková není. Babiš je chameleon. Něco říká on, něco jiného jeho lidi a něco jiného odhlasují. On snad není ideologicky proimigrační, jako ten náš celý demagogický blok, ale pragmaticky vyhodnocuje, kam se zrovna postavit.
   Zásadně, ideologicky protiimigrační, je zde jenom SPD. P.K.

   Smazat
  2. https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Babis-neplni-slib-zadatele-o-azyl-prijimame-praskla-v-CT-Sojdrova-601730

   Smazat
  3. Anonymní9. listopadu 2019 7:42
   Pár desítek, nebo stovek jich sem pustil a musíme doufat, že to nebude navyšovat. Ta Šojdrová by jich sem navalila desítky tisíc, o tom není pochyb. A ještě by se u toho rozkladu našeho státu, tvářila jako matka Tereza, která zachraňuje svět. P.K.

   Smazat
 10. Ad ČT:

  http://www.rukojmi.cz/clanky/domaci-politika/9104-dopis-andreji-babisovi-bez-cenzury

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní8. listopadu 2019 17:47
   S tím schválením výročních zpráv ČT má autor naprostou pravdu. AB se v tom přibližuje demobloku.
   Ale s tím zakládáním STOP ANOFertu - takto již štěká na ANO plno hafanů a sestupují k 5% volebních preferencí.
   Ale něco pozitivního, nenabízí kromě SPD, žádná relevantní politická síla. Proto je také, v rozporu s jejím volebním ziskem, ve veřejnoprávních prostředcích absolutně sabotována. SPD je totiž ohrožením současného liberalistického systému, je to jediná náhrada ANO, v politice zachování našeho státu a národa. Jednoznačně zde nemáme nikoho vhodnějšího. P.K.

   Smazat
 11. https://pornfile.cz/hledej?q=P%C5%99edsedkyn%C4%9B+pra%C5%BEsk%C3%BDch+PIR%C3%81T%C5%AE+-+Michaela+KRAUSOV%C3%81+alias+Jakub+JANDA+-+EH+%28v+akci%21%29+a+PRIM%C3%81TOR+PIR%C3%81T%C5%AE++Zden%C4%9Bk+H%C5%98IB+PRAHA%2C+jej%C3%AD+p%C5%99%C3%ADtel+je+poslanec+Jakub+MICH%C3%81LEK%2C+st%C3%A1%C5%BE+u+sen%C3%A1t.+Libora+Mich%C3%A1lka+u+Pir%C3%A1t%C5%AF+-+Praha.mkv.mp4+.porno

  https://pornfile.cz/file/o9MS4O9D1Loc/jakub-janda-eh-byva-hostem-v-ceske-televizi-a-to-v-168-n-f-newsroom-i-predsedkyne-prazskych-piratu-michaela-krausova-v-akci-ct24-pritelem-je-poslanec-pirat-sebechvalne-nazvany-tank-z-loun-j-michalek-praha-mp4-mkv-avi

  OdpovědětSmazat
 12. Schválení zpráv o ČT je geniální krok A. Babiše. ČT to jen utvrdí o správnosti a zaměření publicistických pořadů, vzroste sebedůvěra, arogance a aktivizmus redaktorů. S tím bude prudce narůstat i odpor veřejnosti vůči veřejnoprávním médiím, porostou preference ANO a dalších stran a politiků kritických k ČT. V únoru 2020 nebude schválena další zpráva o ČT a otevře se cesta k radikálním změnám (např. sloučení ČT a ČRo, zrušení koncesionářských poplatků a napojení těchto médií na státní rozpočet s příspěvkem státu do 2 mld. Kč ročně). Přitom by při sebereflexi ČT v prvním kroku stačilo zbavit se neprofesionálních, okoukaných, fanatických a neoblíbených či přímo nenáviděných redaktorů jako je V. Moravec, p. Fridrichová, p. Wolner a několik dalších, kteří se zbytečně politicky projevují a angažují.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. V našem Kocourkově “říše snů". To by musel Faltýnek a spol., přestat křepčit na MFFKV, zadara? ÁNO v roce 2020 má být zrekonstruovaný, celý ansámbl kolem MFFKV, peníze od d. plátců jsou Alena Schillerová, česká PRÁVNIČKA, od prosince 2017 ministryně FINANCÍ ČR v první i druhé Babišově vládě?

   A poté se rozjede ta čistka, píši to správně, bravo ...

   Smazat
  2. Nevím, nevím zda Andy nepřehnal tlak na toleranci svého voličského elaktorátu.ČT je asi mimo podporu většiny koncesionářú. Už se jen sama sebe chválí, tzn, že je u konce s dechem.

   Smazat
 13. Ano Čtv i Čro se stávají natolik nesnesitelnými, že si už podřezávají větev, na které sedí. Jsou už podílem té své propagandy nad své režimní předchůdce. Ti svou nechutnost alespoň trochu kompenzovali kvalitou své další produkce.

  OdpovědětSmazat
 14. Já si nový setop box nekoupím, přesto jako srab budu platit výpalné. ANO s mým hlasem už nepočítejte.

  OdpovědětSmazat
 15. Andy, Slonkovou jsi ustál, naopak ti přihrála hlasy, ale za deštník nad ČT a Dvořákem tě přijde draho.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.