Reklama

neděle 24. listopadu 2019

Pavel Novotný - další případ, a Šafrův žebravý dopis čtenářům

Ivan David
24. 11. 2019
Nejvýraznější postava současné ODS Pavel Novotný, starosta Řeporyjí vygeneroval další způsob, jak na sebe upozornit. Rozhodl se totiž postavit sochu vlasovcům, tedy vojskům generála Vlasova, kteří bojovali po boku německé armády proti postupující Rudé armádě. Ve zřejmé snaze napravit svoji "imič" podpořili Pražské povstání. Představitelé TOP09, Pirátů a ODS se nyní snaží veřejnost přesvědčit, že se Praha osvobodila sama, případně s pomocí vlasovců, a Rudá armáda přišla do již osvobozeného města. Je to hezká pohádka, nicméně myslící člověk musí uznat, že pokud by se velmi rychle neblížila Rudá armáda, Praha by se rozhodně neosvobodila, neboť německá armáda by jednala jinak než úprkem do amerického zajetí a odevzdáním zbraní. Oběti na životech vojáků Rudé armády jsou pak vysvětlovány tím, že byli zraněni dřive a v Praze pak zraněním podlehli, případně se otrávili methanolem. Dějepis se nám mění pod vlivem snaživých vykladačů, tak jak to bývá u každé ambiciózní ideologie. Na nenávist k Rusku přišly nové objednávky bez ohledu na změnu společenského systému. V každém režimu vstanou noví snaživci.

Pavel Novotný se hodlal angažovat i v zatím podřimující věci "Koněvův pomník". Ruský tisk tak píše o nahrazení Koněva Vlasovem. rusnext.

Zprávu přinesl deník Forum24 ZDE, jehož šéfredaktor (dříve Dnes) Pavel Šafr nepřekvapil novou úvahou: "Poslední události ukazují, že je Česká republika nadále v moci nedemokratických a autoritářských sil, které pohrdají právním řádem i ústavou". Text je doplněn momentkou z chvilek z Letné. Článek se jmenuje: "Deník FORUM 24 prosí o vaši pomoc při obraně liberální demokracie". ZDE Vážně. Takže podle autora chvilkaři na Letné bojují proti nedemokratickým silám a to tím, že odmítají uznat výsledky demokratických voleb.

Demokracie asi není to nejdůležitější. Jak víme, až na prvním místě jsou peníze, proto Šafr vyzývá čtenáře ke sbírce na podporu jeho mediálního projektu Forum24 a to prostřednictvím předplatného, protože, jak uvádí: "...na české scéně nepůsobí mnoho silných médií, jež by otevřeně podporovaly demokratickou opozici, demokratické politické strany a členství České republiky v Evropské unii a Severoatlantické alianci". Zdá se, že tyto tyto zdravé síly jsou natolik demokratické, že lid o ně ztrácí zájem.

164 komentářů :

 1. Vlasovci přijeli na kolech, nažrali se, ukradli náboje a zmizeli.

  https://www.youtube.com/watch?v=lYpaKeGXzBM

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vlasovců zahynulo při osvobozování Prahy víc než vojáků RA.
   Já se jich nezastávám,ale zas aby se nelhalo.
   Helanov

   Smazat
  2. Helanov 23:03, čtu články a diskuze docela pozorně a nikde jsem nezaznamenal argumentaci o počtech padlých Vlasovců či Rudoarmějců v souvislosti s Pražským povstáním. Jestliže ovšem Vlasovci bojovali až do Pražského povstání po boku Wehrmachtu, je téměř jisté, že neotočili ve prospěch revoltujících Čechů, ale ve svém okamžitém zájmu. Potud jejich "zásluhy" a tím je dána i míra ocenění. Měla byste odolat potřebě vyjadřovat se ke všemu. Mějte se
   Dodávám: Chápu, jak byly formovány jednotky generála Vlasova, je dostatečně známa i geneze jeho osobnosti. Ti prostí vojáci byli obětí války. Ať padli na té, nebo druhé straně. Podstatné je pochopit co (a prakticky kdo), plodí války.

   Smazat
  3. 23:03...A ty zase těžce urážíš mojí babičku,Noubodíku.
   Helanov

   Smazat
  4. 0:23...Počet padlých Vlasovců je samozřejmě NAPROSTÉ TABU.
   Z mnoha důvodů.Ale není tady prostor je rozebírat,takže nic...
   Helanov

   Smazat
  5. 23:03 Paní Helanov, jak tohle víte? Z jakých dat prosím vycházíte? Z žádných, že? Nelze stavět na tom, že se něco "říká". A proč by to tak mělo být?

   Smazat
  6. Ja bych to upresnil
   Vlasovci sice jednali s povstalci ale nijak se do boje proti nemcum nezapojili
   Vlasovcum slo predevsim ustoupit do zapadni okupacni zony a vzdat se tak jako se to povedlo zbytkum rozmlacene divize SS Galicia kterou americene prohlasili ne za vojaky ale za nepratelsky personal ktery nepodlehal vymene zajatcu a zradcu obou stran
   I anglani belgicane francouzi a jini slouzili v jednotkach wafen SS a ti byli radne predani sovetskym velenim spojencum k potrestani
   Ne tak divize SS Galicia
   Mimochodem vrazdila pri slovenskem narodnim povstani a pote bojovala proti jugoslavskym partyzanum s neuveritelnou brutalitou
   Slovaci by meli vedet
   A presne to same byli vlasovci
   Zadny vlasovec nikdy v praze nepadnul v boji proti nemcum
   Neslo o nic jineho nez zmizet pred postupujici sovetskou armadou
   Moc dobre vedeli ze rusove jim davali vetsi prioritu nez zbytku armadni nemecke skupiny stred ktera do zajeti soveskeho stejne padla
   Zajato bylo cca 900 000 vojaku vermachtu a wafen SS plus zbytky vlasovcu
   Praha se sama neosvobodila ale nebyla rozmlacena prave proto ze se k praze priblizili vojska marsala Koneva a z druhe strany postupovali jednotky jizniho frontu spolecne s tehdejsimi jednotkami ceskoslovenske armady a zbytky rozbytych rumunskych divizi ktere byli donuceni bojovat proti svym tehdejsim nemeckym spojencum

   Smazat
  7. Jeste pro upresneni
   Jednotky divize SS galicia byly ukrajinci a jednotky générala Vlasova vetsinou rusove plus nejake jine narodnosti tehdejsiho sssr ale jadro vlasovcu bylo slozeno z ruskych zradcu..
   Proto ta priorita veleni sovetskych armad na zadrzeni techto kreatur

   Smazat
  8. 23:03, měřítkem zásluh má být, kolik vojáků zemřelo? Vy jste lehce úchylná, osobo. A zas na druhou stranu, proč to nefunguje v rámci celých Čech a Moravy, kde se naopak počty zlehčují?

   Smazat
  9. 6:14, takže bychom si z toho mohli vybrat to podstatné. Ruští nacisté bojovali s hitlerovci, ale pořád to bylo lepší než Rudá armáda. Asi tak bychom to měli chápat.

   Smazat
  10. Ano tak by novodoby nazi chteli aby lid chapal..
   Ale ze se jim to malinko dari je docela zrejme

   Smazat
  11. Vojska gen.Vlasov se pokousel prostrednictvim gen.Kutlvasra vyjednat primluvu Kosicke vlady u generalissima. Mezitim se Vlasovcum podarilo se probit od Smichova, pres Podoli, az na Pankrac. Pote co od Kosicke vlady prisla zprava, ze zadny pardon nebude a ze jejich ucast v povstani je nezadouci, okamzite se zacali z Prahy stahovat jihozapadnim smerem.

   Smazat
  12. tento připad neni ojediněli lidstvo se přemnožilo a pomalu degeneruje a nedokaže brzdit exoty a misto izolace mužou pobihat volně a nikdo jim v tom nebrani už jen kvuli tomu aby se vovčani měli čim bavit a honorace v klidu mohla hrabat po sebe

   Smazat
  13. Ano na to se hodne zapomelo
   Jinak oni rusove pardon davali
   Prikladem muze byt jednotka ss slozena z rusu bojujicich proti partyzanum v belorusku kde se pridali na stranu partyzanskych jednotek a nekteri byly dokonce vyznamenani
   Tak ze sovetske vrchni velitelstvy pardon poskytovalo ne tak v pripade divize SS Galicia ani Vlasovcu

   Smazat
  14. Pro Helanov: Ano padlo jich hodně ale mezi mrtvé se dostali tak že je Rusové po 5.květnu postříleli Např. V Benešovské ulici č.28 je dnes školka na dvoře byla garáž dnes je tam tělocvična a tam je zavedli a postříleli a naložili na valník tažený koňmi a vysypali na Olšanech a určitě to nebylo jediné místo a proto jich bylo tolik. Mám černobílý pohled kde pohřbívají Rudoarmějce vedle kostela Sv. Ludmily tam kde dnes stojí ten krásný převislý buk viditelný od stanice tramvaje.

   Smazat
  15. 23:03...Vycházím z vyprávění svojí babičky.Uměla rusky a s těmi Vlasovci hodně mluvila.
   Ty události okolo osvobození Prahy jí zasáhly,daleko víc,než by bývala chtěla.
   (Děda byl emigrant a musel opustit svou českou rodinu a pokračovat směr Kalifornie.)
   Helanov

   Smazat
  16. 10:05...Já to beru tak,že těm klukům a chlapům kteří se nechali oblbnout psychoněm Vlasovem se prostě jen nechtělo umírat.A už vůbec ne v posledních dnech války.
   Lidské holt není vždycky správné a nemáme právo nikoho hodnotit, když jsme tu válku nezažili na vlastní kůži.
   Helanov

   Smazat
  17. Není možné nazírat dnešní "humánní" a lidumilnou optikou na události z roku 1945. V té době bylo jednoduše dáno: skopčáci končí, vlasovci byli zrádci a všichni měli velký bobek z dopadení a zajetí. Jedni jak druzí se cpali do americké zóny, protože věděli, že ujdou trestu nebo trest bude mírnější. To je fakt, o kterém se dnes nechce moc mluvit, ale který předznamenává události příštích let. Američané, na rozdíl od SSSR, nebyli za války vystavení přímým válečným akcím a jejich ztráty byly v podstatě směšné. Koněvův pohyb od Drážďan do Čech znamenal urychlení celého zdrhacího procesu, komplikovaného navíc povstáním v Praze. Každý dělal, co mohl v dané chvíli nejlepšího. Vlasovci neměli nic na výběr, tak se postavili proti utíkajícím skopčákům. Rozsah toho "proti" je v dnešní době předmětem spekulací a ideologických zájmů. Jejich pohyb směrem k Plzni dokládal i obyčejný atlas školních dějin pro II. stupeň ZDŠ, kde jejich pohyb Prahou opravdu směruje k jihozápadním okrajům města s poznámkou "600 střelců divize Vlasov". V dalších vydáních toto úplně zmizelo a záleželo na učitelkách, jak události dětičkám vtlačí do hlav.
   Dalším faktem bylo, že povstalcům docházela munice a hrozilo, že Wehrmacht se začne mstít. Bylo čím, na východ od Prahy stála bojeschopná Schoernerova armáda s těžkou technikou a letectvem. Ovšem pokud by na to Němci měli čas a ten by jim evidentně chyběl, když se dala RA do pohybu ze severu i z východu. Američan musel zůstat za demarkační linií, tak to bylo domluveno a tak to i platilo a nějaké "kdyby" současných historiků - ideologů na tom nic nemění.
   Pokud se dnes rozhořčeně zabýváme excesy proti německým menšinám nejen v Praze, postupem RA proti vlasovcům, banderovcům nebo Galizii, měli bychom si uvědomit, že rozhodující roli a slovo v tom měli tehdy žijící lidé s jejich zážitky a zkušenostmi. A především bychom si měli uvědomit že ono násilí nerozpoutali ani Češi, ani Slováci, ani Francouzi a Italové, ani Rusové, ale opravdu jen a jen Hitler a jeho vyvolený zblblý německý národ, jedno z jaké části Evropy (který si to navíc ani příliš neuvědomoval nebo nepřipouštěl, nebo to považoval za výhodné). O čistotě Ukrajinců a Poláků by se dalo diskutovat, protože jedni i druzí si vzájemně vyřizovali staré účty a brali to hlava nehlava.
   Nahrazovat jeden pomník Koněva druhým pomníkem vlasovců je dokladem hrubé neznalosti dějin, jejich zkreslování, způsobeného jak onou neznalostí či ignorantstvím, tak na základě politické situace a ideologického zadání a v neposlední řadě s tím souvisejících egoistických cílů.

   Smazat
  18. 12:02...Ztráty Amíků v Tichomoří byly strašlivé.
   Já jen,aby se to moc nezjednodušovalo.
   Helanov

   Smazat
  19. Ale kdepak madam
   Oproti vychodni fronte prochazka
   Ale nesnizuji jejich statecnost proti silenym japoncum
   Amici bojovali statecne o tom neni pochyb

   Smazat
  20. Američani mají ve druhé sv.válce cca tolik obětí, co Československá republika. Jejich padlí jsou většinou v Asii. Oproti Čechoslovákům nebyl asi žádný z nich v koncentrácích a nemají ani své Lidice nebo Ležáky

   Smazat
  21. Příslušníci ROA gen. Vlasova se rekrutovali ze zbytku příslušníků 29. divize waffen SS RONA, kteří se v Polsku dopustili takových zvěrstev, že jejich velitel brigadenführer Kamiński byl popraven gestapem a mužstvo včleněno do ROA. Takže "osvoboditelé" Prahy měli takovouto minulost. To jen tolik pro pitomečky Novotného z Řeporyjí a Koláře z Prahy 6.

   Smazat
  22. 15:49, tohle Novotnému nevadí. Vraždili lidí z východní Evropy a Židy? Vraždili. Tak se v tom nerejpejte, protože přesně tak se to mělo stát.

   Smazat
  23. prahu osvobodil wehrmacht

   Smazat
  24. 18:22
   A tebe by osvobodila jedna mezi voči!

   Smazat
  25. oprava času: 15:49

   Naopak tomu v 18:22 děkuju za otevření vočisek! Těch svejch, ex-komoušskejch! Teď už znám celou pravdu a vím, jsme dostali od Říše šanci stát se z divochů lidma, ale tu jste nevyužili! Zbyli tu pouze prolhaní, sebechvalní a sebeklamní Čecháčci - mistři světa v obrazoborectví, strhávání soch a symbolů, přejmenovávání ulic i vlastního státu a falšování vlastní historie, založené na bratrovraždách a zákeřných záludnostech. Nedorostli pro vlastní samostatný stát, nezaložený na literárních a politických padělcích a intrikách, jakož i na uplacených rakouských dezertérech. Bohužel o zpustlou Kotlinu už nikdo z vyspělejších sousedů nestojí (aby si vlastní stát nezamořil). Historie lenivého, příživnického pronároda se stále dokola opakuje: etapu lžidemokracie vystřídá diktatura lapkovské lůzy, která se následně připojí k zacinkání klíči – až zase všechno nakradené prožere. A každých dvacet let plive na tu lůzu předchozí a nostalgicky vzpomíná na tu lůzu předpředchozí. Snad jedině za tzv. Protektorátu si trochu spravili reputaci, když s jejich nikoliv bezvýznamnou pomocí se podařilo eliminovat tisíce vlastizrádných, protievropských komunistů (bohužel ani to nestačilo)! Pravda vyděsí!!!

   Smazat
 2. S panem Pavlem Novotným to pravice "vyhrála".

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No nevím,nevím.S vražděním židů za války.Ale nějak se to stále vymyká tomu co všude slyším o chování židů.Třeba na hřbitově v Terezíně,kde bylo ruským motorkářům zakázáno položit věnce k hrobům.Anebo při výročí osvobození Osvětimi nebyl pozvaný Putin .Těch DROBNÝCH !!!přehmatů je nespočet.Třeba ostřelovači z Izraele ,Gruzie vraždili při Majdanu.Své o tom by mohl dlouze vyprávět kamarád těchto zločinců europoslanec Štětka Štětina.Ten měl jako jediný přístup do hotelu a patra ,odkud se vraždili lidi.A nyní tento dement Novotný.Co na to asi říká jeho otec.Starosta má tak velkou řepu ,že určitě dostane brzy po tlamě.

   Smazat
  2. Je jeste porad nebezpeci ,od tech kteri si mysli a jeste nezapomneli co je pravda a muzou neco protistatniho pronest. Takovyhle starostove jako by z pekla vyskocili a kdo potrebuje jeste dalsi ,sudetsky germany , pochody duhy financovane stedre take drogovymi obchodniky a Sorosem..Jak jim to dohromady klape ze ?? To je pak radosti , kdyz se jim nesmi nic stat ,zadnej policajt se neodvazi..
   Neni dnes pochyb ,ze Satan utekl z pekla ,emigroval , pac se na nej chystaji Zombie jako Pelosi, Hillary,Albricht ,KiSSinger,Bushove a brzy taky SS /Dead Heads/ Merkel. Ze neprezije to zjistil ihned.
   Na zemi to taky nebude mit lehky. Kdyz utece do Francie tam maji na valku proti teroru treba takovy zakony. Treba zakon o Provokaci K terorismu. Jdete po ulici terorista vas probodne macetou a jeste nez zahynete dostanete u soudu asi tak 10 let a pokutu 100 tisic Euro. Za vyprovokovani teroristickeho utoku..
   Je jasny ze se tak EU stava nebezpecnejsi nez peklo..
   To maj francouzi z ty demokracie , nemeli si zacinat..

   Smazat
 3. No chazar jako vyšitej a ten jeho taťka je také pořádně vypečený. Kdyby byl normální tak takového krasavce neudělá. Demokracie kde k zvolení potřebujete miliony je skutečně demokratická a ta naše zastupitelská je geniální chazarský podvod. V demokracii musí mýt povinnost volit každý občan aby bylo zřejmé že jde o většinu a ne pseudo většinu. Stačí když bude k volbám chodit státní aparát a zvrhlý zdegenerovaný paraziti a tomu se říká demokracie. Dvě sněmovny nedokázaly za třicet let vyplodit pořádný zákon o referendu asi potřebují pořádně přidat nebo snad nakopat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Normální člověk nepochopí, jak něco takovýho mohli zvolit?
   Podle mě jsou ty Pražáci skutečně nějaký divný.

   Smazat
  2. Pochopím, když někdo zvolí Schwarzeneggera, nemyslím starýho fořta, myslím kulturistu.
   Ale toto?
   To je asi jako kdyby si ty voliči z Řeporyj nechali vytetovat na čelo MÁME V PALICÍCH NASRÁNO!

   Smazat
  3. Fořt je berg

   Smazat
  4. Staci se podivat na leteckou mapu Reporyj, aby bylo jasne, ze puvodni baracnici, tvori dnes mensinu, zatimco od Velke ohrady je tam roztazeny satelit, kde zijou novozbohatlici. Mezi takovou svoloci, je tenhle jeste prorokem.

   Smazat
  5. tože nema žadny charakter je vrozene ale ta jeho nenažranost je od něj cilena a většinou je přežrany a misto dolem mu to pada vrchem otazkou je proč a kdo si ho zvolil když musel vědět koho voli ovšem jestliže volby nebyli malinko cinknuty ale to se nedovime

   Smazat
 4. Řepák z Řeporyj.

  OdpovědětSmazat
 5. O P.Novotném už i na NR ? Kdo to žije v těch Řeporyjích, že jim něco takového dělá starostu ? Je s podivem, že dosud nebyl omezen na svobodě, resp. že jeho zevnějšek nenese stopy násilí. To je možné snad jen v pražském skleníku a přilehlých pařeništích.

  OdpovědětSmazat
 6. Vyzývám ke sbíce na zakoupení dehtu a peří, aby konečně Novotný i s Šafrem vypadali přiměřeně....

  OdpovědětSmazat
 7. Podle toho, co starosta Řeporyj Novotný produkuje, přece nemůže být normální. Čím ještě musí dokazovat, že s tím svým chováním nepatří do psychicky normální společnosti, ale do blázince? A co je za tvora fiala, když je pro něho tak lehce stravitelný? Není snad taky psychicky v nepořádku?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. V Řeporyjích si zjevně myslí něco jiného, tam byl zvolen drtivou většinou.

   Smazat
  2. 6:53
   Jestli taky u voleb byla drtivá většina, potom jim chování řeznického psa vyhovuje, a jsou na stejné vlně, jako on. Potom by Řeporyjím slušel víc název Blázinec.

   Smazat
  3. A jako by to nestačilo, jezdí tenhle debil v soutěžním taxíku po Praze podobně jako kdysi Háma a nechá se vysílat v nějaké televizi. Nejhorší je, že mu do toho auta ti lidi lezou. Pitomců a nenažranců se vždycky najde dost...
   Občané - voliči z Řeporyj! Váš starosta je asi málo vytížený a tak si vymejšli voloviny. Zeptejte se ho, jak mu funguje zastupitelský úřad a jak si plní své povinnosti.

   Smazat
 8. Berousek končí s cirkusem, má málo personálu, nechtěl by pan starosta změnit povolání ?

  OdpovědětSmazat
 9. Nechápu proč se pražští demokraté zdržují s Vlasovem, mají rovnou postavit pomník Hitlerovi.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nebo i Heydrichovi .Ceští teroristi ho prece zavrazdili.V zatačce u Bulovky je super misto.Sudeťaci s přateli z KDU-ČSL to mohou odhalit.

   Smazat
  2. Jiste k postaveni pomniku brzy dojde
   Heydrich preci cesky narod miloval
   Jeho vyraz moji mili cesi se vryl do pameti kazdeho slusne smyslejiciho cecha

   Smazat
  3. Ano, jsem pro sochu Reinharda Heydricha, K.H.Franka, K.H. Von Neuratha, kteřížto pánové se nesmazatelně vepsali do dějin naší země. Pochopitelně všechny připomínky ruských okupantů z r.1945 bych odstřelil, stejně tak i jakékoliv další jména a názvy pocházející z tamních prostor. Konec Čechovům, I.P.Pavlovům a dalším uzurpátorům!

   Smazat
  4. Ano konec padelani historie
   Tito panove ktere jste jmenoval udelali pro cesky narod tolik dobra ze se nemuze zapomenout
   Pryc se vsim ruskym a slovanskym
   Nadeje je prave ve vzpominkach na tyto milovniky ceskeho naroda
   At zhyne stara doba plna nepravdy o germanskych okupantech

   Smazat
  5. 7:15, laskavě si přestaňte dělat jakékoliv ambice. Pokud nebudete mít tu správnou krev a barvu kůže, nikdy z vás Němec nebude. Vás a vaši rodinu bude čekat Ural.

   Smazat
  6. 8.08 Tak nevim zda jste pochopil ironii ale zrejme ne
   Jinak radeji ten ural nez germanskou lasku ke slovanum
   V nasem pripade cechu
   Snazte se rozpoznat ironii
   Neni to tak slozite

   Smazat
  7. velmi vyživně vistiženo s pomnikem zrzaveho holiče

   Smazat
  8. 8:32, spíš vy byste se měl naučit rozeznávat. Já jsem odpověděl přesně v duchu ironie.

   Smazat
  9. 16.46 tak dobra beru
   Ironii jsem tentokrate nerozpoznal ja
   Stane se nee..??

   Smazat
 10. Kdo vlastně obývá obec Řeporyje ? Není v tomto případě možný kontakt z mimozemskými civilizacemi ? Věřím, že se určitě volby dají zmanipulovat, ale nevěřím, že by se opravdu našlo takové množství idiotů s lidským mozkem, kteří by do funkce starosty dosadili něco tak stupidního, jako je tento exemplář. V tom musejí mít prsty jiné mocnosti.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Reporyje obyvaji anunaky a jejich vudce Novotny je nova elita ktera obnovy genofond ceskeho naroda
   Novotny je nadeje pro ceskou statnost

   Smazat
 11. Vlasovci nejdříve stříleli a bojovali 4 roky po boku Němců stejně tak proti Čechům. 6. května se probrali a přešli na naší stranu a 7. května když se s ČNR nedohodli o zárukách a beztrestnosti tak opustili Prahu. Tak za dva dny boje to bude pomník právem jistě veliký.

  OdpovědětSmazat
 12. Dle mého názoru jsou vlasovci jen zástěrou pro tento režim. incitenty vojáku RA jsou velice zdramaizovány. Incitenty US army jsou bagatelizování tím, že jim hoky ze škokovky za cigarety a ponožky lezly do postele. Vše jde naprosto uvest do i dnešních dob. Některé dívky (děvky) vlezou i do muslimských objetí.

  OdpovědětSmazat
 13. Když můžou být Mašínové za hrdiny a Obama mít Nobelovku za mír, tak proč by Vlasovci nemohli být osvoboditelé Prahy? Ještě čekám na to, že se konečně ukáže to, že mlátička Procházková byla vlastně napadena tím hajzlíkem ze Sputniku a Rusko, že se naprosto drze zdržuje u svých hranic a kdyby je Ušáci neobkličovali, tak by už dávno okupovali půlku světa. Hej hou, rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A za tim vsim je Putin.Jen zapomnel na Řeporyje a tak tam pronikl ten spravny bojovnik za demokracii.

   Smazat
  2. Já osobně znám dost lidí, kteří jsou o tom, co píšete, skálopevně přesvědčeni. Oni například dodnes věří v zabitého Martina Šmída.

   Smazat
  3. 8,04
   A taky věří tomu,ŽE HAVEL NEBYL UDAVAČ A VOŽRALA????!.-D

   Smazat
 14. Novotný naprostý spratek, který je živ z úspěchu svého otce je nesporným úkazem toho, že inteligence není přenostná v celé části. Jenom může kopírovat některé vlastnosti. Nakonec jeho otec se ukázal jeko idiot, který skočil z mostu a o jeho přežití a působení v komediálním prostředí se dlouho pochybovalo. O tom, koho zplodil se už nepochybuje.
  Václav

  OdpovědětSmazat
 15. To si ten umaštěnec neuvědomuje, že tzv. Vlasovci byli Rusové?
  Dobitek (Doufám, že už brzy. Prý není problém - viz Novotného komentář k záležitosti Procházková vs Sputnik) Novotný se v podstatě stal Ruským švábem, Putinovým agentem, brzdou jediné správné cesty.
  To jsem zvědav, co mu na tenhle Chrochňonápad nápad řeknou v synagoze.

  OdpovědětSmazat
 16. Šafr si zase dal šňupeček,nó...
  Asi si chtěl dát s Hovorkovou a s Jandourkem švédskou trojku,ale asi na něj neměli čas ;-)
  Tyhlety bláboly bych sem snad ani netahala,proti Fóru 24 jsou Blicí listy web pro intelektuály.
  Šafr bečí, protože mu čtenářstvo asi odlákal Deník N.;-))
  Helanov

  OdpovědětSmazat
 17. Tento takystarosta se ,,někomu" opravdu nepovedl ! A prosím vás, neukazujte příště jeho fotografii, mnohým lidem se pak dělá nevolno.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ten ubožák ale za nic nemůže. Všechno spískal jeho děda ajnšto vyrobil jeho tatu!!!

   Smazat
 18. Ten zmetek Novotný samozřejmě vymyslel jen další ze svých provokací, která má za cíl odpoutat pozornost veřejnosti od jiných závažných společenských a politických problémů (viz např. nároky Lichtenštejnů, neutuchající snaha zlomit odpor veřejnosti proti dovozu migrantů, nebezpečí fašizace politického života atd. apod.). Osobně ovšem také vůbec nechápu občany Řeporyjí, že si zvolí do čela obce takové sprosté a drzé hovado. Je to jejich vizitka, pravděpodobně tam žije hodně podobných zdegenerovaných individuí...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No vidíte a dostal přez 90%.

   Smazat
  2. 7,53
   A jednou dostane 100% po tý vepřoidní prolhaný havlodržce!!!!!!

   Smazat
  3. 23:03 Souhlasím s Vámi - je to provokace, jak od toho starosty Řepákova, tak od těch "pražských" řepáků. Připadají mi jako někteří zdejší trollové, kteří taky mají hlavní úkol zdejší publikum na..štvat a ne diskutovat o názoru na daný problém.

   Smazat
 19. Co k ilustračnímu fotu dodat? Svůj k svému! Ani jeden by se ve svém oboru neuživil, proto je živíme my z daní a oni se nám smějí.

  OdpovědětSmazat
 20. O tom, zda se v Praze bude mluvit česky nebo německy, se nerozhodovalo při osvobozování Prahy, ale v bitvě u Stalingradu. Kdyby to tam tehdy dopadlo opačně, tak by toho vola z Řeporyjí neměl kdo porodit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Obávám se, že pro Čechy by to bylo stejné. Řešení vidím na konci svých(našich) paží.

   Smazat
 21. No co, produkty voličů kategorie "letenský blb"

  OdpovědětSmazat
 22. ODS by se ho měla zbavit. Je pro ni kamenem na krku a potopí ji.
  Když se profesůrek dokázal rozloučit za řeči na parlamentní půdě, tak toto je hrůza hrůz.
  Toto už není normální. Ledaže jsme všichni mimo a hltáme bulvár a sprostotu

  OdpovědětSmazat
 23. Náhodou, Pavel Novotný dělá záslužnou práci. Podílí se na postupné likvidaci gangsterské partaje ODS. Jen houšť!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ani bych neřekl. Novotného začínají kopírovat i ostatní, a těmto druh agrese a sprostoty se začíná pozvolna uplatňovat všeobecně. Především mezi mládeží je velice populární.

   Smazat
 24. Novotný a celá ODS je lůza. Kde a jak vůbec „vlasovci“ Praze pomohli? Bylo to hlavně na levém břehu Vltavy (Motol, Slivenec, Smíchov, Ruzyně). Na pravém břehu, kde 7. května vyvrcholil německý útok do středu města, ale bojovali málo.

  OdpovědětSmazat
 25. Ruská osvobozenecká armáda – ROA byla v době druhé světové války organizace několika vojenských jednotek ruských zajatců, kteří na straně nacistického Německa dobrovolně či z donucení bojovali proti Sovětskému svazu. Pro tyto jednotky se vžilo označení vlasovci podle jména jejich velitele generála Vlasova

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. V Praze byla divize generála Buňačenka.

   Smazat
  2. To je pravda.Ovšem Vygum kokotovič Novotný jaksi pozapoměl,že generála Vlasova,zástupce Buňačenka a zbytek ROA HRDINNĚ DO RUKOU ZLÝCH RUSŮ NA ZLATÉM PODNOSE ODEVZDALI MILOVANÍ AMIOKUPANTI...….A to i s vědomím,že ve valné většině ony muže ČEKÁ SMRT!

   Smazat
  3. Coz na veci nemeni vubec nic

   Smazat
  4. A to meli jako dostat od rusu metal nebo jak jste to myslel

   Smazat
  5. 8:05

   Vy se jim divíte? Zrádců si neváží nikdo, lze je jen použít a zahodit.
   Zradili SSSR, zradili Německo, zradili by i USA a kohokoli jiného, když by to pro ně bylo v dané chvíli výhodné.

   Smazat
  6. 8,15
   To máte pravdu,ale jak dokonalej amík mohl nechat poslat na popravu takový hrdinný protisovětský vojáky.....to zřejmě Vygum nevidí a vidět nechce,o chápání nemluvě!

   Smazat
  7. Vydani Vlasovcu do SSSR, i v pripade Americkeho zajeti, byl jeden z clanku Jaltske dohody. Proto je Americani vubec do sve okupacni zony odmitli vpustit.

   Smazat
  8. 8,44
   Já to chápu,ale ten havlokot EVIDENTNĚ NE!

   Smazat
  9. Jestli to je ironie chapu
   Jestli ze to myslite vazne zahravate si s propagaci nacizmu
   Nic mene je to fuk a verim ze jsem pochopil ze jde o ironii
   Respektuji nazory i kdyz nektere jsou malinko priblble
   Tak ze ironie..??

   Smazat
  10. 7:46...Oni se od Vlasova odvrátili,Buňačenko byl jiná sorta...Vlasov byl-podle mě- opravdu zm®d.
   Ti vojáci kteří bojovali v ROA byli jen kanónenfutr,jako VŠICHNI vojáci.
   Proto bych po smrti mezi nimi snad ani nedělala rozdíl.
   Helanov

   Smazat
 26. Tito zrádci národa měli být do jednoho postaveni před popravčí čety a nemilosrdně popraveni jako psi. Zrovna tak by to udělal každý jiný národ, stát. Po válce se popravovali donašeči natož ti co se zbraní v ruce bojovali proti svému národu. To je snad ten nejhorší zločin kterého se každý zrádce národa může dopustit.

  OdpovědětSmazat
 27. Je hodně smutné že Novotný který se hrdě hlásí že je Žid chce vystavovat pomník člověku který posílal Židy v SSSR do plynu. Zato ten který zachránil národ židovský Koněv je tímto blbečkem ostrakizován. Smutné velice smutné počínání člena ODS. Nebýt toho zrádce Vlasova a jeho armády válka by skončila o nějaký ten den dříve a zachránilo by se na tisíce životů.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vy to nechápete, že? Vlasov je pro Novotného hrdina, protože zabíjel Rusy, Bělorusy, Ukrajince, Poláky, Čechy a Slováky. Prostě tu chamraď, kterou Řeporyjec nesnáší. Co tam po nějakých Židech, na těch mu nezáleží. Maximálně tak jako na sakrálních obětech. Naši mrtví spoluobčané židovské tradice mu jsou stejně tak odporní jako celý zbytek.

   Smazat
  2. No, na druhé straně mi chybí radikální odsouzení ze Židovské obce Právě Židé, kteří tolik zkusili, by měli toto chování odsoudit. Stejně i vedení ODS.
   Pokud se tedy opravdu nepřipravuje půda pro změnu režimu nebo navracení majetku sudeťákům a prolamování Benešových dekretů.
   Ono to jde salámovou metodou a co lidé ještě snesou...

   Smazat
 28. Francouzká revoluce ukázala světu jak se má zacházet se zrádci, kolaboranty a donašeči. On si pak již každý v budoucnu řádně rozmyslí jestli se má zachovat jako dobytek.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 4:49...Myslíte ty revolucionáře kteří se ve finále vraždili i mezi sebou? ;-)
   Helanov

   Smazat
 29. Kolik by bylo zachráněných trestanců, Židů v Německých koncentrácích kdyby nemusela Rudá armáda bojovat s Vlasovci, zrádci národa a neztrácet tak drahocenný čas vlastní životy v postupu na Berlín.

  OdpovědětSmazat
 30. Novotný je primitiv již od přírody.

  OdpovědětSmazat
 31. Novotnému je chování Vlasovce blízké neb je to zrovna takový xindl národa.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Svuj ke svemu
   Tak tomu vzdy bylo..
   Ale ze je ten Novotny dobytek o tom neni pochyb
   Je to vubec cech..??
   Cesi jsou sice jizlivy ale tohle jsem jeste od cecha neslysel
   Tolik zvratku na svuj narod snad dokazal zplodit pouze Eman Moravec
   Cumim..

   Smazat
 32. ČT by mohla po hodných šlechtických rodech připravit několik dílů nového seriálu s názvem "Český novodobý xindl". Začít může třeba obě modráky z fotky u tohoto článku - s vepříkem Novotným a přichrochtávajícím Fialou. Genderově vyvážit mj. blbkou Pekarovou a pochopitelně i "novinářkou" Procházkovou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. nezapomeňte na Štětinu, Hřebejka a Hrušínského, ti hrají první ligu, i když ti druzí dva se politicky angažují, aby jim nevyschnul příliv dotací pro jejich "umění" :-)

   Smazat
  2. 8:13 xindl v názvu by si lidé mohli plést s nějakou kapelou a nadto je to cizí slovo, navrhuji krátký, ryze český název "Česká chamraď"

   Smazat
 33. Je pravdou, že pražský rozhlas vysílal "Vítáme Rudou armádu, která vstoupila do osvobozené Prahy". To se ocitlo i ve Vávrově Osvobození Prahy, kde vlasovce nahradili " partyzáni z Brd ".
  ROA toho proti RKKA moc nenabojovala, Hitler původně nechtěl žádné Slovany u Wehrmachtu, generálové vytvořili pomocné jednotky nelegálně, protože bez nich by to na Východě prostě nešlo. Nakonec těch HiWi bylo přes milion kusů, protože ten židobolševvismus taky nebyl nic moc ...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 8:17

   Celé pražské povstání a podobné byla jen šaškárna. Gesto stejné jako u Vlasovců - vylepšit si obraz v době po porážce nacistů, o níž už nikdo soudný nepochyboval.
   Válka byla beztak fakticky u konce a od 7 května už i formálně. Následovalo obsazování a zajišťování území dle dohody z Jalty, sběr zajatců a dočišťování od případných jednotlivých míst odporu. To už ale nebyla válka proti Německu, ale likvidace jednotlivých teroristů působících na vlastní pěst, bez velení shora.
   Je nesmyslné bojůvky kohokoli dávat do kontextu bojů druhé světové války. Byly to akce činěné z vypočítavosti, případně náhlé touhy po levném hrdinství, když po celá léta války ne a ne v sobě hrdinství zažehnout. Snad hašené rozhlasem vysílanými denními seznamy skutečných hrdinů, kteří byli právě popraveni.

   Smazat
  2. 9:10 Přesně tak! Páč do 5. května 45 tu byl klid, než antievropské živly vybudili to tzv. Pražské květnové povstání, ono absurdní divadlo, které si vyžádalo několik tisíc zmařených lidských životů. Zbabělá pražská chátra, která celou dobu využívala veškeré výhody Protektorátu a ještě navíc všemožně šmelila a okrádala vlastní spoluobčany, v sobě najednou objevila „statečnost“ a začala přepadat německé vojáky v ulicích, rabovat byty německých civilistů, rozbíjet výlohy, pálit knihy a vlajky, zamazávat německé nápisy, stavět nesmyslné takzvané barikády a páchat nejhorší zvěrstva na ženách, dětech i starcích ... tito „hrdinové“ dokonce pronikli i do rozhlasu, povraždili tam stráže, a když byly povolány posily, začal český hlasatel zoufale vykřikovat do mikrofonu, aby každý přišel na pomoc, neboť „esesáci vraždí české lidi“. Ano, byli to právě oni, kdo vyzýval slušné české lidi, aby napadali německé vojáky a civilisty! Přitom bylo více než jasné, že německá armáda si chce již zajistit pouze volný průchod na Západ, aby nepadla do rukou krvelačných mongoloidních hord zvaných Rudá armáda! Moji příbuzní poznali jejich krvelačné řádění na vlastní kůži ...

   Smazat
  3. 17:01 Snad nemyslíte tu mírumilovnou německou armádu? Ta co si trochu zavraždila a zaterorizovala na českém či východnějším území proti národům sluhů určených na odsun a likvidaci? Z toho co píšete vyznívá, že vaši příbuzní byli tedy "proněmečtí"?
   A znamená to tedy, že nacisté byli proevropští a odboj proti jejich zvěrstvu a okupaci byl protievropský?

   Smazat
  4. 0:41 Historik Paul Johnson v kapitole Evropský lazar ve své knize Dějiny 20. století napsal:

   "Převládající náladou roku 1945 bylo zoufalství a bezmocnost. Evropské období světových dějin skončilo. V jistém smyslu byl Hitler poslední evropský vládce schopný uvést světové události do pohybu podle eurocentristických představ. Tu schopnost ztratil koncem roku 1941. Vakuum jež vzniklo jeho kolosálním pádem, nemohlo být zaplněno evropskými soupeři. Koncem války stály dvě neevropské velmoci jakoby na okraji právě vyhaslé sopky a divaly se s pohrdáním do jejích ještě dýmajících hlubin, bez účasti na jejím konci, ale současně spokojeny, že už nikdy nebude ohrožovat lidstvo svou démonickou silou."

   Smazat
 34. Tenhle, silně prorostlý bůček, ještě nedávno hovořil o Zemanovi, jako o "ovaru".
  Jestlipak na tom ještě trvá, tahle vepřová hlava?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. O Češích pravil tenhle chodící airbag, že "mají mastnou hubu od tlačenky". Jak vidno, jinou stravu sám nezná.

   Smazat
 35. Pak má mít člověk obyvatelstvo Prahy rád, když takto skrze své volené zastupitele demonstruje své charakterové rysy.
  Starého Novotného nemusím a není to jen pro jeho okázalý antikomunismus, vycházející snad ze snahy překřičet svědomí. Ale synek, to je tedy dáreček koncentrovaného zmrdství. Ten se mu povedl.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Praha nikdy nereprezentovala Česko, ani v dávné historii. Jan Žižka z Trocnova by vám mohl vyprávět :-)

   Smazat
  2. V Praze aby skutečného Pražáka jeden pohledal. Je to tu samý přivandrovalec. Ostatně i ten starý Novotný přitáhnul z Olomouce.
   Skutečně stojí za to když člověk v Praze identifikuje hajzla, zjistit si něco o jeho původu. Rodilých Pražáků, kteří zde žijí aspoň 3 generace, tolik nebude. Zato Morava je na ně zjevně obzvláště plodná. A jako magnet to snad všechny dušvní kriply táhne do Prahy.

   Smazat
  3. Asi semeniště neřesti
   Všichni z těch dotací, podpor a volnosti asi zblbnou
   Každá sláva polní tráva
   Pokud by nedostala Praha na občana několika násobně víc, než ostatní, nedotoval ji zbytek republiky, no nevím
   Ale je fakt, že hodně lidí jsou náplavy a po nějaké době se jejich chování změní k nepoznání

   Smazat
 36. SPD navrhuje zrušení senátu(láska tam stejně žádná neexistuje), a snížení počtu poslanců v parlamentu na 81 ks. Dokáže někdo vyčíslit náklady na senát, a náklady na přebývající poslance v parlamentu aspoň za poslední rok? Samozřejmě vč. náhrad, zahranič. cest, příjmy z výborů,...?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi


  1. Odpověď na otázku náklady na Senát. Stačí se podívat do rozpočtu podle kapitol a je to 632 milionů ale co mne překvapilo tak Ústavní soud má 332 milionů

   Smazat
  2. Poslanecká sněmovna má 200 poslanců a má mít podle návrhu v příštím roce 1,36 miliardy korun, což je proti letošnímu schválenému rozpočtu o 26,6 milionu korun víc. Za nárůstem stojí vyšší výdaje na platy a náhrady poslanců. Sněmovna by měla i nadále zaměstnávat 360 lidí a na jejich platy má být vyčleněno 211 milionů korun.
   Senát má 81 senátorů a měl by měl mít na výdaje 628,7 milionu korun a meziročně by si měl polepšit o zhruba 23 milionů. Také za tímto nárůstem stojí z části vyšší výdaje na platy a náhrady senátorů i na platy jejich asistentů.
   Takže za senát by se ušetřilo cca 628,7 milionu Kč. V případě poklesu poslanců na 81 jsou to další stovky milionu Kč. Připočtěme další miliardy státních dotací na nikým nevolené politické neziskovky, a tudíž nemající právo do politiky mluvit, a jsou vhodné jedině ke zrušení. Kolik zbytečně spláchnutých miliard Kč do kanálu za 30 let mohlo být využito daleko účelněji!!!

   Smazat
 37. Těžko pak pochopit, proč z pražského rozhlasu tak úpěnlivě volali Rudou armádu o pomoc, když jim to povstání vojensky nevycházelo. A těžko i pochopit, proč i ti Vlasovci svým "osvobozováním" Prahy cajzlům tak škodili, když se jim za Protektorátu přece nežilo až tak špatně!!
  Veřejnost o tom z obrazovky ČTV nedávno ubezpečovala i býv. ministryně "spravedlnosti" prof. dr. Válková.
  A nevzpomínám, že by kdos další v tom okamžiku zaprotestoval, natožpak na protest ze studia odešel, aby tu hanebnost nemusel poslouchat ... To Šafr by jí i zatleskal.

  OdpovědětSmazat
 38. Jo vlasovci jsou stejní vlastizrádci jako demožumpa a pyjáti a toho tlustého sprosťáka si můžou dát do čela.

  OdpovědětSmazat
 39. Už bylo dost těch debilit, že rusové po obsazení Prahy a jiných území zajistili a odvedli své ruské zrádce do domácích vězení (třeba Sibiře). Dělá to se zdrádci národa kažký rozumný politik. Nakonec v tomto je i dnes Amerika první.

  OdpovědětSmazat
 40. Sakra pani Heleno
  Nekdy souhlasim nekdy ne ale ted by to vypadalo na naprosty nesouhlas
  Jednotky ROA byly na urovni divize SS Galicia nikdy nikoho nechteli
  do pr..e zachranit
  Byla to ta nejhorsi spodina jaka ve 2 valce existovala
  Byly to spolu s Galicii nejhorsi vrahouni 2 valky..
  Tedy abych nezapomel na chorvaty dnesni kamose
  Trochu juknout do historie p.Heleno

  OdpovědětSmazat
 41. Omluva zapomel jsem napsat vlakno ale p.Helena je zde jedna

  OdpovědětSmazat
 42. Odpověď na otázku náklady na Senát. Stačí se podívat do rozpočtu podle kapitol a je to 632 milionů ale co mne překvapilo tak Ústavní soud má 332 milionů

  OdpovědětSmazat
 43. Aby taky ne, když jsou teď třetí komora

  OdpovědětSmazat
 44. Jojo, celkem Parlament, Senát, ÚS, poslanci akomisaři v EU a EK
  Teď jsou to miliardy
  Až všichni ještě půjdou do honosných důchodů, vypočtených z dnešních příjmů, tak se ten důchodový systém opravdu zhroutí.
  Nebude to ale kvůli důchodci, kterému se přidá 900, bude to díky těm, kteří budou brát desetitisíce či statisíce

  OdpovědětSmazat
 45. To prase řepní má už jateční váhu. Zabíjačky už začínají.

  OdpovědětSmazat
 46. 13:35
  Máte pravdu, k tomu přidejte komise, členy správních rad a možná jsme zapoměli i na výsluhy atp. Navíc naše děti budou zatíženy 40letou hypotékou a tak na připojištění k důchodu jim nezbyde.

  OdpovědětSmazat
 47. A je rozhodnuto..
  Jede se do cech..
  Stejne jsem se chtel podivat a hlavne se podivat na tu tlustou pr..l Novotneho a Lasku plnou lasky
  Uz se zacinam varit..
  Chteji jejich pojeti démocratie..??
  Tedy v jejich pripade fasisticky demokracie tak zadny problem
  Tim sranda konci
  Ctes to ty umastence z reporyj..
  Laska a ty zadny obavy...
  Budete mit to co schvalujete vy hnojaci..
  Sakra letim do cech
  Rozhodnuto
  Prvni ty sprosty tlusty hovado jsou reporyje
  Utikej za Hamackem ty dobytku umasteny..
  Rozmaznu te u prvniho tribunalu ale az po nasem rozhovoru hovado
  Laska na tebe myslim taky s laskou

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 15:51
   Za tu formu by se nestyděi ani Majakovský, obsah posoudit nedokážu, nemám tak dokonalý mozek. Zdejší lepšolidi mi Enigmu zakázali.

   Smazat
  2. Jo malinko jsem ujel to je pravda
   To jsou emoce
   Na enigmu zapomente ta to taky nedesifruje..

   Smazat
 48. Nerad bych zapomel na Prochazkovou
  Hrrrrr rychle ochranka ty smesna pip...

  OdpovědětSmazat
 49. Nácek Novotný z ODS, NSDAP.

  OdpovědětSmazat
 50. Tito lidé by podepisovali petice pro ten nepřísnější trest pro Horákovou stejně jako to podepsala ta komediantka Chramstová.

  OdpovědětSmazat
 51. Demokrati až za hrob, no vždyť to mají ve svém názvu.

  OdpovědětSmazat
 52. Ti zlodějští idioti si pletou demokracii s anarchií.

  OdpovědětSmazat
 53. Zrovna tak krajní pravičáci.

  OdpovědětSmazat
 54. Před těmito lidmi by se měl mít každý na pozoru. Novotný je idiot který si nevidí do huby a tu stranu hezky odhaluje.

  OdpovědětSmazat
 55. Zadny div, ceske skolstvi je uz za americkym (USA) a to je nekde na 39. miste na svete, dle OSN. Ta blbost demokraticky vychovane generace (GENERACI) musi byt videt, slyset, znat VSUDE.

  OdpovědětSmazat
 56. A co když nejvíc Vlasovců padlo rukama RA.Ti se n ikdy se zrádci a kolaboranty nikdy nepárali!!!!I u nás má hrob bývalý vlsovec,kterého sovětští vojáci bez soudu a milosti zastřelili.To jen na doplnění historických faktů!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zrádci byli ti rudí Mongolové! Nikoliv vojáci ROA, kteří bojovali za záchranu Rusi po boku pana Hitlera! - https://www.protiprudu.org/vazenie-naroda-usvit-rusi-operacia-barbarossa-cast-7/

   Smazat
  2. 8,12
   Čuráku.

   Smazat
  3. oprava času: pro 21:54. Jeho Vysokolahorodí v 8:12 naopak nesmírně poníženě děkuju za odhalení zcela nových obzorů! Ty fakty na tom webíku jsem vinou židobolšánský propagandy dosud neznal ...

   Smazat
 57. Tomáš Halík: Populismus, nacionalismus a xenofobie jsou zhoubný mor nejen postkomunistického světa
  1. část


  Tomáš Halík dostal v sobotu večer v Polsku vyznamenání Medaile svatého Jiří. Je to prestižní cena, kterou každoročně od roku 1993 uděluje Tygodnik Powszechny „za boj se zlem a vytrvalé konání dobra ve veřejném životě“.
  V minulosti tuto cenu obdrželi např. Václav Havel, Adam Michnik, polský premiér Tadeusz Mazowiecki, filozof Leszek Kolakowski, astronom a jediný polský nositel Templetonovy ceny Michal Heller. V loňském roce obdržel tuto cenu polský primas arcibiskup Wojciech Polak.

  Text projevu Tomáše Halíka:
  Milí přátelé, velmi si vážím toho, že jste mne zařadili mezi laureáty Medaile svatého Jiří. Tímto způsobem jste v minulých letech projevili úctu řadě osobností, především těch, kteří statečně vzdorovali zlu v době komunistického režimu.

  Dějiny zla ovšem neskončily pádem komunismu před 30 lety. Ostatně nejhorší zlo není to, které na nás doléhá zvnějšku, skutečné zlo je to, které sami konáme, se kterým spolupracujeme, kterému ustupujeme, ke kterému mlčíme. „Člověka neposkvrňuje to, co do něj vchází zvnějšku, nýbrž to, co z něj vychází,“ učí Ježíš.
  Křesťanská spiritualita kříže nás učí vyrovnat se s tím, co na nás dopadá zvnějšku, proměnit utrpení. Daleko těžší je však rozpoznat a překonat zlo, které sídlí v nás samých.
  Český křesťanský básník a dlouholetý vězeň komunismu Jan Zahradníček napsal tyto verše: „můj příteli můj bratře, /…/ ten kdo půjde a natře svět ošklivou barvou nenávisti, namáčí stejně v srdci našem jak svém“.

  Slyšeli jsme, že namísto teroru komunismu přichází diktatura homosexuálů, která je morem naší doby. Obávám se, že takové tvrzení srovnává nesrovnatelné. Nebezpečné zlo, které vstupuje do uvolněného prostoru po komunistické ideologii, je daleko spíše populismus, nacionalismus a xenofobie.
  To je opravdu zhoubný mor nejen postkomunistického světa, to je skutečná hrozba pro svobodu a demokracii, to je vážné ohrožení velkého projektu sjednocené Evropy, Evropy od Atlantiku až po Ural.

  My křesťané se musíme vážně ptát, zda proti tomuto draku zla bojujeme s dostatečnou statečností a moudrostí. V našem katolickém dědictví je totiž něco, co právě tomuto nebezpečnému zlu dodává živiny, sílu a energii.
  Něco, co populistům a nacionalistům umožňuje zneužívat křesťanské symboly a rétoriku.
  Něco, co i pastýře církve oslepuje natolik, že místo prorocké odvahy oponovat demagogům se nechají zlákat ke kolaboraci s nimi, i když tím riskují ztrátu morální autority církve a zejména mladou generaci tím vyhánějí z církve či od církve odpuzují.

  Když jsem viděl na varšavských ulicích zástupy provolávající antisemitská hesla a zároveň skandující: My chceme Boha, musel jsem se ptát, jakého boha tito lidé chtějí. Bůh, kterého Ježíš Nazaretský nazýval svým Otcem, to nepochybně není.
  To, co dodává energii populismu a nacionalismu, je to, co vychází zevnitř, z dějin církve – nazval bych to katolicismus bez křesťanství. Takový katolicismus je systém autoritativního, strnulého myšlení a jednání, v němž není žádný prostor pro svobodu evangelia, pro Ježíšovu milosrdnou lásku a solidaritu s lidmi na okraji.
  Tento katolicismus je pravým opakem pravé katolicity, velkorysé, vpravdě ekumenické otevřenosti a pohostinnosti. Pokud se uvnitř našich řad a uvnitř našich srdcí skutečně nevyrovnáme s pokušením tohoto zla, varujme se démonizovat ty druhé.
  Ježíš nazýval duchovní pýchu majitelů pravdy „kvas farizejský“ a papež František ho nazývá klerikalismus.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tomáš Halík: Populismus, nacionalismus a xenofobie jsou zhoubný mor nejen postkomunistického světa
   2. část


   Dnešní situace katolické církve nápadně připomíná stav těsně před velkým západním schizmatem. V naší době věrohodností církve otřásla vlna odhalení sexuálního zneužívání a rovněž psychologické, spirituální manipulace ze strany kleriků; zlo, o jehož rozsahu patrně nikdo z nás neměl dostatečnou představu. Zdá se mi, že kauza zneužívání začíná hrát stejnou roli, jako měl skandál obchodu s odpustky ve středověku.
   Také tehdy si mnozí uvědomili hlubší kořeny onoho skandálu, totiž propojení církve se světem moci a bohatství a odcizení od Kristova Evangelia. Protože církevní autority tehdejší doby včas nerozpoznaly nutnost reformy, došlo ke schizmatu, které tragicky poškodilo věrohodnost obou větví křesťanství a stalo se jednou z příčin sekularizace Evropy.

   Dnes je církev rozdělena na ty, kteří spolu s papežem Františkem vidí klíč k řešení v úsilí o překonání klerikalismu, a na ty, kteří vážnost situace bagatelizují, v kauzách zneužívání chtějí vidět pouze selhání jednotlivců, bojí se strukturálních změn. Domnívají se, že současná bouře pomine a navrátíme se k stavu, který byl před ní.
   To je velká a nebezpečná iluze. Nečinnost a odvádění pozornosti k vnějším jevům (jak jsme toho svědky např. v hysterické kampani proti genderové teorii) může vést nejen ke schizmatu uvnitř církve, nýbrž ke ztrátě věrohodnosti křesťanství jako takového.


   Avšak i tábor těch, kteří volají po reformě, si musí uvědomit určité nebezpečí, které spočívá v pokušení očekávat řešení pouze od reformy církevních struktur. Tyto reformy jsou nezbytné, avšak – jak často zdůrazňuje papež František – mohou přinést dobré plody pouze tehdy, budou-li ovocem hluboké spirituální reformy, vážného úsilí o duchovní rozlišování, kontemplativní čtení znamení doby a kreativní, nové a hlubší pochopení Ježíšova a Pavlova evangelia svobody tváří v tvář výzvám naší doby.

   V době nebezpečné infekční nemoci populismu a nacionalismu, který je falešnou odpovědí na strach z komplikovaného a nepřehledného světa dneška, má být církev – abych znovu citoval papeže Františka – „polní nemocnicí“.
   Kvalitní nemocnice má nabízet služby diagnostiky, prevence, terapie a rehabilitace. Do tohoto úsilí bychom měli společně zapojit všechna charismata, která nám Pán dal. Doba je opravdu vážná.


   Děkuji všem spolupracovníkům Tygodniku – těm dnešním, v čele s otcem Adamem, i těm, kteří nás předešli – za dlouhá desetiletí vynikající služby církvi a společnosti, a to nejen v Polsku. Z četby Tygodniku čerpám trvale cennou inspiraci.
   Chápu uznání, kterého se mi dnes dostalo, jako další povzbuzení a závazek pokračovat dál na této cestě.

   Smazat
 58. Dnes jsme svolali tiskovou konferenci, abychom veřejně oznámili nový mezník v historii strany. ODS se definitivně obrodila. S naším novým mottem a názvem chceme ještě sebevědoměji prosazovat svou ideologii a cítíme silný mandát našich voličů za západními hranicemi.

  Nynější motto ODS zní:

  ODS
  = Ordneři
  = Dementi
  = eSesáci

  Děkujeme za pozornost a nyní smíte pokládat otázky.

  OdpovědětSmazat
 59. Dnes čtu, že pan Novotný chce vybudovat pomník Vlasovcum, tak tomu tleskám. Zbourat vraha Koněva a přímo na tomto!!! místě vybudovat pomník osvoboditelum Prahy Vlasovcum. Pokud bude fin. sbírka, velice rád jako bohatý duchodce přispěji!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale no tak, vygume, to je slabota, přidej.

   Smazat
  2. 10:27 Vlasov ? Slabota. Já být tebou, tak bych chtěl
   zrovna Hitlera. Co říkáš synku.

   app. vím že jsi jen provokatér a roztleskávač, tak
   ti odpouštím.

   Smazat
  3. 10,27
   Takhle vypadá syfilis v posledním stadiu!

   Smazat
  4. P.S.: Tedy konkrétně takto! - http://risovach.ru/upload/2012/09/comics_Lenin_orig_1347032282.jpg

   Smazat
  5. 12:50 Není nad vlastní zkušenost co!

   Smazat
 60. Něco si vy dva hlupáci zjistěte o Vlasovcích a potom pište. Vše byla vina Stalina a jeho záměrného hladu na Ukrajině , ale více nemá smysl psát, hlupák stejně nepochopí.
  No, pokud se stavěly pomníky vrahovi Stalinovi, který má na svědomí 40 milionu mrtvých lidí v Rusku, tak potom proč ne Hitlerovi?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Fašounku, chápeme, že ROA jsou tvoji a Novotného kámoši, ale to nic nemění na faktu, že si budeš muset utřít nudli u svého pubertálního nosu: „Chtěli bychom připomenout, že Ruská osvobozenecká armáda byla kolaborantskou ozbrojenou formací vytvořenou nacistickým vedením Třetí říše. V souladu s Chartou Mezinárodního vojenského tribunálu v Norimberku jsou zločiny Andreje Vlasova a jeho kompliců kvalifikovány jako účast na spáchaných nacisty válečných zločinech a zločinech proti lidskosti a napomáhání jim (zásady Norimberského tribunálu byly potvrzeny za účasti Československé socialistické republiky v rezoluci 95 (1) Valného shromáždění OSN ze dne 11. prosince 1946),“ stojí v prohlášení ambasády, které bylo zveřejněno na stránkách Ministerstva zahraničí Ruska na Facebooku.

   Smazat
 61. V Česku se dnes povinně přepisuje historie. Je to zcela zákonitý vývoj, protože se opět prokazuje, že kapitalizmus vede k fašizmu. K fašizmu nás vede i EU. Je proto zákonité, že fašisté musejí opěvovat fašisty a bojovat proti těm, kdo fašizmus likvidovali.

  OdpovědětSmazat
 62. Krásné vystoupení v europarlamentu, na které neměla ani Jourová. Clare Dalyová, irská europoslankyně z frakce GUE/NGL: „Já jsem zcela pro slavení svobody a demokracie, ale připadá mi, že si v tom trochu vybíráme. Sice jsem (v Evropském parlamentu) nebyla, ale pochybuji, že tady byla oslava 50 let od revoluce ve Francii nebo hnutí občanských práv v Irsku nebo protestů proti válce ve Vietnamu. Ale týden za týdnem tady máme povstání ve východní Evropě použitá k šíření narativu, že ubohé oběti z východní Evropy byly osvobozeny od velkého zlého vlka komunismu, a přivinuty ve vřelém objetí Evropské unie, aby žily šťastně až do konce.
  Já tento narativ za realitu nepovažuji. Vzpomeňme, že pokud se na historii podíváme vyváženým pohledem, tak podle Lancers, milion dospělých zemřel jako důsledek zavedení kapitalismu ve východní Evropě. To je jen statistika? Předání majetku oligarchům, bylo to nutné, bylo to něco, za co lidé trpěli? Takže, když se podíváme na naši historii, tak se na ni musíme dívat vyváženě a vzít si to správné ponaučení.“

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. P.S.: ten milión se týká východoevropských zemí, které jsou v EU. Transformace SSSR a dalších východoevropských zemí na "standardní kapitalizmus" po r. 1991 má odhadem 16 až 20 miliónů obětí. Kam se na ně hrabe Stalin, který podědil mrtvé z předválečného období občanské války a jejich následků i mrtvé následkem strádání země po druhé světové válce!

   Smazat
 63. (včera 8:29) seriál "Česká chamraď" nelze natočit v ČR z jednoho prostého důvodu. Na penězovody z domova (ministerstvo kultury) i ze zahraničí (neziskovky) je přisáta právě ta česká chamraď. Ta přece sama o sobě nic točit nebude :-)

  OdpovědětSmazat
 64. Budeme tedy bourat i památníky,kde bojoval Napoleon?
  Po napoleonských válkách byly taky v Evropě miliony mrtvých...
  Budeme dávat vysvětlovací tabulky na místa, kde náš národ cizácká šlechta vraždila?
  Kolik lidí zahynulo za Rakouska - uherska?
  A k penězovodům...Jak může Luboš něco řešit? Žil s Pajerovou(matkou Emmy Smetana), setrou Kateřiny Jajau Žak Bursíkové.... Teď žije s televizní moderátorkou z ČT.
  Všichni jsou defakto jedna rodina a vrána vráně oči nevyklube.
  Stačí, jak byl vybrán Vašek a jak to tu řídil agent Tigrit
  Ovčani, ovčani...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 13,42
   Ano,budou se bourat veškeré památníky a zůstanou a nebo budou zbudovány pouze památníky amiokupantům,Hitlerovi a ve formě vypitý falšky vodky i udavači Havlovi......pomník z Pampers udělají Kchárlu Poseplínovi von Debilberg dodatečně!

   Smazat
 65. Tak řešte Vlasovce a pitomce novotného, budoucnost vás a vašich dětí klepe na dveře mešity! Jen tak dál, nechte se manipulovat, ovce, béééé, béééé, to vše Putin! Proberte se, vlk je u ohrady!

  OdpovědětSmazat
 66. Není ten vlevo sám Abu Bagdadi bez ošatky. Fialo, nech to prověřit.

  OdpovědětSmazat
 67. Fialu už ani Bagdádí nezachrání.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.