Reklama

pátek 8. listopadu 2019

Podivný příběh smrti al Baghdádího aneb Americká předvolební kampaň, díl I.

Michal Brand
8. 11. 2019
Al Baghdádí byl před několika dny zabit díky hrdinné akci hrdinných amerických vojáků vedených hrdinnou americkou fenou pod velením hrdinného amerického Commander in Chief Donalda Trumpa. Nebo ne?
Předehra:
Celý příběh začíná o několik málo dní dříve. Vlastně má dva začátky.


Turecká agrese proti Sýrii

Příběh z palcových titulků a hlavních zpráv TV propagandy „al Baghdádí zabit“ má svůj „první počátek“ - tím je zločin proti míru a rozpoutání agresívní války ve smyslu Norimberského tribunálu ze strany Turecka. A následná americká zrada Kurdů, kteří roky skutečně (a neskutečně naivně) bojovali na straně USA v Američany pouze předstírané válce proti Islámskému státu a v Američany nepředstírané válce za rozbití jednotné Sýrie. Turecko, členský stát NATO, napadl suverénní zemi, Sýrii. Záminkou k tomu pro Turecko byl údajný boj proti údajnému terorismu, konkrétně kurdského terorismu.

Dlouhé roky před tím Turecko pod tolerantním a chápavým okem Spojených Států Turecko čile obchodovalo s ropou dodávanou Islámským státem (satelitní fotografie ukazují konvoje náklaďáků s ropou směřující k tureckým hranicím), dodávalo Islámskému státu zbraně a přes hranici se turečtí vojáci vesele zdravili s islámskými teroristy z Islámského státu.

Pro Spojené státy tato islámisticko-americká „demokratizační“ idylka skončila vstupem Ruska do války proti terorismu, resp. tím, že Rusko konečně jako první země začalo skutečnou válku proti terorismu.

https://www.dailymail.co.uk/news/article-3346230/ISIS-oil-convoy-obliterated-Russian-air-strike-Syria-days-Putin-said-Turkey-buying-Islamists.html

(V článku The Daily Mail samozřejmě nutný dodatek, že Rusko při bombardování konvoje ISILu zasáhlo – podle lokálních nejmenovaných zdrojů – také osobní auto a zabilo celou rodinu s malými dětmi. Chybí už jen útok sarinem a Bílé přilby v akci “3-2-1 točíme!”. Mimochodem, když už mluvíme o zrežírovaných fejk videích Bílých přileb, aka PR agentury al Kajdy a ISILu, pamatujete se na tohle video? https://www.youtube.com/watch?v=9EyGQ9Ijozw a kdyby se náhodou nějak ztratilo, tady je záloha https://youtu.be/ORI7y3KUB_M ) A jak již před časem uvedla dokonce i americká televizní stanice One America News, Bílé přilby přiznaly i falešný, zrežírovaný “útok chemickými zbraněmi”:

https://www.youtube.com/watch?v=CkKjcliU9OY nebo https://archive.org/details/WhiteHelmetsFake

Není od věci připomenout, že propagandistická pobočka AlKajdy a Islámského státu zvaná Bílé přilby byla nepřímo oceněna cenou americké filmové akademie Oscar. Oscara za nejlepší dokument v roce 2017 získalo pro-teroristické politické porno firmy Netflix „The White Helmets“.

Americká zločinná okupace území (a ropy) Sýrie

Druhý aspekt, druhá část předehry údajného zabití/sebevraždy al Baghdádího je samozřejmě rozhodnutí USA „zachránit“ syrská ropná naleziště před Syřany. Co ukradnou Spojené Státy, je vlastně tak nějak demokraticky, humanitárně zachráněno, že, ehm? Musím říci, že přes všechnu špínu americké politiky za posledních zhruba 200 let je americké rozhodnutí „zachránit“ syrská ropná naleziště jedno z největších svinstev americké politiky. Horší už snad byl jen švindl 11. září. Nebo možná „irácké zbraně hromadného ničení s nezvratnými důkazy“ a následným 1,5 milionem mrtvých Iráčanů díky americké „humanitě“, což je mimochodem zhruba 8 x více než za dvacet let „Saddámovy hrůzovlády“ dokonce i v líčení proti-saddámovské propagandy na Wikipedii od Human Rights Watch.

Trump nejen že poslal americké speciální jednotky okupovat syrská ropná naleziště, ale dokonce začal jednat s ropnými společnostmi (konkrétně s Exonem) o zahájení americké těžby syrské ropy (s výnosy do amerických kapes). K zblití. Slušně řečeno.

https://www.cnbc.com/2019/10/27/trump-wants-to-make-a-deal-with-exxon-or-others-to-tap-syrian-oil.html

Trump dokonce výslovně prohlásil, že ropa je cenná a USA by si prostě měly vzít syrskou ropu:

[W]e are leaving soldiers to secure the oil. And we may have to fight for the oil. It’s okay. Maybe somebody else wants the oil, in which case they have a hell of a fight. But there’s massive amounts of oil.

And we’re securing it for a couple of reasons. Number one, it stops ISIS, because ISIS got tremendous wealth from that oil. We have taken it. It’s secured. Number two – and again, somebody else may claim it, but either we’ll negotiate a deal with whoever is claiming it, if we think it’s fair, or we will militarily stop them very quickly.


Necháváme (tam) vojáky, aby zajistili ropu. A možná budeme muset o ropu bojovat. T je OK. Možná, že někdo jiný chce tu ropu [pozn.: třeba její vlastníci, tedy Syřané? no to by tedy byla lumpárna!] a v takovém případě zažijí pekelnou válku. Ale je tam spousta ropy.

A my ji zjišťujeme z řady důvodů. Zaprvé, zastaví to ISIL, protože ISIL získal ohromné bohatství z ropy. Sebrali jsme to, Je to zajištěno. Zadruhé, a znovu – někdo jiný si mlže dělat nároky na tu ropu, ale buď my uzavřeme obchod s kýmkoli jiným, kdo by si činil nárok na tu ropu, za podmínky že nám ten obchod přijde „fér“, nebo velice rychle zastavíme ty ostatní [pozn.: co by si činili nároky na syrskou ropu „zajištěnou ve prospěch USA].

http://www.msnbc.com/rachel-maddow-show/syrian-oil-trump-says-us-should-be-able-take-some

The oil is, you know, so valuable for many reasons. It fueled ISIS, number one. Number two, it helps the Kurds, because it’s basically been taken away from the Kurds. They were able to live with that oil. And number three, it can help us because we should be able to take some also. And what I intend to do, perhaps, is make a deal with an Exxon Mobil or one of our great companies to go in there and do it properly.

Ropa, víte, je cenná z mnoha důvodů. Pomáhala ISILu, zaprvé. Zadruhé, pomáhá [to ukradení ropy Američany] Kurdům, protože to jev zásadě sebráno Kurdům. A oni [Kurdové] z té ropy žili. [pozn.: Takže když teď Kurdové nebudou mít tu ropu, ze které žili, tak to Kurdům pomůže – chápete? když vám Američan ukradne obživu, tak je to ve váš prospěch!] A zatřetí, to pomůže i nám, protože bychom také něco z té ropy měli mít. A já plánuji udělat dohodu s Exxonem nebo jinou naší skvělou firmou, že tam půjdou a budou tam tu [pozn.: cizí] ropu těžit dobře.

https://www.whitehouse.gov/briefings-statements/remarks-president-trump-death-isis-leader-abu-bakr-al-baghdadi/

Americká a turecká podpora teroristů z AlKajdy a z Islámského státu
Islámský stát obchodoval s ukradenou ropou několik let během snah o rozvrácení Sýrie a svržení tamní demokratické a legitimní vlády, snah ze strany USA a jejich spojenců v oblasti, jmenovitě především Islámského státu, AlKajdy, AlNusry, Syrian Democratic Forces a všech dalších značek a obalů islámských teroristů ve službách USA. Podle údajů vlády USA e jednalo o výnosy okolo 40 až 50 milionů dolarů měsíčně z prodeje ropy. Zastavme se na chvíli u tohoto údaje. Umožní nám to vidět jasněji celou hru USA v tomto regionu, umožní nám to lépe pochopit, kdo podporoval, financoval a vyzbrojoval islámské teroristy z AlKajdy a Islámského státu (a všech jejich poboček a odnoží).

https://www.washingtontimes.com/news/2015/oct/24/islamic-state-earns-50-million-month-oil-sales/

https://www.independent.co.uk/news/world/middle-east/isis-earns-50m-a-month-from-oil-sales-a6707146.html

Takže tedy 40 až 50 milionů dolarů měsíčně z prodeje ropy za cenu 10-35 dolarů za barel. Řekněme 25 dolarů za barel v průměru. To je tedy cca 2 miliony barelů ropy měsíčně. To je cca 66 000 barelů ropy denně. To je cca 17 milionů litrů ropy denně. To je cca tisíc sedm set cisternových aut denně. Sedmnáct set náklaďáků denně. 70 náklaďáků za hodinu, 24 hodin denně. Každou minutu náklaďák a kousek. To je provoz jak na D1 v pátek odpoledne. A tady to bylo přes poušť. Kde se nic neschová. Kde vedou dvě, možná tři silnice/cesty, ze kterých se nedá ani sjet, protože mimo cestu by náklaďák uvízl na věky. Nad hlavami pak americké špionážní družice, jistě monitorující oblast „Války proti terorismu“ 24/7, ne? Jen vždycky, jako na potvoru, když přes poušť jelo těch 1 700 autocisteren s ropou Islámského státu, tak se ty americké družice zrovínka dívaly někam jinam. Jinak by přeci ty konvoje rozbombardovalo hrdinné americké letectvo a nečekalo by se na to, až ty konvoje vybombarduje zlé, putinovské, totalitní letectvo ruské. To dá přeci rozum. ;-)

Varianta, že by snad Islámský stát prodával kradenou ropu přes ropovod je ještě absurdnější. Existující ropovody byly dobře známé. A jednak mohly být také kdykoliv vybombardovány a jednak každý ropovod někam vede. Existující, všeobecně známý ropovod do existující, všeobecně známého místa. Takže tam ropu nelze pašovat – jedině že by v ropném terminálu někde v místě pod faktickou plnou kontrolou Západu přišli každý den zástupci islámského státu a z celkového množství ropy dodané přes tento ropovod si vzali podíl Islámského státu. To je přeci zřejmé – nelze přijít třeba do Basry v Iráku (v „demokratickém“ „svobodném“ a „americkým bombardováním rozjásaném“ Iráku) a prohlásit, že tou rourou s ropou tam teče nejen ropa z iráckých ropných polí, ale i ropa, kterou si vaše firma, islámská teroristická skupina Islámský stát, ukradla v Sýrii a teď ji tajně pašuje a potřebuje tajně prodat, takže si část té ropy z té roury zase vezme.

Nový ropovod také nepadá do úvahy. Položit na povrch pouště nebo dokonce zakopat do písku několik set kilometrů ropovodních potrubí je práce na měsíce nebo roky. Navíc snadno viditelná jak ze špionážních družic tak z průzkumných dronů. A při pověstné muslimské pracovitosti je to práce na století. Islámský stát by měl od roku 2010 dodnes položeno zhruba prvních třicet metrů ropovodu.

Další problém je s prodejem samotným. Ropu nemůžete prodat na bleším trhu – jedině pár litrů měsíčně na mazání reumatických kloubů, ale ne v množství milionů barelů ročně. Na to musíte mít obchodníka. Reálného obchodníka s ropou. Který je vidět. A ten tu ropu koupí a zaplatí. Platba musí být v hotovosti. Nemůže jít o bankovní převod na účet „al Kajda, Islámská banka, Mosul, území Islámského chalifátu“. 50 milionů dolarů měsíčně. To je docela dost hotovosti. Zejména v zemích, kde dolar je sice využívanou ale nikoli národní měnou. Těch 50 milionů dolarů musí někdo vyzvednout z nějaké normální banky – v Turecku, v Iráku, v Izraeli, v Jordánsku, někde poblíž, protože nemůže jet s 50 miliony dolarů v kufru třeba z USA. Každá banka v regionu musí těch 50 milionů dolarů zase někde dostat – turecká banka například nemá jen tak na pokladně nebo na směnárně 50 milionů dolarů. Takže je vezme od nějaké velké, mezinárodní banky. Která musí reportovat všechny významné transakce, zejména transakce s hotovostí. A nikomu nepřišlo celé roky těchto kšeftů ISIL nic podezřelého nikde v celém západním bankovním systému, zcela profízlovaném západním bankovním systému? Takové transakce musí být hlášeny a monitorovány i na úrovni národních bank a následně na úrovni Bank for International Settlements v Basileji. A nikdo nic neviděl? Nebo nesměl vidět?

Shrnuto: Islámský stát celé roky prodával kradenou ropu s plným vědomím a naprostým souhlasem USA a celé západní „protiteroristické“ koalice. Západní vlády a tajné služby musely nejen nechat probíhat pašování ropy, ale museli krýt a zajistit (minimálně krytím) i následný prodej této ropy a finanční vypořádání.

Koneckonců, Islámský stát, stejně jako al Kajda, al Nusra a všechny další islámské teroristické skupiny byly ze strany USA podporovány celou dobu. Jak propagandisticky (falešné, alKajdou a Bílými přilbami alKajdy zrežírované „útoky syrské armády na civilní obyvatelstvo s použitím chemických zbraní kdykoli alKajda a ISIL prohrávají“ nebo „již opět, postopadesátéosmé byla ruským letectvem vybombardována do základů ta úplně ale úúúúúplně poslední nemocnice v Aleppu“atd). ISIL, al Kajda a spol. byly Západem podporovány vojensky – jednotky syrské armády „zcela omylem“ vybombardované americkým letectvem, jen několik z mnoha a mnoha případů.:

https://www.foxnews.com/world/us-led-coalition-jets-bomb-syrian-army

https://www.almasdarnews.com/article/breaking-us-coalition-bombs-syrian-army-in-eastern-syria/

https://www.rt.com/news/359678-us-strikes-syrian-army/

Pamatujete se na fotografie a videa konvojů terénních Toyot Islámského státu? USA se ústy svých představitelů podivovaly, odkud Islámský stát a alKajda vzaly tak velké množství fungl nových Toyot. No, odkud – z USA, Velké Británie a dalších spojenců ve Válce „proti“ terorismu. Konvoje Toyot ISIL: https://tinyurl.com/y2mo8rzg a jejich tajemství rozluštěno http://ronpaulinstitute.org/archives/featured-articles/2015/october/09/the-mystery-of-isis-toyota-army-solved & https://www.csmonitor.com/World/Global-News/2015/1007/Where-did-ISIS-get-all-those-Toyotas-US-Treasury-investigates USA dodávaly terénní Toyoty al Nusře (pobočka al Kajdy) a od al Nusry ty Toyoty získal Islámský stát. http://blogs.spectator.co.uk/culturehousedaily/2014/09/the-four-wheel-drive-is-to-isis-what-the-longbow-was-to-the-english-at-agincourt/

Samotné islámské teroristy pak USA cvičily (zejména v Jordánsku), jen je z PR důvodů nazývaly „syrské demokratické síly“. Tito Američany vycvičení islámští teroristé se ihned po odchodu z amerických výcvikových táborů do Sýrie ihned stávali platnými členy al Kajdy nebo Islámského státu, samozřejmě i s výstrojí a výzbrojí, kterou obdrželi od USA. Americká podpora, vyzbrojení a výcvik těchto islámských teroristů stála minimálně 500 milionů dolarů. Jen několik příkladů:

https://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/middleeast/syria/11203825/Syrian-rebels-armed-and-trained-by-US-surrender-to-al-Qaeda.html

https://www.buzzfeednews.com/article/mitchprothero/us-special-forces-are-secretly-training-syrian-rebels-and

https://www.voanews.com/world-news/middle-east-dont-use/reports-us-trained-syrian-rebels-defected

https://foreignpolicy.com/2016/03/18/pentagon-wasted-500-million-syrian-rebels/

https://www.cbsnews.com/news/ap-us-training-syria-rebels-in-jordan/

https://www.theguardian.com/world/2013/may/08/free-syrian-army-rebels-defect-islamist-group

https://www.theguardian.com/commentisfree/2015/dec/16/dont-rely-syria-moderate-fighting-force-anti-isis

Takže USA jsou dnes podle Donalda celé nešťastné z možnosti, že by Islámský stát obchodoval s kradenou syrskou ropou - po osmi nebo devíti letech, kdy Islámský stát vesele prodával kradenou ropu za spolupráce s USA, které celý obchod dlouhé roky tolerovali a nejspíš i organizačně zajišťovaly a „administrativně“ kryly. Leda ....o.

A argumentace, že když syrskou ropu, ze které žili Kurdové, ukradnou USA, tak tím USA Kurdům pomůžou, je na úrovni blábolu retardované osoby. Díky, Donalde. Vysvětlení, že za nelegální okupaci některých částí Sýrie americkou armádou mají USA právo si ukrást část ropy, aby z toho také něco měly, je na úrovni něčeho, pro co nemohu najít ani malinko slušný výraz. Americké mocenské elity se již zcela otevřeně hlásí ke zločinnému charakteru režimu USA.

68 komentářů :

 1. Zabíjení bez soudu, aby nebylo nebezpečí odhalení spolupráce s USA, která vyzbrojovala obě strany konfliktu, ale pak již jedna strana již nebyly k užitku. Tak to bylo v Afganistanu, Iráku, Libyi a nyní i v Sýrii. Je to podobné tom, co se dělo v USA v třicátých letech minulého století a válkou mafii ve velkých městech USA. Teď to aplikují pro celý svět.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Prej Trumpetu nahradí Mr. Pence - https://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/clanek/nuz-do-zad-viceprezident-pence-by-na-odvolani-trumpa-kyvl-40302827?seq-no=1&dop-ab-variant=4&source=article-detail

   A ten to s komoušema vezme vod kredence!

   Smazat
  2. Stačí se podívat na film Olivera Stone "W." natočen už v roce 2008 !!! Tam je vysvětlen počátek úmyslu USA zmocnit se největších ropných nalezišť ve střední Asii.
   Chybí už jim jen Irán. V Sýrii jim to moc nevyšlo, a tak než se Syrská armáda zvetí a Rusko bude moci zasáhnout, je třeba to tam zavčas vydrancovat. Zvláště když si Erdogan dělá spřátelené pásmo kolem svých hranic.
   Nechápu, jak někdo může tu zločinnou americkou verbeš obdivovat.

   Smazat
 2. OK amici ted kradou ropu syrii
  Zadne prekvapeni proto ze z neceho cerne operace financovat musi
  V jizni americe zase sve operace financne osetrily obchodem s kokainem..
  Oni zase v us kongresu nejsou uplne vsichni blby a nezda se mi ze by dali zelenou pro uvolneni dolacu na cerne operace tajnych sluzeb a 30 mil. US dolacu mesicne na neco co neni uplne v pohode pro vsechny cleny kongresu se vzdy hodi
  tak ze profit jde zrejme do kapsy tajnym sluzbam na podporu spratelenych teroristu
  Tedy tech slusnych kluku co kulturne rezou hlavy
  Jiny duvod tam asi nebude ..
  Ted jde o to zda se syrske vlade nejakym zpusobem podari ropna pole ovladnout
  Ale nevidim to dobre
  Myslim ze Syrie o ropna pole prisla définitive bez moznosti navratu
  Statni terorismus v cele sve nadhere

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ono to půjde, akorát pomaličku, budou se tam posouvat a až dojdou až k oblasti polí, tak bude jasné, o co jde a už se to bude těžko vysvětlovat. Tam musí dojít k změně majitele, asi těžko bude svět teď tolerovat divoký západ, že si Amíci příšli, vykolíkovali si oblast a tam těží. I tehdy si museli zakoupit práva a zaplatit poplatky. Uvidíme. Stačí, aby jim Asad znemožňoval ropu vyvést.

   Smazat
  2. Jen tak mimochodem:Oni syrskou ropu kradou i Izraelci.
   Golany sice okupují jen z "bezpečnostních důvodů", ale když už tam ta ropa je...tak jí přeci nenechají zarůst mechem,že jo?
   Helanov

   Smazat
  3. NA Golanech není ropa ani plyn ale něco cennějšího - voda!

   Smazat
  4. 19.26 presne Golany jsou strategicke prave pro zdoj vody a ze voda je v tomto regionu nejdulezitejsi komodita snad nepochybuje nikdo
   Trochu to pripomina fim sileny max
   Tady jste se trefil a syrie plati za prohranou valku s Izraelem ztratou Golan
   Tak to po prohranych valkach chodi a Syrie na Golany muze zapomenout
   Ale ze by USA vedlo valku se syrii o tom neni nic znamo
   Jak je psano nahore
   Proste si vykolikovali claim
   a myslim ze je z oblasti nikdo nedostane
   OSN a jejich rezoluce maji v pr... tak ze kdo a jak je z oblasti dostane mi je zahada
   Tedy pokud neodejdou sami a tomu neveri snad dnes uz ani nejvetsi optimista

   Smazat
 3. Trump chtěl stáhnout armádu ze Sýrie,ale ropní magnáti ho přesvědčili o ochraně jejich zájmů.Jenže tito ropní magnáti prodávají ropu USA a ti vydělávají a ne stát USA.

  OdpovědětSmazat
 4. Lukasi myslim ze tentokrate souhlas ted jde o to kam dolace smeruji
  Jsou to paraleni agentury us...???

  OdpovědětSmazat
 5. No to, že ropa se těží na území, kde žili Kurdové, ještě neznamená, že patří Kurdům. To je jakoby ropa, která se těží na Moravě patřila Hodoňákům. To byla syrská ropa a určitě ty vrty měly vlastníka, kdo ví, jestli to nebyl státní majetek.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Byl to statni majetek
   Tedy jeste teoreticky porad je

   Smazat
 6. amik ma vždycky pravdu i kdyby to byla lež a něco podobneho tady už bylo i z vychodu nadruhou stranu to čechačkum nevadi vždycki v historicky šli kam vitr fouka a malo kdy byli sami sebou

  OdpovědětSmazat
 7. Ad 7:48
  To má logiku, všechno přece patří tomu, kdo to ukradl. Nevím, jestli jsou Hodoňáci národ, který na tom území žije tisíce let.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. 8:20...Každej správnej Moravan potvrdí,že Morava je víc než Čechy,páč Velká Morava...Mojmír...
   :-DDD
   Helanov

   Smazat
 8. No z casti pravda, nedorecena.

  Kdyz se v Syrii vyrabeli pasy jako na bezicim pasu, made in CIA, tak mezi tim se odehravalo jine divadlo....

  Nepodcenujte sveho nepritele.
  Takze, uteraci meli znalosti z oblasti komumikacni technologie. ze (no ja treba ne, to by musely jinak hopsat), tezko uverit, noo super.

  To the 3 points.
  Takze, nejdrive se vydavali za Ruskou zakladnu, pote nasmerovali kordinancni cile na skoly, nemocnice, jednoduse lekare bez hranic (trochu osobni)
  a American Forces, spolu s par clenu ze zakladen RF (celkem 2), jim to sezraly i s navijakem.
  A celkem tech narazovych akci bylo 8x.

  A to se netykalo pouze kot (ne kocour:)), ktere jsem jmenoval. Rekneme podstatnych.

  Jen jsem zminil ty, ktere byly dulezite.
  Takze, moc jim to dobre mysli a jsou proste - ne v presile, ani omylem - ale no, rekneme, ze je lepsi je nepodcenovat... tak.

  To nebylo detailne objasneno v clanku, jinak, souhlas,

  Pote, zacali neco tusit jak na jedne strane, tak na druhe....

  Nastoupila proste plna polni - Army of a Russia a...
  Jinak to neslo.

  Ne? Mohu dat prime dukazy a opet, kdyby mi chtel neco nekdo, bude to z jine zeme.

  Takze to je krapet jinak, nez se zda.

  OdpovědětSmazat
 9. Soudruhu Brande,
  USA našli a zprovodily ze světa nejhledanějšího teroristu planety. A ihned zprovodily ze světa i jeho nástupce. Stejně tak jako už dříve našli a zprovodily ze světa Usamu Bin Ládina. A stejně tak najdou a zlikvidují jakéhokoli jiného zmrda kdekoli na této planetě. A ty se z tohoto faktu zlostí třeba poser, ty ruský podržtaško.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní soudruhu, USA maximálně tak zlikvidovaly svého dlouholetého spolupracovníka, když se už stal nepotřebným a přímo nepohodlným :-D

   A to jak v případu bin Ladina, tak v případu Baghdádího

   Smazat
  2. Soustruhovi proste zapomeli namazat kolecka v palici.

   Ze, soustruhu s nazorem:)

   Je to tezke, no nikdy nebudes "pomazany",
   maximalne vysuseny stary stroj, bez oleje. Tak nechod na koleje. Bud vysokou, nebo nizkou...
   Urcite myslis na "Hunting "High and Low"... Aha...:)

   Proc by sis nezastrilel, k cemu argumenty nazory, kdyz mam kver... v drzce, ze...

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  5. Mr.americký podržtaško je vidět že blbost je horší jak rakovina, i ta se dá vy někdy vyléčit. Je to stejný jako s tou příslovečnou pohádkovou jitrnicí, co ji svět neviděl. Co chcete a co je zjevné, to nevidíte a naopak. Vlastně ani nemluvím k vám, jelikož vidím, že to je naprosto zbytečné, protože jak říkal pan Werich, "pařez zůstane pařezem a vůl volem". Jde o to že takto dobrovolně sloužíte za exemplární případ ukázkového vola, na něhož je úplně zbytečné reagovat a omlouvám se všem, že jsem tak učinil. Hej hou, rudý dědeček

   Smazat
  6. Zapomněl jsem přidat čas aby bylo jasno, já 9:17 oslovuji toho d....a z z 8:43, hej hou

   Smazat
  7. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  8. 8:43...Tak to je sice hezké, zlikvidovali zloducha.
   Ale nic to nemění na věci,že ty teroristy vyrábí Západ pod taktovkou USA.
   Kolik myslíte že už vyrobili Amíci teroristů třeba v Afghánistánu,Iráku,Sýrii,Lybii i jinde!?!?!?
   Já bych řekla,že "díky" Bílému domu sjížděj teroristi jak z pásu u Forda.
   Nebo ne?
   Helanov

   Smazat
  9. 10:03...No,zdá se,že ta ruská svoloč zachránila Sýrii,která už byla málem ve smrti...
   Je vám líto,že neskončila rozervaná na 3 kusy jako Irák???
   Jestli jo,tak to se Syřany nemyslíte moc dobře.
   Helanov

   Smazat
  10. 10:21 A zase se mýlíte, už jsem vám o tom psal. Za vše muže Rus svojí intervencí do Afhanistánu v roce 79, tam je prapuvod všeho tohoto teroristického zla. Stejně tak jako okupace Krymu v roce 014. Do té doby byl ve světě relativní klid, po této Ruské anexi cizího uzemí se opět začalo ve světě zbrojit. Vše špatné má dnes na svědomí Rus, jak to řekl jistý prezident USA v 90 letech -RUSKO JE ŘÍŠÍ ZLA- tato pravda dnes platí stonásobně!
   Ale chápu,že muj příspěvek nebude vyhovovat místním proruským azbukum.

   Smazat
  11. Idiote 10:03, 10:36 jsi vůbec svépravný ty vidláku z pražského nazi-kavárenského spolku? Ve článku se píše o největší zloději ne v posledním čase a ty buzerante z toho obvinuješ rusa. Máš alepoň dochozenou základku, ty retarde? Takového idiota je opravdu prohledat. Neobhajuj neobhajitelné a nerozsírej diskuze trole.

   Smazat
  12. Anonymní8. listopadu 2019 10:36
   10:21 A zase se mýlíte, už jsem vám o tom psal. Za vše muže Rus svojí intervencí do Afhanistánu v roce 79, tam je prapuvod všeho tohoto teroristického zla. Stejně tak jako okupace Krymu v roce 014. Do té doby byl ve světě relativní klid, po této Ruské anexi cizího uzemí se opět začalo ve světě zbrojit. Vše špatné má dnes na svědomí Rus, jak to řekl jistý prezident USA v 90 letech -RUSKO JE ŘÍŠÍ ZLA- tato pravda dnes platí stonásobně!
   Ale chápu,že muj příspěvek nebude vyhovovat místním proruským azbukum.


   /////////////

   Vy nemáte ani ty nejzákladnější faktické znalosti věcí, o kterých se snažíte všechny poučovat.

   Sovětská intervence v Afghánistánu přišla jako reakce na fakt, že USA začaly vyzbrojovat islámské teroristy v Afghánistánu.
   To jednak ohrožovalo legitimní vládu Afghánistánu a jednak, z hlediska strategického, ohrožovalo islámským terorismem celou oblast přilehlých sovětských republik (Uzbekistán, Tádžikistán, Kazachstán...)
   Proto Sovětský svaz intervenoval - proti amíky vyzbrojeným a placeným islámským teroristům, kteří ohrožovali stabilitu a mír v celé oblasti.
   To bylo to slavné období špinavé americké politiky, kdy o bojovnících AlKajdy (tehdy ještě pod jinou značkou) prohlásil Reagan při setkání s nimi ve White House, že jsou to hrdinové srovnatelní s otci zakladateli USA.

   Koneckonců, kdybyste měl mozek, tak byste si přečetl alespoň Kissingera, který to celé s afghánskými islámskými teroristy vymyslel a naprosto přesně takto popisuje ve svých knihách.

   Vy jste prostě jen hloupý proamerický blbeček, co nic nezná, jen umí nadávat do komunistů, rusofilů, kremlobotů apod.
   Znalosti nula, zato velká sprostá huba

   Smazat
 10. Otázka vlastnictví nerostných surovin je velmi diskutabilní. Neměly by suroviny patřit tomu, kdo je vytvořil? :-) Patří snad tomu, kdo je našel? Mohou patřit všem? V případě nejasností ve vlastnickém vztahu je netěžit?
  V realitě dnešního světa není majetek nikomu přidělen na vždy, ale pouze na dobu, po kterou si je schopen jej uchránit před okolím (sousedem, státním aparátem, jiným státem atd.).
  Bylo by dobré udělat přehled informací poskytovaných našim zpravodajstvím na ČT o událostech v Sýrii od roku ... řekněme 2007. A porovnat je s odhalenými skutečnostmi dneška. Byl by to krásný seriál o manipulaci s veřejným míněním. O tvrdém boji USA a spojenců proti ISIL, kdy se poušť přeorávala bombardováním v místech, kde nikdo nebyl a bojovníci ISIL měli pokaždé "kliku" a tak nějak se stihli uklidit. S nástupem Ruska štěstí ISIL opustilo a za půl roku bylo v podstatě rozhodnuto. Na zprávu ČT o financování ISIL prodejem ropy si pamatuji. Donutilo mě to vzít si mapu a drbat se za ušima, komu a jak ji Ti uličníci prodávají, aniž by si toho svět všiml a uvalil na ně obchodní sankce.
  Potom Turci sestřelili Rusům letadlo a do té doby loajální Rusové poskytli snímky z družic s množstvím cisteren. A začal Ruský hon na cisterny .......
  Na pozadí obrázků s konvoji cisteren směřujících do Turecka by mohly běžet nadšené chvalozpěvy našich politiků na adresu NATO a jeho čistých, demokratických, svobodu chránících úmyslů.
  O ropu jde ve světové politice už 100let. Ne jen o ropu, ale ropa se stala důvodem k vojenským agresím, provokacím, změnám režimů.
  Historie západu je historií boje o moc a bohatství, bez ohledu na následky pro plebejce. Má snad být cílem rozvoje civilizace ještě rozsáhlejší rabování, zotročování a fyzická likvidace? Asi jsem idealista, ale tomu nevěřím. To je cíl pouze morálně znetvořených .....
  ABC

  OdpovědětSmazat
 11. To nebyla fena,ale komisař Rex v přestrojení za Belgického ovčáka...
  Je to pašák,akorát je mi ho líto,že se musel maskovat,aby ho džihádisti nepoznali.
  (Mám totiž obavu,jestli mu nemuseli hoši od CIA ufiknout kulky.Snad né...)
  Helanov

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. 10:08...Tady se ale někdo blbě vyhajinkal ;-)))
   Helanov

   Smazat
 12. Výborný článek,díky!!!
  Amíci ty tanečky okolo ropy prezentují tak,že ji chrání,aby jí někdo neukradl Kurdům.
  Dává to docela smysl, když už né Rojavu,tak aspoň ropu.
  Ve finále se ropa-doufám- vrátí do ruky Damašku,ale další "náplast" se rýsuje.
  Izrael deklaruje,že on Kurdy teda rozhodně neopustí...
  TO BY BYLA HOTOVÁ TRAGUÉDYJE KDYBY SE SYRŠTÍ KURDOVÉ HODILI ASPOŇ NA CHVÍLI DO KLIDU.
  Ách jó ;-(((
  Helanov

  OdpovědětSmazat
 13. Jo to je pokračování největšího podvodu v dějinách 11 září o žádnou válku proti terorismu nejde ale jen o ropu. Slavní demokraté z usa melou z posledního tak musí krást cizí ropu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. V USA jsou u moci demokraté? Ty užvážně nic nepiš, imbecile.

   Smazat
  2. 10:03...Demokrati nevládnou,demokrati impíčujou.
   Asi to myslel tak,že dýpstejt kope za "demokraty".
   (Ať už si pod těmi demokraty představuje kdokoli cokoli.)
   Helanov

   Smazat
  3. 10:23 Ty magore to je vaše zástěrka demokracie celého zadluženého západu. Furt toho mají plnou hubu nebo snad lžu???

   Smazat
 14. Pokud máte tak velkou starost o cizí ROPU , dobrý, ale jen se zeptám, kdy NÁM zaplatí Rus za vykradený, nezaplacený URAN.? ve stovkách miliard.
  A to opomíjím, ty stovky mrvých politických vězňu, kteří při těžbě zemřeli.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Máte pravdu. Měli by se zkontrolovat pohledávky vůči Rusku a současně vůči Německu za válečné reparace.
   Také bych se juknul, kam dnes plynou nezdaněné zisky zahraničních firem a kdo ten stav dopustil.
   Prostě si udělat pořádek před vlastním prahem a nestarat se, zda se někdo válí pod mostem v Rusku, Číně, USA nebo i jinde na světě, pokud máme byť jednoho pod mostem u nás.
   ABC

   Smazat
  2. Rusko nám všechen uran zaplatilo ! A ne všichni političtí vězni byli "ubohé oběti". Mnozí z nich byli skuteční zločinci (viz. zrůdy Mašínov) a kriminál si zasloužili a rozvracení státu a ozbrojený boj proti němu.

   Smazat
  3. Dvě poznámky:

   1. Ten váš výkřik je stejně stupidní, jako z toho známého vtipu "vy zase tlučete černochy!"

   2. Kdybyste znal alespoň základní fakta a ne jen ideologické výkřiky propagandy, pak byste věděl, že Sovětský Svaz za uran řádně platil a to světové ceny

   Smazat
  4. Jste prostě jen hloupý, nevzdělaný fanatik

   Takový Jasánek nebo Vasil Bilak nového režimu, nic víc nejste

   Názory neodvozujete z fakt a jejich analýz, ale naopak fakta odvozujete ze svých jediných "správných" "třídních" názorů

   Smazat
  5. Ale, začínají se tu scházet hamáckovi homotrolové, rozesírat diskuze. Kluci se těší, jak dostanou odměnu od pornobuzika Džandy přímo do komína. Tu popsanou US zlodějinu bohužel nezahladíte žádným odklonem diskuze trolové.

   Smazat
  6. 12:59, 13:19 LŽETE, nikdy nám za uran rusák nic nezaplatil. Lehce dohledatelné, ale vy ve své proruské zaslepenosti nikdy nic nepřiznáte.
   12:59 Nevím, že by bratři Mašínovi byli souzeni u nás. A kdo byl větší zruda než ten váš rudej hnus, který zabíjel naprosto nevinné lidí, Píka, Horáková a na konec i ten komouš Slánský.Bratři Mašínovi jsou hrdinové tehdejší doby a zasluhují si velký pomník, ne jak vrah maďaru Koněv.

   Smazat
  7. Anonymní8. listopadu 2019 15:50
   12:59, 13:19 LŽETE, nikdy nám za uran rusák nic nezaplatil. Lehce dohledatelné, ale vy ve své proruské zaslepenosti nikdy nic nepřiznáte.
   ------
   Vy jste vážně tak hloupý a nevzdělaný, že pokud jste prolezl přes pátou třídu základní školy, tak jste živoucím důkazem děsivého úpadku úrovně vzdělávání

   Nemáte ani ty nejzákladnější znalosti věcí, o kterých mluvíte.
   Jste ještě hloupější a fanatičtější než bývali ti nejhloupější a nejfanatičštější komouši.

   Vedle vás by i Vasil Bilak vypadal jako inteligentní vzdělanec

   Smazat
 15. Rusko: Al-Bagdádi byl americký „výplod“, jeho smrt je stále otevřenou otázkou:

  http://svobodnenoviny.eu/rusko-al-bagdadi-byl-americky-vyplod-jeho-smrt-je-stale-otevrenou-otazkou/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 11:12 Běžte se vyplakat k šafrovi a tady s prozápadní propagandou nepochodíte.

   Smazat
  2. >:Đ Svatá prostoto 11:12, vy věříte na kurdského špeha, který ukradl bagdádímu trenýrky pro DNA?

   Smazat
 16. 10:31 Lžete, žádné pohledávky k Rusku nejsou. To Rus nám dlužil a zaplatil v náhradních dílech na jejich šrot helikoptéry.Co se týče Němcu, tak už komouš v 80 letech tuhle věc považoval za uzavřenou.Ty firmy jen čerpají zisky z toho co zde zafinancivaly.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nelžu, pouze poukazuje potřebu zkontrolovat, zda pohledávky nemáme u jakékoliv země. S tím za jisté budete souhlasit. Je povinností politického vedení státu dbát na řádnou úhradu jakéhokoliv dluhu vůči ČR, od kohokoliv. Občany a jiné země nevyjímaje.
   ABC

   Smazat
  2. Jsi pouze špatně informovaný blb 11:04, zcela zaslepen západní levičáckým liberalismem. Zbytečné z tebou ztrácet čas, tupý idiote.

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  4. 11:57 Já myslím, že tohle je už kontrolované dostatečně. Nevím, že by kdokoli v poslední době vznášel nějaké pohledávky vuči okolním státum.Těch dluhu vuči nám je minimum, myslím,že max z nějakých státu z Afriky.

   Smazat
 17. Tedy v tom zachraňování byly USA vždy mistry. I proto vstoupili do 2. světové války na evropském kontinentě, aby se USA kapitál napakoval, byť na účet skutečných bojovníků proti nacismu. I tu zlomkovou výzbroj, kterou dodával do SSSR, musela odběratelská země platit zlatem a platinou. A nakonec třeba i UNRA a Marshallův plán bylo výnosné zhodnocení USA odpadu v hladovějící Evropě - a také rozesetí tehdy nové infekce, - infekční žloutenky v konzervách s mletými buráky! Kdo ví, zda to nebylo záměrné další decimování poválečné evropské populace. Takže škody i na životech byly větší, než přínosy.

  OdpovědětSmazat
 18. Žádný světový terorismus sám o sobě neexistuje. To je jen nástroj k prosazování politických cílů, které používají jednak SSA, jednak i globalisté a občas i některé velmoci. prostřednictvím tajných služeb jsou "zrozeny" různé
  teroristické organizace, které jako iregulární a zástupná armáda realizují cizí záměry, Na to konto jim je povoleno ale jen velmi omezeně prosazovat ozbrojeným bojem i své mocenské, náboženské a kořistnické cíle. ISIL je pouze iregulární armáda Spojených Států Agresorských. SSA tuto zrůdnou bandu (žádný opravdový stát to nikdy nebyl)
  vytvořily, vycvičily, vyzbrojily a poslaly do Sýrie při spoluúčasti vazalských zemí z Blízkého východu a EU.
  Stejně tak teoristické útoky kdekoli ve světě i v Evropě (až na vyjimky) nejsou nahodilou akcí tupých islámských fanatiků. Ti jsou zase jenom nástrojem k ovlivńování nálad chování společnosti zejména s cílem vytvářet chaos, násilí a strach a současně fašizovat systém pod záminkou ochrany občanů. Napadlo někoho, proč při všech těch počtech teroristických útoků nikdy nebyl zabit žádný významější politik, veřejná osoba, miliardář či milionář, ale vždy zahyne jen spousta obyčejných lidí ? Takže žvásty o terorismu jen zakrývají, že existuje jen dva druhy terorismu :
  - terorismus státní (nejčastěji prováděný tajnými službami USA nebo tajnými službami konkrétního státu)
  - terorismus globálního tlupo-elitářského systému

  Oba druhy terorismu jsou vytvářeny a namířeny proti obyčejným lidem, aby je držely ve strachu a bránily postavit se systému.

  Světový terorismus nejvíce rozšířily SSA. Ve skutečnosti je to válka SSA proti nepohodlným zemím a jejím vládcům.
  Všechny významné teroristické organizace finacovaly, vytvořily, vyzbrojily a vycvičily SSA jako svoji iregulární a zástupnou armádu jejich rukama prováději svoji zločinnou politiku zotročování a okrádaní států a národů.
  Kromě toho provozují i státní banditismus a gangsterismus a dovedly je do "dokonalosti". Tito zločinci se už ani nestydí přiznat, že kradou ropu i jiné zdroje ostatním národům.

  Terorismus, banditismus, gansterismus a války jsou SSA dány geneticky jejich zločinnou podstatou.
  1. SSA za 243 let své zločinné existence nevedly jen 21 let někde válku. Celých 222 let někde válčily !!!
  2. Vyberte si libovolný rok od roku 1776 do současnosti a je zde asi 91% šance, že Amerika byla zapojena do nějaké války v průběhu tohoto kalendářního roku.
  3. Žádný americký prezident se nemůže kvalifikovat jako prezident míru, třebaže někteří dostali dokonce i Nobelovu cenu míru. Místo toho, všichni prezidenti USA, mohou být technicky považováni za „válečné prezidenty“ a mnozí za válečné zločince.
  4. USA nikdy nevydržely dekádu bez války.
  5. Jediný případ, kdy USA existovaly pět let bez války (1935-1940), byl v průběhu období velké hospodářské krize.

  SSA potřebují války, aby vůbec přežily. Rusko potřebuje mír, aby mohlo vzkvétat !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 12:53 Jinak USA nepotřebuje války, ti vzkvétají bez válek.Ale Rusko potřebuje krást a zabírat cizí uzemí, tak jako celý Východní blok před časem a dnes krade část Ukrajiny a kouká co by ve světě zotročil, třeba Sýrii.PROSŤÁČKU.
   Pouze chudý Rus je dnes to nejhorší co ve světě je!!!! Bohaté ekonomicky silné státy, jako USA, nepotřebují nikomu zabírat uzemí tak jako RUSÁK.

   Smazat
  2. Já si nechám natlouct z obou zdejších stran,stoupnu si na tatami a pronesu : já si myslím, že obě velmoci se dohodly a problém Blízkého východu a severní Afriky je v jejich režii a asi jde o ropu. Mosadu to není proti mysli, protože se perou muslimové. Jediný kdo s nimi nehraje je asi Irán. A teď se do mne pusťte jak rusofilové, tak usofilové.

   Smazat
 19. Kdy už pochopíme, že o tom, kdo z aktérů světového dění bude žít a kdo již svou úlohu dohrál, rozhodují tajné služby, někdy bez součinnosti politiků! Úkolem tajných služeb potom je, aby od zlikvidovaných svými nic neprosáklo napovrch a že to renomované služby umí je bez diskuze!Nejlepší je Mossad, potom Rusové, Amíci zanechávají stopy, Čínu neumím zhodnotit.
  Při všech zabitých svými si jen postesknu: tak už také splnil úkol a dosloužil. I v tomto případě!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. PS. to pořadí určuji dle národní prostupnosti jejich centrál a možnosti úniků, krtků. Z tohoto pohledu by Čína mohla být i před Mossadem.

   Smazat
 20. Nějak nám tu chybí do série "zeměstředofilové". Mají už klub v UK a tady pořád nic.

  OdpovědětSmazat
 21. Některý ty příspěvky jako 15:31 to už je fakt na Chocholouška, umím si představit takový dárečky 16. listopadu na demonstraci, a jak říká v jedné písni Dobeš, dejte mu do ruky pušku, střílet už bude sám. Hej hou, rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
 22. Že ten zdejší uhřík ještě nepřestal stávkovat a chodí na náhradní vyučování na Jůůess ambassy.
  Ty jeho rozumy to je fakt síla. Ale je s ním sranda, Izer může závidět.

  OdpovědětSmazat
 23. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 24. Čert aby se v tom vyznal.

  OdpovědětSmazat
 25. 12.52 cert taky nema uplne jasno
  Myslim ze ho lidstvo mile prekvapilo
  Ani se moc snazit nemusi..

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.