Reklama

středa 27. listopadu 2019

Nehodící se škrtněte


Jiří Jírovec
27. 11. 2019
V době, kdy lid dává najevo, že nechce bývalého komunistu Babiše za premiéra uniká pozornosti, že se na čelné posty tlačí lidé, kteří červenou knížku získali v posledních letech nesvobody.
Jejich budoucnost závisí na správně napsaném životopisu. Důraz je kladen na správnou volbu slovníku a projevení oddanosti době, pokud ji doba žádá.

Do roku 1969 by přibližně vyhovoval tento slovník:

XY pochází z nestranické rodiny, po absolvování střední školy nastoupil do pracovního poměru v pražské Waltrovce. Na doporučení zaměstnavatele byl přijat na Přírodovědeckou fakultu KU. Ve volném čase se aktivně podílel na činnosti vodáckého oddílu. Po obhájení diplomové práce byl v roce 1965 přijat na postgraduální studium v Ústavu organické chemie a biochemie. Pracoval ve skupině vedené soudruhem akademikem Františkem Šormem. Po složení zkoušky z marxismu-leninismu a splnění podmínek kandidátského minima, získal hodnost C.Sc. V roce 1968 byl vyslán na roční pobyt na University of Chicago. Další rok pak pracoval na McMaster University v ontarijském Hamiltonu, kde tehdy působila jeho manželka. Po návratu zúročil svoje zkušenosti jako vědecký pracovník.

Normalizační verze vynechá letopočty, nepopuzuje zmínkou o manželce a pomine Šorma vyloučeného z KSČ:

XY pochází z nestranické rodiny, po absolvování střední školy nastoupil do pracovního poměru v pražské Waltrovce. Na doporučení zaměstnavatele byl přijat na Přírodovědeckou fakultu Karlovy univerzity. Ve volném čase se aktivně podílel na činnosti vodáckého oddílu. Po obhájení diplomové práce byl v roce 1965 přijat na postgraduální studium v Ústavu organické chemie a biochemie. Pracoval ve skupině vedené soudruhem akademikem Františkem Šormem. Po složení zkoušky z marxismu-leninismu a splnění podmínek kandidátského minima získal hodnost C.Sc. a následně byl v roce 1968 vyslán na roční pobyt na University of Chicago. Další rok pak pracoval na McMaster University v ontarijském Hamiltonu, kde působila jeho manželka. Po návratu zúročil svoje zkušenosti jako vědecký pracovník.

Česká společnost je pozoruhodná tím, že v ní vedle neschopných a zločinných komunistů vyrostli i takoví, kteří byli nejen hodní, ale dokázali v pravou chvíli projevit nenávist k partaji, která jim umožnila předsametovou kariéru.Takový člověk je podle Švejka tak vytrvalý, aby se moh stát ministrem nebo poslancem.

Rudou minulosti má prezident, premiér, předseda Senátu i jeho místopředseda. Dokonce i možný kandidát na prezidenta. Toho listopad, opravdu, ale opravdu na poslední chvíli zbavil povinnosti dostát přísaze a škodit původně nenáviděnému Západu.

7 komentářů :

 1. Obvykle to bylo tak, že kdo byl trochu schopný, nechtěl zůstat na pozici mistra ve fabrice s vynikajím vzděláním. Pokus to bylo možné, vstoupil do KSČ a měl výrazně vyšší šanci na postup. Byla ovšem jedna výjimka a to bylo členství v ČSL nebo ČSS. Lidé v takové funkci měli zejména v posledních letech před převratem slušnou pravděpodobnost, že se dostanou na politicky exponovaná místa, např. v některé ze sněmoven nebo na okresní či krajské úrovni. Byli dokonce zařazeni mezi kádrové rezervy v nomenklatuře KSČ. Na to zřejmě spoléhal např. kariérista bratr Kalousek jako předlistopadový člen ČSL a vyplatilo se mu to.

  OdpovědětSmazat
 2. huhu- kde ze je obecni blbej ?? Tipli mu konecne novym systemem ,konecne ??!!

  OdpovědětSmazat
 3. Už je to nuda řešit kdo byl ve straně před 30 lety hlavní je jak se chovají dnes a o to jde.

  Hanba! Bahno! Ubožáci! Poslanci zamázli debatu o přijetí uprchlíků. A začal rámus. Novotný, Kalousek a další...

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Hanba-Bahno-Ubozaci-Poslanci-zamazli-debatu-o-prijeti-uprchliku-A-zacal-ramus-Novotny-Kalousek-a-dalsi-604924

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nemuzou sem svazet lidi, pod prislibem necoho, co nemuzou splnit.

   1., budou chybet doma - jejich zamer.
   2. , maji pouze docasni fiktivni i realne vyhody.
   3. - jejich zamer, zaber uzemi. Kdyz uz tam nebude nikdo rozumny.
   4. Krize, ktera zabezpeci, tem dovezenym likvidaci
   5. Jiz ted to z principu lita neonacismem, nejvice v zemich, kde jsou uprchlici.

   Takze vedi, kde pres louzi doplavali? Na pekac.

   Takova velmi nefer - kolonizace, jen "neo"...

   nobody

   Smazat
 4. Zdravim pana Jirovce, cetl jsem nektere Vse odborne studie.
  A velmi dobre.

  Ja moc nemohu posuzovat, jak co bylo na vlastni kuzi.
  Posudky byly od skolky, pres skoly, cely zivot. Dnes to neni jine, internet a zapisy jsou.
  V dobe revoluce mi bylo neco malo po 17 let.
  A pote se taky dely veci. Ale urcite vim, ze i pred.

  Takove - nehodici se - skrtnete.

  OdpovědětSmazat
 5. Česká společnost okorala a stala se lhostejnou. Osobně je mi jedno, čím se kdo živí. Co mi ale vadí je, když bezcharakterní svině rozhodují o mém životě a jsou mi dávány za vzor. A tak se stalo, že jsou nám dávány za vzor třeba nějaké "evropské hodnoty", reprezentované bývalým pornohercem Jandou. Jak jsem řekl. Je mi jedno, čím se kdo živí. Ale pokud mají takoví lidé rozhodovat o mém životě, tak to mi vadí. A výčet takových je téměř nekonečný, počínaje Havlem a konče, momentálně, Jandou. A většině lidí to nevadí. Spokojí se s tím, co jim o nich nakukají masmédia, nebo co jim o sobě nakukají samotní tito lidé.
  Zdá se, že záměr, kdy jsou lidé plně zaměstnáni svými existenčními starostmi a nemají čas ani chuť na ověřování skutečné identity svých vůdců, plně vychází.

  OdpovědětSmazat
 6. Jmenuji se Miroslava Němcová, z regionu Český Krumlov (Česká republika). Po 12 letech manželství jsme byli s manželem v jedné z trav, dokud mě konečně neopustil a přestěhoval se do Kalifornie, kde jsem s jinou ženou. Cítil jsem, že můj život skončil a mé děti si myslely, že už nikdy neuvidí svého otce. Snažil jsem se být silný jen pro děti, ale nemohl jsem ovládnout bolest, která trápí mé srdce, moje srdce bylo plné smutku a bolesti, protože jsem byl do svého manžela opravdu zamilovaný. Každý den a noc o něm přemýšlím a vždy si přeju, aby se ke mně vrátil, byl jsem opravdu naštvaný a potřeboval jsem pomoc, takže jsem hledal pomoc online a narazil jsem na web, který navrhl, že Dr. Osagiede může pomoci získat zpět věci rychle. Cítil jsem, že ho vyzkouším. Kontaktoval jsem ho a řekl mi, co mám dělat, a udělal jsem to, pak pro mě udělal kouzlo Láska. O 48 hodin později mi můj manžel opravdu volal a řekl mi, že mi a dětem tak moc chybí, tak úžasné !! Tak se vrátil tentýž den s velkou láskou a radostí a omluvil se za svou chybu a za bolest, kterou způsobil mně a dětem. Od toho dne bylo naše manželství silnější než dříve, díky Dr. Osagiede. on je tak mocný a já jsem se rozhodl podělit se o svůj příběh na internetu, že Dr. Osagied skutečné a silné kouzlo kouzlo, že budu vždy modlit, aby žili dlouho pomáhat svým dětem v době potíží, pokud jste tady a potřebujete své Ex zpět nebo se váš manžel přestěhoval do jiné ženy, už neplakejte, kontaktujte toto mocné kouzlo. Zde je jeho e-mailová adresa: doctorosagiede75@gmail.com nebo whatsapp +2349014523836 viber na +2349014523836

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.