Reklama

středa 20. listopadu 2019

"Pole pro vyjasnění vztahů": proč USA mohly uspořádat "audit" ukrajinského obranného průmyslu


Alexej Zakvasin, Jelena Oniščuková, Jelizaveta Komarová
20. 11. 2019    russian   (kráceno) 
Vedení koncernu Ukroboronprom je podezíráno z předání tajných informací USA během "auditu" vojensko-průmyslového komplexu Ukrajiny, který v těchto dnech provádí delegace z Pentagonu. Dané prohlášení bylo zveřejněno na internetové stránce Opoziční platformy - Pro život. Strana požaduje, aby byl generální ředitel koncernu Ajvaras Abromavičus trestně stíhán. Zdroje RT soudí, že se Američané snaží zabránit předání Ukrajinou důležitých technologií Číně. Jak experti předpovídají, situace ukrajinského obranného průmyslu se bude zhoršovat v závislosti na růstu geopolitického napětí mezi Washingtonem a Pekingem.

Ukrajinská strana Opoziční platforma - Za život požaduje, aby ústřední orgány země zhodnotily vrcholné vedení společnosti Ukroboronprom, které uspořádalo "audit" podniků vojensko-průmyslového komplexu země delegací z USA. Vedení obranného koncernu během návštěvy amerických odborníků, probíhající od 11. do 12. listopadu, mohlo předat informace, které představují státní, vojenské a obchodní tajemství, domnívají se ve straně.

"Cestu představitelů americké rozvědky po objektech obranného komplexu novináři cudně nazývají "auditem", ale ve skutečnosti jde o úspěšnou zpravodajskou operaci, která předchází získání úplné kontroly nad vojensko-průmyslovým komplexem Ukrajiny", je uvedeno v prohlášení na internetové stránce Opoziční platformy - Pro život.

Opoziční platforma se domnívá, že generální ředitel koncernu Ukroboronprom Ajvaras Abromavičus, musí být okamžitě odvolán. Jeho rozhodnutí o vstupu Američanů do obranných podniků země spadá pod trestní odpovědnost, zdůrazňuje Opoziční platforma - Za život.

"Toto rozhodnutí hlavy Ukroboronpromu Ajvarase Abromavičuse (vpuštění delegace USA do obranných podniků, pozn. RT) svědčí o tom, že Ukrajina zcela přešla pod kontrolu Spojených států - nejen pod vnější strategickou, ale také operační. "Audit" vojensko-průmyslového komplexu země je přímou hrozbou pro národní bezpečnost", domnívá se opoziční platforma.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

20 komentářů :

 1. Článek pro Čecha naprosto nepodstatný.
  Důležité je, že Babiš, za kterého zdejší diskusní přitroublíci tak srdnatě bojují myslíc si, že bojuje za jejich zájmy na návštěvě Ukrajiny prohlásil, že "Česko neuznává nelegální anexi Krymu a odsuzuje ji"

  Musím se smát :-D Nezávidím těm přitroublíkům jejich zmatek v palici.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. On i Netanjahu a americká věrchuška tvrdí, že anexe Golan a budování židovských osad na syrském území není totéž, co restituc e Krymu Rusku... Co je dovoleno lidem, není dovoleno Gójim, voni 01.00 rozesmátý nechytro. Nezávidím vám, že nechápete, protože premier Malého Jeruzaléma prostě nemůže/nesmí jinak...

   Smazat
  2. 1:00 Kdo ví, o jaké nelegální anexi mluvil? Třeba měl na mysli anexi Autonomní Republiky Krym Ukrajinou po rozdělení SSSR. Ta byla opravdu nelegální, protože tehdy proběhlo připojení k Ukrajině a nikdo nerespektoval názor občanů ani parlamentu už tehdy existující Autonomní Republiky Krym.

   Smazat
  3. Po tom výroku o "nelegální anexi", což je věrná citace z projevu A.B. mi vrtá hlavou, jakou měl náš předseda vlády na mysli anexi legální. Jestli Golanských výšin, Kosova nebo palestinských území. Texas ani Arizonu už asi opravdu ne.

   Smazat
  4. 1,00
   Já občas zase závidím blbcům, jako jsi ty. Protože blbcům je všechno jasné. Nikdy o ničem nepochybují a zejména nepochybují sami o sobě.

   Smazat
  5. Co je to za lidi, kteří dřepí u počítače celou noc? Nikde nepracují! Nemají žádné jiné povinnosti ani aktivity. Jsou to mrzáci? Kromě toho že jsou duševní mrzáci určitě - a taky závisláci. Ani v noci se nedokáže odtrhnout od bedny a od toho žvatlání. Chorá generace. Co s takovými?

   Smazat
  6. 1:00 To moc milánku vím, že Babiš je váš člověk a bohužel ho zatím potřebujeme.

   Smazat
  7. 1:54 Neměl nic na mysli, on o těhle samozřejmostech nepřemejšlí, když z toho nic nekápne. Vyjádřil explicitně že ČR podporuje požadavek Ulrajiny na obnovení svrchovanosti nad veškerým územím, na které si tato činí nárok a basta! Je to v souladu s politikou Bruselu a o tom Babiš nepochybuje, přes to nejede vlak, krom "kvót", ale to je okrajové téma a pokud je prosadí kvalifikovaná většina, Babiš sklapne podpatky ...

   Smazat
  8. Topra cech by mel zjistit ,ze audit je financni kontrola aspon v Cesku.
   Mozna vzdelani zde trochu prekazi..
   Dale jenom silenec si ponecha miliony ,miliardy ze jo,ze zahranicni pomoci /z USA a EU/ v Ukrajine..A jinde..Kontrolovat muzete na Ukraji- ne jinde jak chcete..
   Svycarskych bank a jinych Mafii se nikdo neodvazi ani zeptat !!
   Nebo se treba zeptat vice presidenta Bidena a jeho rodiny ..
   Kdyz nechce aby skoncil nekde v pangejtu..a v pekle.

   Smazat
 2. Člověk si přijde opravdu jako na novorosinform. Název Nová republika, obsah - bláboly o Ukrajině. Vzpamatujte se.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jestli zpráva o tom, že na Ukrajině existují vlastenecké neziskovky, které brání zem před kolaboranty a "spoluprací" s USA je pustým blábolem pro tebe, tak pro mne je povzbuzením, že to s tou Ukrajinou není až tak zlé.

   MM

   Smazat
 3. Zatím prodají banderovci svoji zemi. A v příštích volbách při vysoké účasti si zvolí dalšího kašpara, aby mohli v sebetrýznění pokračovat.
  Je to prostě praštěný spolek bezdomovců. Ani Rus, ani Polák, ani Prušák, ani Švéd ... Je to jen úchylně krutý moula.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. S tím bych souhlasil. Vědí kdo jim tam vládne a dře je z kůže, a přesto si to nechají líbit a odcházejí ze země místo toho, aby tu vládnoucí sběř vyhnali tam kam patří.

   Smazat
  2. Bohužel je více takových bývalých republik SSSR s podobným problémem. Třeba Bělorusko s posledním diktátorem na zemi, který hraje hru sezení na dvou židlích. A ani neví co na sebe přivolává.
   Nebo Gruzie, kde žvýkají vázanky a poslouchají poradce ze CIA.
   Kazachstán, který se obrací po tom, co objevil 20, nebo 80 tun diplomatické pošty z Ameriky.
   Aj.
   Mimo to sem patří i ruští "patrioté", kteří kradou o sto šest.
   Je to něco podobného jako u nás chvilkaři, Bakala, Kožený, genderovci se 40 pohlavími a svědci Havlovi.

   Smazat
 4. Předseda SPD Tomio Okamura„Aromantická orientace? To už je fakt mega-bizár.“ Okamura se vysmál českému gender aktivistovi. Schytala to i ČSSD:

  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2019111910983526-aromanticka-orientace-to-uz-je-fakt-mega-bizar-okamura-se-vysmal-ceskemu-gender-aktivistovi/

  OdpovědětSmazat
 5. O jaké "národní bezpečnosti" ta platforma Pro život mluví!?
  To se právě probudili?...Ach bóže...
  Obávám se,že dneska je Ukrajina nedůvěryhodná prakticky pro každého a že si vybudovala tak blbou firmu,že víc to snad ani nešlo.
  Největší nebezpečí spočívá v hlavách Ukrajinců kteří jsou momentálně u lizu.(Že mají po kapsách izraelské pasy ví asi každý.)
  Helanov

  OdpovědětSmazat
 6. Přímo se vnucuje otázka, co asi tak očekávali ukrajinští politikové od litevského (?) GŘ ukrajinského zbrojního koncernu, když Litva, stejně jako celé Pobaltí, je součástí NATO a pod přímou kontrolou USA?!?
  Viki L.

  OdpovědětSmazat
 7. Držme se zásadní teze
  že Amerika, do ukrajinské řitě, leze.

  Ale platí to i naopak.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vždy lepší než se cpát do jeho! - https://pbs.twimg.com/media/DQ3D5L9WsAAByD3.jpg

   Smazat
 8. Nasince muze snad jenom trochu zamrzet, ze Ukrajinsky zbrojni prumysl nevykradaji "nase" evropske zbrojovky, ale jinak se nic prekvapiveho nedeje. Predpokladam, ze ten audit je priprava na vstup "strategickeho investora" jejiz vysledkem stejne jako pred lety u nas bude, ze z 20 strategickych firem prezije jedna-dve a to zcela pod zahranicni kontrolou. Take je zcela jasne, ze ten Abromapicus uz ma booknutou jednosmernou letenku do zahranici na datum tri dny po konci toho auditu a kufry z penezma uz mu tam nejspis amici taky poslali predem...... proste normalka.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.