Reklama

neděle 24. listopadu 2019

Několik krátkých komentářů k fašistickému převratu v Bolívii

24.11.2019  The Saker
Toto jsou lidé, kteří se právě dostali k moci (FOTO)
Všichni jsou členové jednoho fašistického „křesťanského“ kultu.
A takhle zacházejí s těmi, kdo se jim odvážili vzdorovat:
Trump tohle miluje. Nazval to „významným okamžikem pro demokracii na západní polokouli“ a poté začal vyhrožovat dalším dvěma latinskoamerickým státům, na jejichž adresu řekl: „tyto události vysílají silný signál nelegitimním režimům ve Venezuele a Nikaragui, že demokracie a vůle lidu vždy zvítězí. Nyní jsme o krok blíže k naprosto demokratické, prosperující a svobodné západní polokouli.“

Ve skutečnosti udeřil hřebíček na hlavičku. Tento poslední převrat signalizuje všem vlasteneckým Latinoameričanům, kteří chtějí, aby byl jejich kontinent osvobozen od amerického útlaku, tohle: pokud chcete otevřeně vzdorovat diktátům impéria, musíte se zcela ujistit o tom, že velitelé vašich ozbrojených sil jsou vůči vám loajální. Kromě toho byste nikdy neměli zapomínat, že nejsilnější zbraní impéria není její nadmutá a většinou bezradná vojenská síla, ale schopnost využít korupci k tomu, aby prostřednictvím tisku získali to, čeho se nedokážou zmocnit hrubou silou.

Venezuela, Kuba a Nikaragua byly dosud úspěšné země ve svém odporu vůči strýčku Samovi. Rovněž se zdá, že uvnitř brazilské armády (alespoň na základě mých brazilských kontaktů) existuje vnitřní (a tajná) „skrytá vlastenecká opozice“, jež by mohla zmírnit škody, které byly způsobeny impeachmentem Dilmy Rousseffové a státním převratem proti Lulovi da Silvovi (například brazilská armáda prohlásila, že neumožní Brazílii, ani brazilským vojenským složkám, aby byly použity k útoku proti Venezuele).

A konečně zmiňme naprosto ostudné a zavrženíhodné chování mnoha latinskoamerických zemí, jejichž kompradorské elity se snaží dohonit Polsko, neboť jsou nejposlušnějšími dobrovolnými otroky impéria. Všechny tyto země vědí, že Maduro ve Venezuele i Morales v Bolívii byli poctivě zvoleni, a že veškeré zvěsti o ukradených volbách jsou jen prachsprostá lež. V ostrém kontrastu jsou takzvaní „američtí spojenci“ v této oblasti, kteří jsou zcela bezpáteřní a prodejní, a kteří jsou u moci pouze díky podpoře anglosionistického impéria.

V roce 1971 uruguayský novinář Eduardo Galeano napsal klíčovou knihu s názvem „Las Venas Abiertas de América Latina“, která byla nakonec přeložena do angličtiny pod názvem „Otevřené žíly Latinské Ameriky: Pět století drancování kontinentu“. Tato nesmírně slavná kniha (přinejmenším v Latinské Americe) je aktuální v roce 2019, stejně jako tomu bylo před téměř půl stoletím: žíly Latinské Ameriky stále krvácí a lidé, kteří mají na svědomí prolévání krve, se ani trochu nezměnili.

Dosud jedinou dobrou zprávou je, že všechny režimy v Latinské Americe, které jsou podporované Spojenými státy, čelí různým úrovním protestů a nespokojenosti, které by mohly vést až k lidovým protestům, jež by nakonec mohly znovu odstranit kompradorské elity. Tentokrát však musí vůdci odporu skutečně pochopit, že vyhrát ve volbách prostě nestačí: pokaždé, když se k moci dostane skutečně vlastenecký režim, Spojeným státům se nakonec obvykle podaří nasadit své vlastní agenty do vládnoucích tříd, a zejména do ozbrojených složek, za účelem svrhnout vůdce, kterého si lid zvolil.

Hugo Chávez udělal sice hodně chyb, ale tohle udělal správně, a proto USA nebyly dosud schopny vyvolat ve Venezuele barevnou revoluci. Nuže, zkusily to, ale bezúspěšně. Pokud jde o Kubu, po mnohá desetiletí tato země vzdorovala spojené síle amerického impéria, takže také vědí své.

Za poslední desetiletí se „frontové linie“ mezi suverénními a svobodnými latinskoamerickými zeměmi a americkými loutkami mnohokrát posunuly, a obě strany se občas cítily vítězně, občas deprimovaně.

Ano, bravurní tah proti Morálesovi je OBROVSKÁ rána pro vzdorování vůči impériu. Tento muž znamenal mnohem víc, než jen to, že byl levicový patriot, byl morálním symbolem naděje pro celý kontinent. Teď, když je pryč, bude mnoho Latinoameričanů znechucených a nešťastných, stejně jako jsem dnes já.

Určitou útěchu vidím v tom, že Mexiko se rozhodlo udělit Morálesovi politický azyl. Nevím toho o Mexiku tolik, abych dokázal spekulovat o motivech mexického prezidenta, ale nyní, když je Moráles v bezpečí, může se vždy v případě potřeby přemístit do jiné země.

Pokud by se Moráles někdy vrátil k moci, jeho prvořadou prioritou by měla být důkladná čistka armády a nahrazení lidí, typově zapadajících do „Institutu západní polokoule pro bezpečnostní spolupráci“, skutečnými patrioty. Pokud se mu to podaří, nebude to sice dostačující podmínka úspěchu, nicméně bude velmi nezbytná.


33 komentářů :

 1. Jo fašismus nebyl zlikvidován a stále žije. To se musí usa líbit zase další zemi vyrabují.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nejde o zadny fasismus, ani demokracii, ale o to, ze Bolivie ma 70% svetovych zasob Lithia.

   Smazat
 2. Já v tom převratu vidím rasovou stopu. Ten "domorodec" se
  přestal líbit. Tak tam šoupli pro jistotu blondýnu.

  OdpovědětSmazat
 3. ...a blondýna má blízko nejen do Londýna.

  OdpovědětSmazat
 4. Pevně věřím,že se Morales vrátí.
  Ta bloncka se měla vyjádřit,že indiáni patřej do hor,né do měst...
  V Bolívii je cca 80% původního obyvatelstva.
  Docela by mne zajímalo,co na to rudej Fanouš.(Baba se prezentuje jako křesťanka.)
  Helanov

  OdpovědětSmazat
 5. Všechny majdany jsou o penězích-surovinách pro SSA.
  https://aeronet.cz/news/vojensky-prevrat-v-bolivii-zafinancovala-americka-neziskovka-national-endowment-for-democracy-sponzorovana-cia-svrzeny-prezident-evo-morales-vyhnal-ze-zeme-americke-vojenske-zakladny/
  https://www.narodninoviny.cz/bolivie-prevrat-ohrozuje-tezbu-lithia-zeme-ma-nejvetsi-zasoby-na-svete/

  OdpovědětSmazat
 6. Jak to tak sleduj, fašistické metody a vůbec, se snaží čím dál více prosazovat. Takže oslím můstkem se přeneseme do minulosti. Kdo zatočil s fašisty tak, že přišli před Norimberský soud? Jiná síla tady asi opět nebude a to že si s fašismem Putin porad, o tom já vůbec nepochybuji, ať už se to někomu líbí, či nelíbí, tím že propaguje Ruský svět, založený na spolupráci a spravedlnosti, na morálce a etice. Hej hou, rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
 7. No ta tomto příkladě všichni velz do ami řitě máte příklad jak špatně pracují Ruský špioni. Serou se do novičolu, letadlel nad euroatlantickou civilizaci propagujícími zeměmi a nedokázaly určitě indiánskému potomku Morálesovi poradit jak vyčistit armádu a dosadit zelené mužiky jako v banderistanu. No prostě samé zdegenerované hovadiny. Teď čekám Hoňsilulu. a jeho citáty z Antické knihovny.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pouze američané se serou do celého světa, i když ekonomicky jsou na tom hůř než Rusko.
   Sklouzává USA do stavu třetího světa? Zatímco mnozí se nadávají na samotnou otázku, jiní citují vzestup bezdomovectví, zakořeněné kapsy vysoké chudoby a chátrající stav infrastruktury mohou přikývnout „ano“.
   Nejedná se o jedinečné problémy třetího světa, jsou to příznaky současného stavu, který rychle ztrácí schopnosti prvního světa. To, co charakterizuje třetí svět / státy, které selhaly, není jen chudoba, rozpadající se infrastruktura a endemická korupce; na systémové úrovni se jedná o klíčovou dynamiku ve třetím světě / v selhání států: A nezapomeňme na # 9: drtivá většina ekonomických zisků plyne elitě na samém vrcholu pyramidy bohatství: je to pravda v USA? Rozhodně ano. Stačí se podívat na výše uvedený graf: je to graf neformální kleptokracie, která se maskuje ve fauxu finské demokracie a (zmanipulované) „tržní“ ekonomiky. To je samotná definice státu, který selhal ve třetím světě. “
   - http: //charleshughsmith.blogspot

   Smazat
  2. 15:25 Nikdo na tom není ekonmicky hůř než ex-Rusko (dnes parchanát Chujlostan), které je sice na kolenou a jeho zdegenerovaní obyvatelé lížou prach, ale jen dočasně, pravda, páč jejich zem má potenciál být nejsilnějším ekonomickým tygrem světa! Příčinou toho že tomu tak není je špatný genofond jeho obyvatel, těchto vječně ožralých, za bílýho dne v pochcaných teplákách křepčících podlidí! - https://www.youtube.com/watch?v=LhXXiVgILKQ

   Teprve až dojde k jejich výměně, Rusko se pozvedne k nevídaným v historii lidstva výšinám ...

   Smazat
 8. Proč se tady nepíše o fašounském pojetí řízení státu Putinem v Rusku? Tam začíná fašismus jak vyšitej o nějaké demokracii si občané Ruska si mohou nechat zdát. Jo a nezapomeňte napsat, že za tohle muže USA a potažmo CIA.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 15:30
   To si vylitej chrchloflaško pleteš s BANDEROSTÁNEM!!!!

   Smazat
  2. 15:30, jdi to říct do Ruska, pokud jsou fašisti, budou tě velebit, ale jak poznají, že jsi havloidní zmrd a nácek, tak ti rozkopou tu neziskovkovou, trolí tlamu!

   Smazat
  3. 16:18 Před takovým " argumentem" musím smeknout.To debil nevymyslí, ale pouze echtdebil, debilu.

   Smazat
  4. 17;02
   Takhle mluvit o otci a udavači HAVLOVI?!
   Fuj,nestydo!☺

   Smazat
  5. Anonymní24. listopadu 2019 15:30
   V Rusku vládne liberalismus, jako v západním světě. Že Vám to připomíná fašismus, to asi nejste sám. P.K.

   Smazat
  6. 15:30 Máte to nějak popletené. Přeci JUESEJ řídí osobně Putin a protože sedí na dvou židlích tak se z toho brzy pomate a nastoupí JUES ARMY. Jo fašizmus je sviňa.

   Smazat
  7. 17:29 Tak on to byl především tvůj biologickej tatínek, jen si to netušil, páč tvá máti je němá už od dětství. To se stalo, když za války její komoušskou famílii navštívili ukrajinští vlastenci z UPA, kteří tvý bábě uřezali ty její povislý kozy, dědkovi zvadlýho kokota a ještě dejchající je oba vhodili do škarpy, kam chodila celá vesnice srát. Bohužel tvou matku, tuhletu kurvu - https://im.tiscali.cz/press/2017/11/30/883039-final-0787-3800x2536.jpg

   nenašli, páč byla schovaná v tý škarpě mezi hovnama a oni ji nedokázali rozeznat! A to byla chyba, tak jí pak mohl ožralej Havel na mejdanu, kde vynášela popelníky, ošukat a z toho si se vylíhl ty! Jenže tě potratila a ten potrat naložili do lihu a později poslali kremlovoroj jako delikatesu. Od tý doby co ji zežral poletuješ coby shluk těkavých plynů z lejnolíhně tohoto smradlavýho Ugrofína!☺ - https://pbs.twimg.com/media/DQ3D5L9WsAAByD3.jpg

   Smazat
 9. Panove, prestante verit levicovym - neo-komunistickym hloupostem a fantaziim !

  Socialismus vubec ekonomicky nefunguje , proto lide usiluji o to, aby se jim zvysila zivotni uroven !

  Typicky priklad je Venezuela ! Tam se z bohate zeme stal chudobinec , kde kazdy ztratil 15 kilo sve vahy ! Lide se tam rvou o chleba a sardinky !

  Vas jde opit spuntem od cervene brecky, kterou komousi prodavaji jako svoje vino !

  -----------------------------------------------------------

  Lide v latinske Americe se nezodpovedne mnozi a kazdy rok jich jde pesky tisice Km, do severni Ameriky , ktera je nechce !
  Tak sedi za plotem a Mexicka vlada je zivi !
  Nektere narody jsou nezodpovedne !
  Prcat to jo, ale uzivit potomky to ne !

  -----------------------------------------------------------

  Nejhohatsi zeme v Jizni Americe je ted CHILE. Tam se zbavili presidenta socialisty v roce 1973 a zapalili mu bydleni (palac). A ted jsou zazobani vice, nez vsechny ostatni zeme !

  Ale nam je to zde uplne jedno !
  My se soustredime na sladky zivot a zavodime, kdo z nas drive zdegeneruje v pozitcich !
  GOD BLESS AMERICA ! (Buh zehnej Americe !)
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
 10. O tom, ze America economicky krachuje, komousi zvatlaji uz 75 let a my nemame v hlave nic jineho, nez oslavy , slavnosti, zranice, splecenske akce a ZACPU traviciho ustroji !

  A ted je ke vsemu jeste svatek podekovani ! (Thanksgiving) - coz je nejvetsi zranice roku ! (28.11.2019) !
  Je zde dobre ! Ve stejny cas maji lide ve Venezuele hlad !
  Protoze se dali na budovani Socialismu !

  Protoze je zde teploucko v tuto dobu a na severu je zima a snih, tak zde mame milliony turistu a na silnicich jde o hubu !

  PAMATUJTE, az sem pojedete na dovolenou, ze Florida a Massachusetts, maji nejnebezpecnejsi silnice v Americe !
  Musite BEZVADNE ovladat predpisy a auto ! V sezone je vzdy blazinec !
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 16:46 Máte pravdu, a že USA končí jsem slýchával od 60 let min. století, ale zatím se položilo v 90 letech totálně, každým zde obdivované Rusko. CHIIIÁÁ. A do dnes bojuje s chudobou, jen tak mimo. Duchod v Rusku je nějakých 4800kč, 15% lidí nemá záchod, dožití lidí je jedno z nejmenších na světě a tak dále.

   Smazat
  2. 17:09
   Důchod v BANDEROSTÁNU DÍKY amiokupantům NENÍ A NEBUDE!!!!!☺

   Smazat
  3. Večerek, nech toho fantazírování. Na Karla May nemáš !

   Smazat
  4. 20:34 Večerek je liberál, volič globalistů! Nick honolulu je Vlastenec, rasista, aktivní člen KKK! Kdyby tě ty smrade z kremelský zengrúny ucejtil - na kilák - dva, tak tě vysprejuje svým anti-putler deodorantem značky SKUNK APE*)!

   *) Jedná se o vysoce účinný speciální sprej proti putlerpšoukům a jinýmu komoušskýmu sajrajtu ...

   Smazat
 11. Fuck off Amiokupant!!!!

  OdpovědětSmazat
 12. Svět je plný demonstrací a potyček s armádou a policií. Jak informuje ČT? Denně reportáže o Honkongu, (demonstruje se přece proti čínským komunistům). O ostatním - skoro nic. Zvlášť Bolívie! Dokud tu byly ve městech demonstrace proti Moralesovi, bylo to jako s tím Honkongem. Když se začali bouřit příznivci Moralese a armáda dostala od samozvané "prezidentky" povolení k jejich volnému odstřelu, veškeré reportáže skončily. Chile - to samé...

  OdpovědětSmazat
 13. Proč Zeman nadšeně uznal Guaidóa a dokonce ho rychle zval do Prahy? Chápe to někdo?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní24. listopadu 2019 19:18
   Asi mu chtěl dát pár facek. P.K.

   Smazat
  2. 19:18 vaše nepřesnost je trapná. Prezident Zeman Guaidóa jako prezidenta neuznal, když ho nepozval jako prezidenta, ale pouze jako osobu, která se o tuto funkci uchází! Jste schopen rozumět psanému a řečenému slovu natolik, abyste rozeznal o co jde, popřípadě kdo prázdně plácá? Když ne, tak mlčte a potichu se učte.

   Smazat
 14. Jo Zeman je třída to nepochopíte. Zkuste takhle pozvat Cikány a uvidíte proč pozval Gaudiona Debilona.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No s tím Guaidóem, to byla fakt bota! To není vůdce, je to podpantoflák, měkoň! Proč za skalpy komoušských poloopic s Madurem v čele nevypsal náležitou odměnu? Půjčku od MMF by na to určitě dostal! Na to vojáci čekaj, na pořádnej žold, a ne na kecy o "amnestii"!!!

   Smazat
 15. This is an old but still actual case! You should write an essay outline before the post!

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.