Reklama

pátek 15. listopadu 2019

Mezinárodní soudní systém jako další oběť globalismu


Rostislav Iščenko
15. 11. 2019 ukraina
Provozovatel projektu Severní proud 2 (Nord Stream AG) se obrátil na arbitrážní soud z důvodu nesouladu úprav směrnice o plynu Evropské unie s Energetickou chartou. Mezinárodní soud OSN rozhodl, že jeho jurisdikce zahrnuje projednání žaloby ze 16. ledna 2017, v níž Ukrajina obviňuje Rusko z porušení Mezinárodní úmluvy o čelení financování terorismu z 9. prosince 1999 a Mezinárodní úmluvy o odstranění všech forem rasové diskriminace z 21. prosince 1965. Naftogaz Ukrajiny podal žalobu proti Gazpromu u Stockholmské arbitráže za 22 miliard dolarů. Zároveň Gazprom zpochybňuje předchozí soubor rozhodnutí Stockholmské arbitráže, podle něhož dluží Naftogazu více než 2 miliardy dolarů.

Toto nejsou zdaleka všechna sdělení o divech světového soudního systému za minulý týden. Jsou to pouze ta, která se přímo týkají Ruska a pouze ta nejviditelnější. Je snadné postřehnout, že kterékoli mezinárodní soudní orgány ve vztahu k Rusku pracují s obviňujícím zaměřením. Soudy navíc věří na slovo jakýmkoli výmyslům žaloby a nutí Rusko, aby dokazovalo, že nespáchalo zločiny, jež se mu kladou za vinu, namísto vyžádání důkazů od žalobce.

Analogicky pracovala společná vyšetřovací skupina, která pod vedením nizozemské prokuratury vyšetřovala skázu letu MH-17. Jsem si jist, že soud, připravovaný v Nizozemsku, také udělá všechno pro to, aby Rusko obvinil (není náhoda že Malajsie, jejíž letadlo havarovalo, již dříve vyjádřila nedůvěru k výsledkům vyšetřování). Ale ještě předtím se zahalil do nesmazatelné ostudy Mezinárodní trestný tribunál pro bývalou Jugoslávii (ICTY), který snaživě obviňoval Srby a ospravedlňoval ostatní strany komplexu jugoslávských občanských válek.

Ve výsledku Rusko stáhlo svůj podpis z dohody o zřízení Mezinárodního trestního soudu (ICC), který nahradil vytvořený ad hoc ICTY pro trvalé působení. Mimochodem, USA také stáhly svůj podpis, přičemž výslovně uvedly, že nemohou připustit, aby neamerický soud soudil americké vojáky a  úředníky. Čína dohodu nepodepsala vůbec. Je pochopitelné, že bez ratifikace třemi nejsilnějšími světovými mocnostmi je Římský statut (definující práva a pravomoci Mezinárodního trestního soudu) cárem papíru.

Je třeba poznamenat, že pokud USA již v roce 2002 stáhly svůj podpis z Římského statutu, pak Rusko definitivně upustilo od úmyslu stát se členem ICC až v roce 2016. V té době byl mezinárodní soudní systém již plně využíván proti Rusku a bylo jasné, že kdyby Moskva ratifikovala Římský statut, ICC se okamžitě změní na strukturu, s jejíž pomocí by USA, které nejsou členem, soudily Rusko, které se v něm nacházelo.

Situace s ICC ukázala, že poté, co USA začaly ničit mezinárodní právo přivlastněním si pravomoci soudit, trestat a udělovat milost kterémukoli státu, aniž by se komukoli zodpovídaly, mezinárodní soudní systém také nebyl s to problém ustát. Rusko udělalo vše pro to, aby se udrželo, když se v první fázi vyhýbalo radikální reakci dokonce při zjevně nespravedlivém rozhodnutí u žalob namířených proti němu. Pozice byla pochopitelná a správná. Pokud USA opouštějí pozici hegemona a ztrácejí možnost rozhodným způsobem ovlivňovat mezinárodní soudní systém, je možné se pokusit učinit jej skutečně spravedlivým a změnit jej na způsob nekonfliktního řešení mezistátních rozporů na základě všem dobře srozumitelných a všeobecně přijímaných pravidel.

Ukázalo se však, že mezinárodní soudní systém byl, stejně jako ostatní mezinárodní organizace, v posledních dvou desetiletích na doraz zaplněn levo-liberálními globalisty. Pro ty je likvidace jejich snů o globalizovaném "tolerantním" světě pod kontrolou USA katastrofou. Vinu má na této katastrofě Rusko, které se odmítlo podřizovat americkému vedení. Katastrofu je třeba se pokusit odvrátit, a i když to nevyjde, Rusko je stejně třeba potrestat.Tento systém tedy začíná fungovat proti Rusku již nejen na objednávku USA, ale také samostatně. Navíc, dokonce ve vnitropolitickém boji v USA zaujímají velmi jednoznačnou pozici při podpoře levo-liberálních globalistů, vystupujících proti Trumpovi. Takže pokud by se demokratům podařilo předložit otázku o impeachmentu Mezinárodnímu trestnímu soudu, obávám se, že úřadující americký prezident se se zlou potáže (a mohl by i skončit jako Miloševič).

Celkově mezinárodní justiční systém ve všeplanetárním konfliktu levo-liberálních globalistů s pravo-konzervativními patrioty přijal stranu liberálů. Mezinárodní soudy již nejsou jen neobjektivní, ale nejsou ani namířeny výhradně proti jednomu státu nebo skupině států odpadlíků (jako dříve), jsou mechanismem v první všeplanetární občanské válce globalistů s konzervativci, která probíhá téměř v každé zemi (pouze v každém jednotlivém případě má různé podoby).

Jakmile se globalisté pokusili udělat ze soudního systému svou zbraň, odsoudili jej ke zničení.Nevzali v úvahu, že mezinárodní tribunály jsou zbraněmi vítězů, a globalisté tuto válku jasně prohrávají.

Rusko se bude i nadále snažit zachovat alespoň nějaké zlomky současného systému mezinárodního práva, alespoň některé fungující mezinárodní organizace a alespoň část soudního systému. Není to kvůli nějaké mimořádné laskavosti Moskvy, ale z důvodu naprosto pragmatických úvah. Za prvé, bořič pravidel je vždy první, kdo ztrácí podporu. Proto formální primát při ničení mezinárodního soudnictví (a dalších systémů) je nejlépe ponechat na jiných (jako se USA staly prvními, kdo stáhl podpis Římského statutu). Za druhé, dokonce i zbytky fungujících mechanismů umožní obnovit systém rychleji a s nižšími náklady, než kdyby se vytvářel od nuly. Za třetí, během přechodného období jsou stejně zapotřebí nějaké organizační struktury, aby se zabránilo rozsáhlé chaotizaci našeho světa.

Moskva však bere v úvahu, že její odpůrci disponují dostatečným destruktivním potenciálem a že se zjevně dostali na zcestí (o čemž svědčí přinejmenším tvrdá, na pokraji skluzu k občanské válce, konfrontace mezi trampisty a globalisty v USA, která se již v mírné formě rozšířila do Evropy). Rusku nemusí banálně dostačovat hotovostní zdroje, aby udrželo alespoň část fungujícího mezinárodního pořádku. Proto jsme již pět let svědky toho, že Moskva zkouší alternativu ke stávajícímu systému řešení krizí. Rusko jednoduše přebírá odpovědnost za zajištění dodržování dohod uzavřených stranami. Poskytuje záruky, které pak dodržuje. Přičemž je řešení vypracováváno s ruskou mediací výhradně zúčastněnými stranami, zapojenými do konfliktu. Dokonce i země v regionu, v němž se konflikt odehrává, musí prokázat minimální adekvátnost a schopnost se domluvit, aby se mohly účastnit jeho urovnání.

Tento mechanismus byl účinně vyzkoušen na syrském urovnání, kde Rusko najednou nahradilo ženevský proces astaninským*. Nyní se ho Rusko snaží rozšířit na celý Blízký východ, chaotizovaný Američany za Obamy. Věci se neprosazují bez problémů, ale zainteresované země prostě nemají jiné východisko. Na rozdíl od stávajícího mezinárodního soudního systému, který slouží zájmům levo-liberálních globalistů, je Rusko skutečně čestným zprostředkovatelem. Jeho diplomaté nestimulují strany, aby prosazovaly jedinou pozici, ale aby hledaly přiměřený kompromis, a ruská armáda pak nedotknutelnost tohoto kompromisu zabezpečuje.

Mimochodem, rád bych upozornil na skutečnost, že autorita ruského státu v regionech, v nichž se aktivně zapojil do urovnání, vzrostla natolik, že pro provádění kontrolní mise není třeba mít mnohatisícové skupiny vojáků. Obyčejná hlídka vojenské policie, ukazující ruskou vlajku, má na strany konfliktu usmiřující vliv. Kvůli tomu však bylo nutné i v roce 2008 v Abcházii a Osetii, i v roce 2014 na Krymu a Donbasu, i v letech 2015–2018 v Sýrii ukázat, co se stane těm, kteří nechápou, že špatný mír je lepší než laskavá hádka.
Je pochopitelné, že ruské mise čestných služeb jsou nyní považovány za dočasné nucené nahrazení světového soudního systému v těch případech, kdy tento nefunguje. Ale není nic trvalejšího, než dočasnost.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová
* Proces z města Astana (¨Nyní Nur-Sultan, Kazachstán) k urovnání občanské války v Sýrii ZDE

25 komentářů :

 1. Ukrajina dokazuje, že je služkou, nástrojem, i hračkou globalizačnoch lupičů a že nebýt její strategické polohy, její "osamostatnění" bylo vlastně OČISTOU RUSKA.

  Mezinárodní soudnictví se zvrhlo dávno v oficiální racketeering Deep state a jeho Sanhedrinu, či jak si tam nadávají.

  OdpovědětSmazat
 2. Polsko je ještě větší služka, než-li Ukrajina. Nelíbil se jim ruský plyn, proto Polsko dělalo na americkou zakázku vše možné i nemožné proti výstavbě SP-2. A výsledek? Včera jsem se na ČT24 dočetl, že polská plynárenská společnost PGNiG varuje před nedostatkem plynu v EU. Kreténizmus a slouhoství jdou ruku v ruce a jsou nevyléčitelné. Opět se potvrzují Churchillova slova, že Polsko je hyenou Evropy.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. hyena to je už docela síla, u nás se vžilo rčení "jsi proradnější než Polák"

   Smazat
  2. Je tu velký paradox. My si o Polácích myslíme, co si myslíme, máme s nimi ne moc dobrou historickou zkušenost a přitom jsme my Češi pro Poláky podle opakovaných sociologických průzkumů nejsympatičtější sousedé.

   Smazat
  3. 10:20 žádný jiný soused se od nich nenechává tak hezky a tak dlouho vojebávat, takového souseda bych také miloval :-)

   Smazat
  4. 10:20 Ať tak či onak Polákům vděčíme dnes zato, že bolševické hordy neprošly v roce 1920 do Evropy a kdyby bývali byli rozumný i v roce 1939, tak kde by dnes Evropa končila! - http://img15.deviantart.net/8736/i/2013/256/2/e/pakt_ribbentrop___beck_vol__2_by_coszniczego-d6m4e0q.png

   Smazat
 3. Ruské přírodní bohatství je mocná čarodějka. Západ je zvyklý nakoupit za a prodat za 100.

  OdpovědětSmazat
 4. Žijeme v kapitalismu. A když se na všechny problémy, které se řeší podíváte více z blízka, zjistíte, že všude jde o peníze a zisk. Protože USA ztrácí ekonomickou sílu má dva způsoby jak to řešit. První je, že by začali Amerčani na sobě pracovat, aby dosáhli takových výsledku, aby opět byli ve všem první. Duhá varianta je tzv. zadržování konkurence, tedy když já na to nemám, tak zlikviduji svého konkurenta, aby byl na tom hůř než já. Proto, když Američani viděli, že se slibně rozvíjí obchod, mezi Evropskými státy a Ruskem, tak se rozhodli, tento obchod překazit a rozeštvat státy kolem Ruska a tak docílit izolaci Ruska, aby ztížili obchod s Evropou. Podařilo se jim provést Majdan na Ukrajině a dovést ekonomiku Ukrajiny do stavu horšího než za doby SSSR a tak ji zadlužit, že Ukrajina bude prodávat již svoje území za pár dolarů, že nakonec úplně zanikne. S tím souvisí i akce Američanů proti dodávkám plynu do Evropy, aby mohli dodávat plyn Američani, ale za trojnásobné ceny. Všechny státy Evropy jsou nucené vstoupit do NATO a platit výpalné USA prostřednictvím kupováním předražených Amerických zbraní. Česká republika bude muset nakoupit za 14 miliard Americké vrtulník, které jsou několikanásobně dražší oproti těm z Ruska, které navíc jsou lepší, protože Britové je nakoupili pro své vojáky v Afganistanu, kde Americké vrtulníky jsou k ničemu. Sestřelení MH 17 bylo provedeno proto, že i přes události na Ukrajině Německo a ostatní státy Evropy se nechtěly vzdát výhodného obchodu s Ruskem. Po sestřelení MH 17 donutili Američani Evropu uvalit na Rusko sankce a sami s Ruskem zvýšili vzájemný obchod. Všechno se točí o tom, kdo ve světě bude žít na úkor koho. Amerika chce žít na úkor ostatního světa a kdo se proti ní postaví je zlikvidovaný, jako například Ivo MOráles v Bolívii, nebo zabit jako například Husaj a Kadáfi. A všude jde hlavně o peníze zabalené do hesel, jako je demokracie a lidské práva. U nás se provedla sametová revoluce s hesly o svobodě a následně byly všechny naše důležité firmy předány zadarmo do rukou zahraničního kapitálu včetně vody a vzduchu. A dnes máme slavit svobodu, ale pro koho?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ale takto to honorace chtěla je to zavedeno všude že votrok nema pravo do něčeho kecat i kdyby měl stokrat pravdu tento sytem je postaven na nadčlověku ktery rozhoduje o druhem nejlepe sam a bez divaku a vždycky ma pravdu i kdyby ji vzapěti změnil otazkou je proč by se měl otrok snažit něco změnit když šance je nula ledaže by byl masochista a nechal se jako udajny terorista mlatit nebo zastřelit

   Smazat
  2. Budu se opakovat, ale problémem dnešního světa je právě neudržitelný systém, který se snaží při životě udržet USA, tj. žití na úkor zbytku světa. Assad v jedné jediné větě řekl naprostou pravdu, že USA vedou válku za své přežití. Doplním, že díky dolaru vedou válku doslova s celým zbytkem světa. USA mají 5% obyvatel Země, ale spotřebovávají 50% energetických surovin planety a produkují 40% světového odpadu, ale ani to nestačí, protože i přes toto plýtvání pokrývají pouze 30% americké spotřeby. Zbytek je třeba někde někomu odcizit i za cenu nasazení vojenské síly (viz třeba syrská ropa), nebo za dodávky zaplatit tiskárnou ničím nekrytých dolarů (viz třeba Čína, Japonsko, ale na řadě je i EU). Ale bumbrlíčkovi to stále nestačí a kvůli němu jede na konečnou celá planeta! Čína a Rusko asi vše nechají v klidu do konce r. 2020, protože sází na znovuzvolení Trumpa, asi doufají, že on jediný dokáže Ameriku umravnit a postavit na vlastní nohy. Osobně nejsem takový optimista, v USA je tradice zbavovat se "nevhodných" prezidentů. P.S.: USA už nemají ekonomickou sílu desítky let, žijí proto už jenom ze síly vojenské!

   Smazat
  3. Bolívie (stejně jako Chile) musí být ničeny, protože mají obrovské zásoby lithia, které potřebuje soudruh Musk pro výrobu baterií ve své firmě Tesla. Koncern zadal úkol své vládě a ta pověřila CIA pomoci trochu revolučním nepokojům v těchto a již se dílo daří :-)

   Smazat
  4. 9:53...Ta samozvaná hydra která se prohlásila za prezidentku má zvláštní názory.
   V zemi kde je 80% obyvatelstva indiánského původu prohlásila,že jejich místo je v horách.Né ve městech.
   Helanov

   Smazat
 5. No a co, občané ČR nic nepodepsali a také běžné občany odsusují soudy, které jsou vytvořeny pro "elitu" národa dle mého jelita národa.
  Václav

  OdpovědětSmazat
 6. rozvraceny neni jen mezinarodni ja to vidim tak že jsme v rozvraceni mistry světa stači vědět co za komedije s važnou tvaři předvadi naši nesmrtelni soudci třeba 10soudu v jednom připadě a každy rozsudek jinak jako vitasek jednou osvobozena pak odsouzena na tvrdo na 8roku a pote znovu osvobozena je vidět že jsou v tom prachy nebo uplna debilita nebo ma každy jiny noty či lepe jestli mu stara dala nebo nedala přijde mi že tyto pokusi jsou řizene a soudci by měli byt přemistěni do vyzkumaku ane dělat pokusy na lidech

  OdpovědětSmazat
 7. Soudní systém na Západě:
  https://img.blisty.cz/img/27794.jpg?id=27794&size=400&mg=0

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 9;49
   Tomuhle se říká nestrannost soudů dle notiček amiokupantů!☺

   Smazat
  2. oprava: a mých (rozuměj: putleroffských) okupantů!☺

   Smazat
 8. Správně Rusko nás chrání před globalizací podporuje národ vlast rodinu.

  OdpovědětSmazat
 9. A v tomhle bordelu porad nekdo neco placa o svobode...Nejsou ti lide trosku tupi?

  OdpovědětSmazat
 10. Uprchlíci z Eritreje a Súdánu na nás házeli kameny, totální násilí, ale to se nikde nedočtete. Spisovatel Tenenbom je zde s knihou o dnešní Británii:

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Uprchlici-z-Eritreje-a-Sudanu-na-nas-hazeli-kameny-totalni-nasili-ale-to-se-nikde-nedoctete-Spisovatel-Tenenbom-je-zde-s-knihou-o-dnesni-Britanii-602974

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Potápět je,nedovolit za žádnou cenu vystoupit na břeh!

   Smazat
  2. Migranti jsou vlastně jen nástrojem musíme likvidovat toho, kdo nástroj drží.
   Václav
   pro blce - ty co toto bezprecedentní míchání národů podporují a jsou za to dobře placeni.

   Smazat
  3. 17:54... Přesně!
   Ti invazisté za nic nemohou, vlastně se chovají jen racionálně,jdou za plným korýtkem.
   Vinen je ten,kdo jim do toho korýtka sype potravu.
   Ti černoušci si lická práfa a všechny ty charty nevymysleli.Jen se je naučili obratně využívat.
   Ten Söros je jenom takový maskot,za ním stojej daleko větší zrůdy.
   Helanov

   Smazat
  4. Helo, souhlas. Ještě mi vaďí naší " tákači + donašeči + udavači " v EU a i ti co jen těličkují.

   Smazat
 11. https://www.hoppner.cz/lze-si-u-nas-objednat-odsouzeni-za-vrazdu-hluboky-stat-brani-sve-hradby-valka-znalcu-o-kauzu-kramny-poprava-dvou-neposlusnych-bez-dukazu-a-svedku-exkluzivni-rozhovor-s-popr/
  https://www.hoppner.cz/kauza-necesany-rekordni-odskodne-take-kvuli-umrti-dedecka-sex-vysetrovatele-se-svedkyni-je-ministerstvo-spravedlnosti-informacni-kancelar%ef%bb%bf/

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.