Reklama

středa 20. listopadu 2019

Neblahé dědictví

Stanislav A. Hošek
20. 11. 2019
Říká se s oblibou, že důchodci nemají nikdy čas. Jelikož nejsem důchodce, ale čistý penzista, patřím k těm seniorům, kteří mají času habaděj. Při sledování dějů tohoto roku jenom lituji, že pan Werich neřekl, kolik má jeden „habaděj“ chvilek. Takže on jich může mít snad i milion. Ať je vztah zmíněných neurčitých číslovek jaký chce, začínám být přesvědčen, že milion chvilek už byl poslední „manifestací“ spolkem Milion chvilek pro demokracii přečerpán. Zdůrazňuji, že v mých očích už byla nedávná akce na Letné manifestací a nikoliv demonstrací. Demonstrace totiž žádá dialog, manifestace už ho nevyžaduje, protože je přesvědčena, že ho už ani nepotřebuje. V takové situaci se dneska cítí minimálně hlavní představitel jmenovaného spolku, který už diktuje. Diktuje nejen vládě, ale i opozici, ba dokonce celému našemu společenství.

OF – nepolitická politika

Kde hledat kořeny celého toho novodobého jevu? Podle mne dneska už zcela zbytečná otázka. Odpovědí byla právě jmenovaná manifestace z 16tého listopadu léta páně 2019. Odpověděli na ni především ti, kdo na akci veřejně vystoupili. Byli to vesměs uctívači Václava Havla a jeho nepolitické politiky. Jak jinak lze totiž vůbec chápat politické angažmá nepolitiků? A jak jinak lze vysvětlit politickou aktivitu lidí, co odmítají účast v reálné politice? Na to je jenom jedna odpověď. Jde o lidi, kteří propadli iluzi dávného Občanského Fóra, které založil jejich idol pod heslem: „Politické strany jsou pro straníky, OF pro všechny“.

V tom hesle byla už tehdy skryta lež. Neříkalo, že je pouhým historickým produktem na jedno použití. Že pro první popřevratové volby staví proti sobě KSČ s jejími nohslednými partajemi z Národní Fronty a proti nim občany celého zbytku společnosti. Takové použití občanské společnosti vůči politickým stranám bylo ojediněle možné, ovšem v budoucím systému, který měl být zastupitelskou parlamentní demokracií, nepoužitelné.

Havel a jeho nejbližší společníci založili Občanské fórum jako vykonavatele převratu tehdejšího politického systému a nic víc. Většina z nich totiž od počátku věděla, že na provozování budoucího nosného politického systému jakési všeobjímající sdružení občanů nestačí.

Ne tak sám Havel. Ten po celou svou politickou aktivitu stavěl občanské spolčování do různých aktivit za jakýsi vyšší typ demokracie, která nepropadne soutěži zájmů reprezentovaných politickými stranami. Jako prezident později svůj názor modifikoval tak, že ony spolky občanů od jednorázových po trvalé, budou hlavními prvky korigující politiku prováděnou stranami.

Na první pohled to zní dobře. Jenže by to možná platilo ve společnosti, kde se politicky angažuje naprostá většina občanů, takže výsledky voleb politických stran by korespondovaly se zmíněnými aktivitami občanských spolků, sdružení a dalších iniciativ. Nic podobného se ovšem nestane, protože většina lidí o aktivní, nadtož přímou účast v politice neměla, nemá a nikdy nebude mít zájem. Politická část veřejného prostoru je totiž natolik široká, že rozumní lidé uznají, že by se museli tématice věnovat po veškerý svůj čas. Jelikož si ale musí zajistit svou existenci nechávají za sebe rozhodovat své zástupce,

Troufám si tvrdit, že současná aktivita spolku Milion chvilek pro demokracii je poněkud zpozdilým dědictvím posledního politického převratu v naší zemi, jakož i neblahým dědictvím vedoucího zakladatele Občasného fóra.

Už název současné občanské iniciativy je lživý. To není spolek chvilek pro demokracii, ale proti zastupitelské demokracii a to je velice zásadní rozdíl. Takže v mých očích je to spolek milionu chvilek a nic víc.

Největší dosavadní politický kýč Milonu chvilek
Přiznám se, že konkrétní zatím jen negativistické aktivity, spolku jsou pro mne nezajímavé, takže jsem se jimi nezabýval. Zaujala mne až poslední akce, spočívající v Minářem vyhlášeném dokumentu nazvaném „Co chceme“. Ten byl na Letné k dispozici jako petice k podepisování „všem a každému“. Konstatuji, že větší politický kýč jsem dosud nikdy neviděl. Dokud milion chvilek halasil o tom, co nechce, tak se to dalo alespoň chápat. Jakmile ale nyní prohlašuje co chce, jde o dokonalý paskvil.

Jmenované tříbodové prohlášení totiž může podest kdykoliv a kdekoliv každý člověk. Jestliže říkám kdekoliv, pak myslím opravdu kdekoliv, třeba i v USA či na Ukrajině. A píši-li že kdykoliv, tak to zase platí doslova, že kdykoliv, třeba před dvěma stoletími či za dalších tři stal let. Jinými slovy řečeno, v prohlášení jsou uvedena „chtění“, o kterých může někdo neustále tvrdit, že ještě nejsou naplněna. Petice je tedy politicky věčná, čti nesmyslná, protože nic konkrétního neříká. Absolutní debakl, který mi jen potvrzuje, že jeho tvůrci oprávněně nemohou a ne že nechtějí, jít do reálné politiky, protože o ní nemají ani „ánunk“!.

Takže co dál?

Nikdy si nehraji na proroka, ale zkušenosti mi říkají, že generace, která dneska je v plné síle, se nedožije budoucího, nevyhnutelného politického zvratu. Je proto zbytečné, aby se na něj připravovala. Ovšem generace, která jako já má habaděj času, by ho měla blahodárně využít. Má dost zkušeností životních a politických, nezapomněla ještě kriticky myslet a umně si vyhledávat informace v prostředí masivní manipulace s fakty. Zmíněné know-how by podle mého přesvědčení měla předávat generaci svých vnuků, kteří nezažili minulý režim, který byl skvělou životní školou. Generace našich vnuků by neměla zbytečně ztrácet ani jednu chvilku svého času s Milionem chvilek, protože ten jim v ničem nebude v budoucnu prospěšný.

Každý z naší generace má habaděj času, který podle mne je mnohem větším množstvím, než milion chvilek pro cokoliv. Snažme se jej využít důkladněji, ne tak neumětelsky vyčerpat, jak se to daří Milionu chvilek. Pokusme se vybavit naše vnuky k tomu, aby byli připraveni, kdyby ještě je zastihl nový politický převrat.

102 komentářů :

 1. Máme tu navrh transparentu pro přišti Letnou

  SAMOZŘEJMĚ,ŽE MILUJEME HAVLA.
  Akorát nevime jestli to začalo předtim,nebo potom co nás ojebal!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pokusim se to jeste jednou shrnout.

   Vaclava i ostatni, prosim mazte nenavistne prispevky. Nutne. Jasne, kazdy bude rvat - cenzura a na "protipolech" neni? A jaka...

   Od ceho si asi myslite byla ta Letna?
   Prestanou? No neee. Jejich cil byl jasny, zrejmy - abyste po sobe stekaly, nenavidely se...
   I tak se ve spolecnosti vytvari nenavist a ani nemate predstavu, jakym tempem je - obcanska valka a zanik statu + genocida.

   Havel se zapletl do kruhu, z ktereho se nemohl vymotat. Do toho toceni ho dostaly cizi statni sluzby.
   Rozbil stat, protoze nechapal, co se kolem nej deje. No nevspominam na nej az tak spatne - jednoduse se nechal "zblbnout", jako zmagorena "Letna".
   A i jeho zdravotni stav sehral svou...

   Jinak byl doporuceny od KSC, i z Moskvy, kvuli zachovani bezpecnosti...

   Neee? Ano!

   Tak prosim, dost nenavisti, bez znalosti.

   A co se tyce antisemitismu i vseho co kolem lita...
   Nestve me, nebo muj kamos s Davidovou hvezdou (ktery zdejiz bohuz leni) se reinkarnuje v zraloka a ploutvemi vam roztriska palice:).
   R.I.P, kamo.

   Byl tu nekdy nejaky debil, byl, nebo nebyl? Ale byl. Cvok, ktery mel jednu vizi - kolektivni vina.

   Tak prestante soudit, bez znalosti. Tak se vzdy vytvari zaklad na mnohem, mnohem vetsi prusery.

   Dekuji, nobody

   Smazat
  2. 13.05
   Tvoje shrnuti je k ničemu.jen tu zabiraš prostor zbytečně,Navrhni kratce nápravu a nedřistej tu jak stara baba!

   Smazat
  3. možna že havlovi seto jednou vrati že donutil komunisty ke svemu nasobnemu zvoleni což byl určitě velky natlak a neustavni neli teroristicka zaležitost dnes je to směroplatne ale otazka je zda tohle bude směroplatne na věčne časi a dějiny nam dokazuji že tomu nemusi byt tak když dřivějši vitězove budou vykopani ničeni a dehonestovani jak je tomu zvykem nejen nyni

   Smazat
  4. PAMÁTKU HAVLA OSLAVIME PŘEVRATEM A VZNIKEM SOLIDÁRNHO STÁTU

   Solidárni stát je nový typ společnosti,kde NAŠE vlada bude muset převzit odpovědnost za politickou,ekonomickou a sociálni prosperitu!

   TO BUDE NAŠE NOVÁ ČESKÁ ŠKOLA,VALEČNICI ALTERNATIVY

   Smazat
  5. 2:58 Připojme se k organizování evropské Recoquisty, což je mezinárodní hnutí za evropské “znovudobytí”, inspirované událostmi zimní revoluce v Kyjevě a osvobozeneckého boje v Donbassu. Hnutí se snaží zapálit jiskru nejnovějšího evropského povstání proti dějinnému osudu a postavit očistný oheň oživení po celé Evropě.

   Tato nová generace bojovníků za skutečnou Evropu vznikla, když neo-bolševické Rusko zahájilo nevyhlášenou válku na Ukrajině, zatímco multikulturní EU, plná opovržení pro evropskou identitu, udělala totéž v Evropě.

   Sjednocení ukrajinských patriotů s ruskými a běloruskými spojenci ve válce proti společnému nepříteli (anti-národní režim Putina), který rozséval semeno sváru ve slovanských zemích - to byl první signál, že Reconquista přichází. “Ukrajina dnes, Rus a celá Evropa zítra” - to byl slogan zpečetěn krví kamarádů, které hrdě přijali jako motto příznivci z Německa a Francie, Španělska a Finska. Strom Reconquisty neustále roste a sílí díky vzniku nových poboček příznivců s jejich vlastním národním duchem a symboly. Proto je tento strom nahromaděn neuvěřitelnou národní solidaritou a synergií od dob 2. světové války.

   Nová Evropa, která se táhne mezi třemi moři (Jaderské, Baltské a to Černé), má geopolitický název - Intermarium. Východoevropské země mají mnoho společného: jsou sjednoceny díky svým etnokulturním zvláštnostem a sdílí odpovědnost za budoucnost naší Matky-Evropy, která je pod útokem z východu i západu. Východní obhájci budují Intermarium, opravdový panevropský „reconquest“ odrazový můstek, který přebírá geopolitický model.

   Symbolický význam Reconquista je nesporný v dnešní době, jelikož je to období civilizační kolize. Stará Evropa zmizela v ulicích Paříže, Kolína nad Rýnem a Bruselu. Rozbřesk Nové Evropy je na vzestupu v Kyjevě - https://www.youtube.com/watch?v=44PlgE1h1c4

   Smazat
  6. 9.51
   KYJEVU s jeho mejdanem se směje celá Evropa,Ukrajina přestane brzy existovat,jeji pole koupi kde kdo i Arabové.
   Ukrajinci by radši měli ve svém zajmu pěstovat vice papriky,aby měli vice páry,jinak.....

   Smazat
  7. 13:37 Bohužel - i díky židoklece která tam nyní dočasně vládne! Ne nepodobné klice židočekistů na Donbase. Teprvá až se spojí Jejich Vysokoblahorodí Igor Iványč a Dmitro Jaroš, zbaví Svatu Rus chazarských okovů a pak osvobodí i zbývající Evropu!

   Smazat
  8. Když bude Okrajina tak blbá jako dnes a nepostará se

   z toho sama dostat,pak z ni zbude jen vycucaný citron a sedřený mužik bude hledat v EU diru,kde ještě mu "dovoli" dřit jak otrok,aby se do takovych sraček jakose pro něho chystaji, už pokud možno nikdy nevratil!!

   Smazat
 2. Už nemálo událostí v historii překvapilo i ty, kteří je dokázali využít. Přišly jakoby z ničeho, jako blesk z čistého nebe. Jenže pak se s odstupem ukázalo, že situace prostě dozrávala a někdy stačilo málo jako poslední kapička, o které se pak píše, jako o příčině. A někdy si stačí tu kapku i vymyslet. To jen my teď v této chvíli pro stromy nevidíme les.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Veci zacaly uz od Husaka a jeho beznadejna tupost zavinila vznik Tlupy tolik bezedne Chartive-chamtive po penezich a posluhujici i zaprodat,/nejen celou Chartu/, chci rict odevzdat za baksis vsecko korporacim..A nechali komunisti i prijet presidenta Francie /uz od pohledu podvodny svine/ za Havlem , ktery byl vysokym urednikem Vichy/1940-44/, fasistickeho pro Hitlerovskeho statu, ktery pomahal vrazdit a masakrovat..Svuj k svemu kolaborant ke kolaborantovi a podle toho kdo vic da..

   Smazat
 3. Nový politický převrat jde na pomoc hnědé košili na LETNÉ
  timto PROGRAMEM

  1.

  SOLIDÁRNI STÁT NEBO SMRT!

  2.PŘIMOU OBĆANSKOU DEMOKRACII VOLIČŮ;KTERÁ JDE USKUTEČNIT TÉMĚŘ OKAMŽITĚ!

  3.VIME JAK OBEJIT 30 LET TRVAJICI EMBARGO NA ZAKON O REFERENDU!

  $:KDE JSOU VY ZLODĚJI DALŠI DVĚ TŘETINY NAŠICH MEZD!

  5.NELŽETE NAM;ŽE V ČR EXISTUJE STŘEDNI TŘIDA! TA BEZ ČLANKU Č.1 NEMŮŽE NIKDY VZNIKNOUT!

  OdpovědětSmazat
 4. Mnoho slov spojených v neurčité vyjádření

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ti darebáci ČSV by o těch člancich NPV chtěli diskusi,nic jim nedovolte

   MERDE to je francouzsky hovno!

   Smazat
  2. No zas na druhe straně,když nedovolime diskusi co dělat
   a co je ten solidarni stat vlastně je, tak to by byl navrat ke komunismu,kde byla cenzura!
   Ja jsem slyšela,že to je stát,kde plati jednoducha pravidla a sice

   POKUD SE TO HÝBE,ZDAŇ TO!

   KDYŽ SE TO STALE HÝBE, REGULUJ TO!

   A KDYŽ SE TO PŘESTANE HÝBAT DOTUJ TO!

   Pry se Klaus byvaly president ODS děla hloupý,že to nevěděl a do dneška mu to ještě ani nedošlo a chce přes synatora v rozbijeni státu pokračovat v tzv TRIKKOLONĚ!
   Vi nékdo z nas jak to vlastně ten převrat půjde dál?

   Smazat
  3. JA TO VIM.

   Jakasi HVzV to vysvětlovala na webu patřicimu vysocepostavenému komunistovi v této větě,kterou lze najit v zahraničnim odkazu u statu,kde se vysvětluje proč tamni vyspělý stát má o dvě třetiny vyšši plat než zuboženi domorodci v ČR.
   Problem je,že to tamnimu komunistovi bylo napsáno podrobně ovšem NIKDO z tamnich lidových komentátorů(průměr 10 ks) si to nedokázal vysvětlit a tak se HVzV ptali,že jako nevi proč a at to co napsalo vysvětli
   TEN KOMUNISTA HO OKAMŽITĚ tio HvzV ZABLOKOVAL A TAK HVzV MUSELA DRŽET HUBU!!
   Když někdo bude chtit ty dvě třetiny platu,které jsou mu ukradeny,tak at to tu napiše a ja to na tom internetu vyhledam a převedu tady.
   Když nikdo penize chtit nebude, tak co se budu namáhat,že ano?

   Smazat
 5. Pěkně děkuji, nesnáším revoluce jsem evoluční typ, natož převraty. Co převrat to větší průser. Po dalším se určitě probudím jako homelessák na Sahaře.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 18:51... Když se kouknu co se děje v Hongkongu,Bejrútu,Bagdádu,v Bolívii, Paříži,Venezuele,Chile, Barceloně i jinde, tak na mě jdou mrákoty.
   Helanov

   Smazat
  2. Než vas to Helanov porazi,podejte návrh na Nobelovu cenu miru

   pro našeho strejdu Putina,ten to umi źehlit jen se podivejte umi obsazovat celé poloostrovy beze ztráty jediného samopalnika!

   Smazat
  3. 20:20 To by byl pěknej durak (blb) kdyby přijal cenu krve, kterou dostal terorista Arafat, poskok uSS jestřábů Obama a další a další. Co se týká Krymu - nejrozumější věc, kterou vzhledem k okolnostem udělal. Nejen vzheledem k Rusku, ale vzhledem k míru v Evropě. No, ale jestli máte za to, že uSS základny na Krymu by byly pro Evropu prospěšné, pak je cokoli dodávat zbytečné. Snad jen tolik: Krym se "obsadil" sám v rámci referenda. Mimochodem - jste Čech? Ano? Tak jak by se vám líbilo, kdyby vám zakázali mateřský jazyk? Což přesně ukrajinští náckové udělali! Proto také ten bordel na Dombasu. Kvůli zákazu používání mateřského jazyka většinovému obyvatelstvu. Howgh.

   Smazat
  4. Nejdříve si musí národy ujasnit, co je to sebeurčení národů, kdy platí a kdy ne, a jak je třeba chápat celou Chartu OSN. Pak teprve lze diskutovat o přípustnosti nebo nepřípustnosti sjednocování či osamostatňování.

   Smazat
  5. 20:20...Samopalníků netřeba, když se poloostrov toužil vrátit domů ;-)
   Helanov

   Smazat
  6. 18,51
   Člověče, vy jste mne donutil o tom chvíli přemýšlet. Také nesnáším revoluce, ale trochu z jiného důvodu. Revoluce je spojená s násilím a až nepříjemně často vynese ke kormidlu naprosté gaunery a debily.
   Čím to, že právě ty české revoluce to potvrzují měrou víc než vrchovatou? Navíc se stoupající tendencí. Dalo by se to zkrátit v jednoduchou definici, že revoluce v Čechách jsou stoprocentní zárukou klesající kvality vůdců. A to jak morální, tak inteligenční.

   Smazat
  7. 4.33
   Ti z ČSV,kdesi napsali,

   že u nich žadni fujeři-lidově vůdci nebudou potřeba.
   Prý u nich je fujerem každý ,kdo přijde s nápadem,nejlépe dobrým a bude se to řešit pomoci naši občanské přimé demokracie,viz članek č.2.tak žadna křeč.
   To je totiž novinka jak byk,která šokuje majitele ukradené moci a proto se ji zuřivě bráni!

   Smazat
  8. Ty musíš bejt hodně zhnusenej "zhnusený" - já jsem taky zhnusenej ( a už dávno) ale ne tak, abych musel v půl páté ráno čumět do počítače na ten čím dál trapnější a hloupější bulvár ( produkce Seznam.cz - ne NR) Máš pravdu v úvaze, že "revoluce" nepříjemně často vynese ke kormidlu gaunery a debily, ale ne úplnou.Úplná pravda je, že KAŽDÁ revoluce vynese ke kormidlu gaunery, vychcandíry, podvodníky, šmejdy a bezskrupulozní lumpy - ne nepříjemně často - ale vždycky! Přičemž nejhorším státem na světě se stala ČR kde si mazaní gauneři ponechali socializmus se všemi jeho vymoženostmi ( státní dotace, rozdělování peněz podle svého uvážení, luxus, prebendy, rozdělování trafik a funkcí, klientzelizmus, levné žrádlo i bydlení, zatímco jinak jde o pravý opak - a tak dále) zatímco kapitalizmus byl nastolen jen pro "lid" -to je to příslovečné okrádání člověka člověkem, a my se v okrádání svých bližních tumlujeme jak červíci na mrtvole. Sám Péťa Nečas hřímal ze sněmovny, že nový režim v ČR je prasopes. Možná že určitou výjimkou byl Mao-Ce-Tung, který odmítal peníze, i jakékoliv výhody, bydlel i nadále v jeskyni,nosil placatou čepici, a v poledne chodil s ešusem do fronty na náměstí pro příděl čumízy spolu s ostatními. na tom žil i zemřel - i když byl pak "velký vůdce". Na takovou velkorysost hned tak žádný šmejd nemá - u nás všichni vylezli v tesilovým obleku z panelákový králíkárny do politiky si nakrást a přidělovat si, a ze země si udělali trhací kalendář.Až nějaké sdružení nebo uskupení povede revoluci za to, že veškeré politické, a vysoké státní funkce budou jen "čestnými funkcemi", kdy například nepřichází v úvahu aby poslanci (zástupci lidu) měli vyšší plat než zastupovaný lid, tak vezmu korouhev a půjdu v první řadě. A hned potom přijde zákon o prokázání původu majetku, pochybný majetek se zabaví - budou to obrovské hromady - a ze šmejdů budou bezdomovci. A osobně dohlédnu, aby ani v mraze neměli příbytek, a žádný demokratický špitál aby je nepřijal. Vyléčím jejich ego jejich vlastní medicínou.

   Smazat
  9. MAŠ PRAVDU 11.46 S TIM TOTALNIM ZHNUSENIM

   Je to prý tim,že se nezkušené a mirumilovné ovečky vydaly do kapitalismu pro vlnu,ale prokleti kapitalisté je naopak začali střihat do hola!
   Ted se našili ti berani z ČSV a tomu se začali vzpirat a bude mela a to dřive nebo později, protoże ovečkám ti vlci už všechno ukradli a sežrali a budou žrat i je a ted,když neštastný pan Babiš je bez peněz a začiná hledat výškrabky pry bude prodavat i zasbni kovy tj asi hledat posledni šrot,který ten vykradený stat ještě má!
   Ja to vidim tak,že když bude ČSV chtit solidárni stát bude to pro pana nami zvoleneho přecedu ZACHRANA!
   Nejvice mu pomohou chvilkaři ,ovšem jen když použiji ten skvělý PROGRAM NPV a daji mu ho přikazem,jinak sem s kedlubnou a bude převrat!

   Smazat
  10. 11:46
   Nevím jestli je to drb, (dnes fake) ale o Maovi se říkalo, že měl harém holčiček tzv revolucionářek, něco podobného snad měl mít i Kadáfí, jako osobní stráž. Ale to už byly aspoň dorostenky.
   S pozdravem váš fejk / Šfejk.

   Smazat
  11. Tak či onak,Putin připojil Krym po plebiscitu jeho obyvatel.Nám ani referendum není dovoleno,takoví demokraté nám vládnou.Pokud srovnám odtržení Krymu od Ukrajiny s odtržením Kosova od Srbska,kde bylo plno násilí a dokonce bombardování ze strany USA s podporou NATO,pak by Putin měl dostat Nobelovu cenu,když ji dostal Obama.

   Smazat
  12. Vtipné! Anonyme 13.21 - Šfejk by se mi líbilo i jako legální příjmení. Nebo pseudonym, kdybych byl spisovatel. Kéž by ČR měla zase nějakého vtipného autora, který by dokázal napsat nového Šfejka podle vzoru osudů dobrého vojáka - stejně vtipný román s popisem a konáním všech figurek které ovlivňovaly život občanů za c.k. České republiky po roce 1989. Celou tu směšnou byrokracii, která kurví životy obyčejných lidiček a zprostředkovává, aby život obyčejných lidiček mohl být kurven i dalšími zhovadilci z řad zbohatlíků - banky,pojišťovny, a ostatní. Možná by to bylo pěkné čtení, veselé i smutné.... "Česká fójak - toprá vójak"....

   Smazat
  13. 17:12 to já říkám o Haškovi dávno, že je škoda, že tu dneska není. Nevím kam se reinkarnoval, možná se ještě objeví. Jeho humor a ostrovtip byl a je bezkonkurenční a nadčasový. Jeho hesla "Více korupce", "kdo nejde s náma jde proti nám". Jak řekl Zděnek Mahler "V bibli najdete skoro všechno, ale ve Švejkovi najdete úplně všechno." Hej hou, rudý dědeček

   Smazat
 6. Nevěřte těm heslům nahoře, pro hnědou košili na Letné,které maji zbořit náš milovaný

  KAPITALISMUS BEZ PŘIVLASTKŮ.


  Zle bude zle moji občané,vše musi být smazááno!
  Budoucnost světla na nás čeká a pojede to vše samospádem!
  Držte si čepice nebo taky ne!
  Lehni Babuš a ZEMAN popelem!

  OdpovědětSmazat
 7. Dokud se budou rodit děti a dorůstat pubertálního věku je jistota, že revoluce budou a ne že né! Ono příklady táhnou platí už od jakobínů přes hitlerjugent či komsomol, až po rudé kméry.

  OdpovědětSmazat
 8. Pan Hrošek se asi zblaznil ...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hm, bohužel pan Hošek má pravdu....z vaší poznámky čpí naivita...

   Smazat
 9. Program milionchlívkařů duní prázdnotou stejně jako heslo,že pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
  Milionchlívkaři=kluci a holky od havlérky,jejich zájem bych definovala: Pusťte nás ke korytům.
  Což mi přijde poněkud bizarní,protože souputníci pana Havla (až na VZÁCNÉ výjimky) už u těch koryt jsou...
  Vtírá se otázka: Co ještě chtěj!?!?!?
  Nechápu to!!!
  Zřejmě by rádi i presidentskou sesli a křeslo premiéra.
  Tak nevím???
  Jako že by ten "jejich" president a premiér šlapali eurouhnijní brázdu ještě lépe a radostněji? Ještě hlasitěji horovali pro NATO a vraždění domorodců v Afghánistánu,Mali i jinde???
  Ufff...
  Jestli si myslej,že se do americké potažmo bruselské řiti dá zalézt ještě hlouběji,tak možná mají pravdu.
  Ale jen o malilinkatý kousíček,bych dodala.
  Helanov

  OdpovědětSmazat
 10. Ten poslední odstavec by si měl každý stařík/stařenka nechat vytetovat na stehno.
  Děkuji za krásný článek!
  Helanov

  OdpovědětSmazat
 11. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 19:29...Proč to sem dáváte?Koho ten skřet zajímá?
   Helanov

   Smazat
  2. Ten blbeček Halik už slyšel,že vzniká politická ruka ČSV tzv KSDH

   čili Křestansko Sociálni Demokratické Hnuti,které prý má s programem voličů NPV nahradit všechny rozpadajici se polit.subjekty,které odmitaji do svých bobkových listů zařadit članky Navrhu Programu Voličů NPV nebot

   VŮLE LIDU JE VŮLE BOŽI

   a už se posral.
   Pry si na tu prdel, kde mu spadlo srdce chce přivěsit trikoloru,aby ukazal jaký je kanec a oblbil ještě vice svoje hnědé chvilkaře!

   Smazat
 12. Soros a CIA na ČECHY nemá. Smějící se bestie jsou nepřechcatelné, synci za mořem víme?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. 19:29 Správně pane kolego nenecháme si to líbit a budeme bojovat dál pryč s liberálními poskoky sorose.

   Smazat
 13. Podle poslednich zpráv mobilizuje TRIKKOLONA na podporu jejiho kapitalismu bez přivlastků svého fotra byvaleho presidenta ODS a všechny gangstery.
  Důvodem je,že odtamtud z toho gangsterismu tento kapitalismus pocházi a tak bude volové mela, jak parnik!
  Klaus mladši,se boji ceknout a chtit Solidárni stát nebot by dostal od fotra rakosku na holou a musel by jit oblbovat zubožené domorodce dále,že když budou pracovat tak zbohatnou!
  Kde jsou za to spravedlivé prachy to necekne ani slinu!

  OdpovědětSmazat
 14. TEĎ BY SE TU MĚLI OBJEVIT ZASTUPCI VŠECH POLIT.SUBJEKTŮ

  a nandat do držky ČSV,která se tu musi kdesi válet smichem.
  To by tu aspon nebyla taková polit.nuda a mohli bychom všichni pozorovat jak nám přes obrazovku teče do kuchně krev a otřesy přitom vznikajici nam cinkaji všechny hrnce a sklenky.
  Schovejte se dobře vy banditi z ČSV, al hamajdě z ČSSD ještě nedošli jejich hrdlořezové a neomarxisté taky!

  OdpovědětSmazat
 15. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. dřistalu Halika 21.06 vyhodi redakce NR dveřmi

   a on vleze oknem.Kdyby ten vůl si přečet co chtěji ti studenti na "fildě"tj

   ZMĚNU SYSTÉMU misto ZMĚNY KLIMATU,

   tak by tam jel a poradil jim,co tu dávno vime,at tam napiči SOLIDÁRNI STÁT

   Ti prý studenti si stěźovali v tisku,že jejich profesoři nevi co to je a tak je to radši NENAUČILI.

   Museji vrátit profasům to školné?

   Smazat
 16. !!!

  https://www.hoppner.cz/atentat-na-trumpa-rychly-odvoz-prezidenta-usa-do-vojenske-nemocnice-u-bileho-domu-jeho-ochutnavac-byl-otraven-a-umira-desiva-zprava-v-predvolebnim-chaosu-kterou-media-nepovazuji-za-dulezitou/#.XdWgtm5Fw2w

  OdpovědětSmazat
 17. Odpovědi
  1. Už je to i na:
   http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/chteli-otravit-trumpa/

   Smazat
  2. Na trumpetu je co chwila jakysi atentat to je už 3 a stal se už v sobotu.ten chlap je tak otrlý,že ho nic nerozhaže.

   Smazat
  3. 21:27 A zase několik debílku naskočí na 1000% hoax. Tady se schází material, nuvěřitelní pitomci.

   Smazat
 18. Když se ve volbách nedaří, tak je radši zrušíme. ODS se pokouší o osekávání demokracie, tvrdí Okamura:

  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2019112010987482-kdyz-se-ve-volbach-nedari-tak-je-radsi-zrusime-ods-se-pokousi-o-osekavani-demokracie-tvrdi-okamura/

  OdpovědětSmazat
 19. Podpindostnici ODS kapitalismu,

  té nenažrané krokodýli bestie se domnivaji ,když k ni budou loajálni sežere je jako posledni!

  OdpovědětSmazat
 20. ODS maji mozky jako ementáál!

  To jim,ale nikdy nevadilo a nestydi se za to chtit dat zvolit hlasy nedostatečně GŘ TV informovaných voličů.voličů!

  OdpovědětSmazat
 21. Kdyby pan Okamura Spd se vzpamatoval a chtěl ten Program voličů NPV do svých dokladů dát uskutečnit , tak by v tom prdlamentu ten jejich barák VYBÚRIL a moh vladnout jako monarcha a král samuraj!

  OdpovědětSmazat
 22. Některé zdejší články mi připadají komické. Vykecávat se, když mám čas ujde, ale psát, když mám chvilek milion, mi přijde ujeté.
  Málokdo tuší, že kampaní může být i antikampaň, když se člověku vzpění krev je taky dobře ovladatelný. Tedy kolikrát onen pískot může být i zaplacený.
  Poslední dobou jsem moc opatrný, protože manipulace člověka je dnes za posledních dvacet let nejjednodušší, viz onen troll, co pořád chválí režim, sebe a svoji úspěšnou rodinu pod Hájkem.

  OdpovědětSmazat
 23. Na Protiproudu nemám přístup k diskusi, a snad je to i dobře. Protože možná i polovinu toho pod zdejšími články jako diskusi rozhodně označit nejde. Ale část z toho je tu asi právě za tím účelem. Administrátor by to tu měl čistit důkladněji, byť je to asi otravná a nevděčná práce :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. NEPOžADUJ TY VOLE 7.57 CENZURU

   Tedy se vratit a utikat o 30 let zpatky do komunismu,nebot riskuješ,že ti kdosi na Letné zlomi nohu!

   Smazat
  2. Úplně naopak ty vole 8.43! Kdyby fungovala cenzura nad kulturou ( a sem patří i tyhle žvásty, protože jsou veřejné) tiskem a televizí, ihned by skončilo v TV ( téměř všechny kanály) sprosté, násilné americké humus svinstvo - bez rozkopaných břich, ukopaných hlav, střílení a potoků krve není USA kultura a "zábava" možná. Pak by zmizelo pornosvinstvo ( jééé, to by bylo bekotu od impotentních úchylů u počítačů) v divadle by žádný Ježíš neznásilňoval muslimku ani nikoho jiného, protože takové svinstvo do divadla nepatří, a z diskuzí by zmizely neuvěřitelně sprosté a vulgární nadávky a urážky prezidenta a premiéra země. Diskuzní smečka Novinek.cz by celá měla projít psychotestem, protože to už nejsou normální lidi. Sám bych rád ty lidi viděl jak vypadají. Dokonce i přiblblé a každodenně vyhrabávané články o týraných psech dokážou převést na politiku a sprosté nadávky prezidentovi. Jestliže je pan prezident pětasedmdesátiletý starý pán, zaslouží si úctu a ne aby ho nějaké hnusné hovado uráželo jak špatně chodí a že se mu třesou ruce apod. Zeptal bych se toho hovada na jeho fotra a co bude dělat on sám, až se mu budou třást ruce, a jakýsi hnusný prasečí spratek mu bude sprostě nadávat - jak může uznávat mládež v ČR nějakou autoritu? Jak můžou ctít stáří? Když právě ti starší lidé u počítačů se chovají jako nejblbější dobytek. V tomhle smyslu není "cenzura" žádná totalita, i ty snad doma kontroluješ věci svých dětí, a zajímáš se s kým se stýkají a co si myslí - taky je to totalita? A kdyby tvůj synek chtěl jít ven do města s nahou prdelí - nechal bys ho, aby to nebyla totalita? Úplné bezvládí, čmárání po zdech domů ve městech, kopání do soch a pomníků na hřbitovech - to je tedy správné? Cochcárna, kdy si každý dělá co chce, třeba si zapíchne koho se mu zachce - to je v pořádku, jinak je to totalita? Ono - nic se nesmí zvrhnout. V ČR se celá společnost zvrhla - mravy připomínají senkrůvnu, která smrdí a cenzuru už potřebujeme jako prase drbání. A komunizmus nech na pokoji ty trubče - přestaň se opírat o omletou berličku.

   Smazat
  3. 12:39
   Díky za podporu, já to očišťování diskuse taky nevidím jako cenzuru, ani po ní nevolám (jak mi předhazuje 8:43). Diskuse by měla zůstat diskusí. Když tu bude převládat plivání z jedné strany na druhou, bude tím trpět celá úroveň NR. Na to plivání je přece dosti místa na Novinkách nebo podobných stránkách.

   Smazat
  4. Pěkně jsi se rozohnil starý brouku,když chces ten komunismus ,proč jsi ho vycinkal kličema.
   Kdyby jsi radši dnešnimu vedeni KSČM napsal,že nestači být jen tamnim diversantem,ale aby hnuli svou tlustou prdeli a dali novou vlajku!
   Ti tě zradi ,pojedou s těmi svými starymi krámy pod 5% z neschopnosti,musi pak všechno prodat a uprchnout s pytlem utržených peněz do vietminu či kde!

   Smazat
  5. Ty - anonyme 14.11 - ale to jsem blázen! Totiž - kdyby KSČM taky byli ukradli nějaký ten majetek státu, něco rozkradli a rozprodali nebo by na ně vyplavalo nějaké svinstvo, které jinak odněkud vždycky "vyplave" najednou, když se někdo nějak znelíbí, podělala by se současná "česká???" media radostí a produkovala by časově strašně dlouhou dobu obrovské množství článků tak štvavých, že by si všichni označení protagonisté průseru nejspíš hodili mašli - to by nikdo neunesl. Na KSČM by si obrovsky, úžasně a s nejvyšším možným mediálním orgazmem media smlsla. Ale nestalo se tak - za celých třicet let se tak nestalo, zatímco ostatní strany stoupají a klesají a zase stoupají a klesají spolu s protagonisty, na nichž ulpí nějaké to svinstvo - a že se toho poslední dobou dozvídáme fůru. Takže KSČM - asi nemají co by mohli prodat, když i voda už je dávno prodaná, a proto asi neuvažujou o přemístění se do Vietnamu?

   Smazat
  6. KSČM diversanti ve vedeni vedou tu zuboženou KSČM brzy pod 5%!
   Nemaji žadné opavdove agitátory,ani nijakou nosnou ideologii.
   Zrušili to odděleni ideologie,propustili jejiho šfa a jejich nejlepši agitátor leži vycpaný v mausoleu ,členové strany postupně vymiraji,neni divu,že budou muset brzy prodat SVŮJ majetek a pod 5% ve sněmovně lehnout popelem.
   Oni ti zbývajici tamni strejdové už nereaguji na nic jen se se chtěji udržet v situaci,kdy je už pro ně zvoněni umiračku standart.
   Neuměji si už ani osvojit (ukrást ) ani Program NPV nebot nevi co to je a ani po tom nepátraji,protože jejich hlavni agitátor,kterého si instalovali je dutý jak peň!
   To chce ta strana Lumiků zoufale zakonzervovat svými hrobaři ve vedeni!
   Takový je obraz zkázy strany ,která nyni skonči v propasti zapomněni i se svou obsadou Lumiků včetně!

   Smazat
 24. Taky mi něco napovídá, že revoluci ti mladí už nezažijí. To by se pak ovšem mohli cítit podvedeni, v mládí se tak krásně revolucionuje. Už to někdo nade mnou zmiňoval - Hitlerjugend, Rudé gardy, ...
  Jenže čemu je tedy preventivně učit? Přežití? O tom už naprostá většina nás důchodových chvilkařů nemá ánunk!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 8:07 Co takhle pokusit se učit je slušnosti. Aspoň některé, aspoň ty naše!

   Smazat
 25. Stary brachu,důchodový chvilkaři,to nevidiš,že za námi stoji i ČSV se svým NPV pogramem,což žadna revoluce neni,ale pořadný PŘEVRAT tak se dědku přidej a hezky i néco dodatečně vymysli!

  OdpovědětSmazat
 26. Hošku, 17 listopad už netáhne? tak se budeme nasírat do chvilek co. Místo psaní těch tvých hovadin raději jeď třeba na ryby, já byl včera na Jizeře, nádherná štika, 78 cm. Užívej duchodu lépe, než čmáráním nepodstatných věcí, co na tom změníš? nic. Já za chvilkama stojím, mladí to dělají moc dobře.Že si Babiš dělá ze státu firmu, je pravda dosazuje své lidi aby nebyl potrestán za ty své mega zlodějny.

  8:07 Pane, oni ( mil. cvilek), žádnou revoluci nechtějí, jen poukazují na dnešní bordel Babiše.
  A psát v tomto případě o Hitlerjugend je minimálně ubohé a hloupé.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Naopak, je to velmi trefné.

   Smazat
  2. Ony se od roku 1989 nějaké megazlodějny trestaly anonyme 8.55? Když tak o tom blouzníš? Zatím se žádná megazlodějna nepotrestala, a že jich musela bejt fůra, když z majetku ČR už není dočista nic, naopak jsou obrovské dluhy - a pokud by Babiš udělal z Českého státu "firmu" která by vzkvétala, občané by se měli víc než dobře, přestali by proti sobě navzájem štvát a nenávidět se, naopak by se začali spolu pěkně bratřit, jako se sluší a patří na dobrý národ, - co by na tom bylo špatně? A to o těch Babišových "megazlodějnách" jsi se dočetl kde? Pokud já vím, tak od samého začátku se zřekl svého platu a všechno odevzdává, stejně tak jako prezident, paradoxně jediní dva politici, na které tenhle ubohoučký, do mrtě rozesraný národ nejvíce nadává a plive. Nikdo jiný je nenásledoval, naopak sto tisíc měsíčně jako plat už je politické smečce směšně málo a neustále otravují, a plat si zvyšují - tak nevím - jak jsi to myslel, a proč píšeš takové kokotiny? Protože to tak píší na Novinkách všichni - abys zapadnul?

   Smazat
 27. Babuš by ještě vice na "chvilkařich"vydělal,

  kdyby převzal jejich Program nahoře napsaný, dokonce o 5 člancich,to by mu zlaťaky,blbákovi nasypalo jak snéhu a korporace tedy řizeni ČR jako firmy, by zvitězily jak cip!

  OdpovědětSmazat
 28. ALE TEN BORDEL V ČR JE DÍLEM VŠECH PŘEDCHÁZEJÍCÍCH VLÁD z let 1990-2017. Ty stály pod diktaturou kapitálu a bordel byl dělán pro potřeby kapitálu, aby si mohl nakrást - beztrestně za biliony Kč. A představa, že ten usilovný roztvrat českého státu, prováděný 27 roků dokáže Babiš a ANO za 3 roky napravit, je bláhová??? Je úsměvné, že ti, co rozkradli důchodový účet na půl bilionu a přidávali na důchodech po 50 Kč, dnes by rozdávali rádi, samozřejmě z notorického zvyku, z cizího. Je úsměvné, co těch 27 roků drželi platy státních zaměestnanců a učitelů poblíž životního minima, by opět dnes chtěli - zase z cizího - dávat výplaty boží, zase jen ale s cílem rozvrátit stát a naservírovat zbylé k rozkradení kapitálu. Jsou to služebníci KSČ? Neb přece oni plní heslo čím hůře tím lépe, myšleno pro zapálení sociální revoluce. No a Babiš právě sociálně spravedlnivější politikou a kapitalismem s trochou lidskosti se snaží sociální revoluci oddálit. Co a kdo je tedy pro koho lepší? Že by Kalous, Fialka, Bartoš... byli utajení členové komunistické internacionály???

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nelamentuj tu jak stará pavlačova baba ,Maš přiležitost navrhnout nápravu tak se s tim navrhem tu prezentuj!
   kdo si mysliš,že bude za tebe ten bordel napravovat,co?

   Smazat
  2. Já jsem ve věku, kdy nemusím již lamentovat nad ničím. Konstatování pravdy samozřejmě naštve právě ty potrefené husy a tak si zakejhají. Pokud jde o Babiše v politice, nevím proč si ubližuje, neb by mohl jako ostatní oligarchové tahat na špagátech voděné tzv. politiky "tradičních stran tzv. demobloku", měl by pokoj, nebyl by antibabiš zákon a podobné právní paskvily. Ze zákulisí a s nastrčenými politruky se vždy snadněji kapitálu vládlo a ještě veseleji kradlo, celá historie 1990 - 2017 je toho přesvědčivým dokladem. Ani tucet svatých nemůže bordel zřízený po r. 1990 z naší republiky napravit. Babiš se stal ale překážkou pro megazlodějiny a proto a jen proto musí padnout. To není lamentování, to je konstatování faktu k té lítosti nad Babišem, který si myslí, že by se dala ta současná dehumanizace v Česku aspoň mírnit, když ne napravit či odstranit.

   Smazat
  3. Babiš je bilýym koněm korporátniho kapitálu a informovani diskutéři vi dokonce kdo mu půjčil miliardy.
   Ten dělá neviňatko,ale ve skutečnosti se cpe k moci.
   Milion chlivaku je jen přihlouplá neškodná "opozice",která má hrát pro ovčany jen mucholapku!

   Smazat
 29. 8:59 jste poměrně jednoduchý člověk, který poslouchá a věří jenom ČT. Kdybych byl neslušný, tak napíšu, že jste poněkud retardovaný jedinec jako Pepek Vyskoč :-) P.S.: toto v ČT také neuvidíte: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Proboha-Samalova-a-CT-lzou-Realita-Hongkongu-ocima-ctenare-FOTO-a-VIDEO-ktere-TV-neodvysila-Rabovani-kokain-zapaleni-auta-s-ridicem-a-rozkazy-v-anglictine-604067

  OdpovědětSmazat
 30. Němci chtějí odstranit Babiše přes Milion chvilek, protože překáží zrušení Benešových dekretů:
  http://www.zvedavec.org/vezkratce/16624/

  OdpovědětSmazat
 31. V roce 2017 se v Mariánských Lázních sešly špičky sudetoněmeckého Landsmanschaftu za účelem vnitřního školení českých osob veřejného, mediálního a politického života.
  Byly určeny 3 cíle: rozštěpit české vlastenecké frakce a odstranit Babiše z vlády, relativizovat historii,
  přimět českou vládu, aby dobrovolně zrušila Benešovy dekrety.
  Školení se zúčastnili za českou stranu:
  Ondřej Matějka – historik z Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR),
  Kateřina Kabátová – v té době vůdkyně česko-německého fóra mládeže,
  Zdeněk Papoušek – senátor KDU-ČSL z Brna,
  Libor Rouček – vlivný člen ČSSD, kterého Zaorálek jmenoval jako předsedu do české části Česko-německého diskusního fóra,
  Barbora Procházková – aktuálně je vedoucí zpravodajství ČT24, dříve působila v Bakalově Respektu.
  Podívejme se, koho najdeme o dva roky později podepsaného v rámci petiční podpory spolku Milion chvilek.:
  245 149 Ondřej Matějka, Praha, Historik, terapeut
  142 789 Libor Rouček, Kladno, býv. místopředseda Evropského parlamentu
  70 993 Zdeněk Papoušek, Brno, učitel, t.č. senátor (KDU-ČSL)
  152 838 Kateřina Kabátová, Praha, ekonomka
  A Česká TV byla partnerem demonstrace.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 12:51
   Позвольте вас поблагодарить от всей души!
   За что это вы его благодарите?
   За очень важное сведение, которое мне, как путешественнику, чрезвычайно интересно.

   Smazat
 32. http://www.czechfreepress.cz/vase-free-zona/druha-doba-temna-1989-2019.html
  https://pravdive.eu/page/362/b-k-30ti-letum-bez-totality-30-dukazu-ze-nejsme-skutecne-svobodni-b
  Jen úplní analfabeti stále věří .....

  OdpovědětSmazat
 33. 28. srpna 2018 se konala v Berlíně konference s názvem "Nezákonné dekrety odstranit – Evropu semknout!"
  Německý ministr vnitra Seehofer zde rezolutně prohlásil:
  “Těch 143 protiprávních Benešových dekretů z října 1945 bylo nespravedlivými nařízeními, které nepatří do právního řádu Evropské unie.”

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 12:49 jinými slovy, "Chlíváci" byli angažováni v procesu zrušení Benešových dekretů. Barvy Minářova oděvu na sobotní demonstraci to pouze dokreslují - barvy stejnokroje NSDAP!

   Smazat
  2. 12:52 to je od začátku jasné, že nejde o nic menšího než o Benešovy dekrety. Naprosto stejné to bylo v aféře s Nečasem a Nagyovou, neprozřetelně prohlásil, že zadání dostavby Temelína se bude posuzovat objektivně, čímž bylo jasné, že krachující Westinghouse nemá šanci a vypadá to na Rusko a jel jako namydlenej blesk od válu i koryta. A tak to je se vším. Babiš aby si zachránil krupon kejvnul Trampíkovi na předražené a nevhodné helikoptéry, které už ani americká armáda nechce. Jenomže Ušáci a Germáni se teď dostali do střetu kdo z koho, není jasné jestli si tu kůži zachrání. Oni Ušouni jsou ve střetu s Ruskem, Čínou a s kdekým takže se situace pro ně neustále zhoršuje. Kdyby trouba Babiš zůstal sedět na prdeli v Agrofertu, mohl se všemu jenom chechtat, jenomže kdo chce moc, nemá občas nic. Správně matka Tereza říkala,"Není problém nakrmit chudé světa, ale ty bohaté, protože ti jsou nenažraní." Hej hou, rudý dědeček

   Smazat
  3. No dědoušku - snad ke cti Babišovi lze říci, že nechtěl "moc" nějak samoúčelně, aby si politikařením nahrabal, ať to stojí co to stojí, jako všichni před ním od roku 1989. On, právě jakožto bohatý, chtěl moc, aby mohl začít napravovat ten nehoráznej bordel, od začátku nazýval věci pravými jmény - a právě to neměl dělat! Paradoxně, protože chtěl napravit ten nehoráznej bordel, a docílit, aby se všichni lidi začali cítit lépe a znovu získali naději, že to časem půjde ještě lépe, tak zrovna a přesně ty lidičky žádnou nápravu poměrů nechtějí, a po Babišovi plivou o sto péro - jak blbečkové! Teď asi opravdu Andrej lituje že do politiky lezl, správně - mohl mít klid a pokoj - a naši zem by totálně dorafal nějaký nadějný zločinec na způsob bratra Kalouska - jenže Andrej je beran, a jde hlavou proti zdi! Stejnej beran chtěl být blahé paměti i Martin Štěpánek, když lezl do politiky, a konečně se dostal až na pozici ministra kultury, ale jakmile poznal, že vlezl do hnoje, odkud není cesta ven, odbouchl se. No a další hereckej borec Honza Tříska skočil do Vltavy,hrdina Kája Kryl se uchlastal - inu, tak končí hrdinové, kteří přičuchli k české politice a slávě. Uvidíme, jestli a jak to zabalí Andrej. Že by si hodil mašli, aby udělal všem těm mega gaunerům obrovskou radost, a nechal na sebe in memoriam nakydat všechnu špínu za celých třicet let? Tůůůdle nudle mizerové!

   Smazat
  4. 17:48 ale to co říkáte je všechno pravda, já to vím, že Babiš je asi nejlepší co tu bylo a je. Můj názor je, že ho Zeman bude chtít a dělá to, dokopat k tomu aby se dobře zapsal do historie, pokud se to podaří, zapíší se kladně do historie oba dva. Samozřejmě, že ti zlodějové v čele s Kalouskem se můžou zbláznit když cítí odér těch tučných korýtek ke kterým se né a né dostat. Je zajímavé, že po socíku tu prý zbyla jen spálená země, ale jak to, že ještě 30 let po samopšouku, tu je ještě co krást? Hej hou, přeji zdravíčko.

   Smazat
  5. 12:52 Zajímavé sdělení: A kdy Německo odvolá platnost Mnichovské dohody od samého počátku? Neb tam jsou základy 2. světové války, tam je počátek povraždění 60 milionů občanů v souvislosti s německým nacismem. Kdyby nebylo Mnichova, nebyla by válka, nebyla by okupace českého pohraničí a pak celého státu, nebylo by řádění gestapa, nebyli by Henleini, Frankové, Heydrichové, Himmlerové.... Nebylo by protičeské běsnění německých nacistů a Hitlerovo a spol. běsnění proti Benešovi. To dnešní protibenešovské tažení je ze stejného ideologického soudku, jako to před a po Mnichovu!!! Benešovy dekrety = zákony ČSR a nyní ČR jen napravili zlomek zločinů, které u nás spáchali Němci. A že je páchali do posledních hodin války, tak ta zvěrstva si lze přečíst na pamětních deskách po celé např. Vysočině, pokud je ovšem soudobá pronacistická komanda již u nás nestrhla! V rámci snad již povinné likvidace pravdy!

   Smazat
  6. 18:41 Rudocancy! Za Protektorátu byli Češi vždy uváděni jako árijský národ a v osobních průkazech měli uveden rodokmen předků; z českých chlapců se měl vytvářet nový nacistický vůdcovský dorost na elitních školách NAPOLA; čeští muži měli být přijímáni do řad SS; „česká krev“ byla zákonem chráněná před míšením se Židy… Etablovaná česká historiografie k těmto skutečnostem mlčí, jelikož se tato historicky podložená fakta nehodí do narýsovaného konceptu, podle nějž neměli Češi v nové Hitlerově Evropě fyzicky co pohledávat. Prolhaní, sebechvalní a sebeklamní Čecháčci jsou mistři světa v obrazoborectví, strhávání soch a symbolů, přejmenovávání ulic i vlastního státu a falšování vlastní historie, založené na bratrovraždách a zákeřných záludnostech. Bohužel se ukazuje, že nedorostli pro vlastní samostatný stát, nezaložený na literárních a politických padělcích a intrikách, jakož i na uplacených rakouských dezertérech. Bohužel o zpustlou Kotlinu už nikdo z vyspělejších sousedů nestojí (aby si vlastní stát nezamořil)!

   Smazat
  7. 16.28 Lžete, nebo jste nečetl Mein Kampf.

   Smazat
  8. 21:04 V Mein Kampfu o tim nic není a bejt nemůže! To je stejná krávovina jako by v Zederblumově Státu a revoluci bylo cokoliv o "pětiletkách"! Tyhle věci se řešily až průběžně. Tak i "česká otázka" se řešila až během vývoje války. Jak řekl Vůdce 20. 5. 1942 během oběda:

   „Německá říše se už nikdy nerozpadne do spousty drobných státečků… Říše, jejíž jednotlivé části jsou spojeny fanatickou solidaritou, brzy najde řešení i pro český problém – Hácha to sám dobře ví. Jako právník starého rakouského státu musel cítit, že vznik nezávislého českého státu byla chyba; protože nikdy v historii nebyli Češi schopni řešit své politické problémy vlastními silami a i jejich kulturní vývoj byl hluboce závislý na německé kultuře habsburského státu. Správná a pro Německou říši zřejmá politika je následující: nejprve vyčistit [českou] zemi od všech nebezpečných elementů a poté jednat s Čechy s mírnou uvážlivostí. Pokud budeme postupovat takto, tak Češi sami půjdou za prezidentem Háchou. V každém případě, jistý pocit viny spojený se strachem z vystěhování z jejich domovů, jako důsledkem politiky kterou teď provádíme, je přesvědčí, že bude v jejich nejlepším zájmu stát se zapálenými stoupenci Říše. Je to tento strach, který také vysvětluje, proč Češi v této chvíli – a zejména ve válečných závodech – pracují k naší úplné spokojenosti pod heslem: „Vše pro našeho führera, Adolfa Hitlera!“.“

   Smazat
 34. Michal a Petr zjistili, že Chvilkaři měli před Letnou dlouhou poradu s Demoblokem a Piráty.
  Nicht schlecht ?

  OdpovědětSmazat
 35. k 8:55
  Můj příspěvek z 8:07 byl zcela obecný. Upřesním tedy. Chtěl jsem jen vyjádřit obavu, že mladí už nepřijdou s žádnou revolucí, neboť za a) dospějí do světa již totálně pod kontrolou nějakých elit, která už pak s žádnou revoluční poptávkou nepřijdou nebo za b) do světa totálně atomově vybombardovaného a pak to bude o tom přežití.
  Když už jste to ale vztáhl na Chvilky - ano, považuji je za fašisticky se profilující hnutí. Mám k tomu pádné důvody, na kterých se spolu ale nejspíš neshodneme. Ale nechci ani nijak zvlášť útočit na na ty zástupy, které se na Letné srocují. Neházím je do jednoho pytle jako hloupé a ubohé. Spíš to vidím tak, že se mnozí nechali zlákat pod zlovolný program. Všelijakých nepořádků je ve státě plno, nespokojenosti lidí může být zneužito různým způsobem.

  OdpovědětSmazat
 36. Babiš by se měl každopádně více snažit, aby odtok kapitálu z Česka dále svobodně pokračoval a samozřejmě i nadále každoročně rostl :-) https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-To-je-smrtici-Ekonomka-odhalila-kolik-jde-z-Ceska-penez-Na-to-ani-Babis-nevydela-604188

  OdpovědětSmazat
 37. Mimo jiné je tady řeč o "MILIONU CHVILEK S BABIŠEM".
  Podmínek pro Babišovo žití od "firera" ale ubývá. Není trestně stíhán, čeká se jen na potvrzení od "nejvyššího", s omluvou za nezákonné stíhání.
  Babiš zatím pokračuje v ofenzivě nadbíhání ultrapravici, aby
  jim vyrazil všechny trumfy.
  Má velké pochopení pro NATO, EU, USA a jejich zbraně. Má také
  plnohodnotný zástup v "částečně evropském parlamentu" v osobě
  JOUROVÉ.
  Není "socialista" ale naopak kapitalista jak zákon káže.
  Jeho vzorem je kapitalista Baťa. Ten se také s malými ševci
  nemazlil.
  Brzy už podpoří příjem "třiceti malých teroristíčků" do rodiny Šojdrové, knížete pána a Kalouska. Také "starostové" vezmou pár černoušků.
  A poslední ránu svým nepřejícníkům udělí zvýšením příspěvku
  pro "neziskové ziskovky", mimo jiné i samotným "chvilkám s
  Babišem".
  Zhrzenci, Svěrák, Polévka a jiní těžce pracující, si založí
  menšinové "stovky chvílek marnosti" a půjdou plakat do polí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale - prosím jich anonyme 17.19 - vždyť je to jednoduché jak facka! EU vysolí za každého umístěného sirotečka z řad běženců ročně stopadesát - dvě stě- tisíc, a co uvidíte? Obrovskou frontu - jak černý mrak - to budou lidičkové, kteří se přijdou rvát o přidělení sirotečka - ve frontě se budou předbíhat, že se bude muset vytvořit na sirotečka pořadník. A kdyby k sirotečkovi přidělili ještě zařízený domeček a auto, budou se lidičkové ve frontě navzájem zabíjet. Copak vy jste ještě nepoznal Čecháčky, kteří by pro pytlík dukátů vydloubli oko i vlastní matce?

   Smazat
  2. 17:19 k té poslední větě bych doplnil ...a půjdou plakat do zdevastovaných a mrtvých polí. Hej hou

   Smazat
 38. 200 rodin těšících se na dotace, nebo je budou živit na vlastní náklady?

  https://eurozpravy.cz/domaci/zivot/prijmout-detske-uprchliky-zajem-ma-200-ceskych-rodin-hamacek-dela-drahoty.a11250c1/

  OdpovědětSmazat
 39. https://zpravy.tiscali.cz/jsem-syn-zida-ale-komu-vadi-muslim-je-podle-me-idiot-rika-novinar-pavel-novotny-252093
  Idiot Novotný si je vezme ale se všemi náklady. Až "povyrostou", tak mu za to uříznou tu hloupou palici.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Sprosťárny mu asi tolik nevynáší. Jestlipak je jednou z těch 200 rodin? Příjemci za ně, i za jejich potomky ponesou doživotní odpovědnost. Organizátoři též...

   Smazat
 40. http://www.zvedavec.org/vezkratce/16622/ 10ti letý "migarnt" - my vás zabijeme ...

  OdpovědětSmazat
 41. Halík na sváteční mši vyzval k obraně před populisty

  Společnost i církev potřebují obnovu možná víc než v době rozkladu komunistického režimu. Obnova unavené a ohrožené demokracie nepřijde shora, ale zdola, upozorňuje kněz Tomáš Halík.

  Příčina současného marasmu není v politicích, ale ve voličích, kteří se nechají zmanipulovat falešnými sliby, zdůraznil na sváteční mši u příležitosti výročí sametové revoluce kněz Tomáš Halík. Přítomné v zaplněném pražském kostele sv. Salvátora vybídl k tomu, aby vedli i druhé ke kritickému myšlení.

  Halík chová naději hlavně ohledně mladé generace, jejíž nejviditelnější sérii protestů vnímá jako výraz potřeby uchránit se před nebezpečím změny klimatu přírody a zároveň s tím i zlepšit morální klima společnosti, „které je biosférou demokracie“.
  Ze setkání se studenty na univerzitě nebo účastníky různých debat ví, že zvláště mladí lidé nejsou lhostejní, slyší „hlas Přírody znásilněné ziskuchtivostí“ a cítí zodpovědnost za její stav.

  Svoboda není nevázanost, je svázána s povinností
  Halík přinesl tu dobrou zprávu, že studenti, s nimiž se setkává na univerzitě nebo při různých diskuzích, nejsou lhostejní k tomu, co aktuálně ohrožuje demokracii. „Populismus a nacionalismus – to národní sobectví a jejich dozvuky – tsunami lží, fake news a propagandy, která k nám přichází z východu,“ pojmenoval aktuální hrozby.
  Konkrétně zmínil útoky na nezávislost veřejnoprávních médií a hlavní pojistky demokratického systému, jako je Senát a nezávislost soudů, nebo organizování psychologických útoků na ty, kteří se nebojí veřejně nazývat věci pravým jménem.

  Potíž je podle Halíka ve voličích, kteří se nechávají manipulovat falešnými sliby, v nevoličích a také v mlčící většině neboli těch, kteří se omezují na to, že jdou jednou za čas volit. Demokracie přitom stojí na svobodné veřejné diskuzi, připomněl Halík s tím, že je třeba se o ni starat.
  Je dobré, když lidé zaplní náměstí a necítí se sami se svými starostmi o tuto zemi. Ještě důležitější je, abychom se snažili vnést ducha kritického myšlení a zodpovědnosti a hledání praktických východisek do toho prostředí, ve kterém každý jsme – do prostředí rodiny, sousedství, obce, zaměstnání.
  „Tam se setkáváme s názory, které přinášejí jednoduché odpovědi na složité otázky této doby. Složitá doba přináší obavy, ty se ale nesmějí přetavit ve strach, který ohlupuje a ochromuje, pročež člověk není schopen kritického myšleni a zodpovědného jednání,“ zdůraznil Halík a kritizoval církev za to, že i ona občas tyto pohnutky v lidech probouzí.
  „Někteří pastýři církve nejsou obránci naděje, ale šiřitelé strachu, paniky a fake news. Místo prorocké odvahy postavit se mocným jsou někdy vůči mocnářům ostudně servilní. I u nás vidíme pokusy zneužívat křesťanskou terminologii při snahách demontovat liberální demokracii a nastolit autoritativní stát. K tomu nelze mlčet,“ dodal.

  Sobotní shromáždění na Letné a nedělní na Václavském náměstí v hlavním městě Halíkovi připomnělo atmosféru uvolněnosti a slušnosti z doby před 30, respektive 51 lety, kdy si lidé udržovali vnitřní svobodu vůči okupantům tím, že jim čelili s humorem.

  Halík vyzdvihl, že čas hlubokého převratu společnosti neprovázelo násilí ani nenávist, ale že se odehrál při velké fiestě svobody, ve které k sobě byli lidé milí a ohleduplní.
  Stejného ovzduší si všiml i nyní a opřel o ně svůj výhled na lepší poměry.
  „A právě tato atmosféra vzájemné úcty, respektu, slušnosti, ohleduplnosti – to je možná klíč, který nám může otevřít cestu k budoucnosti, po které toužíme. Nesmíme ho nikdy ztratit.“

  FORUM 24 MONITOR

  OdpovědětSmazat
 42. A co je Halík? Větší populista než farář! On a ochránce naděje? Promiňte ale četl jsem jen to tučné. Z toho nekouká pravda a láska, je za tím skryta Belzebubova zloba, faleš a nenávit! Poučné pro lidi, opravdu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Neodporuje si ten Halík co hlásal na Letné a tady? Taky jsem nečetl celé. Tak sorry.

   Smazat
  2. 22:04
   Kdykoliv se pletla církev do politiky, vždy to doladlo špatně. Mezi ošklivé dokumenty minulého století patří papež žehnající a světící Hitlerovy ďěla. Byli i opravdu slušní, nepolitičtí otcové, kteří se svým šli i do koncentráku. Ať si každý vybere.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.