Reklama

pondělí 25. listopadu 2019

NATO odmítlo Ukrajinu kvůli Rusku

25. 11. 2019 lenta
NATO zatím nemá zájem o přijetí Ukrajiny do svých řad. Oznámil to na kanadském bezpečnostním fóru v Halifaxu poradce prezidenta USA Robert O'Brien, informuje agentura RIA Novosti. Podle informací agentury byla O'Brienovi zadána otázka, zda se Severoatlantická aliance potřebuje aktivovat, aby ochránila Ukrajinu před "ruskou agresí". Poradce prezidenta USA odpověděl, že podle jeho názoru není tato otázka nyní na pořadu jednání. "Nemyslím si, že pro NATO jako celek by bylo atraktivní přijmout Ukrajinu a dostat se do přímého konfliktu s Ruskem", upřesnil.

O'Brien také zdůraznil, že NATO bylo vytvořeno, aby se nepřipustil konflikt s Ruskem.

Počátkem listopadu generální tajemník aliance Jens Stoltenberg připustil, že chce vidět Kyjev jako součást NATO, ale odmítl uvést jakékoli možné termíny. Vyzval také ukrajinské orgány, aby se soustředily na reformy.

Kurz Ukrajiny na vstup do Evropské unie a NATO je zakotven v ústavě této země. Příslušný zákon v únoru letošního roku podepsal pátý prezident Petr Porošenko. S podporou tohoto kurzu opakovaně vystoupil nový prezident Vladimír Zelenský.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

9 komentářů :

 1. NATO podle svých pravidel nemůže přijmout žádného člena, který má nevyřešené územní spory se sousedy. Takže Ukrajina si nemůže ani podat žádost.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Copak západ a s ním NATO dodržuje nějaký podobný princip, o kterém se zmiňujete? Mohu se jenom zasmát. Takže Kosovo, na jehož území leží americká vojenská základna (překladiště afghánského opia) Bond Steel, sice formálně (de jure) v NATO není, ale ve skutečnosti (de fakto) je nejaktivnější členem této útočné aliance.

   Smazat
  2. 8:19...Velmi trefné...Co je dovoleno Deepovi není dovoleno Pepovi,co?
   Helanov

   Smazat
  3. Od zacatku zlocinecka organizace NATO ktere si dala do cela nacistickyho generala Speidela a spolu s CIA spachaly volebni teroristickej utok v Italii 1980.
   80 mrtvych a spoustu ranenych se melo hodit na zase /neni to poprve ani naposled/,komunisty aby nebyli zvoleny...

   Smazat
 2. Členské země NATO zatím na Ukrajinu posílají zbraně třemi kanály (legální, pololegálním a zcela nelegálním) a čekají, až se to tam vymlátí mezi sebou. NATO pak uzavře smlouvu s vítězem. Zatím je to velké sousto s velkým počtem hladových krků, které Rusko přestává vyživovat, Amerika na to nemá a EU se do toho nechce.

  OdpovědětSmazat
 3. Ještě že tak asi si uvědomují že je to smrtelně nebezpečné určitě nechtějí chcípnout za banderovce.

  OdpovědětSmazat
 4. NATO Ukrajinu nechce,protoze ztratila Krym...Porad jen lzou

  OdpovědětSmazat
 5. Plky, kterým by věřil jenom Míša Gorbačov. Svého času se rovněž vůbec nechtěli rozšiřovat a teď jsou nejenom širocí, ale i dalecí. Jeden český blouznivec a naivka je dokonce i pro zbytečnost rozpouštěl. Vydrželo mu to asi týden

  OdpovědětSmazat
 6. NATO je vrcholek špíny a podlosti, své ovečky blbečky z východních států nutí platit stále víc na zbrojení na ochranu před nepřítelem, kterým jsou ale oni sami. Prachy stejně končí v USA jako např. profláknuté miliardy na vrtulníky, pořád nějaké strašení. Poláci se už podělali a zvou si tam základny, no prostě hnus velebnosti. Záložák.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.