Reklama

čtvrtek 28. listopadu 2019

Ministerstvo zahraničí Číny předvolalo velvyslance USA v Pekingu za zákon o Hongkongu

28. 11. 2019     russian
Náměstek ministra zahraničních věcí ČLR Le Yucheng předvolal velvyslance USA v Pekingu Terry Branstada a vyjádřil svůj protest proti podepsání zákona o ochraně lidských práv a demokracie v Hongkongu prezidentem Spojených států Donaldem Trumpem.


Yucheng poznamenal, že se jedná o "závažné zasahování do záležitostí Hongkongu, závažné zasahování do vnitřních záležitostí Číny a závažné porušení mezinárodního práva a základních principů mezinárodních vztahů".

Ministerstvo zahraničí Číny vyjádřilo protesty a pobouření nad těmito americkými akcemi.

Je uvedeno, že Peking vyzývá Washington, aby "napravil své chyby a změnil svůj kurz".

Dříve jsme se dověděli, že Trump podepsal zákon o demokracii a lidských právech v Hongkongu.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

9 komentářů :

 1. Americani maji v arzenalu diplomaticke sikany zabirani budov, vyhostovani diplomatu, neudelovani viz nebo omezovani pohybu. Takze na nejake predvolani velvyslance z vysoka serou. Zvlast kdyz od zacatku bylo zamerem Cinu poskodit. Takze proc se vubec namahat, kdyz reakce druhe strany bude nulova a pojede si dal to svoje. Nikdy jsem nepochopil, proc hlavne Rusko neoplaci stejnou minci. Napriklad Magnitsky act sel bez problemu americanum vratit, je rozhodne z ceho vybirat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je to o tom, že se Rusko a Čína snaží udržet standart mezinárodního práva. I když se to nezdá, jsou takové kroky velmi účinné hlavně jako garance pro jednání s dalšími státy. Proto se rusům daří úspěšně vyjednávat tam, kde jiní pohořeli. Jsou také důležité pro udržení stability mezinárodní situace.

   Smazat
  2. Tak mě napadá... Když nás Svině ze Sviněryjí tahá z ruského vlivu a teplický šejk z čínského, kdo nás, až se jim to povede, potom vytáhne z těch hoven?

   Smazat
 2. Jsem rád že si to Čína nenechá líbit je třeba tvrdě diplomaticky proti usa zasáhnout. Nebo se tam jednou objeví us okupační jednotky. Které přijdou chránit „demokracii".

  OdpovědětSmazat
 3. „NATO je mrtvá.“ Okamura zatloukl poslední hřebík do rakve Aliance. Musíme hledat nové bezpečnostní zakotvení, vyzývá:

  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2019112811026466-nato-je-mrtva-okamura-zatloukl-posledni-hrebik-do-rakve-aliance-musime-hledat-nove-bezpecnostni/

  OdpovědětSmazat
 4. Spekulace a bezdůkazné opakování předchozích tvrzení. Čínské velvyslanectví posílá BIS jasný vzkaz:

  https://cz.sputniknews.com/svet/2019112811026105-spekulace-a-bezdukazne-opakovani-predchozich-tvrzeni-cinske-velvyslanectvi-posila-cuckarum-jasny/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hele Unknown, vy jste mnohojediný či mnohojediní, něco jako JHV, a Helanov je v rámci té mnohosti samojediná, nebo jak je to? Přiznám, že v tom mám bordel. Jen zvědavost :-)

   Smazat
 5. Připojuji se k Milanovi, k dotazu na nickovost UNKNOWNA. Alespoň pohlaví by mělo být identické (nerad bych vyznával symfonie 33.mu pohlaví!).

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.